Filiaal openbare bibliotheek in Velsen-N. officieel geopend 1 ollectanten gevraagd voor Rode Kruis Met 110 km, bij dichte mist Najaarsbeurs in Velsen-Noord werd groot succes Expositie van beeldhouwkunst Federatie Velsen P.v.d.A. J. van Os van den Abeelen zijn raadswerk beëindigen In Velsen geen korting op winteruitkering bejaarden Wandelen en fietsen met de EHBO Uitgevaren visserij vaartuigen «I Aanwinst voor deze woonwijk Aanrijding door paard en wagen L. Smit brengt mammoettanker naar Japan Vier kunstenaars tonen in Felison „Vormkontrasten" Havenberichten IN DE VISHAL if MAAT KLEDING TEL. 15000 ZATERDAG 10 OKTOBER 1970 IJMUIDER COURANT (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD Met meer dan drieduizend bezoekers is de driedaag se najaarsbeurs die woensdag-, don derdag- en vrijdagavond in De Schouw in Velsen-Noord door de winkeliersvereniging „Wijkeroog" is gehouden een groot succes geworden. De organisatoren hebben dit resultaat waarschijnlijk niet verwacht, maar zich desondanks bijzonder voor dit experiment ingespannen, waarvan de honderden bezoekers elke avond dankbaar hebben geprofiteerd. OOK VOOR .MOEILIJKE" MATEN (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Aan het eind van de vrijdagavond in gebouw „Velserduin" gehouden vergadering van de fede ratie Velsen van de Partij van de Arbeid, waar door de gemeenteraads fractie tegenover de leden verant woording werd afgelegd van het door ïaar tijdens het afgelopen jaar ge voerde beleid, kwam de voorzitter daarvan, de heer J. van Os van den Abeelen met een nogal verrassende mededeling. De heer Van Os maakte toen namelijk het voornemen bekend zijn raadswerk te beëindigen, op het moment dat de nieuwe fractie vol ledig zal zijn ingewerkt. Dit zal waar schijnlijk nog binnen een jaar het ge val kunnen zijn. Dit voor hem onge twijfeld moeilijk besluit werd in de eerste plaats wegens gezondheids redenen genomen, maar ook omdat de heer Van Os van mening is dat hij nu na zeventien jaar maar eens moet worden vervangen. W int er uit kering Samenvoeging Kort IJmondnieuws MODEL NAAR EIGEN KEUS Zie onze stalen collectie HERENMODE TAXI 3000 TEL. 23000 (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Woensdagavond zal in het gehele land gecollecteerd worden voor een nieuw hospitaalschip bestemd voor het Ne- derlandsche Roode Kruis, ter vervanging van de huidige „J. Henry Dunant". Deze vervanging is noodzakelijk als gevolg van de veranderde medische inzichten en de ontwikkelingen in de geneeskunde, waar door voor elke chronisch zieke aan boord meer ruimte dringend gewenst is. De ge hele Nederlandse sportwereld, het Rode Kruis en tal van medewerkenden hebben de handen ineen geslagen om de hier voor benodigde gelden op tafel te brengen. In Velsen is het de Velser Sportstichting welke zich hiervoor heeft ingezet en collec tanten heeft opgeroepen voor de huis-aan- huis-collecte woensdagavond van zeven tot negen uur. Het wordt een bliksem-col- lecte, waarvan de uitslag in de loop van de avond nog zal worden bekend gemaakt tijdens de speciale televisie-uitzending ge wijd aan de „Henry Dunant II" vanuit de AHOY-hallen in Rotterdam. Er kunnen echter nog meerdere collectanten worden geplaatst, waarvoor men zich kan aan melden bij de heer K. W. Roeda, De Sa- vornin Lohmanlaan 1, Velsen-Zuid, tele foon 15510. Daar worden de aanmeldingen gaarne zo spoedig mogelijk ingewacht. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-NOORD. Het filiaal van de openbare bibliotheek in Velsen-Noord is vrijdagmiddag officieel geopend door wet houder J. G. Kolkman, die na een korte plechtigheid in restaurant ,,'t Karrewiel" aan de Wfj kerstraat weg, zich aan het hoofd van de genodigden naar het nieuw inge richte pand begaf en de tevoren verkre gen sleutel hanteerde om de deur te ope nen. Hier werden de aanwezigen gecon fronteerd met een zeer fraai ingerichte (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Vrijdagmorgen om acht uur stond op de Rijksweg tussen Velsen en Amsterdam bij Zij kanaal C een lange file auto's opgesteld, omdat de brug over het kanaal moest worden geopend. On danks de dichte mist naderde op dat mo ment met een snelheid van 110 km een personenauto, bestuurd door een 40-jarige inwoner van Alkmaar, die zijn vaart bij het ontdekken van de file niet tijdig meer kon inhouden. De auto kwam daardoor in botsing met de laatste wagen, het eigen dom van een 41-jarige inwoner van Heemskerk. De Alkmaarder schoot vervol gens door naar de linkerrijbaan, waar hi in een sloot terecht kwam. De auto werd zwaar beschadigd, terwijl de bestuurder met een hoofdwond en een hersenschud ding door de ongevallendienst naar het Antoniusziekenhuis werd overgebracht. De Heemskerkse auto liep eveneens schade op. (Van een onzer correspondent) VELSEN Het gebeurt niet dikwijls meer dat een paard en wagen bij een aan rijding worden betrokken, maar dit is dan vrijdagmiddag om een uur op de Heeren duinweg toch weer eens het geval geweest. Hier reden toen een paard en wagen, met aan de leidsels een 26-jarige inwoner van IJmuiden, waarbij het paard plotseling op hol sloeg. Een tegemoetkomende automobi list uit Zeevang zag de wagen naderen en week daardoor voor alle zekerheid in de wegberm uit. Onderwijl had de bestuurder getracht zijn paard af te remmen, maar hij liep daarbij een klap op van de achterbe nen van de viervoeter, terwijl de wagen toch met de personenauto in aanraking kwam. Deze werd daardoor licht bescha digd. Noch het paard, noch zijn eigenaar liepen hierbij enig letsel op, waarna bij een deskundig onderzoek leidsel en tuig volkomen in orde werden bevonden. (Van onze correspondent) ROTTERDAM. De zeesleepboot Clyde" van L. Smit en Co's Interna, tionale Sleepdienst zal de zwaar bescha digde Liberiaanse mammoettanker „Aquarius" (220.000 ton) van de Perzi sche Golf naar de Japanse haven Osaka slepen, waar het schip zal worden gere pareerd. De reis zal enkele weken du ren. De „Clyde" krijgt daarbij assisten tie van de Westduitse zeesleper „Alba tros". In Singapore zal bovendien de sleepboot „Elbe" van L. Smit aan de tanker vastmaken. De „Aquarius" werd enkele weken ge leden in de Perzische Golf na een aan varing met een Russisch vrachtschip zwaar beschadigd In de romp ontstond een enorme scheur, waardoor het schip ten dele vol water liep. De „Thames" van L. Smit heeft de tanker naar een ankerplaats ter hoogte van Bandar Ab bas gebracht, waar de lading ruwe olie voor een deel werd gelost en het schip zodanig in orde werd gebracht dat het aan de sleepreis naar Japan kan be ginnen. ruimte, waarin het publiek zich uitstekend kan bewegen en ruimschoots de gelegen heid heeft een keuze te doen. Hoezeer deze nieuwe accommodatie in een behoefte voorziet wordt bewezen door de recente toeneming van het aantal lezers met twin tig procent. Tijdens de bijeenkomst in ,,'t Karrewiel" heeft allereerst het woord gevoerd de voorzitter van de onlangs ingestelde be stuurscommissie, de heer J. C. Nuyens, die zijn grote waardering uitsprak over de tot stand gekomen fusie en de allerwegen ondervonden medewerking tengevolge waarvan men letterlijk zowel als figuur lijk onderweg is naar zelfstandigheid. De fusie vraagt echter wel tijd om tot het op timale te komen. Dankbaar gestemd was de heer Nuyens ook jegens de heren R. Graafsma en J. Suurmond sr. die steeds met goede ideeën naar voren kwamen. Bewondering had hij voor de heer J. V. Suurmond jr. wie de voorbereiding en uitvoering van de nieuwe bibliotheek in handen was gegeven. Vervolgens bood spreker wethouder Kolkman de sleutel voor het filiaal aan. Wethouder Kolkman constateerde in zijn toespraak, dat de destijds ingestelde bestuurscommissie zich geheel heeft ge geven aan de opgedragen taak om in een drachtig samengaan van de grote geeste lijke stromingen de volledige zorg en ver antwoordelij kheid te dragen voor het bi bliotheek- en leeszaalwerk in de gemeente Velsen. Het snel oplossen van het pro bleem der huisvesting van dit filiaal wijst erop, dat in alle geledingen wordt ge- Een overzicht van een gedeelte van het nieuwe filiaal in Velsen-Noord, waarvan wethouder J. G. Kolkman hoopte, dat het spoedig gevolgd zal worden door accommodaties in Zee wijk en Santpoort. streefd om deze woonwijk te vervolma ken tot een goede leefgemeenschap. In dit opzicht zijn meerdere voorzieningen tot stand gekomen, zoals de aanleg van het recreatiebos, het verbeteren van de ver keerssituatie en van de sportaccommoda ties, het gemeenschapshuis De Schouw, het clubhuiswerk, het plaatsen van kunst voorwerpen aan de openbare weg, de in spanningen welke het bedrijfsleven zich getroost bij bestrijding van geluids- en stofhinder en het gereedkomen van het volkstuincomplex. Dit alles betekent echter nog niet al dus de wethouder dat men er al is. Een goede lektuurvoorziening is van alle ge noemde ontwikkelingen en verbeteringen zeker niet de minst belangrijke zo ver volgde de heer Kolkman, die het boek schetste als onmisbaar venster op de we reld en het leven. Het boek is voorts een bron. Wethouder Kolkman sprak de hoop uit, dat „Velsen-Noord zich steeds meer aan deze bron zal laven, steeds meer het venster zal gebruiken op de wereld van de zienlijke en onzienlijke dingen". Met een kort dankwoord van de direc trice mej. A. J. Donkers werd vervolgens het officiële gedeelte besloten en begaven allen zich naar het nieuwe ingerichte fi liaal. Vrijdagavond spande de kroon met ruim twaalfhonderd bezoekers, zodat het tussen half negen en half elf vrijwel onmogelijk was alle stands nauwkeurig te bekijken. Bovendien zorgden de vele gratis uitge reikte attracties met snoepen en proeven evenals de verscheidenheid van demon straties bij de show van damesmode en schoenen voor grote opstoppingen, hetgeen overigens de gezelligheid van de beurs verhoogde Geen enkele standhouder was dan ook ontevreden over de resultaten, waarbij verschillende orders konden worden ge plaatst. Opvallend was voorts, dat niet al leen publiek uit Velsen-Noord belangstel- I ling toonde doch uit de gehele IJmond. Dit viel af te leiden uit de ingekomen kaarten waarop een rijm moest worden aangevuld om kans te hebben op de draagbare T.V.- toestellen en vele andere nuttige prijzen. De jury had dan ook alleminst een een voudige taak om daarover te beslissen. Uiteraard ging tegen het sluitingsuur de grootste belangstelling van de nog talrijke aanwezigen uit naar de winnaar(es) van de door de W.V.W. uitgeloofde vijfdaagse geheel verzorgde reis naar Parijs. Winna res werd Mar jon Benning, Vlaanderen- straat 13 in Beverwijk, die niet aanwezig was en dus vandaag de grote verrassing zal vernemen. Evenals met de augustus gehouden bra derie heeft de W.V.W., gestimuleerd door het actieve jongere bestuur, bewezen met de vereniging op de goede weg te zijn. ADVERTENTIE (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Volgende week vrijdag zal de wethouder voor Culturele Zaken in de gemeente Velsen, de heer J. G. Kolk man in Felison (Heidestraat 45, IJmui- den-Oost) een tentoonstelling van beeld houwkunst openen. Op deze expositie, die „Vormcontrasten" heet, wordt werk ge toond van de beeldhouwers Wim Bosman, Erik Claus, Eugène van Lamsweerde en Ger Zijlstra. De vier kunstenaars hebben gemeen, dat zij een bepaalde band hebben met Velsen. De drie laatstgenoemden hebben beel den vervaardigd, die in Velsen aan de openbare weg zijn opgesteld. Wim Bos man werkt en woont in deze gemeente. Overigens is in de keuze van de exposan ten juist gezocht naar tegenstellingen, naar het contrast in visie en vormgeving. Duidelijk blijkt dit ook al uit de beel den, die de gemeente Velsen van de ge noemde kunstenaars bezit. Van Erik Claus is onder meer het beeld „De zwemmers" voor de ingang van het zwembad De Heerenduinen. Van Eugène van Lamsweerde is de monumentale plas tiek, die voor het hoofdgebouw van Hoog ovens staat. Ger Zijlstra is de maker van het beeld „Amphibie", die is opgesteld in het Stratingplantsoen in Velsen-Noord. Wim Bosman tenslotte werkt vooral in hout en polyester en vervaardigt daarmee glad afgeronde en gebogen plastieken, ge Dit is trouwens niet de enige mutatie bij deze afdeling, want ook federatievoor zitter J. Harmsen en zijn medebestuur ders, secretaris J. H. Porck en penning meester I. Drukker gaven de wens te kennen hun functies eens aan anderen over te dragen. Op verzoek van de le den zullen zij echter nog een jaar aan blijven, waarbij het bestuur in ieder ge- vai werd versterkt met de heer H. Bol der. De heer J. W. Meijer had eveneens nog een belangrijk bericht, in het bij zonder voor de bejaarden die bijstand genieten. In tegenstelling tot hetgeen in vele andere gemeenten geschiedt in ver band met de vakantietoeslag, zal in Vel sen geen korting op de winteruitkering van bejaarden worden toegepast. Een mededeling waar door deze categorie stel lig met vreugde van zal worden kennis genomen. Wat het fractiebeleid betreft werd door de heer K. H. Marks eerst nog even her innerd aan de vele goede raadsbesluiten, die mede door de P.v.d.A. in Velsen wa ren voorbereid en uitgevoerd. De belang rijkste hiervan waren onder meer de in stelling van een commissie voor politie zaken, het overnemen van een bejaar denpension aan de Kanaalstraat, de voor het landgoed „Beeckestijn" gevonden bestemming, het krediet voor restaura tie van de voormalige PEN-centrale, het bestemmingsplan „Sluiswijk" en het in stellen van een dienst voor de gemeente lijke bejaardentehuizen. Onder deze omstandigheden wordt dit door de P.v.d.A. nog overbodig geacht, omdat de fractie meent dat haar invloed op de politieke besluiten in Velsen altijd groot genoeg is geweest. „Ook de in zichten van burgemeester Bosman ver schillen weinig met die van ons", meende de heer Van Os, „zodat wat de P.v.d.A betreft een vijfde wethouder pas ter spra ke behoeft te worden gebracht, wanneer in de raad het bestaande evenwicht wordt verstoord". Vermeldenswaardig is ook dat de heer D. Zalm, afdelingsvoorzitter van de Al gemene Bond van Bejaarden nog onthul de, dat hij voor de laatst gehouden ge meenteraadsverkiezingen was benaderd om te trachten een zetel te veroveren voor een Bejaardenpartij, een voorstel EXAMENS dat h(j overigens met verontwaardiging van de hand heeft gewezen. Hierna werden de leden in de gelegen heid gesteld tot eventuele kritiek, waar bij men zich over het algemeen volko men met het gevoerde beleid bleek te kunnen verenigen. Wel waren er enkele vragen, welke door de heer J. van Os van den Abeelen als fractievoorzitter werden benatwoord. Hieruit bleek dat er hard wordt ge werkt aan het verwezenlijken van een gesloten circuit voor geestelijk gestoorde bejaarden, terwijl de mogelijkheden voor het uitreiken van een cultureel paspoort aan "65 plus" nog nader zullen worden onderzocht. Verlaging van de bustarieven voor bejaarden werd door de heer Van Os echter voorlopig nog niet mogelijk ge acht. Over de herindeling van de IJmondge- meenten was spreker evenmin bijzonder optimistisch, vooral omdat hij meende te weten dat hierbij door de K.V.P. een „geraffineerde vertragingsactie" wordt toegepast. De heer Van Os geloofde dan ook niet dat deze kwestie nog in deze zit tingsperiode aan de orde kan komen, zo dat de behandeling van dit probleem hoogstwaarschijnlijk door een nieuwe re gering zal moeten geschieden. De heer Van Os bracht ook nog even het benoemen van een vijfde wethouder ter sprake, hetgeen tot de wensen van enkele andere partijen heeft behoord. inspireerd door vormen die in de natuur voorkomen. Op deze tentoonstelling zullen ook vier nieuwe beelden worden getoond, die de gemeente Velsen heeft aangekocht voor plaatsing in IJmuiden. Het zijn scheppingen van de beeldhou wers G. Bolhuis, Fred Carasso, Nel van Lith en Th. v.d. Nahmer. Deze beelden vallen buiten het motief, dat voor de expositie is gekozen. De bedoeling van het exposeren is om de bewoners van de straten, waar de beelden worden geplaatst, de Roerstraat en de Kromme Mijdrecht straat, en natuurlijk ook anderen, de gele genheid te bieden van tevoren met de beelden kennis te maken. Aan de bewo- ners zal op de openingsbijeenkomst ook worden gevraagd mee te werken bij het bepalen welk beeld in welke straat zal komen te staan. De voorzitter van de gemeentelijke commissie over kunstopdrachten, ir. H. Spruit, zal bij de opening van de tentoon stelling over de aangekochte beelden een korte inleiding houden. Van 16 oktober tot en met 8 november dagelijks van twee tot vijf uur 's middags is deze tentoonstelling voor bezoekers ge opend. Ook voor „vormkontrasten" is weer een educatieve begeleiding voorbe reid ten dienste van scholieren, die in klasseverband op bezoek willen komen. Afspraken daarvoor kunnen worden ge maakt tijdens de genoemde openingstij den via telefoonnummer 02550-16700. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. In het kader van het 40-jarig bestaan van de afdeling Heems kerk der Koninklijke Nederlandse Vereni ging voor EHBO houdt de jubileumcom missie op zaterdag 24 oktober een puzzel- tocht voor fietsers en een wandeltocht. Start en finish van beide tochten zijn bij De Vluchtheuvel aan de Maerten van Heemskerckstraat. De puzzeltocht voor fietsers heeft een lengte van 25 kilometer. Er wordt gestart tussen 10 en 11 uur. De minimum leeftijd voor deelneming is 10 jaar. Het parcours voor de wandeltocht is respectievelijk 5 en 10 kilometer lang. De start hiervoor heeft plaats tussen 11 uur 's morgens en 2 uur 's middags. Inschrij ving voor de wandeltocht is mogelijk voor kinderen vanaf 6 jaar. Iedere deelnemer ontvangt een herinnering. De opbrengst van de twee tochten wordt gebruikt voor de uitbreiding en vernieu wing van het materiaal. De aan te schaf fen materialen worden bij het jubileum als geschenk aan de vereniging aangeboden. Geen spreekuur. De Velsense wet houder van financiën, de heer J. G. Kolk man zal woensdag 14 oktober geen spreek uur houden. Marktplein/hk Lange Nieuwstraat IJmuiden Voorts werd door een der aanwezigen geïnformeerd naar een naam voor het nieuwe bejaardentehuis in „Sluiswijk", dat in de volksmond reeds het „Keizer Wilhelmhuis" wordt genoemd. Wethou der Roessingh antwoordde hierop dat nog geen passende naam is gevonden, zodat suggesties gaarne door het gemeentebe stuur worden ingewacht. Wel verzekerde hij dat het in geen geval „Keizer Wil- helmhuis" zal worden. Aan het eind van deze vergadering werd de bijeenkomst door voorzitter Harmsen dermate geslaagd geacht, dat hij voor december een nieuwe bijeen komst voor federatie en fractie in het vooruitzicht stelde. AMSTERDAM Bevorderd tot arts Th. J. M. Schlatmann, Haarlem. Arts examen (I) A. S. Meijer, IJmuiden; H. L. M. Willemse, Haarlem. Aangekomen schepen 9-10-1970: Prinses Mar griet; Dublin; Nordenhaff, Antwerpen; Prinses Irene, Dublin: Parnas 2, Karlstad; Taifun, Rot terdam, IJmuiden; Spaarneborg, Mostyn, IJmui den; Rijnstroom, Shoreham; Apollo 2, Goole; Schieborg, Hamina, Velsen; Pamir, Kingslyn, Zaandam; Skaufast, Pepel, IJmuiden; Alfredolf, Primo, Albany; Gaiber, Rotterdam; Claus, Lon den, IJmuiden; Aiglon, Londen, IJmuiden; Adel- heid Sibum, Liverpool; Lizard, Leixoes, Zaan dam; Aurora, Dordrecht; Odiole, Rotterdam, IJ muiden; Warsawa, Antwerpen; Frivolity, Lon den; Nomadisch, Par; Riio An, Dordrecht; Aifos Bremen. Vertrokken 9-10-'70: Ame Hilk, Midlesborough; Silvester, Baye Comeau; Astron, Liverpool; Tor Mercia, Immlngham; Lyra, Seven Islands; Syl via 1, IJmuiden, Britton Ferry; Clic, Kotka; Yew Forest, Liverpool; Stella Maris, New Castle; Braunsweig, Antwerpen; Spurt, IJmuiden, New Castle; Heather, Londen; Heinrich Nagel, Ham burg; North Emperor, Trinidad; Emil Delmas, Antwerpen; Diana, Zaandam, Hamburg; Alco- baca, Bremen; Savannah, Le Havre; Noordstad, Zaandam, Pasayer; Dintelborg, IJmuiden, Col chester; Aaltje, Londen; Taifun, Londen, IJmui den. Aangekomen 10-10-1970: Tanja, R'dam; Gre- gham. Gr. Yarmouth; Triton, R'dam, IJmuiden, Tekla, Par; Katja s., R'dam; Lady Sabilla, Lon den; Aurelia, Middlesborough; Memnon, Ant werpen; Hamnoe, Delfzijl;Zaanstroom, Felix- towe. Vertrokken 10-10-1970: Bancol, Londen; Jubi lation, Londen; Anna Gerdes, Kotka; Claus, Londen, IJmuiden; Tramp, Gunness; Balblom, Oslo; Alhena, Hamno; King David, Zaandam. Noordzee; Singo, Hartlepool; Wealenkerk. Kaap stad; Atlas, Helsinki. Schepen waarbij geen verdere aanduidingen volgen zijn naar of van Amsterdam gegaan. IJMUIDEN Besommingen van vrijdag: KW 164 f 19.000, KW 165 f 13.000, KW 212 f 9.100, KW 197 f 24.000, KW 98 f 1.400. KW 109 f 790, KW 146 f 1.860, KW 177 f 520, KW 180 f 11.200, KW 185 f 6.390, SCH 64 f 1.503, SCH 171 f 32.900, SCH 11 f 2.760, SCH 28 f 1.960, GO 6 f 11.000, GO 26 f 2.800, HD 28 f 2.820, HD 67 f 4.650, TX 10 f 2.400, TX 35 f 11.100, TX 37 f 6.400, TX 21 f 11.100, WR 61 f 18.800, IJM 57 f 48.900. IJM 4 f 10.700, IJM 44 f 3.090, UK 18 f 1.800, UK 70 f 1.560, UK 148 f 1.910, VD 6 f 3.990, VD 9 f 1.400, VD 19 f 2.390, VD 25 f 3.030, VD 46 f 3.440, VD 75 f 2.100, VD 115 f 2.350 Spanvissers: HD 28 en HD 211 f 3.080, TX 9 en HD 29 f 27.800, UK 54 en HD 56 f 630, UK 135 en HD 145 f 4.340, UK 142 en HD 236 f 4.050, UK 196 en HD 234 f 3.996, UK 17 en HD 249 f 3.240, VD 89 en HD 15 f 4.140. De door dertig vaartuigen verzorgde aanvoer bestond vrijdag in Urk uit: 35121 kilogram tong (6.70-8.10); 8472 kg. tarbot ,(2.29-6.56); 560 kg. griet (1.86-2.29); 50.000 kg. schol (1.00-1.50); 12.000 kg. kabeljauw» (0.37-1.80); 4010 kg. wijting (0.65-0.81); 1045 kg. schar (0.80-0.92) en 500 kg. poon (1.05-2.00). Tussen haakjes de prijzen per I kilogram. ADVERTENTIE IJMUIDEN en Tel. 14864 - Garage: Scheldestraat 87 Voor BEVERWIJK: Garage Breestraat 55. UITGEVAREN VISSERIJVAARTUIGEN Maandag 21 september: Mt. Michiel Jan VI. 110,, Liesje en Rutger VI. 153. Uinsdag 22 september: Hektrawler Camelis Vrolijk Fzn. Sch. 171. Woensdag 23 september: Hektrawler Rijn mond II Kw. 43. Donderdag 24 september: Hektrawler Zeehaan IJm. 57, Comelis den Duik Kw. 144. Vrijdag 25 september: Mt. Onderneming II Sch. 261. Zaterdag 26 september: Mt. Willem VI. 121. Maandag 28 september: Mt. Protinus IJm. 154, Jan Maria Kw. 171, Onderneming III Sch. 117 Ada VI. 7. Peronella VI. 131, Mk. Dageraad IJm. 4. Dinsdag 29 september: Hektrawler Rijnmond I Kw 15, Mt. Marian Ellen Kw. 159, Frank Vrolijk Sch. 64, Voorloper VI. 16, Mk. Helena Kw. 164, Alida Jacoba Kw. 165, Jana Kw. 213, Anna Hen- drika Kw. 215, Arie Jacob Kw. 221. Woensdag 30 september: Hektrawler Tetman Hette Kw. 74, Mt. Francina Kw. 153. Mk. Marlena Kw. 212. Donderdag 1 oktober: Hektrawler Hendrlka Johanna Kw. 81. Willy Kw. 141. Mt. Voorwaarts VI. 142. I Maandag 5 oktober: Hektrawler Annie Hillina Kw 170, Mt. Haarlem IJm. 9, Antje Kw. 49, Ora et Labora Kw. 51, Dirk Maria Kw. 80. Brittenburg Kw. 121, Marry Marian Kw. 149, Frank Sch. 46, Elly VI. 73, Voorbode VI. 103, Mk Mare Liberum Kw. 117, Cornelia Kw. 174. Elly Kw. 187, Maarten Cornelis Kw. 222. Dinsdag 6 oktober: Hektrawler Rijnmond III Kw 44, Rijnmond IV Kw. 85, Holland Kw. 123, Mt. Meyert Menno IJm. 209, Wiron II IJm. 211, Koraalbank Kw. 3, Jacob Kw. 55. Albatros Kw. 87 Soli Deo Gloria Kw. 152, Ml. Sola Gratia Kw. 52, Nestor Kw. 101, Jacoba Catharina Kw. 132, Michiel Kw 167, Arend Cornelis Kw. 205, Mk. Maartje IJm. 8. Poolster IJm. 11, Gelria IJm. 18, Eben Haezer IJm. 23, Maarten Cornelia IJm. 44, Nora IJm. 51, Swift IJm. 54, Wiron VIII IJm. 205, Wiron VII IJm. 207, Wiron III IJm. 221, Deo Volente II Kw. 11, Rose Marie Kw. 34, Margriet Jozien Kw. 63, Rudi Robert Kw. 66. Arendje Kw. 98. Wilma Kw. 113, Klazina Ma- ryke Kw. 127, Anna Lydia Kw. 145, Aquarius Kw. 173, Solea Kw. 180, Aleida Kw. 183, Valk Kw. 185, Hans Kw, 189, Margaretha Christina Kw. 190, Deo Volente Kw. 191, Vrouw Prijna Kw. 193, Eben Haezer Kw. 194, Antje Kw. 200. Waterman II Kw. 202, Yvonne Yolanda Kw. 206, En Avant Kw. 210, Geertruida Kw. 211, Agatha Kw. 214, Carry Anita Kw. 218, Janny Jacoba Kw. 220, Jacob Senior Kw. 226, Marco Wr. 32, Tiny Wr. 33, Dieuwina Wr. 45. Woensdag 7 oktober: Mt, Caroline VI. 90, Eli zabeth VI. 105, Bets en Gerda VI. 112, Ml. Dolfijn IJm. 55, Mk. Noordzee IJm. 3, Eben Haezer IJm. 23, De Hoop IV IJm. 46, Alie Kw. 109, Comelis van Beelen Kw. 146, Deo Volente Kw. 191, Agatha Kw. 214, Arie Jacob Kw. 221. BINNENGEKOMEN HARINGSCHEPEN 30 September: Frank Sch. 46 met 184 ktj. 1 oktober: Voorbode VI. 103 met 332 ktj. 2 oktober: Elly VI. 73 met 299 ktj, Meyert Menno IJm, 209 en Wiron II IJm. 211 (span- visserij) met 77 ktj, Rijnmond III Kw. 44 en Rijnmond IV Kw. 85 Ispanvisserijmet 571 ktj., Michiel Kw. 167 en Margaretha Christina Kw. 190 (spanvisserij) met 85 ktj. 3 oktober: Nestor Kw 101 met 90 ktj. 4 oktober: Holland Kw. 123 met 700 ktj., Bets en Gerda VI. 112 met 380 ktj.. Vooraan VI. 115 met 416 ktj. 5 oktober: Wllhelmina Johanna Kw 39 met 380 ktj., Elisabet Christina Kw. 41 met 546 ktj., Ursinus VI. 1 met 180 ktj.. Anita VI. 34 met 503 ktj. 6 oktober: Huibertje Sch. 242 met 481 ktj.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5