Eerste stap naar openlegging van paviljoen Lommerlust Ziekendag op 13 oktober in Heemskerk Tob de Bordes stelde teleur in het Micro Theater Mevr. C. Drijver, voorzitster van Huisvrouwenvereniging: „WAAROM GEEN KOOPAVONDEN TIJDENS ZOMERMAANDEN?" Prijzen schommelden hevig aan groentenveiling VERENIGINGSNiEUWS UIT DE IJMOND Huisje verdwijnt voor bredere toegang Wolff en Deken Plan tot herbouw schrijvershuisje Wel oog voor Andersen Binnenkort enquête BOC om mening publiek te peilen Bloemen stonden hoog genoteerd Spinazie werd weer duurder &*»i BURGERLIJKE STAND VELSEN Enquête ZATERDAG 10 OKTOBER 1970 IJMUIDER COURANT 7 Wr U-1 piï||§ I (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Een mogelijke instelling van een wekelijkse koopavond in Beverwijk houdt de gemoederen in de middenstand nu al geruime tijd in beroering. Het gekrakeel rond het koopavondexperiment in Amsterdam is overgeslagen naar onder andere Beverwijk, waar stemmen opgaan in de donderdagavond gehouden raadsvergadering te Beverwijk kwam de koopavond opnieuw ter sprake het idee van Amsterdam te volgen. De koopavond te Amsterdam betekent voor de zelfstandige ondernemers in de omgeving een graadmeter voor de te verwachten belangstelling van het publiek in eigen gemeente als er eenzelfde experiment zou worden ge houden. Werkweek V elsen-IJ muiden Beverwijk Velsen-Noord Heemskerk BEVERWIJK. Naast de smalle In gang van het paviljoen Lommerlust aan de Alkmaarseweg wordt een huis afge broken, dat aangekocht is om de toe gangsweg te verbreden. Dit werk kan de eerste stap genoemd worden naar de openlegging van Lommerlust, wat ech ter pas over enkele jaren geheel verwe zenlijkt kan worden wanneer de huizen aan de Alkmaarseweg in het kader van de sanering zijn afgebroken. Lommer lust heeft voor die toekomst al plannen. Er wordt met name aan gedacht om in het groen langs de verbrede Alkmaarse weg het schrijvershuisje van Betje Wolff en Aagje Deken te herbouwen. Dit is er over van de kopie van het schrijvershuisje van Betje Wolff en Aagje Deken in de tuin van Lommer lust. De directie heeft plannen om het te herbouwen, maar dan volgens een originele tekeningen neer te zetten voor het bejaardentehuiswan neer de sanering van de Alkmaarse weg aan deze zijde haar beslag heeft gekregen. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De jaarlijkse zieken dag voor zieken en bejaarden uit de Heemskerkse parochies en de parochie van St. Jozef en de Twaalf Apostelen uit Beverwijk wordt dit keer gehouden op dinsdag 13 oktober. De afdeling Heems kerk van „De Zonnebloem" heeft de or ganisatie in handen. Gezien de prettige ervaringen van vo rig jaar wordt ook deze maal weer ge bruik gemaakt van de opnieuw beschik- BEVALLEN: J. Volmer-de Bruijn, d., de Tiemenlaan 14, IJmuiden; S. Giezen- Minkema, d., Molenstraat 17, Santpoort; G. N. Starken-Scholder, d., Breesaap- straat 78, IJmuiden. ONDERTROUWD: F. Lindeman, Schip laan 572, IJmuiden en G. Siegers, Van Leeuwenstraat 81, IJmuiden; R. Vos, Ken- nemerlaan 131, IJmuiden en A. T. van der Meer, Kennemerlaan 131, IJmuiden; J. Blokker, Bellatrixstraat 7, IJmuiden en E. M. Smeding, Spaamestraat 103, IJmuiden. t.a. Spaamestraat 103, IJmuiden; C. G. J. Witte, Velserduinweg 207, IJmuiden en J. C. M. Huijzer, Kenaupark 24, Haarlem, t.a. Velserduinweg 207, IJmuiden; H. A. J. Koene, Burg. Rambonnetlaan 43, IJmuiden en W. A. N. IJzer, Burg. Rambonnetlaan 43, IJmuiden; E. A. de Groot, Fulton- straat 9, IJmuiden en W. M. C. Snijders, Zwaanstraat 61, IJmuiden, t.a. Zwaan straat 61, IJmuiden; G. M. A. Bergmans, Valeriuslaan 29, Driehuis en H. J. Borst, Valeriuslaan 29, Driehuis, t.a. Kon. Wilhel- minakade 66, IJmuiden; J. H. J. M. Mare- chal, Meeuwenlaan 45, IJmuiden en W. M. J. van Lieshout, Trompstraat 80, IJmuiden, t.a. Antillenstraat 19, Santpoort; G. de Boer, Wijk aan Zeeërweg 2, IJmuiden en A. M. Vlegels, De Weerdstraat 2, IJmuiden; F. W. Klein Meulekamp, Oranjestraat 85, IJmuiden en L. H. E. Filarski, Oranje straat 85, IJmuiden, t.a. Oranjestraat 85, IJmuiden; C. Hol, Ingenhouszhof 12, Am> sterdam en M. H. J. de Krieger, Eem- straat 18, IJmuiden, t.a. Eemstraat 18, IJmuiden; J. W. Padmos, Oosterduin weg 17, IJmuiden en T. van Duijvenvoor de, Gerard Doustraat 49, IJmuiden, t.a. Zwaanstraat 24, IJmuiden; W. van Ree' nen, Tulpenstraat 34, Santpoort en A. W. Siewertsen, De Ruijterstraat 114, IJmui den, t.a. Tulpenstraat 34, Santpoort; J. H, C. van Wijk, Watervlietstraat 52, Velsen- Noord en M. H. Daub, Sam van Houten straat 63, Amsterdam, t.a. Stratingplant- soen 99, Velsen-Noord; F. G. M. Helmer. Jac. Catslaan 15, Driehuis en E. B. M Schaaper, Breestraat 110, Beverwijk, t.a Jac. Catslaan 15, Driehuis; D. J. de Snaijer Pieter Verhagenlaan 33, Beverwijk en M. de Vries, Melklaan 41, Velsen-Noord, t.a. Peperstraat 36, Beverwijk; F. Woltjer, Van Broekhuijsenstraat 1, IJmuiden en G, A. M. Aupers, Schulpweg 504, Velsen- Noord. GETROUWD: J. van Oevelen en J. de Waard, Bestevaerstraat 4, IJmuiden; W. Barendregt en A. J. M. van der Bijl, Catharinastraat 65a, Rotterdam; P. Vreugdenhil en A. Wijnveen, Beekman straat 19, Dordrecht; W. H. Voogt en A, A. Toornvliet, de Tiendestraat 3, Velsen- Noord; J. G. Philippo en A. H. M. Dou- wes. Schoolstraat 11 rd., IJmuiden; C van Gils en M. A. H. Kassels, Jan Ligt- hartstraat 62, Lekkerkerk. OVERLEDEN: A. D. J. Pols, IV» j. Vechtstraat 97. IJmuiden; J. Broekhof! 11 j., Julianakade 24, IJmuiden; D. Hoek, 21 j., Dijkstelweg 17, Goedereede; Chr. H. Oudendijk, 81 j., wed. van F. Wesselman, Planetenweg 256, IJmuiden. baar gestelde kantine van de voetbal- vereeniging ADO '20 op De Vlotter. De ziekendag wordt 's morgens om half tien geopend met een feestelijke eucharistie viering, waarin pastoor M. C. van Stijn zal voorgaan. Het dameskoor van de Lauren- tiusparochie voert de gezangen uit. Na de koffie om ongeveer twaalf uur komen de priesters uit de omtrek naar „De Vlotter" om gezamenlijk en individueel aan alle zieken de hand op te leggen. Vervolgens nemen de zieken een uur rust waarna om twee uur een pottenbakster een demon stratie geeft. Om half vier wordt de dag besloten met een kort danklof; onder dit lof wordt aan alle aanwezigen de zegen gegeven. Een groot aantal particulieren heeft zich beschikbaar gesteld om de zieken en be jaarden met hun auto naar en van De Vlotter te brengen. De toegangsweg tot Lommerlust is momenteel juist breed genoeg om een auto toe te laten, terwijl men pas voor het bejaardentehuis kan komen na het nemen van een haakse bocht. Door de verbreding van de entree wordt alles heel wat gemakkelijker, al zal men met een wat minder haakse bocht blijven zitten. Het huis, dat door Lommerlust is aangekocht, zal volgende week al niet meer te zien zijn. De directie hoopt de ingang wat aan te kleden met groen en misschien een zitje met enkele banken. Voor de verdere toekomst denkt men bij Lommerlust aan het verfraaien van het terrein voor het tehuis, nadat de sa nering van de Alkmaarderweg haar be slag heeft gekregen. Er zal voor groen voorzieningen worden gezorgd en daar in wil men ook het huisje herbouwen, waarin het schrijversduo Betje Wolff- Aagje Deken hun veelgelezen romans uit de pen hebben laten vloeien. Zij heb ben gewoond in het voormalige Huize Lommerlust, dat ongeveer stond op de plaats van het bejaardentehuis met de zelfde naam. In de tuin stond hun prieel tje waarvan nu niets meer over is, maar dat jaren geleden nagebouwd is van hout. Thans staat het verloren in het bos bij de begraafplaats, overgeleverd aan weer en wind, waarvan het resultaat wel op de foto te zien is. Uit een tekening, die de directie anti quarisch verkregen heeft, blijkt dat dit bouwsel ook helemaal niet goed nage maakt is. Men wil dan ook aan de hand van de oude tekening het nieuwe huisje bouwen. Binnenhuiskermis. In het clubhuis „De Schuilhoek" in Heemskerk wordt op 4, 5, 6 en 7 november een binnenhuisker mis gehouden. De opbrengst van deze kermis is bestemd voor het clubhuis werk. Dank zij de medewerking van een aantal bedrijven en winkeliers uit Bever wijk en Heemskerk is een grote hoeveel heid prijzen beschikbaar. De openings tijden zijn van vier uur 's middags tot 10 uur 's avonds. Zaterdag 7 november is de kermis al om twee uur open. Wie nog een prijsje voor de kermis heeft aan te bieden kan zich met de heer F. Suring jeugdleider in verbinding stellen. Het te lefoonnummer van de Schuilhoek is 31811. BEVERWIJK. Op het splinternieuwe toneel van het Microtheater in Huize Scheybeeck trad vrijdagavond Tob de Bordes in de schijnwerpers. Het was ei genlijk de eerste Micro-avond van dit sei zoen en het theater was goed bezet. Het nieuwe iets verhoogde plankier bete kent een prettige verbetering van theater zowel voor de artiesten als voor het pu bliek. Nu Tob de Border. Het was de tweede maal dat hij in Beverwijk optrad. De eerste maal kwam hij met een uitstekend solotoneel-programma dat fijnzinnig ge nuanceerd overkwam. Voor de tweede maal op de Beverwijk- se planken stelde hij een beetje teleur. Niets was er over van het talentvolle to neelspel, dat hij in zijn vorig optreden zo treffend demonstreerde. Het enige dat wezenlijk iets met toneel te maken had, een scène uit de „Geborduurde bal", ging jammerlijk de mist in door naturalistisch willen zijn in iets waar dat echt niet kan. Het Chinese stuk „De geborduurde bal" is toch al geen sterke komedie, maar de scène die De Bordes voor zijn solo-optre den uitkoos is wel de minst geschikte uit het gehele stuk. Wat De Bordes verder liet zien was lou ter voordracht en daarin is hij voortref felijk als hij ook sterke teksten ter be schikking heeft. Hij koos ze van Bomans, Andersen (Hans Christiaan) en tussen door van de Duitse schrijver Manfred Ky- ber. Van Godfried Bomans bracht Tob de Bordes enkele sprookjes tot leven, zoals Volgens wethouder P. J. Sigon is on langs de ongeïnteresseerdheid van de middenstand in een wekelijkse koop avond gebleken. „In groten getale hebben ze de koop avond liever niet. Ook bijvoorbeeld in Haarlem zitten ze er niet om te gillen, maar een proef in Amsterdam dreigt een succes te worden, waardoor we ons moeten gaan afvragen of we het ons kun nen permitteren niet mee te doen", al dus wethouder Sigon donderdagavond in de raadzaal. Dit alles deelde hij mede naar aanleiding van vragen van het raadslid J. W. G. Reijkers (D'66). Het is een duidelijke zaak, dat het me rendeel van de Beverwijkse neringdoen den liever de koopavond wil vergeten. „Dit experiment (de instelling van een wekelijkse koopavond) is daarom zo be langrijk, omdat het zou kunnen bijdra gen tot een opinie- en besluitvorming t.a.v. deze ingrijpende zaak", zo stond in het septembernummer van „Samen Eén", het contactorgaan van de winke liersvereniging Stadscentrum. „Dat alleen al zou het winstpunt zijn, immers al te vaak hebben wij in onze kolommen reeds over deze materie het voor én tegen laten horen, terwijl wij in deze geen standpunt mochten innemen, omdat de meningen in eigen boezem nog teveel verdeeld waren. Niemand dorst zich over deze kwestie positief uit te spreken, omdat men doodeenvoudig de consequenties onvoldoende kon overzien" zo vervolgde het contactorgaan. Om enigszins de mening van het win kelend publiek te kunnen peilen hebben we enkele vrouwenorganisaties gevraagd of de instelling van een koopavond zou worden toegejuicht. Mevrouw P. H. M. van Royen-Kreijts, voorzitster van het Katholiek Vrouwen gilde: „Het winkelpersoneel zal een we' kelijkse koopavond niet prettig vinden. De werkweek wordt namelijk weer met enkele uren verlengd. Hoe ze dat pro bleem gaan oplossen weet ik echt niet. Toch schijnt een koopavond nuttig te werken. Ik dacht, dat er hier in Bever wijk druk gebruik van zal worden ge maakt". Mevrouw C. E. Drijver-van Zijll de Jong, voorzitster van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen afdeling Beverwijk en Omstreken, ziet eveneens veel heil in een wekelijkse koopavond. „Het is wel eens gemakkelijk en prettig voor het publiek. Op welke wijze diverse moeilijkheden, ik denk hierbij onder an dere aan de financiële problemen, moe ten worden opgelost weet ik niet. De huidige regeling, koopavonden in de pe riode Sinterklaas en Kerstmis voldoet goed. Tijdens de zomermaanden is een koopavond zeer dienstig. Denk eens aan de toeristen. En waarom niet een proef genomen. Als de koopavond in die proef periode niet bevalt kan de maatregel altijd ongedaan worden gemaakt. Ik zou graag duidelijk willen stellen, dat een wekelijkse koopavond moeilijkheden voor het winkelpersoneel met zich mee brengt. Dat aspect verliest de Neder landse Vereniging van Huisvrouwen niet uit het oog", aldus mevrouw Drijver. „Juffrouw Prillewitz", en „de kip Frede- rika". Voortreffelijk was hij in het laat ste sprookje waarin hij de broedende kip op verrassende wijze tot leven bracht. Zijn inlas, een „Tiergeschichte" van Kyber kon deze prestatie evenaren. Een avond met Tob de Bordes is dus gramma volgde na de pauze: enkele sprookjes van Andersen. En hoe wist hij deze te realiseren? Antwoord: Wel heel sfeervol, met veel gevoel voor de rust die Andersen bijna onmerkbaar rond zijn sprookjes laat aanvoelen. Maar ook met oog voor de scherpe kritiek die de bril jante Deense sprookjesschrijver heeft op de wereld waarin hij leefde. Een avond met Tob de Border is dus wel interessant, maar voor de echte to neelliefhebber blijft er in zijn nieuwe pro gramma veel te wensen over. K. VAN LEEUWEN. BEVERWIJK Doordat de aanvoeren aan de bloemenveiling onder de vraag blijven waren de bloemen de afgelopen week duur en maakte de veiling ,,'t Cen trum" een buitengewoon goede week, welke aanmerkelijk beter was dan die van een jaar geleden. Door de storm vorige week kregen de buitenbloemen er goed van langs, maar nu de ergste schade weer tot het verleden behoort, kwamen de bloemen van buiten in wat ruimere mate dan in het begin van de week. Voor de buiten-troschrysanten liepen de prijzen op tot 170 cent per bos, de jaar- rond ging tot 260 cent per bos, terwijl de geplozen anjers tot 57 cent per stuk no teerden. Anjers zijn nog steeds duur en gingen tot 51 cent per stuk, hoewel men de doorsneeprijs in de buurt van 30 cent moet zoeken. Rozen varieerden van 26 tot 56 cent per stuk, de babyroosjes kwamen tot 24 cent. De grote verrassing was wel het vlotte herstel van de irissenmarkt. Er komen partijen Prof. Blauw van ruim zeshonderd bos, die van 140 tot 310 cent per bos kwa men. Fresia brengt ook hoge prijzen op; men betaalde tot 260 cent per bosje. Groot is nu ook de aanvoer van nerinen, hiervan ziet men nu partijen van ruim duizend stuks, er werd tot 110 cent per stuk voor betaald, terwijl de speciale soorten tot 145 cent per stuk gingen. Woensdag was er een grote potplanten veiling, met een gevarieerde aanvoer en sterk oplopende prijzen. De prijzen waren vrijdag: anjers 1441. trosanjers 125185, chrysanten 70170, jaar-rond 145260, per stuk 1857, dahlia 4553, fresia 90230, gerbera 1842, gla diool 70100, iris 140260, lelie per tak 90160, nerinen 45100, crispa 26, orchi dee 36—43, roos 2656, per tak 1226. babyroos 824 x tulpen 16—42. Mevrouw M. Blokker-Rozenhart, voor zitster van de Vrouwenbeweging van het Nederlands Katholiek Vakverbond, is ook voor een vaste wekelijkse koop avond. „Overdag heeft een huisvrouw vaak geen tijd om te gaan winkelen. In de avonduren kan de man op de kinde ren passen en doet zijn echtgenote bood schappen. Het lijkt me een fijne rege ling". De Beverwijkse Ondernemers Centra le wil een enquête onder het winkelend publiek gaan houden. De heer Chr. de Goede, voorzitter van de BOC, verklaarde, dat de plannen al op tafel liggen. „Ik heb nimmer van het publiek vernomen, dat een koopavond gewenst is. Je praat er wel eens over als het rustig in de zaak is en dan hoor je, dat het publiek wel een koopavond wil, maar dan enkel en alleen om de sfeer in de straten te proeven. De heer De Goede wees op de kosten verhogende factoren, die een koopavond met zich meebrengt. „Als we toch wor den gedwongen een avond in te stellen, omdat de plaatsen in onze omgeving daartoe ook overgaan, dan is de vrijdag avond niet de geschiktste oplossing. Don derdagavond zou, zo denkt de BOC er over, wenselijker zijn. Vooral geduren de de zomermaanden trekken heel veel mensen reeds vrijdagavond naar een vakantieadres", aldus de heer De Goe de. Ned. Hervormde Kerk. Beroepen te Goedereede J. den Hoed te Meerkerk; te Dinteloord R. J. van de Hoef te Papen drecht. Aangenomen naar Vijfhuizen G. S, Alma, kandidaat te Amsterdam; naar Mak- kinga-Elsloo P. J. de Ridder te Stiens. Be dankt voor Leusden J. P. van Roon te Katwijk aan Zee. De sloper is druk aan het werk om Lommerlust een royalere ingang te verschaffen. ZATERDAG 10 OKTOBER Herv. Jeugdgebouw, Rembrandtlaan, IJmuiden-Oost, 19.45 u. toneel door Rand stadspelers „Dei oom Aalbert toch", voor De Martinitoren. Allison, jongerensociëteit, Kanaalstraat IJmuiden, 20 u. BZN uit Volendam. ZONDAG 11 OKTOBER Velserbad, Briniostr. 18, IJmuiden, 9- 10.30 u. VZV, 10.30-12 u. gemengd zwem men, 12-13.45 u. CSB, 13.45-14.45 u. en 15- 16.30 u. gemengd zwemmen. MAANDAG 12 OKTOBER Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Willemsbeekweg 96, IJmui den. 14.30-17.30 en 19-21 u.; filiaal „Spaarnberg" Wüstelaan 79, Santpoort- Noord, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; Filiaal parochiezaal onder de Petruskerk, Venusstraat 15-18 u. en 19-21 u.; filiaal Velsen-Noond, Wijkerstraatweg 177, 14.30- 17.30 u. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 19.30 tot 20.45 u. bibliotheek en inlichtin gen centrum van de Ned. Vereniging voor Sexuele Hervorming. De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmui den, bejaardensoos, meisjesclubs, tiener groep, volksdansen voor jong en oud. De Ring, van 19.30 tot 21.30 u.; boks- training in de gymnastiekzaal van de F. L. Ossendorpschool (ingang Wijk aan Zeeërweg) IJmuiden. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 19.45 u. Bridge Club De Jump. Velserbad, Briniostraat 18, IJmuiden, 6.30-8 u. gemengd zwemmen; 8-16.15 u. schoolzwemmen; 16.15-16.45 zwemlessen; 16.45-18 u. gemengd zwemmen; 18-21 u. zwemver. Kenn. St.; 21.00-22.30 u. zwem- ver. R.K. Velsen. ZATERDAG 10 OKTOBER De Kelder, Hilbersplein. 20 u. disco theek. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 13.30-15.30 u. ZONDAG 11 OKTOBER De Slof, Raamveld. 14-17 en 20-23 u. discobar. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 9-10.15 en 10.45-12 u. MAANDAG 12 OKTOBER De Opgang, Florastraat. 20 u. ds. Pas veer voor NCVB. Bejaardenpaviljoen, Westerhoutplein. 14 u. handwerken. Leger des Heils, Geijsendorfferlaan. 20 u. werkgroepavond AA. Beverwijkse Sportraad, Huize Schey beeck, Velserweg, 20-22 u. spreekuur. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7-16 en 20.15-21.30 uur. De Slof, Raamveld. 13 u. bejaarden soos, 20 u. Koreaans karate. MAANDAG 12 OKTOBER Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker straatweg. Geopend 14.30-17.30 u. ZATERDAG 10 OKTOBER De Lichtboei, Maasstraat 5. 19.30 u. pro gramma voor jeugd vanaf 13 jaar. BEVERWIJK. Door het zachte na jaarsweer is de groentenaanvoer aan de veiling Kennemerland veel groter dan nor maal om deze tijd. De handel kon, voor al in het midden van de week lang niet alles opnemen, waardoor een produkt als andijvie doordraaide om een dag later weer goed aan de prijs te zijn. Maar niet alleen de andijvie draaide door, ook vele andere produkten ondergin gen dit lot, waartoe ook de bospeen be hoorde. De andijvie vormde wel een be langrijk artikel aan de veiling waarvoor van 10 tot 24 cent per kilo betaald werd. Spinazie werd weer duur en liep op tot 88 cent per kilo. Sla ging in het begin van de week niet hoger dan 15 cent per krop om vrijdag weer op te lopen tot 31 cent per krop. Het ruime aanbod van bloem kool deed de prijs dalen tot een halve gulden per stuk. Bonen zijn voor de tijd van het jaar ook maar matig aan de prijs. Men betaalde minder dan twee gulden per kilo. Bospeen, lange tijd een goed te ver kopen artikel kwam nu niet hoger dan 35 cent per bos, de waspeen bleef beneden drie dubbeltjes per kilo. Tomaten liepen in prijs op en kwamen vrijdag tot een gul den per kilo. Witlof blijft tot nog toe goed aan de prijs en werd tot 160 cent per kilo verkocht. De verschillende winterprodukten gaan vrij regelmatig weg voor matige prijzen, want ook de spruiten zijn niet duur en komen even boven een gulden per kilo. De prijzen waren vrijdag: andijvie 10-24, bloemkool 16-53, bospeen 18-31, boeren kool 18-15, komkommer 15-44, spinazie 6- 88, groene kool 10-25, rode kool 10-19. snij bonen 55-175, sperciebonen 40-155. pronk- bonen 25-110. postelein 58-65 prei Ifi-49, tomaten 44-100. waspeen 13-29. sla 7-30, uien 22-27, breekpeen 11-25, witlof 120- 160, knollen 12-34, spruiten 35-114 en me loenen 25-150.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 7