Afscheid van adjudant J. Alberda Nog gezelliger winkelen inde nieuwe promenade bij de Bleyleshop. bleyle shop PWN bond strijd aan tegen overwoekering heideveldjes Termen als uittreden zijn nadrukkelijk vermeden Kerkvernieuwing is absolute einde van de kerk" Witboek over toneelrel Amsterdam Grote ervaring als rechercheur Met enkele glaasjes bier in droge sloot Aanrijding in Gildenlaan Groter schip hoeft niet extra diep te steken STOUTENBEEK Protest tegen chemische middelen STUDENTENPASTOR HUUB OOSTERHUIS: Senaat herdacht president Nasser IN DE VISHAL Mr. J. A. W. Burger verlaat Senaat EEN STILLE" TEGENZIN BENOEMING TON VEERKAMP OP SEPTUAGINTCONGRES: WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1970 1JMUIDER COURANT (Van een onzer verslaggeefsters) groot is. De heer Alberda heeft de zestigjarige leeftijd bereikt en gaat| met pensioen per 1 oktober. Minister Rakker: 1 mH 99 99 SrtT" IXSSÊ&TS trokken zijn geweest bij de discussies f breiden, is de enige manier om ooit nog in Amsterdam, niet goed raad weten rendement te krijgen van het geïnves- me^ wa£ er jn (je studentenecclesia in Amsterdam gaande is. Dit des te meer omdat allerlei kranten en dan denk ik vooral aan een aantal zuidelijke kranten het hele ver schijnsel hebben getypeerd in termen en woorden, die zowel wij als het bisdom Haarlem nadrukkelijk heb ben vermeden. Dan doel ik op termen als: uittreden uit de kerk en der gelijke". Priesterschap dat hij nog steeds op dezelfde wijze zou kunnen worden gekarakteriseerd. De commissaris roemde vervolgens de uitnemende recherche-capaciteiten van de adjudant en vooral de wijze waarop hij op rustige, onopvallende maar doel treffende wijze leiding heeft gegeven aan _T_,T T de afdeling recherche, die ook buiten de VELSEN ln de sportzaal van het gemeente naam en faam heeft verwor- hoofdbureau van politie de kan- ven. „U hebt een eigen cachet gegeven tine was voor deze gelegenheid veel aan f>roeP die onder uw leiding stond aldus de commissaris, die voorts nog ge- te klem heeft de Velsense ge- I waagde van de grote vakkennis, de kiese meentepolitie woensdagmiddag af scheid genomen van adjudant J. Al berda, die sinds 1937 deel uitmaakt van het korps en die daarvan vele jaren vervangend chef van de justi tiële dienst is geweest. Niet alleen de korpsleden van hoog tot laag waren zo voltallig mogelijk aanwezig, maar ook vele vertegenwoordigers van al die diensten in IJmuiden, waarmee de afdeling recherche regelmatig con tacten onderhoudt en dat zijn er heel wat. Ook uit de omliggende gemeen- (Van een onzer verslaggeefsters) SANTPOORT. In de Hoofdstraat, na bij een café in Santpoort, reed een 34-ja- rige autobestuurder uit Leeuwarden dins dagmiddag even na half vijf plotseling ten waren verscheidene collega's ge-1 naar rechts, tegen een hek en in een komen om van hun waardering voor sloot. Volgens de politie had hij enkele iu j i_f-i a tt-a glaasjes bier op. De auto werd flink be de heer Alberda blijk te geven. Uit °chad'igd> het is over een afstand van de toespraken bleek woensdagmiddag tien meter vernield en de man is voor dat die waardering alom bijzonder lopig zijn rijbewijs kwijt. Hij werd naar het hoofdbureau gebracht voor een bloed proef. ,.Op die datum stapt er met u eenl schat aan ervaring de deur uit", zo stel de commissaris W. Sepp niet zonder spiit vast. De commissaris memoreerde, dat de I heer Alberda in 1937 nog korporaal bii de politietroepen in het zuiden van hel land was. Een luitenant karakteriseerde hem toen als „gesloten, eerlijk, flink, cor rect, betrouwbaar, weet van aanpakken" en hij vatte al die positieve eigenschap pen toen samen in 't Is een Fries" Commissaris Sepp merkte nu aan het I einde van de loopbaan van de adjudam op, dat die luitenant destijds wel veel mensenkennis moet hebben gehad, want (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN-NOORD In de Gildenlaan ontstond dinsdagavond even na half ach! een aanrijding tussen een personenauto, bestuurd door een 53-jarige man -lit j Velsen-Noord en een 16-jarige bromfietsei uit Beverwijk. De automobilist zou plot seling de weg af hebben gesneden voor de bromfietser, die bij de aanrijding zijn rechter been kneusde. Achter op de brom mer zaten een elfjarig en een vijftienjarig j meisje, die aan het hoofd werden ver wond. Alle drie zijn zij door de Onge- vallendienst naar het Rode Kruis Zieken- huis gebracht. ROTTERDAM. Minister Bakker van I Verkeer en Waterstaat, die vandaag in Rotterdam een internationaal bagger- symposium heeft geopend, heeft opge merkt, dat wanneer men aan nog weer grotere schepen zou denken, er. daarbij niet onvermijdelijk van uit behoeft te worden gegaan, dat deze dan ook weer naar verhouding dieper zouden moeten steken. Dit naar verhouding bredere schip de zogenaamde restricted draught tanker zou, naar recente studies in Nederland hebben aangewezen, bepaald een aantrekkelijk alternatief kunnen vor- men. aldus de bewindsman. De minister zag evenwel de toekomst van het baggerbedrijf als geheel zeker niet zonder vooruitzichten, maar om deze toekomst te veroveren worden er aan het baggerbedrijf grote eisen gesteld ten aan zien van kennis zowel als aan het ma teriaal. Het gevolg daarvan is weer, dat baggeren steeds grotere investeringen gaat vergen. Het baggerbedrijf is dan ADVERTENTIE Beslist gaan kijken. Verrukkelijke jersey en tricotmode vanBleyle. Kniebeüekte en midi-japonnen en niet te vergeten de vele kombinatiemogelijkheden van pull-overs, chausuble vesten met bijpassende pantalons enlrokken. I: Anegang Promenade 26 Haarlem wijze van optreden en de humor van ad judant Alberda, die ook in de contacten naar buiten uit steeds de juiste toon wist te treffen. De commissaris overhandigde hierna de gebruikelijke enveloppe aan de schei dende adjudant. Hoofdinspecteur G. J. Timmermans, sprekend namens het Korpsfonds en de Folitie-sportvereniging, haalde herinne ringen op aan de sportieve prestaties van de adjudant in vroeger jaren, toen hij successen boekte met onder meer zwem men en schaatsen. De heer Timmermans illustreerde ook in ander verband de wij ze waarop de heer Alberda zich altijd heeft ingespannen om de onderlinge ver houdingen in het korps te verbeteren. Namens de justitiële dienst sprak de hoofdinspecteur J W. van Buuren, die zelf slechts een zestal jaren met de heer Alberda heeft samengewerkt en die ont hulde dat hij de eerste indruk van „een wat stugge, stille man" al heel gauw had moeten herzien. „Met een snel stijgende waardering merkte ik hoe u op honderd eenvoudige manieren veel spanningen opving, een goede sfeer op de afdeling wist te hand haven en te bevorderen, toch met een stevige hand leiding gaf, zodat men wist wat men aan u had, over een geweldige ervaring beschikte, op een bijzonder men selijke wijze met iedereen kon omgaan, bij nacht en ontij er altijd „bij" was en hoe u als rechercheman pur sang altijd alles wist, bovendien nog grote capaci teiten had op het gebied van de techni sche recherche." Hoofdinspecteur Van Buuren vatte zijn waardering samen met „U was op de afdeling recherche de spil waar alles om draaide." Bij de fraaie bloemstukken die het echtpaar Alberda inmiddels waren aan geboden voegde de hoofdinspecteur na mens de afdeling een fraai boeket rozen voor mevrouw Alberda en een cadeau voor haar echtgenoot. Vervolgens werd nog het woord ge voerd namens de afdeling Velsen van de Chr. Bond van Politie-ambtenaren, waar van de heer Alberda een bijzonder trouw lid is en namens de groep recherche ambtenaren uit een aantal gemeenten, die een maandelijkse contactbijeenkomst houden. Adjudant Alberda onthulde, dat hij in 1937 met grote tegenzin naar Velsen is gekomen, maar dat hij er achteraf hele maal geen spijt van heeft gehad. „Ik heb hier mijn vrouw gevonden, het is me goed gegaan, Velsen beschikt over een goed korps gemeentepolitie en de afde ling recherche is geweldig". Zijn waardering vatte hij samen in „Ik zou het allemaal nog een keer over wil len doen, in hetzelfde korps, op dezelfde afdeling en met dezelfde contacten en relaties". Misschien kenmerkend voor de adju dant en zijn betrokkenheid op allen waar mee hij heeft samengewerkt, zijn enthou siaste, met armgebaren begeleide uitno diging: „Kom vanavond maar allemaal bij me thuis. Kunnen we praten". Zo'r zaal vol mensen op één avond in een huiskamer is een beetje veel. maar iedereen begreep wel het „van harte welkom" dat uit deze woorden sprak. En er zullen beslist in die huiskamer nog wel eens gekruide verhalen worden ver teld. Aan het einde van de afscheidsbijeen komst maakte commissaris W. Sepp be kend, dat de burgemeester in de vacatu re heeft benoemd tot adjudant de briga dier J. Padmos. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Het gebruik van che mische bestrijdingsmiddelen in het Noordhollands duinreservaat heeft het Contact Natuurbescherming in deze pro vincie ertoe gebracht in een brief aan het Provinciaal Waterleidingbedrijf Noord- Holland zijn verontrusting uit te spreken hierover. Geconstateerd werd, dat door het spui ten schade was aangericht aan mei doorn, lijsterbessen, berken en eiken. Het middel zou gebruikt zijn ter bestrij ding van zich te sterk uitbreidende pru nusbomen, waartoe de jonge exempla ren werden bespoten. Voorts was vast gesteld, dat onder meer oevergewas di rect aan de waterlijn van een duinmeer tje was bespoten, terwijl daarbij wordt aangevoerd, dat het gebruikte middel beter nooit in waterwingebieden kan worden toegepast. Van de zijde van het Provinciaal Wa terleidingbedrijf verklaarde men ons, dat het spuiten met chemische bestrij dingsmiddelen is geschied zuiver uit het oogpunt van natuurbeheer en bovendien op zeer beperkte schaal en bijzonder ge selecteerd. Het gaat om het behoud van de heide veldjes in het waterwingebied van Ber gen tot Wijk aan Zee. Ongeveer vier jaar geleden zijn deze plekken welke dreig den vol te groeien met opslag en loof hout, met de schop vrijgemaakt. Deze methode is niet. alleen duur, .naar heeft ook nadelen, daar men door deze bewer king een kiembed vormt voor berk en prunus, terwijl bovendien sommige wor- telresten achterblijven, die naderhand weer opkomen. In het gehele gebied is slechts acht liter van het bestrijdings middel gebruikt in de strijd tegen over woekering door berken, eiken, meidoorn en lijsterbessen. Indien wordt aangevoerd, dat daaraan schade is aangericht, dan is dat voor wat de heideveldjes betreft: juist! Ver der zijn de stobben met pasta behan deld en is vier liter van een bestrijdings middel toegepast tegen het doorwoeke ren van bepaalde grassoorten tussen de heide. Dit alles is echter op zeer beperkte schaal en bijzonder geselecteerd ge schied en uitgevoerd door een speciaal hiervoor opgeleide werknemer. Bovendien is een en ander steeds ge schied in nauw overleg met de deskundi gen van het waterwingebied om te voor komen dat het water nadelig beïnvloed wordt. Het spuiten op het talud van een duin meertje wordt ten stelligste ontkend. De waterstand van het duinmeer was dit jaar zeer laag. Het afsterven van het gras wordt toegeschreven aan droogte. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM „Ik begrijp heel ook een zeer kapitaflintensief bedrijf, goed, dat mensen die de hele zaak van Het maken van plannen op lanffe verre hebben gevolgd, die niet be teerde kapitaal, aldus de bewindsman nog. DEN HAAG. Het overlijden van president Nasser van Egypte is dinsdag middag in de Eerste Kamer herdacht. Vice-senaatsvoorzitter ir. Kraaijvanger noemde Nasser de verpersoonlijking van de jonge Egyptische aspiraties, zowel wat betreft de nationale als de internationale politiek van zijn land. Hij zei dat de overleden president zijn krachten in dienst heeft gesteld van de vrede door te streven naar een regeling van de moei lijkheden in het Midden-Oosten. Namens de regering sloot minister Veringa zich aan bij deze woorden. De minister zei dat ook de Nederlandse rege- I joofsgemeenschap. We menen dat de tijd ring het heengaan van president Nasser I voorbij is dat bijvoorbeeld een katholieke in hoge mate betreurt. Zij hoopt dat zijn kerk kan zeggen: wij zijn de geloofsge- overlijden geen nadelige invloed zal heb- meenschap en de reformatorische kerken 1u„A l gtaan daar buiten. Het enige dat ieder die tot een kerk behoort kan proberen is: Dat zegt Huub Oosterhuis (36). dichter en studentenpastor in Amsterdam, die zondag in de studentenecclesia is voorge gaan in de eucharistie na een verklaring van de zijde van de gemeente waarin dit voorgaan werd gevraagd van een gehuwd priester. Huub Oostevhuis stelt heel nadrukke lijk: „Wij willen blijven binnen de ge- gen was een van de vele voor ons de vraag in hoeverre een gehuwde priester kan functioneren." ben op het moeizame vredesoverleg. Minister Luns, die in New York de vergadering van de Verenigde Naties bij woont, heeft onder meer verklaard dat Nassers overlijden speciaal op dit moment voor de hele wereld een slag is. Hij ver- ernst maken met het evangelie. Overal waar mensen dat doen, herkennen ze elkaar en daar groeit de eenheid tussen mensen die katholiek of protestant zijn, tegenwoordigde het stabiele element in die een gehuwde priester aanvaarden of de Arabische wereld. Hij was eigenlijk de I niet. Daar gaat het om en ln f!le zln h®eft enige man die een akkoord zou kunnen doen aanvaarden nu het er naar uitziet dat er mogelijkheden zijn om eindelijk deze crisis te boven te komen in het Midden-Oosten en daardoor een gevaar voor de wereldvrede af te wenden. Tijdens zijn bezoek in maart aan de Egyptische president had mr. Luns de indruk gekregen dat Nasser een vrede wenste die ook de staat Israel zijn be staansrecht zou garanderen. de studentenecclesia zich uitgesproken Daarmee heeft ze gezegd de diepste tra ditie van alle kerken in deze tijd te willen voortzetten." Waarom juist afgelopen zondag voor afgaande aan het septuagintcongres in Amsterdam? Pastor Oosterhuis: „Er is geen sprake van een strategie in dit op zicht. We waren er gewoon nu aan toe. Wanneer het congres in november zou zijn geweest, zouden we niet gewacht heb- HUUB OOSTERHUIS ben en als het congres begin oktober zou zijn gepland, zouden we er nog niet aan toe zijn geweest. In Amsterdam hebben we een jaar lang erover gepraat en bij het begin van het nieuwe studiejaar was het eenvoudig zover. De studenteneccle sia wil als een wendbare groep vanuit het evangelie opereren. Zo hebben we heel concreet meegeholpen met de presen tatie van een dienstencentrum voor be jaarden door de kabouters. Vierentachtig leden van de studentenecclesia hebben bijvoorbeeld een bejaarde geadopteerd. Wij willen ook onze hulp aanbieden aan wie zich inzetten voor de buitenlandse arbeiders hier." „Binnen zes weken zullen we het pro bleem van De Pijp aan de orde stellen, de volkswijk aan de rand waarvan wij werken. Het gaat er ons om om te zien hoe je waakzaam gemaakt door het evan gelie, ziet wat je te doen staat als er bij voorbeeld op een school discriminatie is ten opzichte is van homofielen. Het evan gelie, zo menen wij, roept op tot het „om turnen" van je gedachten, tot het daad werkelijk revolutionair maken, maar ook tot barmhartigheid, In dit geheel van vra- Wat is uw opvatting van het ambt? Huub Oosterhuis: „Wat een priester is, is nooit vast te leggen. Ik kan alleen zeg gen dat de theologie over het ambt ook voor ons richtinggevend is. Maar wat het waard is. zal altijd opnieuw moeten blijken. Tot het voorgaan in de gemeente behoort voor mij heel sterk dat je bedre ven bent in de schriften. Daarnaast voor mij ook het pastorale werk belang rijk. De helft van de tijd die ik nu in Amsterdam werk en dat is nu vijf jaar is opgegaan aan pastorale com tacten. Eigenlijk heeft het priesterzijn heel veel facetten. Gehuwd of niet ge huwd zijn heeft daar niets mee te ma ken." Reacties op het gebeuren van zondag Huub Oosterhuis: „De positieve reacties overwegen. Maar ik hecht aan de reacties niet meer waarde dan ze in feite hebben. Wel ben ik blij met de reacties van die twintig Amsterdamse Nederlands her vormde dominees." Over de kritische ge meente: „Iedere gemeente moet zich tel kens opnieuw afvragen: wat doen wi; eigenlijk? Bijvoorbeeld in die kwestie van het celibaat: laten we die man daar om vallen of niet? Heel concreet is het zo, dat de Amsterdamse studentengemeente mij gevraagd heeft. En ik wilde het. Als de gemeente gezegd had: Je mag het niet doen, dan had ik ontslag genomen uit die gemeente. Maar de studentenecclesia van Amsterdam heeft er blijkbaar iets voor over. Daarbij is de plaatselijke gemeente het behoud van het geloof. De wereld kerk is er niet om de plaatselijke kerk te verlammen." Over de eenheid in de kerk: „Wat nu eenheid is. is alleen formalisme. Waarom wel eenheid met een of andere bisschop in Spanje en niet met de eigen priesters? Eenheid met de wereldkerk, dat is de laatste vondst." Heeft het geloof of de gemeente dan een toekomst? Huub Oos terhuis: „Ja, want het gaat er bij het ge loof juist om te geloven dat vechten tegen de bierkaai zin heeft." Commissaris W. Sepp overhandigt aan adjudant J. Alberda de gebruikelijke enveloppe, na zijn bijzondere waar dering voor de heer Alberda als mens en als politieman te hebben uitge sproken. IJMUIDEN Dinsdag werden in IJmui den de volgende besommingen (in guldens) gemaakt: KW 81 58.700, 141 12.800, 215 15 300, 221 7.500, TH 37 1.970, VD 6 950, 9 2.450, 15 1.530, 19 3.130, 75 1.790, 89 2.430 IJM 8 2.680, UK 135 en UK 145 2.370, UK 196 en UK 234 2.570, UK 249 en UK 17 2.180. Twaalf vaartuigen hebben woensdag morgen in IJmuiden aangevoerd: 90 kisten koolvis, 110 kisten schol, 20 kisten varia en 700 kilogram tong. Prijzen, per kilogram, in guldens: tarbot 7.21-7, grote tong 7.09-6.92, grootmiddel tong 7.28-7.66, kleinmiddel tong 8.31-7.91, tong I 8.75-8.18, tong II 7.29-7.05. Per tien stuks: middel kabeljauw 80-14. Per 50 kilogram: kabeljauw II 63, kabel jauw III 52-43, grote schol 77-60. schol I '75-58 schol II 71-60, schol III 56-45, schar 55-39, bot 17-12.50, gestripte wijting 70-55, griet 79-75, koolvis I 49, koolvis II 29. De aanvoer in Scheveningen bestond woensdagmorgen uit 10 kisten wijting, 60 kisten gul en kabeljauw, 150 kleine kisten horsmakreel en 400 kilogram tong. Van 21 tot en met 25 september werd in Urk 280.514 kg Noordzeevis ter waarde van f 979.175,53 aangevoerd. AMSTERDAM Op het Septuagintcon gres is gisteren een uitmuntend en intelli gent betoog gehouden door Ton Veerkamp, gehuwd en priester hoewel „levend aan de rand van de kerk", zoals hij zelf zegt en studerend en werkend in West- Berlijn aan een proefsrhrift over de filo soof Ernst Bloch Veerkamp noemde kerkvernieuwing' „het absolute einde van de kerk". Met deze uitlatingen prikkelde hij de congresgangers tot persoonlijk stellingnemen. Op de vraag hoe het allemaal zou moe ten zijn en worden, zei hij: „Ik weet het niet, ik zie het niet meer. Vanuit mijn eigen situatie kan ik alleen vragen stel len en niets voorhouden", aldus Ton Veer kamp, die zich in zijn rede „De verwoes ting van de tempel" afvroeg: „Is ons huis misschien alleen een beetje oud, of staat het in brand"? Daarmee doelde hij op een gedicht van Berthold Brecht „De pa rabel van de Boeddha van het brandende huis". De strekking van het gedicht: een huis staat in brand, iemand waarschuwt de bewoners: Kom eruit. Maar de inwo- nenden vragen alleen: Is het koud buiten, regent het, is er een ander onderdak be schikbaar? „Wie de grond nog niet te heet onder de voeten is dan dat hij hem liever met ieder ander ruilde, dan te blij ven, die jieb ik niets te zeggen", aldus het gedicht. De conclusie van Ton Veerkamp van uit een persoonlijk oordeel: „Eens te meer in onze drieduizend jaar oude tra ditie is het nu exodus-tijd". Op het congres worden reeksen van vragen in groepen afzonderlijk bespro ken, wat een aanwijzing is voor de twee slachtigheid waaraan het congres lijdt. Enerzijds zijn daar de vragen van kerke lijke aard: al dan niet gehuwde priesters, al dan niet aansluiten als groep bij de Wereldraad, hoe moet het ambt zich ont wikkelen. Anderzijds zijn er vragen als: waarin onderscheidt de christelijke groep zich van welke andere humanitaire groe peringen ook of wat is het specifiek ka rakter van onze christelijke dimensie? Zo proberen deelnemers uit alle landen ter wereld begrip te vinden en informa tie te geven over de problemen waarmee zij in hun situatie te maken hebben. Op het congres kwamen tot de laatste dag nieuwe gezichten opdagen: de zwarte priester uit Angola, de pastoor uit Zuid- Frankrijk Nederlander van orieine die twee dagen heeft gereisd om als „niet contesterende" priester een critisch ge luid te laten horen. Ze kwamen allemaal naar Amsterdam uit zorg over hun kerk en de maatschappij, waarin zij leven. IJMUIDEN. De maandag bij hotel „Aneta" aan de Meervlietstraat van een Joegoslaaf gestolen Ford Taunus perso nenauto is dinsdag onbeheerd en onbe schadigd gevonden in de IJsselstraat. (Van onze kunstredactie) AMSTERDAM. De commissie toneel en letteren van de Amsterdamse kunstraad heeft vanmorgen besloten een witboek samen te stellen over de gang van zaken bij het besluit van B en W van Amster dam om Guus Oster en Hugo Claus te vragen een nieuw toneelgezelschap samen te stellen. Het witboek zou volgende week dinsdag al ter inzage moeten liggen bij het secretariaat van de kunstraad. Met één stem tegen heeft de commissie besloten niet in te gaan op het verzoek van wethouder H. Lammers om in een gesprek een nabeschouwing te geven over de affaire en te bekijken hoe in de toe komst de commissie het stadsbestuur van advies zou kunnen dienen. Op vrijdag 9 oktober komt de Amster damse Kunstraad in plenaire vergadering bijeen om zich met deze kwestie, waarbij het college B en W het advies van de Kunstraad naast zich neer heeft gelegd, te bespreken. DEN HAAG. Mr. J. A. W. Burger, lid voor de P.v.d.A. van de Eerste Ka mer, heeft dinsdag voor het laatst het woord gevoerd in de Senaat. Met ingang van vandaag, namelijk neemt hij ontslag als Kamerlid in verband met zijn benoe ming (per 1 oktober) tot lid van de Raad van State. Waarnemend Kamer-voorzitter ir. H. A. Kraaijvanger noemde de heer burger een voortreffelijk parlementslid, die gedu rende een periode van 25 jaren lid van de Staten-Generaal is geweest. Minister Udink (Ontwikkelingshulp) sloot zich daarbij aan, er op wijzende, dat mr. Bur ger gedurende deze periode constructieve arbeid heeft verricht. In de vergadering van de kamer werd onder meer gewezen op de vertraging in de werkzaamheden bij de rechtbanken, waarover „steen en been" wordt ge klaagd. Minister Polak Justitie) ontken de als zou er sprake zijn van een overbe lasting. Naar zijn mening schuilt de oor zaak van de vertragingen eerder in de organisatie dan in het gebrek pan man kracht. Een onderzoek naar de gehele procedure bij de re"htbank vanaf de dag vaarding tot aan de einduitspraak zal worden ingesteld.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5