Beter klimaat tussen schouwburg en publiek dan in Amsterdam CENTRUM VESTIGT ZICH DEFINITIEF IN HAARLEM en radio Dag dag Frans Fiet Alexander Solzjenitsyn met Nobelprijs geëerd Merijntje Gij zen-boeken als TV-serieverhaal TROS betrok nieuw gebouw een stukje 6 L üw najaanstuin J IN RUSLAND VERBODEN AUTEUR Haarlems Jeugd Orkest in Inzet Nieuw: Baron von Miinchhausen T.V. vanavond Radio zaterdag TV vrijdag TV zaterdag VRIJDAG 9 OKTOBER 1970 Rozentheater Show in Shaffytheater Gunstig STOCKHOLM (AP) De Rus- sische schrijver Alexander Solzjenit syn, aan wie, zoals we gisteren in een deel van onze edities hebben gemeld, de Nobelprijs voor Letterkunde is toegekend, heeft aan een correspon- dent van het Svenska Dagbladet tele fonisch verklaard, dat hij naar Stock holm zal komen om de prijs persoon- Lijk in ontvangst te nemen. De schrij- ver zei, dat hij haast niet kon geloven, I dat hem de prijs was toegekend. Hij Veel instemming CEES VAN IERSEL WERKT AAN PLAN VAN VARA De Jong-museum "ftClNTïfl Nieuw „Klatergoud" voor VAR A-radio (Van onze kunstredactie) HAARLEM De toneelgroep Centrum wil zich per 1 september 1971 in Haarlem vestigen. Het gezelschap meent dat in Haarlem een zodanig klimaat is gegroeid dat een volledige integratie tussen schouw burg en gezelschap voor de hand ligt. Het besluit van de leiding van het I gezelschap, dat is besproken met het ge- zeischap, betekent dat de groep het Am sterdamse toneelleven de rug toe keert; I niet het Amsterdamse publiek. Men zoekt naar mogelijkheden bussen met all-in- tickets om Amsterdammers naar de Haarlemse schouwburg te halen. Haarlem was een van de redenen waarom Han Bentz van den Berg, die genoeg heeft van het „verpolitiekte" Amsterdamse toneel leven, naar Centrum wilde komen. Het gezelschap kon zich het besluit ver oorloven, nu het artistieke zwaargewicht van de groep, regisseur Peter Oosthoek, besloot Centrum trouw te blijven voor in ieder geval de nieuwe contract-periode I van drie jaar. Hij is op het moment een van de beste regisseurs in Nederland en het is duidelijk dat van verschillende zijden geprobeerd is hem in andere gezel- schappen te krijgen. „We hebben altijd op drie gedachten gehinkt", zegt Menso Carpentier Alting, zakelijk leider van Centrum, „Amsterdam, Utrecht en Haarlem. Daar worden wei r. chaotisch van. We hebben toen Haarlem tLlgen geoOUW gekozen omdat daar een zeer duidelijke organische groei is ontstaan met schouw burg en het publiek. We hebben er ge weldige bezoekcijfers en veel jeugdig publiek. We hebben het gevoel er echt thuis te zijn, en dat was er al nog voor er sprake was van de vraag of we uit Amsterdam Weg wilden". overleg met de andere Amsterdamse gezel schappen, Studio en de Nederlandse Co- medie, om te komen tot een soort „pool" van stadstheaters, die elk hun „eigen gezicht" zouden kunnen krijgen. Als bij de Ned. Comedie bijvoorbeeld een experimen teel stuk ingestudeerd zou worden, zou dit in de Brakke Grond (van Studio) kun nen gaan, terwijl als Centrum iets groots ondernam dit zonder moeite in de stads schouwburg getoond zou kunnen worden. Verder zou er overleg zijn over o.a. reper toire en presentatie. Over deze zaak werd een gezamenlijke brief opgesteld aan het gemeentebestuur van B. en W. Deze brief staat op losse schroeven, aldus Carpentier Alting. Er zijn namelijk enige onzekerheden over het RoZen- theater. Het is nog niet verbouwd, bij voorbeeld. En Openbare Werken van Am sterdam heeft de plannen nog niet aan B. en W. voorgelegd, laat staan dat de raad er al over beslist heeft. Bovendien is het zo. dat zodra het Rozentheater opent, de Kleine Comedie voor een lang durige verbouwing zal sluiten. Dat houdt in dat het Rozentheater ook het soort toneel en operette krijgt dat het avondje- uit-karakter van de Kleine Komedie ken merkt. Het duurt nog enige jaren eer het Rozentheater juist dat toneel toont waar aan het publiek het karakter van een groep als Centrum zal weten te vinden. Het voornaamste bezwaar tegen Amster dam was dat er voor het soort toneel van Centrum („middenrepertoire", tussen ex perimenteel en gevestigd in) geen accom modatie is. Centrum streefde de laatste jaren naar een eigen home, een eigen schouwburg waarop de stukken afgestemd konden worden. Dat zou het gezelschap een rust geven, nodig voor een goede artistieke ontplooiing. Met Peter Lohr was een zo danige samenwerking ontstaan, dat hij met ingang van dit seizoen al als (onbe zoldigd) medewerker op de tableau de la troupe prijkte. Nu zijn in Amsterdam plannen om van de Capitol-bioscoop op de Rozengracht, die inmiddels is aangekocht door de gemeente, een theater te maken. Dit theater intus sen al het Rozentheater genoemd zou dan de vaste schouwburg voor het Cen trum- en aanverwant repertoire worden. Op grond van deze mogelijkheid deed Centrum eerder dit jaar mee aan het Dit laatste is wel het geval met de stadsschouwburg in Haarlem, zo meent Centrum. De schouwburg is echter te klein om er bijvoorbeeld het Centrum-kantoor te vestigen. Ook voor repetities en experi menten is er geen ruimte over. Centrum blijft dan ook repeteren in „Felix Meritis in Amsterdam. Persoonlijk voelt Carpentier Alting er veel voor om in Haarlem een gebouw te krijgen waar het kantoor kan zetelen, de repetities gehouden kunnen worden en een soort experimenteertheatertje kan ontstaan. „Een soort Bavo-gebouw", zegt hij. De vestiging in Haarlem betekent dat in Amsterdam veel minder voorstellingen worden gegeven. Dat waren tot nu toe ongeveer 150 per jaar, waarvoor de ge meente Amsterdam een subsidie van 500 per voorstelling geeft. Deze voorstellingen worden in de Kleine Komedie gegeven, waar Centrum zich niet erg op zijn gemak voelde. Voor de overige steden, waar Centrum pleegt te spelen, heeft de beslissing weinig of geen gevolgen. Wel wil Centrum pro beren in deze steden te komen tot serie bespelingen. Nu speelt men in een be paalde stad één dag om enkele maanden nog een keer later terug te komen met hetzelfde stuk. Men wil liever twee, drie dagen achter elkaar spelen. Dat bevordert de rust. Een voorbeeld hierbij: De tech nisch ingewikkelde voorstelling van Kees de Jongen vergt veel tijd voor opbouwen en afbreken. In de afgelopen dagen heeft men in drie verschillende plaatsen ge speeld. De technische mensen zijn nauwe lijks naar bed geweest en hebben niet warm kunnen eten. Dat de voorstelling daaronder kan lijden is duidelijk. Dat wil Centrum voorkomen. Wethouder D. Geluk vindt het besluit van Centrum een „bijzonder gunstige ont wikkeling." „Het aantal voorstellingen in Haarlem kan alleen maar toenemen," zegt hij, maar voegt er aan toe: „Er is wel gesteld, dat aan de verscheidenheid van de voorstellingen in de Haarlemse schouwburg nooit afbreuk gedaan mag worden." Ook de andere gezelschappen moeten van de Haarlemse schouwburg gebruik blijven maken. „Het mag niet zo worden als de verhouding van de Neder landse Comedie met de Amsterdamse stadsschouwburg." Wethouder Geluk is vaag over de vraag of de gemeente Haarlem bereid is de sterkere band met Centrum te honoreren. „Dat is nog niet aan de orde," zegt hij „Ik geloof wel dat onze bijdrage aan Cen trum in de toekomst omhoog zal moeten. Maar dat zal waarschijnlijk pas voor de begroting 1972 een rol spelen." Bij het zoeken naar een gebouw zal de gemeen te, indien Centrum daarom vraagt, hel pen. AMSTERDAM. Frans en Fiet Kos ter hebben hun nieuwe programma, dat deelde ook mee dat hij, wegens zijn ruzie met de Russische autoriteiten, damse Shaffytheater ..Dag oom, dag tan- te" gedoopt. Uit het eerste gesproken niemand een interview zou kunnen nummer blijkt Frans Koster hiermee het toestaan, publiek te bedoelen. Aangezien Frans minstens veertig moet zijn, schat hij zijn Dwangarbeid publiek kennelijk op minstens zestig. De vraag is dus of mensen van die leeftijd jn de motivering van de onderscheiding veel genoegen aan het programma zullen wjjst de secretaris van de Zweedse Aka- beleven. Ik twijfel er aan, tenzij ze het demie, dr. Karl Gierow erop, dat Solzje- zien in een rozige nachtclub, flink wat op hebben en om een flauw mopje de slappe lach krijgen. Frans Koster begint zijn conference met een serie overbekende schuine grap jes. Hij doet dat zó. dat iedereen door krijgt dat hij zelf ook wel weet, dat ze oudbakken zijn. Een dubbele-bodem-ef- fect, dat verwachtingen schept. Je denkt: dadelijk horen we een echte oor spronkelijke pikante bak. Men komt niet bedrogen uit. Frans knijpt (tegen het einde van het programma; toneeltech nisch gezien is het zo'n beetje de cli max:) Fiet in de borsten en slaat haar op de billen. Even later doet hij een nitsyn indertijd zonder vorm van proces tot acht jaar dwangarbeid werd ver oordeeld. Zijn eerste beroemd geworden roman was „Een dag uit het leven van Ivan Denisovitsj", over de gruwelen in de con centratiekampen uit Stalins tijd. Dit boek kon in de Sovjet-Unie gepubliceerd wor den tijdens de kortstondige periode van politieke en culturele dooi, nadat de voormalige leider Nikita Croesjtsjev Stalin had afgezworen. Het waren volgens Westerse critici juist striptease, waarin hij stelt dat als puntje zijn volgende twee romans, „Kankerzaal' bij paaltje komt wij toch niet onze on- en „In de eerste cirkel" in Rusland derbroek durven uittrekken voor massa- verboden maar in het Westen gedrukt sex in het stadion, wat de „Zeldenrust- Noordanussen en pornografen" ook mo gen zeggen. Verdere Kosteriaanse snedigheden: „Ze hebben Edward Kennedy gevraagd of hij Agnew 'ns mee uit rijden wil nemen"- „Als ze eens alle Surinamers zouden de porteren, dan zou het hier twee uur lan ger licht zijn"; „Gerard van 't Reve I komt niet vanavond, hij heeft laten we ten, dat Teigetje ongesteld is"; „Jan heeft een scheef hoofd, het gevolg van een tangbevalling door een dokter die zijn eigen krachten niet kende". Frans die Solzjenitsyn op het plan van de grote Russische klassieke schrijvers brachten. In 1967 haalde hij zich de woede van de leiders in het Kremlin op de hals door te pleiten voor opheffing van de censuur. In de motivering staat verder: „Solsje- nitsyn is een zoon van de Oktoberrevolu tie, Lenins revolutie, en heeft dit geeste lijke vaderschap nooit opgegeven het vormt een essentieel onderdeel van zijn erfenis en karakter." Vooraanstaande Zweedse schrijvers en recensenten zijn unaniem ingenomen met het besluit. „Het werk van Solzjenitsyn Koster zegt zelf, dat het rechtse grappen I deef(; een Nobelprijs nodig om te kunnen zijn. Een goeie rechtse grap is nooit voortleven, maar de Nobelprijs heeft hem weg, maar met zo'n show kun je zelfs 00k nodigt z0 merkte een Stockholmse niet op verkiezingstoernee voor Binding l literaire criticus op. Hij doelde erop dat Rechts. Het is zonde en zielig voor r "J1" I critiek is geleverd op tegenstelling tot haar man heeft ze gevoe 2weedse Academie, voor theater; ze zingt erg goed haar liedjes en kan met een komieke kop uit stekend absurdistische grapjes brengen. De teksten van haai man zijn op een enkel dichterlijk couplet na vrij verward en zonder pointe Fiet zou eens wat mee teksten van en mét anderen moeten bren gen. De goede inaruk, die de meeste van haar nummers maken, wordt overspoeld door de ergernis die al het andere oproept I vjoiiipt Maar goed, zoals Frans Koster terecht ixUSlUnU ZULljgi opmerkt: „Je moet doen wat je niet jn officiële Russische litteraire kringen laten kan". Waaraan ik zou willen toe- js n;et onmiddellijk op de onderscheiding voegen: „Voor wat de gek ervoor geeft" gereageerd. Twaalf jaar geleden had de J. HEYEK I pers maar twee dagen nodig om scham- Zweedse litteraire deskundigen wezen er op dat volgens hun inlichtingen van Moskou de Nobelprijs de schrijver geen kwaad zal doen en misschien wel hem zal helpen. Zijn positie in de Sovjet-Unie, waar zijn werk verboden is, zou trouwens niet veel slechter kunnen worden, zo merkte één op. ALEXANDER SOLZJENITSYN perend over Pasternak te schrijven nadat hem de Nobelprijs was toegekend. Functionarissen van de litteraire tijd schriften en van de schrijversbond wil den liever geen commentaar leveren voordat van hogerhand de officiële be leidslijn zou zijn bepaald. Een medewer- van die verhalen, welke zich het best voor een filmbewerking lenen". Gaan de plannen van de VARA door, dan is het zeer wel mogelijk dat de buitenopnamen voor de TV-serie in West-Brabant worden gemaakt. Deze zomer is Cees van Iersel zich in Nieuw Vossemeer en te Heen (een kerkdorp van Steenbergen) op de hoogte wezen stellen welke plekjes zich daarvoor le nen. In Nieuw Vossemeer en ook bij de Stichting A. M. de Jong, waar de plan nen van de VARA van harte worden toegejuicht, leeft de gedachte om de uitzending van de Merijntje-serie via de tv te begeleiden met een aktie, die het geld moet opleveren voor de bouw en inrichting van het definitieve A. M. de Jong-Museum. In welk vat men dat denkt te gieten is momenteel nog een punt van studie. (Van onze kunstredactie) HAARLEM. In het programma „Inzet", dat zaterdag 10 oktober van 16.30 tot 17.00 over Hilversum 2 zal worden uitgezonden, zal Harmke Pij pers van de NOS een tweede bespre king houden over de internationale ont moeting van jeugdorkesten, die onder auspiciën van de Herbert von Karajan- Stiftung van 19 tot 28 september te Berlijn gehouden wend. Het is de bedoeling, dat in deze uit zending een integrale reprise zal wor den gegeven van de uitvoering, die Haarlems Jeugdorkest op vrijdag 25 september onder leiding van zijn diri gent André Kaart in de grote concert zaal van de zender „Freies Berlin" met zoveel succes heeft gegeven van de „Petite Symphonie Concertante" van Frank Martin, waarbij Rosetty Verwoerdt (harp), Bob van Asperen (clavecimbel) en Ed Spanjaard (piano) de solisten waren. P. ZWAANSWIJK. Nederland 1. De Evangelische Om roep zendt uit tot het journaal van acht uur. Programma's waarmee de E.O. op de proppen komt: de actuali teitenrubriek Nader bekeken en da film Wie betaalt het gelag? Een vader trekt ten strijde tegen drankverkopers, nadat zijn dochter door het gebruik van alcohol bij een ongeluk betrokken raakte. Na het journaal in het kader van AVRO's weekendfilms de speel film Spionnenruil (Foreign Exchange). 1vwvtA/wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwv In de rolprent, geregisseerd door Roy Baker, sterren als Sebastian Cabot, (Van onze correspondent) NIEUW VOSSEMEER. De VARA heeft plannen om de Merijntje Gijzen- boeken van de in Nieuw Vossemeer geboren schrijver A. M. de Jong te gaan verfilmen tot een televisieserie. De dramaturg Cees van Iersel, die zijn sporen voor TV en toneel heeft verdiend, kreeg van deze omroep op dracht de meest geschikte boeken uit te kiezen en deze te bewerken voor verfilming. De gedachte is de serie hoeveel afleveringen die zal omvatten is nog niet bekend in het winterseizoen 1971-'72 uit te zenden. Aanvankelijk had de VARA de bedoeling de Merijn tje Gijzen-serie te maken als een soort jubileumproduktie bij gelegenheid van het 45-jarig bestaan. De tijd daarvoor was echter te kort. Cees van Iersel heeft nog geen en kel idee hoe het resultaat van zijn opdracht zal zijn. „Ik moet er nog helemaal aan beginnen. Alles moet ik nog lezen en dan een selectie maken (Van onze rtv-redactrice) HILVERSUM. Boven het nieuwe gebouw van de TROS, juist toen alle officiële genodigden binnenstapten, cirkelde donderdagmiddag een sport vliegtuigje met een sleepnet rond. Daarop stond de volgende hartelijke tekst: „TROS proficiat. Karei Prior" „Goeie mop' zei directeur Joop Lan- dré over het grapje van zijn ex-mede werker, want zuur of niet zuur, hij eet alle druiven. Het feest ter gelegenheid van de opening van het nieuwe TROS-gebouw was er niet minder om. De TROS, tot nu toe wat warrig gehuisvest in ver schillende Hilversumse villa's, is nu in een uitmuntende, op de groei tot b-om- roep berekende behuizing terechtgeko men, namelijk het voormalige christe lijke lyceum aan de Lagenaarderweg in Hilversum. De NOS heeft er een stukje van gehuurd, met eigen ingang, die niet toegankelijk is via de TROS- burcht. Met toespraken van de voorzitter van het TROS-bestuur, de heer P. R. M. J. Hanraets, de burgemeester van Hilversum dr. P. J. Plateel en de di recteur van de TROS, mr. J. Landré, is het gebouw geopend. Karei Prior heeft, gevraagd naar de redenen voor zijn grap, hardnekkig ontkend iets met de luchtreclame te maken te hebben. Naspeuringen naar de bedenker van de grap leverden niets op. Bij de TROS vindt men het overigens een typische „Karel-Prior- grap" ker van „Novy mir", dat indertijd Solzje- nitsyns eerste roman publiceerde, zei: „Wij zijn officieel niet ingelicht, dus kun nen wij niet reageren." De Zweedse Academie voor schone kunsten heeft de prijs, waaraan een be drag van 400.000 Kronen is verbonden, toegekend wegens „de ethische kracht waarmee hij de onmisbare traditie van de Russische litteratuur heeft voortgezet." Koning Gustaaf Adolf zal op 10 decem ber de prijs in Stockholm plechtig uitrei ken. Die datum is de sterfdag van de stichter van de prijs, Alfred Nobel. De laatste maal, dat na Pasternak een Rus de Nobelprijs voor de litteratuur ont ving was in 1965, toen de kozakkenschrij- ver Michail Sjolochov, een door het Kremlin „goedgekeurd" schrijver, werd onderscheiden. ADVERTENTIE HILVERSUM I 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Op het eerste gehoor: klassieke muz. in stereo. (7.25 Horen en zien; 7.30 Nws. 7.32 Hier en nu. 8.00 NWS. 8.11 (S) Te Deum laudamus. 8.30 Nws. 8.32 (S) Voor de vrouw. 9.00 Theolo- loeische etherleergang. 9.35 Waterstan den. 9.40 Gymn. voor de vrouw. 9.50 Muz. in vrije tijd. 10.20 (SI Grand Gala du Disque Classique 1970. 11.00 Nws. 11.03 Futurologische verkennin gen. 11.15 Solarium. 11.55 Meded. 12.00 Zonder grenzen. 12.10 Uit balans. Overheidsvoorl. 12.16 Franco Bedrijfs leven. 12.26 Meded. t.b.v. land- en tuin bouw. 12.30 Nws. 12.41 Actualiteiten. 12.50 Buitenl. commentaan 13 90 Vlie gende schijven. 14.00 (S) PM Veel nlaaties. (16.00 Nws). 16.30 Inzét 17.00 HIRO-magazine. 17.15 Gasten van de week. 17.30 Echolood. 18 30 Nws. 18.41 Actualiteiten. 19.00 (SI De Snringplank 19.30 CSl Volksmuz. 20.00 Verzoeküla- ten. 22.00 Ik heb een boom genlant (Is rael). 22.25 Avondgebed. 22.30 Nieuws. 22.40 Meded. 22.42 (S) Goal.... 23.55 Nws. HILVERSUM II 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgvmn. 7.20 Ste reo: Z.O. (7.33 Van de vooroagina; 7.54 Deze dag; 8.00 Nws. 1010 Praatie). 10.30 Werkgeven en -nemen. 10.50 Ste reo: NeV chansons. (1100 Nws. 11.03 Stereo: Nederl. chansons. 11.15 25 Jaar v°renigde Naties (klankbeeld!. 11.35 Stereo: Hallo... Volluk. 12.30 Tus sen start en finish. 13.00 Nws. 13.11 Varia. 13.13 Actualiteiten. 13.23 Stereo- Jongerenoroer. 14.30 Stereo: Jazz Ma gazine. 15.00 Beethoven - 200. 16 00 Nws. 16.03 Stereo- Hobbyscooo. 16.15 Kunstkroniek. 17.55 Meded. 18.00 Nws. 18 11 Actualiteiten. 18.20 ITitz. V.VD 18.30 Licht progr. 19.05 Nou. en. 19.30 Nws. 19.35 De Scala 1918-1926 in 05 Operetteconcert 21.00 Stereo: Sere nade. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelin gen. 22.45 Driester. 23.15 Stereo: Trio. 23.40 Stereo: Gitaar en zang. 23.55 Nws. HILVERSUM III 9.00 Nws. 9.02 Djinn. (10.00 en 11.00 Nws). 12.00 Nws. 12.03 Gevolmachigd. 13.00 Nws. 13.03 Pop- en Cast. 14.00 Nws. 14.03 Nee, we noemen geen na men. (15.00 Nws.). 16.00 Nws. 16.03 Sportshow. 17.00 Nws. BRUSSEL 12.00 Nws. 12.03 Consumentenrubriek. 12.30 Lichte muz. (12.40 Weerbericht., meded. en SOS-ber. voor schippers). 12.55 Buitenl. persoverzicht. 13.00 Nws SOS-ber. v. schippers. 13.20 Gevar. pro gr. (14.00 en 15.00 Nws). 17.00 Nws 17.15 Jazzmuz. 17.55 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.03 Voor de jeugd. 18.30 Franse taalwenken. 18.33 Lichte muz. 18.45 Soort. 18.52 Taalwenken. 18.55 Lichte zang. 19.00 Nws. Weerbericht en ac tualiteiten. 19.30 Muz. 22.00 Nws. De Zeven Kunsten. 22.20 Amusementsmuz. 23.00 Nws. 23.10 Liederenrecital. 23.40 Nws. Robert Horton, Dudley Foster en Eric Pohlmann. Tenslotte het laatste AVRO onderdeel van vanavond: Willem Duys Om kwart voor elf moet hij plaats ma ken voor het laatste nieuwsbulletin Nederland 2. Eerst de NOS; de Woefs en de Lamaars, het nieuws en het parlementair en politiek week overzicht Ter Visie Als dat allemaal achter de rug is, komt de KRO het scherm op met de Debbie Reynolds- show, laatste aflevering. Na het nieuws van acht uur het eerste deel van de Baron van Münchhausen. Nico Holtrop zette avonturen van de baron om in een musical die in enkele de len op het scherm zal wor den gebracht. Voor de muziek zorgde Jack Buiterman, die hier en daar ook dankbaar gebruik maakte van reeds bestaande melodieën Wat de cast be treft, men komt heel bekende mensen daarop tegen, om maar even een paar te noemen: Aart Staartjes zal als Ca sanova te zien zijn (in een later deel), Adèle Bloemendaal wordt Elisabeth I en Tonny Huurdeman ontpopt zich straks als een Katharina de Grote van formaat. Voor de hoofdrollen heeft men beslag kunnen leggen op Will van Seist (meneer de baron) en Trudy La- bije (als Hilde). Na de baron een afle vering uit de serie de Wrekers. Helaas, Emma Peel is niet meer van de partij (Linda Thorson. ook niet onaardig om te zien, nam naar "laats in), maar aan de spanning doet die weinig af. De Wrekers wordt na het KRO-RKK Ma gazine Riskante Kerk (over een kerk in ontwikkeling) uitgezonden en na de Wrekers komt nog het laatste bulletin van de nieuwsdienst Om elf uur kan het toestel uit. Een week televisiege- beuren aan zijn eind. HILVERSUM. Zondagavond 11 ok tober, tussen 18.30-19.00 uur gaat een nieuwe serie „Klatergoud" voor de VARA-radio in première. Aan dit nieu we produkt van tekstschrijver-compo nist-arrangeur-regisseur-samensteller Jelle de Vries werken mee Tonny Huurdeman en Peter Aryans (als Zwaan en Pummel) en verder Henk Molenberg, Lydia Oosthoek, Titia Dek ker, Frits Lambrechts, Bill van Dijk, Jeroen Krabbé. Voor de muziek zoals vanouds Harry Mooten, Pierre Biers- ma, Wim Sanders, Dub Dubois en Chris Dekker. „Klatergoud" wordt eens Nederland I 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. E.O.: Nader bekeken. Wie betaalt het gelag? STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. AVRO: Pionnenruil (film). Voor de Vuist weg. NOS: Journaal. 18.51 18.55 19.00 19.04 19.26 19.55 20.00 20.15 20.20 21.35 22.45 Nederland II 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NOS: Ter Visie. 19.30 KRO: De Debbie Reynolds Show. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 KRO: Baron von Münchhausen (musical). 21.10 Brandpunt. 21.35 De Wrekers (serie). 22.25 KRO-RKK: Riskante Kerk. 22.55 NOS: Journaal. Nederland I 10.00 TELEAC: Modelbegrip in we tenschap en techniek - les 2. 10.30 Biovisie - les 3. 11.00 The seventh key - les 3 (herh.) 15.30 E.O.: Kinderprogr. 16.00 NOS: Journaal. 16.02 NCRV: Rodeo. 16.50 Kinderprogr. 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.05 NCRV: Swiebertje!(serie) voor de jeugd. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 NCRV: Zeskamp Sport. 21.45 De kleine Zielen (feuill.). 22.50 Avondzang. 23.00 Hier en Nu. 23.45 NOS: Journaal. Nederland II 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 VARA: Hier is Lucy (serie). 19.30 De laatsten der pioniers. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 VARA: De Rudi Carrell Show 21.20 Achter het Nieuws. 21.45 Ik zoek X. 22.35 Monty Python's vliegende circus. 23.05 NOS: Journaal. per twee weken uitgezonden. 'vv^/XA/\A/WVWW\A/WWVW\AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA/*/W\AAAAA/W\AAA/\AAAA/W\AA/\AAA/WAAAAAAA/WW>AAArf»

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 17