KNWU TILT NOG NIET ZO ZWAAR AAN MAATREGELEN BIJ SPONSORS AMATEURS Sevilla waarschuwt Twente Negrillo: „Spelen tegen Turken betekent oorlog Voortbestaan van GVAV in Groningen verzekerd Verbluffend succes voor korfbalnieuwkomer Danaiden raast in de hoogste klasse langs de concurrentie Winstkansen voor Flamingo's en Lions Jan Hordijk door hernia uitgeschakeld Het Is waar... we zijn bij-de-tijd. WK FLAMINGO's- D.E.D. interieurs 9 Finken geschorst Den Hertog derde in Bulgarije BASKETBAL VRIJDAG 2 OKTOBER 1970 iï Dwergsponsors Honderd procent Functie Succesvolle priode APELDOORN. Het bestuur van AGOW heeft de Duitser Herbert Fin ken, aanvoerder van de Apeldoornse tweede divisieclub, ontheven van zijn functie en voor onbepaalde tijd met be taald verlof gezonden. De leiding van AGOW wilde geen commentaar geven op deze beslissing. Bekend is echter, dat de inzet van Finken bij de training de laatste tijd te wensen overlet en dat zijn conditie daardoor terugliep. I (Van onze sportredacteur) HAARLEM By de KNWU tilt men voorlopig nog niet zo zwaar aan de moeilijkheden, die dreigen te ko men in de hoek van de amateurspon sors bij het wielrennen. De voorzit ter van de sportcommissie van de KNWU, Willem van Steenbergen, heeft al een heel monter toekomst beeld: „We hebben er weer een nieuw probleem bij, als de UCI de door de FIAC voorgestelde inperking van reclame op de kleding van amateurs accepteert. Maar dat lost zich vanzelf weer op". Maar als de UCI ja zegt dan lost zich vanzelf ook de naam van het sponsor-produkt op de shirts op en dan lossen zich ook vanzelf di verse ainateurploegen op. KNWU- voorzitter Piet van Dijk ziet het an ders: „De nationale bonden zyn auto noom. Ze kunnen in hun eigen land doen wat ze willen. Dus zouden hij nationale wedstrijden wel de namen van de sponsors met hun produkten kunnen worden genoemd". Hij tilt er dan ook niet zo zwaar aan. Hij heeft wel begrip voor de maatregel, dat de FIAC de naam van het produkt van af 1 januari 1971 niet meer op de shirts wil hebben: „Die reglements wijziging is wel te argumenteren". Maar die reglementswijziging van de amateursectie van de UCI kan natuurlijk wel een stap betekenen naar het uitein delijke doel van de Oostbloklanden in de wielerorganisatie: de totale uitbanning van de reclame en de sponsoring uit de amateurwielersport. Dat doel dacht men praktisch al bereikt te hebben men vecht daar al jaren voor maar uitein delijk is men alleen zover gekomen, dat de naam van het produkt niet meer ver meld mag worden. De konsekwentie van een en ander kan zijn, dat vele kleinere sponsors en wel licht ook een paar grotere zullen verdwij nen (tenzij de KNWU vasthoudt aan zijn autonomie). Kadako zal het zonder ijs moeten stellen, Heynes zonder motoren, VZ zonder zuurkool, Amstel zonder bier, Ovis zonder roggebrood en zo kan men doorgaan. VZ alleen lijkt ons niet zo zin vol voor een sponsor, Kadako ook niet. Met name nieuwe sponsors zal men niet meer krijgen, want sponsoring wordt juist aangewend, om een nieuw, meestal on bekend merk, er massaal in te drukken. Maar wat zegt alleen een naam? Dat heeft geen enkele zin. Dus zal deze FIAC- maatregel toch ook wel in Nederland ge- gevolgen krijgen, zoals in België, waar men het systeem van de clubsponsoring heeft. Daar heeft elke wielerclub zijn ei gen firma. Op 25 oktober komen alle bon zen, clubbestuurderen en sponsors in Brussel bijeen om de situatie te bespre ken. Internationaal zal men zich zeker aan de bepalingen en de reglementen van de FIAC moeten houden. Dus kan men in Nederland (en ook elders) alleen maar wedstrijden met internationale deelname organiseren als er zeer beperkte reclame op de truien te zien wordt gegeven en in ieder geval geen produkt wordt genoemd. De vraag is of sponsoring dan voor bijv. een firma als Acifit wel interessant is, want dan zou men niet mee kunnen doen aan Olympia's Toer, de wedstrijd waar van men de meeste publiciteit krijgt. Ten zij natuurlijk Olympia's Toer een strikt nationale affaire zou worden, wat ook niet zo bijster interessant is. Afgezien van het MADRID. FC Twente heeft ogen schijnlijk vrij gunstig geloot met het Turkse Eskisehir als tegenstander in de tweede ronde van het toernooi om de Runnersupcup. Maar FC Sevilla, dat in de eerste ronde tegen deze ploeg nogal ver rassend ten onder ging (1-0 winst thuis en 1-3 verlies in Turkije) weet wel beter Het Spaanse persbureau EFE onthulde onlangs enkele huiveringwekkende details over die tweede wedstrijd, die voor de Enschedese club een duidelijke waarschuwing inhouden. „Als voetbalelftal naar Eskisehir reizen staat nagenoeg gelijk met oorlog voeren", vertolkte speler Negrillo de mening van de hele ploeg en trainer Max Merkel Peinzend ging Negrillo voort: „En als zij niet van ons gewonnen hadden? nie mand weet, wat ons dan zou zijn overko men." Dat alle Turkse doelpunten op onrege- matige wijze tot stand kwamen de laatste treffer viel nota bene in de 97ste PLEVEN. De Oostduitser Gonschorek heeft de derde etappe van de ronde van Bulgarije voor amateurs, over 59 km van Bela Slatina naar Pleven gewonnen. Gon schorek had een tijd nodig van 1 uur, 24 minuten en 7 seconden. De Italiaan Onga- rato werd met een achterstand van 5 se conden tweede. De beste Nederlander was Tino Tabak, die in 1.24,12 als zevende bin nenkwam. De Oostduitser Meckein is leider in de algemene rangschikking voor de Italiaan Poloni en de Nederlanders Fedor den Her tog en Matthijs de Koning. De produktenamen als bier en roggebrood moeten per 1 januari 1971 van de shirts verdwijnen. feit, dat het contact met buitenlandse renners dan weer afgezwakt wordt. Nu hadden de grote sponsors al met lede ogen gezien, dat er alsmaar dwerg- ploegen en dwergsponsors opstonden, die men nooit in de grote wedstrijden zag, zoals de klassiekers of Olympia's Toer. Men is er zelfs voor, zoals Herman Krott van Amstel verklaart, om aan te vragen pas een licentie als sponsor te geven, als men aan minstens vier of vijf klassiekers deelneemt. Die kleinere sponsors geven soms belachelijk hoge premies uit in cri teriums, zo van 100 voor een overwin ning, 75 voor een tweede plaats, 50 voor een derde enz. Het dreigt uit de hand te gaan lopen. De nieuwe sponsor uit Zwaagwesteinde, die amateurs een sa laris van 4000 wil verschaffen, is er een duidelijk voorbeeld van. De „oude" spon sors hebben daar al stelling tegen geno men. Waarmee wij maar willen zeggen, dat een betere reglementering van de sponsoring wel gewenst is. De vraag is echter of deze eerste stap van de oostblok-macht in de FIAC de laatste is. Men blijft natuurlijk vasthou den aan de honderd percent-uitbanning van alle reclame en sponsoring bij ama teurs. En wanneer dat gebeurt, dan is dat om met de sportcommissie-voorzitter Van Steenbergen te spreken „een rotklap voor de wielersport." Of om Krott te ci teren: „dan is het met de wielersport in Nederland gedaan." Het is nu maar af wachten of de westelijke landen hun type amateur kunnen blijven verdedigen in de FIAC, want langzamerhand groeit de kwantitatieve macht van de andere lan den, die niets kwaads willen horen van hun soort amateur (de staatsamateur) HANS ROMBOUTS (Van onze sportredactie) GRONINGEN. Het voortbestaan van GVAV is niet langer in gevaar. Op een ledenvergadering van GVAV-Rapiditas is met 137 vóór en 50 tegenstemmen beslo ten zich achter de voorstellen van de ge meenteraad van Groningen te scharen. Dit betekent dat de schuld van 300.000 gulden van de stichting betaald voetbal GVAV aan de amateurvereniging GVAV-Rapi ditas voor de helft wordt kwijtgescholden. De overige 150.000 zal in jaarlijkse ter mijnen van 15.000 gulden worden afge lost waarbij de leden van GVAV-Rapidi tas eisen dat de aflossing elke keer ge paard zal gaan met een rentebetaling van 5 percent over het nog te vorderen bedrag. Het besluit van GVAV-Rapiditas houdt in dat alle rechten in de stichting betaald voetbal GVAV zijn prijsgegeven. Hiervan is het gevolg dat er nu gesleuteld zal moe ten worden aan een nieuwe bestuurssa menstelling. Het wachten is nu op de welwillendheid van de obligatiehouders van de „Stichting topsport Noord-Neder land", die volgens het besluit van de ge meenteraad ook voor de helft afstand zouden moeten doen van hun rechten. Inmiddels is 70.000 van de vereiste 150.000 gulden al kwijtgescholden. Dit be let de gemeente niet om nu reeds stappen te ondernemen tot herstructerering van GVAV, waarbij ook de naamsverandering in het geding zal komen. GVAV-voorzit- ter Douma: „Dat is nu een zaak van de wethouder geworden. Ik zie overigens niet in waarom de naam veranderd moet wor den. De naam GVAV is een begrip ge worden in Nederland". Wethouder W. Hendriks hierover: „Door mij zal de structuurcommissie die in de concept-overeenkomst met de stichting partners genoemd wordt, samengesteld en geïnstalleerd worden. De naamsverande ring is één van de punten waarover over leg zal plaatsvinden binnen de commis sie. Het komt erop neer dat het advies van die commissie bindend is". Ook zal de structuurcommissie zich be raden over de .nieuwe bestuursconstellatie. Wethouder Hendriks acht het wenselijk dat over de naamsverandering tevens overleg zal worden gepleegd met deskun digen van de KNVB, met trainer-coach- manager Ron Groenewoud en met een vertegenwoordiging van de spelers. Van zelfsprekend was wethouder Hendriks bijzonder verheugd over de beslissing van GVAV-Rapiditas. „H?t was een verstan dig besluit. Nu moet bekeken worden hoe aan de toegevoegde voorwaarde van de vergadering tegemoet kan worden ge komen. Ik vind het een redelijke zaak. Het kwam ook niet als een verrassing voor mij, aangezien in een voorbespreking al een en ander ter sprake was gekomen. Ik veronderstel dat GVAV-Rapiditas zich hierover met mij in verbinding zal stel len, waarna B. en W. en stichtingpart ners over de definitieve vorm kunnen be^ slissen". ADVERTENTIE Zaterdag 3 oktober Kennemer Sporthal Aanvang 20 uur 1e competitiewedstrijd (Van onze sportredactie) LEIDEN. Mental coach Piet Kruit (44 jaar), van beroepi leraar, technisch trainer Gerard Bos 36-jarige Haags foto graaf en Hans Buys 34 jaar, instrument maker: het stuwende drietal achter de opvallende successen van De Danaiden. De Leidse debutant in de korfbalhoofd klasse raast al een handvol wedstrijden lang met opvallend gemak langs gere nommeerde tegenstanders. Ja, ook langs Ons Eibernest, landskampioen, tweevou dig Europa Cup-houder en (zegt Kruit) „voor ons eigenlijk de wereldkampioen omdat buiten Europa niet wordt gekorf- (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM. Veel later dan gebrui kelijk zal komend weekend de basket balcompetitie wat betreft de landelijke competitie van start gaan. Flamingo's, ook dit jaar weer winnaar van de Lew Lake-Cup, zal de competitie beginnen met een thuiswedstrijd tegen DED. Een bijkomstige zaak in dit duel is, dat de oud-DED-spelers Walter Ombre en Hans van Staveren voor het eerst voor Fla mingo's zullen uitkomen en dan nog wel uitgerekend tegen hun oude club. De punten zullen in dit duel, dat zaterdag avond om acht uur begint, in Haarlem achterblijven. Het in de landelijke eerste klasse de buterende Lions krijgt eveneens zater dagavond bezoek van Treffers uit En schede. Het is nog niet bekend of Tref fers, dat de afgelopen week met Vlub- bers fuseerde de beschikking zal hebben over Harry Kip, die inmiddels overschrij ving aanvroeg van Treffers naar Fla mingo's. De winst zal ook hier voor de thuisspelende vereniging zijn. Een eer ste stap op weg naar promotie naar de er e-divisie kan gezet worden. Landskampioen AMVJ bij de dames komt vanavond naar Haarlem om de strijd aan te binden met HOC. De Haar lemse ploeg zal zich wel geen illusie ma ken over mogelijke winst, maar zal toch willen bewijzen dit seizoen beter voor de dag te willen komen dan het vorig jaar Aanvang 20.15 uur. The White Stars da mes verblijvend in Polen en de he ren van Cardinals op bezoek in Osna- bruck zullen dit weekend nog niet aan de start verschijnen. In de rayonklasse ontvangen vanavond Exercitia en The Typhoons respectievelijk Albino's (20.30 uur te IJmuiden) en Amstelveen Zapad (21.30 uur). De thuisspelende ploegen zijn favoriet voor de zege evenals de dames van Exercitia tegen plaatsgenote Akri- des. De heren van Akrides staan even eens voor een uiterst lastige opgave. Za terdag zal men moeten optornen tegen Giants in de hoofdstad. Het programma voor hedenavond In de Kennemer-Sporthal luidt: 19.00 uur The Typhoons 3Sea Devils 2, DSS Epi bratos 2HOC 2, Flamingo's 2Haar lem Cardinals 2 en Antilopen 3Lisse (heren). 20.15 uur: The Typhoons 2 Hoofddorp 2 (heren), The White Stars 4DIOS en Hoofddorp 2Lisse (dames). 21.30 uur: The White StarsHoofddorp DSS EpibratosHOC en Flamingo's 3 Akrides 2 (heren). Ook in IJmuiden (vrijdag) en zater dagavond in Zandvoort zullen naast de landelijke wedstrijden nog een serie dis trictswedstryden worden gespeeld. bald". Ook langs HKV, de ploeg waarin Danaiden-trainer Gerard Bos uitkomt. Terwjjl toch mocht worden verwacht dat Bos (en daarmee HKV) beter dan enig ander de speelwijze van die Leidenaars zou moeten kennen. Ook langs al die an dere obstakels die de Danaiden op weg naar de topi simpel heeft genomen. Al ja ren lang. Want het succes van de Danaiden is niet van vandaag. De victorie begon al enige seizoenen geleden. De Leidse ploeg stootte via twee achtereenvolgende pro moties door naar de korfbaltop. Om daar in een „historisch" debuut te maken. Piet Kruit weet: „Het is in de geschie denis van het korfbal nog niet voorgeko men dat een debutant vier wedstrijden achter elkaar won. Het was altijd stuiver tje wisselen. De ploegen die promoveer den, gingen er al na een jaar weer prompt uit. En zo spelen al sinds jaar en dag steeds dezelfde clubs in de hoofdklasse. Het was al een verrassing dat 'Deetos en Het Zuiden dit jaat degradeerden, het is onvoorstelbaar dat een debutant vier wedstrijden wint. Maar we blijven met beide benen op de grond staan. De ploeg koestert beslist geen kampioensaspira ties". Want Kruit weet ook: „Ploegen als Ons Eibernest en LUTO zullen ons niet toestaan kampioen te worden. Die zijn nu voldoende gewaarschuwd. Daar om: we zullen echt wel punten gaan ver liezen, maar we zijn na die overwinnin gen moreel zo sterk dat we dat op zul len kunnen vangen. We weten wat we kunnen en we weten wat we niet kun nen. Dat is het grote winstpunt in ver gelijking met vorig jaar". Herinnering aan vorig jaar: na vier wedstrijden in de micro-hoofdklasse waar in Danaiden dan speelt (op het veld komt het nog in de overgangsklasse uit) is de ploeg zonder punten. Dat is het moment waarop Piet Kruit wordt gevraagd of hij de functie van coach op zich wil nemen. „Ook op mijn verzoek" wenst trainer Ge rard Bos uitdrukkelijk vermeld te zien. „Hij was er de meest geschikte per soon voor". Kruit stemt toe en in het vervolg van de competitie verzamelt Da naiden zoveel punten dat het achter Ons Eibertnest, Luto en Blauw Wit in de micro competitie op de vierde plaats ein digt. „De moeilijkheden lagen in het men tale vlak" zegt Kruit nu. „De spelers en speelsters kenden hun eigen kwaliteiten niet. Als ze de namen hoorden van de internationalen in de ploegen waartegen ze moesten spelen, bekroop hen de angst al. Daar lag mijn taak: die jongens en meisjes aan te praten wat ze al lang had den. Geloof me, ze hadden toen ook al de kwaliteiten. En ze hebben het geluk over een zeer goede trainer te beschik ken. Want bij Bos ligt de grootste ver- dienst. Bos is en dat kan niet genoeg worden gezegd de grootste inspirator tot het succes". Maar Hagenaar Gerard Bos ook trai ner van Ons Eibernest, 36 jaar, van be roep fotograaf wenst waarachtig niet alle eer voor zich op te eisen: „De za ken worden goed aangepakt. De ploeg luis tert naar de trainers en naar de coach, Die jongens en meisjes zijn bereid op drachten aan te nemen en stipt uit te voeren. Ik ben er bijvoorbeeld van over tuigd dat Ons Eibernest beter spelersma teriaal bezit, maar De Danaiden heeft een veel betere mentaliteit. En in ver gelijking met HKV heeft De Danaiden weer betere spielers". Met de komst van Bos nu drie sei zoenen geleden begon de voor De Da naiden zo succesvolle periode. De Lei denaars stoomden in een ruk door naar het korfbalwalhalla. Met een trainer zon der licentie. Bos: „Dat is nog niet ver plicht bij korfbal. Vorig jaar heeft de bond wel een spoedcursus georganiseerd maar daarvoor heb ik me niet opgege ven. Ten eerste omdat ik geen tijd had, ten tweede omdat ik het onzin vind. De lui die daar de examens afnemen zijn MO-leraren en ClOS-mensen. Zelf hebben ze ook geen korfbaldiploma. Dan vind ik dat ze wel dispensatie mogen verlenen aan iemand met zoveel ervaring als korf baller. Ik heb veertien jaar in het natio nale twaalftal gespeeld en ik speel al twin tig jaar in de hoogste afdeling. Boven dien schijnt het training geven me te lig gen. Alles wat ik in de praktijk heb ge leerd breng ik over. Daarom heeft De Danaiden zoveel succes: omdat dat twaalf tal zo ontzettend veel traint. Maar het wordt geen kampioen en dat is ons stre ven ook niet. We willen ons dit jaar al leen maar handhaven, om volgend jaar nog meer te bereiken". Zoveel traint de ploeg van De Danai den: op maandagavond twee uur techni sche training (onder leiding van Bos), op woensdagavond nog eens twee uur condi tietraining (onder leiding van Buys) en op zaterdagmiddag trainen spelers en speelsters zelf in het schieten op de korf. Dan volgt 's zondags voor de wedstrijd het „praatje" van Piet Kruit. „Dan richt ik me in de eerste plaats op het twaalftal zelf. Dan probeer ik de jongens en meisjes aan te praten en dat berust nu al voor 80 procent op ze kerheid dat ze minstens even goed, of zelfs nog beter, spelen dan de tegen stander. Want we hebben een jonge ploeg die vooral nog routine en ervaring mist Maar ook een ploeg die in vergelijking met vorig jaar vooral is gegroeid in de wetenschap dat er prestaties kunnen wor den geleverd. De Danaiden is niet meer uit ritme te krijgen. Ook niet als er eens iets verkeerd gaat. De Danaiden heeft een onverwoestbaar moreel minuut vond men in Spanje nog niet eens het ergste. Vreselijker waren de toe standen rond het veld, bij het aanschou wen waarvan zelfs de meest fanatieke Spaanse supporter wit om de neus zou worden. Negrillo: „Er werden onophou delijk stenen naar ons gegooid. Ook tien tallen flessen en die keiharde, zware stukken Turkse noga daalden op ons neer als een massa op afstand bestuurde raket ten." Maar er gebeurde meer. ,In net hotel werden we ook nog bestolen. Ik raakte 000 peseta's (bijna veertig gulden) en 130 Turkse ponden (ook ongeveer veertig gulden), mijn paspoort en nog wat kleine dingen kwijt" aldus Negrillo, „en ook andere spelers ondergingen eenzelfde be handeling." Het sprookje van duizend en een nacht had voor de Spanjaarden geen „happy ending", 't Was dan ook geen wonder, dat men blij was met het eerste het beste vliegtuig dit ongastvrije oord te kunnen verlaten. FC Twente heeft het in zoverre nog gunstig getroffen, dat de uitwedstrijd het eerst wordt gespeeld (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. De Rotterdamse top- tennisser Jan Hordijk zal gedurende acht maanden geen daverende serviceslagen meer van zijn (stalen) racket mogen la ten vertrekken en geen furieuze drive» meer over het net kunnen zenden in ver band met een hernia. Al die tijd zal hij geen topsport mogen beoefenen op ad vies van de bondsarts van de tennisbond, de heer Wille uit Amsterdam, die dit be sluit in overleg met de speicalist heeft genomen. De KNLTB zal Hordijk voorlopig dus niet meer in de toptraining opnemen of hem kunnen gebruiken voor vertegen woordigende ploegen. De eerste „inter land" staat over enkele weken al weer voor de deur met de uitwedstrijd voor het (overdekte) toernooi om de Koning Gustaafbeker tegen Zwitserland. Hordijk had al geruime tijd last van zijn rug, maar dat is een klacht die bij meer tennissers voorkomt. Tijdens de na tionale kampioenschappen i n augustus werd de rugblessure echter zeer pijnlijk en stelde hij zich onder behandeling van een specialist in Wassenaar. Foto's wezen uit dat er sprake was van een hernia. Hordijk: „Ik had al meer last gehad, maar het laatste jaar niet meer en ik dacht dus dat ik er af was. Ik denk dat het gekomen is door overbelasting. Ik heb er niet steeds hinder van, maar af en toe schiet het er opeens in en kan ik niet meer rechtop lopen. Voorlopig kijk ik het nog even aan, want voor opereren voel ik weinig." De Rotterdammer zal nog contact op nemen met een neuroloog en daarna met de tennisbond bespreken of het wel ver standig is, dat hij nu en dan nog het racket ter hand neemt. „Af en toe sla ik nog een half uurtje. Natuurlijk niet op volle kracht, maar hoofdzakelijk om de conditie en de slagen wat bij te houden." Hordijk is gisteren herkeurd voor de militaire dienst en over enkele weken zal hij uitsluitsel krijgen of hij wordt afgekeurd of niet. Voor het Nederlandse toptennis bete kent deze langdurige blessure uiteraard een flinke strop. Sportdirecteur Lijsen: „Gelukkig heeft Fred Hemmes twee maanden uitstel gekregen van militaire dienst, zodat hij beschikbaar is voor de Koning Gustaafbeker. Als we van Zwit serland mochten winnen, moeten we be gin november naar Zweden." De wintertraining is in de sporthal van Mariahoeve in Den Haag begonnen. Lij sen zal nu voor de Koning Gustaafbeker, naast nationaal kampioen Hemmes, een keus moeten maken uit spelers als Paul van Min, Peter Soeters, Fried Schmitz en Peter Ehrlich. Ook Niek Fleury is voor lopig niet beschikbaar, in verband met zijn studie. Paul van Min, die lange tijd kalm aan heeft moeten doen in verband met de ziekte van Pfeiffer, is nu weer volledig goedgekeurd. In december zal hij waarschijnlijk de uitgestelde studie reis naar Spanje maken en de tennis- school van de Australiër Lew Hoad be zoeken. ADVERTENTIE daarom hebben-we alleen de mooiste en beste moderne meubels- In onze uitgebreide showrooms tonen wij een steeds wisselende collectie fauteuils, banken, tafels en stoelen, bergmeubels, vloerbedekking en gordijnstoffen. Een geweldige collectie!Duur? Soms wel, maar meestal niet Onze prijzen zijn net zo vriendelijk als wij zelf zijn. Behoort u nog niet tot hen die regelmatig komen neuzen? Kom dan gerust kijken, praten, zitten en voel u vrij! Wij geven u graag vrijblijvend alle gewenste informatie. We zeiden toch al <dat we vriendelijk waren- LID GOED WONEN Wagenweg 1,3 en 15, Haarlem, Tel. 312172 Hoek Wagenweg-Houtplein, parkeergelegenheid voor de deur!

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 31