HELMUT BENTHAUS OPNIEUW DE REDDER VAN FC BASEL IN NOOD mm* JAVAANSE JONGENS Michels: „We zijn wel met de neus in de boter Basel-Zürich meer dan een voetbalwedstrijd FBO laakte houding van NOS: Wij hebben NOS gesmeekt om écht te onderhandelen Flamingo's - zonder Jimmy Myers - Agon een gevoelige afstraffing: 123-61 Da's geen geld voor zo'n goeie shag. Prima kwaliteit en lekker pittig. 50 gr. 1.10 fewk'-JflBr- AZ'67 produktief tegen Gwardia Klasse verschil tussen Roemenië en Finland: 3-0 De Kennemers en Energie nog zonder verlies Odermatt bewaakt de vliegtuigen Eerste wedstrijd World Series voor Baltimore Orioles MAANDAG 12 OKTOBER 1970 - ^11p N JAVAANSE JONGENS 11 Tcmbaco Constellatie Oebele (Van onze sportredactie) BASEL. De populariteit van Hel mut Benthaus (trainer-spelei van FC Basel) kreeg zaterdagavond opnieuw een extra dimensie. Nadat zijn équipe door een in de eerste helft gevarieerder en beduidend beter spelend FC Zürich op een verrassende 1-2 achterstand was ge zet en daarmee de kans liep op de eer ste thuisnederlaag sedert juni 1968 vond Benthaus het weer eens tijd om zich actief met de zaken te gaan bezig hou den. Hij verving de jeugdige Riner. De coup om de rust in zijn elftal te her stellen en het enthousiasme van het pu bliek weer wat op te wekken slaagde voortreffelijk. Zoals het ook slaagde te gen Spartak Moskou in de eerste ronde van Europa-Cup I toen Basel na een 3-0 achterstand na het invallen van Benthaus uit een ogenschijnlijk hope loos verloren positie tot 3-2 terugkrabbel de en daardoor tenslotte de volgende ronde bereikte. Zoals het mislukte tegen FC Zürich in de finale om de Zwitserse voetbalbeker toen Benthaus bij een 1-1 stand na het verstrijken van de reglemen taire speeltijd het veld moest ^verlaten (hij pleegt doorgaans maar één helft te spelen aangezien hij vanwege zijn 35- jarige leeftijd eenvoudig niet langer kan) en zijn mannen in die beslissende eindsprint met 4-1 tenslotte kansloos zag onder gaan. Om wat voor reden dan ook schijnt de verschijning van Benthaus in het veld op zijn elftal de uitwerking te hebben van een snelwerkend medicijn dat de eigste voetbalkwalen geneest. Zo ook zaterdagavond. Benthaus had nauwelijks de tijd gevonden om zich een beetje warm te lopen of er vertrok een met de buitenkant van zijn schoen onna volgbaar afstandschot van de Duitse ex- international dat 2-2 betekende. En daar mee was het feest nog niet afgelopen. Druk gesticulerend, pratend en vrijlo- pend looodste hij FC Basel dat in de tweede helft niet meer te herkennen was tenslotte naar een verrassende 4-2 zege op aartsvijand Zürich. Men is geneigd op grond van boven genoemde feiten de positie van Benthaus enigszins te overtrekken. Toch moet hier bij echter op zijn minst de meningen wor den ingecalculeerd die zijn spelers over deze theorie zijn toegedaan. Zoals bijvoor beeld die van Basel-linksbuiten Wenger: „Benthaus brengt rust in het elftal. Als hij op de bank zit dan weten we vaak niet waar we een bal naar toe moeten sturen. Staat hij in het veld, dan kunnen wij bijna blindelings een vrije man vin den". En sterspeler Karl Odermatt. „Misschien is het een psychologische kwestie, maar zijn deelname aan het spel werkt op ons bijzonder stimulerend" Benthaus laat de lofuitingen schijnbaar gelaten over zich heen gaan. Zoals hij ook de odes relativeerde die zijn deel waren toen hij Basel in de vijf jaar dat hij nu de scepter zwaait drie keer lands kampioen maakte en één keer de voet balbeker bezorgde. Het feit dat Basel in de zeventig jaar voor Benthaus' verschij ning slechts één keer de landskampioens- vlag mocht hijsen is in dit verband een aardige illustratie. ij'V- '0' ADVERTENTIE NIÉtöEYER Toch overheerst bij Benthaus de reali teit. Een werkelijkheid die momenteel Ajax heet. Op dit punt kan Basel alle krachten de komende weken concentre ren. De grootste concurrent Zürich is op ten zijspoor gezet en heeft bovendien de handen vol aan het Belgische FC Brugge (in de tweede ronde Europa Cup II). Toch krijgt men van Benthaus op dit punt niet meer te horen dan: „,Ajax is een zeer sterke tegenstander. Het heeft tenslotte een naam. Het zal erg moeilijk worden". Basel-voorzitter Felix Musfeld toont zich althans op dit punt open hartiger. „Toen de loting bekend werd heerste er een tendens van: in Amster dam redden wij het zeker niet, dus moet er hier worden gewonnen. Desnoods een kleine zege. Daar geloven wij eerlijk ge zegd ook wel een beetje in. In ieder ge val zijn wij blij dat wij niet tegen Bo- russia Mönchengladbach hebben geloot. Die hebben zo'n verschrikkelijke conditie en spelen zo hard". Merkwaardig want dit waren juist twee ingrediënten van het voetbalspel waar Basel zich althans tegen Zürich niet bepaald vreemd tegenover toonde en spion Rinus Michels deed concluderen: „Conditioneel vond ik ze vreselijk goed" De slimme Benthaus wijst iedere indi catie in die richting echter bruusk van de hand en probeert dit punt waar maar mogelijk te bagatelliseren: „Je begrijpt natuurlijk zelf wel dat voetballers die vierentwintig uur per dag met voetbal bezig zijn zoals bij Ajax een betere conditie hebben dan mijn spelers, die er nog bij moeten werken". Dat werken hoeft echter niet zo nauw te worden ge nomen want een gedeelte van de spe lers vindt emplooi in het bouwbedrijf van architect Musfeld terwijl andere spelers in de drukkerij van ex-voorzitter Harry Thommen terecht kunnen. Zij hebben riante faciliteiten maar ook dit argument wordt gretig door Benthaus aangegre pen om de onderschatting te stimuleren. Zou er voor zijn sterspelers geen full- profloopbaan in zitten? Benthaus: „Dat is met de huidige constellatie van het Zwitserse voetbal onmogelijk. Wij zijn hier erg afhankelijk van het publiek en misschien de zakenmensen. In Zürich zijn twee grote clubs. In Bern zetelt Young Boys maar ook de regering dus ambtenaren en geen industrie. Alleen Basel is vooral wat publiek betreft een goede voetbalstad", Dat is dan voornamelijk zijn verdien ste. Zonder nu te spreken van een voet balkoorts leeft de stad voor de strijd tegen Ajax enorm mee. Er gaan nu al zeker 7000 supporters mee naar Amster dam, wat voor een stad als Basel met 250.000 inwoners zeer veel is. Dit aantal staat ook in schril contrast met de 700 die hun favorieten in Moskou aanmoe Benthaus (links) feliciteert libero Bruno Michaud met het behalen van de landstitel. De vreugde zou later worden overschaduwd door het stoppen van sleutelspeler Michaud. (Van onze sportredactie) BASEL. Basel-praeses Musfeld had het zaterdagmiddag al voorspeld: „U zult vanavond bepaald meer zien dan al leen maar een voetbalwedstrijd met als inzet de bovenste plaats. Het botst tus sen steden als Basel en Zürich namelijk op meer punten. Er bestaat een grote rivaliteit. Bovendien speelt de revanche gedachte van het verlies van de voetbal beker aan Zürich een rol. Er zal flink worden gestreden". Dit was dan wel een understatement. Wat Basel en Zürich lieten zien was misschien dan niet zo zeer voetbaltech- nisch vaak indrukwekkend. Michels had waarschijnlijk dan ook geen betere gelegenheid kunnen uitkiezen om te gaan kijken. Michels: „We zijn wel met de neus in de boter gevallen. Wat een kracht hebben die mensen. Het is des te opval lender aangezien zij gezien de laatste maanden heel wat achter de rug heb ben. Ze blijven komen". Dit werd duide lijk geïllustreerd door het feit dat de 0-2 achterstand (doelpunten van Künzli en Volkert, ex FC Nurnberg), hoe dan digden. Het Saint Jakob Stadion is spo radisch uitvei kocht. Ook zaterdagavond voor het topduel tegen Zürich reikte de piek niet verder dan 36.000, terwijl er 57.000 in kunnen. Benthaus: „Tegen Spartak waren bet er ook niet meer. Dit getal is voor Zwitserland echter erg hoog. Misschien dat het er tegen Ajax meer worden. Alleen als het heel span nend wordt is het uitverkocht". Dat ligt dus aan het resultaat in Am sterdam. Hoewel Benthaus zich over de tceschouwerszorgen niet druk hoeft te maken, kampt hij wel met geheel andere problemen. Naast een goede spitsspeler daar kan hij zichzelf tenslotte altijd nog inzetten is het gebrek aan een goede libero schrijnend. Temeer daar Basel tot het einde van het vorige sei zoen nog over de beste libero van Zwit serland, Bruno Michaud, beschikte. Deze vond voetballen op 35-jarige leeftijd te gek worden en stopte. Sedertdien is het mis. Verschillende spelers zaterdag avond genoot Mundschin de twijfelachti ge eer werden uitgeprobeerd, maar faalden. Mundschin die moest proberen om de tot assistent van de Zwitserse bondscoach Maurer gebombardeerde Mi chaud te vervangen, verklaarde: „Hij is niet te vervangen. Ik lijd echt niet aan een minderwaardigheidscomplex als ik verklaar dat ik zijn routine mis." Bent haus zegt er na een eerst weer relati verend schouderophalen over: „Natuur lijk mis ik Michaud. Hij had inderdaad de vereiste routine. Tactiek kun je leren, techniek kun je bijschaven, maar routine nlCt MARC SERNé ALKMAAR AZ'67 heeft zaterdag middag het vriendschappelijk duel tegen het Poolse Gwardia Warschau met 3-0 ge wonnen. De doelpunten werden gescoord door De Jager en Schmidt. Scoreverloop: 35. De Jager, 48. Schmidt, 63. De Jager. Scheidsrechter: F. Derks, toeschouwers: 3000. (Van onze sportredactie) UTRECHT. „De NOS", zei zaterdag middag de herkozen voorzitter van de FBO (de voetbal werkgeversvereniging) B. van Vloten", handelt als destijds me neer Ford door te zeggen: we willen best onderhandelen maar we betalen niet meer dan driehonderdduizend gulden. Ford zei: mijn klanten mogen wagens in iedere kleur kiezen als het maar zwart De FBO, die in het Utrechtse Esplana de zijn jaarvergadering hield, toonde zoals te verwachten was weinig waardering voor het standpunt en handelen van de NOS in de kwestie televisierechten voor voetbal wedstrijden. „Wij hebben", vertelde Van Vloten, „de NOS gesmeekt écht te onderhandelen, om met argumenten te komen dat wij het niet bij het rechte eind hadden, want de door ons gevraagde 750.000 was slechts een uitgangspunt. De NOS heeft dat ech ter altijd geweigerd. Het ging ook niet in op onze voorstellen CRM te laten be middelen in deze zaak. Evenals het de oren dichthield toen we zeiden: als jullie niet kunnen betalen zoals jullie zeggen la ten we dan naar de minister toegaan en om geld vragen. „Wij zijn ervan overtuigd dat we re delijke eisen hebben gesteld. Per toestel en per avond betekent onze vraagprijs van ƒ750.000 immers niet meer dan ze ventiende cent. Het programma „Oebele" kost niets minder dan wij vragen. Wij ge loven niet dat de belangstelling of de waardering voor het sportprogramma minder is dan voor Oebele", aldus Van Vloten, die nadrukkelijk ook de radio be trok bij zijn betoog. De algemene vergadering van de FBO had eerder een uniek besluit genomen in de historie van deze werkgeversorganisa tie. Zij koos een professional, de mana ger van FC Den Bosch J. C. van der Klink, in het bestuur. Hij neemt de plaats in van de heer A. Liebregts, die zich niet herkiesbaar stelde. De vergadering keur de vervolgens het gewijzigde transfer systeem goed, evenals zij praktisch zon der emotie het eerste resultaat van het marktonderzoek onder ogen zag. Een on derzoek, dat diepgaande veranderingen teweeg kan brengen in de structuur van het betaalde voetbal. Zoals bekend komt uit het eerste onderzoek als één van de voornaamste punten naar voren, dat een betaalde club een minimaal „achterland" moet hebben van tweehonderdduizend mensen. Diverse verenigingen voldoen niet aan deze eis. Vanmiddag vergaderen een aan tal deskundigen van de FBO om het ad vies aan de KNVB („Laat ook het vervolg onderzoek houden") verder uit te werken. BOEKAREST Het Roemeense voet balelftal heeft zondag in Boekarest met 3-0 gewonnen van Finland. Het was voor de Roemenen de eerste, voor de Finnen de tweede wedstrijd in groep 1 van het toer nooi om het Europees kampioenschap voor I landenteams. Finland speelde woensdag I verrassend gelijk tegen Tsjecho-Slowakije: 1-1. Nu was het echter niet opgewassen tegen de Roemenen die in tegenstelling tot de Tsjechen wel op hun sterkst binnen de lijnen kwamen. Voor rust gaf Dumitrache met treffers in de 27e en 41e minuut Roe menië reeds met 2-0 de leiding. Elf minu ten voor het einde vergrootte middenvel der Rady Nunweiler de marge tot 3-0 en gaf aldus het verschil in tactische en tech nische kwaliteiten duidelijker aan. De Finse doelman Heinonen, die ook al tegen Tsjecho-Slowakije een uitstekende indruk maakte, zorgde ervoor dat zijn team voor een debacle bleef behoed. ook werd weggewerkt. Eerst werd een du bieus toegekende strafschop door Sun- dermann benut en Benthaus deed de rest. Zürich dat het spel gedurende de eerste helft lange tijd kon dicteren en ook beter voetbalde zakte merkwaardig te rug. In de tweede helft traden de sterke nunten van Basel duidelijk aan het licht. Daar was de voorstreffelijke middenvel der Odermatt die na een stroeve start in de tweede helft in de spits met zijn technisch vaak zeer knappe acties 3-2 aantekende. En toen werd er nog niet aan consolideren ged»cM Michels: „Een bal in de breedte of een bal naar de doelverdediger soelen doen ze niet. Ze gooien hem voor de goal en komen op volle snelheid. Bovendien en dat is zo gek, ze kennen geen angst. Ze komen van alle kanten. Het is een ploeg die je onder de voet kan lopen". Dat de contra-attacks voor de zeer zwak opererende Basel-doelmam Laufen- burger vaak een groot probleem waren kan voor Michels nauwelijks een troost zijn, want hij zal in Amsterdam weer worden vervangen door de momenteel geblesseerde Kunz, die in de nationale selectie zit. Van de andere internationals die Basel telt vielen vooral Odermatt (hij geldt als Zwitserlands beste voetbal ler) en rechtsbuiten Balmer op. De wel technische maar te trage international Wenger was een stuk minder. De vijfde speler van Basel die voor het Zwitserse elftal speelt, vleugelverdediger Ramseier deelde in de algehele malaise die het deel was van een beslist niet sterke ach terhoede. Maar ook hier is voor Bent haus weer versterking op komst. Paoluc- ci, al enkele weken geblesseerd, speelde zaterdagavond met het B-elftal dermate sterk dat het weinig twijfel lijdt of hij zal de reis naar Amsterdam meemaken. Pret tig voor Benthaus is tevens dat deze man ook ervaring heeft als libero. Een spits is voor Benthaus geen een voudig probleem. Hij heeft het al enke le weken beurtelings met de jeugdige Ri ner en Manzoni gesprobeerd, maar een vaste plaats is er voor deze voetballers vooralsnog niet weggelegd. Daar voet balt Benthaus waarschijnlijk ook zelf te graag voor. De Basel-trainer- komt het komende weekeinde naar Nederland om de wed strijd AjaxSparta bij te wonen. Odermatt wordt gehuldigd (met bloemen en medaille) na zijn ver kiezing tot voetballer van het jaar. (Van een medewerker) HAARLEM. De Kennemers bracht het in de eerste klas van het Haarlemse zaterdagvoetbal met een zege van 41 op gastheer Hillegom tot zijn vierde over winning in successie. Van der Horst (2), Krommenhoek en Verhoeven zorgden voor de Beverwijkse doelpunten. Op de val reep redde Van der Stelt de Hillegomse eer. Energie zegevierde verdiend met 30 over Telefonia. Meegdes scoorde voor rust en Halberman had daarna twee keer succes. Samen met De Kennemers is E- nergie nog zonder puntenverlies. VVRA zegevierde ook al met 30 over WB door goals van Loek Lukkien (2) en Hans van Engelen. Alle doelpunten vielen in de tweede helft. DEM en TYBB kwamen he lemaal niet aan scoren toe: 00. SVJ nam reeds binnen veertien minuten door Bel- laart en Mol (2) een 3-0 voorsprong op gastheer Holfweg. De thuisclub scoorde nog voor rust tegen (1-3) en daar is het bij gebleven. De stand: De Kennemers 4-8; Energie 3-6; DEM 4-6; Halfweg 5-6; SVJ 4-5; VVRA 5-5; VVB 5-4; Telefonia 5-3; Hille gom 5-3; TYBB 4-2; Zand voortmeeuwen 4-0. (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM. In het tweede weekend van de basketbalcompetitie is de scorings drift van de topbasketballers pas goed los gebroken. Vrijdag werd het zwakke SVE in Delft door Punch vernederd met 122- 42. Flamingo's vorige week tegen DED iets teleurstellend, overtrof deze Delftse explosie nog door Agon met 123-61 weg te spelen. In de dames-eredivisie maakte landskampioen AMVJ het nog bonter. Het debuterende Wilskracht ondervond de kracht van AMVJ en werd met 152-31 geklopt. The White Stars ondervond in de eerste wedstrijd niet al te veel tegenstand van Giants en zegevierde met 63-23. Hoe wel HOC ten tweede maal verloor, was de nederlaag met 62-54 tegen het ver sterkte DED alleszins eervol. In de landelijke eerste klasse wonnen zowel Lions als Haarlem Cardinals. In tegenstelling tot Lions had Haarlem Car dinals alle moeite met US en won slechts met 58-52. In de rayonklasse slechts ne derlagen. Zowel de dames als de heren van Exercitia verloren in Den Helder van HAV, terwijl The Typhoons kansloos was tegen EBOH met 62-42. Tien minuten heeft Flamingo's enige moeite met Agon gehad. Toen echter Hans van Staveren en Eef Halewijn de Fla mingo's ploeg kwamen versterken, werd het overwicht van de Haarlemmers steeds groter. Bovendien vertolkte in de aanval van Flamingo's Kees Akerboom een grote rol en daar ook Jan Schappert een be langrijke bijdrage in de score leverde, leidde Flamingo's bij de rust met 28-56. In de tweede helft werd de score steeds sneller opgevoerd en in de twaalfde mi nuut passeerde Flamingo's de magische grens van honderd punten. Zonder dat Agon Flamingo's nog iets in de weg kon leggen, wandelden de Haarlemmers naar een duidelijke 123-61 winst. Voor Flamingo's scoorden: Kees Akerboom 15-14, Wim Franke 3-17, Van Staveren 12-6 en Jan Schappert 10-6. Bij Agon kwam Bob Plantinga tot de enige bijdrage van betekenis 3-14. Jimmy Myers ontbrak in deze wedstrijd bij de Haar lemmers. Met Flamingo's zijn nu nog ongeslagen: Punch dat het danige verzwakte SVE kraakte, Rotterdam-Zuid en Fiat Stars. In een tot de laatste plaats bezette sporthal in Den Helder kon het debuterende F AC Rotterdam-Zuid niet van de winst afhou den. Opnieuw vertolkte Jan Dekker bij de Rotterdammers een grote rol. Fiat Stars kon in Groningen tegen Donar niet overtuigen. Ton Boot sukkelde opnieuw met een enkelblessure en het is zelfs de vraag of de topscorer van het vorige sei zoen wel ooit weer het niveau van wel eer zal bereiken. Ook Hans Perrier lijkt na een zware operatie verloren te zijn voor topbasketbal. Slechts de routine red de Fiat Stars met 70-80. Voor succes in de strijd om de Europa-Cup beschikken de Amsterdammers nu echter wel over een te smalle basis. Met Donar zijn nog zonder punten: Agon, SVE en het eens zo gevreesde Landlust, dat nu verloor van DED. Bona Stars behaalde de eerste winst op Suvri- kri. In de dames-eredivisie zal de strijd om de titel gaan tussen AMVJ en Fiat Stars, die beide geen moeite hadden met respec tievelijk Wilskracht en Juventus. HOC is er in Amsterdam in geslaagd het DED bijzonder lastig te maken. Bij 12-4 voor DÈD ging HOC op een zone over, die DED bijzonder veel moeite bezorgde. Het af standschot was zwak, terwijl pivot Rietje Denekamp hopeloos faalde. Mede door het goede spel van Ria Metselaar en Margriet Buitenhuis, gekoppeld aan het betere schot was HOC bij de rust tot 26-25 terug gekomen. Na de basketverwisseling her vond DED het schot en kon een 45-38 voorsprong genomen worden. Hoewel HOC, dat met veel gevarieerder spel ope reerde dan tegen AMVJ, in de slotfase nog fel aandrong, kon de 62-54 nederlaag niet voorkomen worden. The White Stars had aan Giants geen kind. De Sterren verloren in deze wed strijd Yolanda Barendregt met een knie blessure, terwijl Roos de Vries opnieuw hinder ondervond van een in Polen op gelopen enkelblessure, The White Stars was zowel in combinatievermogen als snelheid Giants duidelijk de baas. Ook schoten de volgelingen van Freek Witte beter en halverwege stond Giants voor een hopeloos grote achterstand van 30-11. In de tweede helft werd de strijd minder attractief. Vooral het spel van Giants maakte een rommelige indruk. De slot fase was weer geheel voor The White Stars, dat met vlotte combinaties de 42- 19 voorsprong opvoerde tot een 63-23- triomf. Voor The White Stars scoorden Roos de Vries 8-10 en Karin Bos 1-12. Aan Amsterdamse zijde kwam geen van de speelsters in de dubbele cijfers. In deze klasse is de eerste degradant reeds bekend, daar Herly zich wegens ge brek aan spelers terugtrok. Hetzelfde de den de heren van Herly in de landelijke eerste klasse. Lions sloot de verre reis naar Groningen met een ruime overwin ning op Pink Stars af. Opnieuw sloeg Lions reeds in de eerste helft een kloof van 20 punten, 19-39. In de tweede helft ging de score sneller omhoog. Frans Stip hout, weer volledig hersteld van een been blessure scoorde er lustig op los en daar ook Karei Pastor en Kees Kassteen met achter bleven, kon de Zandvoortse ploeg een gemakkelijke zege in de wacht sle pen met 53-87. Met Lions zijn hier nog ongeslagen AMVJ en Haarlem Cardinals. Laatstgenoemde ploeg kwam echter nog pas een keer binnen de lijnen. Imponerend was de wedstrijd tegen US niet. Duidelijk werd de persoon van Jan Dekker aan Haarlemse zijde gemist. In feite kon alleen Kees Amama de handen van de talrijke toeschouwers op elkaar brengen. De start van Cardinals was ove rigens veelbelovend. Snelheid en een man-to-man-press deden Simon Schagen en de zijnen volkomen in de verdediging gaan. Via een lustig scorende Kees Ama ma nam Cardinals een grote 21-9 voor sprong. Aangeslagen waren de Amster dammers geenszins en de jarenlange er varing van de studenten deed US tot 27-23 terugkomen. In de tweede helft kwam US aanvan kelijk zelfs terug tot 33-31 alvorens Car dinals het tempo weer opvoerde en een voorsprong van zes punten nam. Zonder tot grote hoogte te komen, konden de Haarlemmers deze voorsprong vasthou den en met 58-52 de eerste winstpunten vergaren. In de bekerwedstrijd trad Akrides bij de heren afgelopen week reeds twee keer aan. In Eindhoven kon de handicap van tien punten slechts met twee punten goed gemaakt worden. In het thuisduel over heerste de IJmuidense ploeg. En via een zeer ruime 79-58 overwinning plaatste Akrides zich direct voor de derde ronde, daar de ploeg voor de tweede ronde heeft vrijgeloot. De dames hadden minder suc ces en verloren de eerste wedstrijd tegen Rotterdam-Zuid met 28-52. (Van onze sportredactie) BASEL Zwitserlands voetballer van het jaar, Basels Karl Odermatt (28 jaar), speelt zaterdag tegen Italië zijn veertigste interland. De lieveling van het Zwitserse publiek kampt ech ter met een eigenaardig probleem die zijn vorm al was daar tegen Zürich bepaald niet veel van te merken enigszins heeft aangetast. Hij is voor drie weken op herhaling in militaire dienst, waarbij hij is ingedeeld bij de bewakingsdienst op de Zwitserse vlieg- velden. Er wordt driftig gepatrouil leerd naar potentiële vliegtuigkapers. Volgens Odermatt een vermoeiende zaak: „Ja, ik bewaak vliegtuigen". En gekscherend: „Dus ook Nederlandse. Zolang er geen kapers zijn lijkt het misschien een erg rustig baantje, maar het is geestelijk zeer vermoeiend Het gaat ten koste van mijn concentratie. Ik kom de laatste wedstrijden bepaald minder geconcentreerd het veld in dan normaal". CINCINNATI. The Baltimore Orioles heeft zaterdag de eerste wedstrijd voor de World Series (de finale van het Ameri kaanse clubkampioenschap) tegen The Cincinnati Reds met 4-3 gewonnen. De club, die het eerst vier overwinningen be haalt, heeft de World Series gewonnen. ATLETIEK. De Metroatleet Rob de Jong heeft zaterdag op het atletiekterrein aan het Lange Pad in Rotterdam zijn eigen Nederlandse jeugdrecord discuswerpen met een afstand van 49 meter en 40 centimeter verbeterd. Het oude record was 48 meter en 84 cm.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 15