Scapino zonder Hans Snoek Cadeau bij afscheid: fonds voor jeugdtheater Ledenraad VPRO niet ontevreden over beleid Rivoli dirigeerde feestelijk Italiaanse opera-fragmenten l Geen interview Solzjenitsyn Bij zilveren bestaansfeest van balletgroep voor de jeugd HULDIGING IN RAI DEELNEMERS POPFESTIVAL AFGERANSELD Theodorakis gaat eigen liederen dirigeren Nationale Ballet opent seizoen T.V. vanavond Series en nieuwe rubriek met tips voor wintersport Organisten ijveren voor behoud van oude pijporgels TV maandag TV dinsdag Radio dinsdag MAANDAG 12 OKTOBER 1970 9 (Van onze correspondent) AMSTERDAM „Ik zeg het wel eens tegen de dansers, dat als ze iets willen worden het erbij hoort, dat ze ook belangstelling hebben voor an dere dingen. Ze zeggen dan zo gauw dat ze moe zijn, en dat ben ik ook, maar ik heb die belangstelling nu eenmaal". Twaalf dansers In Zuid-Afrika Internationale tournee Tentoonstelling werk van Solzjenitsyn Film over dr. Presser in Mannheim bekroond IN AMSTERDAM Ovaties voor Zarah Leander MOTIE TEGEN MINISTER KLOMPé Vrije meningsuiting Enquête beloofd Ledental groeit VARA BEGON TIENDE SEIZOEN ZATERDAG-MATINEE-GONCERTEN Tournee Joegoslavisch Nationaal Ballet is een Spaar eigen merkzegels Dat zegt Hans Snoek. Zij stichtte in 1945 het Scanino-ballet als een sroepje van twaalf dansers die hoofdzakeliik voor de jeugd zouden ontreden, om zodoende al vroeg belangstelling voor de dans te wekken. Nu, 25 jaar later, geeft de groen van 36 dansers bnna dagelijks voorstel lingen door het hele land en zelfs in het buitenland. Fr ziin nog maar weinig ion- ge mensen te vinden die het Scanino-bal let nog nooit hebben gezien. Van dit 25- jarig jubileum maakt Hans Snoek nu te vens gebruik om te vertrekken. In haar woning in de P. C. Hooftstraat vertelde zii over ervaringen en Dlannen temidden van veel moderne schilderijen, primitie ve beelden, eindeloos veel boeken, Sia mese katten en oude kerkbeelden. „Ik ben opgeleid door Kurt Jooss, lang geleden natuurlijk, er was toen trouwens niet veel keuze en ik ging eigenlijk naar die school, in Essen, omdat er een mu ziekafdeling aan verbonden was. Toen wilde ik doorgaan in muziek. Om diri gent te worden, want ik had toen nog he lemaal geen dans gezien, dus dat kon ik nog niet willen. Wel deed ik Dalcrnze en zulk soort dingen, zalig vond ik dat, al toen ik vijf jaar was ging ik naar die les sen toe." „Hoe komen we aan de naam Scapino? In het begin hadden we vreselijk veel conferenties en hele nachtelijke gesprek ken, waarbij we allerlei namen bedach ten en toen is dit als leukste uit de bus gekomen. We wisten wel dat het een com media dell' arte-figuur was, maar wilden ons toch niet al te veel aan zijn oorspron kelijk karakter binden. Het was een schelm, een listig, vrolijk, bedriegerig personage, en dat vond ik op zichzelf al attractief. En kinderen vinden het leuk om zo'n deugniet als verbindingsnersoon te hebben. In het begin, toen de dans nog vreemder was dan tegenwoordig, moest Scapino nog veel meer uitleggen dan nu, nu hij meestal alleen nog maar een inleiding houdt of soms een rol in het „In het begin hadden we twaalf dan sers, dus van een corps de ballet is er nooit sprake geweest, nu nog niet, al komt het nu wel eens voor dat er acht mensen allemaal hetzelfde doen. De men sen waren veel meer individuen vroeger, wat een hele andere werkwijze was dan tegenwoordig. Je werd per persoonlijk heid geengageerd en die moest dan in gepast worden in het geheel, maar dat was op zichzelf heel leuk. Het begint nu weer terug te komen dat sommige men sen beginnen met een rol zelf op te bou wen. Nu de techniek meer vanzeVsnre- kend is geworden, omdat ze een betere opleiding hebben gehad, nu kunnen ze zich meer toeleggen op andere eisen. Ik vond het een vervelende tijd, die jaren dat alles om de techniek ging. Die tech niek moet er eenvoudig ziin en dan ga je verder. Toen ik nas op het internationale concours in Warna (Bulgarije) was, is me wel ongevallen dat ons niveau van dansen toch veel lager ligt dan in sommi ge delen van de wereld en dat het voor een choreograag zeker pas ideaal is, als je het materiaal hebt zoals je het ginds krijgt. Ik geloof dat onze groenen vlug ger moesten worden geëngageerd, en dat heeft zich lang gewroken op het niveau." „Wat ik ga doen, nu ik bij de groep wegga?" Allerlei dingen beter doen dan ik ze tot nu toe gedaan heb. Misschien iets meer tijd aan dingen besteden. Ik versnipper me altijd een beetje. De con tacten met buitenlandse jeufrWoenen. ik vertegenwoordig het jeugdtheater voor ons land, niet alleen Scaoino, maar alles voor de jeugd en dat wil ik wel graag blijven doen en beter doen, want we mer ken dat we nu nooit iemand hebben die tijd heeft om zelfs maar behoorlijk brie' ven te beantwoorden. Verder wil ik zien of zo'n jeugdtheater eigenlijk een keer van de grond kan komen en als het dan van de grond is, is er misschien weer wat anders. Ook ga (k weer schilderen, niet dat ik er wat van kan, maar ik heb gemerkt hoe zalig het is om het te doen, Misschien kan ik eens een decor maken voor Scapino." JOHANNESBURG. Een groep jon gelui, vermoedelijk van de universiteit van Pretoria, heeft zaterdag ongeveer dertig deelnemers van het eerste Zuid- afrikaanse popfestival ontvoerd en afge ranseld. De slachtoffers, die nog bezig waren hun tenten op te slaan, werden in een bus en auto's geduwd en naar een plaats op dertig kilometer van het festivalter rein overgebracht. Sommigen werden van hun weelderige haartooi beroofd. ROME, (AP). De in ballingschap le vende Griekse componist Mikis Theodo rakis is zondagavond per vliegtuig uit Parijs te Rome aangekomen om een be gin te maken met de repetities van „Theodorakis dirigeert Theodorakis" Het is zijn eerste optreden op bet muziek podium sinds hij in mei door het Griekse kolonelsbewind werd vrijgelaten. De show, die bestaat uit door hem ge componeerde liederen gaat op 19 okto ber in het Sistinatheater te Rome in pre mière. „Dit is het begin van nieuw werk, dat ik nooit hoop te onderbreken", zei hi] bij zijn aankomst op de luchthaven Fiumicino. De show gaat ook naar Frankrijk, West-Duitsland, de Scandinavische lan den Groot-Brittanië, de Verenigde Sta ten en Canada. De toernee zal zes maan den in beslag nemen. AMSTERDAM. Donderdagavond 15 oktober acht uur zal prof. dr. J. van der Eng, hoogleraar in de Russische letter kunde, in het Slavisch Seminarium van de Universiteit van Amsterdam aan de Herengracht een tentoonstelling openen, gewijd aan de Russische romanschrijver en Nobelprijswinnaar Alexander Solz jenitsyn. De tentoonstelling, samenge steld door staf en studenten van het se minarium, bestaat hoofdzakelijk uit boe ken, een aantal documenten en tijd schriftartikelen. DEN HAAG De Volkshochschul-jury eer. van de jury's van de 19de Interna tionale Filmwoche van Mannheim heeft ii zaterdag de film van Philo Bregstem ever professor dr. J Presser, „Dingen die niet voorbijgaan", tot de belangrijk ste van de filmweek uitgeroepen. Voorts gaf de Kaiholische Filmarbeit füi Deutschland", de film een lovende vermelding. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Het Scapinoballet gaf zondagmiddag in het RAI-congres- centrum in Amsterdam een voorstelling voor grote mensen en iedereen die in ons land iets met de dans te maken heeft of had was er dan ook aanwezig. Aanwezig om het 25-jarig jubileum van de groep te vieren en tevens om Hans Snoek bij haar afscheid in de bloemetjes en in de goede wensen te zetten. Na het ballet „Snippers" van Hans van Maanen, volgden de toespraken, waarvan iedereen een volle minuut kreeg, af te tellen aan een rijtje van zes lampjes, waarvan er om de tien secon den één uitging. Het was opvallend hoe goed ieder zich aan zijn tijd hield en vooral, hoeveel er nog in die afgepaste minuten werd gezegd. Na vele andere sprekers mimeerde Rob van Rijn gedu rende één minuut het klaarzetten van de piano (zonder piano) en het spelen van „Lang zal ze leven". Hans van Maanen begon zijn minuut met het opnoemen van alle dansers die via Scapino bij het Danstheater waren gekomen en maakte met het steeds herhalen van „Een nieu we studio, een nieuwe studio" zijn mi nuut vol. Jan Kassies vond het zo knap van Hans Snoek dat ze er steeds in slaagde tot het establishment te behoren en een avant gardiste te zijn van het eerste tot het laatste uur. Hij overhan digde haar een oorkonde, die Hans Snoek het recht van beschikking geeft over het fonds Hans Snoek Theater, te bouwen ergens in Nederland, nu groot zijnde 7000 gulden. De heer De Brouw, voorzit ter van de vereniging van Nederlandse schouwburgdirecteuren, deed daar nog eens 2500 gulden bij plus een wisselprijs. Wethouders H. Lammers claimde het jeugdtheater, waarover in de oorkonde van Kassies was gesproken, niet zomaar ergens in Nederland moest komen, maar ergens in Amsterdam. Hij gaf aan Hans Snoek de opdracht tot een studiereis om het jeugdtheater in de wereld te bestude ren en vast te stellen of zoiets op een centrale plaats moest komen of verstrek kend gedecentraliseerd moest zijn. Minister Klompé bevorderde Hans Snoek eerst namens de regering en de koningin tot officier in de Orde van Oranje Nassau en sprak daarna als Mar- ga Klompé: „Beste Hans, je hebt een idee gehad en wat er in jouw hoofd zit, zit niet ergens anders, behalve dan ook in je hart. Je houdt van mensen en voor al van jonge mensen. Met jouw doorzet tingsvermogen en inspirerend vermogen heb je veel mensen in het culturele le ven gewezen hoe je moet vechten om ideeën te verwezenlijken en ook, dat met de jeugd moet beginnen". AMSTERDAM. De grote Franse mi me-kunstenaar Marcel Marceau zal van af vandaag tot en met 26 oktober een tournee door ons land maken. Onder meer zal hij optreden in Amsterdam. Den Haag en Leiden op resp. 24, 25 en 26 oktober. AMSTERDAM. De Zweedse filmster Zarah Leander heeft zaterdagavond in het Amsterdamse Concertgebouw groot succes geoogst met chansons waarmee zij in de jaren dertig en later beroemd is geworden. Zij werd begeleid door haar echtgenoot Arne Hulpers aan de vleugel en de Nederlanders Eddy de Wind, gi taar, Frank Hoya, bas-gitaar en Hans Seugling, slagwerk. Tussen het optreden van de ruim zes tig-jarige Zarah Leander door, verzorgde Cees de Lange een conference. Het pu bliek in de uitverkochte zaal van het con certgebouw beloonde de Zweedse film ster met een minutenlange staande ova tie. Zij werd overladen met bloemen. Na dit optreden zal Zarah meander nog concerten geven in onder meer Den Haag en Rotterdam. AMSTERDAM. Het Nationale Ballet geeft zijn officiële openingsvoorstelling voor het nieuwe seizoen op dinsdag 13 oktober a.s. in de Stadsschouwburg in Amsterdam. Enkele nieuwe solisten zul len optreden. Aanvankelijk was het de bedoeling op deze datum een nieuw ballet van Hen- ryk Tomaszewsky uit te brengen. Na voorstellingen van dit stuk in Londen en Kopenhagen werd het echter van het repertoire geschrapt, omdat het niet ge heel voldeed. Tomaszewsky zal later in dit seizoen een geheel nieuw ballet in studeren. Een nieuw werk van Rudi van Dantzig zal op 26 oktober in Amsterdam in pre mière gaan. (Van onze correspondent) HILVERSUM De ruim zeventig aanwezige leden van de ledenraad van de VPRO zaten zaterdag op de driemaandelijkse vergadering in Utrecht dapper en vastberaden voor zich uit te k(jken. toen de heer J. Kassies, voorzitter van de VPRO, nog eens in het kort herhaalde wat minister dr. M. A. M. Klompé allemaal gezegd heeft van het inmiddels beruchte sabotage-item. De heer Kassies vertelde in beroep te zullen gaan bjj de Kroon en verder de hele affaire van de ministeriële schrobbering eens te zullen bekijken in NOS-verband. Hjj vond dit soort inmen gingen zelfs gevaarlijk in omroepverband. Keurig wist hjj hierbij het woord „cen suur" te vermijden, hoewel ieder wist waarover hij sprak. leden-contribuanter bijgekomen. „We hebben een redelijke stabiliteit in het ledenbestand bereikt" hetgeen menig een een zucht van verlichting ontlokte. Nederland 1. Eerst voor 5 minuten naar Nijverdal, dan het nieuws en daarna een hele avond zendtijd voor de VARA met eerst Coronation- Street. Na het journaal van acht uur treden Tony Sandler en Ralph Young op als gastheer voor een groot aantal artiesten, die in Music Hall van vana vond hun kunnen aan de TV kijker zullen demonstreren. Gasten in die Music Hall ond<=r meer Anne Sydney (miss World 1964), piano- en humor virtuoos Victor Borge, de bij ons al goed bekende David Berglass en de Paddy Stone Dancers. Na Achter het Nieuws de serie Gouddieven. Dan de uitzending van Socutera over de Ontwikkelingshulp. Er is een film pje te zien over het werk van de jon- ee Nederlanders van de Stichting Nederlandse Vrijwilligers in ont wikkelingslanden. Het laatste nieuws wordt om tien voor elf op de buis ge bracht. Nederland 2. Na de Woefs en het journaal laat de NOS ons weer kijken naar kinderen. De NCRV komt om half acht met het tweede deel van de Avonturen van Tom Sawyer. Na het nieuws van acht uur voor de tweede maal een Engels Memorandum van een Dokter uit Dr. Finlay's Case book van de Schotse schrijver A. J. Cronin. Vanavond voor het eerst op het scherm de mbriek Vakantie in -e Winter. In dezf rubriek wil de NCRV informatie geven over landen waar het goed wintersporten is. uand dat vanavond besproken zal worden' Oos tenrijk. Samenstelling en regie van dit inforomatieve programma Pet Pons en Brum Noordam. Hier en Nu vraagt na al die vakantiepret op de buis aandacht voor actualiteiten Aan programma-onderdelen wacht de kij ker daarna nog slechts de dagsluiting en het laatste nieuwsbulletin. Was de uitzending overigens wel zo de moeite waard om je er een schrob bering voor op de hals te nalen vroe gen hier en daar zich enige leden af. En het antwoord luidde: „Het gaat hier primair em de zaak van vrije meningsuiting, die kennelijk in ge vaar is en pas secundair over de waarde van de uitzending" Vóór- en tegenargumenten gehoord, verwierp tenslotte de ledenraad na een motie het standpunt van minister Klompé. Slechts vier leden stemden tegen. Er werd veel gepraat op deze vergadering. Over het positie kiezen, dat het recht en de plicht is van de vereniging en wat dan automatisch leidt tot selectie van de medewerkers, die gekozen worden op .alternatieve gezindheid". De heer Kassies verzekerde: „We gaan geen rellen maken ter wil'e van het maken van een programma". Wat een lid de vraag ontlokte: ,Is de VPRO nou wel of geen politieke omroep daar wil ik nu wel een keer duidelijk heid over hebben" Er was trouwens nog meer onbeha gen hier en daar. Iemand vond dat de ledenraad eigenlijk een verwaarloos de grootheid was, tenminste als je eens bekeek wat ei bij de VPRO alle maal gebeurt, terwij1 je er als lid geen weet van hebt. Zou het voor het VPRO-bedrijf niet eens aardig zijn om te weten wat er onder de eigen ledenraadmensen leeft? Er werd keu rig regelmatiger enquêteren beloofd. Over het omroepblad „Vrije gelui den" was iedereen uiterst tevreden Over het aangevraagde ontslag, na een reeks van interne strubbelingen van hoofdredacteur Jan Haasbroek in het geheel niet Er werd met algeme ne stemmen een motie aangenomen, waarin de ledenraad van de VPRO aan het bestuur dringend verzocht om te onderzoeken of en onder welke omstandigheden Jan Haasbroek zou willen afzien van zijn ontslag. Tot slot kon de heer Kassies nog meedelen dat het redelijk goed gaat met de VPRO Er zijn weliswaar 525 leden-abonnees weggelopen overigens een normaal zomerverschiinsel bij al le omroepverenigingen, maar er zijn vanaf 1 januari van dit jaar wel 6532 20.00 HILVERSUM I 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Kiass muz. (7 25 Horen en zien' 7.30 Nws. 7.32 Hier en Nu). 3.00 Nws. 8.11 Gew muz 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvrouw. (9 00 Gymnast.). 9.35 Wa terstanden. 9.4C Schoolradio. 10.00 Bij belse verkenningen 10.15 Opera-aria s. 11.00 Nws. 11.0? Vervolghoorspei. 11.28 Voor de zieken. 11.55 Mededel. 12 00 Gevar. progr. (12.22 Wij van het land. 12.26 Mededii land- en tuinbouw 12.30 Nws 12.41 Actualiteiten. 13.00 Raden maar 14.05 Schoolradio. 14.30 Pizzicato. (16.00 Nws.). 17.00 Overh.voori. 17.10 Voor de kleuters. 17.15 Hai! 18.19 Uitz. P.P.R. 18.30 Nws. 18.41 Actualiteiten. 19.00 Licht ensemble 19.45 Lezing. 20.00 Mixtuur 20.40 Documertabe. 21.20 Hoorspel. 22.25 Overweging 22.30 Nws 22.40 Den Haag vandaag. 22.50 Medede: 22.52 Kontekst. 23.15 Sticker. 23 55 Nws. HILVERSUM li 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymnast. 7.20 Stereo: Lichte gramm.muz. 8.00 Nws. 8.11 Radiojourn. 3.20 Stereo: Lichte gramm.muz. (8.30 De groenteman) 8.50 Morgenw. 9.00 Uitgebr. rep. of herh. progr. 9.40 Muz. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. (11.00 Nws.). 11.30 Rondom 12. (11.55 Beursberichten). 12.30 Uitz. landbouw 12.40 Knipperlicht 13.00 Nws. 13.11 Radiojourn. ^3.30 Muz. en nws. 14.00 Jazz. 14.30 Mod. Nederl muz. 15.00 Rubriek over het. leven in de taai. 15.10 Stereo: Nwe gramm.pl. 16.00 Nws. 16.03 Leopold Stokowski. 16.25 Muz. lezing. 16.50 Stereo. Klass muz. 17.30 Trefpunt 17 55 Mededel. 18.00 Nws. 18.11 Radiojourn. 18.25 Stereo: Licht ensemble. 1.8.55 Stereo: Mod muz. 19.25 Paris vous parle. 19 30 Nws. 19.35 ifanavond. 22.00 O. 22.30 Nws. 22.38 Radiojourn. 22.55 Stereo: Signaal. 23.30 Horizon. 23.55 Nws. HILVERSUM Hl 9.00 Nws. 9.C2 Plaatjes voor de pep. (10.00 Nws.). 11.00 Nws. 11.03 Licht pl. progr. (12.00 Nws.) 13.00 Nws 13.03 Ekspres. 14.00 Nws 14.03 De Eddy Becker Show 15.00 Nws. 15.03 toe draai. 16.00 Nws. 16.03 Mix. 17.00 Nws. BRUSSEL 324 M 12.00 Nws. 12.03 Muz. progr. (12.40 SOS-berichten voor de schippers). 12.55 Buitenl. persoverzicht. 13.00 Nws. 13 20 Tafelmuz. 14.00 Nws. 14.03 Schoolradio. (15.00 Nws.) 16.00 Nws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Lichte 16 30 Voor de oudere luisteraars. 17 00 Nws. 17.15 Jazzmuz. 17.55 Weegschaal. 18.00 Nws. 18 03 Verz.pl. 18.28 Paarde- sportuitslagen. 18.30 Franse taaiwen- ken. 18.32 Lichte muz. 18.35 Verkeera- wenken. 18 30 Lichte muz. 18.45 Sport. 18.52 Taalwenken 18.55 Lichte mu*- 19.00 Nws. 19.40 Intermezzo 19.45 Syndicale kroniek. 19.55 Gitaarmuz. 20 00 Werken var Beethoven. 22.00 22.20 Lichte muz. (23.00 Nws.). Nws. 23 45 Ligging zeeschepen. Nws. 23.40 AMSTERDAM. Zaterdagmiddag is de VARA begonnen aan het tiende sei zoen van de „matineeconcerten op de vrije zaterdag. Deze concerten beginnen terecht steeds meer aan populariteit te winnen. De programma's blijven trouw aan het principe, dat van het begin af aan gegolden heeft: goede muziek uit al le tijden, bekend en onbekend, vaak af wijkend van het gangbare repertoire. Het programma van dit eerste con cert was kennelijk afgestemd op de gro te massa der opera-liefhebbers, maar er is getracht de eigenlijke uit hun verband gerukte nummers uit de verschillende Italiaanse opera's toch op een artistiek bevredigende wijze te rangschikken. Goede solisten Het concert stond onder leiding van de bijzonder geroutineerde Milanese dirigent Gianfranco Rivoli, die twee uitstekende solisten had meegebracht: de sopraan Mietta Sighele en de tenor Veriano Lu- chetti, beiden prijswinnaars van het „Theatro Sperimentale di Spoleto". Het Omroeporkest zorgde voor de begeleiding en het Groot-Omroepkoor liet zich horen in verschillende koorfragmenten. Het eerste gedeelte van het concert was gewijd aan Donizetti, Leoncavallo, Cilea en Mascagni en na de pauze was Verdi aan het wooro met aria's en ko ren uit „La Traviata", „Otello", „Simon Boccanegra" en ,Aida". Zonder aan de prestaties van Mietta Sighele iets af te doen moet worden ge zegd dat de tenor Veriano Luchetti eer AMSTERDAM. Het Joegoslavisch Nationaal Ballet „Novi Sad" zal in ons land vier voorstellingen geven en wel 24 oktober in Eindhoven, 25 oktober in De Doelen te Rotterdam, 26 oktober, RAI congrescentrum in Amsterdam en 27 ok tober in het Congresgebouw in Den Haag Gastsoliste is Marianne Hilarides. schitterend debuut maakte. Zijn optre den is ontwapenend eenvoudig „hij maakt geen theater" en zingt wat er staat, zijn techniek is volkomen uit.gebalanoeerd en zijn voordracht is muzikaal verantwoord. Tot slot weerklonk het triomfkoor uit „Aida" „Gloria all 'egitvo" Zoals eens de veldheer Radames door het volk werd toegejuicht, zo werd nu de dirigent Gian franco Rivoli gehuldigd en geprezen om de schitterende uitvoering van deze feest muziek. J. H. MOOLENIJZER AMSTERDAM. Enkele Amsterdamse organisten maker» zich ernstige zorgen over het verval van mooie en soms kost bare pijporgels in ons land. In navolging van initiatieven in het buitenland (Enge land en de Verenigde Staten) hebben zi; vorige week een vereniging opgericht, die zich bezig gaat houden met de aankoop van oude theater- en kerkorgels en jr.rt de restauratie daarvan. Deze vereniging, „Ee Nederlandse or gelfederatie" is gevestigd in Amsterdam. Volgens een van de initiatiefnemers, de heer P. W. Pijpeling, zijn er momenteel in Nederland mirstens tien orgels, die met meer worden gebruikt en in ver vallen staat verkeren Met het geld van te werven leden en donateurs hoopt men de orgels te kunnen aankopen demonte rer. en na restauratie onder te brengen op plaatsen, waar de instrumenten regel matig kunnen worden besoeeld. Om de belangstelling van het publiek voor het pijporgel te stimuleren zullen in het winterseizoen zeven nachtuitvoe ringen worden gegeven op een drietal or gels in het City Theater in Amsterdam De opbrengst van de eerste nachtelijke crgel-drive-in-show" is bestemd voor de actie „Artis moet blijven". ADVERTENTIE ZJOEHOWKA (Sovjet-Unie), (AP) Vier VKSTd.'isten hebben gisteren ge?-*cni de Nobelprijswinnaar Solzje nitsyn te interviewen, maar er kwam niets van terecht. Alexander Solzjenitsyn zei dat hij heel goed kon begrijpen dat men nieuwsgierig naar hem was, maar hij kon niets zeggen. De Nobelprijsvirr>aar woont in de ga rage van een huis uit no° wordt afge bouwd en dat in een bos jta*»t op on geveer 30 km ten westen van lw.wrw De verslaggevers, twee Italianen, een Amerikaan en een Zwitser, hadden drie dagen gezocht naar het adres van de auteur. Het hele „gesprek" dat plaats vond op de drempel duurde maar twintig seconden. „Ik kan u niet binnenvragen, ik ben hier een gast. Ik begrijp heel goed dat men belang in mij stelt, maar ik kan niets zeggen, neem me niet kwa lijk, en tot ziens". En toen sloeg hij de deur dicht en konden de vier journalisten terugkeren naar Moskou. Nederland 1 10.45 NOS-NOT: Schooltelevisie. 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 VARA: Coronation Street (feuilleton). STER: Reclame. NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 VARA: Muzikale show. 21.10 Achter het Nieuws. 21.35 De Gouddieven (serie). 22.25 Uitz. Socutera. 22.40 NOS: Journaal. Nederland II 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NOS: Kijken naar kinderen. 19.30 NCRV: De avonturen van Tom Sawyer (serie). 19.55 STER- Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 NCRV: Memorandum van een dokter (feuilleton). 21.10 Vakantie in de winter (1). 22.00 Hier en Nu. 22.25 Avondsluiting. 22.35 NOS: Journaal. Nederland I 10.45 en 14.00 NOS-NOT: School televisie. 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 AVRO: De rare vogels. 19.30 AVRO's TopPop. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 AVRO: Peyton Place (feuill.). 21.10 De Engelbert Humperdinck Show. 22.00 AVRO's Televizier-Magazine. 22.50 NOS: Journaal. 22.55 TELEAC: Modelbegrip in wetenschap en techniek. Nederland II 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NOS: Den Haag Vandaag. 19.09 Kunstrubriek. 1930 KRO: De dwaze wereld van Tommy Cooper (serie), lo.. STER- Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 KRO: De biecht van een moordenaar. 21.10 Brandpunt Special. 21.35 De klop op de deur (feuill.). 22.15 Voor de Biesbosch keert 't tij. (documentaire). 22.55 NOS' Journaal.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 9