Top van toeristische wereld begin november in Amsterdam „ASTADAM" WORDT HET C ONGRES VAN DE SUPERLATIEVEN Pomphouder straks ook kruidenier Verhoogd tarief stuwadoors opgeschort OMDAT Durex zo betrouwbaar is! Gedeputeerde Prins: „Later zal blijken wie gelijk had Nederland kan er een explosie op reisgebied aan overhouden Leiden ontzet 'NCO Wereldcongres van metaalvakbonden besloten SCHEEPVAART Wall Street een half miljoen Nederlanders gebruiken Durex Durex the best there is Smeerpijp behandeld in statencommissie Extra-uitkering GS W-werknemers Kerstpakketten voor Overzee ZATERDAG 3 OKTOBER 1970 10 Dageraad Feestelijk nietvergeteitmMcdtUn Excursie Na overleg met ministers Al meer dan 25 jaar gebruiken vele miljoenen Nederlanders een modern voorbehoedmiddel als het condoom. Zij willen zekerheid. En Durex geeft die zekerheid. Durex past zowel in de fabricage als bij het testen de allernieuwste wetenschappelijke methoden toe. Onze jarenlange ervaring heeft het Durex condoom tot een onvoelbaar voorbehoedmiddel gemaakt voor de moderne gebruiker van vandaag, die zekerheid wil. Daarom gebruiken 7 van de 10 Durex. Durex, een wereldbekend merk van de London Rubber Company. Bel even voor uw gratis meubelboek: 023-320850 Oosten in top vorm met top-form top form Kort economisch nieuws (Van onze correspondent) DEN HAAG Het jonge Nationale Bureau voor Toerisme bereidt zich op het ogenblik voor op de grootste en belangrijkste toeristische kracht meting uit de geschiedenis van ons land: het 40ste congres van de Ameri can Society of Travel-agents. Dit met 3300 deelnemers grootste congres, dat ooit in Nederland werd gehouden, zal op 2 november in het RAI-con- grescentrum in Amsterdam door prins Bernhard worden geopend. De prins zal dan een gehoor toespre ken, dat bestaat uit captains van de toe ristische industrie uit de gehele wereld. Mannen, die een land als toeristenland kunnen maken of breken. Het zijn de topmensen van de vervoersmaatschap pijen, vliegtuigen, schepen, bussen, trei nen en auto's, van de hotelketens, van de reisbureaus, de toeristenorganisaties en computermaatschappijen. Nederland had zich aanvankelijk kan didaat gesteld voor de organisatie van dit congres in 1971. Het heeft daarvoor de reiswereld warm gemaakt; in 1968 al door, toen eenzelfde congres in Puerto Rico werd gehouden, een compleet eiland te huren en daar een geweldige Hollandse kermis op te bouwen. Ook vorig jaar in Japan hebben de Nederlandse toeristische vakmensen er van alles aan gedaan het bestuur van de ASTA te bewegen Am sterdam te kiezen voor 1971. Geheel onverwacht werd het 1970. Chi cago, dat was aangewezen, moest het la ten afweten, omdat het in het najaar al te veel congressen binnen zijn grenzen had. Hoe belangrijk is dit gebeuren voor de economie van ons land? De heer B. Schouten, die van 1 januari af bezig is met de organisatie van „Astadam", ver klaart: „De ervaring heeft geleerd, dat het land, waarin de ASTA-meeting zich af speelt, het jaar daarop kan rekenen op een stijging van 20 percent van het toe risme uit de VS en Canada." In 1969 boekten de Nederlandse hotel 405.000 (Van een onzer verslaggevers) IN VELE soorten van het bedrijfsle ven heerst een complete prijzenoorlog. Dat geldt voor de wasmiddelensector, de margarine- en „halvarine"-industrie en de radio- en tv-fabrieken, maar ook voor de oliemaatschappijen: machtige wereld concerns die elkaar beconcurreren op le ven en dood. Een gevolg daarvan is dat de winstmarges van de benzine-tanksta- tions die bovendien nog moeten op boksen tegen de z.g. witte pompen voortdurend geringer worden. Om deze stations meer rendabel te ma ken, speuren de olieconcern naarstig naar nieuwe verkoopmogelijkheden. Het begon enkele jaren geleden met de verkoop van autoaccessoires, onderdelen onderhoudsmiddelen en premie-artikelen. Dat behoorde allemaal nog tot „het vak" en daar konden dus moeilijk bezwaren tegen ingebracht worden. Anders werd het, toen de tankstations van hogerhand opdracht kregen het assortiment uit te breiden met ijs, frisdranken, snoep en chips, hetgeen met name de omliggende kleine neringdoenden een gevoelige om zetdaling bezorgde. Dat alles was voor de oliemaatschap pijen, naar thans blijkt, slechts de voor bereiding op een nog grotere sprong in de „branchevreemde" artikelen. Zo schij nen met name de Shell, de Texaco en de BP thans plannen te koesteren om een aantal van hun benzinestations uit te rus ten met complete mini-supermarkten voor de verkoop van levensmiddelen en aanver wante artikelen. VOOR DIE uitbreiding komen uiter aard alleen die stations in aanmerking die gelegen zijn in de buurt van oude of nieuwe wooncentra, stadsuitbreidingen e.d. Die tankstations hebben namelijk over het algemeen een vaste kring van (benzine)klanten, hetgeen de afzet van kruidenierswaren e.d. zou vergemakke lijken. De vraag is echter, hoe de aanleg- en exploitatiekosten van zulke minimark- ten-bij-de pomp verdeeld moeten worden. Verwacht wordt dat de oliemaatschap pijen de stationspachters in dit opzicht met langlopende, laagrentende kredie ten tegemoet zullen komen, dan wel de hele uitbreiding zelf zullen financieren. IN KRINGEN van de gevestigde groot winkelbedrijven betwijfelt men overi gens of mini-supermarkten bij tanksta tions lonend zullen zijn. Men wijst er in deze kringen op dat juist de levensmid delenhandel een terrein vol voetangels en klemmen is, waarop voor buiten staanders nauwelijks winst te behalen valt. KANS van slagen zou dit streven dan ook alleen hebben als de oliemaatschap pijen voor deze supermarkten eigen in kooporganisaties zouden oprichten, zoals dat bijvoorbeeld in Engeland reeds het geval is. Daar heeft met name BP reeds een eigen inkoopcentrale die ruim 300 tankstations in Groot-Brittannië voorziet van levensmiddelen, conserven en zelfs huishoudelijke artikelen tegen „concur rerende prijzen" waardoor men tegen de gevestigde grootwinkelbedrijven kan op boksen. MET DAT AL wordt de strijd dus ver plaatst naar een ander, reeds bijzonder kwetsbaar prijzenfront: dat van de de tailhandel in levensmiddelen. Voor de nog resterende zelfstandige „kleine krui denier" bepaald geen prettig vooruit zicht. gasten uit de VS en 51.000 uit Canada. De Amerikanen brachten in dat jaar voor 175 miljoen gulden aan deviezen bin nen, de Canadezen voor 25 miljoen. Het NBT verwacht dat de bezoekcijfers dit jaar al 10 percent hoger zullen liggen dan in 1969. De cijfers spreken voor zich. Als „Astadam" perfect verloopt, dan staat Ne derland in de komende jaren een explo sie op reisgebied te wachten. „Dawn of a decade", de dageraad van een decennium, is het motto van het con gres, dat zich tot en met vrijdag 6 novem ber gaat bezig houden met de onstuimig snelle ontwikkeling van het internatio nale reisverkeer. De problematiek is be kend. De Jumbo-jets leveren groepen van bijna 400 reizigers op de luchthavens af. Die moeten snel veel sneller dan nu het geval is door de douane heen en hun bagage hebben. Er moeten rijen bus sen klaar staan voor het vervoer naar de hotels. Er moeten hotels wonden ge bouwd en gemorderniseerd. Het reserve ringssysteem moet worden geautomati seerd. Al deze facetten en nog vele ande ren, zoals marketing en public relations, komen straks in Amsterdam aan de orde. Er zal over worden gesproken door 's we- rels beste vakmensen. De heer Schouten: „Het is vrijwel zeker dat ook de vliegtuigkaperij op de agenda zal wonden gezet. „Astadam" moet in alle opzichten een volmaakte indruk achter laten bij de deelnemers, die stuk voor stuk super-verwende reizigers zijn. Daarom bijvoorbeeld zijn alle kamers in de 26 Amsterdamse hotels, waarin zij worden ondergebracht, door Schouten en mensen van de ASTA geïnspecteerd. Elk hotel krijgt een ASTA-desk, een bureau met een juffrouw daarachter, die de gast terzijde staat. Zo'n 90 bussen zorgen in de oongresweek voor het vervoer van de mannen en de vrouwen van en naar hun hotels, van en naar het congrescentrum. Experts op vervoersgebied stellen daar nu een strak tijdschema voor op. Voor de VIP's is een uitgebreid wagenpark beschikbaar. Rond het werkgedeelte van dit congres de organisatie kost ongeveer één mil joen gulden is door de heer Schouten en de zijnen een zeer feestelijk program ma opgebouwd. De openingsplechtigheid, de rede van de prins, boodschappen van de presidenten van de V.S. en van Canada, voorgelezen door de ambassadeurs, wordt opgeluisterd door muziek van het Con certgebouworkest en de Amsterdamse Po- litiekapel. De eerste dag wordt besloten met wat eenvoudigweg een Hollandse avond wordt genoemd. Uitgangspunt bij het samenstellen van deze avond is de gedachte: je kunt die 3300 deelnemers niet het land in sturen, het land moet dus maar naar Amsterdam toe komen. In het congrescentrum worden die avond geweldige decors opgesteld: er ADVERTENTIE komt een boerderij te staan compleet met boer, boerin en vee; er wordt een stadhuis gebouwd, waarin een Fries huwelijk zal worden gesloten. De bruid en de bruide gom zullen in een sjees het gebouw bin nenrijden. De congresgangers zullen op een dorpsplein kunnen dansen, zij zullen zuurkool met worst kunnen eten, erwten soep en nasi goreng, maar ook poffertjes en haring. Zij zullen worden geconfron teerd met een carnavalsgebeuren (de Raad van Elf uit Breda komt ervoor over), met een windmolen en met muziek in vele toonaarden. Er is ook gedacht aan een zogenoemde hippe hoek, aan een kermis, aan draai orgels, een diamantslijperij, een Zaanse hoek, een ijscokarretje en majorettes. Start de week dus typisch Hollands, het internationale entertainment is niet ver geten. NBT-directeur J. Strijkers rede neerde aldus: Wij propageren Amsterdam als „Gateway to Europe", welnu, we zul len de reiswereld laten zien, wat de toe rist, als hij eenmaal in Amsterdam is aan gekomen, van daar allemaal kan gaan be zoeken. Dat wordt dus de Europese avond op vrijdag, waaraan 17 landen meewer ken. Twee onderdelen zijn er: een Euro pees diner en een Europese show. Ter wijl de ene helft van de gasten tafelt, geniet de andere helft van een wervelend amusementsprogramma. Elke gang wordt door een bepaald land aangeboden, het hoofdgerecht door Duitsland, het dessert door Zwitserland, de koffie door Turkije. Uit Frankrijk worden 3000 flessen wijn overgevlogen. Op het programma van de show prijken namen als Patachou, het ballet van de staatsopera van Oostenrijk, Amalia en Rodrigues, een Zorba-dansgroep uit Zwit serland, een jachttrompetterskorps uit Duitsland en een zigeunerorkest uit Hon- DEN HAAG „Niet geheel en al te vreden, maar beslist niet ontevreden", zo heeft de heer M. Zondervan vrijdagmid dag in zijn sluitingswoord het driedaagse congres van werknemers in de elektro technische en elektronische industrie ge schetst. Het was het eerste wereldcongres der afdeling elektrotechniek en elektroni ca van vakbonden die aangesloten zijn bij de internationale metaalbewerkersbond. Het congres heeft aandacht geschonken aan de wereldhandel en vakbondsactivi teiten, aan multinationale concerns en aan het groeiende aantal beambten. In een verklaring over multinationale concerns komt tot uiting de behoefte aan snelle informatie over en, indien nodig, snelle gecoördineerde actie van de vakbe weging tegen voornemens van zulke con cerns, in het bijzonder werkzaam bij de produktie van elektrotechnische en elek tronische apparatuur. Arbeidsvoorwaarden en -omstandigheden die door toedoen van de vakbeweging in geïndustrialiseerde lan den niet meer worden geduld, worden door vestigingen van onderdelen van mul tinationale concerns in landen met lage levensstandaard in stand gehouden of uit geprobeerd. Hoe meer op een centraal punt, het algemeen secretariaat van daarover binnenkort en vandaar uit ge bundeld uitgaat, hoe beter de vakbewe ging haar taak kan doen. Acmaea 2 dw Wight n Hamburg Acteon 3 te Singapore Alkmaar 1 v Mena al Ahmadi n Singapore Artemis 2 te Balttmor Billiton 2 v Bangkok n Labuan Dosina p 2 Ouessant n Rotterdam Esso Den Haag 2 te Triest Farmsum p 2 Startpoint n Golf v Mexico Gorredijk 3 te Miami Gulf Hansa 2 dw Wight n Bantrybay Grebbedijk 2 te Le Havre Hoiendrecht 3 te Port Churchill Hollandsbureht 3 te Dairen Hollandsduin 2 ten anker Albany Kalydon p 2 Gibraltar n Petit Couronne Kara 1 v Cristobal n Curasao Loire Lloyd 2 v Auckland n Napier Main Lloyd 2 v Le Havre n Cristobal Moerdijk 1 v Glasgow n Cristobal Moordrecht 2 dw Plymouth n Rotterdam Qnoba p 2 Straat Ormoesz n Minasaud Sepia p 2 Kp Vilano n Le Havre Slnoutskerk 2 v Yokohama n Mojl Statendam 2 te Cristobal Straat Fushimi 2 rede Loureneo Marquee Tamara 3 te Kharg Voor 2 ton gestolen. De Bredase politie heeft een 24-jarige chauffeur gearres teerd, die bij een vervoersbedrijf voor 200.000 gulden aan goederen heeft ge stolen en bovendien met een 32-jarige metselaar een aantal grote inbraken heeft gepleegd, waarbij voor 25.000 gul den aan goederen werd buitgemaakt. Door deze arrestatie is de politie ook op het spoor gekomen van de daders van een sigarettendiefstal in Breda, waar voor 35.000 gulden, en van een kleding- diefstal in Made, waar voor 14.000 gul den werd gestolen. Da omzet In Wall Street was 15.420.000 aandelen. Dow Jones- cijfers: Industrie 768.16 (+5.48), sporen 158.71 (+4.21), nutsbe drijven 107.84 (onv.). Avondverkeer: AKZO 84.10 gb (83.60), Hoogovens (87.50), Kon. Olie 150.40—152 (149.30), Philips 64—65 (63.50), Unilever 98.70—99.50 (87.50), KLM 142— 146 (136.30). Santa Félnd. Can. Pacific Illinois Cent. Penns. Centr. South. Pae. Union Pac. Allied Chem. Am. Can. A.C.F. Ind. Am. Smelting Am. T. a. T. Am. Brand Anaconda Beth. Steel Boeing Chrysler City Bank Cons. Edison Dougl. Alter. Dup.de Nem. Eastm. Kodak Gen. Electr. Gen. Motors Goodyear Slotkoersen vorige beursdag 21V, 62% 27 V* 7% 31 Va 38% 19% 40 Va 44 V. 29 44% 37% 21% 21% 16 V, 26% 68% 23% 21 117% 65'/, 84% 72% 27 Eerste periode heden 21% 62% 27 8 32 39% 19% 40% 42% 29 Va 44% 37% 21% 21% 15% 27% 68% 23% 21% 117% 66% 85 72% 27% Ara. Motors Int. Harv. Int. Nickel Int. T. a. T. Kennecott Radio Corp. Republic St. Royal Dutch Sears Roeb. Shell OU Soe. Vacum. Stand Br. Stand. OU NJ 66% Studebaker 54% Texaco Un. Aircraft Un. Corp. Un. Fruit Us. Rubber Us. Steel Westingh. Woolworth Ford K.UM. Slotkoersen vorige beursdag 7 23% 42% 44 41% 26 27% 45% 69% 46 52% 42% 31% 35% 9% 17% 18% 31% 64'/, 33% 51% 41% Eerste periode heden 7 24% 43% 45% 42 26 27% 47% 69% 45% 53 42% 67% 56% 31% 34% 9% 17 18V. 30% 64% 34% 51% 45% garije. Een aantal landen richt in de klei nere zalen paviljoens in, waarin met name de nationale dranken worden geser veerd. De woensdag is tot excursiedag gebom bardeerd. Er bestaat een keuzemogelijk heid uit vijf tochten, onder meer één naar Den Haag en één naar Rotterdam. Ruim 1000 deelnemers komen naar Den Haag om de Ridderzaal te bekijken en het Congresgebouw, om te winkelen in de warenhuizen en te lunchen in het Kur- haus (een wildmaaltijd, die wordt afge sloten met Haagse bluf). In het Congres gebouw concerteert de Koninklijke Mi litaire Kapel en worden dia's en een film vertoond. In Rotterdam ligt het accent hoe kan het anders op een boottocht, die wordt gevolgd door een show in De Doelen. Het is inmiddels wel duidelijk: „Asta dam" wordt het congres van de superla tieven. Immers: er is nog veel meer: een handelsshow in een tent voor het Con grescentrum, een tent met een vloerop pervlakte van 1000 vierkante meter, cock tailparty's, aangeboden door alle mogelij ke instellingen, organisaties en maat schappijen op reisgebied, een show door mannequins van Dior en Cardin en een feest, georganiseerd door playboy-koning Hefner, die met zijn privé-vliegtuig en met een aantal bunny's naar Amsterdam reist. DEN HAAG. De minister van Eco nomische Zaken heeft donderdag een ge sprek gevoerd met een delegatie van de stuwadoorsorganisaties over de verhoog de tarieven voor stuwadoorswerkzaamhe den. De organisaties hebben de minister toegezegd de recente tariefsverhogingen, die naar het oordeel van de minister in afwijking van de geldende meldingspro cedure waren ingevoerd, direct op te schorten. De minister heeft na deze toezegging besloten de Beschikking Stuwadoorswerk zaamheden 1970 in te trekken. Een beslissing over de mate waarin een tariefsverhoging, gelet op de toet singscriteria van het prijsbeleid, aan vaardbaar is, wordt op korte termijn verwacht. ADVERTENTIE GRONINGEN. Nog voor het begin van het nieuwe jaar zal een gezamen lijke Duits-Nederlandse standpuntbepaling worden uitgebracht met betrekking tot de maximale opnamecapaciteit van in dustrieel afvalwater in het Eems-Dollard- gebied. Tevens zal dan bekend worden gemaakt hoe dit gebied voor lozing van afvalwater tussen de landen wordt ver deeld. Daarna zal elke regering zelf kun nen uitmaken hoe dat gebied zal wor den gebruikt. Dit werd op een vrijdagmiddag gehou den openbare zitting van de Groninger statencommissie voor Economische Za ken, Volksgezondheid en Financiën over het voorstel van het provinciaal bestuur tot aanleg van de afvalwaterpersleiding naar de Eems, meegedeeld door gede puteerde mr. J. J. Prins. Hij verklaarde met klem, dat het col lege nimmer van plan is geweest en het nooit zal zijn om de opnamecapaciteit te overschrijden. Zoals eerder gemeld heeft het Rijksinstituut voor Zuivering van Afvalwater (RIZA) berekend dat, uitgaande van twee lozingspunten, een ADVERTENTIE Kostelijk boekwerk van top-form, 120 pagina's meubelfoto's, met kleuren, prijzen, maten en noem maar op. U kunt 't telefonisch aanvragen. Of gewoon even binnenlopen bij Oosten. En 't meteen meenemen. Toch fijn, Oosten zo dichtbij! Barteljorisstraat 13, Haarlem niet-continue plaatshebbende lozing van 23 a 24 miljoen inwonerequivalenten, waarvan in het grote persleidingplan wordt uitgegaan, op het Eems-Dollard- estuarium toelaatbaar is. Zoals bekend is er met name de laatste tijd, behalve op de persleiding zelf veel kritiek geuit op de daarop betrekking hebben rappor ten van het RIZA. Op desbetreffende vragen zei de heer Prins, dat het college geen aanwijzingen heeft dat het RIZA-onderzoek niet goed zou zijn uitgevoerd, en dat men geen bewijzen heeft dat de rapporten fout zijn. „Wij hebben het vertrouwen dat wij de zaak goed ift handen kunnen houden", aldus de heer Prins, daaraan toevoe gende dat „later zal blijken aan wiens zijde het gelijk stond" De voorzitter deelde verder mee, dat ook rekening is gehouden met de thans afgevoerde hoeveelheid afvalwater naar de Eems. De heer Prins benadrukte dat er zich totnutoe op biologisch gebied geen moei lijkheden hebben voorgedaan. Het pro vinciaal bestuur wil nog liever vandaag dan morgen met de aanleg van de persleiding beginnen. Wanneer de Staten op 21 oktober hun fiat aan het voorstel geven, betekent dat dat Oude-Pekela in 1975 van het vuilwa- terprobleem, „een mensonwaardige situatie", zal zijn verlost. De eerste fase van het plan, waarover de voordracht van G.S. handelt, gaat de provincie een investering van 111,7 min gulden kosten; het totale plan, waarin ook bedrijven in Drente en Overijssel zijn betrokken vergt acht jaar en 154 min gulden. Gerekend wordt op 85 percent rijkssubsidie. Zowel in de betrokken voordracht, als tijdens de discussies van vrijdagmiddag werd namens het college van G.S. nogmaals verklaard dat, indien de situatie na reali sering van de eerste fase daartoe dwingt, ingegrepen zal worden. DEN HAAG Minister Roolvink heeft de gemeentebesturen medegedeeld, dat ook de werknemers in de sociale werkvoor ziening een uitkering-ineens zullen ont vangen. Over de grootte van de uitkering en het tijdstip van uitbetaling zal worden beslist zodra meer inzicht is verkregen in aard en omvang van de in het bedrijfsleven ge troffen maatregelen, aldus de minister. Met het oog op een tijdige verzending van kerstpakketten zijn hieronder voor enige overzeese bestemmingen (hoofdzake lijk emigratielanden) de data opgegeven waarop deze pakketten bij rechtstreekse zeepostverzending uiterlijk ter post moe ten zijn bezorgd. Australië 2 november; Canada 13 no vember; Indonesië 22 oktober; Neder landse Antillen 19 november; Nieuw- Zeeland 20 oktober; Suriname 20 novem ber; Verenigde Staten 13 november; Zuid- Afrika 6 november. Over de verzending met niet-recht- streekse zeepostverbindingen kunnen geen inlichtingen worden verstrekt, daar de tijd, nodig voor verwerking in transitlanden, onbekend is. De voorzitter van de Stichting Werkge meenschappen Bergeyk, dr. G. A. Kohnstamm, tevens president-commissaris van weverij De Ploeg N.V., heeft woensdagmorgen het perso neel meegedeeld dat Van Besouw Tapijtweverij te Goirle en Stork Stoffen te Krefeld met het bestuur van weverij De Ploeg verdere uitbrei ding van hun samenwerking bestuderen. A Een syndicaat van westerse banken onder leiding van Bank of London and South America (Bolsa) is met de bank voor buitenlandse handel van de Sovjet-Unie overeengekomen Brazilië gezamenlijk een krediet van 19,5 miljoen dollar te verschaffen voor de aankoop van goederen in de Sovjet-Unie Het is voor het eerst dat een Russische bank met een Britse bank of een syndicaat van westerse banken samenwerkt om een Russische exporttransactie te financie ren. A Koninklijke Hollandia N.V. te Vlaardingen en Nestle N.V. Amsterdam gaan de samenwer king aanzienlijk uitbreiden. Beide bedrijven be horen tot het Zwitserse Nestlé-concem. Een aantal diensten wordt van Vlaardingen naar Amsterdam overgebracht. Er zal niemand wor den ontslagen. A De uitgiftekoers van de 100 min. Duitse marken lening, die KLM International Finance Company gaat uitgeven, is vastgesteld op 99 pet, zo is meegedeeld door de Dresdner Bank A.G., die als leider van een internationaal banken- syndicaat de emissie overneemt. Het betreft hier een 15-jarige 8% pet obligatielening, waar op de storting zal plaatsvinden op 13 oktober. Opneming in de officiële notering van de Frankfurtse beurs zal worden aangevraagd. A Over het besluit van de hoofddirektie van Time Inc. in New York, dat de Amerikaanse editie van Life wordt teruggebracht van 8,5 miljoen naar 7 miljoen en dat de internationale editie van Life, wegens kostenstijgingen door o.a, posttarieven en lonen, in Europa (the At lantic edition) en Azië (the far East edition) wordt opgeheven, deelt de N.V. Van Smeets drukkerijen te Weert mee dat de gevolgen hier van voor de drukkerij van Life Atlantic op dit ogenblik nog niet direct te overzien zijn. Life wordt gedrukt op slechts één van de 17 persen van ditbedrijf. A De Ritmeester sigarenfabrieken zijn over genomen door het Britse tabaksconcem Gal- laher, zo is vrijdag in Londen meegedeeld. Gal- laher heeft enige tijd geleden een bod uitge bracht op de 75 percent van de aandelen Rit meester die in het bezit van de familie Schup- per waren. Gallaher bezat zelf de resterende 25 percent.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 10