Velickovic: schilder van de ontreddering door het lijden r Drie jonge violisten lieten het afweten Landelijke conferentie van musici Kunstraad wordt gehoord Expositie rond Solzjenitsyn Vrijblijvende illustraties van Yvonne Keuls Ledenwisseling Raad voor de kunst STERKE EN AANGRIJPENDE EXPOSITIE IN GALERIE-T Persoonlijke stijl ondanks invloeden T.V. vanavond Cabaret van Gerard Cox EmmyChristian en Dick op matinee Concertgebouw HAAGSE COMEDIE IN HOT Radio dinsdag TV maandag TV dinsdag WÊÊÊêê TELEURGESTELD IN ORKESTENBESTEL BESPELING VAN STADSSCHOUWBURG IN SLAVISCH SEMINARIUM MAANDAG 19 OKTOBER 1970 7 HAARLEM Voor het eerst voor het werk van de Joegoslavische schil der Velickovic staande, voelde ik me ontredderd. Agressie, pijn en een to tale vorm van lijden, dat is eigenlijk het enige onderwerp van een reeks in drukwekkende schilderijen en teke ningen. De grootheid van dit werk dringt zich even onmiddellijk op. Zó schildert alleen een getormenteerd mens één onderwerp zij het na tuurlijk in variaties als een on onderbroken stroom in een zó heftige trant. Innerlijke expressie Jeugdtrauma X A <X r lËllllIil! AMSTERDAM Het is verheu gend dat de belangstelling voor de zaterdagmiddagconcerten in het Con certgebouw begint toe te nemen. On danks het prachtige herfstweer was de grote zaal zeer goed bezet. Er ston den twee concerten voor drie violen op het programma van Vivaldi en van Géza Frid en wetende dat deze concerten gespeeld zouden worden door Emmy Verhey, Christian en DEN HAAG „Als ik op de maan zou moeten vertellen hoe het er op aarde uit ziet, dan zou ik het op de zelfde manier doen als in „Stippen". Dat zegt Yvonne Keuls over de zeven korte toneelscènes, waarin zij enige relaties tussen mensen aanstipt. „Stippen" gaat met „Over lijken" dezer dagen in het HOT-theater in Den Haag. Velickovic is in 1935 in Belgrado ge boren, leerde daar schilderen, werkte ook bij de bekende Hegedusic in Zagreb en woont sinds 1966 in Parijs. Vanaf 1963 heeft hij in heel Europa geëxposeerd vaak als deelnemer aan biënnales en dergelijke tentoonstellingen. Zijn stijl is naar het uiterlijk beïnvloed. Het is mogelijk hem te kunnen plaatsen tussen Francis Bacon van de bekende denigrerende pausenportretten en Bell- mer van de nogal decadent-erotische voorstellingen. Bacon schildert vooral, Bellmer tekent. Als je je zou voorstellen, dat beide talenten op dit gebied ineen zouden kunnen vloeien, dan heb je zo ongeveer Velickovic. Met dien verstande echter, dat Velickovic een zeer persoon lijke weg gaat, ondanks die vergelijkin gen. Hij maakt dus gebruik van het idioom van zijn tijd, maar daarbinnen is hij volkomen zelfstandig, op de manier W,«sr# WW»:®??: v waarop bijvoorbeeld Karei Appel dat is tussen de Cobra-schilders. Precies uitdrukken hoe Velickovic werkt, is ondoenlijk. Hij schildert groot en driftig. Zijn penseelstreek is breed, zijn kleurgevoel beperkt. Hij gebruikt althans weinig kleur. Zijn schilderijen zijn zwart wit met nuances of rood-wit. Hij tekent zeer schetsmatig op een zeer direct aan sprekende manier. Om natuurlijkheid in de gewone zin van het woord bekommert hij zich niet. Hij schildert geen mensen of dieren, maar datgene wat daarmee gebeurt, waarbij de innerlijke expressie van dat gebeuren prevaleert boven de uiterlijkheid. Hij schildert en tekent dan ook op een doek of blad vaak de verschillende fasen van een bepaald gebeuren, bijvoorbeeld een paring én een geboorte, waarmee hij erotiek, agressie en pijn tot een ge heel versmelt. Zo'n geboorte ziet er gru welijk uit, met aanduidingen van voor werpen op en rondom een operatietafel. Schildert hij een hond, dan is het erlvaak een, waarop vivisectie werdt gepleegd. Tomeloos lijden dus door wezens, die geen weerstand kunnen bieden. Het to taalbeeld bestaat uit notities van juist de kwellendste momenten, bijeengehou den door een zeer losse compositie. Waarom schildert Velickovic zó? Hij vertelt zelf, dat het een jeugdtrau ma is. Hij maakte de oorlogsverschrik kingen waarvan zijn vader als mili tair een slachtoffer was in Joegoslavië als kind mee. Eén gebeurtenis heeft hem het sterkst aangegrepen. Als zesjarige op de vlucht passeerde hij een rij galgen, toevalligerwijs in een straat opgesteld voor grote affiches met paarden en joc keys. Binnen dat totaalbeeld hingen de dode slachtoffers. Een krankzinnige de monstratie van twee uitersten binnen één gezichtsveld. Uit dit beeld, zegt hij, ont stond zijn grote nachtmerrie. Na de oorlog waren het geweld, de pijn, niet afgelopen. Leven zonder die twee grootheden bestaat niet. Moge er in schijn vrede zijn, Velickovic voelde, dat pijn en lijden een altijddurende onderstroom van ons bestaan vormen. Het lot van een ba rende vrouw op een operatietafel is in oorlog en vrede gelijk. Er is een ver gelijking mogelijk tussen een kreperend concentratiekampslachtoffer en een dier, waarop vivisectie wordt gepleegd. Sinds dien heeft dat probleem Velickovic gebio logeerd. De bezetenheid echter waarmee Velic kovic werkt, wijst op nog iets anders Méér kunstenaars hebben als kind oor logsverschrikkingen moeten verwerken Sommigen zijn er evenmin uitgekomen en anderen schijnen het vergeten te zijn, Er is namelijk nog een factor nodig, die per in de geest gelegen. Dat is als het ware de „bereidheid" om juist door een beeld uit de jeugd zó bezeten te geraken Waarom juist het lijden en niet de vreug de van de bevrijding? Omdat er een diepere oorzaak in de geest van Velickovic moest zijn, die hem vatbaar maakte voor het „cultiveren" van juist deze herinneringen waarna alle menselijke kwellingen die hem sindsdien hebben getroffen, een voorgeschoven beeld zijn, herhalingen van een oerge beurtenis. Zó komt ook zijn werk naar voren, schijnbaar eentonig, maar even gruwelijk als veelzijdig gevarieerd, de expressie van de onontkoombaar en qua zijn oerbestemming lijdende mens. Ve lickovic geeft het angstwekkend, maar groots weer. HEIN STEEHOUWER wmmm ggxfgH J -• Een der zeer grote tekeningen van Velickovic. Geen erotische voor stelling, zoals de anatomische bij zonderheden schijnen uit te wijzen, maar de weergave in fasen van het lijden dat een geboorte teweeg brengt. VUWWWUWWWWWWWV Nederland 1. De Woefs en het nieuws gaan vooraf aan het program ma van de VARA. Zesenvijftig minu ten met de bewoners van Coronation Street om te beginnen. Aansluitend aan het journaal van acht uur een ca- baretprogrogramma rond Gerard Cox. Met hem doen mee de operazangeres Wilma Driessen, de cabaretières Syl via de Leur en Corry van Gorp en de komiek Frans Vrolijk. Voorts zijn van de partij de violist Peter Le Blanc en een balletgroepje. Jaap van der Mer- we en Gerard Cox zelf zorgden voor de teksten. Hans Jacobs krijgt de ge bruikelijke vijfentwintig minuten voor Achter het Nieuws alvorens we kun nen kijken naar een aflevering van de succesvolle serie The Gold Rob bers van de Britse televisie. Het laatste uur van het VARA-pro- gramma brengt een herhaling van Dingen die niet voorbijgaan, een per soonlijk geschiedenisverhaal van 1900 tot vandaag, verteld door prof. J. Presser en in beeld gebracht door Philo Bregstein. Prof. Presser, die een terugblik wierp op zijn eigen le ven en daardoor eigenlijk een per soonlijk getinte geschiedschrijving van Nederland gaf, wist op het mo ment van de opnamen, dat hij niet lang meer te leven had. Daarom zond de VARA dit portret na zijn overlijden toch uit. Presser zou het zelf gewild hebben. Hij zou bovendien tevreden zijn met de manier waarop zijn woor den weerklank vonden bij de kijkers. Ze hebben inderdaad velen aan het denken gezet. Presser was een man, die wat te vertellen had. Velen zullen graag voor de tweede maal deze boei ende uitzending willen zien. Nederland 2. Ook op het tweede net de fabel en het journaal, maar hier gaat de NOS nog door tot half acht. Voor de derde maal Kijken naar kinderen. Half acht de NCRV met de derde aflevering van De avonturen van Tom Sawyer. Na het journaal een doktersverhaal. Het is Memoran dum van een dokter, weer in de En gelse versie. Een klein half uur met Hier en Nu en dan als afsluiting van de avond Een schatje, een Russische televisie film naar het verhaal Doesjetsjka van de Anton Ts.iechof. Een schatje is weer een van die typische persoons tekeningen van de grote Rus. Een goed verhaal met prachtige karakter- en milieutekeningen. Tien minuten voor de dagsluiting onder de titel In het voorbijgaan vormen voor het sluitstuk van het NCR V-programma. Vanavond brengt de VARA een nieuw t.v.-programma rond Ge rard Cox, onder regie van Rob Touber. In „Door jou.geeft hij een grimmige bewerking van Toon Hermans liedje „100.000 rozen". AMSTERDAM. Het college van B er W. van de hoofdstad heeft de Amster ciamse Kunstraad geschreven, dat het voornemens is, de raad volledig in het overleg over de bespeling van de Stads schouwburg te betrekken. In de brief wordt gereleveerd dat de wethouder voor de kunstzaken Han Lammers een af spraak heeft gemaakt om gezamenlijk met de vertegenwoordigers van de kunst raad en de werkgemeenschap van de Ne derlandse Comedie te zullen spreken. UTRECHT. Vertegenwoordigers van de musici in de symfonie-, radio- en cpera-orkesten, aangesloten bij de Ne derlandse Toonkunstenaarsbond, hebben tijdens een zondag in Utrecht gehouden Dick Bor, kon men verwachten dat landelijke conferentie er hun diepe te er iets bijzonders zou gaan gebeuren. De drie jonge solisten echter hebben niet aan de verwachtingen voldaan, ze ker niet wat betreft het Concert voor drie violen in F opus 23 Nr. 1- van Antonio Vivaldi. Zij beschouwden dit concert blijk baar als een „inspelertje" voor hun hoofd nummer het concert voor drie violen orkest opus 78 van Géza Frid, dat voor het eerst in Amsterdam gespeeld zou worden. Het mag dan zo zijn, dat Vivaldi een goede veertig Concerti grossi geeompo neerd heeft, maar dat is nog geen reden om er quasi achteloos mee om te gaan Iedereen weet dat Emmy Verhey en de gebroeders Bor uitstekende violisten zijn en dat het spelen van een Concerto gros so van Vivaldi voor hen geen moeilijkhe den oplevert, maar dat hoeven zij niet te demonstreren. Laten wij het er maar op houden, dat hun vertoon van opper- (Van onze correspondent) AMSTERDAM. In het Slavisch se minarium van de Universiteit van Am sterdam (Herengracht 328) is thans de tentoonstelling rondom de Russische schrijver Solzjenitsyn, aan wie de No belprijs voor litteratuur is toegekend. De tentoonstelling is opgezet door stu denten van het seminarium. Zij is in de eerste plaats bedoeld voor „Slavisten academici op het gebied van de Slavi sche letterkunde. Maar ieder ander is ook welkom in de kantine van het semi narium. Er zijn knipsels opgehangen van kran ten uit Nederland, andere westelijke en Oosteuropese landen over Solzjenitsyn, vanaf 1962. Voorts zijn er Russische uit gaven van Solzjenitsyns manuscripten, vertalingen daarvan en over de schrijver zelf. Ook liggen er Tsjechoslowaakse tijd schriften waaruit blijkt dat er tot de Praagse lente, 1968, grote bewondering voor de Rus was. De kritieken die daar na in Tsjecho-Slowakije zijn verschenen zijn overwegend negatief. De tentoonstelling is geopend tot vrij dag aanstaande. Mocht er grote belang stelling zijn, dan duurt de expositie lan ger. Mevrouw Keuls schrijft over de con tactstoornissen, de huichelarijen, die ons, kleine zielen, het leven ietwat treurig ma ken, maar niet geheel en al onmogelijk. Het zijn vertelsels, illustraties, cartoons, waarin Yvonne Keuls haar voornamelijk ethische maatschappij-kritiek aan de or de stelt. Zij omschrijft, maar legt nauwe lijks oorzaken bloot. Het zijn doorsnee opvattingen van de moderne Avenue-le zer over de verhouding blanke-zwarte in verband met oorlog; opstand tegen kada verdiscipline; over de stoornis tussen de gewone mens en de technocratieover de arme man en zijn liefde voor zijn presi dent die „de bazuin van het volk" wordt genoemd. Twee scènes gingen in op de verhou ding tussen man en vrouw; en die twee scènes leken me het zuiverst, zonder de vrijblijvendheid van de andere scèens De ene scène ging over een vrouw, wier man haar identiteit niet wil zien omdat hij haar vergelijkt met zijn moeder. In de tweede scène gaat het over een vrouw, die volhoudt dat ze voor iets leeft, hoewel ze weet dat haar man mislukt is en niet meer aan zijn beloften tegenover haar zal voldoen. Alle zeven scènes worden gespeeld rond een groot bed, „contact met de aar de" legt mevrouw Keuls uit in het pro gramma. Regisseur Kees Collen heeft de scènes consequent als cartoons getoond, Hij zorgt voor een prachtig tempo. Hoe wel de scènes nauwelijks in enig verband tot elkaar staan, wordt .Stippen" toch een afgerond geheel door het ritme van het spel en een verbluffend stereofonisch geluidsdecor. Na de pauze volgt een „parodie" op begrafenistoestanden. Allerlei reacties worden getoond van mensen op dood en begrafenis. En die reacties zijn nogal in fantiel; de overlevenden vluchten in re ligieus gewauwel, alledaags gezeur, sex en wetenschappelijk blabla. Niemand ziet de dood in de ogen. De eenqkter biedt geen nieuws. In het Nederlands cabaret zijn over dito nderwerp veel scherpere en leukere dingen gezegd. Ook hier een heldere regie van Kees Coolen. J. HEIJER. leurstelling over uitgesproken, dat de re gering, niet reeds nu voldoende middelen ter beschikking wil stellen om de positie van de orkestmusici te herwaarderen en de classificatie af te schaffen. De regering wil deze herwaardering in drie fasen van een jaar tot stand bren gen. Gezien deze omstandigheid, zal naar de mening van de conferentie het thans beschikbare bedrag gebruikt moeten wor den om de laagst betaalde orkestmusici een salarisverhoging te geven door het afschaffen van de vierde en derde salaris groepen in de orkesten Er dient naar gestreefd te worden, dat de regering uit- eirdelijk tenminste 50 percent van de totale exploitatiekosten van de orkesten vour haar rekening neemt. Wat betreft de komende onderhandelingen over de besteding van de subsidiebedragen, eist de conferentie, dat de vertegenwoordi gers van de Koninklijke Nederlandse HILVERSUM 1. 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Op het eerste gehoor. (7.25 Ho ren en zien; 7.30 Nws. 7.32 Hier en Nu). 8.00 Nws. 8.11 Te Deum Lauda- mus. 8.30 Nws. 8.32 Voor de vrouw. (9.00 Gymn. voor de vrouw). 9.35 Wa terstanden. 9.40 Russische melodieën. Aria's uit opera van Mozart. 11.00 Nws 11.03 Hoorspel. 11.27 Voor zieken. 11 55 Meded. 12.00 Van twaalf tot twee. (12.22 Wij van het land. 12.26 Meded. t.b.v. land- en tounbouw. 12.30 Nws. 12.41 Actualiteiten. 13.00 Raden maar). 14.05 Schoolradio. 14.30 Pizzicato. 16.00 Nws. Overheidsvoorl. 17.00 Bo naire. 17.10 Voor kleuters. 17.15 Hai. 18.19 Uitz. P.v.d.A. 18.30 Nws. 18.41 Actualiteiten. 19.00 Licht ensemble. 19.45 Godsdienstige lezing. Opera van Henze. 20.35 Hoorspel. 22.25 Overwe ging. 22.30 Nws. 22.40 Den Haag Van daag. 22.50 Meded. 22.52 Kontekst. 23.15 Sticker. 24.00 Nws. HILVERSUM II 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 Stereo: Dag met een plaatje. 8.00 Nws. 8.11 Journaal. 8.20 (S) Dag met een plaatje. 8.30 De groenteman). 8.50 Morgenwijding. 9.00 Reportage of her haling v. NOS-progr. 9.40 Oude muz. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeids vitaminen. (11.00 Nws.) 11.30 Rondom 12. (11.55 Beursberichten). 12.30 Over heidsvoorl. Voor de landbouw. 12.40 Knipperlicht. 13.00 Nws. 13.11 Jour naal. 13.30 Spiegel van België. 14.10 Jazz uit Historisch Archief. 14.25 Ra diokamerorkest. 15.00 Het leven in de taal. 15.10 Muz.middag met om 16.00 Nws. 17.30 Toppers van toen. 17.55 Me dedelingen. 18.00 Nws. 18.11 Journaal, 18.25 Johan Willem Friso Kapel. 18.55 Jeugd en ritme. 19.25 Paris vous par- le. 19.30 Nws. 19.35 Vanavond. 22.10 Gonk! 22.30 Nws. 22.38 Journaal. 22.55 Zin-Tuig nr. 27. 23.55 Nws. HILVERSUM III 9.00 Nws. 9.02 Plaatjes. (10.00 Nws). 11.00 Nws. 11.03 Vrolijke gevar. visite. (12.00 Nws.) 13.00 Nws. 13.03 Ekspress 14.00 Nws. 14.03 De Eddy Becker show 15.00 Nws. 15.03 Drie-draai. 16.00 Nws. 16.03 Mix. 17.00 Nws. BRUSSEL 324 M 12.00 Nws. 12.03 Muz. (12.40 Weerbe richt SOS-berichten voor ..chippers). 12.55 Buitenl. persoverzicht. 13.00 Nws Schouwburg SOS-ber. voor schippers. 13.20 Tafelmuz. 14.00 Nws. 14.03 School radio. (15.00 Nws.). 16.00 Nws. 16.03 Beursber. 16.09 Lichte muz. 16.30 Voor oudere luisteraars. 17.00 Nws. 17.15 Jazzmuz. 17.55 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.03 Verzoekpl. 18.28 Paardesportuit- slagen. 18.30 Franse taalwenken. 18.32 Intermezzo. 18.35 Ver keers wenken. 18.40 Lichte muz. 18.45 Sport. 18.52 Taalwenken. 18.55 Lichte muz. 19.00 Nws. actualiteiten. 19.40 Ballade. 19.45 Klankbeeld. 19.55 Lichte muz. 20.00 Ka- mermuz. 22.00 Nws. De Zeven Kun sten. 22.20 Lichte muz. (23.00 Nws.). 23.40 Nws. 23.45 Ligging zeeschepen. op nouaen, aar nun verwon van oppei- Toonkunstenaarsvereniging en de Neder- vlakkige virtuositeit voortkomt uit leugdi-1 lardge Toonkunstenaarsbond ten spoedig ste door het contactorgaan voor de Ne- ge overmoed, maar zij hebben hun pu bliek en Vivaldi daarmee ernstig tekort gedaan. Gelukkig kwam het Concert van Frid veel beter uit de verf. Ik heb dit werk al besproken na de première in Scheveningen tijdens het Holland Festival. Het was duidelijk merkbaar dat zij er zich sindsdien opnieuw ernstig in verdiept hebben. In de programmabeschrijving zet de componist uitvoerig uiteen, dat zijn com- poneertrant in dit werk niet gebaseerd is op de richtlijnen die Schönberg voor het twaalftoonsysteem heeft gegevens, maar dat hij gebruik maakte van de „modus lascivus" een componeermethode van de Amerikaanse componist Tibor Serly. „Dit systeem maakt het tonale, polytonale en ook het atonale denken mogelijk, terwijl het metrum kan worden gehandhaafd. Voor het contrapunt verkijgt men een haast onbegrensde vrijheid en wat betreft de vormgeving openen zich talrijke nieu we perspectieven". Bij het lezen van deze uiteenzetting rij zen u misschien de haren te berge en krijgt u het angstige vermoeden dat Frid van de dodecafonie in de cacofonie is be land, maar daar is hij de man niet naar. Hij zal iemapd geen haar krenken geen haar op zijn hoofd dat daaraan denkt. Zijn concert is degelijk vakwerk, goed geïnstrumenteerd, geestig en puntig uit gewerkt. Het is een waardevolle bijdrage tot de vioollitteratuur. Het Omroeporkest onder leiding van Leo Driehuys zorgde voor een goede be geleiding van de solisten, maar was slechts matig op dreef in de Paganini- variaties van Boris Blacher een he dendaagse Duitse componist, die dit werk in 1947 voltooide. De hobo, de fluit en vooral de clarinet hebben hun soli prach tig gespeeld, maar voor de rest was het een saaie vertoning. De Toverwinkel (la Boutique Fantastique) van Respighi een ballet op motieven van Rossini, dat tot slot werd gespeeld leek meer op een winkeltje van feestartikelen en vuurwerk voor kinderen. Leo Driehuys is een mu zikale jongeman, maar hij kan niet tove ren. J. H. MOOLENIJZER. derlandse symfonie-orkesten zullen wor den ontvangen. Een discriminatie van i deze organisatie zal niet aanvaard wor den, aldus de conferentie. Besloten werd verder niet deel te ne men aan de hearings, die door de Raad voor de Kunst in de orkesten worden ge houden, zulks omdat in de commissie die de minister moet adviseren over het or- kestenbestel, vrijwel geen orkestmuisici ziHing hebben. RIJSWIJK. Minister dr. M. A. M. Klompé van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk heeft op haar departe ment in Rijswijk zaterdag afscheid geno men van de dit jaar afgetreden 26 leden van de Raad voor de Kunst. Zij heeft twee herbenoemde leden en 19 nieuwbe- noemden geïnstalleerd. De voorzitter, prof. dr. Ph. J. Idenburg meende, dat de verdwijnende raad de komende twee jaar de volle inzet van de leden zal vragen. Er zijn vraagstukken als het toneelbestel en het orkestenbe- stel, die onmogelijk kunnen blijven lig gen tot de nieuwe raad er is. De voorzitter van de Raad voor de Kunst oordeelde voorts dat het in brede kring zal wonden betreurd dat mej. Klompé geen minister meer zal zijn in het nieuwe kabinet. Door haar onbeperk te toewijding, haar inzicht en vooral door haar openheid voor de veranderingen die zich voltrekken, heeft zij zich een ge heel eigen markante plaats verworven, al dus prof. Idenburg. De minister zag deze woorden als een bewijs voor de samenwerking die er tus sen de Raad voor de Kunst en het meest betrokken departement moet zijn. Nederland I 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 VARA: Coronation Street (feuill.) 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 Muzikaal show- en balletprogr. 20.50 Achter het Nieuws. 21.15 De Guoddieven (serie). 22.05 Dingen die niet voorbijgaan. 23.05 NOS: Journaal. Nederland II 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NOS: Kijken naar kinderen. 19.30 NCRV: De avonturen van Tom Sawyer (serie). 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame, j 20.20 NCRV: Memorandum van een dokter (feuilleton). 21.15 Hier en Nu. 21.40 Een schatje (film). 22.55 Avondsluiting. 23.05 NOS: Journaal. Nederland I 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 AVRO: De rare vogels (serie). 19.30 Popshow. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 AVRO: Peyton Place (feuill.). 21.10 Muziek is troef. 22.00 AVRO's Televizier-Magazine. 22.50 NOS: Journaal. 22.55 TELEAC: Modelbegrip in wetenschap en techniek - les 3 Nederland II 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NOS: Den Haag vandaag. 19.09 Kunstrubriek. 19.30 KRO: De dwaze wereld van Tommy Cooper (serie). 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 KRO: Het meisje in stoel negen 21.10 Brandpunt-special. 21.45 De klop op de deur (feuill.). 22.30 Op Korhoenderjacht (filmrep 22.55 NOS: Journaal.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 7