DE VERSIERDE BEZEMSTEEL PANDA EN DE MEESTER-ONGELUKKER ARMAN EN ILVA POLLE, PELLI EN PINGO k msmmm Agenda voor Haarlem en de IJmond Eén van de 82 persoonlijkheden van British Leyland. De eigenzinnigste auto-industrie van Europa. Kabouters waren minister vóór Misbrui k van actie voor „Schip Ahoy" Storm en regen ïl O t sf MAANDAG 19 OKTOBER 1970 6 Agatha Christie O it Haarlem en Omstreken Bollenstreek V elsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk Wijk aan Zee .s-g II II '^^^^^^AlWWVWWWWWWWVVVWVVAAAAAAftWWWVWWWVVWVVWWWWWWWVWtfVWWVWVA/WVl 60) „Praat toch niet zulke onzin over een rituele dood. Ze hebben dat an dere meisje gevonden. Je weet wel, dat buitenlandse meisje dat al zo lang er vandoor was gegaan, omdat ze een testament had vervalst. Ze was er niet vandoorgegaan. Ze heb ben haar lijk in de put gevonden". „O!" Miranda slaakte plotseling een smartelijke kreet. ,,Toch niet in de wensput. Toch niet in de wens- put die ik zo graag wilde vinden. O, ik wil niet dat ze in die put ligt. Wie-wie heeft haar daar in gestopt?" „Dezelfde man die jou hier naar toe heeft gebracht". Opnieuw zaten vier mannen Poirot aan te kijken. Timothy Raglan, in specteur Spence en de commissaris met de blijde, verwachtingsvolle blik van een kat die erop rekent dat er elk moment een schoteltje room voor hem neergezet zal worden. Op het gezicht van de vierde man lag de uitdrukking van iemand die het nog niet helemaal kon geloven. „Wel, Monsieur Poirot", zei de commissaris die de leiding van de bespreking op zich nam, terwijl de man van het Openbaar Ministerie de zaak als zijdelings belanghebben de aandachtig volgde. „We zijn nu allen hier". Poirot gaf een teken met zijn hand. Inspecteur Raglan verliet het vertrek en keerde terug met een vrouw van rond de vijfendertig, een jong meisje en twee jongemannen. Hij stelde hen aan de commissa ris voor. „Mevrouw Butler, de jon gedame Miranda, meneer Nicholas Ransom en meneer Desmond Hol land. Poirot stond op en pakte Miran da's hand vast. „Ga hier maar naast je moeder zitten, Miranda. Deze me neer dat is meneer Richmond en die is commissaris, zoals dat heet wil je een paar vragen stellen. Hij zou graag willen dat je daar ant woord op geeft. Het gaat over iets dat jij hebt gezien ruim een jaar, of al bijna twee jaar geleden. Je hebt daar maar met één persoon over gesproken en verder met nie mand anders. Is dat juist?". „Ik heb het Joyce verteld". „En wat heb je Joyce precies ver teld?" „Dat ik een moord had gezien". „Heb je het nog aan iemand anders verteld?" „Nee. Maar ik geloof dat Leopold het wel vermoedde. Hij staat altijd aan deuren te luisteren, ziet u. Hij wilde de geheimen van andere men sen weten". „Je hebt zeker wel gehoord dat Joyce Reynolds op de middag voor het Hallowe'en feest heeft beweerd dat zij zelf gezien had dat er een moord werd gepleegd. Was dat waar? „Nee. Ze praatte alleen maar na wat ik haar had verteld maar ze deed alsof het haar was overkomen. „Wil je ons nu eens vertellen wat je precies gezien hebt? „Ik wist eerst niet dat het een moord was. Ik dacht dat er een on geluk was gebeurd. Ik dacht dat zij ergens van bovenaf naar bene den was gevallen". „Waar was dat?" „In de Steengroevetuin in het laagste gedeelte, waar vroeger de put was. Ik zat in de takken van een boom. Ik had naar een eekhoorn ge keken en je moet dan heel stil blij ven zitten, anders gaan ze ervan door. Eekhoorns zijn ontzettend schichtig". „Vertel ons eens wat je gezien hebt." „Een man en een vrouw tilden haar op droegen haar het pad op. Ik dacht dat ze haar naar een zieken huis zouden brengen of naar het Steengroevehuis. Toen bleef de vrouw plotseling staan en zei: „Ie mand kijkt naar ons!", en staarde naar de boom waarin ik zat. Dat maakte me bang. Ik bleef heel stil zitten. De man zei: „Onzin" en ze liepen verder. Ik zag dat er bloed op een sjaal zat en er was ook een mes met bloed erop en ik dacht dat iemand misschien geprobeerd had zichzelf te doden en ik bleef nog een hele poos doodstil zitten." „Omdat je bang was?" „Ja, maar ik weet niet waarom." „Heb je het niet aan je moeder verteld?" „Nee, ik dacht dat ik daar mis schien niet had mogen zitten kijken. Maar de volgende dag zei niemand iets over een ongeluk, dus vergat ik het. Ik heb er nooit meer aan ge dacht totdat'- Ze zweeg plotseling. De commissa ris deed zijn mond open om die vervolgens weer te sluiten. Hij keek naar Poirot en maakte een onopval lend gebaar. „Ja, Miranda?" zei Poirot, „totdat wat?" „Het was alsof ik het allemaal op nieuw beleefde. Deze keer zat ik heel stil ngar een groene specht te kij ken, vanachter een paar struiken. En die twee zaten daar te praten over een eiland een Grieks eiland. Ze zei zoiets als „De zaak is voor el kaar. Het is nu van ons en we kun nen er naartoe gaan wanneer we maar willen. Maar het is beter om het rustig aan te doen geen over haaste stappen te ondernemen." En toen vloog de specht weg en ik be woog me. En ze zei „Ssst wees eens stil iemand kijkt naar ons." Ze zei het precies zoals ze het toen ook had gezegd en ze had precies de zelfde uitdrukking op haar gezicht, en ik werd weer bang en ik herinnerde me alles weer. En deze keer wist ik het. Ik wist dat ik een moord had ge zien en dat ze toen een lijk hadden weggedragen om het ergens te ver bergen. ziet u, ik was nu geen kind meer. Ik wist nu welke betekenis be paalde dingen hadden het bloed en het mes en dat dode lichaam dat he lemaal slap was"- „Wanneer is dat geweest?" vroeg de commissaris. „Hoe lang is het ge leden?" Miranda dacht een ogenblik na. „In maart vlak na Pasen." „Kun je met zekerheid zeggen wie die twee mensen waren, Miranda?" „Natuurlijk," Miranda keek ver bijsterd. „Heb je hun gezichten gezien?" „Natuurlijk". „Wie waren het dan?" „Mevrouw Drake en Michael". „Nu ik u eindelijk hier heb," zei mevrouw Oliver, „wil ik eindelijk wel eens alles weten." Ze keek Poirot vastberaden aan en vroeg streng: „Waarom bent u niet eerder geko men?" „Mijn excuses, Madame, ik ben vrijwel voortdurend bezig geweest de politie te assisteren bij haar onder zoek." „Hoe bent u in vredesnaam op de gedachten gekomen dat Rowena Dra ke in een moord betrokken was? Nie mand anders zou ook maar op het idee gekomen zijn." „Het was eenvoudig, zodra ik een maal de kardinale aanwijzing gekre gen had." „Wat noemt u de kardinale aanwij zing?" „Water. Ik moest iemand hebben die op het feest was geweest en die nat was en die niet nat had mogen zijn. Wie Joyce ook had vermoord, moest wel nat zijn geworden. Als je een sterk kind met het hoofd in een volle emmer water houdt, volgt er een geworstel en zal het water naar alle kanten spatten en zul je zeker nat worden. (Wordt vervolgd) (AMilTfcAOBl TOONDER STUDIO S w m 6. Jollipop wist niet goed wat hij met Panda moest beginnen. „Wij zijn wel erg teneergeslagen"prevelde hij, terwijl hij de woonkamer verliet. „Ons gevoel voor eigenwaarde is geheel verdwenen. Op die manier ko men wij nergens. Nee ik zal daar iets aan moeten doen". Met die gedachte stapte hij naar buiten, pakte een ladder en een zeemleer, en begon een raam op de eer ste verdieping te lappen. Het volgende moment werd Panda uit zijn droevig gepeins opgeschrikt door een angstkreet. „D-dat was Jollipop!" riep hij, terwijl hij de gang in draafde. „Er is iets met hem gebeurd! Hij roept anderst nooit. Waar is hij?" Hij keek zoekend om zich heen en zodoende ont dekte hij de bediende, die zich krampachtig aan een vensterbank vasthield. „Kunt u mij even helpen, meneer Panda?" vroeg de huisknecht zorgelijk. „De trap schoot onder mij uit en nu ben ik in levensgevaar. Elk moment kan het met mij afgelopen zijn; mijn vingers slippen reeds i!c houd het niet langer!" DIT IS HET HUIS VAN KISHA IK HAD HET KUNNEN VERMOEDEN, NA ALLES WAT ER MET ILVA MAAR WIE BENTU f EN WAT NEEM DIT. HIERMEE ZULLEN DE DEUREN VOOR U OPENGAAN WIE IK EEN, DOET NIET TERZAKE NIETS IS K0PPI6ER MISSCHIEN KAN IK HEM METEEN WORTEH-OKKEN2 vvwvwvwwwwvwvwwwwwwwwvvwwwwwwwwwvvvwvwwwwwwwwvwwvwyvwvwwiiwwwwwwwwvw 1882. Wat de molenaar ook verweten mocht worden, lui was hij niet. Ijverig werkend had hij weldra de blaasbalg op andere instrumenten aangesloten en om het hoekje kijkend constateerde Bram, dat de barometer langzaam van slecht weer, via veranderlijk, naar bestendig ging lopen. Het was Bram nu wel duidelijk, hoe in het verleden de officiële weerman zulke slechte voorspellingen had gedaan. Alle omstandigheden in het weerkundig insti tuut werden immers door Gerrit ver anderd, en hij had 's morgens na het weerbericht niets anders te doen dan precies het tegenovergestelde te beweren van wat de weerman had meegedeeld. Op die manier had de molenaar altijd gelijk! Ook het nut van de theedoek bleek nu spoedig. Er stond een vochtigheidsmeter, die door Gerrit zorgvuldig werd gedroogd, zodat de Weerman ook daaraan totaal verkeerde conclusies zou verbinden. „Maar dat zal 'm ditmaal toch niet glad zitten", dacht Bram, die met moeite zijn woede beheerste. V- 'rvi// .G V - - "V SCHOUWBURG Stadsschouwburg, (Wilsonsplein). Vandaag en morgen 20 u.: Operette Gezelschap Diogé met: „Der Bettelstudent. MUZIEK Concertgebouw, (L. Begijnestraat) Dinsdag 20 u.: Concert door Marinierskapel o.l.v. J. P. Laro. Doopsgezinde kerk, (Gr. Houtstraat). Maan dag 20.15 u.: Concert door het Haarlems Bach- ensemble o.l.v. Mety Smit Duysentkunst. Solist: Bernard Kruyssen, bas. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr. llil) 14 u.: „Onze dokter is de beste", a.l.; 19 en 21:30 uur: „De prijs voor de macht', 18 j. Frans Hals, (Frans Halsplein). 19 en 21.15 u.: „Je leeft maar twee keer", 14 j. Luxor, (Gr. Houtstr. 139). 14, 19 en 21.15 u.: „M.a.s.h.", 18 j. Rembrandt, (Gr. Markt). 14, 19 en 21.15 uur: „They shoot horses don 't they", 18 jr. Roxy, (Kl. Houtstr. 79). 14.30, 19 en 21.15 u.: „Het wilde bloed", 18 j. Studio, (Gr. Markt). 14.15 u.: „Onkruidzaaiers in fabeltjesland", a.l.; 19 en 21.15 u.: „De terug keer naar de Apenplaneet", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum, (Groot Heiligland 63). Per manente tentoonstelling van werken uit de 17e eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Zondags van 13 tot 17 uur. Bisschoppelijk Museum. (Jansstraat 79). Per manente tentoonstelling van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeldhouw werken. handschriften en kunstnijverheid. Da gelijks behalve maandag geopend van 10 tot 12.30 uur en van 14 tot 17 uur. Zondags van 14 tot 17 uur. Teylermuseum, (Spaarne 16). Permanente ten toonstelling van schilderijen, fossielen, minera len en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen (behalve maandags) van 10 tot 16 uur. De eerste zondag van de maand van 13 tot 16 uur. Vis- en Vleeshal, (Gr Markt). Expositie van Haarlemse kunstenaars buiten verenigingsver band tot en met 26 oktober in de vishal. Tot 16 november expositie van werken van Raoul de Keyser. Geopend van maandag tot en met zater dag van 10-17 uur. Zondags van 13-17 uur. Museum Kunstcentrum De Ark, (Nieuw Hei ligland 1 rd). Permanente expositie van voor namelijk Haarlemse kunstenaars. Bezichtiging van de gebrandschilderde ramen uit 1602. Dage lijks behalve dinsdag van 10 tot 20 uur. Van 20 tot 23 uur: Klassiek grammofoonplatenprogram- ma. Cruquiusmuseum, Cruquiusweg, Haarlemmer meer). Historische stoommachines en grote ma quette van Nederland. Geopend dagelijks be halve zondag 9-16 u„ zaterdag 9-12 uur. Galerie-t, (Bakenessergracht). Epositie van tekeningen en schilderijen van Veliekovic. Da gelijks geopend van 11-17 uur. Zondag van 14-18 uur. Tot en met 8 november. Potterie „Het Sclioutje", (Schoutjessteeg). Ex positie van potterie en handweef van dinsdag tot en met zaterdag geopend van 10 tot 17 uur. Galerie Zijlstraat, (Zijlstraat 31). Expositie van schilderijen en aquarellen van Miep de Leeuwe en kleinplastieken van Frank Letterie. Geopend maandag t.m. zaterdag 12-17 uur. Zondag 14.30- 17 uur. Vrijdag tevens van 20-21.30 uur. Tot en met 24 oktober. Jeugdhuis Deining, (Ripperdastraat 13a). Ex positie van werken van Henk Ames. Geopend maandag, dinsdag en donderdag van 20-22 uur, zondag van 14-17 uur. Tot en met 23 oktober. Gemeentehuis Bloemendaal, (Bloemendaalse- weg 158). Expositie van werken van D. P. H. Wentzel, Henk Ames en H. van Riessen. Dage lijks behalve zondag geopend van 14-17 uur. Tot en met 25 oktober. Galerie Blokker, (Bronsteeweg 4a, Heemstede). Permanente expositie handgeweven wandkleden van Bodil Blokker-Veggerby, handgeknoopte rya-modellen uit Skandinavië, keramiek en gra fiek. Geopend di. t.m. zaterdag 9-17.45 uur. Galerie Eijlders, (Haltestraat 77, Zandvoort). Hommage aan de schilder Gem de Jong, tevens expositie beeldhouwwerken van Kees Verkade. Geopend van dinsdag tot en met zondag van 13-17 uur. Tot en met 5 november. DIVERSEN Waagtaveerne, (hoek Damstraat-Spaarne). Da gelijks behalve maandag open podium: geopend van 10-18 en 20-24 uur. Vrijdag en zaterdag tot 01 uur. Maandag 20 u.: Teach-in over het rode boekje voor scholieren door drs. B. H. J. L. Evers en Fons Catau. Electric Centre, (Bakenessergracht). Dagelijks behalve maandag geopend van 12-18 en 20-24 uur; vrijdag van 20-02 uur. zaterdag 20-03 uur. Bowling, (hoek Orionweg-Delftlaan). Dagelijks 12-02 uur, zondag 10-02 uur bowling. Wijkcentrum Europawijk, (Laan van Angers 5) Dinsdag 10-12 u.i Spreekuur sociaal raadsman. Sociëteit Kamls, (Nieuwe Groenmarkt). Dins dag 20.30 u.Klassieke grammofoonplaten. Dolfirama, Zandvoort naast Bouwes Palace). Dolfijnenshow maandag gesloten, dinsdag t.m. vrijdag 14 en 16 uur, zaterdag en zondag 12, 14 en 16 uur. Mobilarium museum met oldtimers, miniatuur trein- en racebanen, dagelijks behal ve maandag van 11 tot 18 uur. Bowling dagelijks van 14-01 uur. Hotel Bouwes, (Zandvoort). Zaterdag en zon dag, tevens zondag matinee: Cor Halle kwartet. Caramella, (Zandvoort). Dagelijks dansen: „Etoiles". TENTOONSTELLINGEN Klokgeveltje, (Hoofdstraat 140, Hillegom). Expositie van Olieverfschilderijen van J. W. Victor Hollanders. Geopend van maandag tot en met zaterdag van 14-17 uur, zondag 14-16 u. Tot en met 13 december. DIVERSEN Linnaeushof, (Bennebroek). Recreatie en bloemenshow. Dagelijks van 9-13 uur. Treslong, (Hillegom). Dagelijks behalve maan dag diner-dansant. BIOSCOPEN City Theater, maandag en dinsdag 20 uur: „Patton, de boekanier van de tweede wereld oorlog'. TENTOONSTELLINGEN Felison, Heidestraat 45, IJmuklen-Oost, tot 8 november, dagelijks van 14-17 uur expositie beeldhouwwerken van Wim Bosman, Eric Claus, E. van Lams weer de en Ger Zijlstra. Pieter Vermeulenmuseum. Cultureel Centrum. Dagelijks (behalve zondags) 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden. Is alle werk dagen van 10 tot 12 uur te bezichtigen. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord, is dinsdag open van 12 tot 13.30 uur en donderdags van 12 tot 13.30 en van 20 tot 22 uur. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.15 „Hoe vertel ik het mijn dochter'. Luxor Theater (Breestraat). 19 en 21.15 u.: .Meisj esinternaa kt'. TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie gouaches en plastieken van Wil van Leeuwen; geopend tot en met 7 november van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Velserweg). Geopend op dinsdag en donderdag van 14 tot 16.30 en van 19.30 tot 21.30 uur, op vrijdag van 14 tot 16.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Bever wijk, tel. 02510-25120. BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruijsdaelstraat). 19.30 u.: „Ben Hur'. TENTOONSTELLINGEN Ned. Herv. Kerk (Julianapleln). Expositie „Hoe milieuverontreiniging voortschrijdt'; ope ning 20 uur. ADVERTENTIE De 1300. Buitengewone familiewagen. Stuurt zeer accuraat. Accelereert professio neel sportief. Maar kreeg vooral bekendheid om z'n niet te kloppen wegligging. Bij de prijs inbegrepende technische know-how die British Leyland in al z'n auto's stopt - van Jaguar tot Rover, van Triumph tot MG. ij British Leyland Nederland, Gouda Austin-Jafluar-Triumph-Leyland-MG-Morris-Rover VENLO. Minister Bakker van Ver keer en Waterstaat heeft zaterdag bege leid door muziek en tromgeroffel, de of ficiële opening verricht van de E-3 brug over de Maas bij Venlo en het daaraan aansluitende 14 km. lange weggedeelte tot de Midden-Peelweg. De „Bielemennekes" van de schut terij St. Jan uit Grubbenvorst, in welke gemeente de nieuwe Maasbrug is gele gen, die gereed stonden om met de mi nister de boom, die de toegang tot Ie brug versperde, door te kappen, behoef ten niet in actie te komen, omdat kabou ters de boom al hadden verwijderd en in de Maas gegooid als protest tegen het feit dat voor de aanleg van de nieuwe weg 50 hectare bos moest verdwijnen. Nu moest de minister in plaats van een blijl een schaar hanteren om het lint, dat in allerijl over de brug was gespan nen, door te knippen en daarmee de weg vrij te maken voor een file voertuigen van enkele kilometers van 50 internatio nale expeditiebedrijven uit Venlo en naas te omgeving, die als eersten onder luid getoeter over de nieuwe brug reden. AMSTERDAM. -De huis-aan-huis- verkoopactie van „posters" met mach tiging van het Nederlandse Rode Kruis ten behoeve van de hulpactie „Schip Ahoy" wordt misbruikt door malafide colporteurs, die munt willen slaan uit deze verkoop. Uit het hele land zijn klachten over dit misbruik ontvangen. De vastgestelde verkoopprijs voor de twee „posters" tezamen is 2,—. Kopers, die meer willen geven, kunnen het be drag beter rechtstreeks overmaken aan het Rode Kruis. De bonafide colporteurs, waaronder zeer veel studenten, kunnen allen een machtiging en een legitimatie tonen. Het publiek wordt verzocht daarnaar te vra gen. Burgemeesters. Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd is eervol ontslag verleend aan de heer C. B. J. Landweer als burgemeester van Rijssen en aan mr. M. I. P. G. van Thiel als burgemeester van Wijchen. INCASSO WEEKABONNEMENTEN De incasso van het abonnementsgeld iedere week kost veel tijd en moeite, aan u en aan onze bezorgers. Er zijn twee mogelijkheden om het ongemak in dtt opzicht te vermijden a. Overgang op een kwartaalabonne ment. b. Betaling aan de bezorger voor een periode van 45 weken. U krijgt dan een door de bezorger onder tekend ontvangstbewijs. Misver stand over de betaling is daardoor uitgesloten. Het resultaat voor u Minder geloop naar en gebel aan de deur; in uw wijk daardoor een vlottere bezorging. Voor de bezorger minder last. Probeert u het eens. DE ADMINISTRATIE Het KNMI deelt mee: Een over Oost-Europa wegtrekkend hogedruk- gebied maakte samen met een nieuw boven de oceaan opkomend hogedrukgebied een door braak van koude lucht uit de poolstreken naar ons land mogelijk. Een storing in de koude lucht ontwikkelde zich zondagavond snel tot een die pe depressie. Het stormveld omvatte vanmorgen een groot deel van Noordwest-Europa en het aangrenzende zeegebied. Een nieuwe storing ontwikkeld zich bij IJsland. Verwacht wordt dat deze het komende etmaal dicht bij ons land zal komen. VOORUITZICHTEN Buiig met kans op hagel of onweer en vrij koud. VOOR WOENSDAG Aantal uren zon: 0 tot 5; Minimum temperatuur van ongeveer normaal tot 4 graden onder normaal; Maximum temperatuur: 1 tot 6 graden onder normaal; Kans op een droge periode van tenminste 12 uur: 50 percent; Kans op een geheel droog etmaal: 20 percent. WEERRAPFORTEN Maximum to - an minimum- c *4 n temperaturen TJ-m b liman- buitenland tr, S3! Amsterdam regen wzw 16 11 0.1 De Bilt geh. bew. wzw 16 10 0 Deelen geh. bew. zw 14 11 0 Eelde regen wzw 14 11 2 Eindhoven geh. bew. wzw 16 10 0 Den Helder regen wzw 14 12 2 Rotterdam geh. bew. west 16 11 0 Twente geh. bew. wzw 13 11 0 Vlissingen geh. bew. west 15 12 0 Z-Limburg geh. bew. zw 15 10 0 Aberdeen regenbui wnw 16 5 3 Athene geh. bew. no 19 15 0.1 Barcelona onbewolkt noord 23 11 0 Belgrado zw. bew. windst 7 4 0 Berlijn geh. bew. zzw 13 9 0 Bordeaux mist windst 1 0 Brussel zw. bew. wzw 15 11 0 Frankrfort zw. bew. zzw 12 5 0 Genève geh. bew. zw 16 8 0 Grenoble half bew. on o 15 5 0 Helsinki geh. bew. zzw 8 6 9 fnnsbrück half bew. windst 14 -0 0 Kopenhagen regen zw 12 10 1 Lissabon onbewolkt nw 28 16 0 Locarno geh. bew. on o 16 6 0 Londen motregen wzw 17 10 0.1 Luxemburg zw. bew. wzw 14 5 0 Madrid onbewolkt windst 20 4 0 Malaga onbewolkt nw 22 13 0 Mallorca onbewolkt windst 21 10 0 Münchem zw. bew. zuid 7 0 0 Nice licht bew. nnw 18 10 0 Oslo zw. bew. zw 12 -9 2 Parijs geh. bew. zw 17 8 0 Rome onbewolkt ono 20 7 0 Stockholm regen zuid 10 7 7 Wenen half bew. zo 11 -1 0 Zürich zw. bew. zuid 16 1 0 DINSDAG 20 OKTOBER Zon op 7.13 uur; onder 17.36 uur Maan op 21.03 uur; onder 14.10 uur HOOG EN LAAG WATER IN IJMUIDEN MAANDAG 19 OKTOBER Hoog water 6.15 uur en 18.35 uur Laag water 2.05 uur en 14.17 uur DINSDAG 20 OKTOBER Hoog water 7.02 uur en 19.23 uur Laag water 2.43 uur en 14.59 uur Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 6