Wetenschapreclame en markt in één orgaan Opzet vertoont gelijkenis met oud plan van RMTS-Lisse DRAKA Vlooienmarkt" voor restauratie van Hervormd Jeugdgebouw „The Shepherds" HENK TEUNISSEN WEER naar Parijs IN DE PRIJZEN m §mim Bejaarden bij PTT op visite VERENIGINGSNIEUWS l"T DE IJMOND BLOEMBOLLENORGANISATIES GAAN REORGANISEREN ZAAL burgerlijke stand Jubilarissen in oktober bij Hoogovens Pinkstergemeente houdt campagne in IJmuiden DE VOGELVRIENDEN" IN WINTERSEIZOEN Cursussen over koken en gebruik van make-up „Tropenvrienden,, vieren feest „HET WITTE TEJATER" WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1970 7 (Van onze medewerker voor de bloembollencultuur) HILLEGOM De twee belangrijk ste organisaties van het bloembollen vak, de Koninklijke Algemeene Ver- eeniging voor Bloembollencultuur en de Bond van Bloembollenhandelaren hebben een plan opgesteld om het wetenschappelijk onderzoek, de re clame en de zeer prille marktontwik keling in één beleidvormend orgaan onder te brengen. Er is een „blauw druk" gepubliceerd, die in feite de concretisering is van een bureau, dat de vereniging van oud-leerlingen van de RMTS in Lisse ongeveer tien jaar geleden voor ogen stond. Discobar Problemen heeft een gezellige voor recepties, vergaderingen en voor uw Velsen-IJmuiden Beverwijk Heemskerk Wijk aan Zee VELSEN Overvallen de „hafde" matras met alle comfort van een „zachte' Gevonden voorwerpen n -- Exclusieve couture Die vereniging van „onbegrepen jonge ren" heeft toen een van de grootste fou- ADVERTENTIE "DE POORT VAN VELSEN" Plein 1945-4 IJmuiden ten van het vak onderkend, namelijk een gebrek aan hoger kader en een orgaan, waarin activiteiten gebundeld zouden kun nen worden. Er was indertijd wel een sa menwerking in de Vereniging het Cen ttaai Bloembollen Comité, dat geld van de vakgenoten verdeelde over hoofdza kelijk het Laboratorium voor Bloembol lenonderzoek en de Commissie Onper soonlijke Reclame De „T P-ers" or ganiseerden verkoopcursussen. Latei bfeft het vak de cursus activiteit van de vereniging overgenomen en onderge bracht in de Commissie Marktontwikke ling en Verkoopkunde. De instituten werkten slechts inciden tc-el samen, hoewel de hoeveelheid pro biemen zich ophoopten. Langzamerhand is nu het besef ontwaakt, dat men geen beleid kan vormen zonder een wetenschap pelijke voorbereiding. Tot nu toe heeft men in een of twee-jaarlijkse vergaderin gen van vertegenwoordigers van veertien organisatie, geld verdeeld, dat via het Produktschap voor Siergewassen ter be schikking kwam. Een beleid echter om de meest belangrijke problemen aan te pak ken, de volgorde ervan te bepalen, welke instituten zouden moeten worden inge schakeld, is nooit ter sprake gekomen De laatste jaren zijn wel incidenteel werkgroepen gevormd. Het ligt in de bedoeling een algemeen bestuur te benoemen met daarnaast een adviesraad. In die adviesraad komt ei genlijk alles wat niet direct met een Be leidsvorming te maken heeft, bijvoor beeld keuringsdiensten, banken, enkele landelijke organen, werknemers-vertegen woordigers, die uiteraard het sociale vlak zullen bewaken, Kamers van Koophandel Rijkstuinbouwconsulenten en T P en uiteraard het Produktschap voor Sierge- WOENSDAG 30 SEPTEMBER Openbare bibliotheek Velsen, Plein 1945. 19 tot 21.30 uur. IJmuider Harmonie, in het Gemeentelijk Vergaderlokaal, Abeelenstraat, 20 uur: re petitie orkest-afdeling. De Ring, van 19.30 tot 21.30 uur in de gymzaal van de F. L. Ossendorpschool (ingang Wijk aan Zeeërweg), IJmuiden, bokstraining. DONDERDAG 1 OKTOBER Hervormde Kerk, Kanaalstraat, IJmui den, 20 u. Concert, Christelijk Oratorium Vereniging „Looft den Heer": „Die Schöp- fung". Bethlehemkerk, Radarstraat, 13.30-16.30 u. bejaardensoos in een der lokalen. Kamerorkest IJmond, in gebouw Abee lenstraat, 20 u. repetitie. Openbare bibliotheek Velsen, Plein 1945, IJmuiden 10-12.30 en 14.30-17.30 uur; uit- leenpost Bejaardenhuis, Keizer Wilhelm straat, 15.30-17 uur; filiaal Santpoort-Zuid, Willem de Zwijgerlaan 72, 14.30-17.30 uur en 19-21.15 uur. De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmuiden: bejaardensoos, spreekuur sociale raads man, balletgroepen, tienersoos, peuter- oppas. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor lichting. Spreekuur leidster van 9.30 tot 12 uur in de Willebrordstraat 102, IJmuiden, tel. 02550-10715. Manly Sport, boksles en -training in de gymnastiekzaal van de Moerberg-Comité- school aan de Kerkstraat in IJmuiden- West, van 19.30 tot 21.30 uur. Velserbad, Briniostraat 18, IJmuiden: 6.30-8 uur gemengd zwemmen, 8-12.15 uur schoolzwemmen, 12-13.15 uur gemengd zwemmen, 13.30-16.15 uur schoolzwem men, 16.15-16.45 uur zwemlessen, 16.45-18 uur gemengd zwemmen, 18-18.30 uur zwemlessen, 18.30-22.30 uur zwem ver. CSB, 21.50-22.50 uur duikersvereniging. WOENSDAG 30 SEPTEMBER De Slof, Raamveld. 19 u. sociëteit. Sportfondsenbad. Kuikensweg. Geopend 20.45-22 uur. Verenigde openbare bibliotheek. Hendrik Burgerstraat 70 en Amstelstraat 44: ge opend 19-21 u. DONDERDAG 1 OKTOBER Beverwjjkse Sportraad. Huize Schey- beeck, Velserweg. 20-22 u. spreekuur. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7-16 en 20.15-21.30 uur. WOENSDAG 30 SEPTEMBER Verenigde openbare bibliotheek. Kerk weg 45: volwassenen 19-21 u. DONDERDAG 1 OKTOBER De Zandkraai. Handelstraat. 9.30 en 10.30 u. bejaardengymnastiek, 19.30 u. tiener soos. WOENSDAG 30 SEPTEMBER Verenigde openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a. Geopend 19-21 u. BEVALLEN: J. de Ruiter—Meijns, z.. Lierstraat 41, IJmuiden; M. D. Vrijhoef Jochems, d., Orionweg 490, IJmuiden; O, A. C. van der HeijdenMooijekind, z., Dennekoplaan 11, IJmuiden; G. M. G. Bakker—Dijcks, z„ Sparrenstraat 2, IJmui den; W. E. M. HendriksMeijers, z„ Da Costalaan 62, Driehuis; P. A. Veldman- van Vonno, z„ Burg. Weertsplantsoen 41, Santpoort; I. J. Stigter—Menger, z„ Zee weg 273, IJmuiden; H. W. van der Veen— Kampert, z„ van Broekhuijsenstraat 16 IJmuiden; J. M. Beukema—Tellier, d., Kortenaerstraat 30, IJmuiden; A. K. van EgmondVisser, z„ Huis te Wissenlaan 9, Santpoort; G. A. M. SmitHendriks, z„ Wenckebachstraat 56, Velsen-Noord; M. H. Breimer—Bos, z., Santpoortse Dreef 160, Santpoort; T. H. Krab—Huijer, z„ Andro- medastraat 14, IJmuiden; E. BijzenKaan, d., Kon. Wilhelminakade 17, IJmuiden; C. M. Jantjes—Portegijs, d„ Graham- straat 44, IJmuiden. OVERLEDEN: J. Wernke, 56 jr., echt genote van B. van Velthoven, Nachtegaal laan 6, IJmuiden; C. M. van Warmerdam, 81 jr., echtgenote van J. J. Jabroer, Hage- lingerweg 163, Santpoort; W. de Weijze, 74 jr., echtgenoot van J. den Haan, Rijn straat 66, IJmuiden. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Bij Hoogovens zullen in oktober de volgende personeelsleden, 44 in totaal, 25 jaar bij het bedrijf zijn. De jubilerenden zijn: J. A. Koningstem centrale voorzieningen. W. C. Verzijl- berg, vaktechnisch bureau werktuigkun dige dienst, P. Wortel, havens, J. W. Sehachtschabel, bureau interne zaken, H. Leering, huishoudelijke dienst, J. B. van Rixel, oxystaalfabriek 1, P. G. Swie- serijn, werktuigkundige dienst sector plaatwalserijen 2, J. van Aalst, werk tuigkundige dienst sector havens en ver voer, A. F. Broek, kookovens, J. van Burgel, centrale werkplaats en R. H. Dragstra, produktie Mekog, allen uit IJmuiden; L. M. van den Berg, werk tuigkundige dienst sector kaliberwalse- rijen, mevr. mr. E. Meijer, stafgroep personeelszaken, H- Waterlander, maga zijndienst diverse magazijnen, G. W. van Leyden, werktuigkundige dienst sector walserijen 2 en D. Oort. bewakingsdienst allen uit Beverwijk; H. Gieze, hoogovens. D. Waal, Graga- ge, L. E. Steenbakker, sterkstroom werk plaats, F. J. F. Erenst, algemene dienst centrale technische diensten, H. J. van Telgen, technische dienst Mekog, J. Koen, centrale, J. Boelhouwers, hoog ovens. D. Lap, kwaliteitsteehnologie, H. M. Huismans, centrale en W. de Haan, railvervoer, allen uit Velsen-Noord; G. G. Eist, bedrijfsinstrumenttechni- sche dienst zuid, A. J. Kloes, stafgroep matereiaalbeheer, C. C. Verhoog, huishou delijke dienst, A. C. van Lieshout, rail vervoer, N. Hartog, bouwkundig buiten dienst, P. A. Castricum, magazijndienst ijzer en staal, J. P. Hommersen, werk tuigkundige dienst sector ijzer en G. Kluft, produktie Mekog, A C. van Pelt, railvervoer. allen uit Heemskerk; P. J. Schelvis, zuurstoffabriek 2, K. Zwart, werktuigkundige dienst sector staal, en M. J. Kroon, Bedrijfsadministra tie Technische dienst, allen uit Wijk aan Zee; G. J. C. Hoytink, electrotechnische dienst sector staal uit Uitgeest; J. M. Warren, ertsvoorbereiding uit Haarlem; A. Zonneveld, postzaken uit Castricum. J. Hofland, V.U.IJ. NV uit Overveen; G. Dullemans, railvervoer uit Alkmaar; C. J. F. Weber, detachering Utrecht, uit Utrecht. wassen. Uiteraard ontstaat een dagelijks bestuur met daaronder een directeur-se cretaris met een stafbureau voor Econo mische aangelegenheden. Daarondei "olgt de splitsing in grofweg gezegd, cul tuurtechnisch onderzoek en afzetbevor dering. Men kan zich voorstellen dat in de top een voorkeurprogramma wordt geopperd, dat wetenschappelijk zal moeten worden uitgewerkt en misschien zelfs wellicht ge wijzigd. Maar dan kunnen ook alle on derzoekinstituten gaan meewerken aan het oplossen van problemen. Een voor beeld van een steeds ernstiger wordend irobleem is de ademhaling van bloem- Dollen tijdens de bewaring en het trans port. Daaraan zullen moeten werken de mensen van bloembollenonderzoek, kli maatdeskundigen, transportdeskundigen, en economen zullen dan moeten uitmaken of die en die container, gesteld, dat er een ontworpen wordt betaalbaar is. Het bureau moet een beleid gaan vor men. De uitvoering van dat beleid zal men via de samenstellende organisaties moeten laten gebeuren. Bij bindende maatregelen zal men het PVS nodig heb ben. Een klein tipje van beleid vorming werd eens opgelicht door drs. Slootweg, die in een werkgroep vertelde, dat het vak ongeveer 160 miljoen gulden zou moe ten investeren om een vervanger van de volkomen verouderde bloembollenman den in te voeren. Alle bewaar- en trans portruimten zouden moeten worden ge wijzigd. Het gevolg is, dat er wel wat gebeurt, maar ieder werkt al dan niet in overheids- of particuliere sector zo maar naar eigen idee. Soms met succes, soms ten koste van veel geld. Dit nieuwe orgaan zal geen bestuurs orgaan worden, maar veel meer een voortzetting van de huidige situatie, aan gepast aan de toestand voor straks. Het had er al lang moeten zijn menen wii omdat de EEG volkomen andere situa ties oproept. Of, alweer het container vervoer, dat de exporteurs in feite heeft overvallen. Door deze nieuwe organisatie moet het mogelijk zijn zich sneller te richten naar te verwachten ontwikkelin gen. IJMUIDEN. Op donderdag, vrijdag en zaterdag (1,2 en 3 oktober houdt de Pinkstergemeente, samen met het Opwek kingsteam o.l.v. Evangelist Ben Hoeken dijk een evangelisatiecampagne in Hotel Royal in IJmuiden om acht uur 's avonds beginnen de diensten, die met zang en muziek omlijst worden. Op de donderdag avond treedt Carel Heinsius, bekeerde jazzpianist op, vrijdagavond zingen jon gelui uit IJmuiden en op de zaterdaga vond zijn „The King Sounds," een evan- gelisatie-popgroap uit Den Haag in de zaal. De Pinkstergemeente van de Velser- duinweg staat onder leiding van de heer D. P. Hartendorp, maar als spreker in deze speciale reeks samenkomsten is Ben Hoekendijk te beluisteren. Deze Puttense evangelist is bekend geworden door zijn grote tent-evangelisatie campagnes in ve le steden van ons land. Alle kerken zijn met het plan van deze campagne op de hoogte gebracht en spe ciale uitnodigingen werden verstuurd naar voorgangers van vrije groepen in de hele omgeving. De diensten zijn vrij toe- gangkelijk. ADVERTENTIE c VELSEN. Bij de Velsense politie zijn de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: twee sleutels, doos met le vensmiddelen, muts, hangertje, dames- bril, herenhorloge, bal, fietspompje, tasje met babykleding, fietstas, bedelarmband, portemonnee met inhoud, paraplu, regen jack, bankbiljet, kaas, bril, kinderlaars, tas met badgoed, jack, vier sleutels aan riempje, etui met zes sleutels, knipporte- monnee met geld en sleutels, kinderbril, drie sleutels aan ring, étui met vijf sleu tels, verzekeringsplaatjes bromfiets (QHN 870, NRX 759, MZD 868 en GTX 488), toegangsbewijs, ring, damespolshor loge, tas met regenjas, schakelarmband- je, fietssleuteltje, poncho, sandaal, veilig- heidsbril, kinderjas, autoped, herenhorlo ge, étui met vier sleutels. Inlichtingen over deze voorwerpen kun nen dagelijks worden verkregen op het hoofdbureau van politie in Velsen, waar zij elke dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17 30 uur eventueel zullen worden afge geven. IN BEVERWIJK bestonden de gevon den voorwerpen uit: zwart-wit poesje, lin nen kinderjack, sleutelbos, verzekerings plaatje van bromfiets, bruine aktetas met schoolboeken en sportkleren, damespols horloge met zwart bandje, papieren zak met dameskleding, gouden armband, bruin lederen handschoen, bruine aktetas met boeken en paraplu, badhanddoek, parkiet. Ook voor deze voorwerpen in lichtingen op het politiebureau. Bij de beheerscommissie van het Her vormd Jeugdgebouw aan de Rem- brandtlaan in IJmuiden bestaan thans plannen voor enige verbeteringen aan het gebouw, waarbij onder meer wordt gedacht aan de toneelaccommodatie en opknapbeurten voor de foyer en de gro te zaal. Hiermee zal een bedrag van ongeveer tienduizend gulden zijn ge moeid, dat op de een of andere wijze bij elkaar moet worden gebracht. Een van die middelen is de jaarlijkse bazar, die nu weer vrijdag 2 en zaterdag 3 oktober in alle zalen van het Her vormd Jeugdgebouw zal worden gehou den. Deze bazar wordt thans uitgebreid met een rommelmarkt, die zal zijn op gesteld op de trottoirs voor het gebouw en een deel van de Rijnstraat. Hier zul len vele artikelen, meestal aantrekkelijk en nog uitstekend bruikbaar voor een schappelijk prijsje van eigenaar kunnen wisselen. Het ligt in de bedoeling hier een imitatie in te richten van de be roemde Parijse „vlooienmarkt". In het gebouw bevinden zich dan weer de ge bruikelijke attracties, waarmee een ba zar altijd zo aantrekkelijk wordt ge maakt. In verband met de nuttige be stemming van de opbrengst hoopt de organiserende commissie op een druk bezoek. Het bekende trio „The Shepherds" uit Velsen is opnieuw voor het buiten land gecontracteerd, ditmaal voor een optreden in Parijs in de televisie-show van de Franse chansonnière Mick Mi chel. Z(j hebben dit engagement te danken aan hun nieuwe langspeelplaat „Something New", welke ook door Mick Michel werd beluisterd, waarop zij voor dit trio onmiddellijk een belangrijke plaats in haar show reserveerde. Dit programma wordt zaterdag 17 oktober voor de Franse televisie uitgezonden. Voorts hebben „The Shepherds" weer een invitatie ontvangen van de TROS- televisie, in verband met de compe titie voor een modern kerstlied 1970. Iedereen kan hiervoor tot 1 november teksten en melodieën inzenden, waarbij het winnende lied met een prijs van drieduizend gulden zal worden be kroond. Helen, John en Nico Schaap hopen hierbij tot de eindfinale te kun nen doordringen. Hier kan nog aan worden toegevoegd dat „The Shepherds" dikwijls op zon dagavond optreden in de „Chamana- bar" aan de Kanaalstraat in IJmuiden. Voor het nieuwe winterseizoen van de vereniging „De Vogelvrienden" uit IJmuiden beginnen de activiteiten don derdag 15 oktober met een bijeenkomst voor de leden in het Cultureel Centrum aan het Moerbergplantsoen. Bij deze gelegenheid houdt de heer G. Korten- oever van het PWN-reservaat uit Bak- kum een met dia's geïllustreerde cau serie. Daarnaast worden reeds voorbe reidingen getroffen voor de jaarlijkse vogeltentoonstelling, welke van 16 tot 22 november zal worden gehouden in „De Griffioen" aan de Trompstraat in IJmuiden. Voorts is er eind oktober nog een kienavond en wordt voor de cember weer een feestavond georgani seerd, met uitreiking van de op de ten toonstelling gewonnen prijzen. Ook de zogenoemde „praatavonden" op elke eerste dinsdag van de maand in het Cultureel Centrum blijven gehandhaafd. Bovendien wordt er hard gewerkt aan de inrichting van een clublokaal in de voormalige PEN-centrale aan de Ka naalstraat, dat men nog dit jaar hoopt te betrekken. Hier zullen regelmatig informatieve bijeenkomsten worden ge houden, waar de leden over hun hobby van gedachten kunnen wisselen en ken nisnemen van „vakliteratuur". De ver eniging beschikt inmiddels over hon derdvijftig leden en vijftig donateurs, welk aantal uiteraard nog voor uitbrei ding vatbaar is. Inlichtingen over het lidmaatschap zijn verkrijgbaar bij le eerste secretaris, de heer J. Maassen, Wijk aan Zeeërweg 180, IJmuiden, tele foon 11522. Wanneer hiervoor bij de dames vol doende belangstelling mocht bestaan, begint donderdag 15 oktober de eerste les van de nieuwe cursus „Van top tot teen". Hierin zal aandacht worden be steed aan de verzorging van het uiter lijk en kunnen de cursisten experimen teren met een aantal verzorgings- en make-upartikelen. Deze cursus bestaat uit vier lessen en wordt georganiseerd door de afdeling IJmuiden van de stichting „Huishoudelijke en Gezins voorlichting". De lesavonden worden gehouden in een der zalen van het Oud-Katholieke parochiehuis aan de Wilgenstraat in IJmulden-Oost. Daarnaast wordt maandag 12 oktober in de Adalberthuishoudschool aan de Zeeweg een aanvang gemaakt met de cursus „Gezonde voeding", waar de cursisten in acht lessen de grondbe ginselen zullen worden bijgebracht van het koken en de voedingsleer. Tevens wordt het samenstellen van aantrek kelijke menu's geleerd. Voor beide cur sussen kan men zich opgeven bij het bureau van de stichting, Willebrord straat 102, IJmuiden, telefoon 10715. Het bureau is geopend van 9.30 tot 12.30 uur. Eerste banketbakker Henk Teunissen uit IJmuiden, werkzaam bij banketbak kerij H. G. Hazenberg aan de Lange Nieuwstraat, is ter gelegenheid van de jaarlijkse vaktentoonstelling in de Mar tinihal in Groningen opnieuw in de gro te prijzen gevallen. Verleden jaar werd hem hier ook reeds een eerste prijs toe gekend voor een fraaie, geheel uit mar sepein vervaardigde visserskop, doch ditmaal verwierf hij voor zijn inzendin gen, behalve een eerste prijs met lof van de jury, plus een eerste en een tweede prijs, ook nog een eervolle ver melding voor zijn uit suiker getrokken „Delfts blauw". De jury bestaat steeds uit de kopstukken van het vak. Henk Teunissen had zich voor deze wedstrijden opnieuw op marsepein toe gelegd, uit welk zoet materiaal door hem weer drie koppen werden vervaar digd, thans geïnspireerd op typisch oos terse figuren. Ongetwijfeld weer bijzon der fraaie werkstukken, die dan ook bij de jury terecht bijzonder in de smaak zijn gevallen. Op de foto Henk Teunis sen met zijn bekroond „beeldhouw werk". Het nieuwe seizoen van de ontspan ningsvereniging „Tropenvrienden" uit Beverwijk wordt zaterdag 3 oktober in gezet met een feestavond in „De Slof" aan het Raamveld. Medewerking zal worden verleend door het Surinaams orkest „.South Siders", het combo „Evergreens" en Catlea met authen tieke Tahitiaanse en Hawaiaanse dan sen. Ook zullen de bekende Indische hapjes en versnaperingen weer ver krijgbaar zijn. ADVERTENTIE IJmuiden Plein 1940-1945 nr. 48 Bejaarden bij PTT op visite De federatie „Bejaardenzorg" in Vel sen, heeft van de directie en de voor lichtingsdienst van de PTT het originele aanbod ontvangen voor enige informa tieve bezoeken door de leden aan het nieuwe postkantoor aan de Lange Nieuwstraat. Na ontvangst in de kantine zullen de bejaarde belangstellenden door het gehele gebouw worden rond geleid, waarbij men ook een kijkje achter de loketten zal kunnen nemen. Bovendien werd door de directie van het kuststation „Scheveningen Radio" eveneens toestemming verleend tot een bezoek aan de hoogste verdieping van het gebouw, zodat ook het radiostation kan worden bezichtigd. Deze excursies worden dan telkens besloten met een gezellige bijeenkomst in de kantine, waar na het vertonen van enige PTT- films nog gelegenheid tot het stellen van vragen zal bestaan. Men verwacht dat ongeveer duizend Velsense bejaarden van deze unieke invitatie gebruik zullen maken, zodat hier ongeveer twintig groepen van vijf tig bezoekers moeten worden samen gesteld. Het eerste bezoek vindt dinsdag 6 oktober plaats, des middags om half drie. Belangstellenden hiervoor kunnen zich aanmelden bij het bureau van de federatie, Hoofdstraat 133, Santpoort, telefoon 023-378014. Vrijdagavond 2 oktober start de nieu we experimentele groep van „Het Witte Tejater" met haar activiteiten in de muziekschool aan de P. J. Troelstra- weg in IJmuiden-Oost. Onder leiding van Marijke Stuyt kunnen belangstel lenden hier kennismaken met de eerste beginselen van het toneel.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 7