André Kloos als Vara-voorzitter: VOORZICHTIG ZIJN MET NIEUWE STROMINGEN Frans Koster wijzigt show Voorstel D'66: Popfestival in Amsterdam Kunst als gangmaker £r jsarsfiütas. -sjs r-s&MSss ssd-jssts-sü: Ned. Comedie blijft jaar langer aan Theaterdag in het HOT VOORAL FIET" Geef jeugd aan Uw uiterlijk T.V. vanavond Nieuwe quiz van Mies TV zondag Franse film over jodenvervolging Als gemeenteraad akkoord gaat TV zondag ACHTERBAN CULTUUR Radio zondag TV zaterdag TV maandag Radio maandag ZATERDAG 24 OKTOBER 1970 Naar nieuwe Adviesraad (Van onze correspondent) HILVERSUM. André Kloos zal op 9 januari van het nieuwe jaar officieel afscheid van het NVV nemen. Tenminste, als de verenigingsraad van de VARA hem op een extra-vergadering volgende week zaterdag, 31 oktober, in het Rotter damse Rijnhotel ook benoemt tot voor zitter, als opvolger van de heer J. B. Broeksz. Toch zal Kloos zijn nieuwe func tie pas na de verenigingsraadvergadering van 8 mei officieel gaan uitoefenen, wat hem enige maanden inwerktijd oplevert. „Heel fijn", zei Kloos vrijdag tijdens een bijeenkomst met de omroepers, „om dat ik het gewoon te druk heb om me nu al in de omroepproblematiek te gaan ver diepen. Op dit moment ben ik misschien wel de grootste radio- en tv-amateur, die er in Nederland rondloopt. Ik zal mijn oude NW-huid moeten afstropen voor dat ik mijn VARA-jas kan aantrekken. Of ik dan meteen al alles van omroepza- ken afweet? Dat zal wel een kwestie van enkele jaren worden." voor een vakbondsman als ik een tegen- Kloos heeft het als tv-verschijning al- I wicht op het gebied van cultuur en re- tijd goed gedaan. Zal hij ook als VARA- creatie. Die dingen zijn er in mijn huidige s^Srifstl' ANDRÉ KLOOS praeses regelmatig op de beeldbuis ko men? „Nee hoor. Koos Postema hoop ik niet te worden." Vindt Kloos de verenigingsraad van de VARA goed functioneren? „Nou, een perfectie van de democratie is het niet. Maar de moeilijkheid van elke grote organisatie, dus niet alleen van om- js; boe bereik je de i baan niet." Wat vindt Kloos van de sociaal-culture le taak van de VARA? „We moeten niet streven naar een ar beiderscultuur, maar kijken welke metho de ons ten dienste staat om grote groepen in contact te brengen met allerlei culture le aspecten. De beïnvloeding van de cul- roepverenigingen, is: hoe oereiK je ue i tuurinteresse door de media is erg be- massale achterban? Ik zal tot het uiterste langrijk. Moeten we daarvoor meer scho- proberen die achterban in te schakelen, ofschoon dat het eigen oordeel aan de top niet in de weg hoeft te staan. Met andere woorden: ik wil wel weten wat de kijker- i ff luisteraar denkt en wil, maar dat hoeft niet altijd maatgevend voor ons beleid te zijn." Is Kloos gelukkig met de binding tussen ledental en programmablad van de om roepen? „Niet bepaald. Ik zou graag willen dat de mensen bewust hun omroepvereniging kiezen en die keuze niet van het omroep blad zullen laten afhangen. Er zou een alternatief voor het huidige getalscrite rium moeten worden gevonden." len inschakelen, meer bijeenkomsten voor de jeugd organiseren?" Kloos heeft eens gezegd dat men met kritiekloos moet staan ten aanzien van nieuwe stromingen in de maatschappij. Wat bedoelt hij daarmee? Het blijkt wel eens, dat iets nieuws op zich al aanleiding is om er sympathiek tegenover te staan. „Je kunt het best voorzichtig zijn ten aanzien van nieuwigheden. Ik bedoel daarmee: je moet in de materie durven, het aftasten, kijken wat goed is en er dan achter te gaan staan. Maar je moet met allerlei dingen, zonder ze te testen, gaan toejuichen, zuiver en alleen omdat ze nieuw zijn. Er zit nog een andere kant aan deze zaak. Wil je als omroepvereni ging macht en invloed hebben, dan moet je nooit zo ver vooruitlopen dat je je aanhang verliest. Een kleine élitegroep kan zich dat veroorloven, een grote or ganisatie als de VARA kan dat niet jop straffe van verlies van haar invloed." Hoe staat Kloos tegenover de openheid van de VARA ten aanzien van progressie ve stromingen? „Dat juich ik toe. Ik voel voor een brede, progressieve groepering, die zich aansluit bij de maatschappelijke ontwik kelingen." Wat vindt Kloos van de tuchtmaatre gelen in de Omroepwet? „Daar ben ik een fervent tegenstander van." AMSTERDAM. De D'66 raadsleden Van Antwerpen en Wessels hebben B. en W. van Amsterdam schriftelijk gevraagd of het mogelijk is het popfestival, dat in 1971 in Rotterdam geen doorgang zal vin den naar Amsterdam over te hevelen. De heren menen dat Amsterdam als stad van het jeugdtoerisme" zijn reputa- (Van onze kunstredactie) AMSTERDAM. Frans en Fiet Koster I tje als zodanig hoog zou kunnen houden hebben besloten hun cabaretprogramma en dat een dergelijk festival het toerisme Dag oom, dag tante" te wijzigen na de zal bevorderen. Zij vragen of het college mn inucLcii negatieve kritieken op het optreden van bereid is contact op te nemen ®et Vindt Kloos ook dat er gevaar voor het Frans Koster. Een derde deel van het terdamse organisatoren van het restivai verdwijnen van de identiteit van de om- pr0gramma is vervangen door repertoire- deze stad. Als mogelijke plaats van m roepen bestaat? nummers. Het programma het nu „Voor- gebeuren zien de raadsleden het Amster- „Nee. Ik vind dat de confessionele om- al Fiet" en dat is van 27 oktober tot en damse bos. v„_ roepen hun gezicht bewaard hebben, maar met 12 december te zien in het Shaffy- Voorts verzoeken de raadsleden Van dit sluit een radicalisering van hun maat- theater in Amsterdam. Frans Koster is van Antwerpen en Wessels het gemeenteo schappelijke opvattingen niet uit." pian dinsdag in het middaguur met een stuur zich met ^prw®d"a te Jtellln ten- Waarom is Kloos VARA-voorzitter ge- spandoek en pamfletten op de Amster-1 land Festiya^ln^verbmdm^te ^eüe^ te^ worden? damse Dam te demonstreren. De leuze is. Er zijn bepaalde overeenkomsten met Fiet moet blijven, het NVV. Ik blijf een grote organisatie leiden. Dat betekent een zekere continuï- I iirDfCtTTrifP^t teit. Verder zijn er parallellen te trekken OCIIlIJ V Cl 5>pl U ICS I als het streven naar maatschappelijke einde te trachten het popfestival in het kader van het Holland Festival te doen houden. Zij menen dat het „imago van het Holland Festival hierdoor sterk zou kunnen verbeteren". vernieuwing, het doorvoeren van het^de-I mocratiseringsproces, openheid en kritiek. Niet alleen de VARA maar ook het NW heeft zich hiermee altijd beziggehouden. Die VARA-job biedt als leuke afwisseling ADVERTENTIE (Van onze Amsterdamse redactie) AMSTERDAM. „Er is op de boeken markt wel een boek, maar geen honora rium voor iedereen", zei gistermiddag dr. G. Stuiveling, de voorzitter van de Vereniging van Letterkundigen (WL) bij dep resentatie van „Weggeboekt". De verschijning van dit boekje, waar in de schrijvers hun standpunt uiteenzet ten in hun overlegstrijd met de uitge vers, was natuurlijk niet toevallig, zowel de heer Stuiveling als Ernst van Altena, J. Bernlef en Peter van Straaten ver weerden zich tegen de uitgevers („de goeden niet te na gesproken"), door brj RIJSWIJK. Prof. mr. T. Koopmans, gelegenheid van de opening van de boe voorzitter van de commissie tot herzie- kenmarkt een aantal uitspraken van uit- nine van de wet op de Raad voor de gevers te weerleggen Kunst heeft zaterdag bij de tweejaar-1 „Waarovfer wij met de uitgevers - ÜL- rDM In n I ties enPvanvertaaltarieven. Wij_ hebben van werkzaamheden geschetst. van de commissie ministerie van CRM in Rijswijk de stand ties ™ht verhogingen te bereiken zoals, naar het lijkt, iedereen hogere lo nen probeert te krijgen", aldus de heer Hij zei, dat een toekomstig kunstbeleid] Stuiveling. „Het ging om een minimum niet meer zal kunnen uitgaan van een voor de groep, met voor individuelen. soort opvatting van kunst als expressie De boycot van de Boekenmarkt door af- Een werkelijk goede huidverzor ging bereikt men door het ge bruik van een tropische olie, die de unieke eigenschap bezit het uiterlijk een zacht en jeugdig aan zien te geven. Rimpels worden verzacht en een droge huid leeft weldadig op. Deze „Oil of Olaz" is verkrijgbaar bij apotheken, drogisten en parfumerieën. Ge bruik het dagelijks als basis voor make-up, als ook voor de nacht. Olie van Olaz beschermt Uw huid op onnavolgbare wijze en laat geen spoortje vettigheid achter. Margaret Merril Nederland 1. In het middagprogram ma de gebruikelijke kindervertelling van de Evangelische Omroep en voorts van de Vara de rubriek Dagje Ouder (met behalve de gymnastiek en de kookkunst nieuws over de nota Be jaardenzorg en de gezondheid in de lange wintermaanden), gevolgd door de Banana Splits. De avond gaat zo als een goede gewoonte vereist van start met het gekibbel van de Gro te Bons en de zijnen, waarna het nieuws de aandacht vraagt. Het eerste half uur van de VARA is daarna voor Lucy, die zowaar be zoek krijgt van Patty Andrews, een van de vermaarde Andrew-sisters. Tot acht uur informatie voor de consu ment in de rubriek Koning Klant. Na het journaal neemt de VARA de draad weer op met Een van de Acht, de nieuwe quiz van Mies Bouwman, die ditmaal vier paren als kandidaten krijgt. Het zijn paren, die worden ge vormd door twee familieleden, die tenminste een generatie verschillen in leeftijd. Vader en zoon, of oma en kleinkind bijv. Als gasten ontvangt Mies o.m. de bekende Duitse zange res Caterina Valente, Lex Goudsmit en the Gay Chezzis. Na de show van Mies is er nog tijd voor een afleve ring van Ironside. Voordat het laatste nieuws de avond besluit komt eerst de ploeg van Achter het Nieuws met enkele actualiteiten. Nederland 2. De Woefs en het jour naal gaan vooraf aan het programma van de Evangelische Omroep. In de Oude Kerk te Scheveningen zingt het Schevenings Vissersvrouwenkoor o.l.v. Ari Noordhoek. Daarna een gesprek over de aard van de Bijbelprofetieën. Tenslotte de actualiteitenrubriek Na der bekeken. De NCRV neemt de zaterdagse dienst over als het tweede journaal achter de rug is. Om te beginnen een aflevering van de Amerikaanse serie „the name of the game". De regels van het spel is de titel van het ver haal, waarin Glenn Howard en zijn assistente een reis maken door Tsjecho Slowakije juist op het moment waar op de Russische troepen het land bin nenvallen. Een half uur vervolgens voor het tweede deel van een Havenpromena- deconcert, dat het Rotterdams Filhar monisch Orkest o.l.v. de jonge Ame rikaanse gastdirigent James de Preist gaf. Uitgevoerd wordt „Feesten van Ro me" van de Italiaanse componist Ot- torino Respighi. Drie kwartier duurt het nieuwe pro gramma Aktie: het zal maandelijks terugkeren en het evangelie probe ren waar te maken. Een van de deel nemende gemeenten aan Zeskamp n.L Zoetermeer, zal worden doorgelicht. Wat doen de mensen voor elkaar, hoe wordt het gemeenschapsleven opge bouwd en welke akties voert men. De Amsterdamse jeugdpredikant Gus Prast zal Aktie presenteren. Het zal eén kritisch, geëngageerd magazine worden over de eilandpositie, waarin de kerk is komen te verkeren. De NCRV avond wordt besloten met Za terdagavondzang uit de Martinikerk van Bolsward met medewerking van Friese koren en voordracht van Hans Croiset. Nederland 1. Zondagochtend een eucharistieviering uit de Veemarkt hallen in Den Bosch ter gelegenheid van de sluiting van de 14e Pax Chris- schrijvers moeten pingelen proberen er achter te komen hoeveel zij zullen krijgen voor hun boek". „Wij hadden enige hoop op een gunsti ge afloop van het overleg met de uitge- vers, toen hun bond, de KNUB, een litte- immissie voor de nieuwe d^chrijver^^^ wij Kunst concludeerde met, dat deze «reuera. *woeen bovcot van leid zal dan ook de aanloop moeten wor den tot een cultuurbeleid in ruime zin en daarvan in de verdere toekomst een bestanddeel uitmaken, aldus prof. Koop- mans. De commissie voor de een Raad voor de Kunst. Niet helemaal I de'^°®fe bedoeld ware'n door onTte wor den aanvaard, en er dus zelfs niet de mogelijkheid was van overleg, laat staan van tegenvoorstellen, was voortzetting van het gesprek onmogelijk. Daarop heb ben de uitgevers ons per brief laten we in te zien achtte hij het waarom de nieuwe raad uitsluitend advies zou uit brengen aan de minister van CRM en niet ook aan andere ministers en de re gering, op terreinen als: kunstonderwijs, regelingen voor de sociale positie van kunstenaars en ruimtelijke ordening. De commissie vindt dat de deskundigheid van de raad ook ten dienste moeten staan „p,,, -p nüCTA A IV van de Staten-Generaal. De commissie] ÜHiNJ/AlVlVj DMlAmi kent een belangrijke functie toe aan het in de openbaarheid werken van de nieu we Raad voor de Kunst. „De raad zal een actieve raad zijn; hij zal de keus tussen beleidsalternatieven niet uit de weg mogen gaan", aldus prof. Koopmans. Zo wordt de raad een werke lijke beleidsadviseur met behoud van het brede veld van informatie. In dat geval (Van onze kunstredactie) AMSTERDAM. De werkgemeenschap van de Nederlandse Comedie is bereid de ten het overleg niet te willen voortzet- bespeljng van de stadsschouwburg voort ten", aldus de heer Stuiveling. DEN HAAG Het Haags Ontmoetings centrum voor Theaterkunsten (HOT) gaat zal de commissie voor een kleine raad] zjjn eenjarig bestaan vieren op zaterdag 31 kiezen van een representatieve samen- oktober met „Zomaar een dag theater een stelling. Het contact met de achterban gra'tis toegankelijk theaterfeest van s mor- zal wei een probleem blijven, maar de gens elf uur tot de vroege uurtjes van zon. scherpe kanten daarvan zullen worden dag 1 november. verwachtte „ie. da. de I commissie dit jaar met haar werk gereed] „Event Structures Group", door de Haagsezijn. Het gezeiscnap w te zetten in het seizoen '71-'72. B. en W. van Amsterdam gaan hiermee akkoord, mits het gezelschap enige waarborgen geeft ten aanzien van de zakelijke en ar- tiestieke leiding. Intussen willen B. en W. een projectgroep instellen, die de bespe ling van de schouwburg vanaf 1 septem ber 1972 gaat bestuderen. In deze project groep zal zowel de Amsterdamse Kunst- raad als de Nederlandse Comedie verte genwoordigd zijn. De kans bestaat dat de naam Neder landse Comedie met ingang van 1 sep tember 1971 verdwijnt. Wethouder H. Lam- mers meent dat Stichting Amsterdams To neelgezelschap (zoals nu al in de sttau- ten staat, met de toevoeging „Ned. Co- komt, ons (Lam- een re- t De graad van bruikbaarheid"^van ^meie~mët d^enaktTr Duivels bij dag- produkties opvoeren waardoor verschü- nródukt i^ bellngrijker dan de matelot", door de Nieuwe Komedie met het lende regisseurs worden gedaagd films gedraaid en wordt een platenconcert zouden willen aanblijven als snel beslist van Gabrieli's „Canzone" gegeven. I wordt (door de gemeenteraad) dat het ge- nog met een al te gemakkelijk compro-1 bedrijven door worden er^ underground mis je te worden belast", aldus de voor zitter van de voorbereidingscommissie. zeischap nog een jaar blijft. De werkge meenschap van de Ned. Comedie moet rond 15 november met namen komen van de zakelijk leider en de artistieke raad. Het is niet helemaal uitgesloten dat Guus Oster toch nog aanblijft; een deel van het gezelschap zou daar prijs op stellen. De projectgroep zal in het voorjaar met adviezen moeten komen over de bespe ling van de schouwburg na 1 september '72. De groep, waarvan de leden nog be noemd moeten worden, moet alle moge lijkheden bestuderen, ook die van een si tuatie waarbij de schouwburg geen vast gezelschap meer zou hebben. In septem ber van het volgend jaar moet de be sluitvorming over deze kwestie, bij de ge meenteraad en andere subsidiënten, rond zijn. Intussen moet worden overlegd met de minister van CRM over de subsidië ring. Het is nu nog niet zeker of de mi nister bereid is dezelfde subsidie te ge ven voor maar vier produkties. Wethouder Lammers heeft vannacht een en ander meegedeeld aan de Nederlandse Comedie, toen het gezelschap terug kwam van een optreden in Utrecht. Het ziet er nu naar uit, dat (als de gemeenteraad akkoord gaat) het aanvankelijk door B, en W. verworpen advies van de Kunst- raad om de Ned. Comedie een jaar lan ger te laten spelen, alsnog wordt opge volgd. ti-voettocht. Celebrant is de bisschop van Den Bosch mgr. Bluyssen. In de middaguren na het journaal, het weekjournaal en de verkeersinfor matie de serie the Borderers. Open baar Kunstbezit is voor de 3e maal gewijd aan de expositie Kontrasten in Den Haag. Een klein half uurtje blijft er dan nog over voor een reportage van de wereldkampioenschappen tur nen die in Joegoslavië worden gehou den. Klaas Boot is er heen als com mentator. Het avondprogramma begint met de Woefs en de Lamaars, de bijbel vertelling Woord voor Woord en een programma van de kerken. Daarin ditmaal „Wat je zegt dat ben je zelf een programma voor kinderen, waar in het probleem van de vrouwen emancipatie aan de orde komt. De AVRO gaat om vilf acht verder met „Jonge mensen op weg" naar het concertpodium, waarvoor Willem Duys het Rotterdams conservatorium bezocht. Er worden verschillende wer ken uitgevoerd door de leerlingen, zo als een deel uit het 5e Brandenburgse concert van Bach en een septet voor harp, strijkkwartet, fluit en klarinet van Ravel. Voorts treedt de improvi satieklas op o.l.v. Jazzmusicus Theo Loevendie. Na het tweede journaal 10 minuutjes voor Jan Brusse met zijn maandelijk se berichten uit Parijs en vervolgens een Franse TV-film getiteld „En de wateren vloeiden ineen", gemaakt naar de gelijknamige roman van Roger Ikor. Thema van deze rolprent is de jodenvervolging. De AVRO-avond vindt zijn besluit in het programma „Een oog in de hand" van Pierre Janssen en Leen Timp. Nederland 2. De Woefs gaan vooraf aan het nieuws en de kinderfeuilleton deze zondag tweemaal een aflevering van Studio Sport. Tussen beide in Panoramiek met achtergrondinformatie en een nieuw deeltje uit de reeks Dubbeldekkers. Na de tweede Studio Sport besluit de Nos de zondag met Kort Geding, waar in wordt gediscussieerd over de stel ling „het streven naar evenwicht in de bewapening is de sterkste garan tie voor het behouw van de vrede Onder leiding van voorzitter Mr. P. H. Bakker Schut krijgen het woord het V.V.D. 2e Kamerlid G. Koudijs en de medewerker van het polemologisch instituut in Groningen, dr. H. Tromp. De laatste is het helemaal met met de zienswijze van de oud-militair Koudijs eens. HILVERSUM I. 8.00 Nws. 8.10 Het levende woord. 8.15 Badinerie. 9.00 Nws en water standen. 9.15 Laudate. 10.00 Eucharis tieviering. 11.00 Nws. 11.02 Omroep Orkest. 11.55 Meded. 12.00 Kerkorgel concert. 12.40 Tussenbeide. 13.00 Nws. 13.10 Muzikale lezing. 13.55 Vocaal En semble. 13.55 Litterair progr. NOS: Nederl. Orkesten. (Pauze: 14.55 Dis cussie). 16.15 VN-gastcollege. 17.00 Ge reformeerde dienst. 18.00 Convent. 18.30 Liturgie. 18.45 Kerk veraf en dichtbij. 18.58 Wilde Ganzen. 19.00 Nieuws. 19.07 Kerken in Engeland en Schotland. 20.00 Klassieke muziek. 20.35 Zondagavondzang. 21.00 Muziek feest 1970-'71. 21.20 Muziek A Go Go. 22.00 Kruispunt. 22.25 Overweging. 22.30 Nws. 22.40 Meded. 22.42 De zin gende kerk. 23.00 Audio. 23.55 Nws. HILVERSUM II. 8 00 Nws. 8.10 Actualiteiten. 8.18 Voor het platteland. 8.25 Weer of geen weer. (9.00 Sportmeded.). 9.45 Huma nistisch Verbond. 10.00 Protestantse kinderdienst. 10.30 Herv. kerkdienst. 11.25 Wilde Ganzen. 11.30 Vraag en antwoord. 11.40 De Open Deur. 12.00 Muzikaal onthaal. 13.00 Nws. 13.10 De toestand in de wereld.. 13.19 Journaal. 13.55 Delta. 14.30 Voor gastarbeiders. 17.00 Licht orkest. 17.50 Nws. 18.05 Meded. 18.10 Langs de lijn. 18.30 Kla tergoud. 19.00 Zin en tegenzin. 19.30 Nws. 19.35 Viool en piano. 20.00 Vrede in de DDR, Polen en Hongarije. 20.30 In de kaart gespeeld. 22.30 Nws. 22.40 Journaal. 22.55 Licht platenprogram- 23.55 Nws. HILVERSUM m. 9.00 Nws. 9.02 Drruit! 10.00 Nws. 10.02 Juist op zondag. 11.00 Nws. 11.03 Muziek Mozaïek. 12.00 Nws. 12.02 Met vriendelijke groeten. 13.00 Nws. 13.02 NAR. 14.00 Nws. 14.02 Langs de lijn. (15.00 en 16.00 Nws.). 17.00 Nws. 17.02 Journaal. 17.05 Superclean Dreammachine. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nws. 12.03 Gevarieerd progr. 13.00 Nws, weerbericht, meded en SOS-berichten voor schippers. 13.20 Opera- en belcantoconcert. (14.00 Nws. Vanaf 15.00 Verkeersinformatie). 15.00 Sport en muziek. (17.00 en 18.00 Nws). 18.30 R.-K. uitz. 19.00 Nws. en weer bericht. 19.30 Muziekprogr. 22.00 Nws. De Zeven Kunsten. 22.20 Dansmuziek. (23.00 Nws.). 23.40 Nws. HILVERSUM II 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 Spitsuur Amsterdam. 7.33 Van de voor pagina. 7.54 Deze dag. 8.00 Nws. 8.11 Actualiteiten. 8.22 Spitsuur Amster dam. 9.10 Voor de vrouw. 11.00 Nws. 11.03 Stereo: Repertorium Ned. Radio Orkesten. 12.00 Maandag inf. muziek. 14.30 Schoolradio. 14.50 Tobben met ta pe 15.20 Eurojazz. 16.00 Nws. 16.03 Br- ziliana. 16.30 Mikadoo. 17.30 Brabant Journaal. 17.15 Meded. 18.00 Nws. 18.11 Journaal. 18.25 Ik verbind u door.... 18.30 Stereo: Jubileumconcert Mari nierskapel. 19.20 Stereo: Licht instr. kwart. 19.30 Nws. 19.35 China ontwik kelingen en problemen. 20.05 Gamma van alpha en bèta. 20.30 Weer es wat anders. 21.10 Grensland. 22.10 Sextant. 22.30 Nws. 22.40 Journaal. 22.55 Stereo. Metro'sMidnight Music. 23.55 Nws. HILVERSUM III 9 00 Nws. 9.02 Start. 10.00 Nws. 10.03 Popstation. 11.00 Nws. 12.00 Nws. 12.03 Jam on radio. 13.00 Nws. 13.02 Pop mixture. 14.00, 15.00, 16.00 en 17.00 Nws. BRUSSEL 12 00 Nws. 12.03 Muziek. 12.08 Land- bouwkroniek. 12.40 Weerber. meded. SOS-ber. voor schippers. 12.55 Buitenl. persoverzicht. 13.00 Nws. 13.20 Tafel- muz. 14.00 Nws. 14.03 Schoolradio. 15.00 Nws. 16.00 Nws. 16.03 Beursber. 16.09 Voor zieken. 17.00 Nws. 17.15 Blues, enz. 17.55 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.03 Verzoekplaten. 18.28 Paardesportuitsla- gen. 18.30 Prot. uitz. 18.45 Sport. 18.52 Taalwenken. 18.15 Lichte zang. 19.00 Nws. 19.40 Promenademuz. 19.45 Mis- sie-progr. 20.00 Operakroniek. 22.00 Nws De Zeven Kunsten. 22.30 Lichte muz. 23.00 Nws. 23.10 Cantate van Bach 23.45 Voor zeelieden. Nederland I 15.30 E.O.: Kinderprogramma. 16.00 NOS: Journaal. 16.02 VARA: Dagje Ouder. 17.00 Kinderprogramma. 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 VARA: Hier is Lucy (tv-sene) 19.30 Koning Klant. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 VARA: Een van de acht. 22.00 Ironside (film). 22.50 Achter het Nieuws. 23.15 NOS: Journaal. Nederland H 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 E.O.: Koor- en Samenzang. 19.20 De professor en de profeten. 19.47 Nader bekeken. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 NCRV: De regels van het spel. (film). 21.30 Havenpromenadeconcert. 22 00 Aktie. 22.45 Koorzang en voordracht. 22.55 NOS: Journaal. 15.00 15.02 15.22 15.25 16.15 16.30 16.55 18.20 18.55 19.00 19.05 19.30 20.20 20.25 Nederland I 10.30 KRO-RKK: Eucharistieviering. NOS: Journaal. Weekjournaal. Verkeersinformatie. De Borderers (serie). Openbaar Kunstbezit. Wereldkamp. Turnen te Ljubljana. Toto-uitslagen. TELE AC: Dammen voor beginners. (6). NOS: De Woefs en de Lamaars. IKOR-CVK-RKK: Bijbel vertelling. IKOR-CVK: Progr. voor de jeugd. AVRO: Jonge mensen op het Concertpodium. NOS: Journaal. AVRO: Hier Parijs - Hier Jan Brusse. 20.35 Film. 22.30 Over mensen en kunst. 22.55 NOS: Journaal. Nederland II 18.55 NOS: De Woefs en de Lamaars. 19.00 Journaal. 19.05 Fabian van Fallada. 19.30 Studio Sport I. 20.20 Panoramiek. 20.45 Dubbeldekkers (serie). 21.10 Studio Sport II. 21.35 Kort Geding. 22.25 Journaal. Nederland I 12.00 TELEAC: Onze landbouw nu en straks. 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 VARA: Coronation Street. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 VARA: Het Oproer kraait. 20.50 Liedjesprogr. Johnny Jordaan en Willy Alberti. 21.10 Achter het Nieuws. 21.35 De Gouddieven (film). 22.25 NOS: Journaal. Nederland H 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NOS: Intern. Agrarisch Nws. 19.30 NCRV: De avonturen van Tom Sawyer (serie). 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 NCRV: Memorandum van een dokter (feuill.). 21.10 Ons leven op een vulkaan. 22.25 Hier en Nu. 22.50 Avondsluiting. 23.00 NOS: Journaal. HILVERSUM I 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Badinerie. 7.30 Nws. 7.32 Actualiteiten. 8.00 Nws. 8.25 Overweging. 8.30 Nws. 8.32 Voor de vrouw. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.35 Waterst. 10.00 Klass. muz, 10.15 Het Neder, muziekleven. 11.00 Nws. 11.03 Voor zieken. 11.30 Be- jaardenprogr. 11.55 Meded. 12.00 Los- Vast. (12.21 Voor boer en tuinder. 12.26 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 Hier en nu. 13.03 Rebus). 14.05 Schoolradio. 14.30 Vioolrecital 15.00 Herv. dienst. 15.30 Zoeklicht op Nederland. 16.00 Nws. Overheidsvoorl. 17.20 Suriname journaal. 17.30 En bloc. 18.19 Politieke partijen C.H.U. 18.30 Nws. 19.00 Geestelijke muz. 19.20 Le zing. 19.35 Muzikaal intermezzo. 19.45 Geloven vandaag. 20.00 Bij de tijd. 20.20 Componisten in het Interbellum. 21.25 Vernieuwing in de Ned. Herv. Kerk. 22.00 Meisjeskoor. 22.20 Avond overdenking. 22.30 Nws. 22.40 Meded. 22.45 Voorrang. 23.30 Deze tijd, deze muz. 23.55 Nws.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 9