INFORMATIE EN COMMUNICATIE ZIJN LEVENSVOORWAARDEN Voorlopige studiegroep voor kwesties om programma vorming Marinierskapel bracht wervelend concert Peuterklas in Driehuis 5 Kiene jongens van Bruynzeel kunnen uren puzzelen op het magazijn van een winkelier Wilt u ook 'ns? VEREMGINGSNIEIWS UIT DE IJMOND Oriënteringsdag gezinsverzorging Prijzenwet niet van toepassing op grond in „Zeewaard" H a venberichten Ter gelegenheid van het zilveren jubileum Particulier initiatief BRUYNZEEL MONTA MAGAZIJN SYSTEMEN WOENSDAG 21 OKTOBER 1970 NA ONDUIDELIJKE DISCUSSIES OVER VPRO-SA BOT AGE-UI T ZEN DING Velsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk V elsemN oord Wijk aan Zee Abstract betoog Nieuwe voorzitter Middenweg Minister Ne lissen: Dat is helemaal niet gek. Als het magazijnprobleem maar moei lijk genoeg is. Dan maakt het niet uit of het om een magazijn van 5 mille of een van 5 ton gaat. Dan wordt er gepuzzeld. Dan wordt het probleem opgelost. Zonder kosten voor de koper. Eén ding moeten we toegeven: We hebben het onszelf gemak kelijk gemaakt. We werken met het door ons zelf ontworpen Monta Magazijn Systeem. Dat is soepel. Dat past overal. Dat helpt een winkelier evengoed als 's lands grootste warenhuis. Bruynzeel Monta Magazijn Systemen zijn er in hout en in staal. Stalen of houten vaste rekken (stapelbaar en oneindig uitbouw- baar), verrijdbare stellingen, etagebouwsystemen en stalen Palletstellingen. Alles past op alles. En kan snel worden ge monteerd. Dat spaart geld. Dat merkt zelfs al een winkelier bij een relatief kleine order. Komt u eens kijken en kient u vrijblijvend eens een maga zijnplan voor me uit. D Stuur me alles toe wat u aan documentatie hebt over Ik bel wel. hd - b Naam Adres Telefoon Aard van het bedrijf Sturen naar Bruynzeel Monta Magazijn Systemen, Postbus 205, Zaandam. Telefoon 02980 - 26440, toestel 2101/2200/2223. (Van onze correspondent) ZAANDAM. Zo'n driehonderdvijftig Noordhollandse gezinsverzorgsters, over wegend leidsters zijn dinsdag in Zaan dam bijeengekomen voor hun jaarlijkse oriënteringsdag. Op het programma stond een tweetal inleidingen van respectievelijk drs. W. A Timmerman en drs. A. J. W. h. Schmitz, beide handelend over het onderwerp „In formatie en communicatie als levensvoor waarden voor het functioneren van de ge zinsverzorging." s Middags werd over de stellingen die beide inleiders poneerden in afzonderlijKe groepen gediscussieerd. Enkele van die stellingen waren: Drs. Schmitz: het goed bekleden van een functie binnen een in stelling betekent dat men Nzich opstelt op basis van een functie en niet op basis van competentie; het verdient aanbeveling bij het bedrijven van communicatie binnen een instelling om goed gebruik te maken van de informele structuur c.ie bestaat Drs. Timmerman: informatie is alleen dan effectief indien zij gerealiseerd word binnen het kader van een totale commu nioatiestructuur. Daarom is ten behoeve van de „bedrijfstak" gezinsverzorging eer duidelijke structuur vereist. Deze kan worden bereikt door uit te gaan van hel principe: „Laat alle taken uitvoeren op iai niveau waar ze het meest efficiënt uitpevoerd kunnen worden Mevrouw mr. M. Kranenburg-Lyckla ma a Nijeholt, echtgenote van de com missaris der koningin, opende de bijeen komst met een toespraak waarin zij in ging op de veranderingen die zich in de structuur van de gezinszorg reeds heb ben voltrokken en in de toekomst gaan voltrekken. Over de reorganisatie vormen heer kunt u," zo zei mevrouw Kranenburg toi de gezinsverzorgs+ers, „reeds nieuwe ta ken zien liggen.' De einddiscussie 's middags werd ge leid door mejuffw.uw G Parlevliet advi seuse bejaarden werk van de hervormde stichting voor kerkelijke sociale arbeid in Den Haag. WOENSDAG 21 OKTOBER Openbare bibliotheek Velsen, Plein 1945, 19 tot 21.30 uur. IJmuider Harmonie, in het Gemeente lijk Vergaderlokaal, Abeelenstraat, 20 u. repetitie orkest-afdeling. De Ring, van 19.30 tot 21.30 uur in de gymzaal van de F. L. Ossendorpschool (in gang Wijk a. Zeeërweg), IJmuiden: boks- training. Sporthal Zeewijk, 19-22.30 u. Badmin- tonver. Velsen. DONDERDAG 22 OKTOBER t Braambos, Zeeweg, IJmuiden-Oost, 20 u. causerie met dia's over „De vulkanen op Sicilië', door de heer Nauta voor Ver. van Huisvrouwen, afd. Velsen-IJmuiden- Sporthal Zeewijk, 19-22.30 u. Badminton ver. Velsen. Openbare bibliotheek Velsen, Plein 1945 IJmuiden 10-12.30 en 14.30-17.30 uur; uit- leenpost Bejaardenhuis, Keizer Wilhelm straat, 15.30-17 uur; filiaal Santpoort-Z., Willem de Zwijgerlaan 72, 14.30-17..30 uur en 19-21.15 uur. De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmui den: bejaardensoos, spreekuur sociale raadsman, balletgroepen, tienersoos, peu- teroppas. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor lichting. Spreekuur leidster van 9.30 tot 12 uur in de Willebrordstraat 102, IJmui den, tel. 02550-10715. Manly Sport, boksles en -training in de gymnastiekzaal van de Moerberg-Comité- school aan de Kerkstraat in IJmuiden- West, van 19.30 tot 21.30 uur. Velserbad, Briniostraat 18, IJmuiden 6.30-8 uur gemengd zwemmen, 8-12 uur schoolzwemmen, 12-13.15 uur gemengd zwemmen, 13.30-16.15 uur schoolzwemmen, 16.15-16.45 uur zwemlessen, 16.45-18 uur gemengd zwemmen, 18-18.30 uur zwem lessen, 18.30-22.30 uur zwemver. CSB, 21.50 -22.50 uur duikersvereniging. Bethlehemkerk, Radarstraat, 13.30-16.30 uur: bejaardensoos in een der lokalen- Kamerorkest IJmond, in gebouw Abee lenstraat, 20 uur: repetitie. WOENSDAG 21 OKTOBER De Slof, Raamveld. 20 u. Koreaans karate. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.45-22 u. Verenigde openbare bibliotheek, Hendrik Burgerstraat 70 en Amstelstraat 44: vol wassenen 19-21 u. DONDERDAG 22 OKTOBER Beverwjjkse Sportraad, Huize Schey- beeck, Velserweg. 20-22 u. spreekuur. Huize Scheybeeck, Velserweg. 14 uur lezing voor Ned. Ver. v. Huisvrouwen. Kennemer Theater, Zeestraat. 20 uur J. Dominicus voor t Nut. Sportfondsenbad, Kuikensweg- Geopend van 7-16 en 20.15-21.30 uur. WOENSDAG 21 OKTOBER Verenigde openbare bibliotheek, Kerk- weg 45: volwassenen 19-21 u. DONDERDAG 22 OKTOBER De Zandkraai, Handelstraat. 9.30 en 10.30 u. bejaardengymnastiek. Oldeweltschool, Duitslandlaan. 19-21 u. bazar. De Vrjjburcht, Vrijburglaan. 20 u. ver gadering Eigen Woning Bezit. WOENSDAG 21 OKTOBER Buurtcentrum De Mei, Geelvinckstraat 28. 19 u. Van-alles-wat-club (9-12 jaar). DONDERDAG 22 OKTOBER Buurtcentrum De Mei, Geelvinckstraat 28- 14 u. songfestival, 19 u. Van-alles-wat- club (9-12 jaar). WOENSDAG 21 OKTOBER Verenigde openbare bibliotheek, De Zwaanstraat 4a. Geopend 19-21 u. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Een aantal VPRO-le- den uit Haarlem en omgeving heeft gis teravond de vergadering van het dis trict Noord Holland, gehouden in „Die Raeckse" vooral bijgewoond om te wor den geïnformeerd over alles wat met de bekende „sabotage-uitzending" verband houdt. Enigen kwamen met een motie op zak, waarin zij onder meer stelden, dat de genoemde uitzending tekort schoot door eenzijdigheid. Zij wilden het bestuur vragen verscherping van teg n- stellingen tegen te gaan. Een ander lid sprekende namens meer gelijkdenken- den, kwam met het voorstel de motie te verwerpen en de VPRO te vragen zend tijd aan het district af te staan ten einde nogmaals een soortgelijk programma te doen uitzenden, waarin dan het eventue le standpunt van het district tot gelding zou moeten komen. De verwachting, dat de heer S. J Doorman, directeur van de VPRO, enig licht op deze kwestie zou werpen kwam niet uit, omdat hij de vergadering ver liet voordat motie en voorstel aan de or de waren gekomen. Zijn bijdrage, onder de naam „Naakte feiten bestaan niet" roerde de sabotage-kwestie in het geheel niet aan. Hij hield een zeer abstract be toog op kennis-theoretische basis, waar in hij wijsgerige bespiegelingen hield over het begrip subjectiviteit ten aan zien van het geven en verwerken van in formatie. Hij begon bij Plato en eindig de bij wat de moderne wetenschap denkt over het denken. Onder meer werd gesteld, dat de mo derne wetenschap inziet, dat objectieve feiten niet bestaan, maar onderworpen zijn aan de subjectiviteit van de beschou wer. De verwerking van informatie is een subjectief gebeuren in het brein op een mechanische grondslag, gekleurd naar de instelling van de mens die de feiten waarneemt of de informatie ver werkt. Niemand ontkomt aan die be perking, ook een omroepvereniging niet. evenmin als luisteraars of tv-kijkers Het probleem is onoplosbaar. De enige benadering van het probleem is het re lativeren van de subjectiviteit, waardoor een gesprek mogelijk blijft. Hij vroeg de leden dan ook in deze richting met de VPRO te blijven meedenken. Bij ontstentenis van de afgetreden voorzitter, mr. J. W. Rutgers, werd de vergadering geleid door de heer J. van Galen, die na de pauze zijn plaats af stond aan drs. P. J. van der Ham. Deze was de enige door het districtsbestuur gestelde kandidaat voor de voorzitters- zetel. Aangezien het statuair niet moge lijk was ter vergadering andere kandi daten te stellen, bleek drs. Van der Ham zonder verkiezing voorzitter te zijn ge worden. Hij leidde vervolgens de discussie over de in de aanhef genoemde motie en het tegenvoorstel. Na veel verwarring over de vraag welke gevolgen een motie te gen de sabotage-uitzending binnen en buiten de VPRO zou kunnen hebben en over de eventuele mogelijkheden van een „Haarlemse" uitzending als aanvul ling, waarbij de vergadering er niet uit kwam welke organieke wegen binnen de VPRO moeten worden bewandeld om zo'n plan te realiseren, werd tot een middenweg besloten. Een aantal leden gaf zich op voor een voorlopige studiegroep, die zich inzake kwesties rondom de programmavorming met het VPRO-bestuur wil verstaan om te bezien of er vanuit het district Noord Holland in dit opzicht constructieve voor stellen aan de programmaleiding kun nen worden gedaan, althans in deze zin of aan de meningsvorming binnen de VPRO kan wonden meegewerkt. (Van onze correspondent) DEN HAAG. Minister Nelissen van Economische Zaken kan niets doen aan de pacht- en erfpachtprijzen voor zomer huisjes in bungalowparken, zoals bij voorbeeld in het bungalowpark „Zee- waard" te Sint Maartenszee. Het betreft hier een prijs, die vrijwe uitsluitend betrekking heeft op de terbe schikkingstelling van een onroerend goed. Hierop is de prijzenwet niet van toepassing. Evenmin staan de regering uit anderen hoofde middelen ten dienste voor optreden. Aldus antwoordt de be windsman op vragen van het socialisti sche Tweede Kamerlid, de heer C. Egas. Het is de minister inderdaad bekend, dat de eigenaar van de grond in het bun- ga'owpark „Zeewaard" onlangs de erf pachters heeft doen weten de jaarlijkse erfpacht te willen verhogen van 140 tot 750 gulden. Herziening van de canon is volgens de bepalingen van de bewuste erfpachtovereenkomst echter niet moge lijk zonder overleg tussen partijen. In dien deze geen overeenstemming kunnen bereiken, is een beslissing contractueel voorbehouden aan het oordeel van drie deskundigen. IJMUIDEN Aangekomen dinsdag: Thale- tas, Rotterdam; Steenkerk, Rotterdam; Le Goeie, Dover, IJmuiden; Zaaanstroom, Felix stowe; Twadika, Antwerpen; Alhena, Rauma; Diana, Barking, IJmuiden; Rijnstroom, Shore- ham; Claus, Londen, IJmuiden. Vertrokken dinsdag: Ganynedes, Tortola; Irish Stardust, Narvik, IJmuiden; Chemical Sprinter, Rotterdam; Hondsbosch, Rochester, IJmuiden; Ravensworth. Birkenhaed; Georgis Makatis, Hamburg; Flora S, Liverpool; Inari, Rotterdam; Mintake N, Felixtowe; Nerlandia, Gotenburg; Amstelland, Las Palmas; Schelde- borg, Delfzijl, Beverwijk. Aangekomen woensdag: Walenburgh, Rotter dam; Canis, Rotterdam; Amstelstroom, Huil; Zeeburg, Gevle; Otto, Bremen; Tor Anglia, Gothenburg; Lindenstein, Rotterdam. Vertrokken woensdag: Areas, Rotterdam; Charles E Spahr, Brixham; Wolfsburg, Antwer pen; Eemland, Santos; Holland, Bremen; Jean F, Londen. BRUSSEL. Volgens door de Ieren verstrekte gegevens van de E.E.G. maakt de totale thee-import van Ierland onge veer een-vierde uit van de gehele hoeveel heid thee, die thans de gemeenschap van zes invoert. De EEG heeft thans de re gelingen die de invoer van thee binnen het gebied van de zes beperkten, tijdelijk op geheven. Ierland heeft gevraagd dat na zijn toetreden in ieder geval voor dit plan die uitzondering zal blijven gehandhaafd. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Voor een zeer enthou siast publiek heeft de Marinierskapel van de Koninklijke Marine gisteravond haar eerste van twee feestconcerten ge geven ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de kapel Het was voor het 23e jaar dat majoor-directeur J. P Laro met zijn mannen in Haarlem in de Ge meentelijke Concertzaal een show ten beste gaf. tiet gedeelte voor de pauze droeg een klassiek en semi-klassiek karakter, in de trant zoals men dat jaren was gewend Vier stukken werden gebracht, waarbii was gepoogd een zo groot mogelijke va- ïatie aan te brengen. De ouverture be- (Van een onzer verslaggeefsters) DRUIHUIS Ook in Driehuis bestaan plannen voor een zogenoemde peuterklas, of peuterspeelzaal. Uit de reacties van ver schillende ouders is gebleken, dat hiervoor een duidelijke belangstelling bestaat. De kinderen van ongeveer twee tot vier jaar beginnen behoefte te krijgen aan het samen-spelen met andere peuters van die leeftijd, in een kleine groep en onder goede leiding. Die leiding zal bestaan uit kleuterleid sters en eventueel K. en O.-sters, die ook aandacht besteden aan de taalontwikke ling. De initiatiefneemsters in Driehuis hebben al met verschillende raadsleden overleg gepleegd. Zij hopen, dat de gemeente door middel van een subsidie de financiële pro blemen zal helpen oplossen. Voorlopig zullen zij het bijzonder op prijs stellen, wanneer ouders speelgoed ter beschikking stellen dat door hun eigen kin deren niet meer wordt gebruikt. Hiervoor kan men zich in verbinding stellen met mevrouw Th. B. Groen, Spieghellaan 5, tel. 13632, mevrouw M. H. C. van Urk, Hof dijklaan 7, tel. 12168 of mevrouw H. J. Noordebos, Genestetlaan 2, tel. 10748, die het speelgoed graag komen afhalen en bij wie men het eventueel ook kan afgeven. Betreffende de huisvesting van de peu terklas zijn er besprekingen gaande die goede hoop geven dat men de peuterklas zo centraal mogelijk in Driehuis zal kun nen vestigen. Bij de genoemde dames kan men nadere inlichtingen inwinnen en eventueel al peu ters laten inschrijven. stond uit „Music for a festival" van de Engelsman Gordon Jacob, die dit werk in 1950 ter gelegenheid van het „Festival of Britain" componeerde. Het wordt be schouwd als één van de vooraanstaande composities in de blaasmuziek. Twee dansen, de „Bourrée" en de „Gi- gue", uit de „Partita" van de onlangs over leden Kees van Baaren. waren hierna gebracht gevolgd door „Variaties op een Koreaans volkslied", dat door het ge bruik van gong, templeblocks, xylofoon en vifrafoon een echt Oosterse sfeer had. Het gedeelte voor de pauze werd beslo- ter met het Queen Elisabeth" uit Erk Coates' „The three Elisabeths" Aan het begin van de „rust" bracht net MSF, het Mariniers Sanatoriumfonds een hulde aan mevrouw L. van der Jagt- Bakker, de vrouw die ieder jaar weer de concerten in Haarlem organiseert. Maan den van tevoren is zij daarmee al bezig. Uit dank werd zij gisteravond met bloe men en hulde overladen, iets wat haar zichtbaar ontroerde. !n het tweede gedeelte herkende men nauwelijks de kapel van voor de pauze. Een uur lang werd een wervelende shuw gebracht van het monotoon-melodieuze genre tot het zwoele Latin-American, van het mysterieuze Japans tot het vloei ende Italiaans. Er zat variatie genoeg in deze muzikale reis rond de wereld Het publiek, dat de show bijzonder waardeerde wat te merken was aan hei langdurige applaus na ieder num- mei genoot erg van het optreden van de solo-violist, die gesteund door een strijkje zijn .gimmicks" de zaal inslin- gerde. Vlot werd een uitstapje gemaakt naar de West Side Story er aan het slot van de show bracht de 25-jarige Kapel een ode aan één van de grondleggers van de huidige amusementsmuziek de beroemde Amerikaanse orkestleider Glenn Miller. lb- VM iüTW i &no;x 3üT zocrA

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 4