Koningin Juliana op galadiner: Banden met Joegoslavië worden steeds hechter 1 Schoon water kost ruiim 3,5 miljard Nederlander doodgeslagen Vier doden bij botsing Meeteiland in zee verdwenen Drs. Bogaers (uit de PPR): Partij steeds verder weg van uitgangspunt Kwaliteit openhaar vervoer verbeteren Controverse in schriftelijk onderwijs vanavond woonideeën kijken bij *fc binnenhuis Politie vindt negen kilo marihuana Gladde rails niet oorzaak van ongeluk Zaandam „Schmelzer zaagt aan de poten van de troon" Miljoen sigaretten gestolen Bond Vervoer sper soneel in beleidsnota: COLPORTAGE CURSUSSEN STRUIKELBLOK Vrouw beroofd van 2300,- Ook tv-studio door scholieren bezet Kamervragen over milieuhygiëne in Sloegebied W *4! 'e&.rs V WOENSDAG 21 OKTOBER 1970 2 WO Hechte bonden 'X' Verdeeldheid In Duitse politiecel Jkvr. Wttewaal: SEX-FILMAVOND Sexshop „SEXEROS" OVERKOEPELING Opzegtermijn Inspectie Verwijt Terug naar KVP? In Paramaribo l AMSTERDAM. President Tito van Joegoslavië en ziin echtgenote zijn dins dagmiddag met hun koninklijke gastvrouw ca gastheer door burgemeester Samkal- den ontvangen in diens ambtswoning aan oe Herengracht. In de balzaal werden na de gebruikelijke toespraken geschenken uitgewisseld. Burgemeester Samkalden overhandig de de president het boek „Yugoslav Workers' Self management", het verslag van een symposium, dat in januari van dit jaar in Amsterdam werd gehouden. De president ontving voorts de herinnerings medaille van de stad Amsterdam en me vrouw Tito een zilveren kandelaar. De burgemeester kreeg een schilderij aange boden. Na de ontvangst keerde het gezelschap terug naar het paleis op de Dam, waar des avonds de koningin en de prins hun Joegoslavische gasten een galadiner aan boden. In een tafelrede zei koningin Juliana dat de banden tussen Nederland en Joe goslavië de afgelopen jaren voortdurend hechter zijn geworden dank zij het feit dat beide landen gemeenschappelijke doelstellingen hebben. Beide willen de voorwaarden scheppen waaronder alle volken zonder orderscheid, in onafhan kelijkheid kunnen leven en werken. De koningin verwelkomde de president niet alleen als „het hoofd van een be vriende staat waarmee wij zulke goede en vruchtbare betrekkingen onderhouden maar ook vooral als „de leidsman van een volk waarvan wij de dapperheid en fierheid diep bewonderen, en als de staatsman door wiens bezielende inspira tie Joegoslavië zijn zo zwaar bevochten on afhankelijkheid hervond en de weg betrad van zijn economisch herstel Ook president Tito herinnerde aan de gemeenschappelijke strijd tegen de nazi bezetters en wees op de grote mate van wederzijds vertrouwen en begrip waar door de betrekkingen tussen beide landen werden gekenmerkt. overwinnen van de verdeling in blokken en in het bevorderen van een algehele en ge lijkwaardige samenwerking van alle Europese staten. Door onze gezamenlij ke inspanning kunnen wij ertoe bijdra gen de atmosfeer van begrip en van ver trouwen te verbeteren en de voorwaarden te scheppen die noodzakelijk zijn voor de verwezenlijking van 'n doeltreffend Euro pees veiligheidsstelsel", aldus president Tito, die voorts zei dat beide landen stre ven naar een versterking van de Verenig de Naties. De oorlogen in het Midden-Oos ten en in Vietnam vormen een zware be 1 as ting van de internatiónale betrekkingen ,De ervaring heeft aangetoond dat ge weld slechts schijnvoordelen brengt voor hen die het gebruiken, en tegelijk ge vaarlijke situaties en crises doet ont staan. Daarom is het meer dan ooit nood zakelijk dat het streven van de internatio nale gemeenschap wordt gericht op het scheppen van voorwaarden voor de volle dige eerbiediging en toepassing van de be ginselen van het handvest van de Verenig de Naties", aldus de president. y v.^" ■y' ""vv/4 - V -V' x «V h v - <•- a .- - IV.v^v «P'x w r 'li -• 'J<: - -i .('y* Joegoslavië en Nederland hechten veel belang aan een verdere positieve ontwik keling in Europa, zodat een blijvende op lossing kan worden bereikt. ,De toekomst van Europa ligt in het (Vervolg van pagina 1) DEN HAAG. „Wij moeten hogere normen stellen om de zuivering van het water zo snel mogelijk te realiseren. Over tien a vijftien jaar moeten wij in elk op zicht weer normaal gebruik kunnen ma «en van het water. De gezamenlijke kos ten van de waterzuivering lopen tegen de 3,5 miljard gulden, dat is jaarlijks zo'n 250 miljoen. Thans wordt honderd mil joen gulden per jaar besteed aan de wa terzuivering", aldus minister Bakker van Verkeer en Waterstaat op het jubileum van RIZA. De vervuiling van de Maas noemt mi nister Bakker „een minder vervelend" probleem dan die van de Rijn, die belast is met een veel hogere zoutvracht. Hij geeft wel toe dat we „tekort schieten" bij de zuivering van de Maas. De minister zei dat hieraan wel gewerkt wordt en dat de grote vervuilers langs de Maas in de werkcommissie zitten, die binnenkort met een rapport moet uitkomen. Over de grootste watervervuilers in ons land, onder meer de aardappelmeel (een strokartonindustrie) merkt ir. Jansen van het RIZA op: „Ik kan mij een verschut ving van het werk van de strokartonin dustrie naar de oud papier verwerkende bedrijven wel voorstellen. Dat zou een verlaging van de hoeveelheid afvalstoffen betekenen. Voor de aardappelmeelindustrie zie ik echter geen verdwijning op korte termijn". Het RIZA zelf zal uitgebreid moeten worden, omdat het noodzakelijke controle apparaat thans onvoldoende is. .n een interview met AVRO-Televizier gisteravond zei de bewindsman onder meer dat de „smeerpijp", die afval gaat lozen in de Eems, en waarop al erg veel critiek is geuit, dit water alsmede de Dol- lart en de Waddenzee niet zal vervuilen. Dit komt, aldus minister Bakker, door het zelfreinigend vermogen van het water Mocht evenwel later blijken, dat er toch verontreiniging optreedt, dan zullen er andere maatregelen worden genomen, die echter veel kapitaal zullen vergen. Vandaag vergaderen. Provinciale Staten van Groningen over de vuilpersleiding. De directeur van RIZA, ir. K. C. Zijl- atra, merkte op dat waarschijnlijk nog U»ze maand maar in elk geval dit jaar op basis van de Wet Verontreiniging van Oppervlaktewater algemene maatregelen van bestuur worden genomen in verband met de watervervuiling door bedrijven. AMSTERDAM De Amsterdamse poli tie heeft maandag negen kilo marihuana in beslag genomen, die in de kofferruimte van de auto van een 32-jarige monteur werd aangetroffen. De arrestant probeerde op de Gelderse Kade in de hoofdstad zijn „weed" aan de man te brengen, toen hy werd opgemerkt door rechercheurs. Zij volgden de man naar zijn woning en vonden daar in de achterbank van zijn auto de marihuana. De monteur beweer de dat de marihuana toebehoorde aan een S8-jarige vertegenwoordiger, die ook werd gearresteerd. ZAANDAM. Niet de gladheid van de rails en doorglijden van de trein, maar falen van de treinbestuurder is oorzaak geweest van het ongeluk dat maandagmorgen op een spoorwegover gang in Zaandam is gebeurd, aldus het oordeel van de Zaandamse politie na het verhoor van de treinbestuurder. Deze heeft volgens de politie alle sein lichten gezien. Hij had dus de trein tot stilstand moeten brengen. Volgens de po litie heeft hij dat echter verzuimd. Bij het ongeluk kwam de bestuurder van een personenauto om het leven. De Nederlandse Spoorwegen zeggen „dat er aanwijzingen zijn dat het onge luk is veroorzaakt door een menselijke fout". Een definitief oordeel kunnen N.S. echter pas geven, als het onderzoek zal zijn voltooid. DÜSSELDORF. By een vechtparty in een cel in een politiebureau In de West- duitse stad Düsseldorf is de 55-jarige P. Tabbert uit Tilburg om het leven geko men. Volgens de politie was de Nederlander samen met een 38-jarige Joegoslaaf en twee Westduitsers wegens landloperij op gepakt. In de nacht zou de Joegoslaviër in de gemeenschappelijke cel voortdurend heen en weer hebben gelopen en in zich zelf gepraat, tot ergenis van de andere ar restanten. Toen de Nederlander hem voor de zoveelste maal verzocht stil te zijn, stortte deze zich op de Nederlander en sloeg hem neer. President Tito van Joegoslavië en zijn echtgenote brachten gisteren een be zoek aan de ambtswoning van burge meester Samkalden van Amsterdam. Daar bood de burgemeester de vrouw van de president een zilveren kande laar aan. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het Tweede Kamerlid jkvr. mr. C. W. I. Wttewaal van Stoet wegen (C.H.TJ.) bleek gisteravond in „Brandpunt" boos te zijn over het voor stel van de fractieleider van de K.V.P., drs. Schmelzer, om de Tweede Kamer het recht van voordracht te geven voor de aanwijzing van de kabinetsformateur. Zij voerde niet alleen als bezwaar aan dat dan de fractieleiders uit de Eerste en Tweede Kamer en de vice-president van de Raad van State als adviseurs bij de kabinetsformatie worden uitgescha keld, maar vond ook dat onnodig aan de bevoegdheden van het staatshoofd wordt getornd. Volgens haar heeft ons land een staatshoofd dat boven de partijen staat en uit dien hoofde veel meer tot het wel slagen van de kabinetsformatie bijdraagt dan velen vermoeden. Bovendien is de kans niet uitgesloten dat er in de Kamer geen meerderheid voor een kandidaat te vinden zal zijn. „En dan mag de koningin de vuile was doen", aldus jkvr. Wtte waal. Dat men met een dergelijk voorstel de koningin van een grote last zou ontdoen, mag volgens haar worden betwijfeld. „Het is nooit gebleken dat zij tegen deze taak opziet", zei zij. (Van onze correspondent) HOORN. Vier inwoners uit het Noordhollandse dorpje St. Pancras heb ben dinsdag het leven verloren, toen de auto waarin zij zaten, nabij Hoorn door een truck met oplegger werd aangereden en een eind werd meegesleurd. De slacht offers zijn de 58-jarige mevrouw A. Kok- Kostelijk, die de wagen bestuurde, de 65- jarige heer A. Kansen, diens 64-jarige echtgenote mevrouw J. Kansen-Spijker en de 65-jarige weduwe M. Madron. Het ongeluk gebeurde toen mevrouw Kok met haar wagen rijksweg 10 opreed en geen voorrang verleende aan de truck. De chauffeur van de vrachtwagen werd lichtgewond. De truck werd ernstig be schadigd. DEN HAAG. Een meeteiland, de res ten van een booreiland, in de Noordzee, drie mijl uit de kust van Terheijden is in de afgelopen nacht verdwenen.Het stak gisteren nog boven water uit. Het was bij Rijkswaterstaat in gebruik voor het meten van golf- en stroombewegin gen. Er bevond zich niemand op het eiland. Vanmorgen was er geen spoor meer van te vinden. De schrijftoestellen, die staan opgesteld bij de Dienst Havenmon den in Hoek van Holland, hebben sinds vanmorgen vroeg geen tekenen meer ge geven van enig radiocontact met de golf- meters, die op het eiland waren aange bracht. Het meeteiland was vijf jaar ge leden door Rijkswaterstaat in gebruik genomen. DEN HAAG De voorzitter van de Politieke Party Radicalen heeft gisteren een brief ontvangen van de oprichter van deze party, oud-minister drs. P. C. W. M. Bo gaers, waarin deze zy*n lidmaatschap van de party opzegt. Dr. Bogaers schrijft o.m. dat de P.P.R van haar uitgangspunten steeds verder is verwyderd geraakt en dat een geheel andere partij is ontstaan dan hem begin 1968 voor ogen stond. Ook wijst hij er op, dat na 1968 zelden meer iets is verno men van de grondslag en dat de partij steeds meer het pragmatisme tot grond slag heeft gekregen. In zijn brief „neergeschreven zonder bitterheid", gaat oud-minister Bogaers ook in op de houding van de P.P.R. in de huidige gezagscrisis, waarbij hij er op wijst dat er voor hem grenzen zijn wat betreft het ageren tegen het gezag Drs. Bogaers keert zich tegen acties, waarbij geweldpleging, sabotage, vrij heidsbeperkingen van anderen e.d. niet (Van onze correspondent) ROERMOND. Uit het magazijn van een tabaksfirma in Meijel zijn een mil joen sigaretten gestolen. De buit 87.500 gulden waard is met een bestelwagen van het bedrijf weggevoerd. De wagen is later bij Leende leeg te ruggevonden. Het is de vierde keer in één jaar dat een dergelijke grote partij uit het magazijn is gestolen. De drie vo rige diefstallen bleven totnutoe onopge lost. it (Van onze correspondent) UTRECHT Het hoofdbestuur van de Nederlandse Bond van Vervoerspersoneel (NBV) pleit in een vandaag openbaar gemaakte beleidsnota voor de instelling van een overkoepelend openbaar vervoerslichaam, dat snel een nationaal vervoersbeleid formuleert en de verschillende vervoerstechnieken zal Integreren. De nota werd besproken op het congres van de NBV, dat tot en met vrijdag in Utrecht wordt gehouden. Over de prijs van het openbaar vervoer wordt geschre ven, dat deze niet kostendekkend hoeft te zijn. De totale gemeenschap mag een of fer brengen om de ruimtelijke ordening meer inhoud te kunnen geven, aldus de beleidsnota. De voorzitter van de NBV, de heer G. J. H. Alink, noemde het vervoer „het smeermiddel van de economische machi ne" Hij zei dat hij evenwel de indruk heeft, „dat de verkeerde middelen wor den gebruikt en dat de hele zaak bezig is een smeerboel te worden". In de nota staat onder meer dat het vervoersaanbod zodanig dient te zijn dat grote aantallen mensen snel, regelmatig en comfortabel verplaatst kunnen wor- ADVERTENTIE MORGENAVOND WEDEROM AANVANG 20.30 UUR ALTIJD IETS NIEUWS Nassaulaan 20 - Haarlem - Tel. 31 35 47 den. De sociale positie van de werkne mer moet onafhankelijk zijn van de ren tabiliteit van het openbaar vervoer. De NBV acht instelling van een over koepelend openbaar vervoerslichaam zin vol. Een dergelijk openbaar lichaam, waarin overheid, werkgevers en werkne mers vertegenwoordigd zouden moeten zijn, kan het best de verschillende ver voerstechnieken tot integratie brengen. Wat het goederenvervoer betreft gaat de NBV er vooalsnog van uit, dat dat, on geacht de gebezigde vervoerstechniek, kostendekkend moet zijn. Het openbaar vervoer zal financieel moeten worden gesteund door de over heid. De heer Alink zei in dit verband, dat de terugloop van het aantal passa giers in het openbaar vervoer gepaard gaat met stijgende kosten, die slechts ge deeltelijk kunnen worden gedekt door ta riefsverhoging en verhoging van de pro- duktiviteit. Dat snel een nationaal ver voersbeleid moet worden geformuleerd blijkt volgens de heer Alink wel uit de prognose van het Centraal Planbureau, dat in de periode 1968-1973 het personen vervoer met interlokale bussen met 15 per cent zal teruglopen en het binnenlands reizigersvervoer per spoor met 8 percent. (Van onze correspondent) DEN HAAG. Een scherpe tegenstel ling tekent zich af tussen de instellingen die in Nederland schriftelijk onderwijs geven. Daarbij gaat het niet om onder wijszaken, maar om bescherming van de consument. Aan de ene kant de Leidse Onderwijsinstellingen, die absoluut wen sen te voorkomen dat tot in de woningen toe met cursussen wordt gecolporteerd. Aan de andere kant Famous Schools, PBNA, stichting IVIO en studiecentrum Culemborg, die gezamenlijk de wens ui ten dat huisbezoek juist mogelijk moet blijven. De tegenstelling blijkt uit schrif telijke uitingen van de instellingen in verband met een vandaag in Den Haag gehouden hoorzitting van de Kamercom missie voor Onderwijs. Deze zitting werd gehouden in het ka der van de voorbereiding van een Wet op het Schriftelijk Onderwijs, voorgesteld door staatssecretaris Grosheide en minis ter Polak. De bewindslieden willen onder meer een erkenningenstelsel, toezicht door de onderwijsinspectie en verbod op het geven van cadeaus en het doen van toezeggingen bij de werving. De Leidse Onderwijsinstellingen wen sen in de wet een element te brengen dat volledig bedoeld is ter bescherming van de consument. De LOI stellen een ver bodsartikel voor over huisbezoek tenein de mensen te bewegen zich te laten in schrijven. In een toelichting zegt het Leidse instituut zeer scherp: Verantwoorde colportage is onmogelijk in verband met de gevarieerdheid van de cursussen en „het soort mensen dat zich in het algemeen leent voor dergelijke werkzaamheden". Controle voor colporteurs is alleen maar mogelijk door hen te laten wer ken op provisiebasis en „juist deze vorm van honorering werkt misstan den in de hand". „Het soort artikelen, dat gewoonlijk in de huiselijke kring wordt verkocht, is veelal van twijfelachtige aard". Het schriftelijke onderwijs zou door zich op hetzelfde niveau te gaan bewegen aan een goede naam grote schade kun nen toebrengen. Handige vertegenwoordigers kunnen veelal een goed gebruik maken van het feit dat de consument in de huise lijke kring gewoonlijk minder weer baar is. De Leidse instelling wenst ook een wetsartikel dat een opzegtermijn van 3 maanden mogelijk maakt voor mensen die zich aan een cursus vertillen. Zij zouden dan niet de gehele cursus hoeven te betalen. Men wijst bij dit alles op be palingen die in andere Europese landen al gelden of In de maak zijn. De groep Famous Schools, PBNA, Stichting IVIO en Studiecentrum Culem borg daarentegen vindt dat een aspirant voorlichting en advies als bij het monde ling onderwijs. „Het is niet in te zien waarom deze voorlichting en dit advies niet ten huize van de aspirant-cursist zou den mogen worden gegeven". Deze groep instellingen wil wel strikte normen voor de werving en controle op de naleving ervan, maar anderzijds attendeert zij de Kamercommissie op de omstandigheid dat „bij eventuele te „harde" werving aan de aspirant-cursist reeds andere ze kerheden worden geboden". De Leidse Onderwijsinstellingen heb ben ook daarover een duidelijke mening, die is kenbaar gemaakt aan de Kamer commissie: „Slechts een klein deel van de gedupeerden komt er toe om bij de directie van de instellingen te klagen. De mogelijkheid om klachten in te dienen bij een speciaal bureau of bij een consumen tenorganisatie wordt slechts door weini gen uitgevoerd. De consumentenorganisa ties weten uit ervaring dat de binnenge komen klachten slechts een klein puntje van een ijsberg zijn. Bovendien zijn „handige" producenten (van cursussen - red.) veelal gaarne bereid deze klachten in der minne te schikken. De vele niet- klagers blijven de dupe". Het Leidse instituut wijst nog op het gevaar dat colporteurs van straks per wet erkende instellingen juist van die erken ning misbruik gaan maken bij de „ver koop" van cursussen. Een andere vandaag gehoorde instel ling, de Computer Academie in Amster- cursist even grote behoefte heeft aan dam, heeft aan de commissie kenbaar gemaakt dat met het artikel over „be hoorlijke werving" de grondwettelijke vrijheid van drukpers dreigt te worden geschaad. Het toetsen van drukwerkuitin gen (dus ook van wervingscampagnes) mag volgens deze academie niet uit han den van de rechter worden gehaald om overgelaten te worden aan een ambte naar. Deze academie is wel van mening dat de Onderwijsinspectie het gehele schriftelijke onderwijs dient te gaan in specteren, dus niet alleen de instellingen die erkenning vragen en verkrijgen: „In spectie is vereist zowel van goed als van slecht onderwijs". De Kamercommissie hoorde vandaag ook onder meer het Nederlands Talen instituut en de Consumentenbond, maar deze hadden voorzover bekend bij voor baat geen schriftelijke stukken opgesteld. ADVERTENTIE Julianapark 58-62.Haarlem, tel.258391 geopend van 19,30 tot 22 uur worden geschuwd en tegen acties, die de Nederlandse wet met voeten treden en somstijds zelfs gericht zijn tegen de grondslagen van onze democratische rechtsorde. Naar de mening van drs. Bo gaers zal men veel voorzichtiger moe ten worden met buitenparlementaire ac ties. De fractieleider van de P.P.R. in de Tweede Kamer, drs. J. Aarden, zei gis teravond met het uittreden van drs. Bo gaers alles behalve blij te zijn. Hij ver weet de oud-P.P.R.-voorzitter niet zelf te henben geprobeerd de partij in de door hem gewenste koers te krijgen. „Mijn grief is", aldus drs. Aarden gisteravond in een televisie-interview in „Brandpunt" ,dat hij als oprichter en eerste voorzit ter niet met zijn medeleden over zijn be zwaren is komen praten". Volgens drs. Aarden is het electoraal natuurlijk niet gunstig als een voorman als Bogaers uit de P.P.R. treedt. Ander' zijds wees hij erop dat de oud-partijvoor zitter toch al enige tijd „buiten de krijt» lijn" was komen te staan. Drs. Aarden verklaarde allerminst spijt te hebben zich zaterdag vóór het voortbestaan van de P.P.R. te hebben uitgesproken. Drs. Bogaers houdt op 12 november een pleidooi voor snellere en betere wo ningbouw voor de Vereniging van Direc teuren van Gemeentelijke Huisvestings bureaus. Ik doe dit op uitdrukkelijk verzoek", zei drs. Bogaers desgevraagd. „Ik kan niet meedelen of dit optreden betekent, dat ik voortaan vaker op de voorgrond zal treden. Ik kamp nog altijd met een minder gunstige gezondheid, welke mij in j.968 dwong het voorzitterschap van de P.P.R. neer te leggen". Op de vraag of hij door het partijbe stuur van de K.V.P. is benaderd om eventueel weer een plaats in te nemen op de kandidatenlijst van deze partij die hij in 1968 de rug toekeerde, antwoordde drs. Bogaers: „Ik ben niet benaderd". Op de vraag of hij er voor voelde terug te keren in de K.V.P. wilde hij niet in gaan. (Van onze correspondent) ROTTERDAM Een man heeft een 76-jarige weduwe op straat beroofd van een tas met f 2300,-. Hij sloeg haar neer en ging er vandoor met de tas, waarin de vrouw, altijd als zij uitging, al haar geld meenam uit vrees voor inbrekers... PARAMARIBO Dinsdagavond heb ben leerlingen van middelbare scholen in Paramaribo, waarvan de leraren nog steeds in staking zijn, de studio van de Surinaamse televisie bezet. Na zen uur werd de bezetting opgeheven. Maandag hadden de scholieren korte tijd de radio studio bezet. Tijdens het voorlezen van het nieuws drong een groep scholieren de studio bin nen. De kijkers hoorden enig tumult waar na beeld en geluid wegvielen, ongeveer een kwartier later verscheen op het scherm een jongeman in sporthemd, die kennelijk een verklaring wilde voorle zen. Dit ging echter niet door want er vas geen geluid. Tien minuten later was er wel geluid doch geen beeld. De ver baasde kijkers hoorden door elkaar schreeuwende jongelui, die vijf minuten zendtijd eisten. Weer wat later verscheen op het scherm een der omroepers die meedeelde dat de leerlingen de gelegen heid kregen korte verklaringen voor te iezen. Eén van hen zei, dat de leerlingen slechts de bevolking hun zienswijze op Je huidige gang van zaken wilden geven. Evenals voor de radio werd geprotes teerd tegen de staking. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Het Tweede-Kamerlid dr. Van der Lek (PSP) heeft de Kamer verlof gevraagd de regering te mogen in terpelleren over de voorgenomen aanleg van een pijpleiding tussen Europoort en het Sloegebied ten behoeve van „Total" en mogeiyke andere daar te vestigen raffina- deryen. Dr. Van der Lek begrijpt niet waarom Total" niet van de pijpleidingstraat door West-Brabant gebruik kan maken, die in aanleg is, maar een rechtstreekse verbin ding moet krijgen over de Zuidhollandse en Zeeuwse stromen en eilanden. Dat wil vol gens dr. Van der Lek zeggen door een waterwin- en recreatiegebied met alle risi co's van dien. Dr. Van der Lek heeft de regering voorts gevraagd of het waar is dat na „Total" ook de „Union Rheinische Braunkohlen Kraftstof" een vergunning zal krijgen tot het oprichten van een olieraffinaderij in het Sloegebied. Dr. Van der Lek wil weten of Hoechst Vlissingen produkten van deze raffinaderij als grondstoffen zal gaan ge bruiken en wat de milieuhygiënische bete kenis van deze uitbreiding is.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 2