Drs. Bakker KLM-directeur? Kabinet-De Jong zou niet meer beslissen over vijfde baan Prof. Minnaert overleden I Douglas-Home en Heath Inaar Moskou Pipd verliest ook voor hof Kwartaalwinst van Hoogovens Buitenlanders profiteren van woningbouwsubsidieLMrBiesheuvel 1 zeer geschikt als premier" Ds. Toornvliet geschorst als predikant Kamerlid Egas: Winter-bj aan bejaarden moet doorgaan" morris Vrachtwagen rijdt Hillegoms huis binnen 20.3 hoger Vermiste meisjes weer terecht Wijziging regeling gevraagd AGENDA pagina 13 Verder in de krant HET WEER Veertig percent werkt met verlies See m before you buy your real sheepskin coat. 1 60e JAARGANG NUMMER 303 Kantoor: Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden. Telefoon administratie 154 37 en 1 64 50. Voor bezorging van 18.30 tot 19 uur tel. 1 05 19. Redactie tel. 1 53 89, na kantoortijd tel. 1 07 09. Uitgave: Grafische Bedrijven Damiate N.V. Hoofdredactie: jos. L. Lodewjjks E. Koning DONDERDAG 29 OKTOBER 1970 Verschijnt dagelijks, beh. zon- en feestdagen. Abonnement bij vooruitbetaling 15,55 per kwartaal, 17,20 franco per post. 1,23 per week. Losse nummers 30 cent. Postgiro 129288. Postbus 18. Directie: Mr. H. C. van der Mije, H. P. Stuurman H. van Looij, onderdirecteur -iiiiiiiiMiii)iM Muil itfipnimii vf Kin- - yv/ c; M i»? y* yilïCifti Het woord is aan VERGEEFS BEROEP Drs. Schmelzer: Sport --f Regen en wind SO¥i€T 1* Midden- en kleinbedrijf \in nood Autobedrijf KONING N.V. Telefoon heerlijk 16479 Haarlem: Barteljorisstraat,Tel. (023) 3126 55 Amsterdam: Leidsestraat, (bij Koningsplein),Tel. (020) 2235 96 ffffr IJmuider Courant WAARIN OPGENOMEN DE K.ENNEMER COURANT EN HET DAGBLAD OOK IJMUIDEN (Van een onzer verslaggevers) SCHIPHOL Het rapport van de Commissie Planologie Luchtvaart terreinen. de zogenaamde commissie-Falkenhagen, wordt volgende week donderdag openbaar gemaakt. Dit werd ons vanmorgen door een woord voerder van het ministerie van Verkeer en Waterstaat meegedeeld. Het rapport wordt vrijdag besproken door de ministerraad, maar naar het mi nisterie verwacht zal minister-president De Jong na afloop van de ver gadering op de gebruikelijke persconferentie, geen nadere bijzonderheden bekendmaken. Over de einddatum van het rapport is veel gespeculeerd. Oorspronkelijk werd verwacht dat het reeds in augustus zou verschijnen. Wanneer en of minister Bakker een eindbeslissing zal nemen over de uit breiding van Schiphol met een vijfde start- en landingsbaan is geheel on zeker. In Den Haag wordt verwacht dat de beslissing met meer door dit kabinet zal worden genomen, temeer omdat minister Bakker serieus kandi daat schijnt te zijn voor een directiefunctie hij de KLM, na afloop van zijn ambtsperiode als minister. UTRECHT Prof. dr. M. Minnaert, die van 1937 tot 1963 directeur was van de sterrewacht van de Utrechtse unversiteit. is op 77-jarige leeftijd overleden. Er is geen begrafenis- of crematieplech tigheid aangezien dr. Minnaert, zijn li chaam ter beschikking van de wetenschap heeft gesteld. (Van een onzer verslaggevers) CASTRICUM. De twee minderjarige meisjes Yvonne van Es (14) en Helga Broeier (15), die dinsdag spoorloos uit hun woonplaats zijn verdwenen, zijn weer te recht. De heer Broeier heeft zijn dochter en haar vriendin uit Maastricht opgehaald. Helga belde haar ouderlijk huis woens dagmiddag op met het verzoek aan haar vader hen te komen halen. De heer Broeier voldeed maar al te graag aan dit verzoek. LONDEN (Reuter). De Russische I minister van Buitenlandse Zaken Andrei Gromyko heeft vanochtend zijn bezoek aan Londen afgesloten en is naar Oost - Berlijn vertrokken. Morgen gaat hij naar Frankfurt voor een gesprek met zijn I Westduitse collega Scheel. De Britse pre mier Edward Heath en minister van Bui tenlandse Zaken Sir Alec Douglas-Ho me hebben een uitnodiging van Gromy- I ko aanvaard een bezoek aan de Sovjet- Unie te brengen. Een datum is hiervoor I nog niet afgesproken. In een slotcommuniqué is meegedeeld dat zowel Engeland als de Sovjet-Unie graag wil dat VN-bemiddelaar Gun nar Jarring zijn vredesmissie in het Mid den-Oosten zal hervatten. Verder werd de hoop uitgesproken op een spoedig resultaat van de besprekin gen tussen de Grote Vier over Berlijn. Alle landen werden opgeroepen het met- verspreidingsverdrag voor kernwapens te ondertekenen. Over de kwestie Indo-China heeft Gro myko te kennen gegeven dat de Sovjet- Unie de tijd nog niet rijp acht voor een nieuwe Geneefse conferentie. De Engel sen hebben zich hierover teleurgesteld getoond. Zoals bekend waren Engeland en de Sovjet-Unie indertijd hij eerdere conferenties die in Genève over Indo-Chi na zijn gehouden, hij toerbeurt voorzit- i Gisteravond is bij de Russische ambas- 1 sade in Londen een betoging gehouden waarbij er op borden en spandoeken bij de Russen op werd aangedrongen de vier miljoen joden in de Sovjet-Unie een bil lijker behandeling te geven. - Georges Clemenceau: Een oorlog is een veel te belangrijk evenement om aan generaals over te laten. Een vrachtwagen geladen met bloem bollen is woensdagmiddag omstreeks het middaguur een woning in Hillegom binnengereden, nadat de chauffeur van de wagen had moeten uitwijken voor een overstekend electro-wagentje van de gemeente. Door de uitwijkmanoeu vre begon de lading te schuiven, waar door de chauffeur de macht over het stuur verloor. Niemand liep letsel op. De schade is nog niet vastgesteld, maar wordt geschat op tienduizenden guldens. .icUq AMSTERDAM. De acteur Cor Witsehge, alias Pipo de Clown, heeft ook in beroep het kort geding verloren, dat hij tegen de schrijver van de Pipo-serie, Wim Meuldijk, de N.V. Cinecentrum en de VARA had aangespannen. Het Am sterdamse gerechtshof heeft donderdag morgen het vonnis van de president van de Amsterdamse rechtbank bevestigd Witsehge had gevraagd Meuldijk en Cine centrum te bevelen de opnamen van ,Pipo de Clown op Bizarra" te staken op straffe van een dwangsom van 10 mille. Tientallen borden werden meegevoerd tijdens de pro-joodse demonstratie bij de Russische ambassade in Londen. IJMUIDEN. Hoogovens heeft in het derde kwartaal 1970 een netto winst van ƒ38,0 min behaald, hetgeen een stijging van 20,3 pet betekent ten opzichte van het overeenkomstige kwartaal van 1969. De omzet steeg met 20 pet tot 510,2 min. De grondstoffen- en vrachtprijzen ver toonden in het derde kwartaal 1970 een voortgaande stijging, evenals het niveau van de salariskosten. Verdere stijgingen in de opbrengstenprijzen deden zich niet voor, zodat de winstmarge (bedrijfswinst in percentages van de omzet) daalde van 16.4 pet in het vorige kwartaal tot thans 14,4 pet. De staalproduktie lag in het derde kwartaal 1970 drie pet beneden het niveau van het vorige kwartaal. Dit hangt samen met de periodieke reparatie van een van de grote hoogovens. De winst per aandeel bedroeg 2,77 te gen 2,31 in het derde kwartaal 1969. Bij de bepaling van deze cijfers is rekening gehouden met de in het voorjaar uitge keerde agio-bonus. Voor uitkering aan het personeel in IJmuiden is thans 20,5 miljoen beschik baar. 'Jit het binnenland 2, 19, 21 Buitenlands nieuws 3 Van Dag tot Dag3 Plaatselijk nieuws 5, 7, 9 Films 9' 11 Uitwijzer H W eerrapport 13 Feuilleton 13 Beeldverhalen 13 Kunst 11 Radio en tvl'_ Economisch nieuws 27 Scheepsberichten 2.7 Beurs Luidsprekers b, 12 Deze krant bestaat uit tweeëndertig pagina's Verwachting Van het K^N.M.I tot vrij» dagavond In het algemeen veel bewolking met tijdelijk regen. Dezelfde temperaturen als vandaag of iets hogere. Tot matig of krachtig, aan de kust mogelijk tot hard toenemende zuidwestelijke wind DEN HAAG. In buitenlandse bladen, met name de Frankfurter Allgemeine Zei- tung, hebben volgens de Tweede-Kamer leden drs. J. van den Doel en P. Dankert (beiden PvdA) advertenties gestaan waarin Nederlandse woningen in Bocholtz, Kerk rade en Vaals te koop worden aangeboden. Tevens wordt een subsidie van 8.000 tot f 14.000 uit de Nederlandse staatskas in het vooruitzicht gesteld. i De Kamerleden vragen minister Schut van Volkshuisvesting of hij niet van me- ning is dat de door hem verstrekte subsidie dient voor de opheffing van de woning nood onder Nederlanders en niet ter on dersteuning van commerciële activiteiten onder en van buitenlanders. Gevraagd wordt of de minister bereid is de regeling 1 voor de geldelijke steun voor particuliere woningen zo te wijzigen, dat de door hen gesignaleerde praktijken worden ver hinderd. (Van onze redactie economie) DEN HAAG. Het tegenwoordige mid- denstandsbeleid moet drastisch worden verbeterd. Dat is de enige manier voor het midden- en kleinbedrijf om overeind te blijven in de scherpe concurrentiestrijd van vandaag. Veertig percent van de za- ken werkt met verlies, tien percent dreigt het op te geven en dertig percent van de middenstanders heeft een te laag inkomen. J De ondernemersfederatie, waarin de con- fessionele middenstandsorganisaties zijn verenigd, heeft dat gisteren in het rapport „Kernpunten van het beleid" bekend ge maakt. Voorzitter W. Perquin constateerde bij de publikatie van het rapport dat de mid- I denstandsorganisaties te weinig invloed hebben op de kostenontwikkeling. Hij ver- I wees daarbij naar de consequenties, I die de invoering van het minimumloon I voor deze sector heeft. In het centraal I loonoverleg zou de positie van het mid- I den- en kleinbedrijf meer aandacht moe- I ten krijgen, aldus de heer Perquin. (Zie verder pagina 27) 't I (Van onze correspondente) BLOEMENDAAL. De Particuliere I synode van de Gereformeerde Kerken van Noord-Holland-oost en -west, heeft gisteravond tijdens een vergadering in Amsterdam besloten ds. G. Toornvliet te schorsen in de vervulling het ambt van dienaar des woord bij de Gerefor meerde Kerken in Nederland. Ds. Toornvliet werd al eerder ontslagen I als radio-evangelisatiepredikant in de provincie Noord-Holland, maar bleef bin- I nen de Gereformeerde Kerken predikant in volle rechten. De schorsing duurt een maand. In de- I ze periode krijgt ds. Toornvliet de ge legenheid officieel bij de synode te rea geren. Als de termijn is verstreken zal de synode besluiten ds. Toornvliet defi nitief uit diens ambt te ontzetten of hem te handhaven. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG. De fractieleider van de K.V.P. in de Tweede Kamer, drs. Schmel zer heeft gisteren in een gesprek met een aantal journalisten gezegd, mr. B. W. j Biesheuvel (A.R.) heel geschikt te vin den om een volgend kabinet te leiden. Maar of de A.R.-fractieleider ook werke lijk premier zal worden is volgens hem een zaak die pas in maart in overleg tus- I sen de drie christelijke partijen zal wor den uitgemaakt. Eerder heeft mr. Geertsema van de V.V.D. mr. Biesheuvel niet geschikt ge noemd om een kabinet te leiden. Volgens drs. Schmelzer is die uitspraak waf har der overgekomen dan was bedoeld. De ge- i dachtengang van prof. Oud, dat de groot ste partij ook de premier moet leveren, leeft volgens hem nog steeds m de V.V.D. ADVERTENTIES ADVERTENTIES u/h ZwieT dealer official Voor IJmuiden en omgeving Bloemstraat 34, IJmuiden, Tel. 15141 Leer nieuws bij Choorstraat 16 Utrecht Grote Houtstraat 80 Haarlem Eet nu roomboteramandel- banket van Hazenberg per staaf Gevuld speculaas nu nog tijdelijke prijs Kokostruftels 150 gram DUS NAAR (Van onze redactie economie) DEN HAAG. Bejaarde bijstandstrek I kers moeten alsnog een winteruitkering krijgen. Dat is de mening van het Twee de-Kamerlid C. Egas (P.v.d.A.) die daar voor gaat pleiten bij staatssecretaris Van de Poel van CRM. De heer Egas, I tevens voorzitter van de Nederlandse Fe deratie Bejaardenzorg, vindt dat over het vervallen van de winteruitkering te laat en te sumiere mededelingen zijn gedaan waardoor een groot aantal bejaarden zich gedupeerd voelt. De staatssecretaris zal worden gevraagd deze mensen alsnog te gemoet te komen. Zoals bekend is mr. Van de Poel van mening dat, nu alle bijstandtrekkende AOW-ers 3 percent vakantietoeslag krij gen, hun „kolengeld" wel kan vervallen, omdat de bijstandswet een aanvullend ka rakter heeft. Wel heeft de bewindsman toegezegd dat hij zal laten nagaan of niet in een andere vorm een extraatje voor de bejaarde bijstandstrekkers kan wor den bereikt. Daarbij eenmalige uitkering. gaat het om een Amsterdamse ge- bejaarde bijstand-1 Intussen heeft de meenteraad besloten, trekkers wèl de 3 percent „kolengeld" te geven. In een motie sprak de raad zich er verder voor uit, dat de gemeente ook in de toekomst het recht houdt, langdu- I rig bijstandbehoevenden het volle bedrag van het minimumloon te geven en niet slechts 95 percent, zoals de regering in| een wetsontwerp heeft voorgesteld. Uitgebreide sortering dames-heren-en kinder suede- nappa-en lamsvacht jassen.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 1