Kunstraad heeft geen vertrouwen in Han Lammers Velickovic Galerie-T Arlene Saunders zingt geweldige Arabella K Sport RTV m Toneelkwestie Amsterdam Verwen Uw huid Nederlands gezin koopt 25 boeken per jaar NEDERLANDSE OPERA BRENGT WERK VAN RICHARD STRAUSS Ook lakens met keurmerk zijn niet goed" t'T TSJl'V,fichtine-da'hc' fclê'XÏ (vSSeTd, te TV zondag Gesprek met Adr. Roland Holst TV zondag T.V. vanavond Radio zondag Radio maandag TV zaterdag TV maandag ZATERDAG 10 OKTOBER 1970 JOEGOSLAVISCHE SCHILDER De Joegoslavische - 5 Rudi Carrell en S Consumentenbond gaat in tegen CCO-partner: Amsterdam de hoofdrol, evenals twee jaar daarvoor bij de wereldpremière in Wenen. De voorstelling in Amster dam onder leiding van de componist was een eclatant succes. Lotte Leh mann had een enorme ervaring zij had ook de premières gezongen van „Ariadne auf Naxos" in 1916 en van „Die Frau ohne Schatten" in 1919. (Van onze kunstredactie) AMSTERDAM. De Amsterdamse Kunstraad dreigt haar werkzaamheden te schorsen, als B. en W. niet aan drie voor waarden voldoen: dat wethouder H. Lam mers zijn kunstbeleid niet langer huiten de Kunstraad om voorbereidt; dat B. en W. de Kunstraad volledig en tijdig in formeren; dat de Kunstraad wordt be trokken in het nog komende overleg over de bespeling van de stadsschouwburg, constateerde een „wanverhouding tussen de pretenties en de geleverde prestaties". Hij meende, dat de commissie Toneel en Letteren pretendeerde een nieuw toneel- bestel voor heel Nederland te willen openstellen. De Kunstraad vond dat een wat demagogische uitleg. Rein Bloem, voorzitter van de commis sie Toneel en Letteren, meende dat B. en W. voor „de open wond" hadden moeten kiezen en niet voor „het doekje voor het bloeden". B. en W. willen van de stads- waarbij ook het advies wordt gerekend schouwburg een „pleisterplaats maken dat Hugo Claus op 15 oktober uitbrengt over het te formeren gezelschap voor de vaste bespeling van de stadsschouwburg. De raad wil dit advies eerder bespreken dan de commissie van advies en bijstand voor kunstzaken uit de gemeenteraad. Wethouder Lammers, die met zijn voorganger wethouder Polak, gisteren ge durende anderhalf uur de vergadering van de Kunstraad in het stadhuis bij woonde, heeft toegezegd de drie eisen in het college van B. en W. te bespreken. Met de twee eerste eisen was hij het persoonlijk eens. Wat de laatste betreft, zei hij dat de opdracht van B. en W. aan Claus niet meer terug te draaien was. „Een man, een man, een woord, een woord", zei hij. Wethouder Lammers deelde mee, dat Hugo Claus dezer dagen met Hans Croi- set contact zal hebben over het plan voor het publiekstheater. Erik Vos liet via hem zeggen, dat er geen contact is geweest tussen hem en Claus. Het lid van de com missie Toneel en Letteren van de Kunst raad, Hans van den Bergh (toneelcirti- cus), wist te vertellen dat wethouder Lammers positief staat tegenover een tus senrapport dat Claus al zou hebben uit gebracht. Rein Bloem, voorzitter van de commissie, meldde een initiatief van de acteur Wim Jouwenhoven voor een me- I ningspeiling onder alle acteurs in Neder land. De vergadering was voornamelijk ge wijd aan de manier, waarop de wethou der zijn adviescollege, de Kunstraad, ge negeerd heeft. Het wantrouwen in het beleid van de wethouder was algemeen. Dit werd vastgelegd in een conclusie, die ter kennis gebracht zal worden aan de ge meenteraadsleden. Daarin verwijt de Kunstraad de wethouder een „overijld en onoordeelkundig" beleid in de toneel kwestie „met voorbijgaan aan de door de Kunstraad gewenste openheid". Een radicale stroming in de Kunstraad voelde voor onmiddellijke schorsing van de activiteiten totdat het dagelijks be stuur van de raad bevredigende antwoor den zou krijgen van B. en W. op de bo venvermelde eisen. Over dit voorstel staakten de stemmen. Met vrijwel alge mene stemmen werd toen het voorstel van het bestuur aanvaard om de schor sing pas in te laten gaan als de Raad binnen zeven dagen geen bevredigend antwoord heeft gekregen. De wethouders Polak en Lammers ga- om het ziektebeeld te verhullen". Hij zag twee alternatieve oplossingen voor de schouwburg: een vaste bespeler met een bundeling van optimale speelkrachten of een open structuur, waarbij méér gezel schappen van de schouwburg gebruik kunnen maken. De raad heeft niet genoeg tijd gekregen om dit goed te onderzoeken. ADVERTENTIE Verwen dagelijks Uw huid door gezicht -en hals met „Oil of Olaz" te verzorgen. Deze vocht- houdende tropische olie voor komt dat zon en wind de huid uitdrogen. Het houdt haar zacht en elas tisch en is de best denkbare be scherming tegen rimpelvorming. Gebruik het dagelijks als basis voor make-up als ook 's avonds. Het laat geen spoortje vettig heid op de huid achter. Olie van Olaz, verkrijgbaar bij apotheken, drogisten en parfu merieën, schenkt U een prach tige matte teint, kortom het bewaart de jeugd van Uw huid. Margaret Merril (Van onze kunstredactie) i 11 8 november schil- nieuwe quiz in derijen exposeren in Galerie-T. Tekenin- S - HAARLEM in Parijs wonende schilder Velickovic g zal van 16 oktober tot gen van deze schilder zullen van 17 okto- 1 detective-stijl ber tot 7 november worden geëxposeerd in Gallery Jalmar, de Amsterdamse de pendance van Galerie-T. Velickovic geniet zowel in zijn vader land als in Frankrijk een bijzonder grote bekendheid. Daarom zal de opening van de expositie in Galerie-T, die een pre mière voor ons land betekent, worden bijgewoond door de Joegoslavische am- y uc vvai_iii_ bassadeur in Den Haag en door de con- h artiesten opdraven voor het pro- seiller culturel van de Franse ambassa- g aoimrl rlnnr Louis de. Dit laatste omdat de schilder kort ge leden in Parijs de aandacht trok met een grote expositie in het „Musée d'Art Mo derne. g Nederland 1. Een hele nieuwe week g vol televisie begint 's middags met een uitzending van de Evangelische Omroep. Mevr. H. M. Goudt-Chris- tiaanse vertelt ditmaal over Nathana- i el en het Kinderkoor uit Putten van meneer Brandsen zorgt traditiege- 8 trouw voor de vocal omlijsting. 8 Om even over vieren neemt de S NCRV de wacht over. De NCRV laat AMSTERDAM In Nederland werd het afgelopen jaar 400 miljoen uitgegeven voor de aankoop van boeken. Er werd meer geld besteed voor overige lectuur: de abonnementsgelden van dagbladen, nieuwsbladen en periodieken bedragen te zamen circa 700 miljoen gulden per jaar, aldus een publikatie van de Stichting Speurwerk betreffende het boek. Jaarlijks worden er bijna 70 miljoen gramma Rodeo, geleid door Louis Brandenberg, Leo Riemens, Hans van Neefs. De jury bestaat uit Ansje van Eyck, Jenny Arean en Fred Hartog. Amateurs die zoal voor de camera verschijnen: het vocale duo Marian en Dorothé, zangeres Diana Vredenberg, 5 zangeres Lydia Zijdell, het Trio Mill S en het duo Liedekens Boetiek. Als ze allemaal een beurt hebben 8 gehad, wacht het kijkersvolkje een 5 nieuw verhaal uit de Augsburger Pup- J penkiste. Titel: Daar komt een leeuw S aan vliegen. J De eerste avondactiviteiten spelen 5 zich af in het Nijverdal waar de Woefs en de Lamaars verblijf hou den. Er is daar weer heel wat aan de hand, net als trouwens in de na het nieuws uit te zenden eerste aflevering uit de nieuwe Swiebertjesserie. Wat dat Swiebertjes-avontuur betreft, er is naast de gezichten van oude beken den als Joop Doderer, Riek Schagen en Bromsnor-Lou Geels een nieuwko- Jaarlijks worden er bijna 70 miljoen S mer (althans in de Swiebertjesserie) boeken gekocht, terwijl door de openbare S te z}en; Louis Borel die de pandjes- Klinfluilrpn pn wnrHt. PT Hoor de lGZGTS OOK _i inv. rnv>V»+c.Vo+pn bliotheken en wordt er door de lezers ook S de hoge zijden en de ambtsketen worden uitgeleend. Omgerekend per huis- Rien van Nimen heeft overgeno- jaar ge- men en nu als burgemeester op het houden betekent dit dat er per middeld 25 boeken worden gekocht en u gaberm verschijnt, dat er uit openbare bibliotheken vijftien Na nieUws de start AMSTERDAM Vijfendertig jaar geleden vond in de Stadsschouwburg de eerste voorstelling in Nederland plaats van de opera „Arabella" van Richard Strauss. De sopraan Lotte ven in de vergadering hun commentaar I Lehmann, wier naam een legendari- op het witboek over de kwestie. Wethou- ggjjg klank heeft gekregen als der Polak vond dat de Kunstraad met ()Strauss_zangeres» zong in 1935 in efficiënt en doelbewust heeft gewerkt en (Van onze correspondent) DEN HAAG. Volgens een onderzoek door de Nederlandse Consumentenbond is er in Nederland geen flanellen laken te koop, dat deugt. Ook niet die het in De sopraanpartij in „Arabella" stelt bijzonder hoge eisen deze opera kan eigenlijk alleen maar gespeeld worden als er een zangeres gevonden wordt, die over een prachtige stem beschikt. Zij moet daarbij een ras-actrice zijn en zij moet de muzikale intelligentie hebben de onvoorstelbare moeilijke partij uit het hoofd te zingen. Zij moet de hele en deze schouders moeten zo mogelijk welgebouwd zijn. Om kort te gaan „Ara bella" moet (met permissie) een schaap met vijf poten zijn. Het ligt voor de hand dat de vraag ge steld wordt of de Nederlandse Opera Stichting er goed aan heeft gedaan om deze opera voor het voetlicht te brengen. Vooral de vijanden van Richard Strauss zullen hoofdschuddend de schouders op- het algemeen vertrouwenwekkende 0pera op haar schouders kunnen dragen „groenzegel"-keurmerk van de Neder-1 landse Vereniging van Huisvrouwen dra gen. Ze krimpen allemaal te veel in de was en bovendien zijn er veel bij die een te geringe treksterkte hebben en daarom te snel slijten. Daarbij komt nog dat de kwaliteit van wat men in de winkels on der een zelfde merk verkoopt, dikwijls zeer wisselvallig is. Onder de 34 merken die de consumen tenbond onderzocht, zijn er 16 met het halen over deze keuze. Maar een ieder .groenzegel." Ze worden in de was alle- die de voorstelling van gisteravond heeft maal te kort volgens de door de consu- meegemaakt kan niet anders doen dan mentenbond gehanteerde NEN-norm, die zijn volledige instemming betuigen. Ar- adviseert dat er na krimp een lengte van lene Saunders die „Arabella" zong is 240 a 250 cm moet overblijven. Eén I een tweede Lotte Lehmann; „ik wil nog ,groenzegel"-merk krimpt zelfs tot 221 verder gaan: ik kan mij niet voorstellen, cm. Met dergelijke lakens, aldus de con- dat Lotte Lehmann indertijd beter sumentenbond, kan men een bed niet goed instoppen. Dan kan men beter la ken per drie meter kopen en ze zelf ma ken. Consumentenbond en Vereniging van Huisvrouwen behoren tot de organisaties die samenwerken in het Consumenten Contact Orgaan. Mevrouw Holdert van het onderzoekinstituut van de huisvrou wenvereniging zegt: „De consumenten bond deelt diermee een trap uit naar ons keurmerk en bemoeilijkt ons „opvoe- dingswerk" bij de fabrikanten. Wij heb- beide gelieven op elkaar toetreden ben allang voorgeschreven dat lakens volmaakt gezongen en volmaakt geac- uiterlijk 1 januari 1971 nieuw minimaal teerd. De regisseur 250 cm lang moeten zijn en na krimp minimaal 235 cm. Dat wist de Consumen zongen heeft dan Arlene Saunders gister avond in Amsterdam." Rolf Kiihne, die een fenomenale Man- dryka zong en die met kop en schouders boven de andere mannen uitstak, had een vreemd accent en was slecht te ver staan, maar dat hoort bij zijn rol hij is een vreemdeling uit Zuid-Slavië. Het liefdesduet van Arabella en Mandryka in de tweede acte was onvergetelijk mooi. Iets mooiers kan men zich niet voorstellen, dan het moment waarop de tenbond. Een deel van de lakens met ons keurmerk, die men nu heeft onderzocht, komt in feite uit partijen die worden uit verkocht." Directrice mej. drs. Fransen van de Consumentenbond repliceert: „Ook die nieuwe vorm van de NVVH is ons te laag. Je moet niet meewerken aan pro- duktie van artikelen van te lage kwali teit. Dat is trouwens in het algemeen het gevaar van keurmerken, omdat de con trole zo moeilijk is. Wij hebben de NVVH niet willen aanvallen. Wij hebben ze tij De regisseur Rudolf Hartmann dient uitbundig gehuldigd te worden voor de regie van deze scène én voor zijn enscenering van het slot, waarin Aabella de trap afdaalt om haar geliefde een glas helder water aan te reiken het symbool van haar trouwe en zuivere liefde. Zdenka, het zusje van Arabella, die als man gekleed moet gaan, werd heel goed gezongen door Gertrud Freedmann. Het is een onmogelijke rol, maar zij heeft hem aannemelijk gespeeld. De „Matteo" van Michael Trimbel is geen onmogelij ke rol, maar hij heeft hem wel onaanne namelijk gespeeld. Hij had te veel moeite met de bijna onzingbare partij die van een boeken worden geleend. J nieuwe serie Zeskamp-afleveringen. Bovendien wordt er een niet na te gaan Acht gemeenten gaan het in^deze eer aantal boeken geleend uit particuliere bi- B ste ronde tegen elkaar opiie:mem Die bliotheken en worden door de lezers ook B gemeenten zijn iDoetmchem Drach- onderling uitgeleend. Men kan dan ook ten, Alkmaar De Bilt Rolde, Lmne boek nog steeds ..m is. gaanr. de Kieinveehal in Utrecht. Ba- 5 rend Barendse heeft als vanouds de j taak van commentator. Tom van Maar- ren is wedstrijdleider. Als scheidsrech- ters fungeren nog steeds Ben Bril en B Luc van Nuffel. B Na dit spektakel de herhaling van het tweede deel van het TV-feuilleton S de Kleine Zielen. In het hierna uit te 5 zenden programma Zaterdagavond- S zang zingen verschillende koren uit 8 Noord-Holland in de Grote Kerk van S Alkmaar het „laat ons nu vrolijk zin- S gen" en het „ere zij God aan de Va- der". Tussen de twee liederen in de- 5 clameert Henk Voges. De uitzending 8 kwam tot stand in samenwerking met 8 de Koninklijke Bond van Christelijke 8 Zang- en Oratoriumverenigingen. 8 Van een Frans filmteam is de do- 8 cumentaire Het Rode Boekje over de 8 culturele revolutie in China die Hier S en Nu als besluit van de avond uit zendt. Nederland 2. Vanuit de Sporthal in Bölingen (Duitsland, bij Stuttgart) komt rechtstreeks een gloednieuwe Rudi Carrellshow tot de Nederlandse beeldbuiskijkers. Thema van de show: het Kurort. Rudi wordt in deze show bijgestaan door Hildegarde Knef, de Amerikaanse komiek Gene Sheldon, Bueno de Mesquita, Roy Black en de tweeling Ulli en Gabi König om er maar een paar te noemen. De show, 3 een coproduktie van Süddeutscher 8 Rundfunk en Radio Bremen, wordt 8 door de VARA op het scherm ge- 8 bracht na het nieuws van acht uur. In de vooravond presenteert de 8 VARA het nieuws, een aflevering uit 8 een nieuwe serie rond Lucy Ball. J Daarna een programma van James S Benjamin over het Wilde Westen van vandaag de dag. Het Wilde Westen, 8 waar het voor de huidige cowboy al- 8 les behalve filmromantiek is, maar 8 louter en alleen hard werken voor de 8 boterham. Van het Wilde Westen ten- 8 slotte naar Bölingen waar, zoals reeds 8 verklapt, Rudi Carrell in het Duits i voor humor gaat zorgen. Als de kij- 8 kers uitgelachen zijn, een uitzending 8 van Achter het Nieuws en de afle- 8 vering „de Moord met de zwarte Kous" j uit de serie Ik zoek X. Moord met de S zwarte kous werd geschreven door 8 Bep Westenberg. Het is een nieuw 8 spelletje, bedacht door regisseuse El- gen door Kieth Engen. Wel goed ge- J ien Blazer (van o.m. per seconde wij- speeld, maar niet zo goed gezongen, ach 8 zer)Dick Woudenberg is de spellei- je hoeft als vader van een mooie doch- der. Via heel veel vragenstellerij moe ter zelf niet volmaakt te zijn. S ten twee deelnemers (detectives) uit- Van de drie graven waren John Vier- 5 vissen, welke van de vijf op de tri- kens en Tom Haenen de beste. Maria J bune zittende slachtoffers Annie ter als Fiakermilli en Nelly Morpur- 3 Veer met een zwarte kous om zeep go als kaartlegster pasten zich uitste- S hielp. Die pseudo-detectives kunnen kend aan in dit internationale gezel- i met hun gevraag een leuke som geld schap. Simon van Trirum als bediende, 8 verdienen. Als de dader bekend is, liet zien hoe je in een kleine rol groot t komt de VARA met de BBC-produk- kunt zijn. Sophia van Santé als Adelaide J ty Monty Pythons vliegende circus, de moeder van Arabella, deed voor haar J een satirisch programma gebracht dochter niet onder en dat zegt heel wat. 5 door Terry Gilliam, Terry Jones, Gra- Summa summarum: een zeer goede J ham Chapman, Eric Idle, John Clee- voorstelling van een minder goede ope- 8 se en Michael Palin, waarin on- ra. De musici van „Het Radio Filhar- 8 danks de titel niemand vliegt, monisch Orkest" onder leiding van Os kar Danon uit Belgrado, kan men niet verwijten dat zij weieens te luidruchtig speelden Strauss kan men wel aanre- kennen dat hij te veel noten nodig heeft op momenten, dat niemand er behoefte aan heeft. De decors van Thierry Bosquet waren mooi, zijn costumes nog mooier en de jurk van Arabella was een droom. Er volgen nog drie voorstellingen in Am sterdam zondagmiddag 11 oktober (13.30 uur) en woensdag 14 oktober Arlene Saunders in Arabella. dig gezegd dat geen' enkel laken in de Strauss geschreven heeft. Graaf Wald- Nederlandse winkels volgens ons deugde,1 ner, de vader van Arabella werd gezon- danks de titel 8 Nederland 1. KRO/RKK komen om 8 elf uur met een uitzending vanuit de 8 kerk van O. L. Vrouw van Zeven Smarten te Amsterdam van voor de eu- zingt Gerry de Groot „Arabella", het 8 charistieviering aldaar. Het middag- zal moeilijk voor haar zijn om Arlene 8 programma van de NOS vermeldt in Saunders (die nog een keer op maan- fc eerste instantie het drieluik nieuws, dag 12 oktober in Amsterdam zingt) 8 weekjournaal, en verkeersinformatie, te evenaren. Scheveningen: 16 okto- 8 Daarna gaat het met de camera rich- ber, De Groot 18 oktober, Saunders. 8 tinS Engeland waar zich vlakbij de Rotterdam: 20 oktober met Gerry de 8 grens met Schotland de verhalen van Groot. Utrecht: 22 oktober met Saun- 8 de serie the Borderer afspelen j5 Na dit. .st.ukie geschiedenis d van een nieuwe serie uitzendingen van de stichting Openbaar Kunstbezit. De eerste aflevering is gewijd aan de tot 15 november durende expositie Kon trasten in het Haagse gemeentemu seum. De tentoonstelling wil een beeld geven van de na-oorlogse kunstontwik keling in Nederland. Om half vijf worden beelden van de gisteren in Engeland gehouden Horse of the Yaer-show uitgezonden. Het paardenspektakel had plaats in de Empire Pool te Wimbley. Voor com mentaar zorgt Aad van Leeuwen. De voetbaluitslagen en de 4e les van de Teleacdam-cursus ronden het middag programma van de NOS af. Even voor zevenen de belevenissen van de Woefs en de Lamaars met daarna de CVK-IKOR-uitzending van Woord voor Woord, dat wordt gevolgd door het programma Project, waarin jongeren aan de hand van zelfgemaak te werkstukken discussiëren over het thema macht. De Journalist is de titel van de na Project door de KRO uit te zenden af levering van Daktari. Na het journaal een nieuwe aflevering uit de serie Ad vocaat Judd. Titel van die aflevering: Alcoholisme. In het litteraire cabaretprogramma Miniatuur wordt de aandacht geves tigd op het werk van de Franse schrij ver Raymond Queneau. Werk van hem wordt op de buis gebracht door An- dré van den Heuvel, Edda Barends en Carol Linssen. Voor de regie en de samenstelling tekenen Ernst van Al- tena en Tineke Roeffen. In Gamma wordt vanavond gedis cussieerd over de achtergronden en de oorzaken van de ongeregeldheden te Amsterdam in de afgelopen zomer. Nederland 2. Fabian, de luitenant uit de Belgische jeugdserie van de zelfde naam, heeft het na de nieuws dienst voor het zeggen. In het eerste gedeelte van Studio Sport van vana vond beelden van de vanmiddag ge speelde wedstrijd NederlandJoego slavië (waarin het gaat om de Euro pa-cup.) Na Panoramiek, met daarin achter grondinformaties over gebeurtenissen in binnen- en buitenland, opnieuw een ritje in de Dubbeldeksbus van Stan Butler. Daarna Studio Sport deel twee. In de serie gesprekken met kunste naars die een belangrijke bijdrage hebben geleverd tot het culturele kli maat van Nederland na de eerste we reldoorlog vanavond in de serie de On- vergetelijken een gesprek metAdriaan Roland Holst. Rond half elf is er het laatste nieuws van de nieuwsdienst. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Voor de radio zondagmiddag tussen 14 en 17 uur een ooggetuigenverslag van de voetbalwed strijd Nederland-Joegoslavië, autoraces op Zandvoort, nabeschouwing FC Brugge-Anderlecht en diverse uitslagen. Voor de TV zondagavond om 19.30 uur (Ned. 2) een samenvatting van de voetbalwedstrijd Nederland-Joegoslavië, de wielerronde van Lombardije, speed waywedstrijden in Hengelo, autoraces op Hockenheim en de Horse of the Year show (zondagmiddag te zien om 15.15, Ned. 1). HILVERSUM L 8.00 Nws. 8.10 Het levende woord. 8.15 Klass.uz. 9.00 Nws. 9.15 Laudate 10.00 Eucharistievering. 11.00 Nws. 11.02 Semi klass.muz. 11.55 Meded. 12.0 Oude muz. 12.40 Tussenbeide. 13.00 Nws. 13.10 Muz. lezing. 13.30 Oude lie deren. 13.55 Literair progr. 14.15 Frysk Orkest. (In de pauze: 15.05 Discussie). 18.00 Convent. 18.30 Zingt het voorbe dachte lied. 18.50 Kerk veraf en dicht bij. 19.00 Nws. 19.07 Lezing. 20.00 Klass muz. 20.35 Zondagavondzang. 21.00 Mu ziek A Go Go. 22.00 Kruispunt. 22.25 Overweging. 22.30 Nws. 22.40 Meded. 22.42 De zingende kerk. 23.00 Audio. 23.55 Nws. HILVERSUM II 8.00 Nws. 8.10 Actualiteiten. 8.18 Voor het platteland. 8.25 Gevar. progr. (Om 9.00 Sportmeded.) 9.45 Humanistisch Verbond. 10.00 Protest, kinderdienst. 10.30 Doopsgezinde kerkdienst. 11.30 Vraag en antwoord. 11.40 De Open Deur. 12.00 Muzikaal Onthaal. 13.00 Nws 13.10 Lezing. 13.19 Radiojournaal. 13.35 Delta. 14.30 Progr. gastarbeiders. 17.00 Stereo: Licht orkest. 17.50 Nws. 18.05 Meded. 18.10 Langs de lijn. 18.30 Kla tergoud. 19.00 Zin en tegenzin. 19.30 Nws. 19.35 Klass. muz. 20.00 Projekt- onderwijs. 20.30 Stereo: Verz.pl.progr. 22.30 Nws. 22.40 Radiojourn. 22.55 Ste reo: Licht platenprogr. 23.55 Nws. HILVERSUM in 9.00 Nws. 9.02 Drrruit. 10.00 Nws. 10.02 Juist op zondag. 11.00 Nws. 11.02 Muziek Mozaiek. 12.00 Nws. 12.02 Ver- zoekpl.progr. 13.00 Nws. 13.02 NAR. 14.00 Nws. 14.02 Langs de lijn. (15.00 en 16.00 Nws). 17.00 Nws. 17.02 Radio journ. 17.05 Superclean Dreammachine BRUSSEL 324 12.00 Nws. 12.03 Gevar. progr. 13.00 Nws. SOS'-ber. v. schippers. 13.20 Lich te muz. 15.00 Sport en muz. 14.00, 17.00 en 18.00 Nws. 18.30 R.K. godsdienstige uitz. 19.00 Nws. 19.30 Lichte muziek. 22.00 Nws. 23.00 Nws. 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Badinerie. (7.30 Nws; 7.32 Actua liteiten; 8.00 Nws). 8.25 Overweging. 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvrouw. (9.0 Gymnastiek. 9.35 Waterstanden). 10.00 Muz. 10.15 Ned. muz. leven. 11.00 Nws. 11.03 Voor de zieken. 11.30 Bejaarden- progr. 11.55 Meded. 12.00 Los-Vast. (12.21 Voor boer en tuinder; 12.26 Me ded. land- en tuinbouw; 12.30 Nws; 12.41 Hier en Nu). 14.05 Schoolradio. 14.30 Mod. kamermuz. 15.00 Christe lijk geref. middagdienst. 15.30 Zoek licht op Nederl. (16.00 Nws). 17.20 Overheidsvoorl. 17.30 Actuele kroniek. 18.19 Uitz. C.H.U. (18.30 Nws). 19.00 Geestelijke muz. 19.20 Lezing. 19.35 Muzikaal intermezzo. 19.45 Lezing. 20.00 Bij de tijd. 20.20 Klass. muz. 21.15 Mod. muz. 21.30 Klankbeeld. 20.00 Meisjeskoor. 22.20 Avondoverdenking. 22.30 Nws. 22.40 Meded. 22.45 Documen taire. 23.30 Mod. muz. 23.55 Nws. HILVERSUM II. 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymnastiek. 7.20 Lichte gramm. muz. (7.33 Van de voorpagina). 7.54 Deze dag. 8.00 Nws. 8.11 Actualiteiten. 8.22 Spitsuur Am sterdam. 9.10 Stereo Klass. kamer muz. 10.00 Voor de huisvrouw. 11.00 Nws. 11.03 Mod. orkest- en koormuz. 12.00 Klass. muz. 14.30 Schoolradio. 14.50 Tobben met tape. 15.20 Eurojazz. 16.00 Nws. 16.03 Braziliana. 16.30 Mi- kadoo. 17.30 Brabant Journaal. 17.55 Meded. 18.00 Nws. 18.10 Radiojourn. 18.25 Praatje. 18.30 Parade. 19.30 Nws. 19.35 R.V.U. 20.05 Gamma van alpha en bèta. 20.30 Weer es wat anders. 21.15 Hoorspel. 22.10 Sextant. 22.30 Nws. 22.40 Radiojournaal. 22.55 Ste reo: Licht muz. progr. 23.55 Nws. HILVERSUM m. 9.00 Nws. 9.02 Start. 10.00 Nws. 10.03 Popstation (11.00 Nws). 12.00 Nws. 12.03 Jam on Radio. 13.00 Nws. 13.02 Pop-mixture. (14.00; 15.00; 16.00; 17.00; Nws). BRUSSEL 324 M. 12.00 Nws. 12.03 Muz. progr. (12.08 Landbouw kroniek. 12.40 Weerbericht, SOS-berichten schippers). 12.55 Buiten lands persoverzicht. 13.00 Nws. 13.20 Tafelmuz. 14.00 Nws. 14.03 Schoolra dio. (15.00 Nws.) 16.00 Nws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Voor de zieken. 17.00 Nws. 17.15 Blues. 17.55 Weeg schaal. 18.00 Nws. 18.03 Verzoekplaten. 18.28 Paardesportuitslagen. 18.30 Prot- godsdienstige uitz. 18.45 Sport. 18.52 Taalwenken. 18.55 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.40 Promenadeconcert. 20.00 Operakroniek. 22.00 Nws. 22.30 Lichte muz. 23.00 Nws. 23.10 Vocale muz. 23.40 Nws. 23.45 Voor de zeelieden. Nederland I 15.30 E.O.: Kinderprogr. 16.00 NOS: Journaal. 16.02 NCRV: Rodeo. 16.50 Kinderprogr. 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.05 NCRV: Swiebertje!(serie) voor de jeugd. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 NCRV: Zeskamp Sport. 21.45 De kleine Zielen (feuill.). 22.50 Avondzang. 23.00 Hier en Nu. 23.45 NOS: Journaal. Nederland II 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 VARA: Hier is Lucy (serie). 19.30 De laatsten der pioniers. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 VARA: De Rudi Carrell Show, 21.20 Achter het Nieuws, oi A*) Tic yoplc X 22^35 Monty Python's vliegende circus. NOS: Journaal. 23.05 15.00 15.02 15.22 15.25 16.15 16.30 16.55 18.20 18.55 19.00 Nederland I 11.00 KRO-RKK: Eucharistieviering. NOS: Journaal. Weekjournaal. Verkeersinformatie. De Borderers. Openbaar Kunstbezit. Paardensport. Toto-uitslagen. TELE AC: Dammen voor beginners - les 4. NOS: De Woefs en de Lamaars. CVK-IKOR-RKK: Bijbel vertelling voor kinderen. 19.05 CVK-IKOR: Project. 19.30 KRO: Daktari (serie). 20.20 NOS: Journaal. 20.25 KRO: Advocaat Judd. 21.15 Miniatuur van Queneau. 21.35 Gamma. 22.15 BZN: De kaars aan, ja gezellig! 22.25 NOS: Journaal. Nederland II 18.55 NOS: De Woefs en de Lamaars. 19.00 Journaal. 19.05 Fabian van Fallada. 19.30 Studio Sport I. 20.20 Panoramiek. 20.45 Dubbeldekkers (serie). 21.10 Studio Sport II. 21.35 De Onvergetelijken. (Adriaan Roland Holst). Journaal. 22.25 Nederland I 10.45 NOS-NOT: Schooltelevisie. 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 VARA: Coronation Street (feuilleton). 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 VARA: Muzikale show. 21.10 Achter het Nieuws. 21.35 De Gouddieven (serie). 22.25 Uitz. Socutera. 22.40 NOS: Journaal. Nederland H 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NOS: Kijken naar kinderen. 19.30 NCRV: De avonturen van Tom Sawyer (serie). 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 NCRV: Memorandum van een dokter (feuilleton). 21.10 Vakantie in de winter (1). 22.00 Hier en Nu. 22.25 Avondsluiting. 22.35 NOS: Journaal. Na dit stukje geschiedenis de start J. H. MOOLENIJZER.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 9