Daverend succes voor Amsterdams Volkstoneel PAKKENDE OPVOERING VAN „DE JANTJES Popzangeres Janis Poplin overleden Muziekcentrum weer onzeker Defresneprijs voor regisseur Theo Kling Letterkundigen vragen meer Nederlands toneel Twee maal één actrice w mm Opera voorlopig toch nog in Circustheater Conferentie Nederlandse letteren immtum brengt 1 behaaglyke warmte wddruwenst Memorandum van een dokter weer op het scherm Frankrijk krijgt derde TV-net Nico Haasbroek weg bij VPRO TV dinsdag 9 UTRECHTSE RAAD NAM MOTIE AAN INVENTUM T.Y. vanavond Radio dinsdag TV maandag MAANDAG 5 OKTOBER 1970 HAARLEM Het is dit seizoen precies vijftig jaar geleden dat in een schouwburgje aan de Plantage- Franschelaan in Amsterdam de pre mière werd gegeven van „De Jan tjes", volksschets in vijf bedrijven door Herman Bouber. De auteur, ac teur en directeur Bouber had van Louis Davids en Margie Morris ge daan gekregen dat zij liedjes, respec tievelijk muziekjes voor het stuk had den geschreven en zo werd het een populair zangspel, dat men een verre voorloper van de musical zou kunnen noemen. Een halve eeuw later, nu de musical een geliefd toneelgenre is ge worden, heeft Beppie Nooy bij haar regie voor het Amsterdams Volks toneel die muzikale mogelijkheden van het stuk verder uitgebuit en door er ook met kwistige hand groepsdan- sen in te brengen heeft zij er een echte, volwassen musical van ge maakt. JÊ En ziedaar de oude „Jantjes", nog of liever gezegd: wéér even springle vend als vijftig jaar geleden. Het is ei genlijk heel merkwaardig dat van de vele tientallen oorspronkelijke toneelstukken van die tijd, een tijd van ongekende bloei voor de Nederlandse toneelschrijfkunst, zo ontzettend weinig is overgebleven op het werk van Heijermans en een en kel stuk van Fabricius na is dat eens zo succesvolle repertoire nu begraven en vergeten maar dat de stukken van Bouber tot dat ontzettend weinige zijn blijven behoren. En toch zijn „e bepaald niet voor de eeuwigheid geschreven, ze ker niet „De Jantjes", met zijn zo door de tijd achterhaald onderwerp als matro zen die als „koloniaal" naar „Nederlands Oost-Indië" gaan. Maar ze hebben nu eenmaal iets dat alle goede volksstuk ken hebben (ook de moderne, zoals „Kees de jongen" en „Vrijdag"): namelijk on gecompliceerde, gemakkelijk herkenbare situaties en bovenal gemoedstoestanden die geen uitzonderingen vormen maar door hun algemeenheid rechtstreeks con tact maken met het gevoelsleven van een groot publiek, dat van alle tijden is. Ook van onze eigen tijd, zoals gisteravond dui delijk bleek uit het grote aantal jongeren in de uitverkochte Stadsschouwburg. Het was bepaald geen publiek van ouden van dagen, die weer eens jeugdherinneringen kwamen ophalen, al zullen die er zeker wel tussen zijn geweest. MAAR HET AARDIGE van deze op- voering van „De Jantjes" is dan ook dat Beppie Nooy er in geslaagd is, het op zichzelf verouderde gegeven zó te presen teren dat het alleen nog maar dient als bindmiddel voor een lange reeks vrolijke wijsjes en dansjes, afgewisseld door een paar amoureuze verwikkelingen en een enkel lichtelijk sentimenteel liedje. Wat oorspronkelijk het „gewicht" van de han deling uitmaakte en nu door iedereen als „ouwe koek" zou worden beschouwd heeft zij heel handig verdonkeremaand achter het ensemble-werk dat alles over heerst, zoals dat bij een musical hoort. In dat opzicht heeft zij grote steun ge had aan de choreografie van Jack Bow, die voor een stroom van goed gevarieer de en meeslepend uitgevoerde dansen heeft gezorgd. Het was knap werk zoals daarbij werd gewoekerd met de betrek kelijk kleine ruimte die er op het toneel van de Stadsschouwburg, volgebouwd met een nogal gecompliceerd decor, voor overbleef. „De Jantjes" wordt nu al een half jaar weer gespeeld, maar zoals Beppie Nooy in een slotspeechje meedeelde gisteravond was het toch ook enigszins een première omdat verschillende rollen nieuw waren bezet, onder meer wegens het vertrek van Ramses Shaffy naar het Nieuw Rotterdams Toneel en het over lijden van Deef Goubitz. De belangrijkste wijziging was dat Blauwe Toon nu werd gespeeld door Ger Smit en diens vertol king is ongetwijfeld een hoogtepunt in de opvoering geworden; heel raak, en zon der een spoor van overdrijving, speelde hij de cynische, in zijn hart gevoelige HOLLYWOOD (Reuter en AP). De Amerikaanse roek-zangeres Janis Joplin is zondagavond in haar appartement in Hollywood dood aangetroffen. De doods oorzaak staat nog niet definitief vast, maar de politie zei dat zij vermoedelijk een te grote dosis verdovende middelen had in genomen. Janis Joplin stond voor het eerst in het spotlicht van de publiciteit door haar op treden op het Monterey popfestival van 1967, waar zij samen met de groep Big Brother and The Holding Company een wel zeer originele vertolking gaf van het klassieke bluesnummer Ball and Chain. Zij was gewoon, zich volledig leeg te zingen en dronk bovendien zwaar. Men sen die bang waren dat zij haar carrière op zo'n wijze niet lang zou kunnen voort zetten, gaf zij ten antwoord: „Misschien ga ik niet zo lang mee als sommige an dere zangers en zangeressen, maar ik ge loof dat je je heden kunt vernietigen door je te veel zorgen te maken over morgen." Haar bekendste nummers zijn: .Maybe, work me. Lord", „Little girl blue", „One good man is hard to find", „Try", need a man to live" en „Piece of my heart". UTRECHT. Het college van B. en W. van Utrecht heeft besloten de voor dracht inzake de stichting van een mu ziekcentrum op het Vredenburg aan te houden en zich te beraden over de ge volgen nu de gemeenteraad, tegen het advies van B. en W. in, de motie Fre- riks heeft aangenomen. Deze handeling van de Utrechtse ge meenteraad kan verstrekkende gevol gen hebben, dit mede omdat de NV Hoog- Catharijne, die een deel van het Vre denburg kan aanwenden voor het recon structieplan voor de Utrechtse stations wijk, nu wellicht wil afzien van de af spraak van de gemeente de geïntegreer de bebouwing op het plein te realiseren. Verder is architect Hertzberger voor de NV onaanvaardbaar. De raadsleden waren echter van mening dat men het beste moet kiezen en niet een compro mis, dus voor het schema van architect Hertzberger en niet voor het schema van de heer Bodon, ook al heeft dat als consequentie het uitstel van de bouw van het muziekcentrum wegens het indienen van een nieuw bestemmingsplan. DEN HAAG. De Nederlandse Ope ra-stichting hoeft nog niet uit het Circus theater in Scheveningen. Voorlopig mag zij dit theater blijven gebruiken voor de voorstellingen van „La Bohème" van Puccini, waarvan de laatste voorstelling op 8 november wordt gegeven. Voor -deze datum acht de Nederlandse Operastichting het mogelijk om tot over eenstemming te komen over haar belan gen, die bij de overheid worden voorge dragen. De EMS heeft tot overleg besloten, om dat zij zich, naar de EMS aan de stichting heeft meegedeeld, door de publieke opi nie gesteund voelt in haar rechtvaardige verlangen om tot een sluitende exploita tie van het Circustheater te komen. In kort geding had de president van de Haagse rechtbank vorige week de eis van de stichting afgewezen om in het Circus theater te mogen blijven. Geconcludeerd werd in het vonnis, dat van enige huur overeenkomst hiervoor tussen de opera en de EMS geen sprake was. ,fie Jantjes", volksstuk met zang en dans door Herman Bouber. Liedjes van Louis Davids en muziek van Margie Morris. Eerste voorstelling te Haarlem door het Amsterdams Volkstoneel op 4 oktober in de Stadsschouwburg. Regie: Beppie Nooy. Decor: Marty Hinrichs en Silvia Quiell. Kostuums: R. Schmitz en Janny Westdijk. Cho reografie: Jack Bow. Muzikale leiding: Jo Spiers. jongen van goede familie, die als „zwart schaap" in de koloniale wereld wil onder duiken. Het heimwee-liedje in Indië zong hij ontroerend en precies in de juiste Louis Davids-stijl. VAN DE ANDEREN moet natuurlijk in de eerste plaats Bep Nooy Senior wor den genoemd; haar bekroonde rol van Na Druppel, een levensechte Jordaan-fi- guur, werd terecht al dadelijk met ap plaus begroet. Het duet met Johnny Jordaan (die als De Mop verrassend ac teertalent aan de dag legde) moest zelfs worden gebisseerd. Yoka Berretty als Blonde Greet en Carry Tefsen als Toffe Jans waren temperamentvolle Jordaan- meiden (maar bij Carry Tefsen gaat het temperament wel eens ten koste van haar stem en haar verstaanbaarheid). Dick Rienstra was een zeer goede Dolle Dries, Martin Kafig een komische Schele Ma- nus en Richard Nooy een naar de eis louche Mooie Leendert. Verder moeten Ditty Doornbos (Tante Piet), Yvonne Hei de (Bleke Doortje) en Sies Folette (kroeg baas en majoor) nog worden genoemd. Het daverende succes van deze opvoe ring heeft duidelijk aangetoond dat er in Haarlem, evenals trouwens overal el ders in ons land, behoefte bestaat aan veel meer volkstoneel van het goede soort, vooral als men een „nieuw" (in feite het alleroudste) publiek naar de schouwburg wil trekken. SIMON KOSTER AMSTERDAM. De Defresneprijs voor de beste toneelregie 1969/1970 is toegekend aan Theo Kling voor zijn re gie van „Kaspar" bij toneelgroep thea ter. De prijs, die in 1965 tergelgenheid van het 20-jarig bestaan van de Neder landse vereniging van toneelkunstenaars werd ingesteld, is de regisseur zondag middag tijdens een bijeenkomst in Am sterdam uitgereikt. De jury, bestaande uit mevrouw C. Mulder en de heren W. Boswinkel, F. Dickman en G. Lindenberg, merkt in haar rapport op grote waardering te heb ben voor het feit dat de regisseur een uitermate moeilijk te interpreteren tekst zo duidelijk in een toneelvorm heeft we ten om te zetten. Zij was getroffen door de wijze waarop hij de hoofdrolspeler Bernhard Droog in staat heeft gesteld de figuur van Kaspar uit te beelden met „een geestelijke en lichamelijke wend baarheid die tot een uitzonderlijke to- reelcreatie heeft geleid". De prijs bestaat uit een plastiek van de beeldhouwer Hans Ydo en een geld bedrag. Zij werd eerder toegekend aan Ton Lutz (1966), Erik Vos (1967), Johan van Meester (1968) en Peter Oosthoek (1969). (Van onze correspondent) MAATSRICHT. In Maastricht is vrijdag en zaterdag de twintigste alge mene conferentie van de Nederlandse letteren gehouden onder voorzitterschap van prof. dr. G. Stuiveling van Neder landse en prof. dr. J. Aerts van Vlaam se zijde. De eerste hield op vrijdag een oriënterende inleiding met als onderwerp „terugblik en toekomst". Prof. Stuiveling besprak daarbij drie punten die als leidraad voor de conferen tie dienden. Als eerste stelde hij de vraag: hoever zijn we gevorderd met de integratie van een gescheiden taalge bied. De tweede vraag luidde: wat doen we en wat kunnen we doen voor de ver spreiding van het boek, van de littera tuur. Speciaal: wat kunnen we doen via de nieuwe kanalen met de radio en tele visie aan de ene kant en het onderwijs aan de andere. Als derde punt stelde hij de vraao* wat doen we voor de presen- ADVERTENTIE 76,50 I En hoe u wenst.Ventilatorkachel? Accumulerende kachel? I Heteluchtkachel? Er is niemand in Nederland di'e er zóveel ervaring in heeft als Inventum. u kunt er op rekenenI tatie van onze litteratuur ten opzichte van het buitenland. Op de slotvergadering bleek een con troverse in de houdingen van de afde ling toneel en de sectie radio en tele visie. De onenigheid kwam bijzonder heftig tot uiting toen de sectie radio en televisie met haar resolutie ter tafel kwam. Deze luidde: de omroepen in bei de landen (zowel radio als televisie) zul len evenals in de afgelopen jaren geen opvoering van oorspronkelijk Nederlands talig toneelwerk onbesproken laten. Zij betreuren het dat er niet meer oorspron kelijk Nederlands-talig werk wordt opge voerd door de toneelgezelschappen in bei de landen. Vooral het tweede deel van deze resolu tie werd van toneelzijde aangevallen. Na een nogal felle discussie werd besloten het tweede deel als een algemene reso lutie van de conferentie te brengen met de wijziging, dat de conferentie de wens uitsprak, dat er meer oorspronkelijk Ne derlands-talig werk wordt opgevoerd door de toneelgezelschappen in beide landen. „Betreuren" stond er niet meer in. De resolutie van de sectie uitgeverij boekhandel luidde: de sectie drukt de wens uit dat, zo mogelijk, via de univer siteiten een wetenschappelijk onderzoek zal plaatsvinden naar de oorzaken van de onvoldoende belangstelling, die het in Nederland verschenen boek in Vlaande ren geniet en omgekeerd. De conferentie vraagt aan beide rege ringen de gevolgen van machtsconcentra ties in de pers voor de vrije meningsui ting wetenschappelijk te doen onderzoe ken. Ze wenst een nader onderzoek over het optreden van politie en justitie aan gaande uitingen die in strijd zijn met de zedelijkheid of de bestaande maatschap pelijke orde. En de conferentie verzoekt de Nederlandse regering aandacht te be steden aan de mogelijkheid van een Ne derlands instituut te Brussel. 4 Nederland 1. De VARA begint van avond met Coronation Street wat dan nog steeds heet te zijn „een kerakte- ristiek van gewone mensen in hun ge wone doen", waarvan je echter na het zien van het vele gemier in de straat zo langzamerhand toch maar gaat zeg gen „het zullen je buren maar wezen" Vrolijker gaat het na het journaal toe in Ha, die Annemarie. Het is een programma* van Frans Boelen rond Annemarie. Oster (ja, ja, een dochter van Guus), die allemaal liedjes zingt op muziek van Herman Schoonderwalt en Harry Bannink. Gast in dit pro gramma is overbekende tv-dui- zendpoot Henk Terlingen. Als Annemarie uitgezongen is, gaan we kijken naar Achter het Nieuws, VARA's actualiteitenrubriek waarvan de eindredactie na Herman Wigbolds overstap naar het Vrije Volk nu in handen is van Hans Jacobs. Dan de tweede aflevering uit de serie The gold Robbers uitgezonden. Van Nick van den Boezem daarna het programma Don Byas-come back, een gefilmde documentaire over de in ons land wonende tenor-saxofonist Don Byas op zijn reis naar zijn ge boorteland. Hij keerde terug naar plaatsen waar zijn jazzcarrière begon, speelde opnieuw met collega's van toen en ontmoette er onder meer Dizzy Gillespie en Louis Armstrong. Came raman Jan Kijser en Jan van Sand- wijk (geluid) maakten de reis mee. Om kwart voor elf volgt het laatste bulletin van de nieuwsdienst. Nederland 2. De NOS brengt in het voorprogramma de eerste aflevering van de 27-delige serie Kijken naar Kinderen. Vanavond wordt voorname lijk gekeken naar Nathalie, een baby van een dag of twaalf. Hoe zijn haar gedragingen, en waarom doet ze zo? Sjef Teunis, arts en kinderanalyticus vertelt daar heel wetenswaardige din gen over. Ouders kunnen er heel wat van leren en dat was dan ook de re den waarom de NOS de serie maakte. Kinderen opvoeden is moeilijk. In deze en komende afleveringen wil de NOS de ouders wat wijzer maken. Voordat al die wijsheid wordt ge spuid, wippen Woefs en Lamaars op het scherm en krijgt de nieuwsman tijd om zijn berichten te spuien. De zendtijd tot het nieuws van acht uur is vervolgens voor de NCRV met de eerste aflevering van de Avonturen van Tom Sawyer, een uit 13 delen bestaande serie naar de gelijknamige roman van de (Amerikaanse) schrij ver Mark Twain. De rol van Tom wordt gespeeld door Roland Demon- geot. Na het nieuws een hernieuwde ken nismaking met Memorandum van een dokter, de serie die gedurende enkele seizoenen een ongekende kijkdichtheid en dito waardering mocht genieten. De serie moest destijds door de NCRV worden stopgezet doordat de schrij ver van de oorspronkelijke verhalen dr. A. J. Cronin, strengere eisen voor wat de authenticiteit der plaatsen van handeling betreft ging stellen. Finan cieel was dat voor de NCRV niet haal baar, reden waarom de doktoren Cia- meron en Finley, gespeeld door Rob Geraerds en Bram v.d. Vlugt, het beeldscherm vaarwel moesten zeggen. De artsen keren nu terug, zij het nu in de figuur van de Engelse acteurs Andrew Cruickshank en Bill Simpson. Wat voor de NCRV namelijk niet haalbaar was, lukte de BBC beter. Van die BBC kocht de NCRV een groot aantal afleveringen van Dr. Finlay's Casebook, afleveringen, die met grote frequentie op de Nederlandse buis (vier per maand) zullen worden ge bracht. Na de belevenissen van de beide artsen volgt het programma Zeg nou zelf van L. Moen en H. Baartmans. Vanavond zendt de NCRV op Nederland II een éénakter „Het telegram" van de Russische schrij ver Konstantin Paustovski uit. Josephine van Gasteren speelt er een dubbelrol in. Zij is Nastya Semjonova, secretaresse van de kunstenaarsbond in Moskou. Zij speelt eveneens de rol van de door haar verwaarloosde moeder Kathe- rina Petrovna. De oude vrouw voelt haar einde naderen en schrijft tenslotte haar dochter met het verzoek om bij haar te komen, al was het maar voor één dag. Links Josephina als de dochter, rechts als de moeder. Aan de hand van concrete gebeurte nissen ditmaal wijkplanning worden de rechten van de burger en de verplichtingen van de overheid aan de orde gesteld. Om tien uur volgt Het Telegram, een verhaal van Konstantin Paustows- ki met Josephine van Gasteren in de dubbelrol van Petrovna en haar doch ter Nstya Semjonova. Het verhaal han delt over een moeder en een dochter die steeds verder uit elkaar groeien. Meer en meer gaat ieder zijn eigen leventje leiden. Tot besluit van de avond: de dagsluiting en het laatste nieuws. (Van onze correspondent) PARIJS. Na Engeland en West- Duitsland zal ook Frankrijk, vermoe delijk over anderhalf jaar, een derde televisie-programma mogen verwach ten. Deze voor de Fransen verheugende boodschap heeft de staatssecretaris voor de industrieële ontwikkeling Ga briel Kaspereit zaterdag in Bordeaux tijdens de feestelijke opening van een radio- en televisie-expositie bekend ge maakt. Dat blijde vooruitzicht werd echter wat getemperd doordat de ondermi nister bij diezelfde gelegenheid beves tigde dat het kijkgeld vanaf 1 januari aanstaande met 20 franc verhoogd zal moeten worden. Die contributie zal in Frankrijk dan 120 franc ofwel onge veer 80 gulden bedragen. De ministeriële onthulling van dat derde net, dat zeker niet voor zomer 1972 in werking zal treden, is wel een streep door de rekening van een groep publiciteitsmanagers en krantendirec teuren, die gehoopt hadden dat het nieuwe Franse TV-programma. naar Engels voorbeeld, op commerciële ba sis zou kunnen worden ingericht. De regering blijkt nu echter niet van plan de financiële voorbereiding en later de exploitatie van het toekomstige derde TV-net aan particulieren toe te ver trouwen. HILVERSUM Na Jan Haasbroek, redacteur van Vrije Geluiden, is nu ook Nico Haasbroek bij de VPRO verdwe nen. Hij was free lance-medewerker aan de radioprogramma's en bepaalde in die kwaliteit mede de modernisering van die programma's in de laatste maanden Oorzaak van het verbreken van de band tussen VPRO en Nico Haasbroek is een artikel van zijn hand in de Nieu we Linie geweest, waarin hij badine rend over de VPRO schreef. De kern groep in deze omroep eiste een excuus brief van Nico Haasbroek, waarin hij gedeelten van het artikel zou herroepen. De brief die hij daarop schreef ver schafte zijn ex-medewerkers geen vol doende genoegdoening. HILVERSUM I 7.00 Nws., 7.11 Het levende woord., 7.16 Op het eerste gehoor.. (7.25 Ho ren en zien., 7.30 Nws., 7.32 Hier en Nu). 8.00 Nws. 8.1l Te Deum Lauda- mus., 8.30 Nws., 8.32 Voor de vrouw., (9.00 Gymn. voor de vrouw)., 9.35 Wa terstanden., 9.40 Schoolradio., 10.00 Bijbelse verkenningen. 10.15 Opera aria's. 11.00 Nws. 11.03 Londens Symf. Orkest., 11.25 Voor zieken. 11.55 Me dedel., 12.00 Van twaalf tot twee., (12.22 Wij van het land., 12.26 Mede del., land- en tuinbouw., 12.30 Nws., 12.41 Actualiteit., 13.00 Raden maar. quiz)., 14.05 Schoolradio., 14.30 Pizzi cato., (16.00 Nws)., Overheidsvoorl., 17.00 Rechtshogeschool Ned. Antillen., 17.10. Voor kleuters. 17.15 Hai. 18.00 PvdA. 18.30 Nws. 18.41 Actualiteit. 19.00 Licht ensemble., 19.45 Lezing., 20.00 Opera Carolus Hacquart., 21.00 (S) Mod. Ned. orkestmuz., 22.00 Piano en viool., 22.25 Overweging., 22.30 Nws., 22.40 Den Haag Vandaag. 22.50 Me dedel., 22.52 Kontekst., 23.15 Sticker., 23.55 Nws. HILVERSUM II 7.00 Nws., 7.11 Ochtendgymn. 7.20 Lichte muz, 8.00 Nws. 8.11 Journaal., 8.20 Lichte muz,, (8.30 De groente man.) 8.50 Morgenwijding., 9.00 Re portage of herh. progr., 9.40 Oude mu ziek., 10.00 Voor kleuters., 10.10 Ar beidsvitaminen., (11.00 Nws.,), 11.30 Voor de vrouw., (11.55 Beursber.)., 12.30 Overheidsvoorl., Voor de land bouw., 12.40 Knipperlicht., 13.00 Nws., 13-11 Journaal., 13.30 Spiegel van Bel gië., 14.00 Promenade orkest., 15.00 Het leven in de taal., 15.10 De wereld van de opera., 16.00 Nws., 16.03 Figu ren uit onze muziekwereld. (I) 16.35 Gaudeamus. 25 jaar., 17.10 Kamer koor., 17.30 Toppers van toen., 17.55 Mededel., 18.00 Nws., 18.11 Journaal., 18.25 Limburgs symf. orkest., 19.00 Amateurs musiceren., 19.25 Paris vous parle., 19.30 Nws., 19.35 Van avond., 22.10 Muze zonder make-up., 22.30 Ns„ 22.38 Journaal.. NOS: 22.55 Zin-Tuig. no. 26., 23.55 Nws. HILVERSUM III 9.00 Nws., 9.02 Plaatjes. (10.00 Nws) 11.00 Nws., 1103 Vrolijke gevar. vi site., (12.00 Nws)., 13.00 Nws., 13.03 Ekspres., 14.00 Nws., 14.03 De Eddy Becker Show.. 15.00 Nws., 15.03 Drie- draai., 16 00 Nws., 16.03 Mix (17.00 Nws). BRUSSEL 12.00 Nws., 12.03 Muz., (12.10 Tuin- bouwkroniek., 12.40 Weerber., en SOS- berichten voor schippers)., 12.55 Bui- tenl.-persoverzicht., 13.00 Nws., SOS- ber. voor schippers-, 13.20 Tafelmuz., 14.00 Nws., 14.03 Schoolradio., (15.00 Nws.), 16.00 Nws., 16.03 Beursber., 16.09 Licht muz., 16.30 Voor oudere luisteraars., 17.00 Nws., 17.15 Jazz- muz, 17.55 Weegschaal., 18.00 Nws., 18.03 Verzoekplaten., 18.28 Paarde- sportuitslagen., 18.30 Franse taalwen- ken., 18.32 Intermezzo., 18.35 Ver- keerswenken, 18.40 Lichte muz., 18.45 Sport., 18.52 Taalwenken., 18.55 Lichte muziek. 19.00 Nws. 19.40 Lichte muziek. 19.45 Politieke uitz., 19.55 Lichte muz. 20.00 Kamermuz., 22.00 Nws., De Ze ven Kunsten., 22.20 Lichte muz. (23.00 Nws), 23.40 Nws.,23.45 Ligging zee schepen. Nederland I 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 VARA: Coronation Street. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS': Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 VARA: Ha, die Annemarie. 20.50 Achter het Nieuws. 21.15 De Gouddieven. 22.05 Don Byas - Come Back. 22.45 NOS: Journaal. Nederland II 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. NOS: Kijken naar kinderen. NCRV: De avonturen van Tom Sawyer (serie). STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. NCRV: Memorandum van een dokter (feuill.). 21.15 Zeg het nou zelf. 22.05 Het Telegram (spel). 22.45 Avondsluiting. 22.55 NOS: Journaal. 18.51 18.55 19.00 19.04 19.30 19.55 20.00 20.15 20.20 NOS-NOT: School- Nederland I 10.45 en 14.00 televisie. 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 AVRO: De rare vogels (serie). 19.30 AVRO's Popshow. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20,20 AVRO: Peyton Place. 21.05 Een avond aan zee met Paul van Vliet. 22.05 AVRO's Televizier-Magazine. 22.55 NOS: Journaal. 23.00 TELEAC: Modelbegrip in wetenschap eh techniek - les 1. Nederland II 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NOS: Den Haag vandaag. 19.09 Kunstrubriek. 19.30 KRO: De dwaze wereld van Tommy Cooper (serie). 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 KRO: De Trip. 21.10 Brandpunt Special. 21.35 De Klop op de deur (feuill.). 22.20 Een koude eeuwigheid (doe.). 22.45 NOS: Journaal. »\/\/VV\|V^/^\/^VV^\/\/\/VV\/VVr\/\/W\/VVW\/VV%^AA/WMWWVV\AiHO^I^WWUV\rW\/VWVV\A^iA/V\A/\AAA/WVVWV\/V/VMVVVXAA/l#>^AAAAAAAAAAAI\^AAAA/\/\A/VfcA^IAAfW\^AIWWMVWWMMWWVlA^A#%A#

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 9