Atletiekvereniging Haarlem degradeert uit hoofdklasse Europa-cupduels PSV en Ajax blijven op zelfde dag Drie clubs bovenaan in Bundesliga Columbiaanse amateur reed met gemiddelde van 47,553 km Rodriguez verbeterde het werelduurrecord Spaanse rijschool uit Wenen demonstreert in Amsterdam medewerkers ter opleiding tot walser i HOOGOVENS IJMUIDEN In het jaar van 50-jarig bestaan Niet in staat ploeg samen te stellen Go Ahead verloor van Polen: 1-3 Okkers profgroep weer groter Jochen Rindt wereldkampioen T sj echo slowakije gelijk met Finland Den Hertog behield kop in Bulgarije mm. Strafpunten voor v. d. Hoek in motorzesdaagse Zeven miljoen voor FTFA tit DONDERDAG 8 OKTOBER 1970 19 Oude kern Wmwm f. Bouw uw toekomst op staal! Hoogovens IJmuiden vraagt voor haar koudbandwalserij enige medewerkers ter opleiding tot walser. In de koudbandwalserij worden in een gestadig en fors tempo rollen staalplaat verder uitgewalst tot een dikte van gemiddeld 1 mm. Dit geschiedt in grote walsinstallaties (4 of 5 walsen in serie) die bediend worden door een team van ca. 14 man. Het werken met deze moderne installaties vergt een langdurige ervaring. De opleiding geschiedt hoofdzakelijk in de praktijk en duurt een aantal jaren. Het werk wordt in ploegendienst verricht. De eisen welke aan sollicitanten worden gesteld liggen niet in het vlak van een bepaalde schoolopleiding. Volledig lager onderwijs is voldoende doch een goede handvaardigheid, teamgeest, een goed bevattings- en snel reactievermogen zijn nodig. Sollicitanten zullen tijdens de sollicitatieprocedure gelegenheid hebben tot kennismaking in de betreffende afdeling. Leeftijd 21 tot circa 35 jaar) Aanvangssalaris plus ploegendiensttoeslag bedraagt bij 23 jaar en ouder 13.300,- bruto per jaar (circa 255,- bruto per week). Belangstellenden kunnen onderstaande coupon ingevuld zenden aan: Hoogovens, Antwoordnummer 94000, IJmuiden (plak dus geen postzegel). Na ontvangst wordt nader contact met u opgenomen. (Telefonische inlichtingen: 02510 - 94000). VVVWVVVVVAAAA/VVVVWWVVVVVVVWVVVVWVVWWVWVVWVVVA/ (Van onze sportredactie) HAARLEM De atletiekvereni ging Haarlem degradeert. In het jaar, dat de club zjjn vijftigjarig bestaan viert zal Haarlem voor het eerst in zijn geschiedenis niet uitkomen in de hoofdklasse van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie. Het is niet in staat een team van voldoende kracht af te vaardigen naar de pro motie- en degradatiewedstrijden, die gedurende het weekeinde te Arnhem worden gehouden. Zes clubs zouden aan die wedstrijden deelnemen: Shiko'66 uit Arnhem, De Spar taan uit Lisse en AV'23, alle uit de eerste klas, en Haarlem. De Achilles/ Top combinatie en GVAV uit Groningen, die nu nog deel uitmaken van de hoofd klasse. Wedstrijdsecretaris Krijnen van AV Haarlem: „Het is een trieste zaak. Maar tóch een team afvaardigen naar Arnhem is waanzin. Het zou betekenen, dat we op de zesde plaats zouden eindigen met drie of vierduizend punten verschil. Veel van onze sterkste atleten kunnen name- DEVENTER Go Ahead heeft woens dagavond de vriendschappelijke wedstrijd tegen Gwardia Warschau (Pol.) met 1-3 verloren. De doelpunten werden gemaakt door Szpakowski (14e en 45e), Szymczak (26e) en Verdonk (82e). Er waren 2000 toe schouwers. lijk niet starten omdat zij óf- geblesseerd zijn óf omdat zij verhinderd zijn bijvoor beeld door militaire dienst. Daar komt nog bij, dat ik geloof dat de AV Haarlem te lang heeft gedraaid op een oude kern van atleten. We heb ben niet voldoende jongeren om openge vallen plaatsen in te laten nemen. Daar voor zijn verscheidene oorzaken aan te wijzen. De voornaamste is wel dat sport lang niet meer alles" betekent voor de moderne jeugd. De TV kwam onder an dere. Kortom er zijn veel meer mogelijk- DALLAS Drie spelers hebben een contract getekend met de prof-groep van promotor Lamar Hunt, waartoe ook Tom Okker behoort. De drie zijn de Fransman Georges Goven, de Australiër Alan Stone en de Zuidafrikaan Frew McMillan. De groep bestaat nu uit 32 spelers, die in fe bruari in Philadelphia begint met een reeks van twintig toernooien om het of ficieuze wereldkampioenschap, waar de In ternationale Lawn Tennis Federatie haar toestemming aan heeft onthouden en waar voor een prijzenbedrag van 1.000.000 dollar (3.625.000 gulden) beschikbaar is. Met de drie nieuwe spelers telt de groep nu in feite 33 leden, maar Pierre Barthes (Fra.), wiens contract binnenkort afloopt, lijkt niet op nieuw tot overeenstemming te kunnen ko men met de groep van Lamar Hunt, s De 32 spelers zijn: Laver, Rosewall, Newcombe, Roche, Emerson, Stolle, Rul fels, Carmichael, Davidson, Bowrey, Crea- ly, Stone (Aus.), Ashe, Gonzales, Ralston, Riessen, Buchholz, Lutz, Pasarell, Holm- bèrg (VS), Taylor, Cox, Stillwell (G.-Br.) Drysdale, McMillan (Zaf.), Okker (Ned.), Gimeno (Sp.), Pilic (Z.-Sl.), El Shaffei (Egypt.), Fairlie (Nw.Z.), Goven (Fra.) en Ulrich (De.). EINDHOVEN. Het oorspronkelijke speelplan voor de wedstrijden tussen PSV en Steaua Boekarest voor het Euro pese bekerwinnaarstoernooi blijft onge wijzigd. De eerste wedstrijd is op 21 okto ber in Eindhoven, de tweede op 4 novem ber in Boekarest. Van Gelder van PSV had dinsdag onmiddellijk na de loting in het Caransahotel gevraagd de uit- en de thuiswedstrijd om te zetten aangezien zo wel Ajax en PSV als UT Arad en Steaua Boekarest op dezelfde datum hun thuis wedstrijden spelen. Mercer Samareanu, secretaris buiten land van de afdeling voetbal van de Roe meense sportbond, zegde toe het voorstel van PSV in eigen land te zullen bespre ken en uiterlijk donderdagavond de be slissing aan PSV bekend te maken. Gis teravond kwam in Eindhoven telegrafisch de afwijzing op dit verzoek binnen. Het was volgens de Roemeense voetbalbond onmogelijk over te gaan tot datumruil. PSV heeft wel met Ajax overeenstem ming bereikt over het verschuiven van de competitiewedstrijd AjaxPSV, die op 2 november zou worden gespeeld. Die wedstrijd wordt nu op vrijdagavond 30 oktober gespeeld in het Olympisch Sta dion in Amsterdam. Over een eventuele wijziging in de aanvangsuren van de Europa Cupwedstrijden PSVSteaua Boekarest en AjaxBasel van 21 oktober is nog geen beslissing genomen. Van Gel de: „Als er een televisieuitzending zou worden gemaakt, blijft een schakelpro gramma altijd mogelijk omdat wij ge woonlijk een kwartier eerder beginnen dan Ajax. Maar er is nog geen contact geweest met de televisie." PSV is nog in overleg met NAC over het vervroegen van de wedstrijd NAC PSV, die voor 18 oktober op het pro gramma staat. De competitiewedstrijd AjaxSparta wordt op vrijdagavond 16 oktober ge speeld in het Olympisch stadion. PARIJS. De Oostenrijkse autocou reur Jochen Rindt, die bij de training voor de Grote Prijs van Italië voor For mule 1-wagens op het circuit van Monza verongelukte, is door het dagelijks be stuur van de Internationale Autosport Federatie (FIA) uitgeroepen tot wereld kampioen 1970. Tijdens een bijzondere vergadering van het dagelijks bestuur in Parijs werd nog maals het reglement bevestigd, waarin staat dat degene met het grootste aantal punten in het klassement, dood of levend, de wereldtitel toekomt. Vooral na de ver rassende overwinning van de Braziliaan Emerson Fittipaldi in de Grote Prijs van de Verenigde Staten, kwamen er specu laties los over het al dan niet toekennen van de wereldtitel aan Rindt. Door het besluit van de FIA is nu alle grond aan deze speculaties ontnomen. heden voor de jongeren om zich te ont spannen. Ik kan die armoede illustreren. Een onderzoekje van onze heer Van Dru- nen leerde dat er in geheel Haarlem slechts twintig A-junioren zijn. In de omliggende plaatsen ligt die situatie pre cies gelijk. Nou dan kunt u wel nagaan hoe slecht het gesteld is met de atletiek in Haarlem en omstreken PRAAG. De voetbalelftallen van Tsjechoslowakije en Finland hebben woensdag in Praag gelijkgespeeld met 1-1 (ruststand 1-1) in groep een van het toernooi om het Europees kampioenschap voor landenteams. Voor 10.000 toeschouwers nam een ver zwakt Tsjechisch team, onlangs werden twintig spelers, waaronder bijna alle ve detten geschorst, de leiding door links buiten Albrecht. Het Finse doelpunt kwam op naam van Paatelainen, die ook al linksbuiten speelde In de tweede helft zagen de jonge Tsjechen geen kans zich een weg te banen door de hard ingrijpen de verdediging van de Finnen. In de Finse plaats Mikkeli bereikten de elftallen van beide landen bestaande uit spelers tot 23 jaar, hetzelfde resultaat Hier werd het treffen bijgewoond door 1812 mensen. De wedstrijd telde mee voor het toernooi om het Europees kampioen schap voor jeugdlsndenteams. Het Hongaarse voetbalelftal heeft woensdagavond in Oslo met 3-1 gewonnen van Noorwegen in een wedstrijd voor groep II uit de voorronden van het Euro pese kampioenschap. De ruststand was 0-2. In groep II zijn ook Frankrijk en Bulgarije ingedeeld. De Hongaarse doel punten werden gemaakt door Bene, Fa zekas en Kocsis. Iversen scoorde voor Noorwegen. In het Praterstadion te Wenen speelden Oostenrijk en Frankrijk vriendschappe lijk voor ongeveer 15.000 toeschouwers Oostenrijk won met 1-0 door een doel punt van Kreuz, gemaakt in de vierde minuut van de tweede helft. Het Oostduitse voetbalelftal heeft woensdag in Leipzig met 4-2, rust 3-0, gewonnen van de Bulgaarse bekerkampi oen Cska Sofia. De Oostduitse doelpunten kwamen op naam van Kreische (2) Peter Ducke en Vogel. De laatste scoorde een minuut voor het einde, na even tevoren een strafschop te hebben gemist. De Bulgaarse treffers kwamen beide tot stand uit strafschoppen: Nikodimov en Jkov passeerden de Oostduitse doelman feilloos. De ontmoeting die eerst een officiële in terland Oostduitsland Bulgarije zou zijn kwam tenslotte neer op een versterkt Carl Zeiss Jena tegen CSKA. Er waren 10.000 toeschouwers. De Oostduitse UEFA-jeugdploeg, die m mei in Schotland Europees kampioen werd door in de finale na loting van Ne derland te winnen, verloor de voorwed strijd van Rusland met 1-2 (1-1). ZAGORA De Joegoslaaf Cubric heeft woensdag de tiende étappe van de ronde van Bulgarije gewonnen. Hij legde de 70 kilometer van Sliven naar Zagora af in 1 uur 34 min. 57 sêc. Fedor den Hertog be houdt de leiding in het algemene klasse ment. Uitslag van de tiende étappe: 1. Cubric (Joeg.) 1.34.57, 2. Daehne (D.-Dld.) 1.35.29, 3. Dimov (Buig.) 1.35.44, 4. Kuiper (Ned.) 1.35.59, 11. De Koning (Ned.), 16. Vermeulen (Ned.), 21. Den Hertog (Ned.), 29. Tabak (Ned.) allen 1.35.59, 44. Oosterhof (Ned.) 1.38.08. HAARLEM. Drie clubs gezamenlijk aan kop In de bundesliga, nadat er tien wedstrijden zijn gespeeld. Landskampioen Borussia Mönchengladbach liet een punt liggen bij Werder Bremen, zodat Bayern München en Eintracht Braunschweig op eenzelfde puntentotaal konden komen. Borussia behield niettemin de eerste plaats door betere doelcijfers dan de an dere twee ploegen. Hertha BSC liet een fraaie kans liggen om alleen aan de leiding te komen. De Berlijners verloren van het laag geklas seerde Kickers Offenbach, de Duitse be kerhouder, en hebben nu 13 punten. Onder aan de ranglijst wordt de positie van Hannover na de nederlaag met 03 tegen Schalke '04 steeds bedenkelijker, terwijl ook de Hamburger SV allerminst een bloeiperiode doormaakt. Het verloor met dezelfde cijfers van FC Köln. Opval lend was dat de thuisspelende verenigin gen 17 van de 18 te behalen punten ver overden. Slechts Borussia Mönchenglad bach slaagde erin uit gelijk te spelen. De grootste zege kwam op naam van VFB Stuttgart: 61 op Borussia Dortmund. De uitslagen: FC Köln—Hamburger SV 3—0, Schalke '04—Hannover '96 3—0, MSV Duisburg—Rot Weiss Essen 1—0, Bayern München—FC Kaiserslautern 3—1, Kickers Offenbach—Hertha BSC 1—0, Eintracht Braunschweig—Eintracht Frankfurt 2—0, Werder BremenBorussia Mönchen Gladbach 1—1, VFB Stuttgart—Borussia Dortmund 6—1, Rot Weiss Oberhausen- Arminia Bielefeld 42. Stand: Borussia Mönchen Gladbach 10 Bayern München 10 Eintracht Braunschweig 10 Schalke '04 1° Hertha BSC 10 13 VFB Stuttgart 10 FC Köln 9 Rot Weiss Essen 10 FC Kaiserlautern .10 Rot Weiss Oberhausen 10 Borussia Dortmund 9 MSV Duisburg 9 Kickers Offenbach 9 Eintracht Frankfurt 10 Arminia Bielefeld 10 Werder Bremen 9 Hamburger SV 9 Hannover '96 1° .4 De stand in de eerste divisie van de Engelse league is: Leeds United H 1° Manchester City 10 15 Arsenal Tottenham 11 Liverpool 10 Crystal Palace H Chelsea 11 Newcastle UnitedH Wolverhampton H Southampton 11 Stoke City 11 Everton 11 Derby County H Coventry City H West Bromwich H Manchester United H Nottingham Forest 11 West Ham United H Huddersfield H Ipswich Town H Blackpool H Burnley H 15 14 13 13 13 12 12 11 11 11 10 10 10 10 m: MEXICO. De Columbiaanse wielren ner Martin Rodriguez heeft gisteren op de Olympische wielerbaan van Mexico- stad het wereld-uurrecord voor amateurs verbeterd. Nadat de afstand, die Martin Rodri guez in een uur had afgelegd, officieel was nagemeten bleek hij 47.553,24 me ter te hebben afgelegd, waardoor hij de prestatie van ruim een jaar geleden van Mogens Freij op dezelfde baan met 40 meter verbeterde. De 27-jarige Columbiaanse wielrenner reed voor ongeveer 3000 toeschouwers onder volmaakte omstandigheden. In de eerste vijf kilometer, afgelegd in 6 mi nuten 11,2 seconden, bleef Rodriguez bij na twee seconder, achter op de tijd van Mogens Freij een jaar geleden. Na vijf tien kilometer (18.44,2) was het verlies nog met enkele tienden van seconden ge groeid. De eerste twintig kilometer legde Rodriguez af in 25.01,6, waarmee hij nog steeds een achterstand 'had van 1,1 se conde op Mogens Freij. Tussen de twin tigste en de dertigste kilometer zakte Rodriguez echter weg in vergelijking tot Ireij. Met zijn tijd van 37 minuten 48,2 seconden had hij cp twee-tiende na tien seconden verspeeld op de Deen, maar het enthousiaste publiek stimuleerde hem tot een nieuwe krachtsexplosie na deze enigszins tegenvallende „tussen tijd". Vijf kilometer verder had Rodriguez de nadelige marge al weer gehalveerd en op de veertigste kilometer had hij voor het eerst na 50 minuten en 28,9 se- condeti, een voorsprong op Mogens Freij Die „winst" heeft Rodriguez niet meer uit handen gegeven al slaagde hij er niet in zijn gestelde doel, 48.000 meter, te be reiken. Onmiddellijk nadat Rodriguez van zijn Lets was afgestapt, overstroomde het publiek de baan om de Columbiaan te feliciteren. SAN LORENZO Net als op dinsdag zijn woensdag elf van de nog in de strijd zijnde twaalf Nederlandse deelnemers aan de internationale motorzesdaagse straf- puntloos rond gekomen. Jan van der Hoek had opnieuw moeilijkheden met zijn gas- kabel en liep weer 5 strafpunten op. In de omgeving van het zestig kilometer noord-west van Madrid gelegen San Lo renzo heeft het woensdag voor het eerst sinds drie maanden weer eens geregend. Bij de weersverandering paste de tempera tuur zich ook onmiddellijk aan, op de derde dag van de motorzesdaagse was het zeker twintig graden koeler dan op de eerste twee dagen. Er viel hagel en zelfs sneeuw. In de strijd om de trophy zijn nog vijf ploegen strafpuntloos, namelijk Tsjecho slowakije, West-Duitsland, Oost-Duitsland, Zweden en Italië. De strijd om de vaas gaat nog tussen twèe Tsjechische teams, Oost- en West-Duitsland. In de krachtme ting tussen de verenigingsteams, dertig in totaal, spelen de ploegen Holland-West en Holland-Oost nog redelijk mee. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Op het dertiende in ternationale indoor concours hippique Jumping Amsterdam komen deze keer niet alleen zeer" vele topruiters, maar in de RAI zal ook goede hogeschool dres suur te zien zijn. Een belangrijk deel van het programma vormt de Spaanse rijschool uit Wénen. Zestien Lippizzaner hengsten en acht berijders zullen dit jaar in de RAI van donderdag 29 oktober tot en met zondag 1 november hun prach tige balletten opvoeren. Deze klassieke rijschool die in 1972 haar 400-jarig be staan viert en maar éénmaal per jaar een demonstratie geeft buiten Wenen, is al tweemaal eerder in Nederland ge weest. In 1928 was ze in Den Haag en in 1950 op het CHIO in Rotterdam. Een geweldig demonstratienummer dus op deze dertiende jumping. Om hier voor ruimte in het programma te bren gen moesten de nationale jeugdconcour- sen vervallen en worden er maar twee nationale concoursen verreden. Voor de internationale concoursen heeft er een zeer sterk deelnemersveld ingeschreven. Vooral het grote aantal amazones valt hierin op. De Franse amazone Janou Le- febre, die dit jaar wereldkampioene werd ADVERTENTIE Ik stel prijs op meer informatie over de HF 460 j opleiding tot walser bij uw bedrijf. Naam: Voornaam: Geboortedatum: Adres: Woonplaats: Gehuwd/ongehuwd V in Kopenhagen, de Engelse Annelie Drummond Hey, tweede in het wereld kampioenschap. Tevens uit Engeland miss Ann Moore, Janeth Smith en Mis ses Edgar. Voor Brazilië Lucia Varia en Rita Mello. Behalve een sterk veld amazones, ko men ook uitzonderlijke buitenlandse top- rijders. Allereerst David Broom, die dit jaar wereldkampioen werd in La Baulle en daar een grote indruk achter liet van zijn kunnen. De nummers twee en drie van het wereldkampioenschap, Mancinelli en Harvey Smith zullen even eens uitkomen in de RAI. Tevens komt uit Engeland Ted Edgar met zijn beken de paard Uncle Max. Ook zal de Brazili aan Nelson Pessoa van de partij zijn. Prettig is bovendien onder de deelne mers te kunnen begroeten de bekende Ieren die reeds twaalf jaar geleden in de oude RAI deelnemen: Seamus Hayes en Tommey Brennan. Uit Frankrijk komt naast Janou Lefebre de bekende inter nationale topruiter Marcel Rozier. Voor het eerst zullen ook twee Zweedse rui ters naar Amsterdam komen Jan Olof Wannius en Gösta Asker. Uit Italië komt Orlandi. België stuurt zijn jonge ruiter Damman. Inde Duitse equipe missen wij jammer genoeg Erwin Schockemöh- le. Hij behoorde voor zijn bond naar de Verenigde Staten te gaan, ging liever naar Amsterdam, maar kreeg later geen toestemming van de Duitse hippische sportbond om te starten. Voor Duitsland komen nu uit Schridde, Jarasinsky, Mehlkopf en Schmidt. De Nederlandse ruiters die internatio naal uitkomen zijn Anton Ebbe. kam pioen van 1970, Jan Maathuis, Ham Brugman, Gerrit Maathuis, Maarten Ba- chus, Melchior en Laurens van Drogen- bos. MEXICO STAD Nog voor de officiële afrekening van het toernooi om het we reldkampioenschap voetbal heeft de Me xicaanse voetbalbond de FIFA een bedrag van twee miljoen dollar (7.2 miljoen gul den) doen toekomen De internationale voetbalfederatie zal dit bedrag verdelen onder de zestien deelnemers aan het eind- toernooi dat van 31 mei tot 21 juni in Mexico is gehouden. Het is niet duidelijk of in het bedrag ook de tien percent van de totale recettes z(jn opgenomen, waarop de FIFA recht heeft.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 19