I TORA, TORA, TORA! Dure herhaling op film van aanval op Pearl Harbor FILMS IN AMSTERDAM Julia Culp overleden rico Negen ensembles op nachtconcert Cabaretbijbel van Wim lbo SIERADEN Celstraf voor naakt moment T.V. vanavond Farce Majeure en Hadimassa weer op het scherm Hoorspel staat op hoog peil" IN FRASCATI AMSTERDAM „Valse aangiften" voor Schip Ahoy Radio zaterdag Elf gobelins voor provinciehuis in Den Bosch TV vrijdag TV zaterdag ROB SIPKES VRIJDAG 16 OKTOBER 1970 AMSTERDAM „Tora, Tora, Tora", een driemaal herhaald „Tij ger", dat waren de codewoorden die overste Mitsuo Fuchida op 7 decem ber 1941 naar het Japanse hoofdkwar tier zond om bekend te maken dat de aanval op Pearl Harbor een volledig succes was geworden. Overste Fuchi da is op het ogenblik in ons land om de 20th Century Fox-film te pro moten die Fuchida's overwinnings- kreet tot titel heeft en waarin met een budget van 25 miljoen dollar her inneringen aan de „day of infamy", zoals president Roosevelt deze 7de december later zou omschrijven, in geënsceneerde beelden opgehaald worden. ■mm* S,,v V k: MSB N achtvoorstellingen Filmmuseum Vervelend Conclusie NOS: Oktobermaand, wijn-met-kaasmaand. niet vergeten*. Frico eten MODERNE GOUDEN EN ZILVEREN I De fanatieke aanvoerder van het lucht eskader, dat bijna dertig jaar geleden de moordende aanvallen op de Amerikaanse vlootbasis in de Stille Oceaan uitvoerde, is nu een bedachtzame 70-jarige gewor den, die inmiddels als dominee tot de Presbyteriaanse kerk is toegetreden. In niets verraadt hij de destijds krijgshaf tige en voor geen gevaar terugdeinzende piloot die leiding gaf aan de moordende bombardementen op Pearl Harbor. Bijna schuchter bekent hij nu „very sorry" te zijn over de dingen die toen gebeurden, al moet hij toegeven op het ogenblik van de aanval zelf erg trots te zijn geweest. Geen onbegrijpelijke reactie overigens voor iemand die als militair is opgeleid en een gedurfde onderneming als het vernielen van Amerika's „strong hold" in de Pacific tot een goed en nauwelijks te verwachten einde heeft ge bracht. Want de ravage die de elkaar opvol gende golven van Japanse vliegtuigen op die zevende december op de marine- en luchtvaartbasis hadden aangericht was aanzienlijk. Meer dan 400 vliegtuigen werden vernield, 5 slagschepen gezonken, 3 zwaar beschadigd en nog talrijke andere oorlogsbodems als destroyers en mijnenleggers zonken of kregen aanzien lijke schade. Meer dan 3000 mensen kwa men bij de aanval die 40 minuten duurde, om het leven. Maar Japan bereikte niet het uiterst gestelde doel, de totale ver nietiging van de Amerikaanse Pacific- vloot en daarmee de uitschakeling van een geduchte tegenstander. De volledige maritieme strijdkracht van Amerika was op het ogenblik van de aanval niet in Pearl Harbor en de aangebrachte schade kon binnen het jaar grotendeels hersteld worden. Wat wèl bereikt werd was dat een tot het uiterst getergd en in zijn nationale trots ge krenkt Amerika met grote verbetenheid de oorlog inging. Ook de sterkste neu tralisten werden door Pearl Harbor over- tuigd dat de VS niet werkeloos konden blijven toezien bij een oorlog die toen al twee jaar in Europa en Noord-Afrika woedde. Vandaar de wel eens geuite veronder stelling dat president Roosevelt de aan val op Pearl Harbor heeft „toegelaten" om de publieke opinie mee te krijgen in zijn al langer gekoesterde opvatting dat aan de as-mogendheden, Duitsland- Italië-Japan, de oorlog moest worden verklaard. Misschien een absurde veron derstelling die echter voedsel krijgt in de talloze voorbeelden van verregaande nonchalance, waarmee de Amerikaanse legerleiding een vitale basis als op de Hawaiï-eilanden vrijwel onbeschermd liet en ondanks alle informaties van haar contra-spionage en ondanks alle dreigen de geruchten over de Japanse aanval, als kwam hij volledig onverwacht, reageer den. Goed, er was geen officiële oor logsverklaring aan vooraf gegaan (die kwam pas een uur nadat de eerste bom- AMSTERDAM. Men raakt niet over zijn verbazing bij het bekijken van de wekelijkse programmering inde Am sterdamse bioscopen. Premièretheaters die, nu het seizoen toch definitief begon nen is, met belangrijke nieuwe films zou den moeten uitkomen, grijpen naar oude kassuccessen of leggen zich vast op na- ieve produkties die op een kindermati nee niet zouden misstaan. ZO KONDIGT Rembrandttheater vol trots de reprise aan van een film „die de stoot gaf tot de moderne western", de algemeen bekende en hervertoonde (Van onze correspondent) BRUSSEL Twee leden van de Ne derlandse popgroep „The Obsession," Johannes B. en Petrus van den K., zijn gisteren tot 2 maanden gevange nis straf en fl. 210 boete veroordeeld, omdat zij gedurende enige seconden geheel naakt op het toneel hebben ge staan. De beschuldiging tegen het tweetal luidde: in het openbaar de goede zeden te hebben geschonden in aanwezigheid van minderjarigen. Een en ander deed zich voor tijdens een pop-festival te Welvegem op 5 september. Tijdens hun optreden wa ren de twee jongens gekleed in lange capes en droegen zij fluorescerende maskers en beulskappen. Waarschijn lijk om het schouwspel een luguber tintje te geven had men aan beide zij den van het podium Bengaals vuur aangestoken waartussen tussen flarden papier waren gespannen. Op een gegeven ogenblik vatten de capes van de jongens vuur. Of dit een onderdeel van het programma was, of gewoon maar een ongelukje is nog steeds niet duidelijk. In ieder geval de den zij, wat iedereen in zulke omstan digheden doet, zij gooiden de branden de capes van zich af. Tableau-vivant. Want toen bleek dat de heren vergeten waren zelfs maar een onderbroekje aan te trekken. Op bevel van de organi sator van het festival werd de verto ning onmiddellijk stilgelegd. Maar bui ten het terrein stonden de altijd waak zame gendarmes. Toen zij het festival verlieten werden de twee Nederlan ders prompt in hun kraag gegrepen en gefouilleerd op verdovende middelen. Er kwamen een paar tabletjes en pil letjes te voorschijn. Op het eerste ge zicht leek het dat de politie weer eens een goeie slag geslagen had in zijn verbeten strijd tegen de narcotica. Toen later bleek dat de pilletjes en tabletjes gewone asperientjes en kal merende middeltjes waren die men hier in elke apotheek vrij kan kopen, werden Petrus en Johannes beschul digd van naaktloperij. spaghetti-western"„Voor een handvol dollars". Plaza probeert het maar weer eens met de niet meer weg te branden „Dokter Zjivago" en Du Midi zoekt zijn heil in „De reis om de wereld in 80 da gen" die ook niet meer bepaald van van daag of gisteren is. Alhambra dat zich eindelijk bevrijd heeft van „De non van Monza" heeft een lieve dierenfilm „De verliefde otter" op het programma ge nomen en bij City krijgt men een gezel lige familiefilm uit de studio's van Dis ney, „Laat je niet in de boot nemen" („The boatniks") te zien. ALLES BIJ ELKAAR als inzet van het seizoen geen indrukwekkende bioscoop agenda die deze week voornamelijk zijn attractie moet ontlenen aan langdurige prolongaties en aan een enkele première van enig formaat als „Tora, Tora, To ra" in Flora en „Koningin voor duizend dagen" („Anne of the thousand days") in Bellevue Cinerama die dus „Wood stock" na zestien weken vaarwel heeft moeten zeggen. Waarbij zich dan min der spectaculaire evenementen voegen als de Belgische tekenfilm „Daar komen de Smurfen" waarvoor het bekende ver vuilingsmannetje van de BP model heeft gestaan en „Performance" in Kriterion, waarin als voornaamste attractie Mick Jagger van de „Rolling St-ones" optreedt G. W. PABST's „Dreigroschenoper" is een blijver in de Uitkijk en „The Cincin nati Kid" gaat voor de 60ste week in Studio K. Cineac Damrak brengt „The raven" naar Edgar Allan Poe, met Vin cent Price, Peter Lorre en Boris Kar- loff en Cinétol in zijn serie „Moordende Italiaanse Westerns" de film van Giullio Petroni „Amigos". Het Leidseplein The ater brengt in „Haal op je Frans" een reprise van Luis Bunuel's „Dagboek van een kamermeisje", met ondermeer Jeanne Moreau. En de Free Cinema Club brengt oudergewoonte een premie re en wel van de Franse film „Goto, l'ile d'amour" van de Poolse tekenfil mer Walerian Borowczyk, een opvallend speelfilmdebuut van deze uitzonderlijke tekenfilmer, vriend en medewerker van Jan Lenica. Een volgende keer hopen we op dit filmwerk, waarin Pierre Bras seur en Ligia Branice meespelen, terug te komen. OOK HET NEDERLANDSE Filmmu seum is weer volop aan de gang, zij het nog altijd in het projectiezaaltje van het Stedelijk Museum. Woensdag a.s. zijn er films van Harold Lloyd, Buster Keaton en Charlie Chaplin aan de beurt, een vrolijk avondje dus, terwijl donderdag 22 oktober Erich von Stroheim (1885 1957) geëerd wordt met een vertoning van zijn in 1919 gemaakte en door hem zelf 'als zijn beste film beschouwde „Blind Husbands". Een historisch be langrijke avond dus. CHARLES BOOST. Boeren op een suikerplantage bij Honolulu kijken nauwelijks op als een Japans vliegeskader overtrekt. Zij denken dat er sprake is van een Amerikaanse oefening. Uit Tora, Tora, Tora! men op Pearl Harbor waren gevallen), maar de gang van zaken in Europa had inmiddels toch wel duidelijk moeten ma ken dat aan dit soort officiële vertonin-, gen geen behoefte meer bestond. HOE DAN OOK, men kan voorgeschie denis en aanval allemaal nog eens be leven in de kostbare Fox-film die heel sportief uit een Amerikaans-Japanse sa menwerking is ontstaan en zelfs tweeta lig is gehouden. Twee Japanse regis seurs zorgden voor de gedeeltes die zich in eigen land onder de militaire leiders afspeelden, Richard Fleischer („Dr. Do- little", The Boston strangler") verfilm de soortgelijke scènes in de hoofdkwar tieren van Washington en Honolulu, waarna hij de supervisie had bij de groot se enscènering van de eigenlijke aanval. De ongeveer 80 minuten durende inlei ding, waarin eindeloze conferenties tus sen militairen en diplomaten van uiteen lopende belangrijkheid, maar nu vrij wel onbekende namen, plaatsvinden, is ronduit vervelend. Japanse en Ameri kaanse locaties wisselen elkaar af, maar wie niet enigszins op de hoogte is van de diplomatieke en militaire voorgeschie denis van Pearl Harbor, zal alleen maar een veelheid van bewegende uniformen zien, een open- en dichtgaan van deuren die naar conferentiekamers of „top se cret"-vertrekken leiden en luisteren naar een uitwisseling van tekst die hem weinig wijzer zal maken. Het algemene effect van deze inleiding is hoogstens dat men enige bewondering krijgt voor de doelmatigheid waarmee de Japanners een strategisch fantastisch plan uitwerken een zelfde gevoel als bij de voorbereiding tot een perfecte bank roof op de film en met een gevoel van verbijstering kijkt naar de achteloosheid en geringe scherpzinnigheid bij de Ame rikaanse legerleiding. Dat daarna de res terende film met een technisch bekwa me reconstructie van de aanval bijna als een welkome afleiding komt, is hope lijk niet de bedoeling geweest van de makers van „Tora, Tora, Tora", maar wel een gevolg van een verkeerde opzet van hun film en een mislukte coördina tie tijdens de voorbereiding. Eigenlijk dus precies hetzelfde als wat in 1941 ge beurde. CHARLES BOOST Nederland 1. Na de avonturen uit Nijverdal naar feestzaal de Salaman der in Mechelen aan de Maas, waar de VARA het door zowel verguisde als bewonderde Johnny Hoes opge zette muzikale spektakel Met een lach en een traan registreerde. In dat Me chelen een stoet aan artiesten die me nig levensliedje aan microfoon en pu bliek toevertrouwen. Tot de optreden de artiesten behoren behalve de Zan geres zonder Naam en Zwarte Lola: Sjakie Ceron, Helen en Fred, Theo Die- penbrock, het Radi Ensemble. Dikke Leo, Rocco Granata en Tony Bass. Na het nieuws van acht uur rijdt Raymond T. Ironside in zijn rolstoel de misdaad tegemoet. Problemen van kijkers worden na Ironside behandeld door Marcel van Dam. Vara's Ombuds man. Na terug-van-weggeweest Hadi massa in een vergeleken met het vo rige seizoen iets gewijzigde opzet. Be kende gezichten: Annemarie Oster, Ton van Duinhoven. Ton Lensink. Kees van Kooten, Wim de Bie en nieuwe Hadimassasnuitjes Cees van Ooyen en Tim Krabbe. Nieuwigheidje voor Ha dimassa: het programma wordt nu op genomen met publiek in de zaal. Voor de teksten en de samenstelling teke nen als vanouds Kees van Kooten, Wim de Bie en Dimitri Frenkel Frank. Koos Postema gaat daarna in het programma „Een klein Uur" in Stu dio Idee in Loenen aan de Vecht zo maar praten met bekende en minder bekende mensen. Na het laatste nieuws een uitzending" van NOS en NOT met voorlichting over schooltelevisie. Nederland 2. De zendtijd voor half acht wordt opgeslokt door de NOS met nrogramma's als de Woefs, nieuws en het parlementair weekoverzicht Ter Vi sie. Om half acht een nieuwe familie quiz van de NCRV onder de titel Zo vader, zo zoon. Voor de camera vier vaders en één zoon. Een panel moet raden bij welke vader de zoon hoort. Dat panel bestaat uit Gerrit den Bra- ber, Caroline Kaart, Harry van der Steeg en een gast. Spelleider is Ge rard van den Berg. Na het journaal en Hier en Nu ruim een uur kijken naar Een Burgemeester in opspraak, een aflevering uit de serie De regels van het spel. Om tien voor half elf allemaal even in de houding staan en met het Farce Majeure team zingen over dingen die uit het leven zijn gegrepen. In Farce Majeure alle bekenden weer terug. Dus: Ted de Braak, Henk van der Horst, Jan Fillekers en last but not least Alexander Pola. En of de kar nog steeds die van Marnix Gijzen is, moeten we nog maar afwachten. De NCRV-avond wordt besloten met een dagsluiting door ds. R. Budiman en het laatste nieuws. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Op 90-jarige leeftijd is in haar woning in de hoofdstad over leden de zangeres Julia Culp, dié in het begin van deze eeuw debuteerde en gedu rende tientallen jaren op concertpodia overal in de wereld haar liederrecitals heeft gegeven. In 1926 trok Julia Culp zich terug. Haar stem is vooral in de Ver enigde Staten op vele grammofoonplaten vastgelegd. HILVERSUM. „Het Nederlands talig hoorspel staat op een hoog peil, zowel in dramatisch als litterair opzicht en kan de vergelijking met het buiten land doorstaan Tijdens de donderdag gehouden bijeenkomst van dramatur gen en hoorspelregisseurs van de BRT en de NOS, alsmede een aantal hoor spelauteurs, is men tot. de conclusie ge komen dat de Nederlandstalige luiste raars over het algemeen met dit feit onbekend zijn. Een verklaring hiervoor wordt ge zocht in de geringe belangstelling die de publiciteitsmedia (vooral dagbladen en tijdschriften) aan het eigentijdse hoorspel vanuit de traditionele foute voorstelling uit de begintijd plegen te schenken. „Men weet zelfs nauwelijks dat er een eigentijds hoorspel be- sta'at." De BRT en de NOS werden aangespoord hierin verandering te brengen. Op de bijeenkomst werd duidelijk dat de kennis van journalistieke orga nen in het algemeen ten aanzien van het hoorspel vaak 25 jaar bij de ont wikkeling achter ligt. Men kwam tot de conclusie dat, wanneer er één vorm bestaat waarin bewezen is dat Neder landstalige schrijvers in staat zijn tot een eigentijds drama te komen, dit het hoorspel is. Het hoorspel is namelijk het Nederlandstalig litterair genre dat het gemakkelijkst door het buitenland wordt overgenomen en dat grote waar dering geniet. Men was van mening dat het eigentijdse hoorspel bij het zoeken naar nieuwe vormen van radio een uitermate belangrijke rol kan spe len door de manier waarop het proble men van klassiek en actueel karakter aan dé orde stelt. 3wWWUWIAAAIW*IWIAAIWWIAIWWWI#lrtlW*AA#WWWMVIIWWWWW NwS. 12.03 MUZ. 13.00 NWS. 13.03 POp- en-cast. 14.00 Nws. 14.03 Pl.program- ma. 15.00 Nws. 16.00 Nws. 16.03 Sport- show. 17.00 Nws. ADVERTENTIE AMSTERDAM. Negen ensembles, die voornamelijk zijn samengesteld uit leden van het Amsterdamse Concertge bouworkest, geven op vrijdag 30 oktober in het gebouw Frascati een concert, dat duurt van 's avonds t»en tot 's nachts half drie. Dit is de eerste manifestatie in het streven naar een gezamenlijk optre den van een groep ensembles. Volgens een woordvoerder van het Con certgebouworkest is er de laatste tijd een duidelijk verlangen merkbaar naar het vormen van grotere orkestkernen. Het is volgens hem te verwachten, dat in de Nederlandse muziekwereld fusies tot stand komen. Orkesten zullen meer gaan sa menwerken. Er is tevens behoefte aan mobiele ensembles. Als het experiment in Frascati slaagt zal herhaling niet zijn uitgesloten. De woordvoerder zegt erbij dat het Concertgebouworkest voor zich zelf geen enkele behoefte heeft aan fu sies of andere herstructureringsplannen, omdat het met zijn eigen leden de grootst denkbare verscheidenheid aan repertoire en bezettingen kan opleveren, Het nachtconcert op vijdag 30 oktober in gebouw Frascati in Amsterdam toont dit aan door de medewerking van negen ver schillende ensembles uit het Concertge bouworkest, aldus de woordvoerder. Het programma van het nachtconcert appelleert aan het jongere publiek. Er zaJ louter Nederlandse muziek worden gespeeld. Veel werken van nu nog le vende componisten als Henk Badings Geza Frid, Lex van Delden, Rudolf Es cher, Ton de Kruyf en Peter Schat zul len worden uitgevoerd. De negen optredende ensembles zijn het Amsterdams Kamerorkest onder lei d:ng van Marinus Voorberg het Neder lands Koperkwartet, het Danzig Kwintet het Hekster Kwartet, het Concertgebouw Pianokwartet, het Frascati Ensemble, het Amsterdams Bachensemble, Het Am sterdams Octet en de Slagwerkgroep Am sterdam. De KRO-televisie zal het gehele concert opnemen voor latere uitzending. De ma nifestatie is mogelijk geworden door steun van het ministerie CRM en de stichting Nederlandse Muziekbelangen, HILVERSUM Het comité van de Schip Ahoy-actie is teleurgesteld om dat zoals met dergelijke acties meer is gebeurd ook „valse aangiften" van geldschenkingen telefonisch zijn gedaan tijdens de uitzending van woensdag avond. „Grappenmakers" zegden ongeveer 360.000 gulden toe, onder meer namens de N.V. Thomassen Drijver en Verblifa. Het personeel zou daar 250.000 gulden hebben geschonken. Ook andere aan giften bleken onwaar te zijn tot het genoemde bedrag. De actie heeft dus nu in totaal circa 7.000.000 gulden opge bracht. Ook de firma Utermohlen, die zes tigduizend gulden zou hebben geschon ken, wist bij navraag van niets. Het „ontroerende gebaar" van een me vrouw, die haar spaarbankboekje met 35.000,- schonk, berust eveneens op misplaatste grappenmakerij. HILVERSUM I. 7.00 NWS. 7.11 Het levende woord. 7.16 Klass. muz. 7.30 Nws. 7.32 Hier en Nu. 8.00 Nws. 8.11 Muz. 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvrouw. 9.00 Theolo gische Etherleergang. 9.35 Waterstan den. 9.40 Gymnastiek. 9.50 Koorzang en accordeon-orkest. 10.20 Grand Gala du Disque Classique 1970. 11.00 Nws. 11.03 Lezing. 11.15 Solarium. 11.55 Me dedelingen. 12.00 Zonder grenzen. 12.10 Uit Balans. 12.16 Overheidsvoorl. 12.26 Mededelingen land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 Actualiteiten. 12.50 Buitenl. commentaar. 13.00 Vliegende schijven. 14.00 P.M. 16.00 Nws. 16.30 Inzet... 17.30 Magazine. 17.15 Gasten van de week. 17.30 Echolood. Uitz. A.R.P. 18.30 Nws. 18.41 Actualiteiten. 19.00 Musicerende dilettanten. 19.30 Volks- muz. 20.00 Verz.pl.progr. 22.00 Kursief. 22 25 Avondgebed. 22.30 Nws. 22.40 Me dedelingen. 22.42 Goal...! 23.55 Nws. HILVERSUM II. 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymnastiek. 7.20 Stereo: Z.O. 7.33 Van de voor pagina. 7.54 Deze dag. 8.00 Nws. 8.11 Actualiteiten. 10.00 Toeristische tips. 10.10 Ombudsman. 10.30 Stereo: Tango rumba orkest. 11.00 Nws. 11.03 Jonge artiesten. 11.15 Oosteuropese kroniek. 11.35 Stereo: Licht progr. 12.30 Sport nieuws. 13.00 Nws. 13.11 Vara-Varia. 13.13 Actualiteiten. 13.23 Stereo: Jonge- renprogr. 14.30 Stereo: Radio Jazz Ma gazine. 15.00 Beethoven -200. 16.00 Nws. 16.03 Stereo: Hobbyscoop. 16.15 De Staalkaart. 17.55 Mededelingen. 18.00: Nws. 18.11 Actualiteiten. 18.20 Licht programma. 19.05 Stereo: Uit eigen huis - Studio-opnamen .19.30 Nws. 19.33 Operamuz. 20.05 Hoorspel. 21.00 Stereo Serenade. 22.30 Nws. 22.40 Mededel. 22.45 Licht progr. 23.20 Stereo: Licht pl.progr. 23.55 Nws. HILVERSUM III. 9.00 Nws. 9.02 Djinn (10.00, 11.00, 12.0 AMSTERDAM Een cabaret-bijbel met geluiden. Zo omschreef Wim lbo zijn met twee langspeelplaten gecombi neerde boek „75 jaar Nederlands caba ret", dat donderdagavond in de kleine zaal van het Amsterdamse Concertge bouw ten doop werd gehouden. Bewust v/as voor de lancering van de gecombi neerde plaat-boekuitgave deze plaats ge kozen omdat vrijwel alle groten uit de cabaret-wereld in de kleine zaal op de planken hebben gestaan. Na een korte inleiding door Wim lbo was burgemees ter Samkalden de eerste die het caba ret-overzicht in ontvangst mocht nemen. Het samenstellen van het boek en de platen een uitgave van de Nederland se Rotogravure mij. en Phonogram heeft lbo zes jaar bezig gehouden. In een nawoord noemt hij Wim Kan de in vloedrijkste cabaretier na Jean-Louis Pisuisse. Fien de la Mar acht hij de grootste cabaretière die ons land tot nu toe heeft voortgebracht. Hij ziet Sieto Hoving als de pionier van een nieuwe stroming in het Nederlands cabaret. DEN BOSCH. Tot de kunstvoorwer pen waarmee het nieuwe provinciehuis van Noord-Brabant, dat volgend iaar in Den Bosch gereed komt, zal worden gesierd, zullen niet minder dan elf grote gobelins behoren. De opdrachten daar toe zijn verstrekt aan drie Nederlandse en acht buitenlandse kunstenaars. Het provinciaal bestuur hoopt hiermee een collectie bijeen te brengen, die een goede doorsnee zal tonen voor de huidi ge renaissance van de gobelin-kunst in Europa. Het aanleggen van een collectie is echter niet het uitgangspunt geweest bij het nemen van het besluit tot aan schaffing van deze wandkleden. Men is daarbij uitgegaan van het feit, dat het nieuwe provinciehuis bijzonder sober van uitvoering is: ook de binnenmuren zijn van steen en beton, waarbij wand kleden dus bijzonder functioneel kunnen werken. 18.51 18.55 19.00 19.04 19.55 20.00 20.15 20.20 21.10 21.35 22.15 22.55 23.00 18.51 18.55 19.00 19.04 19.30 19.55 20.00 20.15 20.20 21.10 22.20 22.45 22.50 ADVERTENTIE vVarmoesstr. 2, Haarlem, tel. 023-324309 Nederland I 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. VARA: Een lach en een traan. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. VARA: Ironside. Ombudsman. Hadimassa. Een klein uur. NOS: Journaal. NOS-NOT: Voorlichtingsprogr. schooltelevisie. Nederland II 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. NOS: Ter Visie. NCRV: Zo vader, zo zoon. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. NCRV: Hier en Nu. De regels van het spel. Farce Majeure. Avondsluiting. NOS: Journaal. Nederland I 10.00 TELEAC: Modelbegrip in wetenschap en techniek. 10.30 Biovisie. 11.00 The seventh key. 15.30 E.O.: Kinderprogramma. 16.00 NOS: Journaal. 16.02 AVRO: Kinderprogr. 16.25 Techniek van morgen. 16.45 Stuif-es-in. 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 AVRO: Poets. 19.30 De Gouverneur en J.J. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 AVRO: De Mountiesshow. 21.15 Liesbeth List Victoria. 21.55 Niet voor de wet (film). 23.10 NOS: Journaal. Nederland H 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 E.O.: Daad bij het Woord. 19.27 Boodschappen uit de ruimte. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 KRO: Marcus Welby (serie). 21.10 Brandpunt. 21.40 Cabaretaria. 22.25 Tot de dood ons scheidt. 22.55 Zonder Ophouden. 23.05 NOS: Journaal. AAIWt/WVWWWVW«AAAAAA#W%AAAAIVWV\AAAMAAAAAM#IIWV«#

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 15