Verzekeraars geven weinig weerwerk tegen te hoge doktersrekeningen Niet veel klachten Vertrouwen in Scholten-Honig nog niet terug W erkgeversbonden: Rem collectieve bestedingen af" Niets ondermijnt de fiscale moraal méér, dan het vermoeden dat velen te weinig betalen personeel ter opleiding tot kraandrijver HOOGOVENS IJMUIDEN „PROBLEEM NIET AFWENTELEN OP DE PATIËNTEN SCHEEPVAART Kabinet wil aan premieregeling sleutelen VNO: Loonstijging behoort te worden doorberekend Wall Street Auto's en brommers in collectieve verzekering BELASTINGFRAUDE IN NEDERLAND VALT WEL MEE %'t ZATERDAG 10 OKTOBER 1970 12 Vergeefs Polisvoorwaarden Stimuleringsgebieden Geen eenheidsprijs Amro-computercentrum in Amstelveen Plan bouwbond NVV Kort economisch nieuws Wegwijs Boow nw toekomst op staal! Hoogovens IJmuiden vraagt in verband met de grote uitbreidingen personeel ter opleiding tot kraandrijver. Ervaring is niet vereist Het werk wordt in ploegendienst verricht. Leeftijd 23 tot 35 jaar. Aanvangssalaris 12.450,- per jaar inclusief ploegendiensttoeslag Dit komt neer op circa 239,- bruto per week. Belangstellenden kunnen nevenstaande coupon ingevuld zenden aan: Hoogovens, Antwoordnummer 94000, IJmuiden (plak dus geen postzegel). Na ontvangst wordt nader contact met u opgenomen. (Telefonische inlichtingen: 02510-94000). Weinig wapens Talryke huisartsen slippen nog door de mazen van de prijsbeschikking op hun tarieven voor particuliere patiën ten, die de minister van Economische Zaken in juni heeft uitgevaardigd. Vol gens de Economische controledienst wordt de beschikking „redeiyk goed nageleefd", vooral als men de toestand, van thans vergelijkt met die omstreeks het derde kwartaal van het vorige jaar, toen de halsstarrige opstelling van de centrale huisartsenorganisatie tegenover overheidsbemoeienis tot een nogal om vangrijke tariefsexplosie leidde. Ziekte kostenverzekeraars zeggen evenwel dat bij hen nog steeds een gestadige stroom te hoge doktersrekeningen binnenkomt, komt. Zelfs overheidsorganen, de provin ciale IZA's (ziektekostenvoorziening ambtenaren) honoreren massa's reke ningen var huisartsen die zich niet aan de prijsbeschikking houden. Al deze ziektekostenverzekeraars doen in het algemeen geen aangifte van ge constateerde tariefsovertredingen. Ook nemen zij genoegen met niet of nauwe lijks gespecificeerde artsenrekeningen een punt waarop zij enige tijd ge leden formeel nog scherp stelling na men tegenover de huisartsenorganisatie, die toen haar leden adviseerde niet te specificeren. Bij de Economische Controle Dienst komen dan ook „slechts druppels gewijs" klachten binnen over te hoge artsenrekeningen. Niettemin heeft men daar de indruk dat men door controle op eigen initiatief de naleving van de prijsbeschikking aardig in de hand houdt. AMSTERDAM. Het vertrouwen van aandeelhouders in het bestuur van de Ko ninklijke Scholten-Honig N.V. is nog niet geheel teruggekeerd. Dit werd duidelijk op een drukbezichte, zeer levendige ver gadering van het concern in Amsterdam- Hilton vrijdagmiddag. President-commissaris dr. G. van der Wal deelde mee, dat berichten als zou ook de heer P. Honig aftreden onjuist zijn. Hij wilde niet ingaan op de ach tergronden van het aftreden van de heren A. H. en C.C. Honig. Het bureau McKin- sey is bezig met een voortgezet onderzoek in de zetmeeldivisie. President-directeur prof. dr. E. C. Kooyman verklaarde dat de totale resultaten van het concern over 1969-1970 ca 60 percent hebben bedragen van die over het voorafgaande boekjaar. Hoofdoorzaak hiervan is de gang van za ken bij Albion Sugar. De heer F. Spierings zei namens de Vereniging Effectenbescherming dat de ontwikkeling van het concern de laatste jaren ongunstig is geweest en dat de re sultaten achterblijven bij de mogelijkhe den. Gezien de slechte resultaten bij Al bion Sugar vroeg hij zich af of deze in vestering als mislukt moet worden be schouwd. Hij pleitte voor een straffer be leid. De heer Posthumus Meyjes zei tenslot te dat het bestuur er niet in is geslaagd zijn vertrouwen te herstellen. „Ik wacht op de jaarcijfers en verwacht in ieder geval in het jaarverslag uitvoerige voorui- zichten en prognoses aan te treffen". Er was veel oppositie uit de vergade ring tegen het voorstel, oud-staatssecreta ris Hoefnagels tot commissaris te benoe men. Het voorstel werd aangehouden. Dr. Hoefnagels zal eerst worden gevraagd als adviseur. Men had vooral kritiek op het feit, dat hij was aangezocht omdat hij staatssecretaris was geweest. Bij zijn an dere functies was die van adviseur van het Amerikaanse organisatiebureau Mc- Kinsey, dat uitgerekend Scholten-Honig heeft doorgelicht. (Van onze correspondent) DEN HAAG. In juni van dit jaar werd een prijsbeschikking van de minister van Economische Zaken van kracht, waarbij voor particuliere patiënten het huisartsentarief werd vastgesteld op f 9.50 per consult bij de dokter en op 14,25 per visite aan huis. Na het van kracht worden van die prijsbeschikking kreeg een particuliere patiënt van zijn huisarts een rekening, waarop niettemin 10,stond voor een consult, en dezer dagen kreeg hij er weer één, ditmaal ten bedrage van 10.50. Die patiënt boft, want hij is ambtenaar ergens in de provincie en hij kan zijn rekeningen doorsturen naar de IZA (Instituut Ziektekostenvoorziening Ambtenaren), dat hem circa 85 percent van zijn dokterskosten vergoedt. Over het com plete bedrag, want het IZA, waarvan naast de premiebetalende ambtenaren de overheid de kosten moet dekken, betaalt óók uit over doktersrekeningen die volgens de prijsbeschikking te hoog zijn. Een merkwaardige zaak. Enerzijds pro beert de overheid de touwtjes van een stuk prijsbeleid uit handen van de artsen los te peuteren, anderzijds laten haar eigen organen die hun tekorten uit ge meenschapsgelden moeten dekken de zaak maar waaien. Bij de IZA's zegt men: „Wij behoren niet tot het controle-apparaat van de minister van Economische Zaken, wij zijn geen onderdeel van de Economische Con trole Dienst. Natuurlijk zijn wij er niet gelukkig mee dat wij te hoge rekeningen binnen krijgen, maar als wij die niet zou den vergoeden, zouden wij het probleem afwentelen op onze verzekerden." De IZA's doen van te hoge rekeningen ook geen aangifte bij de ECO, omdat men vindt dat men daardoor maar moeilijkheden zou gaan scheppen tussen de verzekerden en hun huisartsen. Slechts hier en daar een voorbeeld daarvan is het IZA-Limburg heeft men getracht weerwerk te leveren tegen te hoge doktersrekeningen. Na afkondiging van de prijsmaatregel laaide het verzet, ertegen op in verklaringen van de centrale huisartsenorganisatie LHV. Daarop was er weldra weer sprake van nieuw overleg tussen het ministerie en de artsen. Een IZA, zoals dat in Limburg, wilde afwach ten welke richtlijnen nu uit dit overleg zouden komen, vooral ook over de speci ficatie van de rekeningen. Doch „Den Haag" zweeg. En het IZA-Limburg raakte alras bedolven onder de opgespaarde reke ningen en de brieven van verzekerden die om hun geld vroegen. Zodat men noodge dwongen toch tot vergoeding overging. Zij het dan dat er in provinciaal overleg toch nog wel werd bereikt dat de artsen op hun rekeningen het aantal „contacten" met de patiënt zouden vermelden en dat zij be loofden althans via deze vage aanduidin gen geen prijsopdrijving te zullen na streven. Zelfs de ziektekostenverzekeringen van de overheid moeten zich dus maar streeks gewijs proberen te redden, voorzover dat mogelijk is. Bij gebrek aan landelijke richtlijnen weten zij ook al niet waar zij aan toe zijn voor het bepalen van hun houding tegenover te hoge rekeningen. Zij hebben in hun reglementen wel staan, dat in het algemeen „buitensporig hoge" reke ningen niet zomaar worden vergoed, maar wat is „buitensporig?" Vrijwel eender ligt de situatie op het punt van de vergoedingen bij de com merciële en niet-commerciële (zieken fondsen) ziektekostenverzekeraars. Ook zij keren veelal maar uit op de rekeningen die hun worden toegestuurd, ongeacht het Abbekerk 9 te Barcelona Ameland 9 te Le Havre Amerskerk 9 te Tokio Amsteldiep p 9 Singapore n Paradip Amstelland 9 v Bremen n Amsterdam Atlantic Star 9 te Bremerhaven Chevron Amsterdam 9 v Curasao n New York Cevron The Hague 9 te Barhein Forest Hill p 9 Perim n Djeddah Kaap Hoorn 6 9 Gibraltar n Stanlow Korenia 8 dw Okinawa n Pladju Leiderkerk 9 te Damman Loirelloyd 9 v Napier 10 te Timaru Meula 10 te Singapore verw Maron 9 te Houston Medon 9 v Runehall n Amsterdam Neverita 9 dw Algiers n Tripoli Oostkerk 9 te Antwerpen Ouwerkerk p 9 Quessant n Antwerpen Patro 9 te Teesport Purmerend 10 te Ras Tanura verw Rondo 9 v Durban n Beira Straat Fremantie 9 te Afidjan Senegalkust p 9 Kp Vilano n Le Havre Straat Clarence 9 v Singapore n P Swettenham Straat Torres 9 v Bahrein n Kuwait Tjiliwong 10 te Hsinkang verw Zwijndrecht 9 v Liverpool n Lulea feit of de huisartsen die ze uitschreven, over de schreef zijn gegaan. In hun polis voorwaarden wordt de verzekerde immers vaak „volledige vergoeding" beloofd. Zij melden in het algemeen ook geen overtredingen bij de Economische Con trole Dienst, want zij huldigen de mening dat zij daarvoor eerst de toestemming van hun verzekerden nodig zouden hebben. DEN HAAG. Zeer binnenkort zal aan de SER advies worden gevraagd in zake een selectieve toepassing van de be staande investeringspremieregeling voor vestigingen en uitbreidingen van in dustriële bedrijven in de stimulerings- en herstructureringsgebieden. Het lijkt de regering, zo is na afloop van het werkelijkse kabinetsberaad meege deeld, zowel uit het oogpunt van een al gemeen industrieel structuurbeleid als op grond van de ontwikkelingen in gebie den, waarop het regionaal beleid van toe passing is, wenselijk aan de bestaande ob jectieve criteria, die worden gehanteerd bij de toekenning van investeringspre mies niewe criteria toe te voegen. Deze criteria zouden de mogelijkheid moeten openen bij de toekenning van de premies meer selectief te werk te gaan. En wel in die zin, dat daarbij rekening gehou den zou kunnen worden met de betekenis van het project voor de industriële struc tuur en die voor de specifieke omstan digheden in het betrokken gebied. In de adviesaanvrage wordt tevens ge vraagd te bezien of de te scheppen crite ria zich kunnen lenen tot een regionaal gedifferentieerde toepassing. De N.V. Bataafse Maatschappij verwacht over 1970 van de in dat boekjaar tot afwikke ling komende werken een bevredigend finan cieel resultaat, aldus een tussentijdse medede ling. (Over 1969 werd 25 percent dividend uit gekeerd.) Bovendien weegt de verzekering van dok terskosten bij deze verzekeraars minder zwaar, omdat veel polissen die kosten juist niet dekken. En dan is er nog het probleem dat, al dus een nadere toelichting van het minis terie van Economische Zaken, de tarieven van 9,50 en 14,25 geen „eenheidsprijzen zijn, ook al lijkt het daar in de prijs beschikking op. Huisartsen die in het ver leden al duurder waren dan anderen, mo gen dat thans ook zijn. Zodat een ver zekeraar er een apart controle-apparaat voor zou moeten hebben, om daar weer uit te komen. Wie b(j dit alles de dupe is, is de indivi duele patiënt met een inkomen boven de loongrens, die zich niet heeft verzekerd tegen huisartsenkosten en die nu in zjjn eentje oorlog zou moeten gaan voeren tegen zijn dokter. Economische Zaken zegt dat het allemaal wel meevalt. Wel geeft men toe dat de rekeningen nog steeds vaak onduidelijk zijn. Verzekeraars zeggen: „Op vrije grote schaal houden de artsen zich niet aan het tarief, noch aan een duide lijke specificatie op hun rekeningen". En over het „Haagse" overleg valt op dit moment te vernemen: „Er is wel enig con tact geweest, maar daaruit is nog niets voortgevloeid." AMSTERDAM. De Amrobank is op het ogenblik in onderhandeling met de gemeente Amstelveen over de vestiging van een computercentrum aldaar, waar voor architecten reeds een plan hebben ontworpen. Verwacht wordt dat de ge meenteraad van Amstelveen op 21 oktober een beslissing zal nemen. (Van onze correspondent) DEN HAAG. Het Verbond van Ne derlandse Ondernemingen en het Neder lands Christelijk Werkgeversverbond hebben in een gezamenlijke verklaring opnieuw aandacht gevraagd voor de ge volgen van de snelle stijging van de col lectieve bestedingen overheidsuitgaven en sociale verzekering). De twee verbon- DEN HAAG. Het Verbond van Ne derlandse Ondernemingen meent dat de jongste loonstijging doorberekend zou moeten kunnen worden in de prijzen. „Onder deze omstandigheden menen wi; dat het ten volle gerechtvaardigd is om in ieder geval de loonkostenstijging die nu optreedt, te zien als een externe loon kostenstijging, die van dezelfde aard is als een stijging van de prijzen van grond en hulpstoffen", aldus het VNO. Volgens het verbond heeft minister Ne lissen (Economische Zaken) en reeds blijk van gegeven zich op het standpunt te stellen, dat de loonstijging die zich in de laatste weken heeft voltrokken géén aanleiding mag vormen tot een verhoging van de prijzen. Volgens de ondernemers kunnen de loonkostenstijgingen niet worden betaald uit de toeneming van de produktiviteit. J Koninklijke Vereenigde Tapijtfabrieken N.V. zal over 1969/1970 een dividend voorstel len van 11 percent, waarvan vijf percent uit de dividendreserve, op de gewone aandelen (v.j. 12 percent, waarvan vijf percent uit de divi dendreserve) en van zeven percent, waarvan één percent uit de dividendreserve, op de pre ferente aandelen (v.j. 7.2 percent, waarvan één percent uit de dividendréserve) alles in con tanten. De omzet in Wall Street was 13.980.000 aandelen. Dow Jo- nescijfers: Industrie 768.69 (—8.35), Sporen 154.83 (—0.90), Nutsbedrijven 106.47 0.25), A vondverkeerAKZO 84.60 (84.70), Hoogovens (85.50), Kon. Olie 149.80—150.00 (150.10), Philips 65.00 (65.10), Unilever 98.00 gb (98.00), KLM 150.00 gb —152.00 (149.00). Santa Fé Ind. Can. Pacific Illinois Cent. Penns. Centr. South. Pac. Union Pac. Allied Chem. Am. Can. A.C.F. Ind. Am. Smelting Am. T. a. T. Am. Brand Anaconda Beth. Steel Boeing Chrysler City Bank Cons Edison Dougl. Aircr. Oup.de Nem. Eastm Kodak Gen. Electr. Gen. Motors Gnodvear T. Slotkoersen Eerste vorige periode beursdag heden 21V8 62 327ö 37% 20 Va 43 43% 29% 45% 38% 23% 22 16% 25% 68</8 23 21% 117% 69% 86% 74=8 27% 21% 63 26% 7% 32% 38% 19% 43 exd 43% 29% 45% 38% 23 22 16% 24% 07 V* 23»# 20% 116 68», 2 84*» g 73% 27% Am. Motors Int. Harv. Int Nickel Int. T. a. T. Kennecott Radio Corp. Republic St. Royal Dutch Sears Roeb. Shell Oil Soc. Vacum. Stand Br. Stand. Oil N.J Studebaker Texaco Un Aircraft Un. Corp. Un. Fruit Us. Rubber Us. Steel Westingh. Wool worth Ford K.L.M. Slotkoersen Eerste vorige periode beursdag heden 7 25 44% 45% 41% 26 28% 46% 69% 50 54Va 43% 69% 56% 32% 34% 10% 15% 18% 31% 64 V2 34% 52% 46 Va 7 24% 44% 44% 42% 25% 28 45% 69 47% 54% 43% 67 54% 32% 34 IÖV2 15 V2 18 31% 65 3434 51% 45% den menen dat een afkoelingsperiode in de ontwikkeling der uitgaven voor col lectieve voorzieningen geboden is. De werkgeversverbonden zeggen dat een dergelijke afkoelingsperiode noodza kelijk is om nieuwe sociale onrust te ver mijden. De collectieve bestedingen wor den steeds hoger, terwijl de werknemers niet geneigd zijn af te zien van een reële loonstijging. In het begin van de jaren vijftig leg den de collectieve bestedingen beslag op een kwart van het nationale inkomen. Tien jaar later was dat al een derde deel, terwijl het aandeel van collectieve en particuliere bestedingen in het natio naal inkomen nu al bijna gelijk is. Intussen zal het VNO volgende week komen met het aangekondigde plan voor mogelijkheden tot verdere beperking van de overheidsuitgaven. Zoals bekend, heb ben de werkgevers bij voortduring aan gedrongen op een sterke beperking van de overheidsuitgaven. AMSTERDAM. De bouwbond NVV gaat een onderzoek instellen naar de mo gelijkheid voor de ruim 88.000 leden op de meest gunstige voorwaarden auto- en bromfietsverzekering af te sluiten. Een daartoe strekkend voorstel van de afde ling Haarlem is vrijdagmiddag op het congres van de bond in Amsterdam aan genomen. De algemene vergadering heeft het bondsbestuur in een resolutie opgedragen de nodige activiteiten te ontplooien die kunnen bijdragen tot de verandering van de huidige machtsstructuur binnen de on derneming. De bouwnijverheid is ae enige grote bedrijfstak in Nederland, waar men nog geen ondernemingsraden kent. In een andere resolutie heeft men zich uitgesproken voor meer samenwerking, fusie en integratie van de Nederlandse vakbeweging. Het vermogen van NEFO N.V. is in het derde kwartaal gestegen van ƒ90.8 min tot 98.3 min als gevolg van de koersontwikkeling op de verschillende beurzen waar de effecten in de portefeuille van het fonds zijn genoteerd. De intrinsieke waarde per aandeel steeg van 81.15 aan het einde van het tweede kwartaal tot 87.81 aan het einde van het afgelopen kwartaal, zo meldt het overzicht over het derde kwartaal. De marktsituatie, de ruime liquidi teit en de geleidelijk gaande belegging in onroe rend goed gaven het fonds vooralsnog geen aanleiding door te gaan met belangrijke ver kopen van Nederlandse aandelen in hét kader van het gewijzigde beleggingsbeleid. Het bezit aan obligaties werd aanmerkelijk vergroot, zodat dit thans ruim f20 min be draagt (ruim 9 miljoen op 30 juni). Op het ogenblik heeft NEFO enkele nieuwe onroe- rend-goed-projeeten in studie. (Van onze correspondent) DEN HAAG. „Uit de ter beschik king staande gegevens kan niet de con clusie worden getrokken dat in het alge meen de belasting op grote schaal wordt ontdoken" schreef staatssecretaris Grap- perhaus in een vorige week vrijgegeven nota aan de vaste Kamercommissie voor Financiën. Vrijelijk vertaald: het valt met de belastongontduiking in ons land nogal mee, al schreef de staatssecreta ris er in dezelfde nota wel bij, dat er uit de aard van de zaak nooit een volledig inzicht in de werkelijke omvang van be lastingfraude kan worden verkregen. Wie de fiscus om de tuin wil leiden doet dat in het geniep en hangt het niet aan de grote klok. Hoe komt de bewindsman, lees: zijn staf van belastingdeskundigen dan toch aan zijn voor ons allemaal nogal gunstig oordeel? Hij kan het afleiden uit de frau des, die wél worden ontdekt. Die zijn, hoewel de inspecteurs der belastingen en de rechercheurs van de fiscale opsporings- en inlichtingendienst hun ogen goed open houden en er meer stille verklikkers in de boekhouding verborgen zitten, dan de gemiddelde leek kan bevroeden, niet op zienbarend van omvang, een enkele ge ruchtmakende zaak ten spijt. Over 1969 onderzocht de FIOD 344 ge vallen van vermoedelijke fraude; er kwa men slechts 116 processen-verbaal uit voort. Nog kleiner is het aantal vonnis sen, dat in dat jaar werd uitgesproken op grond van deze processen-verbaal en die welke van vorige jaren overstonden: 103. Niet veel als men denkt, dat we in ons land toch miljoenen belastingplichti gen hebben. Tien van de 103 vonnissen behelsden bovendien nog vrijspraak, 44 liepen uit op een geldboete en maar drie fraudes hadden het zo bont gemaakt, dat zij gevangenisstraf kregen. De 20.000 ambtenaren, die de belas tingdienst rijk is konden de opbrengst van de inkomstenbelasting in het jaar 1967 door correcties op de aangiften met 160 miljoen verhogen, maar zij speel den tegelijkertijd 50 miljoen aan de be lastingplichten terug beide getallen hebben betrekking op de fase voordat de aanslag werd opgelegd. Fouten in de aan giften worden dus naar twee kanten her steld, het gaat tenslotte om een recht vaardige verdeling van de belastingdruk. In totaal spoorde de FIOD in 1969, 14,6 miljoen guldens aan inkomen, winst, ver mogen, omzet, successierechten diversen op, waar de fiscus buiten was gehouden In de jaren daarvoor was het al niet veel meer, vaak wel minder. Het valt dus nogal mee. Er zijn wel onoirbare zaken, waar van de fiscus een vermoeden heeft maar die hij niet kan achterhalen, laat staan bewijzen. Wie Ik stel prijs op meer informatie over de HF 481 j opleiding tot kraandrijver bij uw bedrijf. Naam: Voornaam: Geboortedatum: j Adres: - j Woonplaats; Gehuwd/ongehuwd^ V goed thuis is in de wereld van de grote getallen weet wegen om belasting te ont gaan. In een jaar waarin veel verdiend is en dus een hoge heffing te ver wachten valt kan een rijtje verwaar loosde huizen met veel (aftrekbare) op- knap-posten worden aangekocht. Dat mag maar er zijn grensgevallen denkbaar. „Het is de vraag" schrijft de „staatsse- cretais" waar de grens moet worden ge trokken en hoe het criterium voor het onoirbaar ontgaan van belasting moet worden gesteld" De grootste voor de fiscus onzichtbare post ligt waarschijnlijk dat weten we al lemaal, in het .handje-contantje" van de bijverdiensten. Hulpen in de huishouding, die nog best bereid zijn een andere huis moeder een ochtend in de week te ko men helpen mits de betaling belas tingvrij blijft. De „klusjesman" op zijn vrije dag, de handige „doe het zeiver" die de handen tegen betaling uit de mou wen steekt in andermans huis, het kar wei of het consult, want er zijn ook medische en juridische klusjes waar voor de opdrachtgever geen kwitantie verlangt, loonbestanddelen die niet op de betalingsstaten worden vermeld. De staatssecretaris geeft toe, dat dit verschijnsel ernstig moet worden geno men, maar hij heeft tot nu toe weinig wapens gevonden om ertegen op te tre den. Het is trouwens de vraag of de be lastinggaarders er veel geld door in schieten. Zouden ze in staat zijn al dit zwarte loon wel te achterhalen. Dan zou veel van het werk waarom het hier gaat eenvoudig niet gedaan worden. Boven dien kan de betaler van .geheim loon" het niet als aftrekpost gebruiken. Doet hij dat wel dan is er een van die „stille verklikkers" ontstaan, waardoor sommi ge fraudeurs toch tegen de lamp lopen. Hoe vriendelijk staatssecretaris Grap- perhaus over ons denkt blijkt tenslotte uil de laatste alinea van zijn nota waar in hij prof. De Langen en diens boek „De grondbeginselen van het Nederlandse belastingrecht" ranhaalt: Er zijn wei nig dingen zo verkeerd op het fiscale terrein als een lichtvaardig overdrijven van die omvang (van de fraude) Want niets is zo geschikt om de fiscale mo raal te ondermijnen als het vermoeden van de belastingplichtige, dat velen van zijn medebelastingplichtigen niet betalen hetgeen zij behoren te betalen" Daar om: geen overdrijving van het kwaad dat onder ons is.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 12