Meerderheid in rollenspel wil „manager" voor sporthal Rapport pas over een door lawine van gegevens „Vogelmoord" ter sprake in gemeenteraad Aanwinst voor Plein 1945 Beverwijk gastheer van Noordhollandse hoofden van gemeentewerken Douane-verificateur H. Burgers vijftig jaar in rijksdienst m PROBLEMEN NU DUIDELIJK OP TAFEL BIJ STICHTINGSBESTUUR MAAT KLEDING Frontale botsing bromfietsers Inspraak was hier meer dan een modewoord „Wijkerpost" viert eerste lustrum Bejaarde dame gewond bij botsing MOD E-BERIGHT Maand na ongeval overleden H. v. d. Pieterman was jubilaris bij PTT-IJmuiden UIT DE ZAKENWERELD VRIJDAG 1 970 OKTOBER OOK VOOR ..MOEILIJKE" MATEN MODEL NAAR EIGEN KEUS Zie onze stalen collectie (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Zelden zijn zoveel burgers zo diepgaand betrokken ge weest bij het meedenken over een openbare voorziening als in het rollen spel voor de sporthal, waarvan de finale donderdagavond in het Stadskan toor werd gespeeld. Het is niet de bedoeling van een rollenspel dat er con clusies uit komen. Toch mag niet onvermeld blijven, dat de discussiegroepen duidelijk de weg naar een bepaald beleid hebben gewezen. In meerderheid was er voorkeur voor „een manager die de sporthal weet te veikopen in tegenstelling tot een eenvoudig beheerder. Wat minder duidelijk was de voorkeur om er een open sporthal van te maken door tal van niet-sportieve gebeurtenissen toe te laten. INTENSIEVER GROTE LIJNEN NIEUWS VANOK1JMOND details pleegt te verdiepen naar mate AlOUl gewaardeerd men in grotere groepen discussieert. Het I TRICOT MAXI-JAPONNEN 29,75 TWEN-KELDER FOUTEN Automatisch gesprek Neuwied-Beverwijk Kort IJmondnieuws ADVERTENTIE HERENMODE Marktplein/hk Lange Nieuwstraat IJmuiden (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Een der leden van de Vel- sensc gemeenteraad heeft tot het college van B. en W. enige schriftelijke vragen ge richt over de nogal geruchtmakende „vo gelmoord" op donderdag 8 oktober. Men herinnert zich wellicht dat toen tengevolge van het uitstrooien van vergiftigd voedsel door een ambtenaar van „Faunabeheer" op het fabrieksterrein van „Evido", in de om geving daarvan honderden vogels tot een smartelijke dood werden gedoemd. Het raadslid heeft hiervoor gebruik ge> maakt van het hem door de gementewet verleende recht tot het stellen van schrif telijke vragen, welke dan eenmaal per drie maanden door het college dienen te wor den beantwoord. In dit geval is hierover door de overige leden geen discussie moge lijk, omdat volgens het betreffende artikel alleen de vragensteller zijn brief nog van een nadere toelichting mag voorzien. Dit in tegenstelling tot de meer gebrui kelijk geworden manier voor het indienen van vragen, waarbij deze, voorzien van het antwoord van het college normaal op de raadsagenda worden geplaatst en de andere leden wel aan een eventuele ge- dachtenwisseling kunnen deelnemen. Het college heeft de vragen over de „vo gelmoord" inmiddels in studie genomen waarvoor bepaalde commissies moeten worden ingeschakeld. Zodra dit onderzoek zal zijn voltooid, wordt het raadslid hier tijdens de vergadering nader over ge informeerd. IJMUIDEN. In de Grahamsstraat kwamen donderdagmorgen ter hoogte yan de Boerhavestraat twee jonge bromfiet sers frontaal met elkaar in botsing. Het waren een 17-jarige servicemonteur en een 18-jarige classificeerder, beiden uit IJmuiden. Volgens de servicemonteur heeft de classificeerder slingerend gere den. De classificeerder liep een zware hersenschudding en een hechtwond boven het oog op. Óe Ongevallendienst bracht hem naar het Antonius Ziekenhuis. De monteur kreeg slechts schaafwonden en kon naar huis. Het bestuur van de Stichting Sporthal weet binnenkort exact wat er speelt on der de mensen die wat te zeggen heb ben in het verenigingsleven. Over een maandje komt er een rapport, dat de be- stuurderen duidelijk en gefundeerd zal adviseren. Het belangrijkste winstpunt van het rollenspel, dat dinsdag- en donderdag avond gespeeld 4s, bleek uiteindelijk dat al deze mensen thans de sporthal niet langer louter negatief bekijken. De bur gemeester, die voorzitter is van de Stich ting en beide avonden actief heeft deel- getrokken, dat het verenigingsleven van Beverwijk toch maar op een uitstekende wijze wordt bestuurd. Hij bracht ten slotte vooral dank aan drs. J. C. de Wildt en drs. P. Schlicher van het Provinciaal Opbouworgaan, die de laatste weken dag en nacht hebben gewerkt, aan de koe riersters) van de Mavo-school aan de Van Riemsdijklaan, aan de heer W. Rijf van de interne dienst op het Stadskan toor met zijn staf en aan de heer W. H. Geurts, hoofd van de dienst lichamelijke opvoeding en sport, voor de omvangrij ke technische documentatie. De burgemeester zei in zijn slotwoord trots te zijn op wat tijdens deze twee avonden was gebeurd. Hij wees er voor alle duidelijkheid nog wel op, dat men, hoe het uiteindelijke beleid ook zou wor den, de eerste jaren gedwongen zal zijn om in elk geval veel niet-sportieve eve nementen toe te laten zolang het cultu reel centrum er nog niet is. Dat is in de In het Sportfondsenbad leidde be drijfsleider J. Coster de hoofden van gemeentewerken door het gebouw. Ook het terrein nabij het Sportfond senbad werd bezocht, waar in de toe komst het nieuwe buitenbad wordt gebouwd. genomen in de hulpwerkgroep, wees hier- gemeenteraad een duidelijke afspraak op in zijn slotwoord. Hij zei dat deze geweest. Hij was verrukt over de ma- avonden het stichtingsbestuur goed heb ben gedaan, omdat men toch altijd nog de indruk heeft in het bestuur dat er over de sporthal door de burgerij al leen maar wordt gesproken in de trant van „te duur" en „te excentriek". Tijdens de tweede avond werd door ruim vijftig mensen deelgenomen aan de discussie, zodat er bijna dertig afgeval len waren. Men hield nu de geestdriftig- sten over en dat had tot gevolg dat er zo mogelijk nog intensiever werd ge discussieerd. De lijn, die we reeds in ons verslag van eergisteren hebben aangege ven, werd doorgetrokken. De discussie groepjes werden eerst gevormd door twee personen, vervolgens twee bij twee en tenslotte vier bij vier. De twee des kundigen van het Provinciaal Opbouwor gaan hadden de samenstelling zodanig gekozen, dat zoveel mogelijk groepen bij elkaar kwamen, die tegengesteld over de zelfde problemen dachten. Aan het ein de van de avond verkreeg men twee gro te groepen, ieder samengesteld uit acht discussiegroepjes. Ieder moest een van de vier rollen blijven spelen die hem was opgelegd: bestuurslid van een sport vereniging. beheerder van de sporthal, bestuurslid van de stichting en burger van Beverwijk. Dit bracht diverse men sen wel eens in conflictsituaties als zij bijvoorbeeld het veronderstelde standpunt van een burger moesten verdedigen, ter wijl zij in het werkelijke leven bijvoor beeld verenigingsbestuurder waren. nier, waarop het vaak misbruikte woord „inspraak" hier werkelijk meer is gewor den dan een modewoord. Ook hij dank te speciaal „de twee doctorandussen' Zoals de burgemeester de eerste avond het idee had gekregen om de begrotings behandeling ook in de vorm van .een rol lenspel te spelen, zo speelde hij nu met de gedachte om uit de deelnemers een soort jongerenraad voor de gemeente te vormen. Dit vooral met het oog op de bekende veroudering van de gemeente raad na de laatste verkiezingen. Hij her haalde zijn uitnodiging om met de hele groep op een zaterdagmorgen een bezoek te brengen aan het voorwerp van twee discussie-avonden en vroeg ten slotte om suggesties voor de feestweek, waarmee de sporthal in gebruik zal worden geno men, schriftelijk bij het stichtingsbe stuur in te dienen. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Het „Eerste Noordhollandse Confectiehuis" heeft donderdagmorgen zijn deuren geopend de vestiging Velsen op Plein 1945 no. 6 in de voormalige toonzaal van het gemeentelijk gasbedrijf. Niets her innert daar meer aan de vroegere situatie. De beide compagnons, de heren I. Kleere- kooper woonachtig in Haarlem en S. Schel- Ievis woonachtig in Amstelveen hebben de zaken grondig aangepakt en elke beschik bare ruimte benut. Op de begane grond treft men de damesconfectie aan in de meest uiteenlopende betekenis van mini via midi tot maxi, zowel voor jurken en rokken als voor mantels. Aan de achterzij de is de toegang tot de benedenverdieping waar men alles op het gebied van de he renkleding kan aantreffen zoals costumes, pantalons, colberts, regen- en winterjas sen. Beide compagnons steunen daarbij op de ervaring welke zij reeds jaren bezitten en welke zij ook toepassen bij hun zaak in Made nabij Breda. Tot hun spijt konden zij bij de opening in Velsen geen complete collectie tonen, daar de goederen uit het buitenland betrokken worden en niet tijdig zijn gearriveerd. Niettemin bleek hetgeen er wèl was, een grote aantrek kingskracht uit te oefenen, gezien de zeer grote belangstelling van de dames, die gistermorgen en -middag hier hun keuze maakten. Het was extra druk aan deze zij de van Plein 1945. Binnenkort openen de beide compagnons ook een zaak in Alkmaar. De hulpwerkgroep, waarbij ditmaal ook sportwethouder P. J. Schipperus, kreeg weinig technische vragen te beantwoor den. Dat was een verwachte ontwikkeling ten eerste omdat heel wat vragen de eerste avond al beantwoord waren en ten tweede omdat men zich steeds minder in i -A gesprek spitst zich dan meer toe op de nrnKfanoar in essentie, op de grote lijnen van het be-1 dill IJ IClldal 111 Die grote lijnen (manager of beheer- VclS611 gehuldigd der en Open of gesloten sporthal) wer den in laatste instantie behandeld in twee grote groepen, die zetelden in de koffiekamer en op de salie des pas perdus, respectievelijk onder leiding van de he ren G. J. Tukker en J. van Wierst. - Discussieavond. De gezamenlijke I Vredeswerkgroepen in de IJmond-Noord houden op vrijdag 23 oktober in De Op gang te Beverwijk een discussieavond. I Drs. A. J. Kramer uit Den Bosch,* docent Kerk en Politiek aan de Theologische I faculteit te Tilburg, zal een inleiding houden over het onderwerp „Vrede en leven in deze wereld is een zaak van re geringen Hebben wij daar iets mee te I maken". Na de inleiding is er gelegen heid tot discussie die geleid zal worden door kapelaan Jan Ruiter. De bijeen komst begint om 8 uur. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De vereniging „Wijker post' voor het personeel van het postkan toor Beverwijk viert zaterdag 24 oktober het eerste lustrum in het gebouw De Slof aan het Raamveld. De personeelsvereniging heeft voor deze f eestbij eenkomst de groep „The Flinns' uit IJmuiden en de wereldkampioen ko misch goochelen Ad Wurkum uitgenodigd. De muziek wordt verzorgd door het duo „Black and White". Wijkerpost ontplooit veel aktiviteiten. Naast de beoefening van sport wordt ook ontspanning geboden en organiseert de vereniging in de winter maanden klaverjasdrives. Gedurende de zomermaanden neemt een voetbalelftal deel aan de bedrijfscompetitie. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Een 72-jarige in woonster van Heemskerk is donderdag avond om kwart over tien gewond ge raakt bij een verkeersongeval op de krui sing Karshofstraat-Const. Huijgensstraat G. van Assendelftstraat. Zij is met on der meer hoofdletsel en verwondingen aan de knie naar het St. Jozef zieken huis gebracht. De Heemskerkse verleen de op deze voorrangskruising met haar fiets geen voorrang aan een plaatsgenoot die met zijn auto over de G. van Assen delftstraat reed. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Gistermorgen werd in de koffiekamer van het Stadskantoor de najaarsvergadering van de afdeling Noord-Holland van de Bond van Hoofden van Gemeentenwerken gehouden. Burge meester J. G. S. Bruinsma ontving de groep, ongeveer dertig man groot .waar na het personeel van de dienst van Open bare Werken een en ander vertelde over het saneringsplan Stadscentrum, de sport hal, het cultureel centrum en het ver- keersonderzoek in de IJmond. Wethouder P. J. Sigon leidde de ex- ADVERTENTIE met kapuchon, tijgerdessin ook in paars, maten 36-42 „TWEN KELDER", Lange Nieuwstraat 185 - IJmuiden onder Van zes tot zestien. Tel. 02550-13899 (Van een medewerker) Terwijl buiten de sporthal volop in aan bouw is, werd hier binnen hard gewerkt aan een materiële zaak, het beleid, waarbij het fascinerende was dat het in alle openbaarheid geschiedde. Het is toch eigenlijk geweldig dat dit kan; nog niet zo lang geleden zou zoiets binnens kamers zijn uitgemaakt door een on grijpbaar, hooggezeten en onzichtbaar be stuur. De vreugde om de gang van zaken kwam niet alleen tot uiting in de sfeer van enthousiasme waarmee de proble men werden aangepakt, maar werd ook verwoord door de heer Th. W. Reynders, voorzitter van de Sportraad, welke in stantie tot dit rollenspel het initiatief had genomen. Hij zei aan het einde van de avond, dat de discussies zo enorm veel materiaal hebben opgeleverd, dat het rapport niet binnen drie weken, maar pas over een maand verwacht kon wor den. En dan zal men nog alleen maar beschikken over de grote lijnen. Dit rol lenspel is voor de deelnemers, de Sport raad en het stichtingsbestuur een expe riment geweest, dat boeiend en leerzaam zal bliiken te ziin. De problemen liggen nu duidelijk op tafel en het stichtingsbe stuur kan ze nu verder gaan uitspitten Ongetwijfeld zal men door het rollen spel een aantal fouten kunnen vermijden die anders zeker gemaakt zouden zijn. Men is daardoor zeker van geldbespa ring en men heeft de zekerheid, dat de mogelijkheden zo goed mogelijk worden benut. Tussen de bedrijven door had de heer Reynders voor zichzelf de conclusie VELSEN. De heer H. Burgers, veri- ficatuur bij de post douane en accijnzen in Velsen, is donderdag in de zaal van de Petrakerk, aan de Spaarnestraat in IJ- muiden-Oost gehuldigd, wegens zijn 25 jarige dienstverband. De heer W. Nieboer, assistent A, die de drukbezochte receptie inleidde, meende aan de wensen van de jubilaris tegemoet te komen door niet te praten over „hoe goed hij wel was en wat hij had moeten doen" maar echt een keer de kans te krij gen op deze vrije dag wat uit te rusten. Het verheugde hem, dat naast de kinde ren ook de beide ouders van de heer Bur gers getuigen van deze dag mochten zijn. De heer W. Hoogeveen, hoofdinspec teur titulair te Haarlem, onder wiens res sort de post Velsen valt en die vergezeld was van de heer W. H. Bleeksma, in specteur, kon niet meegaan met de wens van de inleider om niet over de „oude tijd" te spreken. Daarom werd even het licht gezet boven de staat van dienst, de geboorteplaats Eibergen en het begin in Glanerbrug, later Den Haag en van maart De heer Burgers kreeg onder meer een verrekijker aangeboden. 1952 af Rotterdam. In zeven jaar heeft de heer Burgers het begin gemaakt naar zijn carrière als verificateur, in welke functie hij op 1 januari 1967 in IJmuiden terecht is gekomen. De hoofdinspecteur noemde de heer Burgers een rechtlijnig man, geknipt voor zijn taak. Weliswaar noemde hij de jubilaris een diepgraver" soms, doch collegiaal, opgeruimd en met flink plichtsbesef. De heer Hoogeveen achtte het een voorrecht de heer Burgers te hebben leren kennen. Er bestaat echter een gerede kans, dat volgend voorjaar bij de reorganisatie van de douane-inspecties, die rond het Noord zeekanaal en Schiphol zal worden doorge voerd, de post Velsen haar naam gewij zigd zal zien in post IJmuiden, onder es- sort van de regionale inspectie. Ofschoon de heer Burgers nog slechts enkele jaren in IJmuiden zijn functie ver vult, voelt hij zich hier helemaal thuis. Namens het ministerie van financiën bood de heer Hoogeveen de jubilaris de „Blauwe Wimpel" aan, omsloten in de bekende gele enveloppe, waarin de ge bruikelijke jubileumgratificatie. De heer A. Fraterman, hoofdverifica teur te Velsen, noemde de heer Burgers een prettig mens, een fijne collega en vriendschappelijk man, die in het werk veel steun geeft als naaste medewerker, maar ook voor het personeel dezelfde goede kwaliteiten bezit. De heer Frater man betrok ook mevrouw Burgers in de hulde. Namens de „gehele post" bood hl de jubilaris een verrekijker aan. Behalve van het bedrijfsleven, waarvan velen hun gelukwensen kwamen aanbie den, steeds vergezeld van geschenken en bloemen, was er een flinke deputatie van verificateurs uit Amsterdam, verenigd in C en O. De heer Lobs bracht de felici taties over en herinnerde aan de komen ae reorganisatie, die mogelijk voor IJ muiden ook een ..rondegang" kan inhou den. Een geschenk onder couvert getuigde van jarenlang goed contact. Tenslotte dankte de heer Burgers (die van zijn ouders een eigen weg mocht gaan en niet in vader's bedrijf trad) alle sprekers en alle aanwezigen voor de on aervonden harte'ijkheid, die tevens uit ging naar de commissie van voorberei ding van de feestdag. cursie naar de sporthal in aanbouw en het Sportfondsenbad, welk gebouw vier jaar geleden tijdens de bouw ook werd bezocht. De deelnemers aan de vergade ring gebruikten de koffietafel in restau rant Het Hoge Duin te Wijk aan Zee. De voorjaarsvergadering van de Bond zal in Wieringerwerf worden gehouden. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. In het Stads- en Academisch ziekenhuis in Leiden is don derdagmiddag omstreeks drie uur overle den de 32-jarige W. J. C. de Boer, die op zondagavond 20 september bij een ver keersongeval op Maerten van Heemkerck- straat levensgevaarlijk gewond is ge raakt. De heer De Boer reed met zijn auto over de Van Riemsdijklaan in de rich ting van de Maerten van Heemskerck- straat en vergat de flauwe bocht naar rechts te nemen. Hij schoot het voor hem links gelegen voetpad op, flitste tussen een lichtmast en een verkeersbord door, die slechts één meter vijfenvijftig uit el kaar staan, en kwam weer op de rijbaan terecht. De auto ramde vervolgens de heg voor de woning van de familie Schave- maker aan de Maerten van Heemskerck- straat 102 en kwam tegen de gevel van dit huis tot stilstand. Het slachtoffer werd naar het St. Jozefziekenhuis gebracht en van daaruit naar Leiden vervoerd. (Van een verslaggever) IJMUIDEN De heer H. M. van d« Pieterman, hoofdemployé PTT, was don derdag 25 jaar in overheidsdienst en is die middag in de kantine van het hoofd postkantoor van de Lange Nieuwstraat gehuldigd. Na werkzaam te zijn geweest bij de dienst wederopbouw kwam de heer Van de Pieterman in 1947 bij PTT als kan toorbediende. Hij volgde de morse-cursus en bereikte uiteindelijk de rang van hoofd employé. De directeur van het hoofdpostkantoor, de heer H. Bosch, sprak de jubilaris, die eerst begin deze week uit het ziekenhuis kwam, huldigend toe en overhandigde hem de gebruikelijke gratificatie, waar na hij het zilveren PTT-insigne kreeg op gespeld. De directeur wenste de heer Pie terman een spoedige algehele beterschap. Er waren nog enkele andere sprekers, dis bloemen en cadeaus aanboden. Mevrouw Van de Pieterman kreeg bloemen. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Vanuit Beverwijks partnerstad Neuwied kan men sedert gisteren automatisch telefoneren met Nederland. Oberbürgermeister Schön heeft het automatische telefoonnet voor het district waarin Neuwied ligt donderdagmorgen officieel in gebruik genomen door het eerste automatisch tot stand gekomen gesprek te voeren met zijn Nederlandse collega Bruins ma. Vanzelfsprekend was het gesprek allerhartelijkst. Beide burgemeesters waren het er over eens, dat de tele foon nu nog meer een apparaat was om de vriendschapsbanden te onder houden. Wegafsluiting. Het gedeelte van de Bloemendaalsestraatweg tussen de Rus- burglaan en de Bruno Klauwerstraat in Santpoort is voor een week afgesloten voor alle verkeer. Het verkeer is omge legd, zoals door borden wordt aangege ven.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5