RECREATIE IN VELSEN-NOORD Volkstuincomplex „De Tunnel" door wethouder Kolkman geopend „Velsen-Noord niet langer stiefmoederlijk bedeeld" Drieduizend gulden voor het Rode Kruis Opbrengst ralley van Rijnmonders STUDENTENPAR OCHIE MGR. ZWARTKRUIS TE GING VER VERENIGINGSNIEUWS UT DE IJMOND Ernstig ongeval in Driehuis Dierenbescherming doet een beroep Minder vraag naar walserijprodukten Schipper verblind, schip gezonken Bromfietser bij zebrapad aangereden Antwerpse Vrije Zwemmers winnaar in IJmuiden Geldkistje uit bureau gestolen IN DE VISHAL Gehuwde priester droeg de mis op Pastores plaatsten zich buiten kerk MAANDAG 28 SEPTEMBER 1970 4 In de EEG Pronkstuk Afsluiting l'eisendJ muiden Beverwijk Velsen-Noord Heemskerk v.-.v.: v Wethouder J. G. Kolkman met zijn echtgenote en voorzitter H. J. Tamis bij de kruiwagen met enige produk- ten, die de volkstuintjes al hebben opgeleverd. (Van een onzer verslaggevers) DRIEHUIS. Op het kruispunt van de Van den Vondellaan en de Driehui- zerkerkweg raakte zaterdag een 29-jari- ge in Haarlem woonachtige automobilist in de bocht de macht over het stuur kwijt, de auto kantelde en raakte een geparkeerd staande auto. De Haarlem mer is met een schedelbasisfractuur naar het Antonius ziekenhuis vervoerd Zijn auto werd geheel vernield. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN De plaatselijke afdeling van Dierenbescherming attendeert er op, dat het zondag 4 oktober Werelddierendag is. In verband daarmede wordt alom in ons land gecollecteerd. Door ziekte is het even wel onmogelijk om in IJmuiden de jaar lijkse collecte te regelen, reden waarom nu een beroep wordt gedaan op de burgerij om giften te willen storten op giro 618243 ten name van de Dierenbescherming Velsen, dan wel te deponeren bij het Kerbertasyl aan de Heerenduinweg 8. IJMUIDEN De bestellingen van wal serijprodukten bij de staalfabrieken van de EEG zijn in augustus op forse wijze gedaald. Ze bedroegen niet meer dan 4,772 miljoen ton tegen 5.633 miljoen ton in augustus vorig jaar. De bestellingen uit de EEG zelf be droegen 3,816 miljoen ton in augustus tegen 4,756 miljoen ton in juli daaraan voorafgaand. Dat betekent een verminde ring van 18.8 percent. De bestelling uit niet EEG-landen bedroegen 956.000 ton in augustus tegen 1,021 miljoen ton in juli. Dat betekent een vermindering van 6.4 percent. Waarnemers achten het nog voorbarig van een werkelijke recessie te spreken. Zij wijzen er op dat de traditionele herfst- bestellingen afgewacht moeten worden om te kunnen uitmaken of de huidige ver mindering al dan niet verder reikt dan een normalisatiebeweging na een lang durige periode van hoogconjunctuur. UTRECHT In het Amsterdam-Rijn kanaal ter hoogte van Baambrugge is zondagavond het met palmpitten geladen motorschip „De Verloren Zoon" gezonken. De schipper, die alleen aan boord was, werd verblind door de koplampen van auto's op de weg langs het kanaal. Z(jn schip liep uit het roer en kwam in de wal terecht. Door de plotselinge zwenking begon de deklast te schuiven tengevolge waarvan het schip scheef kwam te liggen, volliep en zonk. De schipper heeft zich zwem mend kunnen redden .De Verloren Zoon" ligt dwars in het Amsterdam-Rijnkanaal maar de scheepvaart is er niet door ge stremd Vrijdagavond zonk in de voorhaven van de Prinses-Marijkesluis in Ravenswaaij de Duitse kustvaarder „Balmung" nadat hij was aangevaren door het eveneens Duitse motorschip „Wintrans 16". De Balmung was geladen met kisten blik en pijpen, de 1440 ton metende Wintrans ver voerde 1385 ton erts. Bij dit ongeluk is evenmin iemand gewond. Ook het wrak van de Balmung kan, zij het voorzichtig, door het scheepvaartverkeer worden ge passeerd. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-NOORD Hoewel wethouder J. G. Kolkman de portefeuille voor plantsoenen kort geleden heeft overgedragen aan zijn nieuwe collega, wethouder N. Roessingh, is zijn medewerking bij de aanleg van het volks tuincomplex „De Tunnel" in Velsen-Noord zo groot en enthousiast geweest, dat het bestuur van de volkstuindersvereniging „Wijkeroog" hem daarna nog gaarne de eer van de officiële opening wilde gunnen. Dit geschiedde dan zaterdagmorgen met het nogal traditionele doorknippen van een oranje lint, zodat de toegang tot het grote en fraaie complex, bestaande uit niet minder dan honderdachttien royale volkstuinen, kon worden vrijgemaakt. Mevrouw Kolkman werd daarbij nog een boeket aangeboden, dat geheel uit in de eigen tuinen gekweekte bloemen bestond, terwijl de vrolijke klanken van de drumband „Schulpen-Meerweiden" zowel het belang, als het feestelijke van dit gebeuren onderstreepten. Het bestuur en de vele genodigden, waaronder wethouder M. Roessingh en de directeur van de Velsense plantsoen dienst. de heer J. H. van der Burg be gaven zich daarop naar de kantine, wel ke de populair geworden naam ,,'t Praat huis" bleek te zijn meegegeven. Hier werd er door de vorzitter van Wijkeroog" de heer H. J. Tania op ge wezen dat men zich in Velsen-Noord en wellicht niet altijd geheel ten onrechte, door het gemeentebestuur meermalen te stiefmoederlijk bedeeld heeft gevoeld. Maar dit is dan op het gebied van de volkstuinen allerminst het geval, want het complex dat zojuist door wethouder Kolkman was geopend dient stellig als een rijkelijk geschenk te worden be schouwd. De heer Tania sprak dan ook van een ,waar pronkstuk", de kroon op het werk van wethouder Kolkman, waarmee hij het beheer van deze portefeuille op een voorbeeldige wijze heeft beëindigd. Ook betuigde spreker zijn grote erkentelijk heid voor de bemoeiingen van de heer Van der Burg, onder wiens suoervisie een wildernis tot een waar paradijs voor volkstuinders kon worden herleid, terwijl hij tenslotte getuigde van zijn vertrou wen in eenzelfde prima verstandhouding met wethouder Roessingh. Vervolgens werd door wethouder Kolk man vastgesteld dat met de opening van dit complex voor de volkstuinders in Vel sen-Noord definitief een periode van on zekerheid kon worden afgesloten. En wel van zoveel onzekerheden dat van de zijde der tuinders meermalen uiting is gege ven aan gevoelens van vrees ten aan zien van de mogelijkheden hun mooie liefhebberij te kunnen voortzetten. Spreker stelde echter vast dat ook de industrie ruimte eist voor nieuwe instal laties en gebouwen, doch dat zij die van deze werkgelegenheid profiteren, eveneens de mogelijkheid moet worden geboden te wonen en zich te ontspannen. De indus- rtiële ontwikkeling is immers van de grootste betekenis voor de materiële en economische basis van de gemeenschap, ofschoon men in de IJmond alleen op een dergelijke basis tot ontwikkeling kan ko men. Uit deze overweging heeft de plaatse lijke overheid de mogelijkheden benut om hier, rond de tunnelingang te gaan wer ken aan de verwezenlijking van een re- creatiebos. waarbii door de wethouder werd opgemerkt dat het landschappelijk schoon van Kennemerland voor epn zeer groot deel door mensenhanden is ont staan. „Maar", vervolgde de wethouder, „de landgoederen uit voorbije eeuwen wa ren altijd slechts voor enkele bevoorrech ten bestemd en thans worden bossen, plantsoenen en tuinen voor velen aange legd. Dat wij er daarbij in zijn geslaagd ook rekening te houden met de belangen van enkele volkstuinders, typische indivi dualisten onder ons, verheugt het ge meentebestuur bijzonder, zodat zij ervan overtuigd kunnen zijn dat hun hier veel groei en bloei wordt toegewenst". Hierna werd nog gesproken door de heer K. Visser, voorzitter van het Alge meen Verbond van Volkstuinverenigingen die bestuur en leden van „Wijkeroog" met dit fraaie complex gelukwenste, waarna de voorzitter van de volkstuinvereniging „IJmond" een enveloppe kwam aanbie den, waarvan de inhoud was bestemd vo<>r de aankoop van een nieuwe gifspuit- De laatste spreker was wethouder M. Rpessincli, die onder meer verklaarde de opening van dit complex te beschou wen als een antwoord op de uitdaging van deze tijd. De kennismaking met de volkstuinders was hem dan ook goed be vallen, zodat hij zich in deze sfeer al vol komen thuis voelde. Waarmee de nieuwe wethouder dan te kennen wilde geven dat men zich voor de toekomstige samen werking met hem geen zorgen behoeft te maken. VELSEN. Een 18-jarige IJmuide- naar, die op de Lange Nieuwstraat met zijn bromfiets voor een zebrapad was gestopt, is daarbij van achteren aangere den door een personenauto, bestuurd door een 54-jarige in Haarlem woonachtige vertegenwoordiger. De bromfietser is door de Ongevallendienst met rugletsel naar het Antoniusziekenhuis vervoerd. Zondagavond is op de Zeeweg, nabij het „Slingerduin" een 49-jarige IJmuide- naar op zijn bromfiets aan het slingeren geraakt en gevallen. Hij liep een hecht- wond aan het hoofd en schaafwonden aan de schouders op. Uit het politieonderzoek bleek, dat de man na het gebruik van tien glazen bier op zijn brommer was ge stapt. (Van onze walerpolomedewerker) IJMUIDEN De Antwerpse Vrjje Zwemmers zjjn zondag winnaar geworden van het internationaal waterpolotoernooi dat door de Watervrienden IJmuiden in het Velserbad werd gehouden. Als afwis seling van hei toernooi, waaraan ook door een team uit Hamburg werd deelgenomen, speelde de Haarlemse Watervrienden een waterpolowedstrjjd waarin de lJmuide- naren de Haarlemmers met 15-# versloe gen. Kroosduikers uit Westzaan kwamen als eerste in het strijdperk tegen de f.lmuidenarrn in een vrjjwel gelijk op gaande strijd, tot kort voor het einde was de stand 4-4. kreeg De Kroosduikers een strafworp te nemen en stelde daardoor de Westzaanse overwinning op 5-4. Vervol gens kwam de ploeg uit Hamburg in het strjjdperk tegen de Vrjje Zwemmers uit Antwerpen. De Belgen namen meteen een voor sprong en zij bleven die behouden tot de vierde periode toen kwamen de Duitsers terug en was het in de laatste fase van de strijd dat Antwerpen met de stand 5-4 de Duitsers de baas bleef. De ontmoeting Kroosduikers Antwerpen was een oneven wichtige strijd waarin de Belgen over de gehele linie de Westzaners de baas bleven en de Belgen met 8-3 zegevierden. De ontmoeting IJmuidenHamburg was een volkomen evenwichtige strijd waarin de IJmuidenaren in de laatste periode een voorsprong moesten prijsgeven en met de stand 44 het eindsignaal klonk. Kroosduikers versloegen vervolgens Hamburg met 7-3 waarna IJmuiden in de Antwerpenaren de meerdere moest er kennen met de eindstand 5-13. Na afloop kon Antwerpen van de vice-voorzitter van de IJmuider Watervrienden de eerste prijs in ontvangst nemen; Kroosduikers werd tweede terwijl IJmuiden en Hamburg de derde en vierde plaats moesten delen. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Bij een inbraak in het kantoor van een garagebedrijf aan de Bloemstraat is uit een bureaulade een geldkistje met 350 aan wisselgeld en twee girokaarten met een waarde van ongeveer 20 weggenomen. De inbraak is geschied door het inslaan van een draairaam, waarna de spanjolet kon worden opengedraaid. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. De negende Rode Kruis-ralley, georganiseerd door de au tomobielclub „Rijmonders", heeft een bedrag van drieduizend gulden opgele verd voor de afdeling Velsen-IJmuiden van het Rode Kruis. In totaal versche nen er 210 équipes aan de start op het parkeerterrein bij het strand. De route leidde na omzwervingen op de industrieterreinen in IJmuiden en Velsen-Noord via Beverwijk, Akersloot, Alkmaar. Heiloo, Egmond, Castricum en Heemskerk naar het eindpunt in Velsen- Noord, waar tenslotte in „De Schouw" de prijzen werden uitgereikt. De route moest worden gevonden aan de hand van een beschrijving en van een zestal foto's, maar onderweg moest men uiteraard ook aan een aantal opdrachten voldoen. De uitzetters van de route, de he ren P. Swier en R. Rotmans, hadden voor heel wat problemen en „valletjes" gezorgd. Voor de negende maal hadden zij het valletje van het rijwielbord met de omgekeerde fiets gebruikt, dat ook nu weer veel strafpunten opleverde. De valletjes waren zodanig opgezet, dat men wel ongeveer na kon gaan waar de deel nemers verkeerd zouden rijden. Daar stond dan een opvangcontrole om er voor te zorgen dat men weer op de goede weg kwam. De deelnemers konden starten in drie IJMUIDEN. Maandagmorgen werden in IJmuiden door 58 vaartuigen aange voerd: 3775 kisten en 5355 kleine kisten vis, 27.500 kilogram tong en 1230 stijve kabeljauwen. Bij de aanvoer waren: 380 kisten en 975 kleine kisten schelvis, 250 kisten en 765 kleine kisten wijting, 750 kisten gul en kabeljauw, 30 kisten kool- vis, 380 kisten haai, 830 kisten en 2205 kleine kisten haring, 810 kisten en 795 kleine kisten makreel, 1380 kisten schol. 95 kisten tarbot. 320 kisten en 615 kleine kis ten varia. Prijzen, per kilogram, in guldens; tarbot 4.70-4.58. grote tong 6.73-6.58, grootmiddel tong 6.75-6.60, klein middel tong 6.98-6.73, tong I 7.04-6.88, tong II 7.00-6.90. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 200- 160. Per tien stuks: grote kabeljauw 140-92 middel kabeljauw 75-60. Per 50 kilogram: grote schelvis 50-40. middelschelvis 45-40, kleinmiddel schelvis 46-38, schelvis I 51-45, schelvis II 37-22, kabeljauw I 75-70, kabeljauw II 75-65, ka beljauw III 30-21, grote schol 56-45, schol I 58-42, schol II 62-45, schol III 46-38, schar 34-19, poon 18-17, haai 28-20, ge stripte wijting 35-20, haring 32-27, ma kreel 51-16, tarbot 280-120, griet 225-90. rode poon 44-23, krab 11-3, inktvis 126-90 De aanvoer in Scheveningen bestond maandagmorgen uit: 200 kisten en 300 kleine kisten schelvis, 150 kisten en 100 kleine kisten wijting, 200 kisten gul en ka beljauw, 2000 kisten en 1400 kleine kisten haring, 65 kleine kisten makreel. 700 kis ten schol, 50 kisten varia, 500 stijve kabel jauwen en 7000 kilogram tong. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM Een klein schisma heeft zich gisterochtend in Amster dam in de Rooms-Katholieke Kerk voltrokken. In de Amsterdamse stu denten-ecclesia ging een gehuwde priester voor in prediking en eucha ristie. De bisschop van Haarlem, mgr. Th. Zwartkruis, liet gisteravond weten dat het gebeuren voor hem „onaanvaardbaar" was. „De betrok ken priesters werken daarom in de ambtelijke bediening niet meer onder mijn verantwoordelijkheid". De bisschop blijft bereid om te zoeken naar wegen „waardoor wij met elkaar in contact blijven. Een ieder die gelooft in de boodschap van liet evangelie, kan niet aanvaarden dat een conflict zonder uit zicht is." De bisschop vraagt ondertussen iedereen met klem om, bij alle verschil van overtuiging en inzicht, alles te doen om een schadelijke verharding van stand punten te voorkomen." Mgr. Zwartkruis die momenteel in Australië emigranten bezoekt, had deze verklaring ai voor zijn vertrek in concept opgesteld en doorge geven aan vicaris dr. J. Kuipers. Er is gisteren overigens nog telefonisch contact vveest met de bisschop over de definitie ve tekst, zo werd ons door een woord voerder van het bisdom medegedeeld. In de eucharistieviering in de Amster damse studentenkapel ging gisteren Huub Oosterhuis voor, één van de pastores die enige maanden geleden trouwde, precies een jaar nadat hij zelf zijn collega Jos Vrijburg in de echt had verbonden. „Van meet af aan heb ik mij beschikbaar ge houden om in diensten voor te gaan", al dus Huub Oosterhuis gisteren. Zijn optreden betekende een regelrech te confrontatie met de uitspraak van de Nederlandse bisschoppen. Na het overleg dat kardinaal Alfrink in Rome met paus Paulus VI had gehad, sprak het Neder landse episcopaat uit dat bij de eucharis tieviering in de Rooms-Katholieke Kerk geen plaats meer zou zijn voor priesters als zij in het huwelijk traden. (Bestu deerd wordt overigens of er misschien wel mogelijkheden zouden zijn om man nen die al getrouwd zijn tot het priester schap en de ambtsbediening toe te laten.) Het was de gehuwde priesters van de Amsterdamse studentenecclesia wel toe gestaan om voor te gaan in woorddien sten. Het stichtingsbestuur van de eccle sia heeft vorige week echter besloten „het experiment van deze kritische gemeente- in-wording voort te zetten, zonder verder discussie gehuwde priesters als voorgan ger te accepteren en de consequenties daarvan te aanvaarden." De beslissing werd genomen, mede op grond van de uitspraak van de parochia nen. Die hadden een week tevoren for mulieren ontvangen waarop zij hun me ning konden geven. Er waren er negen die tegen stemden, 222 gaven hun „ja woord". Bij de stemming in het stichtings bestuur spraken de vertegenwoordigers van de bisschop van Haarlem en van de provinciaal der jezuïeten (de studenten- pastores zijn jezuïeten) zich tegen uit. De vertegenwoordiger van de bisschop, dr. J. van Oosterom, zal, als consequentie, nu uit het stichtingsbestuur treden. Dat zal waarschijnlijk ook de vertegenwoor diger van de jezuïeten doen. In hun verklaring zeggen de studenten pastores Hans Peters, Jan van Kils- donk, Huub Oosterhuis, Ton van der Stap en Lambert Quant dat bepaalde kerke lijke structuren een belemmering vormen voor de vernieuwing van een geloofsge meenschap die „mede vanuit het evange lie geïnspireerd wil worden tot vrijheid en eigen verantwoordelijkheid." Daar ligt het kernpunt van het conflict, dat verder gaat dan slechts het wel of niet accepte ren van getrouwde priesters als voorgan ger. In de verklaring zeggen de pastores: „De beperkingen die de kerk stelt, mogen bij de opbouw van onze gemeente niet langer een rol spelen. Wij stellen met na druk dat binnen-kerkelijke conflicten ons niet langer in dit experiment mogen be lemmeren. In een polemiek, zoals die nog steeds gevoerd wordt over de kwestie van het verplichte ambtscelibaat zien wij geen heil meer." Een klein incident deed zich gisteren voor, toen Huub Oosterhuis de dienst zou aanvangen. Een pater capucijn stond op en maakte met luider stem bezwaar tegen het besluit van de studentenecclesia. Het was een vorm van ongehoorzaamheid je gens de bisschop van Haarlem die hij verwierp. Hij verliet daarop de kapel, ge volgd door negen andere kerkgangers. Na overleg met de andere bisschoppen van Nederland en mgr. Zwartkruis gaf vicaris Kuipers gisteravond een verkla ring uit, waarin het „onaanvaardbaar" over de handelwijze van de studenten ecclesia werd uitgesproken. Lovende woorden zijn er voor deze ge meente echter ook. „Wij hebben kunnen waarnemen dat er in de studentenecclesia vruchtbare initiatieven zijn genomen, on der meer ten aanzien van de vernieuwing van de liturgie, van de kerkmuziek en van de taal van het gebed." Vooral Huub Oos terhuis is bijzonder actief (geweest) in het schrijven van teksten voor gebeden en liederen. „Er is gezocht naar een le vendige evangelieverkondiging die be vrijdend en bemoedigend bleek voor velen. Waar men meende dat de kerk te kort schoot, is er vrijmoedig en openlijk kritiek geuit." De verklaring van de bisschop gaat verder: „Bij dit vernieuwingsproces zijn spanningen en conflicten niet uitgebleven. De pastores hebben een groot aandeel ge had in het zoeken naar een nieuwe vorm van kerkbeleving en daarmee van hun eigen ambt." „Het nu genomen en ten uitvoer ge legde besluit om gehuwde priesters te la ten voorgaan een besluit dat de pasto res ten volle steunden raakt naar mijn overtuiging (echter) niet alleen de colle giale uitoefening van het ambt. Het raakt ook de onderlinge verbondenheid van de plaatselijke kerken." Voor deze samenhang van de plaatse lijke kerken binnen het geheel van de kerkgemeenschap dragen bisschoppen een eigen verantwoordelijkheid. In het stre ven om een oplossing te vinden voor de vragen betreffende het priesterschap en het celibaat hebben de Nederlandse bis schoppen gekozen voor een beleid dat recht doet aan deze verbondenheid. Zij betreuren daarom het besluit van de stu denten-ecclesia ten zeerste." klassen en de hoofdprijs in elke klasse was een vouwfiets. Voorts waren er acht prijzen in de A-klasse, 30 in de B-klassa en 40 in de C-klasse. Voor de vouwfietsen kwamen in aan merking in de A-klasse het équipe W. WoningP. Peek; in de B-klasse J. Peek jr.P. Swier jr. en in de C-klasse H. TelkampD. Wardenier, respectieve lijk met 190,286 en 432 strafpunten. De prijs voor het best geplaatste ge mengde équipe ging naar P. Nijssen mevr. Nijssen met 240 strafpunten. De prijs voor de beste dameséquipe was voor de dames BeerthuisLustig met 480 strafpunten. De heer en mevrouw La- rentveld uit Schiedam werden met een prijs beloond omdat zij het verst van IJmuiden af wonen en de poedelprijs was voor het équipe mej. NijensJ. Klein die het hadden gepresteerd om in aanmerking te komen voor 1080 straf punten. Na de prijsuitreiking bedankte de voor zitter van de begunstigde afdeling van het Rode Kruis, de heer W. Sepp, allen die tot het succes van deze negende ral ley hadden bii»edragen, in het bijzonder bestuur en officials van de „Rijmon ders", gemeenten, politie, provinciale waterstaat, de controleurs, de zakenmen sen voor de prijzen en allen die materi aal en controleurs vervoerden. MAANDAG 28 SEPTEMBER Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 19.15 tot 20.45 u. bibliotheek en inlich tingscentrum van de Nederlandse Vereni ging voor Sexuele Hervorming. De Ring, 19.30 tot 21.30 u. bokstraining in gymzaal Ossendorpschool (ingang Wijk aan Zeeërweg, IJmuiden. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, geopend van 19 tot 21.30 u.; filiaal Wüstelaan, gebouw Spaarnberg, Sant poort-Noord, 19 tot 21.30 u.; filiaal Wil- lemsbeekweg 96, IJmuiden, 19 tot 21 u.; uitleenpost IJmuiden-West, parochiezaal onder Petruskerk, Venusstraat 1, 19 tot 21 u. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 19.45 u. Bridgeclub De Jump. DINSDAG 29 SEPTEMBER Federatie Bejaardenzorg. Spreekuren voor sociaal advies: 9-10 u. in het ge bouw Cultureel Centrum, Moerbergplant soen 22 te IJmuiden in benedenzaal 3, tel. 02550-15010; 11-12 u. In het Buurthuis „De Loods", Geelvinckstraat 28 te Velsen- Noord, tel. 02510-24025; 15-16 u. in gebouw CUSA, Hoofdstraat 133, Santpoort-Noord, tel. 02560-8014. Verder volgens afspraak bij het secretariaat: Hoofdstraat 133, Sant poort, tel. 02560-8014. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Willemsbeekweg 96, IJmui den, 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 u. Gebouw PTT, Lange Nieuwstraat- Spaarnestraat, IJmuiden, 19 tot 20 uur: spreekuur Medisch Maatschappelijk Con sultatiebureau voor Alcoholisme. Stichting Huish. en Gezinsvoorlichting, spreekuur leidster van 9.30 tot 12 u. in de Willibrordstraat 102, IJmuiden, telefoon 02550-10715. De Brulboei, Kanaalstraat 288, IJmui den, bejaardensoos, kinderclubs, potten bakken en klaverjassen, jeugdsoos. Manly Sport, les en training boksen, van 19.30 tot 21.30 u. in de gymzaal Moerberg- Comité-school aan de Kerkstraat in IJmui- den-West. Velserbad. Briniostraat 18, IJmuiden, 6.30-8 u. gemengd zwemmen; 8-12.15 u. schoolzwemmen; 12.15-13.15 u. gemengd zwemmen; 13.20-t6.20 u. schoolzwemmen; 16.15-16.45 zwemlessen; 16.40-18 u. ge mengd zwemmen; 18-18.30 u. zwemlessen; 18.30-20 u. zwemver. CSB; 20-21.30 u. ge mengd zwemmen; 21.30-22.30 u. zwemver. CSB. MAANDAG 28 SEPTEMBER Huize Scheybeeck, Velserweg, 20 u. jaar vergadering Stadscentrum. Beverw(Jkse Sportraad. Huize Schey- beeck, Velserweg, 20 tot 22 u. spreekuur. Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden, 20 u. werkgroepavond AA. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.15 tot 21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek, Hendrik Burgerstraat 70, Arendsweg 61 en Amstel- straat 44: volwassenen 19 tot 21 u.; Stum- phiusstraat 46: jeugd 19 tot 21 u. DINSDAG 29 SEPTEMBER Bejaardenpaviljoen, Westerhoutplein, 10 u. damesgymnastiek, 11 u. herengymnas- tiek, 13.30 u. bridgen, 14 u. handenarbeid. Doopsgezinde kerk. Meerstraat 62, 20 u. ledenvergadering Doopsgezinde gemeente. De Slof, Raamveld, 19 u. sociëteit. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7 tot 16 en 20.15 tot 21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek, Hendrik Burgerstraat 70: volwassenen 14 tot 17.30 u.; Amstelstraat 44: volwassenen 15 tot 17.30 u.; Stumphiusstraat 46: jeugd 15.30 tot 17.30 u. MAANDAG 28 SEPTEMBER Aqua Home. Kamp Rooswijk, Konings weg, 20 u. kweekcursus aquariumsociëteit Tropica. DINSDAG 29 SEPTEMBER Openbare bibliotheek, filiaal Wijker- straatweg 177. Geopend 19 tot 21.30 u. MAANDAG 28 SEPTEMBER Zaal Dam. Ruijsdaelstraat, 20 u. ver gadering volièrevereniging Tropica en ledenvergadering HWZ. De Vluchtheuvel, M. van Heemskerck- straat, 20 u. instuif (12 tot 17 jaar). De Magneet, Ten Katestraat, 20 u. in strumentaal ensemble. Verenigde openbare bibliotheek, Kerk- weg 45: volwassenen 19 tot 21 u. DINSDAG 29 SEPTEMBER De Zandkraal, Handelstraat, 9 u. kinder oppas; 13.30 u. bejaardensoos; 19.30 u. tienersoos. De Vluchtheuvel, M. van Heemskerck- straat, 16 u. Instuif (6 tot 12 jaar). Zaal Dam, Ruijsdaelstraat. 19 u dansen voor ouderen. Verenigde openbare bibliotheek. Ruijs daelstraat 7: jeugd 15.30 tot 17.30 u.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 4