Bij koninklijk besluit BIJSTANDSNORMEN IN IJMOND OMLAAG Minder dan minimumloon Grillige handel deze week op de groenteveiling OM GELD VERLEGEN? Haar modejournaal i Tweka-mode voor onze pupillen Grote aanvoer van bloemen op de veiling Speciale show in „Brederode" gametuw tijd, mee-ga naardenmb BEVERWIJK TEL. 15000 S&iS:. ZATERDAG 17 OKTOBER 1970 Minimumloon Wrevel Ruimte POSTZEGELS G. BAKKER TAXI 3000 TEL. 23000 U ZULT ER ECHT aan moeten gaan geloven, maar onze spruiten zijn vaak modebewuster dan u denkt. Ik neem aan, dat u dat zelf wel eens zult hebben ervaren. Ze vertellen u vlot genoeg wat ze wèl en nog vlotter wat ze niét aan hun kleine lijfjes willen hebben. (Van een van onze verslaggeefsters) IJMOND. De bijstandsnormen in de gemeente Velsen, Beverwijk en Heemskerk moeten omlaag. De gemeentebesturen hebben mededeling ont vangen van een Koninklijk Besluit, dat neerkomt op schorsing van de be sluiten van de gemeentebesturen, die de uitkeringen ingevolge de Bijstands wet sinds 1968 hebben gekoppeld aan het minimumloon. Er is een wetsontwerp in behandeling, dat uitgaat van maximaal 95% van het minimum loon. De IJmondgemeenten gingen uit van 100% van het mi nimumloon, maar als gevolg van het Koninklijk Besluit, waarop geen be roep mogelijk is, moet men de uitkeringsnormen met onmiddellijke ingang aanpassen bij de ryksnorm van 95%, die landelijk zal gelden als het wets ontwerp wordt goedgekeurd. I uitgaven zal men een beroep moeten doen op de bijstandswet, omdat daaruit het nor male minimum-budget niet meer zijn te betalen. Daarmee verliezen de bijstandsbe- hoevenden een klein stukje zelfstandigheid. Toen de uitkeringen in de IJmond hoger lagen dan elders gingen degenen die de Toen in juli van dit jaar het minimum- aanvragen om extra uitkeringen moesten loon werd verhoogd, verhoogden de ge- beoordelen er namelijk van uit, dat men meentebesturen ook de bijstandsuitkerin- kleine bedragen wel zelf zou kunnen reser- gen, omdat de berekening daarvan nu een- Veren op basis van de hogere uitkering, maal gekoppeld was aan het minimumloon. Nu wordt de „ruimte" in het budget kleiner In oktober hebben alle bijstandsbehoeven- den dat verhoogde bedrag ook ontvangen. In plaats van 97,25 huur zieken- om a tvttx fondspremie) was de norm voor een echt- BURGERLIJKE S lAIND paar 102,91 per week. Nu moest men terug naar 100,30. De alleenstaanden die vóór juli 67,58 ontvingen en in oktober 72,34 krijgen nu in november maar 70,21. Het komt er op neer, dat als gevolg van het de gemeentebesturen zeer welkome Koninklijk Besluit de normen voor de bij standsberekening voor een echtpaar wor den verlaagd met een bedrag van 11,31 en kan elke kleine extra uitgave voor de betrokkene een probleem worden. Alleen al het beoordelen van het te ver wachten grotere aantal aanvragen om extra uitkeringen zal veel extra tijd en werk vergen van degenen die met de uitvoering van de wet zijn belast. In dat opzicht is het nog maar de vraag of de nieuwe rege ling zoveel goedkoper zal zijn dan de oude. GEBOREN: Peter z v H. G. Blaas en C. Oldenburg; Josepha T. d v A. J. Been tjes en M- T. R. Blommaert; Johannes z v T. JJ. van Eijck en A. M. J. Plasmeijer; Patricia d v A. F. Rutten en A. Jongbloed; Bianca d v M A Bruijns en H. Bestenbreur Sandra d v H. J. H. Warmendam en G. D. per maand en voor een ongehuwde met I van Hussen; Bart T. z v R. Lilien en W. E. Q „ft van der Mast; Froukje M. d v T. Off inga en H. W- Dijs; Richard z v A. Winkelaar Voor de gemeentebesturen is het een en C. W. C. de Vroome; Hendrika B. d v moeilijk te verteren zaak, dat men ge-1 J- Spanjaardt en W. Luster: Diana Adv dwongen wordt de bijstandsuitkeringen te H. M. Polhuis en I. R. Nieuwenhof. verlagen Toen de Algemene Bijstandswet werd ingevoerd, kregen de gemeentebesturen het recht om zelf de bijstandsnormen vast te stellen. De redenering was toen, dat de gemeentebesturen het dichtst bij de men sen stonden en het best konden beoordelen, ONDERTROUWD: T. Tip en J. M. H. Koelman; W. van Bennekom en C. R. Pe tersen; R. Molenaar en O. Folmer; P- A. Strobbe en G. H. Bakker; G. Edel en E Koningstem; A. P. Bakker en G. J. M van der Zoon; H. J. Heming en G. G. Bee- wat in hun eigen gemeenten als bestaans- len; A. J. C. Botterman en M. C. Heere minimum zou moeten gelden. Dat kan perl mans; A. Six en W- Rothe. gemeente en per gebied verschillen. Dat de normen in de IJmond hoog kwamen te lig- GETROUWD: J. K. Klein en L. E. Hout- gen, was niet zo toevallig. In het algemeen] koper; F. M. Huisman en G. C. Hoen; G is het loonniveau hier hoog en daarvan mag I G. Nolta en C. C. Tates; R. Goossen en ook enige invloed op het prijsniveau wor- den verwacht. De gemeentebesturen stelden zich op het itandpunt, dat bijstandsontvangenden een bedrag zouden moeten ontvangen, dat ge-TJ. liik k am hetpppn van het landeliik eel- M' Oord' 84 3- geh' §ew- met R' C' Hooge- lijk is aan hetgeen van net ianaenjK gei veen; j B Schöog) 71 geh_ met G s A. C. van den Bergh; J. W. Bakker en H. E. M. Tiddens; G. H. Spaan en D. M. M, Noom; F. J. van den Bos en C. A. M. Bak kum; C. M. L- de Ruijter en H. C. Lensen. OVERLEDEN: Kamsinah, 65 j, geh. gew. met J. van der Voort; J. Kelder, 67 j B. A. Alberts, 51 j., geh. met J. R. Vinke dende miniumloon overblijft na aftrek van belasting en sociale verzekeringspremies. Eek; J. C. Rumping, 78 j.; J. C. Gilling Het minimumloon beschouwde men als een 86-i-> Sell-8ew; met J, H. Sprengers, J. G. bestaansminimum. Ook nu nog geven de Schelvis, 60 j.; T. M. Ofeigssen, 69 j., A, wethouders van sociale zaken in de ae Vlles' J IJmondgemeenten tijdens een vrijdag ge houden persconferentie duidelijk te ken nen, dat zij niet in kunnen zien, waarom degenen die bijstand behoeven met minder dan het minimumloon, dat toch algemeen wniuuuuuuuuuuuwnnnnnnnnn als een bestaansminimum geldt, toe zouden kunnen. Wrevel was er over het feit, dat wat des- I tijds als een groot voordeel van de Alge mene Bijstandswet werd gezien, namelijk dat de gemeenten zelf de normen konden vaststellen, nu wordt opgeheven en er wordt teruggeschakeld op een rijksregeling. Wrevel ook wekte het feit, dat het rijk I twee jaren lang akkoord ging met de door de IJmond-gemeenten gehanteerde normen en dat men deze gemeenten nu plotseling' bij Koninklijk Besluit dwingt om andere normen vast te stellen. Het is natuurlijk voor die gemeentebe sturen moeilijk te verteren, dat men per oktober verhoogde uitkeringen heeft ge daan en dat men die nu in november weer moet gaan verlagen. Voor zeer velen die bijstandsuitkeringen ontvangen zal het on begrijpelijk blijven waarom men in oktober meer in de hand kreeg dan ln november. Allen ontvangen van het gemeentebe-1 stuur een brief met een uitleg, maar zeer velen we behoeven alleen maar te den- l ken aan de mensen die al ver in de tachtig zijn, want de maatregel treft vooral ook I grote groepen bejaarden zullen van die j brief niet veel begrijpen. Wat zij heel goed zullen begrijpen is, dat een echtpaar per maand 11,31 minder krijgt en een alleen staande 9,20 minder. Deze bedragen I op zichzelf niet zo groot moeten worden afgemeten naar het totale bedrag dat men j per week in handen krijgt. Dat wordt nu f 100,30 per week voor een echtpaar en 70,21 voor een alleenstaande, Het is dui- I delijk dat deze mensen met dubbeltjes moeten rekenen en dan mis je die guldens per maand. Ook voor kleinere extra en onverwachte (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT Parijse haarmode en Japanse schoonheid zullen maandagmiddag vanaf twee uur gedemonstreerd worden in hotel-café-restaurant „Brederode". Het ini tiatief hiertoe is genomen door de Sant- poortse dameskapper Rob Peetoom, die onlangs in Parijs verbleef om zich op de hoogte te stellen van de Franse haarmode en naar aanleiding daarvan maandagmid dag zes mannequins evenzovele kapsels laat tonen. Tevens maken de dames die middag kennis met de Japanse Nagashima, die in ons land verblijft op invitatie van Shi- Seido Nederland en in „Brederode" de tal rijke schoonheidsartikelen gaat tonen van het huis dat zij vertegenwoordigt. Voorts worden maandagmiddag diverse pruiken geshowd. (Van een medewerker) BEVERWIJK Erg grote verande ringen waren er de afgelopen week op de groenteveiling niet te zien. Er komt aan de stroom van najaarsgroenten schijnbaar geen einde. De handel had ook nu weer een grillig verloop. Veelal begon de markt hoopvol met gunstige prijzen om dan te eindigen met een ruime doordraai. De andijvie vormt nog een der belang rijkste produkten. Deze groente schom melde deze week van de doordraai (10 cent per kilo) tot 30 cent per kilo, terwijl er ook nog wel wat van deze bladgroente doordraaide. Sla variëerde van 6 cent tot 25 cent per krop. Er komt nog prima kwaliteit van de koude grond. Spinazie houdt goed prijs en gaat tot goed tachtig cent per kilo. Er is nog een behoorlijk aanbod van deze groente. Bloemkool is goedkoop. Er is nog een ruim aanbod, maar boven de 70 cent per stuk gaat men met de prijs niet. Bospeen gaat even vlotter weg en noteerde nu van 18 tot 45 cent per bos. Waspeen trok ook in prijs aan en kwam tot 37 cent per kilo. Tomaten zijn duurder geworden en kwa men sinds lange tijd boven de gulden per kilo. Men betaalde tot 103 cent. Witlof was een der weinige artikelen die duurder wer den en tot 180 cent per kilo noteerden. Prei, de hele zomer duur, kwam nu ook even in de prijzenverdrukking, al trok de prijs deze vrijdag weer aan. Ook de bonen werden duurder, maar hier speelt de aan voer geen rol meer. Er komen mooie partijtjes kasbonen. De geschoonde spruiten gingen tot 145 cent per kilo. De noteringen waren vrijdag: andijvie ADVERTENTIE 1 AAAAAABAAAAA/WWWVAAAAAAAJIAIIABAAAAAAAAfVUWW vandaag besproken in de ERBIJ Postzegelrubriek zijn verkrijgbaar bij: POSTZEGEL-, SIGA REN- EN MUNTEN- HANDEL Snelliusstraat 53 IJmulden Telefoon 15053 *#%AA4WVW\A/W%AAAA/\JVW\#WW\AAAnA/%A#WWW\JWWVWVI#lA#W 10-29, bloemkool 16-61, bospeen 18-45, boerenkool 11-21, komkommer 15-55, spi nazie 38-80, groenen kool 12-26, rode kool 9-14, spitskool 12-27, snijbonen 165-265, spercibonen 90-180, pronkbonen 80-165, prei 16-48, tomaten 44-103, waspeen 13-34, sla 6-22, uien 18-25, breekpeen 9-24, witlof 145-180, knollen 6-26, spruiten 42-142, pos telein 20-41. ADVERTENTIE nederlandsche middens*.andsbank de bank waar óók u zich thuis voelt! Ook als het om een per soonlijke lening gaat, kunt u onbevangen binnen stappen bij de NMB. Daar wordt het als de gewoonste zaak van de wereld gezien u te helpen. Om maar een bedrag te noemen: ƒ5000,— kunt u aflossen in 24 x 238,09. Veel formulieren komen er niet aan te pas. Op elk NMB-kantoor is vlotheid en plezierige behandeling het wachtwoord. KERKDIENSTEN ZONDAG IJMUIDEN. Ned. Herv. Kerk, Nieuwe Kerk, Ka naalstraat 10 uur ds. J. M. D. van den Berg, 19 u. ds. Bezemer; Bethelemkerk; Radarstraat, 10 en 19 u. ds. J. van den Berg. Chr. Gereformeerde Kerk, Marconi straat 7, ds. R. van Beek, 10.30 en 17 uur. R.-k. Gregoriuskerk, Kanaalstraat 225, 8.30 en 10.30 uur; St. Petruskerk, Venus- straat, 9.30, 11.30 en 17 uur. Leger des Heils, Edisonstraat, 10 uur Heiligingssamenkomst 12 uur zondag school; 17 uur evangeliebijeenkomst. Oud-Katholieke Kerk, Engelmundus- kerk, Koningin Wilhelminakade, 8.30 uur vroegmis; 10 uur hoogmis; 18.30 vespers; woensdag 9 uur misviering. Baptistengemeente IJmond, J. P. Coen- straat, 9.30 u. ds. G. van 't Wout, 19 u. J. Stormbroek; 9.30 uur zondagsschool; 20.15 uur jeugdbijeenkomst. Gereformeerde Kerk, Ichthuskerk, 8.45 9.30 en 17 u. ds. Dorst. Gemeente Gods, Cultureel Centrum, 10 uur dienst. Geref. Gemeente, Cultureel Centrum, 10 en 16.30 uur kerkdienst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 uur ds. E. H. Boer, herfstdienst zon dagsschool. IJMUIDEN-OOST Gereformeerde Kerk, Petrakerk, Spaar- nestraat, 9.30 u. ouderling Vreugdenhil, 19 u. ds. J. P. Dondorp; Bethelkerk, Zee- tfWWIWWWWWWWVWVWWWIIWW ADVERTENTIE IJMUIDEN en Tel. 14364 - Garage: Scheldestraat 87 Voor B E V E R W IJ K Garage Breestraat 55. weg, 9.30 u. ds. J. P. Dondorp, jeugd dienst en 17 u. ds. Bouma. Antonius Ziekenhuis, Zeeweg, 10 u. ds. Gr E Bskkcr Oud-Katholieke Kerk, Adelbertuskerk, Sparrenstraat, 10 uur hoogmis. 18.30 u. vespers. R.-k. Kerk, H. Laurentius van Brindi- sië, Willemsbeekweg, 8.30, 9.30, 11 12 en 18 uur. Jehova's Getuigen, Koninkrijkzaal, Vel- serduinweg 248, zondag 18.30 uur open bare lezing wachttorenstudie; vrijdag om 19.30 uur: theocratische school; 20.30 uur dienstvergadering. Vergadering van Gelovigen, Gemeente lijk Vergaderlokaal, Abelenstraat, 10 uur breking des Brood. Onafhankelijk Baptisten Gemeente, In het Gemeentelijk Vergaderlokaal, Abe lenstraat 10 uur A. J. Visser. Hervormde Gemeente, Goede Herder kerk, Vèlserduinweg, 10 uur ds. Joh. Bre- zet, gezinsweekdienst Jeugdgebouw, '0 uur jongerendiensten; Julianaschool, 10 uur, 10 uur kinderdiensten. Pinkstergemeente, Velserduinweg, 10 u. A. Nauta, 19 u. D. P. Hartendorp. DRIEHUIS R.-k. Kerk, St. Engelmundus, Driehui- zerkerkweg, 8.15, 9.45, 11.30 en 18 uur. SANTPOORT Hervormde Gemeente, Dorpskerk, Bur gemeester Enschedélaan, 10 u. ds. G J. Rijks; De Hoeksteen, Willem de Zwijger- laan hoek Duinweg, 10 u. ds. D. J. Spij- kerboer; 19 u. ds. G. J. Rijks, jeugd dienst. Chr. Gereformeerde Kerk, Fniëlkapel, Pastorieweg, 9.30 u. en 17 u. ds. K. Boers ma. Gereformeerde Kerk, Burgemeester Enschedélaan hoek Frans Netscherlaan, 9 30 u. en 19 u. kandidaat J. D. Cremer. Volle Evangelie Gemeente, geb. Cusa, Hoofdstraat 133, Santpoort-Noord, 10 u, W. H. de Leeuw van Weenen, met ge lijktijdig een kindersamenkomst en op pasdienst; 19.30 u. J. E. van den Brink. R.-k. Kerk, O. L. Vrouw van Altijddu rende Bijstand, 8, 9.30 en 11.30 uur. VELSEN-ZUID Hervormde Gemeente, Engelmundus- kerk, Kerkplein, 10 en 19 u. ds. L. Brink. VELSEN-NOORD R.-k. Kerk, H. Joseph, Wijkerstraatweg 55, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H Missen 9, 10.45 en 12 u. Ned. Herv. Kerk, Noorderkerk, Stra- tingplantsoen, 10 u. ds. A. J. v.d. Linden, 19 u. ds. R. van 't Lindenhout. Vrije Evangelisatie Emanuel, De Schouw, Bleijenhoevelaan 2, 10 u. broe der Frinsel. .Vy Ach, leuk is het toch wel als zij al zo jong modebewust gaan worden. Hoe wel mama af en toe wel eens de ogen ten hemel zal richten bij de keuze van haar pupil, is ook aan haar de taak zo onopvallend mogelijk behulpzaam te zijn bij de juiste keuze van de kleine koopster of koper. Tweka gaat u daarbij nu een „ver trouwd" handje helpen. Bij de samen stelling van de nieuwe jeugdcollectie is men er van uit gegaan, dat de jeugd van nu krijgt wat haar (in mode-op- zicht althans) toekomt: mode, die op eigen benen staat en die toch bestand is tegen datgene, wat er van wordt verwacht. Er is gebruik gemaakt van goede stofsoorten met plezierige eigenschap pen. Stoere jongensbroeken zijn voor zien van lollige riemen met metaalbe slag; battledresses zijn er met korte en lange broekjes. Hippe jumpsuits, leuke jurkjes en overgooiers, bijna te veel om op te noemen. Broekpakken voor de meiskes ge maakt van Gwendacryl, een kunstve zel met alle prettige eigenschappen vandien en de warmte van wol. Op de nevenstaande foto's draagt de kleine stationschef een leuke broek met brede Spaanse band, gesloten op vier knopen. De broek is van helanca met een tweed-effect. Zijn vriendinne tje verbergt haar onderdaantjes in een fantasie bretelbroekje. De twee jongedames op het achter balkon zijn gekleed in een broekpak waarvan het rechter bestaat uit een effen pantalon met daarop een geruit jak met grof gebreide col. Het linker is uitgevoerd in een fijn weefsel in com binatie met een grove ribbel. De lift ster op de treeplank draagt een gezel lige jumpsuit, gegarneerd met imita tieleer. BÉ TER MAAT. Innnnnnnrinnnnnrwinfvvvvvvv-fvvvvin-™»"™MWWWWV*,WVIAV,"WW,W' BEVERWIJK a „n, R.-k. Kerk, H. Agatha, Breestraat 101, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Mis sen 8.30, 10, 11.30 en 18 u.; O. L. Vrouw van Goede Raad, Arendsweg 57, zater dag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 7.45, 9, 10.30 en 19 u.; Regina Caeli, Hilbersplein 1, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 9. 10.30, 11.45 en 19.30 u.; Twaalf Apostelen, Van Riemsdijklaan 132, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 8, 9.15, 11 en 17 u.; St. J°zef Laan der Nederlanden 68, zaterdag 19 u avondmis, zondag H. Missen om 9, 10.30, 11 45 en 19 u.; St. Jozef-rustoord en Lom- merlust, Peperstraat 17, zaterdag 10 u H. Mis, zondag H. Missen 7.30 en 10 u. Pius X-college, Biillerlaan, zaterdag 19.30 eucharistieviering. Zondagsdienst r.-k. parochies, St. Joseph Wijkerstraatweg 55, Velsen-Noord. Telef. 23932. Oud-katholieke Kerk, Pius X-college, Biillerlaan, zondag 10 u Hoogmis. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Kerk straat, 10 u. ds. A. van Rhijn (em. pred uit Haarlem); De Opgang, Florastraat, 10 u ds. G. van Schuppen, 10 u. jeugd- kapel; Vredevorstkerk, Laan der Neder landen 152, 10 u. ds. M. C. Don st., 19 u. dr. B. J. Wentsel (Jeugdcontactdienst): Prinsesselaankerk, Prinsesselaan 10, 10 u ds. R. van 't Lindenhout (Gezinsdienst) Geref. Kerk. Middelaarkerk, Moens- 8, 9..30 u. ds. C. Meijer (Voorbereiding H. Avondmaal), 17 u. dr. B. Wentsel; Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden 152, 9 u. dr. B. Wentsel (Voorbereiding H. Avondmaal), 19 u. dr. B. Wentse (Herv.-geref. Jeugddienst). Geref. Kerk (vrijgemaakt). Herv. Vere nigingsgebouw, Schans 12, 9 en 17 u. ds J. Meilof. Vrije Evangelische Gemeente, Van Riemsdijklaan 1, 10 en 18.30 u. ds. H, Postma uit Hilversum. Pinkstergemeente Beverwijk - Heems kerk. Verenigingsgebouw Meerestein, Parmentierstraat hoek Plesmanweg, 10 u de heer J. W. de Cock. Chr. Geref. Kerk. Lutherse Kerk, Ko ningstraat 107, 9 u. ds. R. van Beek, 14.30 u. ds. K. Boersma. Hersteld Apostolische Zendinggemeente Gebouw Jeugd en Vreugd, Merwedestr. hoek Belgiëlaan, 10 en 17.15 u. kerk diensten, 11.30 u. zondagschool. Doopsgezinde Gemeente, Meerstraat 62 10 u. ds. H. Luikinga. Leger des Heils, Geijsendorfferlaan 4, 10 u. majoor A. T. Visser en kapiteine H. M. M. de Warm, 19.30 u. majoor A. T. Visser en kapiteine H. M. M. de Warm met medewerking van het muziekkorps en zangkoor van Haarlem-Centrum. Jehovah's Getuigen, Prinsesselaan 19, Geen vergadering in verband met kring vergadering in Amsterdam, donderdag 22 oktober 19.30 u. theocratische school, 20.30 u. dienstvergadering. BAKKUM R.K. Kerk. O. L. Vrouw Hemelvaart, Brederodestraat, zaterdag 19 u. avondmis zondag H. Missen 8. 9.30 en 11 uur. CASTRICUM R. K. Kerk. H. Pancratius, Dorpsstraat zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Mis sen 7.30, 9. 10.45, 12 en 18 u.; Bethlehem- kerk, Piet Heinlaan, zaterdag 18 en 19 u. avondmis, zondag H. Missen 8, 9.30 en 11 u. Doopsgezinde Gemeente. Tweede open bare lagere school, Kleibroek hoek Oran- jelaan, 10 u. Westhill. HEEMSKERK R. K. Kerk. H. Maagd Maria, Spoel- laan 1, zaterdag 19.30 u. avondmis, zon dag H. Missen 8.45, 10, 11, 12 en 17 u. H. Laurentius, A. Verherentstraat 2, za terdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen, 8, 9.15, 10.45, 12, 17.15 en 19 u. Ned. Herv. Kerk. Herv. Kapel, Const. Huijgensstraat, 10 u. ds. J. A. Don met medewerking van kerkkoor, 19 u. ds. N. M. A. ter Linden uit Stompetoren (Jeugd dienst). Geref. Kerk. Morgenster kerk, Vrijburg laan 2, 9.30 u. ds. A. van Leeuwen (Hei lig Avondmaal Kindernevendienst), 17 u. ds. A. van Leeuwen (H. Avondmaal en Dankzegging). Baptistengemeente IJmond, Maerten v. Heemskerckstraat, 11 u. ds. G. yan 't Wout, 11 u. zondagschool, 19.30 u. jeugd bijeenkomst. UITGEEST R. K. Kerk. O. L. Vrouw van Geboorte, Langebuurt 37, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 8, 9.30, 11.30 en 18 u.; aula Vrijburgschool, zaterdag 19.30 u. avondmis, zondag H. Mis 9.30 u. WIJK AAN ZEE R.-k. Kerk. H. Odulphus, Odulfusstraat, zaterdag 19.15 u. avondmis, zondag H. Missen 8, 9.30, 11 en 18.30 u. Ned. Herv. Kerk, Julianaplein 10 u. ds. A Goudsmit - Aalbers en de heer P. J. Schipperus („Milieuverontreiniging") (Van een medewerker) BEVERWIJK. De aanvoeren aan de bloemenveiling waren deze week nog vrij groot. Vooral de aanvoer van chrysanten blijft door het zachte weer aanhouden. De prijzen stemden tot tevredenheid, al leek het er in het midden van de week op dat een lichte teruggang te verwachten was. Gisteren herstelde de markt zich echter De chrysanten liepen zelfs sterk in prij» op tot 200 cent per bos- Voor de jaar- rond werd tot 285 cent per bos betaald. Anjers waren iets goedkoper dan een week tevoren. Men kwam nu tot goed een kwartje per stuk met 46 cent als hoogste notering voor een paar aparte soorten. Nerinen liepen bij een ruime aanvoer te rug in prijs en noteerden van 35 tot 75 cent pert stuk met 130 cent als hoogste note ring voor een paar soorten. De iris Prof. Blauw hield goed stand en kwam tot 320 cent per bos. Fresia varieerde van 85 tot 220 cent per bosje. De rozen trokken vrij dag weer in prijs aan en kwamen tot bij na 60 cent per stuk. Voor de tulpen be taalde, men van 16 tot 44 cent per stuk. De handel in potplanten heeft een goed verloop. Er is veel vraag naar goede kwa liteit. De prijzen waren vrijdag: anjers 14-32, tros anjers 110-155, anthurium 115, chrysanten 40-200, jaar rond 110-285, per stuk 17-54, fresia 85-220, gerbera 18-42, gladiool 45-160, iris 65-320, lely 7-140, liatrus 60-140, nerine 30-130, crispa 18, orchidee 28-31, roos 26-56, per tak 12-26, babyroos 12-26, tulpen 16-44.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 7