Amerikaans spel als pistoolschot Leden Noordelijk Orkest eisen ontslag dirigent Al te beknopte vaderlandse geschiedenis De zeven hoofdzonden op VPRO-scherm Omroepbeleid aan NOS toe vertrouwen PACKAGE II IN M1CKERY Van Gogh in VS geëxposeerd PEN protesteert in Praag Artis kreeg eerste „Dierenboek" Hans Croiset naar Haagse Comedie Operaatje van Brecht en Weill Sterk groeiende uitwisseling van visueel nieuws Huwelijksdrama van Fritz Lang T.Y. vanavond Ajax en PSV in Studio Sport Radio donderdag TY woensdag TV donderdag WOENSDAG 21 OKTOBER 1970 LOENERSLOOT Elke taal krijgt de dialoog die zij verdient. Waar onze gesprekken klimop zijn, vol dus toch wel eens ergens hoor, is de Amerikaanse dialoog een duel op het pistool. Dat knalt. Het duurt maar even. De afloop is dodelijk, in ieder geval gevaarlijk. Niet voor niets komen uit Amerika de beste strip verhalen. Grote belangstelling Nederlandse expositie in Australië GEEN VERTROUWEN IN BELEID EN GEDEMONSTREERDE MENTALITEIT Zangeres Theodora Versteegh overleden Over behandeling Tsjechische auteurs Britse acteur Patrick Wymark overleden Uit NCRV-verslag: NCRV Aan strips doen de twee „spelen" den ken, die gisteravond in het Mickery- theater getoond werden door Package II een groepje Amerikanen, die in andere formaties al eerder in Mickery te zien waren. Het gaat de Amerikaanse samen leving te lijf met het pistool. De eerste eenacter „Next" van Ter- rence NacNally is voor driekwart een tamelijk naturalistische schets over een man die gekeurd wordt voor militaire dienst. Het is we1 gek dat de man al ver in de dertig is, maar de antwoorden die hij op de vragen van de vrouwelijke officier geeft zijn komisch, maar niet op merkelijk. De clou zit 'm in het laatste kwart. De man is goedgekeurd, de offi cier is vertrokken en dan blijkt uit mono loog en spel dat hier een lid van de zwijgende meerderheid zijn recht op eist (onder andere om afgekeurd te worden). In enkele ogenblikken passeren enige essentiële stadia uit 's mans leven, onder andere de herinnering aan zijn moeders vroege dood. En die leiden ertoe dat de man gretig de dienst aanvaardt en zelfs of rol overneemt van de keuringsoffi cier. Hij loopt mee in de Amerikaanse tredmolen. Hoger Simon, de grote man van het gezelschapje liet in de hoofdrol dat nersenspoelingsproces voortreffelijk zien. Het tweede spel heet „Symphony USA'' en terecht. De vorm zit als een symfo nisch gedicht in elkaar. De thema's zijn korte schetsen over sex en hygiëne, sex en geweld (politie), communicatiestoor nis en echtscheiding; op z'n Amerikaans natuurlijk. Ze worden verbonden door een ritmisch bewegingspatroon geïnspi reerd op marcherende majorettes. Roger Simon die de symfonie regisseerde ont leende de teksten aan verschillende schrijvers onder andere Jules Feiffer. Het grootste deel is gewijd aan de liefdesgeschiedenis van een demonstre rende hippie en een politieman. Net als m „Next" maakt het komische begin een griezelige doodsmak. De politieman wordt een gecastreerde, gehersenspoelde machi ne, die zijn vroegere geliefde (uiteraard) doodschiet. Een virtuoos geschreven en gespeelde schets was „The Acrobats" van Israel Horovitz. Een acrobatenduo ligt in de echtscheiding en onder de flitsende glimlachjes, die de trapezekunst ver eist, zeggen man en vrouw elkaar de dodelijkste dingen. De voorstelling bedient zich van ver schillende theatermiddelen, die in de af gelopen paar jaar zijn (her)ontdekt. Ze worden hier knap toegepast op een waar- Gezelschap: Package II. Spel: ,flext" van Terrence McNally; regie: David Mayer; spelers: Mildred Mayne en Ro ger Simon. Spel: „Symphony USA" van verscheidene schrijvers. Regie: Roger Simon. Spelers: Marie Adams, Mildred Mayne, Bill Bailey, Peter Ma- rinker. Voorstelling op 20 oktober in Mickerytheater Loenersloot. devolle inhoud. Het is een uitgekristalli seerde vorm van veel wat off-off-Broad way-toneel aan de theatervernieuwing heeft bijgedragen. De produktie is op 13 november te zien in de Haarlemse schouwburg; gaat het zien. J. HEIJER SAN FRANCISCO. Emile Meijer, de directeur van het nieuwe Van Gogh-Mu- seum dat in 1972 in Amsterdam zal wor den geopend, heeft een bezoek gebracht aan het M. E. de Young Memorial Museum in San Francisco, waar van 11 december tot 31 januari een grote Van Gogh-ten- toonstelling zal worden gehouden. Op een persconferentie in San Fransisco zei de heer Meijer over het nieuwe Am sterdamse museum dat de bedoeling ervan is de Van Gogh-collectie bij elkaar en in Nederland te houden. Getracht zal worden deze verzameling uit te breiden, o.m. met stukken die door de schilder in zijn brie ven worden genoemd. Op de tentoonstelling in San Francisco zijn 68 schilderijen en 46 tekeningen aan wezig, waaronder „de aardappeleters", „Zonnebloemen" en „Korenveld met kraai en". De collectie is twee jaar in Amerika te zien geweest. In Philadelphia trok de expositie ruim 400.000 bezoekers. Na de Amerikaanse rondreis zal de verzameling permanent in Amsterdam worden onder gebracht. V.l.n.r. Marie Adams, Mildred Mayne, Peter Marinker en Bill Bailey in „Symphony USA". PERTH. De uit Egmond aan Zee af komstige kunstenares Rika Wijker orga niseert in de West-Australische hoofdstad Perth een tentoonstelling waar uitslui tend werk van uit Nederland afkomstige kunstenaars wordt geëxposeerd. Men kan er onder meer zien het pot- tenbakkerswerk van Jane Vandon, het moderne uit metaal gemaakte beeldhouw werk van Peter Verstegen, olieverfschil derijen van Barbera en Ben Abas, hout snijwerk van Jan de Groot, leermozaiek van Jon Franken, beschilderd porselein van de Kitty Drok Studio en houtsnij werk van Rika Wijker zelf. (Van onze correspondent) GRONINGEN. De orkestleden van het Noordelijk Philharmonisch Orkest, het orkest van Groningen en Drente, ach ten de huidige dirigent, de heer Charles de Wolff als artistiek leider niet aan vaardbaar op grond van gevoerd artistiek beleid gedurende de afgelopen vier jaren. Ook zeggen de orkestleden het vertrou wen op in de voorzitter van het stich tingsbestuur, mr. R. A. Vos, omdat zij vinden dat deze de belangen van de or kestleden en van de stichting niet vol doende heeft behartigd. Dit is de strekking van de twee van de drie moties die gisteren werden aan genomen tijdens een besloten bijeenkomst van de leden-musici van het NFO in Groningen. Het aannemen van de moties houdt rechtstreeks verband met de boycot van de orkestleden vorige week donderdag tegen de hearing van de commissie-or- kestenbestel van de landelijke Raad voor de Kunst, omdat de uitvoerende musici in die commissie zelf nauwelijks zijn ver tegenwoordigd. De ANOUK stond toen onvoorwaardelijk achter haar leden in Groningen en had trouwens de boycot aanbevolen. In de motie tegen de dirigent staat, zo vernemen wij van het hoofdkantoor van de ANOUK, dat de orkestleden in hun mening temeer gesterkt zijn door een recent door de heer De Wolff voorgelezen rapport. DEN HAAG. De altzangeres en zang pedagoge Theodora J. P. Versteegh is dinsdag in Den Haag op Bl-jarige leeftijd overleden. Zij was ridder in de orde van Oranje Nassau en in de kroonorde van België. De crematie zal in stilte plaats hebben. Theodora Versteegh werd op 13 decem ber 1888 in Kerk Avezaath geboren. Haar carrière als concertzangeres leidde er toe dat zij in de jaren dertig als een der beste en grootste altzangeressen van ons land bekend stond, ook buiten Nederland waar zij triomfeerde in onder meer Ber lijn Parijs en Antwerpen. Uitvoerig werd zij in 1948 gehuldigd bij gelegenheid van haar zestigste verjaardag. „De orkestleden achten dit stuk in hoge mate onwaarachtig gezien gebleken feiten in de genoemde beleidsperiode van vier jaar. Op grond hiervan is het voor de orkestleden onmogelijk, mede gezien de gedemonstreerde mentaliteit van de huidige dirigent langer met hem samen te werken." Het opzeggen van het vertrouwen in de voorzitter van het stichtingsbestuur mr. R. A. Vos werd nader gemotiveerd. „Mede inzake plannen met betrekking tot her structurering van het orkestenbestel". De orkestleden vrezen dat met de huidge samenstelling van het stichtingsbestuur ook in de toekomst „genoemde belangen niet adequaat behartigd zullen worden". nm'<A v» Prof. dr. W. Jappe Alberts en dr. C, N. Fehrmann: Geïllustreerde Geschie denis van Nederland (Krusemans Uitge versmaatschappij 's-Gravenhage 1970). Wie in 250 bladzijden een overzicht wil geven van onze vaderlandse ge schiedenis en dan nog ruime plaats wil afstaan voor illustraties, is natuurlijk gedwongen zich te beperken, zich tot het uiterste te beperken zelfs. Dat brengt het gevaar met zich mee dat het geschiedenisverhaal een droge opsom ming van feiten wordt. Het is zeker een verdienste van de schrijvers dat hun werk prettig leest, maar het wijkt nau welijks af van de traditionele geschied schrijving, zoals men die in elk behoor lijk schoolboek vindt. Een persoonlijke visie geeft het zelden. Daaraan dient onmiddellijk te worden toegevoegd dat uitstekende, met zorg gekozen illustra ties de tekst verlevendigen. Op het mooie papier waarop het boek is ge drukt, komen zij voortreffelijk tot hun recht. Merkwaardig is dat het boek ein digt waar onze belangstelling juist stij gende is: bij onze eigen tijd. Waarom het jaar 1930 als eindpunt is gekozen, blijft duister. S. EDINBURGH (Reuter) De inter nationale vereniging van schrijvers de PEN heeft dinsdag in Edinburgh een Britse resolutie aangenomen, waarin de beweerde slechte behandeling van de schrijvers in Tsjecho-Slowakije wordt veroordeeld en op de regering in Praag een beroep wordt gedaan deze schrijvers meer vrijheid toe te staan. Een woordvoerder van de PEN heeft meegedeeld, dat de resolutie door de Oost europese delegaties „sympathiek" is ont vangen en door de Zuidslavische gedele geerden zelfs krachtig werd gesteund. De Sovjet-Unie is geen lid van de PEN en was dus niet vertegenwoordigd. De Roemeense PEN-club had bericht dat men geen delegatie op tijd had kunnen af vaardigen. AMSTERDAM. Om een steentje bij te dragen aan de actie „Artis moet blij ven" heeft de Commissie Collectieve Pro paganda van het Nederlandse Boek dins dagmorgen in Artis haar derde „Boek van de maand", „Leven in de diereu- tuin" door Vitus B. Dröscher, overhan digd aan de heer J. W. Overgoor, eco noom van Artis. De commissie liet het eerste exemplaar vergezeld gaan van een cheque van duizend gulden. Van de foto's in het nieuwe boek, dat een beeld wil geven van het „dagelijks leven" van de dieren is zestig percent in Artis gemaakt. De schrijver van dit „boek van de maand" voltooide eerder een werk, dat als Artis-keuzeboek door de dierentuin werd gekozen. DEN HAAG Hans Croiset, tot 1 sep tember 1971 directeur van Toneelgroep Theater, zal met ingang van het seizoen 1971-72 verbonden zijn aan de Haagse Co medie, als acteur-regisseur. Hij zal me de het artistiek beleid van dit gezelschap bepalen. De reden van deze verbintenis is naar van de zijde van de Haagse Co medie wordt meegedeeld, de grote over eenkomst tussen de koers die de Haagse Comedie vaart en de plannen die Hans -roiset ontwikkelde voor een Amsterdams publiekstheater. Hans Croiset zal tijdens deze verbinte nis gedurende het seizoen 1971-72 nog één regie voeren bij de Toneelgroep Theater, (Van onze correspondent) LONDEN De Engelse acteur Patrick Wymark is op 44-jarige leeftijd plotseling in Australië overleden. Hij werd dinsdag dood in zijn hotelkamer in Melbourne aan getroffen. Waarschijnlijk als het gevolg van een hartaanval, doch het onderzoek naar eventuele andere oorzaken duurt nog voort. Wymark zou donderdag optreden in de première van een thriller, „Sleuth". Zijn heengaan veroorzaakte een schok bij het Britse publiek. Zijn populariteit was groot, vooral als TV-acteur, waarbij hij interna tionale faam verwierf door zijn successen in de rol van een groot zakenman in „Vliegtuigbouwers" en in de „Power game" en een andere langlopende TV-serie. (Van onze correspondent) HIVERSUM. Het succes van de „Dreigroschenoper" heeft (jammer ge noeg) twee andere proeven van de unieke samenwerking tussen auteur Bertholt Brecht en componist Kurt Weill volkomen in de vergetelheid ge bracht- Behalve „De opkomst en on dergang van de stad Mahagonny" schreven Brecht en Weill nog een andere mime-opera, „De zeven dood zonden van de kleine burgerman", waarin het meisje Anna met haar lichaam het geld moet opbrengen, waarvan haar calvinistische en puur burgerlijke familie in Louisiana een huis kan bouwen. Balanchine maakte indertijd van het operaatje een ballet, waarin noodge dwongen twee meisjes, Anna I en Anna II, de moraliserende zingende en de doende dansende zuster (de eerste is de verkoopster, de tweede de koop waar) ten tonele moeten worden ge bracht. De VPRO-televisie, die a.s. donder dagavond het werk op het scherm brengt, heeft in deze adaptatie, waarin het medium televisie maximaal wordt gebruikt, de zusters in één (gespleten) figuur gespeeld door Nelly Frijda te zamen gevoegd. Ook aardig is, dat het koor van vier zangers de familie thuis! door acteurs, uiteraard wel met „geleende" geschoolde zangstemmen, kon worden HILVERSUM. „De betekenis van de grote internationale filmnieuws agentschappen voor de voorziening van visueel nieuws ten behoeve van de televisie-journaals zal de komende jaren belangrijk minder gaan worden. Binnen niet al te lange tijd zal een wereldomvattende uitwisseling van nieuw tussen de televisie-organisaties in alle delen van de wereld zijn gerea liseerd. Ik denk, dat dat geen tien jaar meer zal duren". Dit zei dinsdag de hoofdredacteur van het NOS-journaal, de heer D. G. Simons op een bijeenkomst in Hilver sum. In Europees verband bestaat al twaalf jaar een dergelijke uitwisse ling van nieuws via het Eurovisienet, terwijl de Oosteuropese landen over een soortgelijke, maar kwalitatief nog op een wat lager niveau staande or ganisatie beschikken in de vorm van „Intervisie". Ook tussen beide organi saties onderling (en daarmee tussen alle aangesloten landen) vindt bijna dagelijks uitwisseling van visueel nieuws plaats, met dien verstande, dat Intervisie doorgaans veel meer nieuws overneemt van Eurovisie dan omgekeerd. De televisiebeelden, die de NOS on langs maakte van de verkeersramp bij Schiphol en die via het Eurovisie- net ter beschikking zijn gesteld van de aangesloten landen, zijn door acht tien landen overgenomen. De opnamen, die thans worden ge maakt van het staatsbezoek van presi dent Tito aan ons land worden door elf landen overgenomen, waaronder Tsje- choslowakije, Roemenië, Tunesië, Po len en Hongarije. De heer Simons zei, dat ook in Zuid- Amerika en Zuid-Oost-Azië vergevor derde plannen bestaan voor het op zetten van een met de Eurovisie ver gelijkbare organisatie. Hier zullen de verbindingen voornamelijk tot stand worden gebracht via satellieten. De film van vanavond ontleent zijn grootste attractie aan het feit dat de bekende Duits-Amerikaanse regisseur Fritz Lang hem gemaakt heeft. Dat ge beurde in 1952 en wel naar een toneel stuk van de linkse auteur Clifford Odets, „Clash by night". Veel van de sociale critiek die Odets erin verwerkte, is in de film die hier de banale bitel ,3otsende hartstochten" kreeg, niet meer terug te vinden en wat we te zien krijgen is een nogal melodramatisch huwelijksdrama tegen een ongebruikelijke achtergrond. Hoofdpersoon in dit drama is de on stabiele Mae Doyle (Barbara Stanwyck) die na een nogal roerig leven terugkeert naar haar geboorteplaats, het haventje Monterey. Daar trouwt ze met een vriend uit haar jeugd die nog altijd van haar houdt. Maar zelfs na de geboorte van een kind, komt Mae niet tot rust en zoekt verstrooiing bij Earl Pfeiffer (Robert Ryan), die in de cabine van de plaatselijke bioscoop werkt. De verhouding kan in de kleine sa menleving niet geheim blijven en er ontstaan verwikkelingen, waarbij Earl Pfeiffer gedwongen wordt zijn ware ge zicht van onverantwoordelijke lafaard te tonen. Waarna een verzoening tussen Mae en Jerry d'Amato (Paul Douglas) tot stand komt. In de rolverdeling komen we heel wat bekende namen uit een vorige ge neratie van filmsterren tegen, ook nog die van Marilyn Monroe die in een pittig bijrolletje de dominerende kracht van de vrouw aantoont. En al is „Clash by night" zeker niet Lang's beste film uit zijn Amerikaanse periode, onder zijn merkbare leiding is een boeiende en in zijn soort sterke speelfilm tot stand gekomen. CHARLES BOOST uitgebeeld. De moeder, die van Weill een overheersende donkerbruine bas heeft meegekregen, hoeft in deze TV- adaptatie, afwijkend van wat op het toneel moet worden gedaan, niet in travestie te worden gezongen. „Daar door komt het belachelijke van deze rol nog beter over", aldus regisseuze Anne- marie Prins. De tv-produktie van „De zeven dood zonden" werd opgenomen volgens een nieuwe werkmethode: uitgaande van de spelers en het vertaalde script werd een werkcomité gevormd, dat de eer ste opzet voor de tv adaptie maakte. Later werd deze groep aangevuld met technici, zodat men in dit geval wel van een totale (kleuren)televisiepro- duktie kan spreken. HILVERSUM. De minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappe lijk werk zou bereid moeten zijn, de NOS, waarin omroeporganisaties, cul turele organisaties en kroonleden sa menwerken, het omroepbeleid toe te vertrouwen. Tot deze conclusie komt het jaarver slag van de NCRV, dat dinsdag is ver schenen. „Een als zelfstandig gedach te omroepsamenwerkingsorganisatie moet niet voortdurend aan een leiband van de overheid lopen. Zoveel te min der, nu de minister in de wet een aantal waarborgen heeft geschapen, teneinde in te grijpen als dat nodig zou blijken te zijn. Het werkt uiteraard frustre rend als bij elke beslissing of elk ad vies van het voltallige NOS-bestuur de stem van de minister volledig bepalend is", aldus het jaarverslag van de Anderzijds vindt het omroepbestuur het een verkeerde ontwikkeling, wan neer de NOS door een teveel aan zend tijd een soort superomroep zou wor sen. „Een te groot aantal NOS-zend- uren zou de programma's van de om roeporganisaties duidelijk verschra len", aldus het jaarverslag. De NCRV is overigens wel van oordeel, dat de NOS momenteel over teveel zendtijd beschikt. In het jaarverslag wordt voorts ge constateerd, dat de omroep zowel tech nisch als financieel onvoldoende erop is voorbereid, dat door de introductie van de kleurentelevisie eerder een groter dan een kleiner beroep op het medium film gedaan zal moeten wor den. De voor programmadoeleinden beschikbare bedragen zijn volgens de NCRV verregaand ontoereikend om ook buiten de TV-studio's actief te zijn. Mede om deze redenen heeft de NCRV het de laatste jaren herhaalde lijk in coproducties met buitenlandse televisieorganisaties gezocht en zal dat ook blijven doen. Nederland 1. Ajax speelt zijn eerste wedstrijd in de tweede ronde van de strijd om de Europacup tegen de Zwitserse club FC Basel en PSV ont moet Steau Boekarest. In Studio Sport zal er iets van te zien zijn. Maar eerst de middag De KRO komt met De club van zes en een half en Kijk zelf maar. In de avond hoe dan ook de Woefs en de Lamaars. het journaal, Den Haag Vandaag en de ru briek Vrij-uit, waarin aandacht wordt besteed aan het opbergen van de bo ten en aan de weekendtripjes naar Zweden, die ongetwijfeld dit jaar veel publiek zullen trekken. Kenmerk vraagt de aandacht tot de klok van acht. Aansluitend aan het tweede jour naal in de uitzending voor de politieke partijen tien minuten met de anti re volutionairen en van Socutera een kwartiertje voor een film over het voor lichtingsbureau voor de voeding. Daar na is het tijd voor de hoofdfilm. Nederland 2. Direct na de Woefs en het nieuws een vrolijk programma van de KRO. In de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen het programma Mik, waarin Kees Schilperoort, alias Gait Jan Kruutmoes de feestvreugde aan voert. Na het journaal stappen we weer over op een buitenlandse serie. Dit maal is het The Outsider. De doe-het zelf-rubriek Zelf doen confronteert de klusjesopknappers vanavond met het koelsysteem van de auto en antivries, met de mogelijkheden van een pieuwe zaaggeleider en met het knippen van metaal en ander hard spul. Kenden we vorig jaar de rubriek Verslag op dinsdag van Kees Boom- kens, nu krijgen we en dan op een later uur een Verslag op woensdag. Het is een voortzetting van de oude ru briek, waaraan meewerken Ria Groe- neveld, Frank Wiering, Trix Betlem en Theo Uittenbogaard. Na het laatste nieuws gaat de HIRO nog verder met haar Magazine, waarin onder meer aandacht wordt besteed aan een zie kenhuis in Peru, waarna de avond wordt besloten door de stichting Tele ac met de vijfde les in de cursus Dam men voor beginners. HILVERSUM I 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. I 7.16 Badinerie. (7.30 Nws; 7.32 Actua- liteiten; 8.00 Nws). 8.25 Overweging. 1 8.30 Nws. 8.32 Voor de vrouw. (9.00 Gymn. voor de vrouw; 9.35 Water-1 standen). 10.00 25 Jaar V.N., toespraak H.M. de Koningin. 10.20 Muz. uit Ba- rok. 11.00 Nws. 11.03 Voor zieken. 11.55 Meded. 12.00 Los-Vast. (12.26 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nws; 12.41 Hier en Nu). 14.00 Johan Wil lem Friso Kapel. 14.30 Country en Western rubriek. 15.00 Evang. Luther- se dienst. 15.30 Meer over minder. (16.00 Nieuws). 17.30 En Bloc. (18.30 Nws). 19.00 Kinderkoor. 19.15 Kerkor- j gelconcert. 19 45 Muziek Leger des Heils. 20.00 Radio Actief. (22.20 Avond overdenking; 22.30 Nws; 22.38 Den Haag vandaag; 22.50 Meded.) 23.55 Nws. HILVERSUM II 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 Dag met een plaatje. 8.00 Nws. 8.11 Jour naal. 8.20 Dag met een plaatje. (Om 8.30 De groenteman). 8.50 Morgenwij ding. 9.00 Kamermuz. 9.40 Schoolra dio. 10.00 Voor kleuters. 10.10 Arbeids vitaminen. (11.00 Nws). 11.30 Rondom 12. (11.55 Beursber.) 12.30 Sportre- vue. 13.00 Nws. 1311 Journaal. 13.30 Vierhandig pianospel. 14.00 Kamer muz. 14.30 't Is historisch. 15.00 Voor zieken. 16.00 Nws. 16.03 Land der Mu zen. 17.00 Toppop. 17.30 O: jeugd- progr. 17.55 Meded. 18.00 Nws. 18.11 Journaal. 18.20 Uitz. P.S.P. 18.30 Jazz Spectrum. 19.25 Gesproken brief. 19.30 Nws. 19.35 Kerk veraf en dichtbij. 19.40 Mens en Bijbel. 19.50 Memo.: theol. litt. 20.05 Radiophilharm. or kest. 21.35 Hoorspel. 22.30 Nws. 22.38 Journaal. 22.55 Dichter bij de muz. 23.20 Muz. zonder podium. 23.55 Nws. HILVERSUM III 9.00 Nws. 9.02 Flits. 9.30 Muz. bij de koffie. (10.00 en 11.00 Nws). 12.00 Nws. 12.03 Pop-Slick. 13.00 Pop-mixture. (13.00, 14.00, 15.00, 16.00 en 17.00 Nws). BRUSSEL 324 12.00 Nws. 12.03 Muz. (12.40 Weer- ber. en SOS-ber. voor schippers). 13.00 Nws, schouwburgprogr. en SOS-ber. voor schippers 13.20 Tafelmuz 14.00 Nws. 14.03 Schoolradio. (15.00 Nws). 15.25 Intermezzo. 15.30 Intern, koor- wedstr. 16.00 Nws. 16.03 Beursber. 16.09 Lichte muz. 16.30 Voor oudere luisteraars. 17.00 Nws. 17.15 Jazzmuz. 17.55 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.03 Verz.pl. 18.28 Paardesportuitslagen. 18.30 Franse taalwenken. 18.33 Lichte muz. 18.35 Verkeerswenken. 18.40 Lich te orkestmuz. 18.45 Sport. 18.52 Taai- wenken. 18.55 Oude Ballade. 19.00 Nws. 19.40 Lichte muz. 20.00 Klank beeld. 20.10 Boekbespr. 20.25 Hoorspel. 21.37 Promenadeconcert. 22.00 Nws, De Zeven Kunsten. 22.20 Lichte muz. (23.00 Nws). 23.40 Nws. Nederland I 17.00 KRO: Kinderprogramma. 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NOS: Den Haag vandaag. 19.09 Vrij-uit. 19.30 IKOR-CVK-RKK: Kenmerk. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 Politieke Partijen Uitz. A.R.P. 20.30 Uitz. Stichting Socutera. 20.35 NOS: Botsende Hartstochten. (speelfilm). 22.15 Studio Sport 22.40 Zienswijze. 23.10 Journaal. Nederland II 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 KRO: MIK. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 KRO: The Outsider (serie). 21.10 Zelf Doen. 21.50 Verslag op woensdag. 22.35 HIRO-Magazine. 22.55 Journaal. 23.00 TELEAC: Dammen voor beginners - les 5 (herh.). Nederland I 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: JournaaL 19.00 STER: Reclame. 19.04 VPRO: Betty Boop (tekenfilm). 19.10 Namens.. Gert Bals. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 VPRO: Was er nog wat? 20.30 Night Owls. 20.50 Vraaggesprek met Vusumzi Make. 21.05 Documentaire Zuid-Afrika. 21.50 De zeven doodzonden van de kleine burgerman (spel). 22.30 NOS: Journaal. 22.35 TELEAC: The seventh key (les 5). Nederland II 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NO: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NOS: Den Haag vandaag. 19.09 Van gewest tot gewest. 19.49 Tips van het Nationaal bureau voor Toerisme. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 TROS: Mission Impossible (serie). 21.10 ABC van de accordeon. 21.30 De zeven Zeeën (film). 22.20 IKOR-CVK: De test van de zoon des mensen (film). 22.50 NOS: Journaal. 22.55 TELEAC:' Biovisie - les 4.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 13