Drive-in-show: weer nieuwe activiteit van Europaschool nieuwe naam Zesde gymnastieklokaal in seriebouw Voor openbare verlichting op vier plaatsen ƒ56.400,- nodig Makro bij raad in beroep BOTSINGEN DOOR HOND Drie gewonden op gevaarlijke kruising Rapidity leent spelers van Bloemendaal voor tafeltenniscompetitie Gunstige prijzen deze week op de bloemenveiling Bazaar voor jeugdgebouw in Velsen Si Het wordt een fijne show" zegt produktie-team RUAZ gaat in toekomst ook tv-uitzendingen verzorgen Veel interesse voor aanleg van c.v. Door rood licht: één gewonde Winkeldiefstallen Geen koopavonden voor kerstweek aangevraagd ZATERDAG 3 OKTOBER 1970 IJMUIDER COURANT ZATERDAG 17 OKTOBER PREMIERE IN WIJK AAN ZEE (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De ziekenomroep RUAZ ent met ingang van zaterdag 17 oktober een nieuwe loot aan de radio-boom, die twintig jaar geleden werd geplant. De 22-jarige disc-joc- key Joost Verhoeven uit Beverwijk lanceerde onlangs het idee drive-in- shows te organiseren in de vijftien te huizen, die de RUAZ bedient, speciaal voor het verplegend personeel. Ontspanning Apparatuur fe. Bij woningwetwoningen in Zwaansmeer RECONSTRUCTIE JULIANAPLEIN PROTESTANTSE BEGRAFENIS VERENIGING Wel voor 23 oktober en 1, 2, 3 en 4 december Ëp| Httei# 9? Joost Verhoeven in de studio van de RUAZ aan de Van Weerden Poelman straat: „Het verplegend personeel van de tehuizen waar wij regelmatig uitzendin gen verzorgen komt vaak niet toe aan het beluisteren van onze muziekprogram ma's. De verzorging van de patiënten gaat voor". Het idee van Joost Verhoe ven werd door de medewerkers van de RUAZ met algehele instemming ontvan gen. Twee technici, de 23-jarige Walter Meyer en de 20-jarige René Karssies, hebben zich belast met de produktie. De presentatie van de drive-in shows voor het verplegend personeel van de vijftien tehuizen is in handen van Joost Verhoeven. Hij zegt: „De shows zullen voornamelijk op zaterdagavonden wor den gehouden. Wij zijn van de stel ling uitgegaan, dat de verpieegsters ook recht hebben op ontspanning. Niet dat de meisjes en dames met smart op de KL AA zitten te wachten. In Beverwijk zijn veel lokaliteiten waar ontspanning gezocht kan worden. De omroep beschouwt de dnve-m- shows als een nieuwe stap: de recht streekse confrontatie van de RUAZ met de luisteraar. En het zal gewoon ontzet tend fijn werken worden in de show. De programma's van de omroep ver gen menig vrij uurtje van de medewer kers De studio is elke avond bezet door een team, dat een programma voorbe reid en opneemt. „Iedereen, die aan de RUAZ vebonden is zorgt er wel voor, dat er toch nog wel enkele avonden vrij worden gehouden zegt de heer G. J. Harkema, algemeen programmaleider: ,Wij verwachtten van niemand, dat alle vrije tijd in de studio van de RUAZ moet worden doorgebracht". Joost Verhoeven: „Het is gewoon ple zierig hier. We werken allemaal ontzet tend hard om programma's van kwali teit te maken". Voor de RUAZ gaf de nieuwe activi- teit niet zo veel problemen, want de ap- paratuur om de drive-in-shows te reali seren komt uit de studio. „Er zijn geen extra kosten gemaakt om het initiatief van Joost te kunnen uitvoeren vertelt de heer Harkema. Het team van de RUAZ gaat zaterdag- avond 17 oktober naar het zusterhuis Maris Stella van Zeevanc te Wijk aan Zee om het verplegend personeel voor de eerste maal met de drive-in show kennis te laten maken. Aan Joost, Wal ter en René zal het niet liggen, dat dit initiatief uitgroeid tot een wekelijks te rugkerend evenement. „We hebben er zin in om er een fijne show van te maken zeggen ze. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De Ziekenomroep RUAZ gaat zich in de nabije toekomst ook bezig houden met televisie-uitzendingen. In het in aanbouw zijnde St. Antoniusiiekenhuis in IJmuiden is een intern televisie-circuit opgenomen, waarmee de RUAZ wekelijks nieuws- en amusementsprogramma's wil presenteren. De bouw van het ziekenhuis zal over enkele .jaren gereed zijn. Volgens de heer G. J. Harkema. ^alge meen programmaleider van de RUAZ, zal deze nieuwe activiteit niet gepaard gaan met het aantrekken van beroepspersoneel. In onze opzet is geen plaats voor een beroepskracht, die de RUAZ gaat leiden. We streven wel naar professionele kwali teit in onze programma's, hetgeen niet moet betekenen dat de RUAZ de ama teurmedewerkers buitenspel zet," Naast de televisie-uitzendingen dient er zich nog een nieuw aspect aan: de recht streekse presentatie van programma's („ik denk hierbij met name aan de nieuws uitzendingen van Truus en Harry v Kaam") via een telefoonlijn. „Deze life-uitzendingen zijn nu nog niet haalbaar, maar dat we er in de zeer na bije toekomst mee te maken krijgen is wel zeker" aldus de heer Harkema. Al met al dreigt de RUAZ uit het momenteel gehuurde pand te groeien. De Stichting beijvert zich momenteel om de RUAZ aan een nieuw en ruimer onderkomen te hel pen. „Het wordt hier echt te klein" meent de heer Harkema. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De belangstelling voor de aanleg van centrale verwarming in woningwetwoningen is groot. Dat bljjkt weer uit een enquête onder de bewoners van de 224 woningwetwoningen in Zwaans meer, waarvoor het college van B. en W. dan ook voorstelt om hier eveneens over te gaan tot aanleg. De raad had reeds 300.000,gevoteerd voor 96 etagewoningen in Oosterwijk en 96 eengezinswoningen in Zwaansmeer. In de huizen die ervoor in aanmerking komen in Oosterwijk zijn de installaties al aan gebracht en in Zwaansmeer is men met de zeer tevreden over het resultaat. Nu komen in aanmerking de 224 een gezinswoningen in Zwaansmeer, waar de kosten van installatie en bouwkundige voorzieningen niet meer mogen bedragen dan 2.921,per huis. Van de 224 huur ders hebben er 138 verzocht om de instal latie aa nte brengen na de gemeentelijke enquête. Zij zullen aan vaste kosten onge veer 26,per maand moeten gaan be talen en aan variabele kosten (hoofdzake lijk voor het stoken) 23,25 per maand. Aan de raad wordt nu gevraagd een kre diet beschikbaar te stellen van 413.000, (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Onder de onderwijs- voorstellen voor de raadsvergadering van aanstaande donderdag komen voor de uitbreiding van de Montessori- kleu terschool met één lokaal, de bouw van een gymnastieklokaal voor de Robert Schumanschool en de naamgeving van de tweede openbare lagere school in Oostwijk. Voorgesteld wordt deee „Euro paschool" te noemen. Er worden zoals bekend vijf gymnas tieklokalen in seriebouw gesticht, waar van één voor de W. G. van der Hulst- school, de Apostel Mattheusschool en de Robert Schumanschool. Omdat het niet mogelijk is nog een gymlokaal aan de serie toe te voegen, wordt voorgesteld voor de Schumanschool een apart lokaal te bouwen. Dit komt namelijk goed uit omdat in de omgeving een aantal scho len staan, die binnen korte tijd niet kun nen rekenen op een dergelijke accomoda- tie. Voor de Openbare Scholengemeen schap is het bijvoorbeeld erg moeilijk om een definitief gebouw te zetten, zo lang de nieuwbouwplannen nog geen vas te vorm hebben gekregen. Zowel deze ADVERTENTIE AANSPREKER J. MEIJER Fazantenlaan 3. teL 14576. IJmuiden-O. Begrafenissen en rransporten door het gehele land. Dit trio, Walter Meyer (links), René Karssies en Joost Verhoeven, komt zaterdag 17 oktober naar Wijk aan Zee om voor de eerste maal de drive- in-show te presenteren. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De Steenkolen-Han delsvereniging is b(j de gemeenteraad in beroep gegaan tegen het besluit van B. en W. om de vestiging van een Makro-super- markt niet toe te staan. Zoals uit het antwoord op vragen van het raadslid D. Koger (SCP) deze week ge bleken is (zie onze editie van donderdag) heeft het college van B. en W. de voorlo pige reservering van de grond na de vast gestelde periode van drie maanden niet verlengd. Daarna is de SHV bij de raad in beroep gegaan. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Een 67-jarige dame uit Castricum heeft vrijdagmiddag met haar auto drie geparkeerde wagens op de Del laertlaan aangereden doordat zij meer aandacht aan haar hond dan aan de weg besteedde. De hond, die met haar mee reed in de auto, bleef ongedeerd, maar haar auto en de drie wagens die in par keerhavens stonden, werden zwaar be schadigd. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Op het gevaarlijke kruispunt Warande- Zonnebloemlaan is vrijdagmorgen een verkeersongeval ge beurd, waarbij drie mengen werden gewond en evenveel auto's zwaar be schadigd. Een inwoner van Beverwijk verleende rhet zijn auto, komende uit de richting Zeestraat, geen voorrang aan een Heems kerker, die met zijn auto op de Zonne bloemlaan reed. Door de kracht van de botsing werd de tweede auto tegen een wagen gesmeten, die uit de richting van de Wijk aan Duinerweg kwam en bestuurd werd door een inwoner van Castricum. De Beverwijker liep een gebroken sleutel been op, de Heemskerker een hersenschud ding en de Castricummer eveneens een hersenschudding en bovendien nog een bloedende hoofdwonde. Zij moesten met enkele ambulances naar het Rode Kruis Ziekenhuis worden gebracht. De drie auto's werden weggesleept. (Van een onzer verslaggevers) UITGEEST. Vrijdagmiddag streeks half drie heeft op de met ver keerslichten beveiligde kruising Provin ciale weg-Middelweg-Kleis een verkeers ongeval plaatsgehad waarbij een onge veer 50-jarige inwoner van Uitgeest ge wond is geraakt. De man is naar het St. Jozefziekenhuis in Heemskerk gebracht. De Uitgeester kwam op zijn fiets uit de Middelweg en stak de provinciale weg ever om naar de Kleis te gaan. Op de noordelijke rijbaan werd hij aangereden door een bestelwagen welke bestuurd werd door een Alkmaarder. De juiste toedracht van het ongeval is nog niet bekend. Aan de hand van getuigenverklaringen moet de politie onder meer nog vaststellen wie van de twee bij het ongeluk betrokken verkeersdeelnemers het rode stoplicht ge negeerd heeft. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. In totaal ƒ56.400 wordt donderdagavond aan de gemeente raad gevraagd voor het verbeteren van de openbare verlichting. Hiervan is 24.800 bestemd voor het Juiianaplein in Wijk aan Zee, dat een reconstructie on dergaat. Het totale bedrag wordt besteed op vier plaatsen in de gemeente. Er is 22.700 (Van onze tafeltennismedewerker) HAARLEM. Het tafeltennisseizoen gaat weer beginnen. Uit Kennemerland komen in dit seizoen 1970-1971 slechts twee teams in de landelijke competitie in aktie. Zowel Rapidity als TOG zijn in de overgangsklasse ingedeeld. In de overgangsklasse K verkeert TOG in gezelschap van Victory'55 (Volendam), Scylla 3 (Leiden), de Treffers 3 (Roelofa- rendsveen), REA 2 (Amstelveen) en Tref fers uit Bovenkarspel. De Haarlemmers komen met Rob van Abbevé (Kennemer- landkampioen), Jos Hopstaken en Fred de Lugt achter de groene tafel. Een beken de naam ontbreekt in dit rijtje. Dat is Harmen Huidekoper, die jarenlang een steunpilaar voor het eerste betekende maar nu met de wedstrijdsport gestopt is. De ploeg van Rapidity heeft een totaal ander gezicht gekregen. Door het wegval len van enkele vaste krachten, kon Rapi dity geen volwaardig overgangsklassëteam óp de been brengen. Doordat echter het team van Bloemendaal èn gedegradeerd was èn zijn sterkste speler Frank Ja cobs ging missen, deed Rapidity een be roep op Bloemendaal om de twee overige spelers van het eerste team voor één jaar te mogen lenen. Dit zou betekenen dat zowel Ruud Hart als Rienk Arnoldus weer overgangsklasse zouden kunnen spelen en dat Rapidity met een volwaardig team uit kon komen. Het bestuur van Bloemendaal meende dat dit offer ter wille van de af deling gedaan moest worden en zodoende bestaat de opstelling van Rapidity uit Ton van der Helm, Ruud Hart en Rienk Ar noldus. De Beverwijkers zijn ingedeeld in de Overgangsklasse L bij: Tempo-Team 4 (het vroegere Hunter'25) (Amsterdam), St. Hoger-TSB 3 (Den Haag), US (Am sterdam), Phoenix 2 (Delft) en Reactie uit Alkmaar. Zaterdag komen beide Kennemerlandse vertegenwoordigers in eigen huis in aktie. TOG ontmoet om 3 uur de Treffers 3 in de Gymzaal aan de Badhuisstraat en Ra pidity ontvangt Reactie om 3 uur boven de bowlingbar aan de Meerstraat in Be verwijk. Volgende week starten de afdelingsta feltennissers. In de eerste klasse zijn 12 ploegen ondergebracht. Als grootste kans hebber voor de titel geldt Prowano 1 met Jan v.d. Dries, Rob Hommes, Theo Blom en Cees Schoof. De overige teams zijn: Bloemendaal 1 (J. C. Luining, H. Damen, S. Lohman); Bloemendaal 2 (R. Jacobs. P ter Weyde, G. Boot, H. Wilmink); DSB (T. Vermolen, G. Tabbers, R. Blok huizen); DTTV-debutant- (C. Deeuw, J Houweling, G. Dipietro), HBC (M. Jan maat, H. v. d. Pijl, F. Moné); Heems- ker (debutant), (T. Heyne, J. Sadon, A. Burger); Prowano 2 (S. Swart, Ph. Vis ser, C. Bitter): Rapidity 2 (K. Witte brood, F. Schram, B. Winder); Te Zaa nen (E. de Wilde, H. v. Zwol, E. Laurijs- sen); TYBB 1 (P. v. Neste, H. Woerde, Boelé); TYBB 2 (A. v. Brugge, T. Neelis, H. Swart). (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Winkeldiefstallen en diefstallen uit geparkeerde auto's blijven ook in Beverwijk regelmatig voorkomen. Zo werd vrijdagmorgen om half twaalf door een 40-jarige Beverwijkse uit de Kijk- grijp-supermarkt aan de Westerlaan voor een bedrag van ongeveer 18,50 aan tex tiel gestolen. Bij Simon de Wil aan de Plantage werd voorts door een 24-jarige inwoner van Beverwijk eveneens voor een bedrag van ongeveer f 18,ontvreemd Tenslotte werden ten nadele van een lood gieter uit Beverwijk twee boormachines en een kist met gereedschappen uit zijn aan de Hendrik Mandeweg geparkeerde auto gestolen. nodig voor het Meerplein, waarover wij gisteren berichtten. Een bedrag van 7.400 moet besteed worden aan het ver beteren van de verlichting in de Banken laan, een oud voorstel, dat weer ter tafel komt. Men wil de houten lichtmasten ver vangen door stalen en deze masten met elkaar verbinden door een ondergrondse kabelaansluiting. Aan de Hendrik Mande weg wordt 1.500 besteed om de verlich ting aan te passen aan de reconstructie, waarmee men deze week begonnen is. Tussen Zweedselaan en Graaf Florislaan zijn twee extra lichtmasten nodig, die vooral de verlichting op het kruispunt met de Zweedselaan zullen verbeteren. Bij de reconstructie van het Juiiana plein ontstaat een soort circuit, dat zich rond de Hervormde Kerk voortzet en een plein dat als parkeerruimte kan worden gebruikt. Voor de verlichting van het plein is een zodanige oplossing gekozen dat de ruimte op het plein vrij blijft. De verlichting hier moet afzonderlijk scha- kelbaar zijn en op enkele punten dient extra verlichting aangesloten te kunnen worden, zoals een kerstboom en markt kramen. Er komen vier masten van twaalf meter. Langs het wegcircuit wor den de masten van zes meter vervangen door masten van 7% meter met sterkere lampen. De totale kosten bedragen 24.800,—. school als de Cupertinoschool, waarvan de nieuwbouwplannen ook nog in voorbe reiding zijn, zouden gebruik kunnen ma ken van het betreffende gymlokaal. Dit lokaal, het zesde in de serie, kost 391.480. De Montessori-kleuterschool zou in de finitieve vorm twee lokalen groot wor den. Evenals de gymlokalen wordt deze school in een serie gebouwd. Een nieuwe prognose voor het aantal kleuters maakt echter een derde lokaal, een speelwerk lokaal, nodig en voorgesteld wordt dan ook om hiervoor de gemeentelijke mede werking te verschaffen. De naam Europaschool voor de school die thans nog bekend staat onder de naam „2e openbare lagere school", is niet zomaar gekozen. Men is daarvoor uitgegaan van de gedachte, dat een aan tal straatnamen in de wijk zijn ingege ven door de Europese gedachte. BEVERWIJK Aan de gemeenteraad wordt voorgesteld om koopavonden toe te staan tot half tien op 30 november en 1, 2, 3 en 4 december. De werknemersorganisa ties zijn voor dit jaar met deze regeling akkoord gegaan, maar er is een regeling in voorbereiding voor heel Kennemerland. Ook wordt toestemming gevraagd de win kels tot half tien 's avonds open te houden op vrjjdag 23 oktober als de winkeliers vereniging Stadscentrum haar eerste lus trum viert. Het verlengen van de sluitingstijd schept nogal wat problemen, mede met het oog op de sluitingstijden in andere gemeenten. Wettelijk is het mogelijk winkels op de speciale koopavonden open te houden tot tien uur, maar zover wil men hier nog niet gaan. Wel wordt het een half uur later dan normaal om een soort overbrugging te verkrijgen ten opzichte van Alkmaar en Haarlem, waar de sluitingstijd van tien uur wordt gehanteerd. De werknemersorganisaties zijn er niet erg blij mee en daarom is een eerder ge daan verzoek om ook in de kerstweek later open te zijn ingetrokken. Het ligt in het voornemen om een regeling voor heel Kennemerland te treffen in overleg tussen de Beverwijkse Ondernemers Centrale, B.O.C. (die alle winkeliers vertegenwoor digt) en de Kamers van Koophandel in Alkmaar en Haarlem. De lustrumkoopavond van Stadscentrum staat op zichzelf. B. en W. menen, dat op- 23 oktober aan alle winkeliers de ge legenheid moet worden gegeven om in te haken op de lustrumviering en daarom wordt ook dit een algemene koopavond voor de hele gemeente. (Van een medewerker) BEVERWIJK Bij een ruime aanvoer lagen de bloemenprijzen deze week vrij gunstig, al waren de bloemen over het al gemeen vrijdag iets lager in prjjs. De bui- ten-tros-chrysanten beheersen de markt, maar voor een goede bos werd toch rond een gulden per bos betaald met 130 cent als hoogste notering. I)e jaar-rond-chry- santen noteerden van 150 tot 210 cent per bos. Hiervan is de aanvoer ook groot. De geplozen chrysanten brachten van 12 tot 52 cent per stuk op. De anjers waren deze week bij een ruim aanbod goed te verkopen. Voor de meeste soorten lagen de prijzen rond de 20 cent per stuk, voor een paar soorten met note ringen tot 38 cent per stuk. De tros-anjers gaan steeds grif weg tot 160 cent per bos- <je)- Rozen lagen in het begin van de week hoger in prijs dan vrijdag. Toen kwam men niet hoger dan 36 cent per stuk. De babyroosjes liepen op tot 24 cent per stuk. Fresia was goed te verkopen. Er komen nu weer grote partijen die tot 230 cent per bosje gingen. De gerbera bracht van 18 tot 36 cent per stuk op. De aanvoer van nerine wordt groter met prijzen die wel even onder druk kwa men te staan. Er werd van 35 tot 80 cent per stuk betaald. Voor een paar extra soorten betaalde men tot 115 cent per stuk. Buitengewoon groot was de aanvoer van de iris Prof. Blauw. Duizenden bossen werden aangevoerd, waarvoor de prijzen nog opliepen tot 180 cent per bos. Voor de potplanten bestond de gehele week veel belangstelling, wat goede prij zen opleverde. Naast het ruime sortiment voegde zich hier nu ook nog de azalea bij. De prijzen van de snijbloemen waren vrijdag: anjers 12-32, tros-anjers 90-160, asters 20-54, chrysanten 30-130, jaar-rond 150-210, per stuk 12-52, dahlia 28-45, fresia 95-230, gerbera 18-36, gladiool 75-120, iris 90-180, lelie per tak 85-210, liatrus 50-185, nerinen 35-115, orchidee 34-70, roos 18-36, per tak 16, babyroos 4-24. Wat het weer betreft hebben de or- ganisatoren(trices) van de jaarlijkse bazaar van de Goede Herderkerk het dit jaar niet zo best getroffen, vooral nu er voor het eerst een rommelmarkt op straat zou worden gehouden. Ha gelbuien en storm bemoeilijkten de handel op straat. In het jeugdgebouw waren vrijdag en zaterdag alle ruim ten benut om met verkoopstands en spelen zo veel mogelijk geld bijeen te brengen voor de restauratie van de toneelaccommodatie, een opknapbeurt van de grote zaal en de verbetering van de foyer in het jeugdgebouw. Vrijdagmiddag al vroeg vonden de door de dames vervaardigde hand- werkprodukten gretig aftrek. Vele dames waren kennelijk uit op „eerste keus". AMSTERDAM Geslaagd voor het doc toraal examen economie J. B. Kune te Santpoort.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 7