Slopers maken plaats voor r.-k. school in Velsen-Noord Politie brak record Veel waardering voor zilveren biljartvereniging Scheywijck Banken open voor giften Rode Kruis Burgerlijke stand Beverwijk Veel plezier om toneelklucht van „De Randstad Speulers" Een van de grootste BOTSING DOOR SCHOONMAKEN BESLAGEN RUIT Auto tegen boom op Marquettelaan Brommer raakte in moeilijkheden Man en jongen naar ziekenhuis Onderdeel van scholencomplex na botsing Accu uit wagen ontvreemd Hoop op ruimte in sporthal Auto in sloot Flinke schade bij kettingbotsingen op Rijksweg 9 De Martinitoren zorgde voor gezellige avond Fiets gestolen en gesloopt Haven berichten MAANDAG 12 OKTOBER 1970 5 - Spijt over gebrek aan contact met gemeente Herfstwandeltocht Woensdagavond Inbraak bij slagerij Bruin en radio-handel Molenaar Eerlijke joy-rider Dief liet gestolen waar in steeg achter BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK (Van een medewerker) VELSEN Voor een uitstekend bezette zaal gaf de Groningse toneel groep „De Randstad Speulers" zater dagavond voor de leden van „De Mar tinitoren" een smakelijke opvoering van „Dei oom Aalbert toch een kluchtige geschiedenis die geënt is op een typisch plattelandsconflict. V O (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Doordat een inwo ner van Heemskerk de beslagen voorruit van zijn personenauto onder het rijden schoonveegde, verloor hij vrijdagavond om elf uur op de G. van Assendelft- straat de macht over het stuur en botste tegen een lantaarnpaal. Daarbij werden zijn echtgenote en twee van de vijf Haarlemse meisjes in de leeftijd van 12 tot 14 jaar, die in de auto meereden, gewond. Alle gewonden werden per ambulance naar het St. Jo zefziekenhuis vervoerd. De meisjes kon den na onderzoek weer naar huis. De echtgenote van de bestuurder moest in het ziekenhuis worden opgenomen. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Een inwoner van Santpoort verleende zaterdagavond om streeks half acht op de voorrangskrui sing MaruettelaanMozartstraat met zijn personenauto geen voorrang aan een personenwagen uit Castricum. Door de kracht van de botsing knalde de wagen van de Castricummer tegen een boom. Van de drie inzittenden van de auto de bestuurder, zijn verloofde en haar moeder werd de moeder met verwon dingen naar het St. Jozefziekenhuis ge bracht. De auto werd totaal vernield. - (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De politie heeft zondag avond een snelheidsrecord gebroken bij het begeleiden van een hartpatiënt, die in allerijl vanaf het Antoniusziekenhuis ver voerd moest worden naar het Academisch ziekenhuis in Leiden. Om tien uur zondag avond kwam het verzoek om het trans port te begeleiden bij de politie binnen. Direct werd een route uitgezet en heeft de politie de onderscheidende politiebu reaus langs deze route gewaarschuwd, waarna overal op kruispunten politieman nen verschenen, die de weg vrij hielden voor het transport. Om 23.25 uur vertrok de ambulance van de Ongevallendienst geëscorteerd door de Velser politie van af het Antoniusziekenhuis en 25 minuten later stond men reeds voor het Acade misch ziekenhuis in Leiden, waar inmid dels alles in gereedheid was gebracht om de patiënt te ontvangen. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-NOORD. Doordat zaterdag middag twee fietsende meisjes van 11 en 12 jaar op het rijwielpad langs de Pont- weg plotseling voor een kruispunt stopten, werden zij door een achter haar rijdende bromfietser aangereden. Alle drie kwa men te vallen. Het 11-jarige meisje klaag de over hoofdpijn en pijn in het rechter been; het 12-jarige wielrijdstertje liep schaafwonden op aan beide benen, zij werden beiden door de Ongevallendienst naar het Rode Kruisziekenhuis in Bever wijk gebracht voor verder onderzoek. De bromfietser, een 17-jarige Beverwijker, had schaafwonden aan een arm en een pijnlijk been. Hij kon naderhand zijn weg vervolgen. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-NOORD. Opnieuw wordt de slopershamer in dit gemeentedeei gehan teerd. Nu betreft het de panden Wijker- straatweg 77 en 79, waarin tot omstreeks medio augustus het filiaal van de gemeen telijke openbare leeszaal en bibliotheek alsmede de afdeling katholieke zeeverken ners nog onderdak hadden. Overigens had de jeugd reeds een deel van het sloopwerk ter hand genomen en was begonnen de ruiten in te gooien, zodat de slopers niets te vroeg arriveerden. Volgens de gemeentelijke uitbreidings plannen zal op de open plaats welke straks ontstaat, het nieuwe, al jaren be staande plan tot de bouw van een r.k. Basisschool kunnen worden gerealiseerd. Dit plan is nog steeds „in bewerking", zo dat nog niet vast staat wanneer de eerste spade hiervoor de grond in gaat. Wel is bekend, dat het aanvankelijke plan voor een afzonderlijke meisjes- en jongens school, die de plaats moesten innemen van de beide aan de Corverslaan staande scho len is gewijzigd in een plan voor één school. Deze zal dan aansluiten aan de r.k. kleuterschool van de H. Engelbewaarders, welke gelegen is aan de Van Diepenstraat zodat hier een r.k. scholencomplex komt. Dit betekent voorts, dat het gedeelte Smidt van Gelderstraat, gelegen tussen de Wijkerstraatweg en de Van Diepenstraat, verdwijnt. De Doelmanstraat wordt dan (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Aan de noordkant van de Velsertunnel deed zich zondagavond om streeks zeven uur een kettingbotsing voor toen een 51-jarige winkelier uit Voorschoten op twee voor hem in een fille wachtende auto's inreed. Een tien jarig jongetje in een van de auto's stootte door de schok het hoofd en klaagde over hoofdpijn. De man uit Voorschoten had glaswonden in het gelaat, snijwonden aan het achterhoofd en een ontwrichte knie. Beiden zijn door de Ongevallen dienst naar het Antoniusziekenhuis in Velsen gebracht voor nader onderzoek. Vrouwengilde. Het Katholiek Vrou wengilde van Heemskerk wijdt de avond van dinsdag 20 oktober aan de brand veiligheid in en om onze woning. Het gebeurt in de brandweerkazerne, waar men onder aanvoering van brandweer commandant A. Baardemans achter de schermen kijkt. Hoewel het slopen snel geschiedt, werkt men toch voorzichtig om- de bruikbare kozijnen en de balklagen nog zoveel mogelijk ongeschonden over te houden. verbindingsweg tussen deze beide straten. Op het ogenblik loopt de Doelmanstraat nog uit op een voetpad, juist achter het door de heer A. A. de Waard bewoonde perceel Wijkerstraatweg 67. Dit pand is reeds geruime tijd eigendom van de ge meente Velsen en werd aangekocht juist in verband met het doortrekken van de Doelmanstraat naar de Wijkerstraatweg. Mede daardoor zal de achterzijde van het feestgebouw „De Meerpaal" aan de Doel manstraat gaan grenzen. Het wachten is nu op het leegkomen van het door de heer De Waard bewoonde pand. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Uit een aan de Wijk aan Duinerweg geparkeerd'staande auto is in de nacht van vrijdag op zaterdag een accu gestolen. De wagen was door de eigenaar afgesloten. (Van onze correspondent) BEVERWIJK. Veel waarderende woorden zijn zaterdagmiddag in cafe Scheywijck gericht tot het bestuur van de biljartvereniging Scheywijck tijdens een receptie in verband niet het 25-jarig bestaan. Een groot aantal geschenken en talrijke bloemstukken hebben het gespro ken woord onderstreept. Voorzitter Chr. Sturk gat in zijn ope ningswoord een historisch overzicht van de afgelopen vijfentwintig jaar. Hierbij maakte hij gewag van de enorme steun, welke de vereniging van het echtpaar Schelvis van café Scheywijck, altijd heeft ondervonden. „In deze kwarteeuw is de Beverwijkse biljartclub uitgegroeid tot een vereniging waar biljartend Ne derland ter dege rekening mee dient te houden", zo zei de heer Sturk. In dit ver band noemde hij de namen van J. Sak kers, E. Koopman en P. Kaandorp, die een begrip geworden zijn. De voorzitter betreurde het dat er zo weinig contact bestaat met het gemeentebestuur. Des te meer stelde hij dan ook de aanwezigheid op prijs van het hoofd van de dienst Li chamelijke Opvoeding en Sport, de heer W. H. Geurts. Hij sprak tenslotte de hoop uit binnenkort ais vereniging lid te kun nen worden van de Beverwijkse Sport- (Van onze correspondent) HEEMSKERK. De herfstwandel- tocht, die zondag voor de achtste maal door de padvinderorganisaties is gehou den, is weer een geslaagd evenement geworden. Ruim 509 padvinders, verken ners, gidsen, kabouters en welpen hebben het parcours van tien kilometer onder ideale weersomstandigheden uitgelopen. Vanaf 's middags één uur startten met regelmatige tussenpozen de verschillende groepen vanaf de blokhut „Florisheem" aan de Mozartstraat voor de tocht van 10 kilometer door het provinciaal duin reservaat. De padvindersdrumband „De IJ mondtrekkers" uit IJmuiden zorgde daarbij voor de begeleiding. Alle deelne mers ontvingen een herinneringsmedaille. De padvinders en welpen van dé Jan van Scorelgroep uit Schoorl kregen een extra-prijs. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Misleid door de dich te mist reed zondagnacht een automobi list uit Bloemendaal met zijn wagen in de sloot langs de Noorderweg. De wa gen liep flinke schade op. Het voertuig is door een kraanwagen uit de sloot ge trokken. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. In het kader van de Rode Kruis-actie Schip Ahoy zal woens dagavond tijdens een speciale televisie- uitzending vanuit de AHOY-hallen in Rotterdam alom in het land worden ge collecteerd. De opbrengst van deze collec tie is bestemd voor een nieuw Rode Kruis hospitaalschip ter vervanging van de te klein geworden „Henri Dunant". Diverse bankinstellingen zijn die avond geopend teneinde een ieder in de gelegenheid te stellen daar nog giften te deponeren en wel tussen 20.30 en 22.30 uur. In Beverwijk betreft het Raiffeisenbank, Zeestraat 29, Europaplein en Wijk aan Zee; Amrobank, Büllerlaan; Ned. Midden- standsbank, Breestraat 29; Boerenleen bank, Breestraat 71; Ned. Credietbank, Zeestraat 145; Nutsspaarbank West-Ne derland, Plantage 162 en Algemene Bank Nederland, Kennedyplein 9 (Wijkerbaan). In Heemskerk is geopend die avond de Raiffeisenbank, Raadhuisplein 6. raad om op die manier ook de jeugd erbij te kunnen betrekken. De heer J. Peetoom, voorzitter van d« Koninklijke Nederlandse Biljart Bond, noemde Scheywijck een waardige parel aan de Nederlandse biljartsportboom. De voorzitter van het gewest Haarlem kon niet anders doen dan zich aansluiten bij de woorden van de heer Peetoom. Hij benadrukte het feit, dat de vereniging Scheywijck met name in het gewest mee telt. De heer Geurts sprak namens het college van B. en W. Ook hij vond het jammer dat de „vroede vaderen" zo wei nig contact met de sport hebben. Hij hoopte dat hierin spoedig verandering zou komen en dat er in de in aanbouw zijnde sporthal ook ruimte voor de bil- jartsport zou komen. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. In de nacht van za terdag op zondag is ingebroken in de pnaden van slagerij Bruin in de Koning straat en radio-dokter Molenaar in de Be gijnestraat. De inhoud van vele laden en kastjes werd doorzocht. Voor zover bekend wordt er niets vermist. De dief drong via een niet gesloten ach/ terpoort en zijdeur het pand van slagerij Bruin binnen. Eenmaal in het huis ging de onbekende rigoreus te werk door de telefoondraden door te snijden. De dief vond waarschijnlijk niets van zijn gading. Uit een handtasje, dat werd doorzocht, is niets vermist. Via de achterzijde van sla gerij Bruin bereikte de onbekende het pand van radio-dokter Molenaar. Hij ver schafte zich toegang door de branddeur te forceren. Ook hieT werd niets ver mist. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Een Beverwijker, wonende aan het Moensplein miste zon dagmorgen zijn scooter, die hij voor zijn woning op het trottoir had geparkeerd. Hij vond vanmorgen een briefje in zijn brievenbus waarin werd medegedeeld, dat hij de scooter bij de torenflat Wa rande kon halen. De joy-rider had woord gehouden, want toen de Bever wijker bij de torenflat kwam stond de scooter reeds startklaar op hem te wachten. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Op de Rijksweg 9. na bij de afrit naar Beverwijk, vond zondag avond omstreeks zeven uur een flink vijftal kettingbotsingen plaats. Ongeveer 20 auto's waren hierbij betrokken. De po litie van Beverwijk kon het verkeer zon der noemenswaardige moeilijkheden in goede banen leiden. De materiële schade aan de wagens was aanzienlijk. Drie kraanwagens moesten er aan te pas ko men om de rijbaan vrij te maken. Er deden zich weinig persoonlijke on gelukken voor. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De bewoners van het pand Alkmaarseweg 425 troffen vrijdag nacht in de steeg een doos aan, waarin zich een groot model handslijpmachine, zeven slijpschijven en een staalborstel bevonden. De politie van Beverwijk heeft het I waardevolle spul in bewaring genomen. De eigenaar kan zich aan het bureau vervoegen om het materiaal in ontvangst te nemen. De politie vermoedt, dat de spullen zijn gestolen en door de dief in de steeg zijn gedeponeerd toen hij zich om een of andere reden betrapt voelde. GEBOREN: Saskia, d. v. J. de Vries en R Oppers; Renate, d. A. Vos en S. Balie; Bianca G., d. v. E. H. Markslag en G. M. van Arenthals; Mark C„ z. v. C. P. Gunne- man en M. H. ter Hoeve; Simone E., d. v. J. G. A. Huis in 't Veld en A. L. M. Tij- ink; Salvador J„ z. v. F. del Cerro Chaves en F. Guerrero Callealta; Brigitta C. M., d v P. J. H. Hoogeveen en M. de Groot; Madelena J., d. v. A. Meloni en A. Prins; Remco, z. v. G. Kaaijk en M. E. de Groot; Ronald S., z. v. R. J. van Bennekom en M. J. R. Eggermont; Maria M. R„ d. v. F. van der Vaart en H. H. de Rooij; Ellen, d v. M. H. IJzendoorn en J. M. Versluis; Alida A. M., d. v. D. Kooijman en A. F. M. Steert; Edith H. E., d. v. R. G. Smid en P. M. van Eerden; Peter, z. v. H. G. Blaas en C. Oldenburg; Josepha, d. v. A. J. Beentjes en M. T. R. Blommaert. ONDERTROUWD: D. Kreuk en M. T. Rosier, M. J. de Vries en V. Dekkers, T. J. M. Kortekaas en W. M. Gooijer, H. A. M. Luts en E. M. Teeling, J. C. A. van der Velde en E. van den Bosch, P. F. van Wijn gaarden en J. Nijdam, H. G. Pieplenbosch en C. G. M. Nijssen, J. H. Peekei en W. M. Vastenburg. GETROUWD: D. Koorn en E. J. Durge, G. A. Scherer en H. Roos, G. Langereis en M. E. C. Schram, G. P. A. Deen en W. H. A. van Opzeland, P. Feenstra en A. M. Opgelder, C. B. Gorter en J. P. Koet, M. H. J. Wijnberg en C. E. de Reus, H. Huijser en h! A. M. van der Poll. W. H. C. van der Leden en H. Bultema, J. M. Bakker en A. A. Durge. OVERLEDEN: G. A. Kerkhoff, 64 jaar; G. van der Linde, 65 jaar; A. M. Scholten, 67 jaar, gehuwd met P. Winkelaar; A. C. Bart, 47 jaar, gehuwd met C. N. Aarden burg; F. J. Verdonk, 66 jaar, gehuwd met J. M. Donkel; G. Brasser, 67 jaar, gehuwd met J. Schouten. Woensdag 14 oktober wordt het pu bliek van 19.30 tot 20.30 uur in de gelegenheid gesteld aan de Kerkweg in Heemskerk de nieuwe SuperMart van Albert Heijn te komen bezich tigen, die donderdag 15 oktober, des morgens om tien uur voor de ver koop zal worden opengesteld. Deze zaak heeft in totaal een vloeropper vlakte van 2165 m2, waarvan 1490 m2 voor de verkoop zijn ingericht. Aldus is dit een van de grootste Albert Heijnzaken van Nederland geworden, waar behalve de gebruikelijke krui denierswaren onder meer ook textiel, lederwaren, grammofoonplaten, cam ping- en autobenodigdheden, bloe menboeken en drogisterij- en huis houdelijke artikelen verkrijgbaar zullen zijn. Men hoopt een vlotte be diening te kunnen bevorderen door het opstellen van tien dtibbele af- rekenkassa's, terwijl op de voor het filiaal aangelegde parkeerplaats ruim te is voor ongeveer tweehonderdveer tig auto's. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Een 15-jarige jongen uit Velsen deed zaterdag bij de politie aangifte van diefstal van zijn fiets. De jongen had de fiets op de Hoflanderweg nabij het DEM-terrein geparkeerd. Later op de dag vond hij zijn voertuig terug, of althans wat er van was overgebleven. Van de fiets restte slechts het voor- en achterspatbord en een halfverbrande band. GEBOREN Jan P. z.v. M. Vaalburg en M. Wattel; Hendrica C. d.v. J. Boersma en J. Reijenga; Mark X. z.v. P. van Poelgeest en L. M. den Bekker; Nicolaas J. z.v. L. J. Tuijn en C. Bolten; Wendy C. M. d.v. C. S. Demmers en A. A. Hilbers; Wilhelmina C. A. d.v. J. M. van den Berghe en H. Bosch; Esther A. d.v. N. G. Kosman en J. H. E. Telleman; Sandra A. d.v. A. C. van Heusden en A. M. v. d. Wel; Theo- dorus S. z.v. A. Hendrikse en E. D. M. van der Laan; Richard z.v. J. de Reus en J. .1. M. Fatels; Sandra d.v. P. J. van Kem pen en T. A. Valk; Marcus J. z.v. J. H. M. Zonneveld en T. van der Zwan; Dennes C. P. z.v. N. G. M. Gaal en M. M. Burgge- mann; Akke F. d.v. G. Snip en C. I. Teunissen; Rudolf G. z.v. G. J. Peekei en A. C. M. Groot; Erik z.v. E. P. Weers en I. Terpstra; Catharina M. T. d.v. J. A. Pekel en P. M. Helmerhorst. ONDERTROUWD: Odulfus Zonneveld en Jitsche G. Jonker; Hermanus J. Verkooijen en Geertrui da C. M. Glorie; Julius P. van Scherpenseel en Angelina H. Blom; Mar tin Schaft en Margaretha J. A. C. Otte; Arie D. Vlieland en Helene A. Rispens; Antonius J. Robben en Wemmigje Meems; 1 Arnoldus J. J. Denneman en Jacoba W. Bleijendaal; Sijbrand Smit en Catharina A. Heitz. GETROUWD: Anthonius B. W. Louwe en Elisabeth C. Dudink; Pieter Ooms en Elisabeth G. Schuijt; Franciscus G. M. I Berkhout en Dorotheo Schoonen; Ruurd de Haan en Catharina E. Germes; Ronald F. Versluis en Jannigje E. Wijker. OVERLEDEN: Realy E. Zijlstra, 85 jaar, wed. van R. Vincent; Geertruida Meijne, 66 jaar, echtgenote van G. Twisk; Alida Goudswaardt, 90 jaar, weduwe van S. Maasdam; Kasinah, 65 jaar, wed. van J. Vorst; Klaas Wagenaar, 56 jaar. De klucht, geschreven door Gerard van Dijk, is gegarandeerd goed voor een avond ongecompliceerde jolijt. Van Dijk zet in zijn stuk twee markante boeren neer, Job en Aalbert van Wijk, waarvan de oudste Aalbert de meest conservatieve is, terwijl broer Job een wat zonniger kijk op het leven heeft. Beide broers hebben de ver antwoording voor hun neefje Ab en d voogdij heeft weinig problemen tot.neet lief met huwelijksplannen komt. Huwe lijksplannen nog wel met een meisjeuit de stad. En dat is vanzelfsprekend li n recht tegen de wil van de ooms die beide vol ijver het standpunt hulidigen dat een jongen van het platteland nooit beter kan krijgen dan een boerendochter, fris van het land. Zo ontstaan er twee partijen. Enerzijds trekken de boeren ten strijde om het voor genomen huwelijk met het „stadswicht te verhinderen, anderzijds spannen de luitjes uit de stad samen om de verbintenis door gang te laten vinden. Zo is de intrige rijp voor vele komische situaties, die mits grondig door de spelers uitgebuit, stof leveren voor enkele uren vrolijke ontspan ning. De Randstad Speulers, een groep ama teurtoneelspelers uit velerlei plaatsen van de Randstad afkomstig, trokken alle regis ters open. Onder regie van J. Zijnstra die zelf de wat knorrige oom Albert tot leven wekte liet het gezelschap de grap pen achter elkaar over de planken rollen. Naast de hilariteit die daardoor onder de talrijke toeschouwers onstond was ook duidelijk merkbaar hoe de spelers ook zichzelf vermaakten. Het stuk werd opgevoerd in de Gro ningse taal. Regisseur Zijnstra: „Dit zijn allemaal geboren Groningers, die niet meer in hun provincie wonen, maar zij houden hun taal meer in ere dan zij die er nog wel wonen. Het zou best eens kunnen dat er in de toekomst meer en beter Gronings buiten de provincie wordt gesproken dan in Groningen zelf. Met ons toneel brengen wij ontspanning terwijl we tegelijkertijd de taal in ere houden." De toeschouwers sloegen overigens met veel plezier de escapades gade van de beide boeren, gespeeld door J. Zijnstra en J. Brouwer, van neef Ab en zijn lieftallige aanstaande (respectievelijk verdienstelijk neergezet door U. Buwalda en mevrouw Hamminga). Ook de overige leden van het gezelschap sloten zich uitstekend bij hen aan. Zo werd de eerste toneelavond van het nieuwe toneelseizoen voor de donateurs en leden van de Gronings-Drentse vereni ging „De Martinitoren" als het ware één gezellig familiefeest. Zaterdag aangekomen In IJmuiden: Tor Ang- lia, tmmingham: Amstelland, Bremen; Prins der Nederlanden, Southampton; Marie, Delfzijl; Oassele, GR Yarmouth; Bishorst. GR Yarmouth; Sofia d'Amico, Willemshaven; Seaman, Noord zee; Hullman, Noordzee: Tanny, GR Yarmouth: Hondsbosch. Londen: Kangaroo, Noordzee; Otello. Zaandam. Iggesund: Tor Holalndia, Gothenburg; Spiekeroog, Oxelosund; Jean E, taanden: Star Ravanna. Lulea: Cerus, Rotter dam; Con Zelo. Ipswich Zaterdag vertrokken van lJmniden: Kanga roo. Noordzee; Voiine. Dagham: Dalsjoe, Sol- veeborg; Stirling Brook. Helsinki: Frivolity. Rochester: Frident Amsterdam: Den Helder: Oertrudten Doorkat, Belfast; Rlof Behman. Londen; Hertha, Milfordhaven: Aiglon„ Londen; Tor Anglla. Gothenburg; Martinistad, Liverpool; Fanya, Daen; Kauksburg, Wiamar; Adelheid. der Bom, Rotterdam; Lady Sabilla. Newcastle; Simonskerk, Kaapstad: Oriole, Kingslynn; Mont- ferland, Tenerife; Aijfos. Cork: Rifo Ann. Gum- nea: Prinses Irene, Millingham: Commander, Philadelphia; Corstream. Blyth. Zondag aangekomen in IJmuiden: Phenix, Coryton; Plancius, Londen; Triumph, Dagen ham: Trim, Sheeness; Boreas, Hamburg; Netty Noreich; Tegeler Plate, Hamburg; Cranz, Zaan dam Hamburg; Nerlandia, Leningrad; Essen, Lissabon; Fosforico, Lissabon; Benjamin Coater, Willemstad; Kitty. IJmuiden, Stuifo; Wolfburg. Antwerpen; Fronia, Fowey; Mewel. Dagenham; Martina, Kingslijn; Gazelle, Zaandam, Rochester; Hagen, Bremen; Dora Oldendorff; Lubeck: Vo- lance, Londen, Dania, Kopenhagen; Wesa 2, Zendburg: Hummel, Leningrad; Kaap Falga, Walkoin; Smitlloyd, Noordzee. Zondag vertrokken van IJmuiden: Tor Hol- landia, Immingham; Rijnstroom, Shorham: Slen- vig, Antwerpen: Nordhoff, Rotterdam; Oraiia, Port Fabert; .Tenn.v Marine Dakar; Naess Pio neer.. Rio de Janero; Mesnon, ST Madster; Sea man, Noordzee: Amstelstroom. Huil; Hulman, Noordzee, .Zaarustroom. Felixtown. Maandag aangekomen in IJmuiden: Smitlloyd Noordzee Gosport. Swansea; Willem Koerts, Li verpool; Prejli, Melassa; Komaess. Monrovia. Maandag vertrokken van IJmuiden; Cayber, Lonfoe; Spiekeroog, Mo-I-Rana. (Als geen nadere aanduiding volgt, is net schip van of naar Amsterdam gegaan).

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5