SC EZERSSCHR Burgerlijke stand Velsen —kiosk. Het hoeft echt niet allemaal tegelijk... WK cle lieve lente H&J LAMP interieurs WJl Marktberichten -Hiel ^LS,o?,Te'SSe»»CM,e,,en R»"." M 3 weken IJMUIDER COURANT _l 3 weken Reverwijkse Cenrani waarom <aarsen inde „M Y RIA N T H A" Vlaamseweg V RIJ D A G OKTOBER 1970 11 Fluoridering Gentrum Bejaardenpartij Voor de prijs van één week 1.23) ontvangt u Bon opsturen aan IJmuider Courant/Beverwijkse Courant Antwoordnummer 416, Haarlem. Vogelmoord 1 Vogelmoord 2 Bejaarden en dieren NAVO Vogelmoord 4 Sabotage 1e kwaliteit ZOEK ZE ZELF UIT Nu de kroon volgens uw krant van 8 september 1970 ernstige bezwaren heeft gemaakt tegen de fluoridering van het drinkwater is door- Staatssecretaris dr. drinkwater is door staatssecretaris dr. ten ervoor moeten zorgen dat er steeds ongefluorideerd drinkwater beschikbaar moet zijn, direkt voor die inwoners die dat wensen. Theoretisch is dit zeer goed, doch in de praktijk niet mogelijk. Twee waterleidingen zijn te duur en het is prak tisch niet mogelijk, dat iedere huisvrouw dagelijks tussen 9 en 17 uur naar de Wijk aan Zeeërweg (gebouw naast de Water toren) gaat om zelf water te halen. In de krant (midden september) heeft een artikel gestaan waarin de fluoride ring als volkomen onschadelijk wordt be schouwd door de Wereldgezondheidsorga nisatie. De Stichting Waakzaamheid Drinkwater in Bilthoven is het daarmee niet eens en neemt een volkomen af wijkend standpunt in. In Amerika zijn on geveer 950 gemeenten, die de fluoride ring hebben verworpen of stopgezet, West-Duitsland wijst het af, in Rusland worden proeven genomen. Zoals niet ieder bekend zal zijn. wo nen er in Velsen twee personen, die maagdarmstoornissen hebben sinds de in trede van de fluoridering. Een van hen heeft deze klachten niet, als zij in Noor wegen vertoeft, waar ongefluorideerd drinkwater is. Is zij hier weer in het land dan beginnen de stoornissen weer. De in ternist weet er geen weg mee. Gebruikt zii echter ongefluorideerd water uit Bloe- mendaal, dan heeft zij ook geen hinder. Fluoride zet zich ook af in haren, nagels en beenderen. De tweede persoon verhuist naar een andere gemeente. Velsen namelijk vormt een eenzaam gefluorideerd gebied in Noord-Holland. Er is geen fluoridering in Bloemendaal. Haarlem. Zandvoort, en het PWN-gebied ten noorden van het Ka naal. Verder niet in Den Haag. Utrecht en Arnhem en evenmin in het gebied van het Provinciaal Overijssels Waterleiding bedrijf. In Amsterdam aarzelt men nog Fluoride heeft weliswaar een goede werking tijdens de groei op de tanden van kinderen van 6 tot 13 jaar. maar die wer king is ook te bereiken door gebruik van fluoridetabletten. De huisarts, schoolarts en de tandarts kunnen die tabletten zo nodig voorschrijven en de algehele ge zondheid in het oog houden. Op latere leeftijd werkt het als bacterio- statica (onwerkzaam maken) en dan is het logisch dat het de maag-darmbac teriën, nodig voor de spijsvertering, beïn vloedt. De fluoridering is hier in 1960 ingevoerd, zonder daarin de artsen, spe cialisten en tandartsen te kennen. Over het algemeen hadden dezen er weinig stu die van gemaakt doch hebben de ge meenteraadsleden dat dan wel gedaan? Er was weinig onderzoek verricht in 1960 Op deze wijze hebben de gemeenteraads leden dus een vferantYbor^pliikbeid op zich genomen, welke de Kamerleden niet durfden te dragen. Het wordt tijd, dat de kwestie weer ter tafel komt. Bezwaren of adhaessiebetuigingen kan men richten aan het secretariaat van het Streekcomité: R. Voorhoeve, Donkere laan 6. Bloemendaal. De leden: E. EENHOORN, arts, Bloemendaal H. MOOLENBURGH, arts. Haarlem T. D. BIEWINGA, tandarts, Velsen. De zinsnede in uw artikel over Centrum nu het artistieke zwaargewicht van de groep, regisseur Peter Oosthoek, besloot Centrum trouw te blijven" heeft mij eerst verbaasd en toen geërgerd. Is uw kunst redactie zo kort van memorie dat zij hele maal vergeten is wat anderen van Cen trum gedaan hebben? Heeft zij nooit de prachtige voorstelling van „Verdomde Lo- wietje" onder regie van Walter Kous ge zien? Uw Cassius Clay-terminologie vind ik uiterst onrechtvaardig tegenover het Centrum-team. E. B. MAYER-SWART. Haarlem. NASCHRIFT: De kunstredactie is de zeer goede dingen die Walter Kous bij Centrum heeft gedaan beslist niet verge ten. Het is op het ogenblik echter zo. dat Walter Kous op eigen verzoek op non- actief is gegaan, iets dat hij al enige jaren van plan was. Hij is bezig zich te her oriënteren en we hopen dat hij na zijn re traite met Centrum weer even mooie voor stellingen wil en kan maken. In deze rubriek worden brieven opgeno men, die met uitdrukkelijk verzoek tot publikatie aan de redactie worden toege- zonden; voorwaarden tot publlkatte zijn; Het onderwerp dient van genoegzaam algemeen belang te zijn en uit het oog punt van dat algemeen belang te zbn beschouwd. De inzender moet de brief met zijn volle naam en adres ondertekenen en instemmen met de vermelding van zijn naam en woonplaats. (Dus geen pseudo niem oï initialen). De brief moet gesteld zijn in behoor lijk Nederlands en in begrijpelijke, be knopte vorm. De redactie behoudt zich het recht voor de brief ter publikatie te bekorten op niet essentiële punten, of opneming te weigeren. Opneming van erna bepaalde brief be tekent allerminst, dat de redactie het eens is met daarin vervatte meningen of argumenten. Het is weer zover. Elke week meldt zich een nieuwe politieke partij bij de kiesraad. Daaronder zijn waarschijnlijk ook reeds, of melden zich binnenkort De Landelijke Par tij voor Bejaarden, de Partij 65 in Rotter dam en de Partij voor Bejaarden in Hil versum, die hebben besloten in federatie- verband te gaan samenwerken met het oog op de komende Kamerverkiezingen. De heer M. ten Hoff, voorzitter van de afde ling Amsterdam der Landelijke Partij voor Bejaarden verklaarde onlangs: „Wij willen de versnippering van de politiek in Neder land tegengaan en het daarbij de bejaarden gemakkelijker maken door één partij voor bejaarden aan te bieden". Wat doet men echter Men begint de versnippering juist in de hand te werken, floor weer een nieu we partij op te richten. Men verwacht toch niet dat men met de oprichting van de j partij voor bejaarden de andere partijen doet verdwijnen? En dan de doelstelling. I De nieuwe federatie stelt zich ten doei „in de ruimste zin des woords en met uit- I sluitend wettige middelen de belangen van Gaarne maak ik van deze gelegenheid ane bejaarden te behartigen". Hiermede gebruik mijn besluit kenbaar te maken, I trapt de federatie een open deur in, want nimmer meer produkten van Quaker Oats de Katholieke, Christelijke en Algemene te gebruiken, en ik hoop dat velen mgt Bond voor Bejaarden, verenigd in het mij hetzelfde zullen besluiten. Ik vind het c.V.S.O. met ruim 400.000 leden, doen dit nl. niet verantwoord de gezondheid van I aj jaren en niet zonder succes. Deze 400.000 mijzelf, mijn gezin en huisdieren te wagen kiezers vormen een machtige oressiegroep, aan produkten van een bedrijf, dat letter- I die bij alle politieke partijen gehoor vindt, lijk en zo openlijk over lijken (nl. van fjoe meer bejaarden zich bij de bonden vogels) gaat. aansluiten, hoe groter hun invloed en be- reiken zij meer dan met een paar afge- Ik ben de nieuwsbladen dankbaar, dat vaardigden in de Kamer. Ik kan mij niet zij deze IJmuidense vogelmoord bekend onttrekken aan hei idee, dat er "tegen de hebben gemaakt. I verkiezingen zo hier en daar slimme jon- Tevens toont deze affaire duidelijk aan gens opduiken, die met wat leuzen pro- taunabeneer zien Deweg ik wil de bejaarden ernstig waarschuwen Waarschijnlijk zal ik niet de enige zijn, I om niet aan dit spelletje mee te doen, die via de correspondentierubriek van uw Wees wijzer en, het zij nogmaals gezegd: blad zijn weerzin uitspreekt over deze zaak. I wordt lid van één van de bejaardenbon- Bij voorbaat mijn hartelijke dank voor den. Dan weet u dat uw contributie rente Ho nublikatie I afvzerpt. C. VADER, Vogelenzang. S. HAZEVOET, Zandvoort. U hoeft geen postzegel te plakken. Dat doen wij voor u. Ondergetekende wenst een proefabonnement van 3 weken voor f 1.23 op A/B NAAM -• -• m ADRES t ->• w WOONPLAATS Deze aanbieding geldt niet voor abonnees van onze bladen. Een IJmuidense voederfabriek meende I wanneer ik op bezoek ben in het asiel, de hulp in te moeten roepen van de Dienst vertelt de dierenarts me over zijn moei- Faunabeheer om een groot aantal vogels üjkheden. „Ik moet een collie van twee uit te roeien. Ijaar afmaken, want z'n bazen worden Deze Dienst raadde een middel aan, opgenomen in een huis voor gepensioneer- waardoor de vogels in slaap zouden raken I (zgn. rusthuis). Dieren worden daar om pijnloos te sterven. Het resultaat stond I gew€erd Het asiel is voor zwerfdieren en in de krant: de vogels lagen urenlang in wie neemt een hond van twee jaar over? de straten te sterven. Niemand, dus wordl het voor het asiel te In deze tijd, waarin veel wordt gedaan duur» Lezer, realiseert u zich wat dat be- om de natuur te redden en meer eerbied tekent? Een bezitster van een kat van tien voor haar bij de mensen aan te kweken, is jaar gaat naar een christelijk tehuis. Voor een dergelijke daad onbegrijpelijk, temeer haal. kat is geen piaats, dus afmaken, daar deze bedreven is door een overheids- jvüsschien hebben deze dieren meer trouw instelling, die notabene het beheer heeft en liefde betoond aan de eigenaars, dan over de fauna, welk een beheer' waartoe de familie, de vrienden, in staat Dierenmishandeling is strafbaar. Is dit waren wie zal peilen wat een hopeloos soms geen dierenmishandeling? Of zijn verdrjet deze mensen moeten verwerken, vogels geen dieren? Voor deze daad van I zal ujtmaken of hun ziekteklachten Faunabeheer, in opdracht van de voeder- I egn gevojg z;jn van d;t vreselijke afscheid, fabriek, is geen excuus te bedenken. Het Qud worden betekent eenzaam zijn. een is lafhartig en immoreel! dier is dan soms gedurende weken de F MONTAGNE. Haarlem enjge aanspraak. Trouw en vriendschap worden zo zeldzaam; alleen de dieren Vogelmoord O schijnen in staat deze nog te geven Ik vraag begrip voor alle dieren in ons land die dit lot beschoren is. Kunnen de be- Hierbij wil ik mijn medeleven betuigen stUren van deze tehuizen niet tot andere, met de honderden vogeltjes, die in de wat SOepeler, gedachten gebracht worden, strijd om het bestaan, door een paar ge- I zou onze ombudsman (-vrouw) raad we- wetenloze schurken van een fabriek voor ten? Er moet toch een menselijker op- dierenvoer nl. op gruwelijke wijze zijn I i0SSjng zijn. vermoord. Ik wil hier verder niet veel meer over zeggen, alleen zou ik ieder die dit leest willen oproepen, ervoor te zorgen dat deze misdadige zaak niet in' de doofpot wordt gestopt en dat een eventuele herhaling wordt voorkomen. Want als de wereld op deze manier dorogaat de natuui op alle mogelijke ma- BEVALLEN: A. W. Tervoort—van Steen, d., IJmuiderstraatweg 184, IJmuiden; W. C. Luiten—Maarschalk, d., Watervlierstraat 75, Den Haag; J. M. E. Molenkamp—de Haas, d., Gerard Doustraat 29, IJmuiden. ONDERTROUWD: P. A. Rosa Bian, Zee weg 131, IJmuiden, en H. M. Hussaarts, Albert Verweijlaan 3, Driehuis; R. A. R. Oudshoorn, IJmuiderstraatweg 65, IJmui den, en J. M. Lefeber, Peperstraat 36, Beverwijk, t.a. Beverwijk, Peperstraat 36; T. N. Vink, Ir. Krijgerstraat 31, Velsen- Noord, en A. J. van den Bunt. Casem- brootstraat 57, IJmuiden, t.a. Beverwijk, Kagerweg 12; A. van Bezooijen, Plancius- straat 3, IJmuiden, en C. Noordzij, Ste- phensonplein 5, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Stephensonplein 5; G. A. Groot, Thor- beckestraat 32, Zandvoort, en S. H. Bus, Paulus Potterstraat 15, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Paulus Potterstraat 12; J. M. van der Poel, Marnixlaan 3, Driehuis, en A. F. Brakenhoff, Kennemerlaan 42, IJmui den, t.a. Den Helder, Cornelis Ditostraat 14; M. J. M. de Leeuw, Rijngeesterstraat- weg 157c, Oegstgeest, en A. M. Zwiersen, Brederoodseweg 55, Santpoort-Zuid, t.a. Oegstgeest, Rijngeesterstraatweg 157c; C. de Ruijter, Andromedastraat 10, IJmuiden, en J. A. Cana, Fahrenheitstraat 52, IJmui den, t.a. IJmuiden, Koningstraat 7; P. M. Levering, Dorpstraat 488, Assendelft, en C. M. Castricum, Smidt van Gelderstraat 43, Velsen-Noord, t.a. Assendelft, Dorp straat 461; A. J. M. Handgraaf, Velser- broekstraat 12, Santpoort, en M. A. M. C Theissen, Zeeweg 16, IJmuiden, t.a. Sant poort, Velserbroekstraat 12; L. C. J. Rust- man, Schalkwijkerstraat 7, Haarlem, en M. A. C. Hendriks, Anemonenstraat 11, Santpoort, t.a. Castricum, Geelvinckstraat 69; G. Wolthuis, Spilbergenstraat 11 IJmuiden, en F. Drost, Spilbergenstraat 11 IJmuiden; R. Smit, Geelvinckstraat 119, Velsen-Noord, en L. D. Maulany, Hunze- straat 5, Beverwijk, t.a. Velsen-Noord Geelvinckstraat 119. GEHUWD: M. K. Verspui—J. L. van Son, IJmuiden, Plein 1945, nr. 32; J. C. Zuurbier—M. C. de Bruin, IJmuiden, Steenbokstraat 30; J. P. EbbingA. E. M van de Pieterman, Haarlem, Schotervlie- landstraat 6; C. M. J. Meijer—C. A. M Stuijt, Haarlem, O verton weg 3; G. W. A. Hollenberg—S. M. van den Bos, Bever wijk, Galgen weg 5; P. de DoodtW. M Keirgieter, IJmuiden, Kastanjestraat 55 J. Schaffer—M. J. Kooijman, Noordwijk Sondauwhof 37; E. G. van Kempen—J. M Holt, Uitgeest, Middelweg 168; A. Duim— C. H. Zijl, Haarlem, Schouwtjeslaan 49 zw. OVERLEDEN; A. de Groot, 59 j., echt genoot van A. de Niet, Trompstraat 219, IJmuiden; W. F. van den Hoek, 55 j., echt genoot van G. de Jong, Keetberglaan 258, IJmuiden; M. Kuijper, 7 j„ Kon. Wilhel- minakade 87, IJmuiden; H. Mantje, 79 j., echtgenoot van T. Goedhart, Eikenstraat 22, IJmuiden. N. v. d LEK-MUNS, Haarlem. De NAVO werd 15 jaren te laat opge richt om zijn doelstellingen te kunnen verwezenlijken. Wat in 1934 nog mogelijk dorogaat de natuui op alle mogelijke ma- was aJs verlengstuk van bestaande allian- nieren te vernietigen, zal het leven in de moeilijk oplosbaar als toen. meest letterlijke zin van het woord onmo gelijk worden. B. NOBLEN. IJMUIDEN VV CAO UlO vv.1 ties is nu even moeilijk oplosbaar als toen. Met andere woorden 25 jaren na de oorlog is niets opgelost en de toestand alleen drei gender geworden. Er is veel overeenkomst tussen 1930-1940 en 1970-? Toen slappe de mocratieën, die de kool en de geit wilden - sparen, een fascisme dat door die slappe houding steeds meer vertrouwen kreeg in Tot mijn verontwaardiging heb ik in de ejgen macht en brutaliteit en een commu- kranten gelezen dat een woordvoerder van nisme dat doelbewust bouwde aan eigen het ministerie van Landbouw naar aan- gezjcbt en kracht. De toetssteen werd de leiding van de vergiftiging van honderden spaanse Burgeroorlog waardoor de fascis- vogels in IJmuiden heeft gezegd dat het ten hun kans scboon zagen. Alle waar- wei goed is dat dit is gebeurd omdat er schuwingen van Litvinov in Genève ten zo nu en dan eens moest worden uitge- spyt wdden de democratieën geen kleur dund en dat deze vogels toch pijnloos in 'bekennen. Toen ze er niet meer onder uit de zevende hemel zouden komen. Het is konden, stonden ze met lege handen en misschien beter als het ministerie van zonder idealen De fascisten (Duitsland. Landbouw eens wat wordt uitgedund. Wel- jtalië Japan) met holle leuzen en valse licht is er een achtste hemel voor mensen1 - - - BEVERWIJK. Noteringen bloemen veiling van woensdag, snijbloemen: anjers 753; tros anjers 115165; anthurium 105 205 chrysanten 65165; jaar rond 120 280; per stuk 1654; fresia 95230; ger- bera 1850; gladiool 60185; iris prof Blauw 160280; lely per tak 18165; la- terus 45—165; nerine 30130; crispa 18; roos 2053; per tak 1224; baby roos 10 23; tulpen 2448. Planten: achmea 780; acgimes 130; azalea 280; begonia 4585; begonia rex 140230; coleus 45; cyclamen 180780; poinsettia 165; hedera 85; hibis cus 85130; hertshoorn 300360; kalan choe 75110; potchrysant 3070; st. pau lia 75—120; vriesia 240; gemengde plan ten 90—180. Noteringen groenteveiling: andijvie 10 16; bloemkool 1654; bospeen 1841; boe renkool 819; komkommer 1554; spi nazie 668; groenen kool 1424; rode kool 915; snijbonen 95215; spercibonen 50160; pronkbonen 40105; prei 1627; tomaten 44103; waspeen 1336; sla 6— 27; uien 1827; breekpeen 924; witlof 80—165; knollen 9—22; spruiten 25—95; spitskool 1323; postelein 5271. Puzzel nummer 34 10,H. de KoekKerkmeer, Maar straat 123, IJmuiden. 7,50: J. Jongeling, Evertsenstraat 1, IJmuiden. 5,mejuffrouw Koffeman, Herculei- straat 7, IJmuiden. 10,A. van Riessen, Distellaan 21, Aerdenhout. 7,50: J. Bouwman, Clivialaan 20, Heem stede. 5,mevrouw L. G. Cornelisse, Iepen straat 28. Haarlem. ADVERTENTIE Bij de kassa staat de kaarsenkiosk. Daaruit zoekt u uw kaarsen. Dik of dun, kort of lang. Maar waarom hebt u keus uit veertien kleuren? Omdat steeds meer mensen een tafel in kleur dekken. Bij tafellaken en servetten komen dan kaarsen in dezelfde kleur. BARTELJOR1SSTRAAT18 TELEFOON 319049 HOFLEVERANCIER 21 22 ADVERTENTIE die op deze wijze over dieren denken. P. KRAMER. Haarlem. ADVERTENTIE Het vernieuwen van een compleet interieur, of het inrichten van een gezellige kamer, hoeft écht niet in een keer te gebeuren. U kunt het ook stap voor stap doen. Voorwaarde voor een goed geheel, is dan wel het ontwerpen van een basis-plan. Zo'n basisplan maken wij voor u en met u. We zijn er goed in. Aan de hand hiervan kunt u, wanneer u maar wilt, bouwen aan een eigen, verantwoord interieur. Hebt u belangstelling voor zo'n plan, komt u dan eens praten. Wij geven u graag geheel vrijblijvend alle gewenste inlichtingen. Het is maar dat u het weet. LID GOED WONEN Wagenweg 1,3 en 15, Haarlem, Tel. 31 21 72 Hoek Wagenweg-Houtplein, parkeergelegenheid voor de deur! idealen hadden het voordeel van solide militaire training. De Russen liepen voor het communisme ook niet warm maar moedertje Rusland was gebleven Thans de toestanden Nigeria, Cuba, Vietnam, Zuid- Amerika. Weer laten de democratieën ver stek gaan en wederom de roep van een neo-fascisme, dat dwars door de partijen loopt om een sterk gezag en burgerwach- ten. Oorlog kan geen uitkomst bieden. Het verlossende woord zou co-existentie kun nen zijn maar communisme is nog altijd een vies woord. Aan de democratieën thans de beslissing. Halfheid en transigeren hel pen niet. Er moeten nu spijkers met koppen worden geslagen. J. OUDENAARDEN, Heemstede, j Dat sommige recruten het enig vinden om sabotagedaden te plegen kan ik be grijpen. Ze vinden het fijn om de branie uit te hangen en op te vallen. Het zijn uiteindelijk nog grote kinderen, die niet wijzer zijn. Maar dat volwassenen die da- den vergoelijken, ja, zelfs aanmoedigen, dat gaat mijn begrip te boven. Wat denken die kwajongens met die zinloze acties te be reiken? Denken ze nu heus dat Defensie daarvoor het hoofd zal buigen en het bijltje er bij za" neerleggen om dan dit keer eens bezet te worden door de Russen? Dat zou natuurlijk voor de PSP cum suis een ideale toestand zijn, maar gelukkig hebben die partijen slechts een klein deel van het Ne- derlandse volk achter zich. Laat Defensie zich dus haasten die sabotage zo vlug mo gelijk ongedaan te maken met het geld uit de belastingpot. waaraan wij allemaal, ook de saboteurs, ons steentje moeten bijdra gen. C. VAN DER HEIJDEN, Haarlem. ADVERTENTIE YRIANTHA TUINBOUWCENTRUM - ZELFBEDIENING BLOEMBOLLEN VOOR KAMER EN TUIN Bij aankoop van f 10.contant 20 bl. Druifjes gratis. BLOEIENDE WINTER VIOLEN f 3.50 per 10 stuks en f 30.— per 100 ex. PUZZEL NO. 35 Horizontaal: 1. dwaas, 3. berghol, 8. on gedierte, 11. stofmaat, 13. klein persoon, 14. rivier in Italië, 16. en omgekeerd (afk.), 17. bestuurder, 21. oudste, 24. indien, 25. waag stuk, 27. Europeaan, 28. bijwoord, 30. ziekte, 32. onder andere (afk.), 33. muur holte, 35. van het heilige Roomse rijk (lat. afk.), 36. bedorven, 38. baan voor balspel, 39. soort schoeisel, 40. jaarboek, 41. boom, 45. beminnelijk, 49. lang recht stuk water, 50. collectieve arbeidsovereenkomst (afk.), 51. aanzien, 52. netto (afk.), 53. voegwoord, 55. zacht, 58. voegwoord, 59. oude vocht maat, 61. gevangenis, 62. spaanse titel, 64. vogel, 67. plantengeslacht, 69. N.V. (frans), 70. grondtoon, 72. onmeetbaar getal, 73. chin, maat, 74. tot nader order (afk.), 75. opsmuk. 76. in dat geval. Verticaal: 1. op geen enkele plaats, 2. eng. bier, 4. gegraven gat, 5. maanstand (afk.), 6. voorzetsel, 7. kloosterzuster, 9. jongensnaam, 10. reden, 12. zuivelproduct, 15. het zijn, 18. bevel, 19. vervoerbedrijf (afk.), 20. vrouwelijk zoogdier, 22. water in Friesland, 23. geheel de uwe (afk.), 25. nuk, 26. groot bouwwerk, 29. meisjesnaam, 30. projectiel, 31. autodeur, 32. vreemde munt, 34. snuiter 35. Salvation Army (afk.), 37. meisjesnaam, 38. dwingeland, 41. uiting van verzet of bezwaar, 42. flauw, 43. van het lopende jaar (lat. afk.), 44. deel v. d. dag, 45. groot water, 46. nummer (afk.), 47. godin, 48. werelds, 54. soldatenkost, 56. lig plaats voor schepen, 57. Europese hoofd plaats, 59. spil, 60. pers. vnw., 62. dat is (afk.), 63. windrichting (afk.), 65. oude maat, 66. diereneigenschap, 67. meisjes naam, 68. groente, 71. voorzetsel, 72. fa milielid. Oplossingen uitsluitend per briefkaart, dienen uiterlijk woensdag a.s. in ons bezit te zijn. OPLOSSING PUZZEL NO. 34 1-12 marketentster, 9-20 sterrenbeeld, 18-25 el dorado, 24-32 domineren, 30-38 rendement, 36-47 enthousiasme, 45-54 smet teloos, 52-61 oostenwind, 59-67 inderdaad, 66-73 admiraal, 71-81 aalscholver, 79-89 verdichtsel, 87-93 selderij, 92-98 rijbewijs, 96-104 wijsvinger, 102-108 germaan, 107-115 Andalusië, 113-121 siersteek, 120-128 ek steroog, 126-133 oogappel, 131-137 pelgrim, 136-143 imitator, 141-151 torpedoboot, 149- 157 ootmoedig 155-164 dignitaris, 162-167 risico, 166-174 compagnon, 173-180 onge zond, 178-189 ondervinding, 187-195 inge togen, 193-200 gendarme, 197-206 arme tierig, 204 212 rigoureus, 209-218 reusach tig, 217-223 ignobel, 221-225 belet.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 11