Zeewijk krijgt nieuw type meer luxe driehoog-flats Handel in produkten van visvangst vrij Scholieren in Paramaribo bezetten radiostation VERENIG1NGSNIEIBWS AKKOORD IN EEG: Eerste blok voor kerst bewoond Steiger aan de rol Grondverkoop aan Hoogovens Vernielingen en diefstal Examens Ruit sneuvelde door de storm Afscheiding in brand gestoken Havenberichten Nieuw huis voor Kennemerstaten NIVON helpt vogels in Velsen en omgeving „Pellvorm" met zware slagzij in nood Jongeman had heel wat op kerfstok Goede kapselshow in „Brederode" DINSDAG 20 OKTOBER IJMUIDER COURANT (Van een onzer verslaggevers) VELSEN De n.v. Panagro, het bouwbedrijf, dat Zeewijk uit de grond heeft doen verrijzen, is thans druk bezig met het afronden van de bouw activiteiten in dit nieuwe gemeentedeel. Het is in feite de laatste fase voor zover tot nu bekend van plan Zeewijk: namelijk de bouw van een aantal drie-hoog flats, die het project van twaalf- en zeshoog flats met de laagbouwwoningen een nog gevarieerder aanzien zullen geven. Op deze wijze worden de eengezinswoningen omringd door enerzijds de hoge flats in twaalf en zes woonlagen en anderzijds door woonflats met drie woon lagen op een onderbouw. Deze laatstgenoemde categorie is een nieuwe vorm van systeembouw, luxer en ook ruimer van opzet. V elsen-IJ muiden Velsen-Noord Grote keuken voor dames en heren Breestraat 12 Beverwijk Tel. 25629 Protest tegen lerarenstaking Kort IJmondnieuws blokken gebouwd met 525 woningen, waar van 450 met drie slaapkamers en 75 met twee slaapkamers. Deze woningen zijn ge legen direct achter de trappenhuizen, daar die in de woningen zijn ingebouwd. Het eerste blok aan de Dennekoplaan zal vóór de kerstdagen worden opgeleverd met in aansluiting daarop elke zes weken een blok. Het laatste blok kan dan rond kerst 1972 betrokken worden. Zoals wij in de aanhef schreven worden deze flats luxer en ruimer van opzet. Dit manifesteert zich niet alleen in de grotere kamers en keukens, maar ook in de totale afmeting van de woningen en in de toe passing van raamkozijnen en deurdorpels van speciale houtsoorten en van snel- montage kozijnen en deuren allerwegen in deze flats, hetgeen het werken aanzienlijk bespoedigt. De ingang van de flats komt in het mid den. Aan de ene zijde van de ingang treft men de toegang naar de bergingsruimten op de begane grond en aan de andere zijde zijn in elk blok nog drie woningen, waar door het totaal aantal per blok op 21 komt Bouwplaatsen voor deze nieuwe flats lijn nabij de Dennekoplaan, de Scheiberg- laan, de Bellatrixstraat en de Schiplaan. Begonnen is nabij de Dennekoplaan, waar drie blokken hoefijzervormig men spreekt ook wel van hofjes, of wijken worden gebouwd. In totaal worden 25 (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. In de Linnaeusstraat raakte gistermorgen tegen zeven uur een steiger op wielen door de storm aan het rollen. Een geparkeerde auto werd beschadigd, evenals twee waterafvoerpij- pen. De aannemer kwam om de steiger weer in het spoor te zetten. Hij zal de schade vergoeden. DINSDAG 20 OKTOBER Aquarium vereniging Velsen, 20 u. in Oud-kath. verenigingsgebouw, Koningin Wilhelminakade, 20 u. instructieve lezin- gen. Openbare Bibliotheek en Leeszaal, filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen-Noord, 19- 21.30 uur. PTT-gebouw, Lange Nieuwstraat, ingang Spaarnestraat 19-20 uur; spreekuur Me disch Maatschappelijk Consultatiebureau voor Alcoholisme. - Manlv Sport, les en training boksen in gymzaal Moerberg-Comité-school aan de Kerkstraat in IJmuiden-Oost, van 19.30 uur af. WOENSDAG 21 OKTOBER Openbare leeszaal en bibliotheek, Ptebj 1945, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Santpoort-Noord, Spaarnberg, Wüstelaan 79 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Willemsbeek- wèg 96, IJmuiden, 10 tot 12 en 14.30 tot 17 30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 177, Vel sen-Noord, 14.30-17.30 uur. De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmui den: ontspanningsgymnastlek voor dames bejaardensoos, kinderclubs. De Ring, van 19.30 tot 21.30 uur in de gymzaal van de F. L. Ossendorpschool (ingang Wijk aan Zeeërweg), IJmuiden, bokstraining. Velserbad, Briniostraat 18, IJmuiden. 6.30-8 uur gemengd zwemmen, 8-9.30 uur schoolzwemmen, 9.30-10.45 u. dameszwem- men, 10.45-11.15 u. zwemlessen dames, 1120-13 u. schoolzwemmen, 13-14 u. ge reserveerd, 14-15.15 u. gemengd zwemmen, 16.15-16.45, 16.45-17.15 en 17.15-17.45 u. zwemlessen, 18-19.30 u. zwemver. R.K. Velsen. 19.30-21.30 u. zwemver. V.Z.V., 21.30-22.30 u. gemengd zwemmen. IJmuider Harmonie, 20 u.: orkestrepe titie in Gem. Vergaderlokaal, Abeelen- straat. DINSDAG 20 OKTOBER Openbare bibliotheek, Filiaal Wijker straatweg. Geopend 19-21.30 u. Buurtcentrum De Mei, Geelvinckstraat 28. 19 u. „Van-alles-wat-club" (9-12 jaar). WOENSDAG 21 OKTOBER Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker straatweg.: Geopend 14.30-17.30 u. Buurthuis De Mei, Geelvinckstraat, 14 u. fietstocht, 14 en 15 u. kinderfilm, 15 u. sport en spel (9-12 jaar), 16 u. speelgroep (6-9 jaar), 19 u. Van-alles-wat-club (9-12 jaar) Deze flatwoningen krijgen evenals de zo bekende 1008-woningen aan de voorzijde een galerij en aan de achterkant doorlo pende balkons, per flat afgezet met tocht- of windschermen. Elke woning bevat een woonkamer van 7x3,60 meter, een slaap kamer met 3,10x3,60 m, een slaapkamer van 2,70x4,50 m, een kleine slaapkamer van 1,80x3,50 m. Verder een ruime entree De driehoog flats aan de Dennekop laan, waar men reeds een goede in druk kan krijgen van dit nieuwe flattype, dat straks allerwegen in Zee wijk te zien zal zijn. waarin zich naast de elektriciteitskast een werkkast bevindt van 1,55x0,55 meter. Direct daarachter is de hal of gang van 1,85x4,50 m. Daarop komen uit de keuken, toilet, douche en overige kamers. De keu ken toont een aanzienlijke verbetering vergeleken bij de 1008, daar zij flink wat groter is, namelijk 4,40x2,70 meter, met daarin ruimte voor een vol-automatische wasmachine, een bordenafwasmachine, een koelkast en een gasfornuis. De douche is iets anders van afmeting, doch daardoor zeker niet minder voldoende ruim. Bo vendien is er een verhoogde en van een rand voorziene doucheruimte in. In de woningen met drie slaapkamers is vol doende kastruimte. Men zal er namelijk niet minder dan zeven verplaatsbare kas ten in aantreffen. De woningen, waarin het trappenhuis ingebouwd is er zijn in deze etagewO' ningen geen liften bevatten één slaap kamer minder. Voor het overige is de centrale verwarming ook hier aangesloten op de ketelhuizen van de meest nabij ge legen twaalfhoogflats, ook het centraal antennesysteem is op deze flats aange sloten. In de hal beneden komen ook hier de be kende boodschappenkastjes. Nieuw wor den er de in deze kastjes ingebouwde brie venbussen, zodat de postbode in deze flats niet meer de galerijen behoeft af te lopen. Bij al deze 525 woningen komen slechts 60 garageboxen. Dit aantal is gebaseerd op een ervaringscijfer elders. Wel is er ruimte beschikbaar voor het bouwen van een on derkomen bestemd voor recreatie, hobby, vrijetijdsbesteding of welke andere recre atieve bestemming dan ook. Voorts wordt bij elke wijk een garagebox gereserveerd voor andere doeleinden dan het stallen van een auto. Deze verhuurbare ruimte is meer bestemd voor een bloemenman, die zijn wagen of kar daar wil onderbrengen, dan wel bijvoorbeeld voor een glazenwas ser of welke ambachtsman of handelaar dan ook. LUXEMBURG. De landen van de Europese Economische Gemeenschap zijn tot overeenstemming gekomen over een gemeenschappelijke regeling voor vis. Dat is maandag gebeurd op een bijeen komst van de ministers van landbouw in Luxemburg. De overeenkomst houdt on der meer in dat de handel in produkten van de visvangst zee- en riviervis, schaaldieren, visconserven, enzovoort binnen de gemeenschap geheel vrij zal wonden. Door middel van een stelsel van richt prijzen en minimumprijzen zal worden voorkomen dat de rentabiliteit van de visvangst en de visverwerking in gevaar komt. Hierbij is de marktregeling voor groenten en fruit als voorbeeld genomen. Evenals in deze sector zullen organisa ties van producenten in het leven wor den geroepen die verantwoordelijk zullen zijn voor de goede werking van de ge meenschappelijke marktregeling. De marktinterventie zal worden gefi nancierd uit de middelen van het Europe se landbouwfonds. De kosten worden op ongeveer acht miljoen dollar per jaar ge raamd, wat betrekkelijk weinig is in ver gelijking met het totale bedrag dat jaar lijks voor hulp aan de landbouw wondt uitgegeven. De gemeenschappelijke markt voor vis en visprodukten zal tegen concurrentie van buiten de gemeenschap worden beschermd door invoerrechten alsmede door referentieprijzen waarop de prijzen van de ingevoerde produkten zul len worden gebaseerd. Zo nodig zullen compenserende heffingen worden inge steld. De overeenkomst, die op 1 februari van het komende jaar in werking treedt, voor ziet verder in maatregelen die de moder nisering van de visserij vloten van de aangesloten landen moeten bevorderen en tenslotte in het vrije visrecht in de territoriale wateren van de lidstaten. De visvangst van de zes landen verte genwoordigt een waarde van ongeveer zeshonderd miljoen dollar per jaar. De verdeling is als volgt: Frankrijk 36 per cent, West-Duitsland 31 percent, Italië 16 percent, Nederland 14 percent, België 3 percent. Als geheel voert de gemeenschap jaarlijks voor bijna driehonderd miljoen dollar meer aan vis en visprodukten in dan uit. Hierin zal evenwel grote veran dering komen als de landen die het lid maatschap van de EEG hebben aange vraagd eenmaal zijn toegetreden. De ver grote gemeenschap zal veel meer visse- rijprodukten exporteren dan importeren. Noorwegen alleen al produceert meer vis dan de zes EEG landen samen. (Van een verslaggever) VELSEN. Voor de aanleg van de noordelijke pontweg in Velsen-Noord ia het noodzakelijk gebleken ten noorden van het gebied van de derde Rijksbinnenhaven de eigendomsgrenzen te wijzigen. Daartoe heeft een grondtransactie plaats gehad tussen Hoogovens en de Inspectie der Do meinen. In het kader van deze grenswij zigingen moet de gemeente Velsen nog aan Hoogovens een stuk grond ter grootte van 610 vierkante meter, gelegen nabij de Noordersluisweg in Velsen-Noord verko pen. Als de gemeenteraad ermee accoord gaat, zal een prijs van vijftien gulden per vierkante meter worden berekend. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. In het afgelopen weekein de is ingebroken in een machinefabriek aan de James Wattstraat. Er is een glasruit vernield, maar er wordt niets vermist. In de Rijswijkstraat werd uit een geparkeerde auto een draagbare ra dio en een zonnebril gestolen. Een inwo- nei van de Hoofdbuurtstraat deed aan gifte van diefstal van een accu uit zijn auto. Een inwoner van de Saturnusstraat kwam tot de ontdekking dat er een steen door het portierraam van zijn auto was gegooid. Ook is er een steen gegooid door een raam van de vistent aan de Kenne- merlaan. Voor een café aan de Lange Nieuw straat werd een bromfiets gestolen. Amsterdam Geslaagd voor kandi daats-examen rechten mevr. C. de Bilt- Rezelman, O verveen; mej. L. Spiekman, Zand voort; T. S. M. Bremmers, Heemstede; R R. Gomes, Heemskerk; G. L. van de Kraan, Hillegom; H. S. M. van Spanje, Heemstede; P. Voulon, Uitgeest; P. L. de Vries, Driehuis; B. H. A. H. J. Welkers, Beverwijk. De brandweer moest maandag er aan ie pas komen om een gedeeltelijk door de storm vernielde ruit van de Hema aan de Lange Nieuwstraat geheel uit de sponning te halen teneinde te voorko men, dat restanten van het glas nader hand op de winkelende mensen terecht zouden komen. Met de ladderwagen was liet karwei vrij snel geklaard, uiteraard onder flinke publieke belangstelling. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN De brandweer moest maan dagmiddag om half vijf uitrukken naar de Slingerduinlaan, waar een afscheiding op twee plaatsen in brand stond. Volgens de politie moet de brand zijn aangesto ken. De afscheiding werd over een af stand van vijfentwintig meter vernield. Het onderzoek naar de dader(s) heeft nog geen resultaat opgeleverd. Maandag aangekomen in IJmuiden: Rolfsburg, Bremen; Spirit, Sheerness; Navigara, Nord Ma ling, IJmuiden; Chemical Sprinter, Leixoem; Confid, Hunber, Zaandam; Treuholz, Great Yarmouth; Joseph Conrad, Pineng. Maandag vertrokken van IJmuiden: Blanken- stein, Hamburg; Alcetas, Rotterdam; Dania, Rot terdam; Catharine, Chicago, IJmuiden. Dinsdag aangekomen in IJmuiden: Ragnhild Rotterdam, IJmuiden; Libertas, Rotterdam; Rhein, Antwerpen. Dinsdag vertrokken var. IJmuiden: Aida, Ant werpen; Ethel Everhard, Liverpool; skagem, Antwerpen; Merwelloyd, Kaapstad; Zoe-G, Bre- nen. i (Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan). Drie jaar na de brand op het sport complex Koningsveld, die de accommo datie grotendeels verwoesttekan begon nen worden aan de bouw van een nieuw verenigingsgebouw voor Kennemei staten, dat men in mei 1971 in gebruik loopt te nemen. Het is voornamelijk be stemd voor de buitensportaf deling en. Het wordt gebouwd ten westen van de tribu ne dichtbij de Wenckebachstraat. Het nieuwe gebouw krijgt een lengte van veertig meter en een breedte van twintig meter. Het zal tien kleedkamers omvatten, een bestuurskamer, scheids rechterskamers, doucheruimten en sani taire voorzieningen. Bovendien komen er een grote kantine en een garderibe. De kantoorruimten zullen worden ge oruikt door het verenigingsbureau van Kennemerstaten en door FOVOY, thans nog gevestigd in het Statenhuis aan de Velserweg in Beverwijk. Sinds de brand heeft men zich moeten oehelpen in hetgeen er na de brand rest te en in enkele kleedgelegenheden aan de overkant van de Grote Hout- of Ko ningsweg, namelijk in het voormalig le gerkamp. VELSEN Ruim een jaar geleden heeft het NIVON, afdeling Velsen-IJmuiden, een vogelwerkgroep opgericht. Het werk van de groep bestaat uit het plaatsen en con troleren van nestkastjes in parken en bos sen in de omgeving van Velsen en het be studeren van de in het wild levende vogels. De nestkastjes hebben het afgelopen broed- seizoen ruim 300 jonge vogels geherbergd. Tochten werden gemaakt naar het Jis- perveld en de Flevopolders. Het komende winterwerk omvat studie bijeenkomsten, het maken van nestkastjes en op donderdag 29 oktober een avond over „vogelleven" in gebouw Velserduln, aan vang 8 uur. De heer Van Dongen, consulent van de Nederlandse Vereniging tot be scherming van vogels, komt dan in het kort iets vertellen over hoe het met de vogel bescherming in Nederland is gesteld, ter wijl het programma verder zal bestaan uit een aantal films waaronder „Ooievaars in Sleeswijk Holstein", een paar films over waterwild van Walt Disney en een film met beelden uit het ooievaarsreservaat in Groot Ammers. Voor natuurliefhebbers, en wie is dat nu eigenlijk niet, een avond om niet over te slaan. ADVERTENTIE (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Langs de gehele Neder landse kust waren vanmorgen alle loods- diensten nog gestaakt: om negen uur werd windkracht 7-8 noordwest geregistreerd. Scheveningen Radio verzocht vanmorgen om acht uur alle schepen in de nabijheid goed uit te kijken naar de Oostduitse vrachtvaarder „Pellworm", die 25 mijl van het Goeree-Lichtschip met zware slagzij ronddrijft en dringend om hulp heeft ver zocht. Omstreeks half tien vanmorgen slaagde men aan boord van de „Pellworm" de ma chine weer op gang te krijgen en de slagzij te verminderen, waarop de gezagvoerder afzag van aangeboden hulp. Het schip is op eigen kracht op weg naar een haven. Het noodverkeer werd opgeheven. BEVERWIJK. De Beverwij kse poli tie hield een 19-jarige inwoner uit Bever wijk aan, die heeft bekend zich in de cember 1969 aan joy-riding te hebben schuldig gemaakt. Bij een nader verhoor kwam er nog meer los: de jongeman brak in februari 1969 in huize Scheybeeck, in het gebouw van bouwmaterialenhandel Sminia aan de Steenkade en in de Sta tionskiosk. (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT. De show van dames kapsalon R. Peetoom in Santpoort, maan. dagmiddag gehouden in hotel-restaurant „Brederode" is in elk opzicht een succes geworden. De belangstelling hiervoor was dermate groot, dat niet alleen de oor spronkelijke binnenzaal geheel gevuld wend, doch ook de naast gelegen serre. De heer Peetoom, die aanvankelijk voor nemens was alleen in de binnenzaal te demonstreren en daar een klein podium had opgericht, werd nu genoodzaakt in beide afdelingen van het restaurant zijn kapselshow op te voeren. Hij toonde met zes mannquins de Pari j se kapselstijl „dans la note" in diverse variaties, waar na een Japanse specialiste de aanwezi gen liet kennis maken met de kwalitei ten van de Shi Seido artikelen en een van de aanwezige dames een make-up behan deling gaf. In aansluiting daarop werden acht pruiken van verschillende kwalitei ten en in diverse modellen geshowd. PARAMARIBO. Een groep middel bare scholieren heeft maandag in Para maribo het omroepgebouw van de radio bezet als protest tegen de staking van hun leraren. Tijdens popmuziek werd de eis „Wij willen weer les" omgeroepen. De leraren zijn in staking gegaan in verband met een conflict tussen hun bond en het ministerie van Onderwijs over de benoeming van enkele onderdi recteuren aan één der scholen. Zij staken reeds een week. Na enkele uren hebben de ongeveer vijf tig scholieren het gebouw verlaten na een gesprek met de directeur van het radiostation. Deze zei dat de leerlingen zich uiterst correct hadden gedragen. „Zij wilden slechts hun stem laten horen, omdat zij het staken der leraren moe zijn. „Zij willen naar school", ver klaarde de directeur. Botsing. Een Heemskerker botste maandagmorgen om kwart voor zeven met zijn bromfiets tegen een vrachtauto, die op de Jan van Kuikweg uit een uit rit kwam. De bromfiets werd zwaar be schadigd en de bestuurder met verwon dingen naar het St. Jozef ziekenhuis ge bracht.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5