Deventer teleurgesteld in trainer Hughes Als Go Ahead faalt dan ben ik de man die gestraft wordt Jumping Amsterdam van start Drummond-Hay met Merely naar winst Rozenburg favoriet in klassieke Cesarewitch ■i v Hestad en Berg n Noors elftal Jan van Ispelen tegen Sciaglione Turks verslag van FC Twente Damclub Heemstede moest de leiding afstaan SP# Papendal opende zijn poorten UEFA-jeugd naar Las Palmas VRIJDAG 30 OKTOBER 1970 -1 i WSKm Barry Hughes trekt zich terecht niet veel van die critiek (een taxi chauffeur, die ons naar het terrein van Go Ahead bracht vertelde: „Ik ga niet meer. Ik wil voetbal zien voor mijn geld") aan. „Wat willen de mensen? Ik ben met zeven nieuwe spelers begonnen. Het elf tal heeft tijd nodig om een eenheid te worden. Dat kan niet in een vloek en een zucht. Maar ja, de supporters hadden natuurlijk ge dacht dat ik de zaak wel eens even zou regelen. Dat we nu meteen aan de top zouden meedraaien". iilllllgi Post waarschijnlijk niet naar Frankfort Groningen Hilversum (Van onze sportredactie) DEVENTER Veel ingezetenen van Deventer zijn teleurgesteld. On tevreden zelfs over de prestaties van de plaatselijke voetbalclub: „Ga Vooruit". Waren de verwachtingen aan het begin van het voetbalseizoen hoog gespannen (de in de stad alom gewaardeerde bestuurders hadden de al oude trainer vervangen door een jonger veel ambitieuzer collega en het eerste elftal voorzien van een nieuw gezicht door zeven voetballers van elders aan te trekken), die spanning is nu verflauwd. Sterker nog: zij is geheel verdwenen. De laatste tijd kwamen twee- tot drieduizend toe schouwers te weinig binnen de poorten van Ga Vooruit, dat in het be taalde voetbal heter bekend is als Go Ahead, om rond te komen. V ,\v: v v' Hughes, die aan het begin van het seizoen Nederland minzaam meedeel de, dat hij met Go Ahead met de „grote twee" (Feijenoord en Ajax) wil de concurreren, werkt overigens kei hard om zijn new Look-team zo ver te brengen. Het deert hem weinig dat zijn pupillen, die hij om hun leeftijd (gemiddeld eenentwintig jaar) „mijn babies" noemt, een ziaer slechte start hebben gehad. Met als triest dieptepunt de wed strijd tegen de F. C. Utrecht. „Ach natuurlijk komen we er. Dat duel tegen Utrecht was ronduit shit. Hope loos slecht. Maar daarom kun j<e de ba- bies niet veroordelen. Ze moeten wen nen. Aan elkaar maar vooral aan mij en aan mijn gewoonten. En geloof me het komt. In de wedstrijd tegen Vo- lendam (0-0) zag ik al enkele „glim mers" van echte professionele allure. In de trainingen komt het er al uit. Toen Van Brussel (de twaede trainer) en ik begonnen rotzooiden de knapen maar wat aan. Je kent het wel dol len en zo. Maar nu begrijpen ze wat ik wil. Ook tijdens de training moet keihard worden gewerkt. Ook tijdens het oefenpartijtje van vijf tegen vijf wil ik spirit zien. Ze gedragen zich nu als profs. De kleding ligt niet meer zoals vroeger links en rechts door de kamers. Neen alles hangt keurig op de eigen haak. Ik voorspel je, dat het team binnen twee, drie weken klikt God sta Telstar bij als het zondag al zo ver is." Basisteam Over zijn basisteam doet Hughes erg geheimzinnig. Hij zegt nu te weten hoe de ploeg het best draait. Hij wil echter in verband met de wedstrijd van aanstaande zondag geen namen noe men. Bekend is in ieder geval de sa menstelling van het team dat afge lopen zondag tegen Volendam gelijk speelde: Withers, Kolkman, Warnas, Somer, Koenders, Smid, Van der Ley, Veenstra, Geels, Hoekema en Ver donk. Te Winkel viel in de tweeën veertigste minuut van de wedstrijd in voor Smid en Geestman in de drieën tachtigste minuut voor Verdonk. Nico van Zoghei, Beek en Geestman waren er niet bij. Hughes daarover: „Ik heb ekele wedstrijden terug defi nitief de voorkeur gegeven aan Wi thers. Ik heb de zaak met Nico door gepraat. Ik vind het rot voor hem. Hij is tenslotte een klasse-doelman, maar ja ik kan niet anders. Nico gaat in december op de transfer lij st. Als hij wordt verkocht en hij zou in het elftal staan, dan zou de verdediging aan een nieuwe doelman moeten wennen. Dat risico wil ik niet lopen. Withers krijgt nu meer zelfvertrouwen. Trou wens de hele verdediging. In de laatste drie wedstrijden hebben we geen punt tegen gehad." „Dickie Beek zit in zijn maag met die twee ton. Hij wil dat geld, waar voor hij gekocht is van Telstar, verdie nen. Hij wil zich als voetballer waar maken. Het probleem is dat hij dat probeert door mooier te gaan voet ballen. Een tikkie zus en een tikkie zo. Ik heb er met hem over gesproken. Ik heb tegen hem gezegd: Dickie je hoeft niet anders te gaan plen. Ik heb je gekocht om je spel bij Telstar. Je moet niet anders proberen te spelen. Je moet maar denken dat het enige verschil het shirt is wat je aantrekt. Meer niet. Prakkizeer in hemelsnaam niet over het geld. Ik heb hem naast het team gezet om tot zichzelf te ko men. In het tweede maakte hij zater dag al weer twee doelpunten." „Geestman is in het veld nog te lief. Buiten het veld mogen de babies voor mij part lief zijn, maar er binnen niet Ik heb geen tijd voor zeikers. Ruud zal aan dat idee moeten wennen". Jong en onervaren Barry Hughes is niet gemakkelijk; Barry Hughes voor de ingang van het Go Ahead-terrein, waarop aan het begin van het seizoen zoveel spektakel verwacht werd. hoewel hij ook na trainingen kan dol len en soms de gekste verhalen ver telt waarom letterlijk (en zeker niet op commando) gebruld wordt door zijn spelers. Barry Hughes kan bij Go Ahead eveneens veel eisen omdat hij het materiaal voor het grijpen heeft. In zijn selectiegroep (negentien man sterk) draaien diverse jeugdspelers mee. Knapen als Van Marwijk, Bleij- enberg en Johnny Oude Wesseling. Zij zijn de grote concurrenten van de vaak voor veel geld aangetrokken „ve dettes". Dick Beek bijvoorbeeld (een goede twintiger) voelt nu al de adem van de kleine, stevige Blijenberg in zijn nek. En linksbuiten Lambert Ver donk kan zich slechts door zijn rou tine en hard trainen handhaven ten op zichte van Van Marwijk. Go Ahead barst van het talent. Van nog onervaren talent. De gemiddelde leeftijd ligt op eenentwintig jaar in zo wel het eerste als het tweede elftal. Ondanks mannen als Withers (30 jaar) en Jelinek (27 jaar). En die on- ervarendheid breekt de Devente- naren nog op. Het verlies van de middenvelder Koos Knoef telt daarom voor hen dubbel. Hij bezat de rust en de routine om lijn en ritme in de acties te brengen. Noodzakelijke eigen schappen, die nu door keihard trainen langzaam, mondjesmaat in het team worden giepompt. Hughes werkt als een bezetene om het team op gang te brengen. Hij ver laat 's morgens half zeven de echte lijke woning in Heemstede om er des avonds rond acht uur pas weer terug te komen. Hulptrainer Van Brussel heeft een zelfde dagindeling. Hughes: „Wat er ook gebeurt. Nu mag ons nog niets verweten worden. We werken ons rot om de boel op po ten te krijgen. Met ons is het niet zo gegaan als met Kessler. Die kwam bij Sparta in een opgemaakt bedje. Hij heeft het elftal zo overgenomen van Visser. We moesten opnieuw be ginnen. En dat is het énige probleem waarmee het Deventer publiek „dat gelukkig dol is op voetbal, tobt. Het is in de afgelopen jaren gewend ge raakt aan topspelers. Tel maar op je vingers na: Strik, Schneider, Rijnders. Allemaal jongens die Fadrhonc zo in het Nederlands elftal heeft gezet. Het stomme is dat hij er destijds geen kampioen van Nederland mee is ge worden. Nog stommer vind ik het, dat Go Ahead die jongens zo maar heeft laten gaan. Dat zal niet meer gebeunen. Mijn spelers hebben meer jarige contracten". En als het dan tóch mocht misluk ken. Als Go Ahead faalt? „Dan ben ik Hughes verantwoorde lijk. Ik alleen. Maar dat kan pas over twee jaar worden gezegd. Als mijn contract afloopt JOHN DRIESKENS jlhiuuuuuumhw ..».^j»~»»i«wMvw»/wwwuvtitfMMVwwwvMWiJvwvvwvv- .uuuuuuuuu.nnnnnnnn«nnnnnnnnnniinnfvv™ (Van onze sportredactie) DEN HAAG. ADO geeft Harald Berg en Harry Hestad toestemming op 11 november met het Noorse elftal te gen Frankrijk uit te komen. Het staat het tweetal echter niet af voor de vijf tiende (interland tegen Bulgarije), om dat het dan voor de competitie met DWS wordt geconfronteerd. ADO heeft aan het besluit één voor waarde verbonden. Manager Hartmann: „Het gaat natuurlijk niet door als een van tweeën voor de elfde een blessure oploopt. Maar anders zien wij geen be zwaren. Wij zullen immers ook mensen moeten leveren aan Jong Oranje en mo gelijk ook aan het Nederlands elftal, dat de elfde in Oost-Duitsland speelt". DEN HAAG. Tijdens internationale prof bokswedstrijden, die maandag 16 no vember in de Rivierahal in Rotterdam worden gehouden, zullen Bert Nikkelen Kuyper (Rotterdam) en Ben Zwezerijnen (Utrecht) hun debuut als beroepsbokser maken. Zwaargewicht Nikkelen Kuyper ontmoet de Fransman Jose Gillois en Zwezerijnen krijgt in het weltergewicht de Belg Palmer Palrem tegenover zich. Beide partijen gaan over zes ronden. In de hoofdpartij bokst de Nederlandse halfzwaargewichtkampioen Bas van Dui- venbode over tien ronden tegen de Frans man Cosimo Bruno. De tweede resteren de partijen van het programma zijn: Middengewicht: 8 x 3: Jan van Ispelen (Haarlem). Jacky Sciaglione (Belg). Weiter: 8x3: Ety Defares (Antillen)- Zuhdi (Syrië). JAN VAN ISPELEN (Van onze sportredactie) DEVENTER. De Turkse gastarbei ders in Deventer en omgeving hebben gis teren (donderdag) een uitgebreid wed strijdverslag van Eskisehirspor en Twen te voor de tweede ronde van de Run- ners-up-cup in het Turks kunnen lezen. De sportredactie van het Kluwers Cou ranten Bedrijf is van mening dat een Turks wedstrijdverslag gewoon als servi ce moet worden beschouwd voor de hon derden turken, die in het leesgebied van de Kluwerbladen werken. Het verslag is geschreven door M. Oguray, die negen jaar geleden naar Deventer kwam en als tolk voor de Turkse werknemers optreedt. Ook de tweede wedstrijd (volgende week woensdag in Enschede) wordt m het turks verslagen. (Van onze dammedewerker) HAARLEM. CDA (Amsterdam) is er in geslaagd de leiding in de damcom- petitie hoofdklasse van de provinciale Noord-Hollandse dambond, over te ne men van damclub Heemstede. In de zes de ronde van deze spannende competitie zegevierde CDA met 13-17 over APGS. Damclub Heemstede bij de aanvang ge tipt als favoriet, leed voor de tweede maal een nederlaag, nu in de uitwed strijd tegen DDD (Alkmaar) waar de uit slag 11-9 in het nadeel van Heemstede uitviel. De HDC ging op bezoek bij DCU (Uit hoorn) en keerde met een 12-8 nederlaag huiswaarts. Darmclub 't Oosten kwam in zijn thuiswedstrijd tegen Ons Genoegen tot een voorlopig 8-10 score. 1 partij moest worden afgebroken. Het ziet er naar uit, dat deze in een puntenverde ling zal uitlopen, waardoor de einduitslag een 11-9 winst voor Ons Genoegen zal aan geven. De ontmoeting DDVHSD eindig de in een 10-10 gelijkspel, waardoor ook HSD zijn leidende positie prijs gaf. Met 10 uit 6 voert CDA de ranglijst aan, gevolgd door DCU en HSD elk met 9 uit 6. Ook DDD en damclub Heemstede met elk 8 uit 6 kunnen nog een beslissen de rol spelen. In de zevende ronde staat het treffen van HDC't Oosten op het programma. Deze belangrijke plaatse lijke ontmoeting zal plaatsvinden op maandag 2 november in het clublokaal van HDC, Koningstraat 22, aanvang 19.30 uur. Damclub Heemstede krijgt op dins dag 3 november leider CDA op bezoek in „De Princehof" Glipperdreef, Heemstede IJshockey. In een wedstrijd voor de Nederlandse ijshockey competitie heeft Den Bosch donderdagavond op eigen baan met 36 verloren van de Smoke Eaters uit Geleen. De tussenstanden waren: 11, 2—2 en 0—3. Er waren 2200 toeschouwers (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Gisteravond is Jum ping Amsterdam van start gegaan. Tra ditiegetrouw lieten de deelnemers hun minder ervaren paarden alvast wat aan de omgeving wennen. De grote cracks bleven in vele gevallen nog op stal. De eerste zege op het dertiende Jumping naar de oosterburen. Willibert Mehlkopf zegevierde na een snel en foutloos par cours. De Fransman Roger verraste met een tweede plaats. Raimondo d'Inzeo (Italië) bezette met de goede Bellevue de derde plaats. Tot de foutlozen be hoorden eveneens Anton Ebben met Do rian Grey (negende) en Laurence van Droogenbosch met Durosa Gaby (elfde) Tijdens het tweede springconcours maakten de Engelsen toch wel even dui delijk dat zij zich niet zonder slag of stoot aan de algemeen favoriet geachte Duitsers gewonnen wensen te geven. In tegendeel, het werd een dubbele Britse zege. Van de 33 gestarte combinaties be reikten er niet minder dan 20 de beslis sende barriage. Als een der eersten reed Annelies Drummond met haar Merely a Monarch een gewaagd maar uiterst snel parcours, dat de vele toeschouwers de adem deed stokken. Doch de combinatie DORTMUND. De zesdaagse van Frankfurt zal het waarschijnlijk zonder attractie Peter Post moeten stellen. De zesdaagsekeizer heeft namelijk van zijn arts de raad gekregen een rustpauze in te lassen en niet direct na „Dortmund" in Frankfurt weer in het zadel te klimmen. Peter Post werd in het voorjaar in Berlijn geopereerd wegens een nieraandoening. Na twee springconcoursen heeft de Westduitser Willibert Mehlkopf, hier in actie met ,fEl Toro", de leiding in het algemeen klassement van Jum ping Amsterdam. bleef foutloos en stelde een dermate snel le tijd (32.6) dat deze niet meer werd overtroffen. Uiteraard werden de nodige pogingen wel ondernomen. Wereldkam pioen David Broome maakte met Man hattan een springfout, hetzelfde overkwam de Ier Seamus Hayes met Biddlecombe. Het meeste gevaar kwam van Good Old Harvey Smith met Gold Point, die een razendsnel parcours reed met angstige kleine wendingen. Doch ook deze po ging leed schipbreuk op de onbarmhar tige klok. Zijn tijd 32.8 sec. met de oude maar zeer trouwe Kairouan legde Anton Ebben beslag op een uitstekende vijfde plaats. De uitslag is: (twaalf hindernissen, 16 spron gen, 680 meter, 108 sec., max. hoogte 1,50 meter) na barage: 1. Annell Drummond-Hay (GB) Merely A Monarch 0-32.6; 2. Harvey Smith (GB) Gold Point 0-32.8; 3. Fritz Ligges (Wdldj Robin V 0-37.4; 4. Jan-Olaf Wannius (Zwe) Shirocco 0-38.2; 5. Anton Ebben (Ned) Kairouan 0-38.6: 6 Tommy Brennan (Ier) Ambassador 0-39.3 7-8 David Broome (GB) en Seamus Hayes (Ier) Biddlecombe 4-36.6 Manhattan; 9. Paul Schocke- moehle (Wdld) Askan 4-38.0; 10.' Soenke Soenk- sen (Wdld) Agill 4141.3; 1,1. Grazioano Mancl nelli (It) Watersurfer 8-36.3; 12. Willibert Mehl kopf (Wdld) El Toro 8-36.9; 13. Jan Maathuis (Ned.) Formateur 8-39.5; 14. Jean Damman (Belg) Vasco da Gama 8-43.4 (Van onze paardesportmedewerker) DUINDIGT Zowel voor de volbloeds als voor de dravers die over meer dan een nor maal uithoudingsvermogen beschikken, liggen er zondagmiddag (1.00 uur) belangrijke kansen. Op de eerste plaats is dat de klassieke Cesarewitch, die met zijn afstand van 3600 meter verreweg de langste ren in ons land is. Hoewel in deze tijd van het Jaar de grasbaan in een soppig moeras kan veranderen zijn er toch tien moedigen, die uiteraard al ln andere rennen hebben bewezen een metertje meer of minder niet te vrezen. Favoriet in deze zware strijd is Rozenburg. Voor de topklasse van de Nederlandse draver stapel is er de Grote Stayers-prijs, die de on fortuinlijke Felix na zijn hoefontsteking weer voor het eerst in de baan brengst. De afstand ligt de hengst wel, maar of hij over de twee mijl lange afstand op de pittige Geatonka een handicap kan inlopen van veertig meter is zelfs voor zijn trainer rijder Giel van de Togt een nog niet te beantwoorden vraag. DE TIPS 1. IJsselmonde-prijs: 1. Hardy Regina, 2. In- grid Roodnoot, 3. Gretchen. W. Outs: Ivonne Mac. 3. K. J. Meinardi Memoriaal: 1. Hertogin van Gelre 2. Hurry Up 3. Fletcher D Outs: G. Eyke- lenborg. (Hezleton B Hoss Westlandia). 4. Ylbode B-prijs: 1. Detra 2. Egyptian Prin cess 3. Eric Kinley Outs: Flying Lady. 6. Duindigt's Grote Stayers-prijs: 1. Felix 2. Geatonka 3. Fire Bird W. Outs: Gudo van Bonni 7. Vanadis-prijs1. Hilda O 2. Henriette Signal 3. Fantast CH Outs: Impala. 9. Thea Cornelia-prijs: 1. Ingrid Bulwark 2. Isabel G. 3. Irma Outs: Intrepid Gi. RENNEN 2. Hoefslag Wisselbeker: 1. stal Coebergh (Fla nagan Lisa Boy) 2. Wild Cat 3. Rainitri Outs: Peace D. 5. Cesarewitch: 1. Rozenburg 2. Beemster 3. Willy. Outs: Bagheera. 8. Rozenburg-prijs1. Blue Honey 2. Tamara 3. Rose of Rostellon Outs: Moonstar. Het seizoen wordt zondagmiddag (1.00 uur) ln het Groningse Stadspark afgesloten met de tra ditionele Amateursheat om de Kiestra-Beker, waaraan het Noordelijke amateurskampioen schap is verbonden. Van het aanvankelijk grote veld zijn slechts zeven paarden overgebleven, waarvan Dandy H met een ervaren amateur dit kampioenschap in twee heats kan beslissen. Zeer gevaarlijk is de Franse hengst Quel Reve, die voor een liefhebber echter moeilijk te rijden is. DE TIPS 1. Kreutzer-prijs: 1. Impala Gregor 2. Iman Prise 3. Izegrim Outs: Issue Volann 2. Chimene Mac-prijs le afd.: 1. Gregor M 2. Isola Bella 3. Han Sprookjeshof Outs: Hompy van Hiddum. 3. J. L. Bolt-prijs: 1. Iwln Buitenzorg 2. Ingrid Hollandia 3. Hanneke V. Outs: Izanto R. 4. Kiestra le heat: 1. Dandy H 2. Feny Hollan dia 3. Quel Reve Outs: Daria DN. 5. French Mac-prijs: 1. Faycon D 2 Gert Jan Pluto 3. Fos Outs: Hazel Buitenzorg. 7. Demoiselle D-prijs: 1. Jacobus van A 2. Ja maica 3. Joop Hollandia Outs: Jericho L. 8. Important D-prijs: 1. Ereprijs 2. Happy First 3. Boarnster Outs: Fouquet. 9. Chimene Mac-prijs: 1. Izmir 2. Iris Hanover P 3. Gladiool Outs: Granito. De in de herfst onvermijdelijke vermindering van het aantal meetings heeft tot gevolg dat de nog in roulatie zijnde banen worden over stroomd met dravers. Op de dinsdagavondmee ting (6.00 uur) zijn er in tien koersen tegen de 150 paarden aan de start te verwachten. Zelfs het internationale nummer ontkomt niet aan de enorme toeloop, waardoor de met twintig meter gehandicapte paarden vrijwel kansloos komen te staan. Jan van Dooyeweerd heeft met Flet cher D de gunstigste plaats aan de start en kan dit dan ook met een zege uitbuiten. DE TIPS 1. Lovely Ingrid-prijs le afd: 1. Just in Tim® 2. Jonker Jan 3. Johannes Trix Outs: Junibes B. 2. Lady Westlandia-prijs: 1. Ike Hollandia 2. Ivoor C 3. Ici du Commerce Outs: stal Dapper (Hinde Hup). 3. Lambert Baker-prijs le afd: 1. Hoss West landia 2. Hertogin v. Gelre 3. Granda Outs: Hib- ma A. 4. Lucky Luke-prijs: 1. Gé K 2. Ivanovna Hea ther 3. Hetty Hanover Outs: Hans. 5. Lady Bond ll-prijs: 1. Fletcher D 2. Comet Volann 3. Entry Volann Outs: Eliza Harvester D 6. Lucie-prijs: 1. Ireland 2. Goalgetter 3. Hanny Hollandia Outs: Izmir. 7. La Charmeuse-prijs: 1. Draisine 2. Fred Sig nal 3. Carel Bond W. Outs: Gravin Rita W. 8. Lucky Surprise-prijs: 1. Hilda O 2. Hilda Dunst 3. Hamran Outs: Fos. 9. Lambert Baker-prijs 2e afd: 1. Galatea 8. Grace Rodney 3. Fleche Outs: Hanneke d'Aster. 10. Lovely Ingrid-prijs 2e afd: 1. Jacky Spen cer 2. Jelle v. d. Lente 3. Julia Hanover Outs: Jessico Maire. ARNHEM. Het nationale sportcen trum „Papendal" heeft zijn poorten geo pend. Welliswaar nog niet officieel dat zal gebeuren in mei van het volgende jaar maar nu reeds herbergt het zijn eerste gasten, die een prachtige sportac- comodatie tot hun beschikking hebben, alsmede geriefelijke woonvertrekken, comfortabele conversatiezalen en een res taurant, dat voorzien wordt door een mo dern geoutilleerde keuken. De gasten-van-nu, leden van bij de Ne derlandse Sport Federatie aangesloten bonden, zijn er niet alleen voor de sport. Zij zijn er ook voor de organisatie, die hoopt van hen de inlichtingen te krijgen om de onvolkomenheden, die er in elk nieuw project schuilen, weg te kunnen werken, zodat wanneer de „proefmaand" achter de rug is de gasten logeren in deze periode hier gratis Papendal aan alle eisen voldoet, welke aan een modern sportcentrum mogen worden gesteld. DEN HAAG. Het Nederlandse jeugd- elftal, samengesteld uit spelers van 18 tot 18 jaar, zal van 19 tot en met 23 januari 1971 deelnemen aan een inter nationaal voetbaltoernooi op Las Pal- ams, waarin ook de eugdploegen van Frankrijk, West-Duitsland en Las Pal mas uitkomen. Op 19 januari is Las Pal mas, waarin ook de jeugdploegen van formatie. Frankrijk speelt dan tegen West-Duitsland. De verliezers van deze wedstrijden ontmoeten elkaar op 21 januari. De finale wordt op 23 januari gespeeld. Tennis. In een wedstrijd voor de eer ste ronde van het toernooi om de koning Gustaaf beker heeft Polen in Oslo met 4—1 gewonnen van Noorwegen. Ji

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 25