Twee films waarvan je geen minuut kunt missen Verzoek Geïllustreerde Pers programma's vrij te geven Culturele Raad voorlichten gaat FILMS IN AMSTERDAM BRIEF VAN HET KREMLIN" EN „DE AVONTURIERS" Kleuren-TV ook in België Russische radio tobt met slechte apparatuur Spreekbeurten in de provincie W ereldpr emière ballet van Manen Operetteklanken en de ombudsman Meer verkocht aan minder bezoekers RAI-boekenmarkt T.V. vanavond Radio zaterdag TV vrijdag TV zaterdag VRIJDAG 30 OKTOBER 1970 \NU VOOR RAAD VAN STATE AMSTERDAM „Als u de eerste vijf minuten mist, mist u ook een zelf moord, twee executies, een verkrach ting en de sleutel tot het gebeuren", dat is de uitvoerige reclamezin die „The Kremlin letter" (deze week o.a. in het Amsterdamse Rembrandtplein Theater) begeleidt. Een opvallende aanprijzing die merkwaardigerwijs ook geheel van toepassing zou kunnen zijn op een andere grote avonturen film die deze week in Amsterdam start, namelijk „The adventurers", waarvan Tuschinski de landelijke première brengt. Per 1 januari Concurrentiebeding Volgens Prawda RobbinS fans Huston vertelt over al die opwindende Nachtvoorstellingen uxjui II ppDiea van vac icliuui Arrabal in Amsterdam 1 I Wie n.l. bij dit bijna 3 uur durende spektakel enige minuten te laat zou bin nenkomen, mist een bloedige overval van Zuidamerikaanse rebellen op een hacien da, begeleid door een reeks moorden, ont kledingen en verkrachtingen die als „eye- opener" zijns gelijke nauwelijks kent. In zekere zin is deze schokkende inzet nog functioneel ook in het geheel, want de tienjarige Dax Xenos die vanuit een schuilhoek getuige is van de moord op zijn moeder, de verkrachting van zijn zuster en nog enige andere gruweldaden, Patrick O'Neal en Barbara Parkins in „The Kremlin Letter". avonturiers": bloedige revoluties, ge- welddadigheden, luxueus liefdesleven in houdt een ongeneeslijk trauma over uit de hoogste Italiaanse kringen, autoraces toestanden in een wat geforceerd aan- dit gebeuren en als we hem verder vol- op de yja Appia en duistere politieke in- 1 boende „matter of fact"-manier en hij gen als opgroeiende jongeman die hard triges. Regisseur Lewis Gilbert doet zijn I ^,0rdt terzijde gestaan door een indruk- en genadeloos door het leven gaat, die- uiterste best om de publieke belangstel- wekkende „cast" met Barbara Parkins nen we zijn gedrag telkens te veront- gaande te houden, maar dat je geen (uit „peyton Place") als het meisje dat schuldigen met zijn droeve jeugdherinne- minUut zou kunnen missen van zijn har- met de initialen B. A. wordt aangeduid, ringen. I teloos exposé van menselijke wreedheden jyiax von Sydow en Bibi Andersson (uit en andere tekortkomingen op diverse de sckooi van ingmar Bergman) als twee Kort na de openingsoverval keert de vlakken van het maatschappelijk leven, Russjsche figuren en in kleinere rollen Ook John Huston gaat in zijn „Brief van het Kremlin" ten onder aan vlijt om vader van Dax terug naar huis met zijn zou veej gezegd zijn. eigen aanhangers, overmeestert de bloed dronken rebellen en staat toe dat zijn fiyjpf uit Af nskotl zoontje met een machinegeweer de schul- I J digen terechtstelt op de binnenplaats van de hacienda. En ook dat zou je missen als je niet op tijd in de bioscoop bent. Een en ander zal de enigszins ingewij de duidelijk hebben gemaakt, voor zover de titel hem al niet op het spoor had ge zet, dat „The adventurers" een verfil ming is van een roman van Harold Rob- bins, de krachtpatser van de Amerikaan se amusementsliteratuur die bij voorkeur schrijft over medogenloze mannen die zich maatschappelijk en erotisch voort durend aan het bewijzen zijn. Zijn veel schrijverij heeft de eetlust van zijn le zers niet verminderd, een roman van Ha rold Robbins is op de literaire markt nog Orson Welles die er de laatste tijd een levenstaak van maakt lugubere „type tjes" te spelen, en Huston zélf die heel even als een kwade admiraal in beeld komt. Alleen wie een beetje thuis is in de spionage-wereld, zoals de fictiefilms van de laatste tijd ons voorgezet hebben, via alle soorten sensationele injecties de zal wegwijs kunQ-en worden ïn de duistere I film op gang en m leven te houden. Na „fL-ï-ti,0 ipttpr" het geringe succes van „A walk with life and death", naar de roman van on ze landgenoot Hans Koningsberger, heeft Huston zich maar in de spionage-„busi- ness" gegooid en het resultaat is een verwarde geschiedenis over een stelletje cynische Amerikaanse spionnen, dat in Moskou tracht een belangrijk document in handen te krijgen. Men weet nu lang zamerhand wel hoe het toegaat in de in ternationale spionagewereld: er wordt verwikkelingen van „The Kremlin letter' waarin gelukkig iedereen Amerikaans spreekt, waardoor het probleem hoe een Amerikaanse spion, ook al spreekt hij ze ven talen, zich onopvallend in Moskou kan handhaven, niet aan de orde komt. CHARLES BOOST. DEN HAAG. De Raad van State heeft een verzoek behandeld van de I NV „De Geïllustreerde Pers" te Am sterdam aan de Kroon om voorziening tegenover en schrijven van de Ne derlandse Omroep Stichting, waarbij aan genoemde NV werd meegedeeld, dat haar verzoek om haar tegen ver goeding de volledige programmagege vens als bedoeld in de omroepwet ter publikatie in haar familiebladen ter beschikking te stellen, niet kan worden ingewilligd. Eveneens heeft de NOS een verzoek van „De Geïllustreerde Pers" afgewezen om haar op te dra gen een programmablad uit te geven en voor de NOS te exploiteren. De NOS neemt het standpunt in, dat ook vóór het in werking treden van de omroepwet de publikatie van om- BRUSSEL. De BRT. de Vlaams- talige omroep in België, begint op 1 januari van het komende jaar niet te levisie-uitzendingen in kleur, zij het op zeer bescheiden schaal. Zes tot acht uur per week zal de televisie kleurenprogramma's brengen, voorlo pig echter bijna alleen buitenlands materiaal, want onvoldoende outillage zal het de omroep nog niet mogelijk maken zelf kleurenopnamen te ma ken. Onder dat buitenlands materiaal is de dagelijks uit te zenden Fabel tjeskrant. De Raad van beheer van de BRT, die dat tiidens een persconferentie be kend heeft gemaakt, heeft aan de re gering advies uitgebracht voor een herziening van de omroepwet. In dat advies wordt etherreclame, vanwege het verzet dat ertegen is gerezen, voorlopig zeer hypothetisch genoemd. De beheersraad heeft tijdens de persconferentie ook gepleit voor een verhoging van de omroepbijdrage. Vergeleken met de Nederlandse om roepbegroting bedraagt de Belgische momenteel 107 miljoen gulden minder zo werd gesteld. roepprogrammagegevens aan auteurs rechtelijke toestemming van de recht hebbenden was gebonden. Die toestem ming werd niet verleend aan uitgevers van familiebladen. „De Geïllustreerde Pers" voerde on der meer aan, dat de overheid door het invoeren van de omroepwet met betrekking tot de volledige program magegevens als bedoeld in het Omroep- besluit, een situatie heeft geschapen, die gekenschetst kan worden als een monopolie en een schadelijke vorm van discriminatie. De programmabladen beconcurreren thans elkaar door deze steeds aantrekkelijker te maken. Daar door krijgen deze bladen min of meer openlijk het karakter van een familie blad. De werkelijke familiebladen moe ten nu concurreren vanuit een onge lijke en ongunstige positie. De klaagster voerde te dien aanzien een uitvoerig verweer, waarin ze de juistheid van het standpunt der NOS bestreed en dit in strijd achtte met het algemeen rechtsbewustzijn. Subsidiair noemde de appellante de betreffende artikelen in het Omroepbesluit in strijd met het Verdrag van Rome. De Kroon zal later beslissen. MOSHKOU/DEN HAAG. Veel van de 2800 plaatselijke en regionale ra dioredacties in de Sovjet-Unie hebben geen geschikte studio, en moeten het stellen zonder geluidsopnameappara- tuur. Dit heeft het Sovjet-Russische par tijorgaan, de Pravda, woensdag be kendgemaakt. Het blad stelt hiervoor het ministerie van Verbindingen en zijn organen verantwoordelijk. De no dige moderne taperecorders en stu dio's moeten zo snel mogelijk aan de redacties worden verschaft, aldus de Pravda en defecte geluidsopnameap- aitijd een bestseller en betekent voor Hol- gemoord en gemarteld dat het een lieve lvwood onverminderd een aantrekkelijk lust is, niemand is die hij schijnt te zijn verfilmings-object. en wie in zijn opdracht niet slaagt, wordt voor de wolven gegooid. Ook in ons land zullen er talloze Rob- bins-fans zijn en zij zullen zich onge- I T„Ild,l twijfeld niet vervelen bij de breed uitge- JeUgU UIL Deigie sponnen ontwikkelingsgang van Dax Xe- Nederland nos, gespeeld door de Joegoslavische ac teur Bekim Fehmiu, een rijpingsproces ixr. i j dat afwisselend in de denkbeeldige Zuid- 10 J* CUITU UfUtlg Cn amerikaanse staat Corteguau en in de hoogste kringen van het Romeinse uit- M^gStficht paratuur moet worden gerepareerd Voorts moet het ministerie zorgen dat gaansleven plaatsvindt. Want Xenos' va. der wordt na de overmeestering van de rebellen ambassadeur in Rome en Xenos die op tienjarige leeftijd al in zijn eentje een executiepeleton verving, wordt na tuurlijk de onscrupuleuze playboy die van het Romeinse „dolce vita" pro.fi. MAASTRICHT. In Maastricht is don derdagavond het vierde Nederlands-Bel- (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Wie geïnteresseerd is in het culturele beleid van Noord-Holland kan daarin meespreken. De Culturele gische jeugdfestival geopend. Het aantal Raad Noord-Holland heeft nieuwe statu- deelnemers aan dit culturele festival, dat tot en met zondag duurt, bedraagt 209 dere inzichten, raakt betrokken bij een van de vele omwentelingen in zijn land en sterft door een sluipschutter aan de voet van het standbeeld dat ter ere van zijn vader in de hoofdstad van Corteguay is opgericht. leeftijd is 16 jaar. 65 percent bestaat uit werkende jeugd. Het vorig jaar na men 161 jongeren aan het jeugdfestival deel. ten gekregen, die voorzien in een demo cratisch opgezette structuur en een open bare werkwijze. Over deze nieuwe statu ten worden in de verschillende steden en streken van de provincie in de komende maand voorlichtingsbijeenkomsten geor ganiseerd. Zo spreekt de voorzitter van de Cultu- Het jeugdfestival in Maastricht is dit jaar vooral gericht op zelfwerkzaamheid. Er valt dus veel te beleven in „De I Overdag worden bezoeken gebracht aan I fe^ jRaad c. Ègas op donderdag 12 no- ateliers van beeldende kunstenaars en vemker om 8 uur 's avonds in de Schouw worden gesprekken gevoerd met toneel- - spelers, dansers en andere kunstenaars en wordt aandacht besteed aan creatieve handvaardigheid. Verder staan er allerlei manifestaties op het programma: een voorstelling van het Groot Limburgs Toneel, een „alter- natief" concert door het Gewestelijk Or- AMSTERDAM. Behalve de beide el- kest van Zuid-Holland, met medewerking ders op deze pagina besproken Amster- van onder andere Liesbeth List, een op ,jif>~ro ov mprniri sneeta- I ^rgden van het Nationaal Ballet en een slotzitting met onder andere een optre den van de cabaretgroep Joost Nuisl. damse premières, is er weinig specta culairs toegevoegd aan de hoofdstedelij ke bioscoop-agenda. Talloze prolongaties, van tweede week tot zestigste week, veel reprises van oude films ook, met „Ge jaagd door de wind" en enige verjaarde de Funès-films als koplopers. Kriterion komt in zijn Free Cinema in Sadler Wells Club weer met een premiere-program- ma. „Goto, l'ile d'amour" is vervangen DEN HAAG. Hans van Manen heeft door twee films van de Franse produ-1 een nieuw ballet voor het Nederlands te Beverwijk (voor belangstellenden uit het gebied IJmond) en op zaterdag 21 november in de zaal van de Oosterkerk, Zomerkade 163 in Haarlem Oost 's mor gens om 10 uur (voor Zuid-Kennemer- land). De nieuwe Culturele Raad (tot voor kort een verzameling notabelen) recru teert zijn leden uit zogenoemde secties. Er zijn voorlopig vier secties gedacht: kunsten, informatie, woon- en leefkli maat en „permanente educatie" (vor mingswerk, onderwijs, vakbeweging) Voor de zomer van 1971 hoopt men deze secties gevormd te hebben die hun afvaar diging in de plenaire Raad, waarin ook enige door G.S. benoemde leden zitten, hebben gekozen. Voorlopig bestaan ze nog op papier Voor enkele secties zijn echter al kernen te vinden. Bijvoorbeeld voor de sectie in formatie bestaat al een contact op het gebied van de lectuurvoorziening. Biblio- cent van dit merkwaardige debuut, Pierre Dans Theater ontworpen, dat maandag fheekmensen ontmoeten elkaar al regel- André Jollivet, wiens „Ca" en „Bere- 2 november a.s zijnmatig op Beeckestijn, het hoofdkwartier nice" thans ten doop worden gehouden, beleven in het Sadler Wells ineatre te e 1„ Op beide films die waarschijnlijk de bios- Londen. Het ballet heeft als titel .Twice copen zullen halen, komen we later te-1 en is gemaakt op muziek van Herbie copen zunen naien, Mann, Steve Miller Band, James Brown De Old time motive club" in De Uit-1 en Santana. kijk brengt een groot slapstich-program- VoQr het eerste deel) getiteld „Double" ma met films van Buster Keaton en Ha- maakte Jean Paul Vroom een film, die rold Lloyd en het Leidseplem Theater tijdens de ujtvoering van het eerste deel continueert de nachtvoorstellmgen van gelijktijdig met het ballet zal worden ver- WOrden gevormd, die het eigenlijk voor- Jeanne-Pierre Melville's „Le smourai t00nd De kostUums werden ontworpen I bereidende werk zullen doen. Het doel is met Alain Delon. door j00p Stokvis. namelijk het culturele beleid van de pro- Ook Bunuel's „Het dagboek van een In totaal zuiien 21 voorstellingen in de vincie voor te bereiden. Uiteindelijk zal kamermeisje" is gebleven, en wel in Bio periode van 2 tot en met 21 november a.s. de Culturele Raad een of meer adviezen terwijl Calypso eveneens prolongeert ^o- iorden gegeven APe v00rsteilingen staan I opstellen aan provinciale Staten, die de 1 onder leiding van Jan Stulen, muzi- I beslissing nemen en tenslotte het beleid n«tl M P I - I - 1 T van de Culturele Raad. In de secties zitten niet alleen organi saties, groeperingen, verenigingen maar bovendien kunnen enkelingen daar in worden opgenomen, die nieuwe ideeën hebben of bepaalde stromingen vertegen, woordigen. In de secties zullen alras werkgroepen dat „The chase" van Arthur Penn met Marlon Brando en Jane Fonda nog ge durende dit weekend te zien blijft. „The Cincinnati Kid" is nog steeds in Studio K die overdag ook schier eindeloos zijn „Butch Cassidy" kan blijven voortzetten en Edgar Allan Poe's „The raven" blijft in Cineac Reg. Breestraat Voor Cine- tol nog een Italiaanse „western" ditmaal „Voor goud en wat dollars" met Montgo mery Wood en in Rex „Weg zonder ein de" met Sydney Poitier. CHARLES BOOST. I kaal directeur van het Nederlands Bal letorkest en dirigent van het Nederlands Dans Theater. bepalen. Alle werk ter voorbereiding is Straf voor etherpiraat. Duizend gulden boete en verbeurdverklaring van zijn apparatuur, waaronder een ontvanger met een waarde van 700,heeft de AMSTERDAM. Toneelgroep Studio deelt mee dat Fernando Arrabal, de auteur van »En zelfs de bloemen werden geboeid' Almelose politierechter een 41-jarige 1 vrijdagavond de voorstelling van dit stuk clandestiene zendamateur uit Enschede I door Toneelgroep Studio in de Brakke als straf opgelegd. Grond in Amsterdam zal bijwonen. de uitzendingen van de plaatselijke radio „een van de actiefste strijdbare middelen voor propaganda en infor matie" worden gerelayeerd naar alle plaatsen waar mensen wonen. HILVERSUM I 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Op het eerste gehoor. (7.25 Ho ren en zien. 7.30 Nws.; 7.32 Hier en Nu 8.00 Nws. 8.11 Te Deum Lauda- mus. 8.30 Nws. 8.32 Voor de vrouw. 9.00 Theol. etherleergang. 9.35 Water standen. 9.40 Gymn. voor de vrouw. 9.50 Muziek in vrije tijd. 10.20 Grand Gala Du Disque Classique. 1970. 11.00 Nws 11.03 Hervormingsdag. (Lezing). 11.15 Solarium. 11.55 Meded. 12.00 Zon- der grenzen. 12.10 Uit balans. 1^.14 Marktber. Overheidsvoorl. 12.16 Werk en welzijn. 12.26 Meded. t.b. v. land en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 Actua liteiten. 12.50 Buitenl. commentaar 13.00 Vliegende schijven. 14.00 Veel plaatjes. 16.30 Inzet. 17.00 Hiro-maga- zine 17.15 Gasten van de week. 17.30 Echolood. 18.19 Politieke Partijen ARP. 18 30 Nieuws. 18.41 Actualiteiten. 19.00 Koorzang. 19.30 Volksmuz. 20.00 Verzoekpl. 22.00 Cursief. 22.25 Avond gebed. 22.30 Nws. 22.40 Meded. 22.42 Goal. 23.55 Nws. HILVERSUM II 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 Z.Ó. (7.33 Van de voorpagina). 7.54 Deze dag. 8.00 Nws. 8.11 Z.O. 8.13 Ac tualiteiten. 10.00 Toeristische tips. 10.10 Voor nu en later. (Lezing). 10.30 Ge sprekken. 10.50 Lichte muz. 11.00 Nws. 11.03 Jonge artiesten. 11.15 Oosteuro- pese kroniek. 11.35 (S) Hallo.. Vol luk' 12.30 Tussen start en finish. 13.UU Nws. 13.11 Varia. 13.13 Actualiteiten. 13 23 Dit is het begin. 14.30 Jazz Ma gazine. 15.00 Luisterprogr. 16.00 Nws. 16.03 Hobbyscoop. 16.15 De Staal kaart. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nws. 18.11 Actualiteiten. 18.20 Lieve Tante Truus. 19.05 Uit eigen huis. 19.30 Nws. 19.35 De Scala 1918-1926. Opera muziek. 20.05 Hoorspel. 21.00 Jubi leumconcert. 45 jaar. 22.30 Nws. 22.40 Driester. 23.15 Lichte platen. 23.55 Nws. HILVERSUM III 9 00 Nws. 9.02 Djinn. (10.00 en 11.00 Nws.) 12.00 Nws. 12.03 Gevr. platen. 13.00 Nws. 13.03 Pop- en -cast. 14.00 Nws. 1.03 Nee, we noemen geen na men. (15.00 Nws.). 16.00 Nieuws. 16.03 Sportshow. (17.00 Nws). BRUSSEL 324 M 12 00 Nws. 12.03 Consumentenrubr. 12.30 Lichte muz. (12.40 Weerbericht, meded. SOS-berichten voor schippers) 12.55 Buitenl. persoverzicht. 13.00 Nws 13.20 Gevar. progr. (14.00 en 15.00 Nws.) 17.00 Nws. Weerbericht en meded.) 1715 Jazz en chanson. 17.55 Weeg schaal. 18.00 Nws. 18.03 Voor de jeugd. 18.30 Fr. taalwenken. 18.33 Lichte muz. 18 45 Sport. 18.52 Taalwenken. 18.55 Lichte zang. 19.00 Nws. 19.40 Muz.pro- gramma. 22.00 Nws. De Zeven Kun sten. 22.20 Amusementsmuz. 23.00 Nw. 23.10 Liederen. 23.40 Nws. openbaar. H. Schaafsma, directeur van de Raad, rekent erop dat het overleg van de Raad met de culturele commissie van Provinciale Staten eveneens openbaar is. Hij is er persoonlijk een tegenstander van dat de Raad zelf een budget krijgt om het culturele beleid te bepalen en uit te voeren. Hij meent dat deze verantwoor delijkheid bij het provinciaal bestuur moet blijven. De Culturele Raad zelf heeft geen geld voor verschillende culturele activiteiten, die in de provincie ondernomen wonden. Hij is geen overheidsinstelling, die een pot te verdelen heeft. Het werk is per definitie vaag, zegt H. Schaafsma. Hij stimuleert en coördineert, om twee door gesleten begrippen te gebruiken. De Raad wil daar waar cultureel leven ontbreekt (nieuwe stadswijken, kleine dorpsge meenschappen) de bewoners helpen er iets van te maken. Hij heeft adviseurs, weet cursusleiders en kent bovendien de weg naar subsidiërende instanties. De Raad heeft een eigen tentoonstellings dienst, die dit jaar de hand heeft gehad in 108 tentoonstellingen, en een dienst voor de „ludische vorming" van kader. (Van onze Amsterdamse redactie) AMSTERDAM. Na een week ge opend te zijn en met nog drie dagen voor de boeg heeft boekenmarkt in de RAI in Amsterdam tot dusver ruim 15 pet. minder bezoekers getrokken dan de vorige, in 1968. De boekenverkopers zijn vrijwel unaniem van mening dat er dit jaar meer is verkocht dan twee jaar ge leden, al kan niemand dat met cijfers staven. Gisteren, donderdag, is de opkomst wel heel sterk tegengevallen. Niettegenstaan de de twee panels die Vrij Nederland had georganiseerd *en de aangekondigde aanwezigheid van de televisiecamera's van de VPRO: er zijn gisteren nog geen 5.900 toegangskaarten verkocht, tegen ruim 8.100 op dezelfde dag van 1968. De totalen kwamen hiermee op 30.571 voor 1970 en 36.153 voor 1968. Het verschil is te opmerkelijker als men bedenkt dat er de eerste twee dagen na de opening, vorige week vrijdagmor gen, 12 pet. meer bezoekers kwamen dan bij de vorige boekenmarkt. De inzinking kwam zondag. Nederland 1. Ook op vrijdag laten de Woefs en de Lamaars geen ver stek gaan en evenmin de journaal- dienst van de NOS. De NCRV gooit er direct daarna een 5e aflevering van de Avonturen van Tom Sawyer tegen- Het wereldberoemde boek van Mark Twain doet het nog altijd won derwel. Half acht: Zo vader, zo zoon. Het panel, dat moet raden welke zoons bij welke vaders horen, bestaat deze keer uit Jaap Molenaar, Aart Staartjes, Marion Broekhuizen en als gast Jaap ter Haar, Gerard van den Berg zit voor. Na het journaal en de actualiteiten rubriek Hier en Nu duikt Jan van der Waart weer in de wereld van de ope rette dankzij de Duitse serie Es muss nicht immer Schlager sein. Een wer velwind van operetteklanken, gezon gen door bekende Duitse sterren. Het tweede deel van de serie docu mentaires over Vakantie in de Winter brengt ons naar Noorwegen. Farce Majeure is er op deze vrijdagavond en daarna is het emst geblazen. Mgr. H. C. A. Ernst, bisschop van Breda en dr. H. de Lange van het instituut Normen en Waarden te Rotterdam spreken gedurende 10 minuten over het onderwerp Geduld of Ongeduld, waarmee bedoeld wordt de nawerking van de reformatie.' Na de laatste nieuwsuitzending komt Teleac met een gloednieuwe cursus vergadertechniek. Een ge spreksgroep gaat napraten over een vergadering, die ze heeft bijgewoond. Nederland 2. Van de NOS op vrij dag Nederland 2 na de Woefs en de Lamaars en het journaal de politieke rubriek Ter Visie met ondermeer het wekelijkse kabinetsberaad en een te- rugblik op de politieke strijd van de afgelopen week. De VARA zet het programma om half acht voort met een Engelse documentaire uit de se rie Het intieme leven van.waar voor thans de fuut wordt gekozen, het bekende watervogeltje, dat iedereen kent. Ironside komt na het journaal voor de tweede maal deze week op het scherm. Een klein half uurtje met drs. Marcel van Dam, ofwel VARA's Ombudsman en dan Kort en Klein, de verzameling korte schetsen en grappen, liedjes en wat er allemaal nog meer te bende wordt gebracht in dit flitsende programma van Nico Knapper, waaraan meewerken Ida Bons, Carry Tefsen en Elsje de Wijn (drie dames) en Jeroen Krabbé en Martin Brozius (twee heren). Veertig minuten leut dan blijft er nog een zelfde tijd. over voor Koos Postema, die in Studio Idee in Loenen aan de Vecht mensen en hun meningen pre senteert onder de titel Een klein uur U. Eigenlijk een mengsel tussen ac tualiteitenrubriek en personalityshow. 18.51 18.55 19.00 19.04 19.30 19.55 20.00 20.15 20.20 20.45 21.35 Nederland I 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaara. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. NCRV: De avonturen van Tom Sawyer (serie). Zo Vader, zo zoon. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. NCRV: Hier en Nu. Operettemelodieën. Vakantie in de Winter-II (Noorwegen). 22.20 Farce Majeure. 22.45 Geduld of ongeduld? 22.55 NOS: Journaal. 23.00 TELEAC: Vergadertechniek. 1 Nederland II 18.45 NOS1: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NOS: Ter Visie. 19.30 VARA: Het intieme leven van de fuut, (film). 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 VARA: Ironside. 21.10 De Ombudsman. 21.35 Kort en Klein. 22.15 Mensen en hun meningen. 22.55 NOS: Journaal. Nederland I 10.00 TELEAC: Modelbegrip. 10.30 Vergadertechniek (2). 15.30 E.O.: Kinderprogr. 16.00 NOS: Journaal. 16.02 KRO: Wedstrijd tussen scholen. 16.50 Oebele in volle zee. 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 KRO: Filmrubriek. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 KRO: Marcus Welby (serie). 21.10 Brandpunt. 21.40 75 jaar Nederlands cabaret. 23.10 Epiloog. 23.15 NOS: Journaal. 23.20 Jumping Amsterdam. Nederland II 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.05 E.O.: Documentaire film. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 AVRO: Max Tailleur. 21.10 De Spaanse Rijschool. 21.55 Avroskoop. 22.35 De Meneertjes. 22.36 AVRO's Sportpanorama. 23.20 NOS: Journaal. li C

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 17