Nog meer dan 1.100 woningzoekenden Woningnood: helft van dringende gevallen kan worden opgelost Arrestaties in zaak diefstal 28 transistors Groot aantal iepen aangetast door iepziekte Turnlust haakt in op test van KNGV Markt naar Maerelaan Voor 1970 nog beroep op kapitaalmarkt Regering geeft opsomming van bezuinigingsplannen Sunart, begrip dat in bouw de juiste proporties kreeg IJtunnel gereed I VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND BONTMANTELS PRAGENTA PELTERIJEN VOORUITGANG SEDERT 1967 REÜNIE IN RKZ Inbreker van 19 in arrest Woningstichting geeft gelegenheid tot inspraak Zware schade bij aanrijding in Castricum Geen optreden van justitie tegen Radio Capitol Microkorfbal Statendam wordt cruise-schip Ds. Meilof naar Zwijndrecht Voor de politierechter RIJWIELEN BROMFIETSEN v. BUGNUM LANGE MANTELS UIT DE ZAKENWERELD DONDERDAG 8 OKTOBER 1970 IJMUIDER COURANT 7 (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Het Huisvestingsbureau heeft een overzicht gepubli ceerd van de verrichtingen in het eerste half jaar van 1970 en een staat van het verloop van de woningzoekenden over'de afgelopen twaalfeneenhalf jaar. Het zijn niet bepaald bemoedigende cijfers, maar er is vooruitgang te bespeuren. Het aantal woningzoekenden bedroeg begin 1958 1.092 en stond per 1 juli 1970 op 1.103. V eisendJ muiden Beverwijk Heemskerk V elsen-N oord Wijk Zee aan ,TRIM DOOR GYM" PRAGENTA J4IEUWS- Koopje G0R 0LY - auto-accessoires G0R 0LY - auto-accessoires OOR 0LY - auto-accessoires G0R 0LY - auto-accessoires G0R 0LY - auto-accessoires G0R 0LY - auto j schuivingen worden bewerkstelligd, dat niet minder dan 179 woningzoekenden ge holpen konden worden. In 1958 waren er 1.092 woningzoekenden, een aantal dat in 1963 was gedaald tot 902, maar dat in 1967 was opgelopen tot Vastgesteld kan worden, dat in het eer ste half jaar van 1970 in de meest drin gende gevallen ongeveer de helft van de aanvragers kon worden geholpen. Ook in 1968 en 1969 kon de helft van deze ur gente gevallen worden afgeboeikt. Dit gaat echter niet op voor bejaarden en voor woningzoekenden die alleen met een eengezinswoningen geholpen kunnen wor den. Verder kan vastgesteld worden, dat de huisvesting van inwonenden gezinnen en aanstaande echtparen, die geboren zijn in 1943 of eerder, bevredigend ver loopt. In het eerste half jaar van 1970 wend in 65 gevallen de huur opgezegd door de bewoners. Hierdoor konden zodanige ver- ADVERTENTIE Planetenweg 40 IJmuiden Tel 15290 DONDERDAG 8 OKTOBER Stadhuis, Plein 1945, 19.30 u. openbare gemeenteraadsvergadering. Openbare leeszaal en bibliotheek. Filiaal Santpoort-Zuid in De Duinpan, Willem de Zwijgerlaan, 19-21.15 uur. Manly Sport, boksles en -training in de gymnastiekzaal van de Moerberg-Comité- school aan de Kerkstraat in IJmuiden- West, 19.30-21.30 uur. Kamerorkest-IJmond, gebouw Abeelen- straat, 20 u- repetitie. VRIJDAG 9 OKTOBER Petrakerk, Spaarnestraat, in de grote zaal om 20 u. lezing door prof. dr. W. H. Velema over: „De nieuwe theologie en de H. Schrift". P.v.d.A., federatievergadering in gebouw Velserduin, Velserduinplein, aanvang 20 u. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Willemsbeekweg 96, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 uur; filiaal Santpoort- Noord, Spaarnberg, Wüstelaan 79, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21-30 uur; filiaal Velsen- Noord, Wijkerstraatweg 177, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 uur. Velserbad, Briniostraat 18, IJmuiden: 6.30 tot 8 uur gemengd zwemmen; 8 tot 12.15 uur schoolzwemmen; 12.15 tot 13.15 uur gemengd zwemmen; 13.20 tot 16.15 u schoolzwemmen; 16.15 tot 16.45 uur zwem lessen; 16.45 tot 18 uur gemengd zwem men; 18 tot 19.30 uur zwemver. IJ.R.B.; 19-30 tot 21 uur gemengd zwemmen; 21 tot 22.30 uur zwemver. IJ.R.B. IJmonder Harmonie in de Middelbare Meisjesschool, Tolsduinerlaan: 19 tot 20 u, repetitie jeugd tamboer- en trompetters- korps; 20 tot 22 uur repetitie tamboer- en trompetterskorps. De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmui den, bejaardensoos, jongerenclubs, tiener soos, judoles. DONDERDAG 8 OKTOBER Beverwijkse Sportraad- Huize Schey- beeck, Velserweg. 20-22 u. spreekuur. De Slof, Raamveld. 20 u. open tafelten- nissoos. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.15-21.30 u. VRIJDAG 9 OKTOBER De Slof, Raamveld. 14 u. bejaardensoos, 20 u. open klaverjassoos. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7-16 en 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hendrik Burgerstraat 70 en Arendsweg 61: volwas senen 14-17.30 en 19-21 u-; Amstelstraat 44 volwassenen 15-17.30 en 19-21 u.; Par mentierstraat 2: jeugd 18.30-20.30 u. DONDERDAG 8 OKTOBER De Vrijbureht, Vrijburglaan. 20 u. foto kring Heemskerk en vergadering zwem vereniging ORZA. VRIJDAG 9 OKTOBER De Zandkraai, Handelstraat. 13.30 u. be jaardensoos en kinderoppas. Zaal Flora, Deutzstraat. 20 u. postzegel club Heemskerk. Verenigde openbare bibliotheek. Ruijs daelstraat 7: jeugd 15.30-17.30 u. DONDERDAG 8 OKTOBER Aqua Home- Kamp Rooswijk, Konfngs weg. 19.30-22 u. soos, visverkoop en biblio theek aquariumsociëteit Tropica. VRIJDAG 9 OKTOBER Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker straatweg. Geopend 14.30-17.30 en 19-21 u VRIJDAG 9 OKTOBER Verenigde openbare bibliotheek, De Zwaanstraat 4a. Geopend 19-21 u. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Gisteren z«n een 23-ja rige Beverwijker en een 22-jarige Velse- naar aangehouden, die zich hebben schul dig gemaakt aan een inbraak in de win kel van de firma Nijman aan de Bree- straat, waarbij onder meer 28 transistor radio's zijn ontvreemd. Een groot deel van de buit werd ge vonden bij de twee, die dan ook werden ingesloten. Een derde man is ook bij de zaak betrokken. Het is een 35-jarige in woner van Beverwijk, die in verband met heling van twee radio's eveneens is aan gehouden. t (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Op zaterdag 31 okto ber wordt in Beverwijk een reünie ge houden van oud-medewerkers van het Rode Kruis Ziekenhuis. Verpleegsters en verplegers, huisartsen en specialisten, paramedisch, huishoudelijk en admini stratief personeel, kortom iedereen die op de een of andere manier actief is geweest in het RKZ wordt voor die dag uitgeno digd. Er is een programma samengesteld, dat loopt van tien uur 's morgens tot vijf uur 's middags. De bezoekers zullen dan onder meer op de hoogte kunnen komen van de grootse nieuwbouwplannen, die het RKZ aan het verwezenlijken is. De lunch kan men gebruiken in het gloednieuwe res taurant. Er wordt speciaal voor de reünie een overzichttentoonstelling opgezet. Wie interesse heeft voor de reünie kan zich vóór 16 oktober melden bij het RKZ, telefonisch onder nummer 02510-28444, toestel 231, bij mejuffrouw Beentjes. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Deze week heeft de politie een 19-jarige inwoner van Bever wijk aangehouden, die heeft bekend schuldig te zijn aan vijftien gevallen van inbraak, insluiping en joy-riding. Hij is actief geweest vanaf maart 1968 (toen hij dus nauwelijks 17 was) hoofd zakelijk in Beverwijk. In twee gevallen werkte" hij ook in Velsen en in twee andere zaken in Heemskerk. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Een veertig tot vijftig I iepen in Beverwijk z(jn aangetast door de iepziekte en zullen moeten worden ge rooid. Landelijk grijpt de iepziekte momenteel snel om zich heen en Beverwijk wordt daarbij niet gespaard. Na eén onderzoek is gebleken, dat veertig a vijftig bomen zijn aangetast. Zij staan aan de Laan van Blois, de Wijk aan Duinerweg en de Berghuislaan. De iepen in de Breestraat zullen niet ten offer hoeven te vallen aan de ziekte, want die hebben zoals bekend 1.402. Er is dus sedert 1967 een vooruit gang te bespeuren. Eind juni 1970 ston den er nog 1.103 op de lijst. Uit het over zicht van de afgelopen 12% jaar blijkt ook, dat Beverwijk met huisvesting de groei juist niet heeft kunnen bijhouden. Er werd in totaal aan 7.178 gezinnen een huis toegewezen, maar daar stonden weer 7.189 nieuwe aanvragers tegenover. Er werden in die 12% jaar 3.785 nieuwe wo ningen betrokken. In 1.259 gevallen kwam huisvesting tot stand via woningruil. (Van onze correspondent) HEEMSKERK. Om geïnformeerd te worden over de gewenste typen van wo ningen door de aspirant-bewoners heetf dc Stichting Eigen Woningbezit woensdag avond in De Vrijbureht de eerste van twee contactavonden belegd. De tweede bjjeen- I komst is gepland op donderdag 22 okto ber. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat ook nog een derde avond gehouden wordt. In een korte inleiding vertelde secre taris N. P. Steenstra iets over de doelstel ling van de Stichting, die al bijna tien jaar werkt en in deze periode reeds 1500 wo ningen heeft gebouwd. Het doel van de Stichting is volgens de heer Steenstra tweeledig: het bouwen van eigen woning tegen aanvaardbare prijzen en de leef baarheid vergroten door het treffen van de bij de woningen behorende voorzienin gen. De heer Steenstra zei voorts dat het realiseren van een eigen woning niet al leen is weggelegd voor mensen met ho gere inkomens maar voor iedereen, ook voor de jongeren die willen gaan trouwen en nog geen huisvesting hebben. De Stich ting streeft er naar voor een zo laag mo gelijke prijs een zo goed mogelijke wo ning te maken. Een film benadrukte de woorden van de heer Steenstra nog eens extra. Tot besluit van de avond kwamen de wensen die leven onder de kandidaten los. Deze zullen door de Stichting zoveel mogelijk in de nog te bouwen woningen worden verwerkt. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De gymnastiekvereni ging Turnlust heeft onmiddellijk ingehaakt op de actie „Trim door gym" van het Ko ninklijk Nederlands Gymnastiekverbond, die woensdagavond door de voorzitter van het Verbond in een TV-uitzending is gelan- ceerd. Het gaat om een sporttest, die wordt af genomen in de maanden oktober, februari en mei. Turnlust stelt nu de zalen aan de Groenelaan, de Van der Hoopstraat en Amstelstraat voor het publiek van 25 jaar en ouder open op de volgende data: 31 ok tober, 27 februari en 22 mei, 's morgens van tien uur af. Voor twee gulden in totaal kan iedereen deelnemen aan de sporttest, inclusief een W.A.-verzekering. Men kan zich in de loop van de dag melden aan de zaal, maar kan ook tevoren inlichtingen in winnen bij het secretariaat van Turnlust, de heer J. J. G. Bast, Leliestraat 1, Heems kerk, telefoon 31567. Turnlust zal eind ok tober nog zoveel mogelijk folders huis- aan-huis verspreiden, waarin alles over de KNGV-conditietest uit de doeken wordt gedaan. ADVERTENTIE Eerst even kijken bij Breestraat 145 BEVERWIJK Onze 40-jarige ervaring is UW garantie Nertsstukken mantel1175. Nerts Chevrette 775.— Hongaars Lam 565.— Nerts hoeden 165. Voorts enorme kollektie BONTMANTELS in alle prijsklassen. BONTWERKERIJ (sinds 1929) Breestraat 145 - Beverwijk Tel. 0 2510-28075 (Van een onzer verslaggevers) CASTRICUM. Gistermiddag vond op de provinciale weg Hembrug-Limmen na bij de afslag naar Castricum een aanrij ding plaats tussen een vrachtwagen en een personenwagen. De bestuurder van de personenwagen, een inwoner van Hoorn, is met een shock in het St. Eli- sabethziekenhuis te Alkmaar opgenomen. Zijn wagen werd bij de botsing onherstel baar vernield. Het ongeluk gebeurde toen de bestuurder van de personenwagen in een flauwe bocht van de weg op de an dere weghelft terecht kwam. De vracht wagenchauffeur kon een frontale botsing vermijden door zijn wagen in de berm te sturen. De wagen werd in de flank door de personenauto aangereden. AMSTERDAM. De Amsterdamse of ficier van Justitie mr. J. F. Harts riker, heeft medegedeeld dat er geen termen voor de justitie waren voor ingrijpen te gen het radioschip „King David" van Radio Capitol" dat in de Amsterdam se haven in "net dok lag. Het radioschip is inmiddels uit de hoofdstad naar zee vertrokken. In opdracht van mr Hart suiker had de chef opsporing van de bij zondere radiodienst van de PTT maan dag j.l. een onderzoek naar de zendap oaratuur aan boord van het schip inge teld. De „King David" die een kleine 10 KW zender aan boord heeft, lag aan vankelijk voor de Britse kust maar heeft later, wegens ernstige stor'ngen, voor de Nederlandse kust een ligplaats gekozen HAARLEM De uitslagen van de in de Kennemer Sporthal gespeelde micro korfbalwedstrijden luiden als volgt Eerste klasse B: Haarlem 2Oosthoek 1 2-1, Nieuw Flora 2Neptunus 2 4-3 Animo Ready 2—Aurora 4 3-1. Eerste klasse C: HeemskerkSDO 1-4, Rapid 2Kios 2 4-2 Tweede klasse B: Nieuw Flora 3Oos- 'terkwartier 3-5, Rapid 3SDO 2 3-0, Oost hoek 2—Watervliet 2 2-1. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. In overleg tussen ge meente, marktkooplieden en politie is besloten vrijdag 9 oktober voor het laatst de weekmarkt te houden op het parkeer terrein achter De Jansheeren en op vrij dag 16 oktober een proef te nemen met de Maerelaan als marktplaats. Het markt terrein zal dan lopen vanaf het Esso-sta- tion tot nabij kledingbedrijf Arfs. Oorzaak hiervan is, dat de huidige marktplaats binnenkort niet meer als marktterrein beschikbaar zal zijn. Er werden proeven genomen op de Deutz- straat/Marquettelaan en op de J. de la Notastraat/Ruysdaelstraat, doch markt kooplieden zowel als omwonenden maak ten bezwaar tegen deze plaatsen. De marktkooplieden gaven als wens te ken nen de Maerelaan aan te wijzen, reden waarom daar volgende week gemarkt zal worden.Los- en laadproblemen voor de marktkooplieden bestaan op deze plek ook niet zo concludeerde men. (Van onze correspondent) ROTTERDAM. De Holland-Amerika Lijn gaat 18 miljoen gulden uitgeven om de Statendam (24.924 brt.) te laten ver bouwen van lijn-passagiersschip tot crui seschip. De order is gegaan naar Wilton-Fije< noord in Schiedam, die deze verandering in de periode eind september 1971-maart 1972 (tegelijk met de grote vierjaarlijkse onderhoudsbeurt) zal uitvoeren. Wilton heeft het schip in 1957 voor de HAL ge bouwd. De verbouwing omvat een volle dige verbetering van de zalen op het pro menadedek en een uitbreiding en opknap beurt van de passagiersaccommodatie. Het enkele jaren geleden gemaakte plan voor de bouw van een geheel nieuw cruiseschip is dit jaar (voorlopig) uitge steld vanwege te hoge exploitatiekosten HAARLEM Zondagmiddag spelen EDO en Haarlem een vriendschappelijke wedstrijd op het EDO-terrein. Aanvang 12.30 uur. DEN HAAG. De afremming van de investeringen van de overheid, ad 140 miljoen, zal in hoofdzaak plaatsvinden op Onderwijs en Wetenschappen (24 mil joen), Defensie (13 miljoen) Volkshuis vesting en Ruimtelijke Ordening (17 mil joen), Verkeer en Waterstaat (54 mil joen) en Landbouw en Visserij (10 mil joen). Er vindt nog overleg plaats over de aanwijzing van de begrotingsposten waarop de beperking zal worden aange bracht. Dit deelt minister Nelissen (Fi nanciën a.i.) mee in antwoord op vragen over de miljarder.nota. De temporisering van overheidsgaran- ties voor leningen buiten de woningsec tor heeft met name betrekking op de zie kenhuizen en verpleeginrichtingen. Het. bedrag van de temporisering kan nog niet worden aangegeven. Van de in de miljardennota aangekon digde bezuinigingen zijn de belangrijk ste: Harmonisatie van de huurprijzen voor bestaande woningen; Sunart is de afdeling interieurarchitec tuur van Stoutenbeek Wooncentrum aan de Breestraat in Beverwijk, welke afde ling zich de laatste jaren heeft ontwikkeld een zeer grondige behandeling ondergaan tot een aparte zaak, die het geweldig goed blijkt te doen. Sunart is een begrip (en dat betekent voor Stoutenbeek: door het hele land), een begrip dat thans ruimtelijk de proporties heeft gekregen waar het recht op had. Van het kleine Sunart, niet meer dan een flinke boetiek voor mensen die hun woning wat progressiever willen in richten, heeft Sunart zich ontwikkeld tot een zaak van drie verdiepingen, die vin- daag zonder plichtplegingen voor het pu bliek wordt opengesteld. Deze afdeling interieurarchitectuur is, bijna naast het Wooncentrum, voortgeko men uit deze zaak, die tot voor kort werd aangeduid met Stoutenbeek Woninginrich ting. Sunart bleek een uitstekende gok, vooral omdat ook deze zaak werd aange pakt op de manier waarmee Stoutenbeek groot is geworden. Was het Wooncentrum al zeer de moeite waard om te bezoeken sedert vandaag zal dit verbleken bij Sunart waar men bij wijze van spreken wa tertandend 1.200 vierkante meter woonin spiratie aantreft. Terecht zet Stoutenbeek in de advertenties, dat hier alles te koop is op het gebied van modern wonen, alles behalve kitsch. Het is werkelijk een lust om door de immerse ruimte te dwalen en te kijken naar alles wat er op het gebied van de woningaankleding (het gaat niet door de boomchirurgen, die de ziekte niet hebben ontdekt. (Van onze correspondent) BEVERWIJK. Op zondag 11 oktober zal ds. J. Meilof tijdens de middagdienst in het verenigingsgebouw De Schans af scheid nemen van de Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt). Veertien dagen later zal hij zijn intrede doen als predikant in Zwijndrecht. Ds. Meilof is op 19 januari 1914 geboren in Leiden en heeft gestudeerd aan de Theologische Hogeschool te Kampen, ter wijl hij vele jaren in het onderwijs werk zaam was. In 1953 werd hij bevestigd als predikant van de Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt) in Niezijl en Kommerzijl. In 1956 ging hij naar IJsselmonde en Bolnes-Slikkerveer en in 1966 naar Be verwijk. Sedert 1960 doceert ds. Meilof enkele uren per week aan het gerefor meerd lyceum in Rotterdam, welke acti viteit hij voort wil zetten vanuit Zwijn drecht. De predikant vertrekt uit Bever wijk juist nu zijn nieuwe kerk gereed komt. In de loop van november zal dit kerkgebouw in gebruik worden genomen. alleen om meubels) in Europa momenteel wordt aangeboden. Sunart-mensen zijn niet met lege handen teruggekomen van hun oriëntatiereizen door half Europa, hoewel VAN DE IJMOND zij bijzonder selectief te werk zijn gegaan en alleen datgene hebben meegebracht, dat het karakter had van wat in de kleine Sunart een succes was geweest. Daaron ier zijn natuurlijk meubelen die niet voor iedereen betaalbaar zijn, maar wie zijn drempelvrees overwint zal ontdekken dat Stoutenbeek niet „duur" is, wat dat dan ook moge betekenen. En op zijn minst kan men er kennismaken met een progressie ve wooncultuur, wat voor velen nog een openbaring zal zijn. De nieuwbouw is ontworpen door archi tect J. Bleeker en uitgevoerd door Bouw bedrijf Lokhorst, beiden uit Beverwijk, die waarschijnlijk binnen afzienbare tijd zich ook buigen over plannen voor het Wooncentrum. Want de ontwikkeling gaat snel, ook bij Stoutenbeek. De zaak is erg fraai gebouwd en ingericht, waarbij met name een grote vijver met goudvissen op de begane grond opvalt. Voor de inrich ting zijn eigen mensen van Sunart verant woordelijk, een team dat bestaat uit de leiding van het bedrijf, inclusief de heren Stoutenbeek, en waarin de chef van Su nart, Tjibbe Hoogerhuis, die binnenhuis architect is, een belangrijk aandeel heeft gehad. De groei van het bedrijf is nog lang niet ten einde; de fundering van dit ge bouw is berekend op een vierde verdie ping. Afschaffing van de meervoudige com pensatie van AOW- en AWW-premie; Stabilisatie van de stimulering van de ontwikkelingsactiviteiten van de indu strie op kernenergetisch gebied; Schorsing van de werking van de in- vesteringsprem'eregeling in de pro vincie Zeeland; Aanpassing van de rente-overbrug gingsregeling t.b.v. de Nederlandse scheepsbouw; Voortzetting van de concentratie van het lager land- en tuinbouwonderwijs; Herstructurering van het landbouw kundig onderzoek; Het inbouwen van stuur- en beleids- elementen in de algemene bijstands wet „teneinde een betere werking van die wet te bereiken" en Vergroting van de doelmatigheid bij de uitvoering van de wet sociale werk voorziening. Bijzonderheden over het wetsontwerp betreffende een tijdelijke heffing op de aannemingssom van bepaalde bouwwer ken kan de Kamer volgende week. bij de dan te houden algemene politieke en fi nanciële beschouwingen, npg niet krijgen, aldus mr. Nelissen. In het antwoord wordt onder meer meegedeeld dat in de loop van vol gend jaar zeven Boeings 747-B aan de KLM worden afgeleverd met een totale invoerwaarde van ongeveer 700 miljoen. Geconstateerd wordt dat de terugval van de investeringen in de woning bouw, die zich in 1969 aftekende (-3,5 percent), zich dit jaar in mindere mate doorzet. (-0,2 percent). Een verlaging van de leerlingen- schaal bij het basisonderwijs, resp. het. kleuteronderwijs, met één leer ling kost globaal ƒ30 miljoen, resp. ƒ11 miljoen. De vraag of de regering denkt aan belastingen op vermogen, wordt in het verslag beantwoord met de op merking dat bij het zoeken naar dek king het goed is, steeds weer alle be lastingen ook die op vermogen (Van onze correspondent) AMSTERDAM Met de openstelling van het ondergrondse voetgangersareaal op het Mr. Visserplein in Amsterdam tussen het Waterlooplein en de Portugese synagoge, wordt morgen een eind ge maakt aan de bouw van het IJtunnel- project. Ten behoeve van het rijdende verkeer van en naar de tunnel is onder het Mr Visserplein een onderdoorgang gemaakt, die wegens de beperkte beschikbare ruimte op tweemaal een rijstrook moest worden gehouden. De onderdoorgang vooralsnog alleen bruikbaar voor perso nenauto's. Overwogen wordt in de toe komst ook vrachtverkeer door de onder doorgang te laten rijden. de revue te laten passeren alvorens tot een keuze te komen. Indien de defensieuitgaven voor 1971 zouden worden verhoogd tot resp. 4, 3,9 en 3,8 percent van het netto natio naal inkomen, zouden daarvoor extra benodigd zijn 413 miljoen, 298 mil joen en 182 miljoen. Wanneer de AOW- en AWW-uitkerm- gen over 1971 met 5 percent zouden worden verhoogd, zou dit voor dat jaar aan extra kosten, naar schat ting, een totaal bedrag vergen van ongeveer 340 miljoen. De belastingdruk gemeten in percen ten van het netto nationale inkomen tegen marktprijzen, zal in 1971 naar schatting stijgen van 28,6 percent tot 29,2 percent. Het ligt in de bedoeling het nog on gedekte gedeelte van de geraamde financieringsbehoefte van het rijk voor 1970 met langlopende middelen te dekken. Daartoe zal alsnog een be roep op de kapitaalmarkt worden ge daan. Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM. „Een misselijke streek". Zo betitelde de officier van justitie, mr. Van der Valk Bouman gisteren voor de Haarlemse politierechter de diefstal van een portemonnaie uit een meisjestas in een Zandvoortse dancing, afgelopen zo mer. Twee jongens van 21 jaar moesten ervoor terecht staan. De jongen die de feitelijke diefstal had gepleegd was niet op komen dagen. Hij had in de dancing de portemonnaie uit de tas van het meisje gehaald, terwijl zij aan het dansen was. Toen de portier die als getuige voor de rechter verscheen zich eripee bemoeid had werd er op gemerkt dat het meisje een bekende was. Later op de avond vertrokken de jongens alleen; de portier, argwanend hield hen tegen. De portemonnaie was toen al van eigenaar verwisseld en de „heler" want daarvoor stond de wel aanwezige jonge man terecht trachtte hem op de grond te laten vallen. De portier kreeg van de officier een pluimpje boor zijn oplettendheid. Beide jongens werden conform de eis tot een boete van 150,en twee weken voor waardelijk veroordeeld. Een jurk van 35,kostte plotseling 25,en het was geen uitverkoop verle den jaar mei bij C A in Beverwijk. Een 33-jarige Beverwijkse huisvrouw had ech ter in de kleedkamers de prijskaartjes verwisseld. Ze „was niet geslaagd in haar misdadige opzet" zoals dat dan in amb telijke justitiële taal heet, en schuldbe wust stond ze voor de politierechter. Het kwam haar niet op een koopje te staan: conform de eis kreeg ze een boete van f 150,—. ADVERTENTIES I

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 7