Gedacht wordt aan pyromaan Geheimzinnige aan de Lange zolderbranden Nieuwstraat m Velsense gemeenteraad protesteert tegen Koninklijk Besluit Vee afgemaakt op gestrand transportschip kui HOND A-bromfiets 598. COR OLY Botsing bij Hoogovens \r BONTMANTELS PRAGENTA PELTERIJEN VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND Omstandigheden waren viermaal hetzelfde Ideeëntrofee voor staaf en draad bij Hoogovens VERONTWAARDIGD, DOCH MACHTELOOS Motie van D'66-PPR Turnfeest van sportbond GOED DRUKWERK VAN RIXEL, ZO'N DRUKKER! LANDE MANTELS OKTOBER 1970 Onrust mnm IJMUIDER COURANT advertentie (Van een onzer verslaggevers) VELSEN De leden van de Vel sense gemeenteraad hebben zich don derdagavond nu niet bepaald vleiend uitgelaten over het Koninklijk Be sluit, waarmee een schorsing wordt aeoogd van de door een groot aantal gemeentebesturen genomen beslis sing, ingevolge de Bijstandswet te koppelen aan honderd percent van bet minimumloon. Voor de betrokke nen betekent dit een verlaging van vijf percent. Naar aanleiding van een door de drie IJmondgemeenten uitge schreven persconferentie, is deze kwestie in ons blad van zaterdag 17 oktober reeds uitvoerig behandeld. Deze recente gemeenteraadsvergade ring is voor het grootste deel aan dit onderwerp gewijd geweest, waarbij tijdens de behandeling daarvan meestal een bijzonder verontwaardig de toon kon worden beluisterd. Motie Onelegant Postkantoor Standpunt PRAGENTA V eisendJ muiden Beverwijk Velsen-Noord Heemskerk Wijk aan Zee kolen,olie, COR OLY I Uitgifte Hoogovens (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. „Weer brand op een zol derbergplaats" moeten de brandweer lieden donderdagmiddag hebben gedacht, toen zij uitrukten voor een brandmelding welke hen riep naar de zolders boven de woningen Lange Nieuwstraat 442 en 448. Ladderwagen, hogedruk- en lagedrukwa- gen kwamen er aan te pas en niet ten onrechte, want toen men ir de Lange Nieuwstraat arriveerde kronkelde reeds een dikke wolk tussen de dakpannen om hoog. Een eerste verkenning wees uit, dat op de zolder links van het trappenhuis eei stevige brand woedde. Er hing een alles verstikkende rook, zodat de brandweer mannen met persluchtmaskers op en dan nog plat op hun buik liggend een eerst aanval konden doen vanuit het trappen huis, waar zelfs de ijzeren trapleuning gloeiend heet was geworden. Plotseling ontdekten zij, dat het ook achter hun rug brandde en wel in twee tegenover elkaar gelegen bergplaatsen. Dit vuur was ech ter snel gedoofd. Het gaf niettemin wel te denken. Op een gegeven moment brak het vuur door het dak en sloeg naar buiten, waar inmiddels brandweerlieden op het dak hadden postgevat ter onder steuning van de mannen binnen. De vlam men werden van twee kanten aangeval len en moesten al snel het onderspit del ven; niettemin was er voor vijfduizend gul den schade aan bouwkosten en voor vijf duizendvijfhonderd gulden schade aan op geslagen goederen aangericht. Nauwelijks was de ergste brand be dwongen en kon men met het nablussen beginnen of vanuit schoenwinkel ADO aan de Lange Nieuwstraat zag mejuffrouw L. Kop, dat uit het dak boven de woning ge nummerd 568, ook rook kringelde. Bewoners van het pand en de brandweer werden gealarmeerd. De om wonenden stelden vast, dat ook hier een dikke rookwolk in de bergplaatsen hing Zij staken onmiddellijk de handen uit de mouwen en begonnen emmers water aan te dragen. Inmiddels arriveerde de brand weer, die het blussingswerk met de ne- velstraal overnam. Hier is de schade be- perkt gebleven tot een oud vloerkleed, terwijl het plafond van de eronder gele gen woning waterschade opliep. Wel stelden brandweer en politie vast dat in een ander berghok een hoop in el- Vaar gefrommelde kranten lag met daar- poor naar de deur van latwerk een uit- gespreide krant, klaar om in brand gesto ken te worden. Kennelijk is men hier gestoord en heeft men overhaast moeten vluchten. Naar het oordeel van de politie zijn er twee mogelijkheden; óf de baldadige jeugd is schuldig; óf er is een pyromaan op pad. De gedachte helt sterk over naar de laatste mogelijkheid, indien men je- denkt, dat onder precies dezelfde omstan digheden op 19 oktober aan de Lange Nieuwstraat een zolderbrand heeft ge woed en daarvóór eveneens ondei de zelfde omstandigheden een zolderbrand aan de Heerenduinweg. Terugdenkend aan andere bijzondere brandjes, zijn er dan ook nog de onopge loste brandjes in opgeslagen stro en hooi op de landgoederen „Schoonenberg en „Waterland." Het is met het oog op dit alles, dat de politie met name de bewoners aan de Lange Nieuwstraat verzoekt onmiddel lijk te willen melden indien zich onbeken den of (baldadige) jongeren in de trap penhuizen bevinden. De bewoners van de Lange Nieuwstraat zijn verontrust. Niet ten onrechte, want het aantal kennelijk aangestoken brand jes op zolderbergplaatsen in deze gemeen te is donderdagmiddag opgelopen tot vier. Driemaal aan de Lange Nieuwstraat en eenmaal aan de Heerenduinweg en steeds in etagewoningen, waar de zolder- bergplaatsen direkt van buiten via de trappenhuizen berekbaar zijn. Eenmaal boven gekomen heeft men cu- rekt toegang tot gangetjes links en rechts^ waarop de bergplaatsen uitkomen. Het zijn hokjes van latwerk, met een dito deur, waarin de bewoners hun overtollig huisraad opslaan. Een ieder kan hier bil komen zoals nu reeds viermaal is ge bleken. „Wordt het nu geen tijd, dat hier voor voorzieningen worden petrollen vragen de bewoners zich af. Zelf kunnen zij er weinig tegen doen. Zoveel mogelijk worden voor- en achter deuren gesloten gehouden, doch als kin deren in- en uitlopen is het haast onmo gelijk steeds de achterdeuren op slot te houden. Regelmatig spelen er ook kinde ren op de zolders. Kinderen van de be woners, zodat het niet altijd opvalt, in dien men wat rumoer hoort. Gehoopt wordt, dat de gemeentelijke in stanties ergens een oplossing zullen vin den. (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. Donderdag vond in de kan tine van de staaf- en draadwalserij bij Hoogovens de jaarlijkse uitreiking plaats van de ideeënwisseltrofee. Het openings woord werd gesproken door de heer J Spijker, secretaris van de centrale ideeën- commissie, die erop wees dat deze wissel- trofee toekomt aan de afdeling die in het afgelopen jaar de meeste wedstrijdpunten vergaard heeft, door kwaliteit van de goe de ideeën en de vooruitgang in het aantal daarvan. De tweede spreker was jhr. ir. B. de Jonge, directeur produktie, die wat I dieper op de ideële en materiële kant van de ideeënbus inging. Inzendingen komen van alle niveaus en worden beoordeeld door alle niveaus. We hebben dan ook een veel betere samenwerking gekregen. De communicatie is beter", aldus de heer De Jonge, die zijn toespraak beëindigde met het uitreiken van de wisseltrofee met oor. konde aan de heer J. Langejan, bedrijfs- chef van de Staaf- en Draadwalserij, wiens afdeling met 338 wedstrijdpunten uiteindelijk als winnaar uit „de bus" was gekomen. Op een goede tweede plaats kwam Oxy- staalfabriek 2 met 321 punten en de oor konde die bij deze prijs behoorde, werd in ontvangst genomen door ir. G. A. van der Linden, bedrijfschef van deze fabriek. Met 179 wedstrijdpunten werd Warm bandwalserij 2, vertegenwoordigd door de bedrijfschef ir. W. J. Lugard, derde. ADVERTENTIE Het was druk op de Lange Nieuw straat, toen de beide branden uit braken. In minder dan geen tijd ver zamelde zich dan ook een grote massa belangstellenden om vanaf de over kant de brandweer aan het werk te zien. „Trim door gym". Zoals wij reeds hebben gemeld is er zaterdag 31 oktober, des morgens om tien uur in de gymnastiek zaal van de Adolf van Nassauschool een conditietraining van de turnvereniging „Santpoort". Men kan zich hiervoor tele- fonisch aanmelden onder nummer 02550- 11997. GROOT OFFSET BOEKDRUK KLEIN OFFSET Oosterdninweg Telefoon 02550 Zo sprak de heer Kruisman (CPN) van „een schandaalbesluit, dat niets men selijks ten grondslag heeft". Hij achtte het daarom wenselijk de hiervoor verantwoor delijken eens in hun nekvel te grijpen en daarna in een der krotten van Oud-I Jmui- den onder te brengen, met niet meer geld tot hun beschikking dat volgens hen voor een menselijk bestaan voldoende is. „Ik neem aan dat zij zich reeds na enkele we ken in het trapgat zullen verhangen, als het verrotte hout hen tenminste nog zou dragen", veronderstelde de heer Kruisman. i De rechtstreekse aanleiding tot deze ge dachtenwisseling vormde een door de heer Van Horick namens de D'66-PPR-frac- ties ingediende motie, waarin onder meer wordt vastgesteld dat het schorsingsbesluit ten onrechte vooruitloopt op de beslissing van de Staten Generaal over het aanhangig gemaakte wetsontwerp. De samenstellers zijn verder van mening dat hier sprake is van aantasting van de bestaanszekerheid van een bevolkingsgroep, nu eind 1970 ten gevolge van een scorsingsbesluit de al sedert 1968 geldende bijstandsberekening dient te worden herzien en het rechtsgel dig vastgestelde bedrag verlaagd. De motie besluit met het voorstel deze bezwaren ter kennis te brengen van de mi nister en de staatssecretaris van sociale za ken en volksgezondheid, om hun daarnaast met klem te verzoeken het Koninklijk be sluit uit te stellen, tot het wetsontwerp de beide Kamers en de Staten Generaal is ge passeerd. Tenslotte wordt verzocht de le den hiervan met het standpunt van de Vel sense gemeenteraad op de hoogte te stellen sterke arm het uitvoeren van een eerder verleende opdracht onmogelijk wordt ge maakt. Vandaar dat hij namens beide frac ties kon toezeggen de motie te zullen on dersteunen. Evenals de heer Hoek (PSP), die daar bij het besluit wilde kwalificeren als „een voor deze tijd schandelijke maatregel", vooral in een gebied als de IJmond, waar toch over het algemeen sprake is van een vrij hoog loonniveau. Daarom was spreker nieuwsgierig naar wat er zou gebeuren; wanneer men hier vasthoudt aan de be staande regeling. „Krijgen we dan mis schien een soort regeringscommissaris?" informeerde hij. Nadat ook ir. Schoonkind zich na mens de VVD volledig achter de motie had geschaard, gaf de heer VanOsvanden Abeelen (PvdA) eerst uitdrukking aan zijn vrees, dat de heer Algra zou gaan op treden als „advocaat van de duivel". Ge lukkig was hy echter aan het slot van zijn betoog toch weer goed terecht gekomen. Ook had de heer Van Os enige kritiek op de redactie van de motie, waarvan de stijl hem te ambtelijk en te formalistisch was, zodat hij hierin liever een hartstoch telijker toon had beluisterd. Voorts be treurde spreker het geen standpunt van het college in deze kwestie te hebben ver nomen. „Is dit er, getuig er dan van", ad viseerde de heer Van Os, die niettemin ver klaarde zich met zijn fractie eveneens achter de motie te zullen scharen. 29, IJmniden 1 47 68 De eerste die op deze motie reageerde was de heer Algra, die als gevolg van het destfjds gezamenlijk opgestelde verkie zingsprogramma sprak namens de fracties van de Prot.-Chr. en de KVP. De heer Algra meende het ontstaan van dit Konink lijk Besluit te kunnen beschouwen als het resultaat van de uiteenlopende normen, welke in de diversen gemeenten worden gehanteerd. Hiervan zijn onderling ver schillende uitkeringen het gevolg geweest en spreker kan zich aldus wel enigszins voorstellen dat men bij het streven naar een goed sociaal beleid poogt hier enige veranderingen in aan te brengen. Desondanks wilde de heer Algra in dit geval spreken van een „onelegante inkon- sekwentie", omdat op deze wijze met de een lichte aarzeling, meende de wethouder een dergelijk optreden toch als een vorm van chantage te moeten beschouwen. Vooral omdat hier tot dusver slechts vier gemeenten bij zijn betrokken: Velsen, Be verwijk, Heemskerk en Middelburg, ter wijl toch in tientallen andere Nederlandse gemeenten eenzelfde norm wordt toege past. „Moeten we soms als afschrikwek kend voorbeeld dienen?", vroeg de wet houder zich daarom af. In ieder geval is hier thans wel degelijk sprake van een Koninklijk besluit, waar geen enkel beroep meer op mogelijk is. Wanneer het college de bestaande regeling dus zou continueren, moet het verschil uit eigen zak worden bijbetaald. Daarom was deze motie het college bijzonder welkom en bestond er ook van deze zijde geen enkel bezwaar het stuk naar Den Haag door te zenden. Ook door de raad werd hier uiteindelijk unaniem toe besloten. De heer Drukker (P.v.d.A.) kwam nog even terug op het antwoord, dat hij van het college had ontvangen op zijn vragen over de opheffing van het post kantoor in Santpoort-Noord. Hij bleef daarbij van mening dat op deze manier bij de P.T.T. de commercie ten koste van het dienstbetoon zal gaan overheersen. „Natuurlijk heeft het college een stand punt", antwoorde wethouder Van Leeuwen, dat volgens hem duidelijk ge noeg kenbaar was gemaakt in het aan de betrokkenen toegezonden schrijven. Ook hij betreurde het Koninklijk Besluit, waar door een gemeentelijk beleid wordt getrof fen dat nota bene op de wet is gebaseerd. Vervólgens gaf de wethouder een uit voerige uiteenzetting van de manier, waar op in Velsen de bijstandsregeling wordt gehanteerd, hetgeen zoals bekend geschiedt op basis van honderd percent van het mi nimumloon. Voor de IJmond kan dit niet eens bijzonder royaal worden genoemd, omdat het leefpatroon hier nu eenmaal beduidend hoger ligt dan elders. Daarby onthulde spreker nog van Den Haag uit al eerder door een hoge ambte naar over deze kwestie te zijn benaderd, waarby toen reeds met schorsing van het besluit werd gedreigd. Zy het dan ook met PORT GLASGOW (Schotland). Een Schotse veearts is gisteren per helikop ter naar het Nederlandse veetransport schip „Hereford express" gevlogen, dat twee dagen geleden op weg naar Noord- Ierland, tussen Schotland en Ierland op de rotsen is gelopen. Hij heeft dertig koeien afgemaakt, die bij het vastlopen van het schip gewond en in paniek ge raakt waren. Het 500 ton metende schip heeft 262 koeien aan boord. Volgens de veearts zullen er nog meer afgemaakt moeten worden, omdat door de stranding de luchtverversing is uitgevallen. In het be- nedenruim is een aantal koeien verdron ken. Het schip maakt 30 graden slagzij. Het is door de bemanning op de kapitein en de stuurman na door de bemanning ver laten. sa Eerst even kijken bij Breestraat 145 BEVERWIJK Onze 40-jarige ervaring is UW garantie Standard Black Diamond Nertsmantel 5200,— Nertsstukken mantel.f 1175.— Nerts Chevrette 775.— Hongaars Lam f 565.— Nerts hoeden f 165.— Voorts enorme kollektie BONTMANTELS in alle prijsklassen BONTWERKERIJ (sinds 1929) Breestraat 145 - Beverwijk Tel. 0 2510 -28075 (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. De groep Turnen van de sportbond IJmuiden houdt zondag 1 no vember in de Sporthal Zeewijk een drie kamp voor de jeugd van 8-12 jaar. Hier aan zullen circa 300 jonge leden deelne men van de bij de Nederlandse Culturele Sportbond aangesloten gymnastiekvereni- gingen. De jongens zullen uitkomen aan het laagrek, op de lange mat en op kastsprin- gen, de meisjes zullen behalve eveneens kastspringen ook nog een vrije oefening uitvoeren en uitkomen op de evenwichts- balk. Men komt uit in groepen van 8 tot 14 deelnemers. De opmars zal zijn om 10.15 uur, de wedstrijden zullen duren van 10.30-12.30 uur en van 13.30-15 uur. In de middag pauze zullen acht dames en heren van „Olympia" Aalsmeer een demonstratie trampolinespringen geven. Hierbij bevin den zich een aantal Nederlandse kam pioenen. Direct na afloop van de wed strijden, dus om 15 uur kunnen liefheb bers uit het publiek, in afwachting van de jury uitspraak, zich onder leiding van ge noemde trampolineploeg, eveneens wagen aan trampolinespringen. Het turnfeest zal worden besloten met een muzikaal showprogramma voor de jeugd. VRIJDAG 30 OKTOBER Dorpskerk, Burg. Enschedélaan, Sant- poort-Nrd., 19.30 u. ingebruikneming nieu we orgel. 't Braambos, Zeeweg, IJmuiden-Oost, 20 u. contactbijeenkomst „Wereldwinkels". Fauna Felisena, 20 u. in Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, le denvergadering, film. Sporthal Zeewijk, IJmuiden, 19.30-23 u. volleybal- en basketbalcompetitie. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden 19-21.30 u.; filiaal Spaarn- berg Wüstelaan 79, Santpoort-Noord 19- 21.30 u.; filiaal Willemsbeekweg 96, IJ muiden-Oost, 19-21 uur, filiaal Wijker- straatweg 177, 19-21.30 u. ZATERDAG 31 OKTOBER De Vogelvrienden, 20 u. in café Kraak, Marktplein, IJmuiden, kienavond, muziek- duo Black and White. Bibliotheken, openbare leeszanl en bi bliotheek, Plein 1945 IJmuiden en de filia len Spaarnberg (Wüstelaan 79) in Sant poort-Noord en Wijkerstraatweg 177 in Velsen-Noord, zijn open van 10-12.30 uur. Velserbad, Briniostraat 18, 6.30-8 u. ge mengd zwemmen; 8.15-8.45 u. zwemles sen; 8.45-10 u. en 10.30-11.45 u. gemengd zwemmen; 13.10-14 u. gereserveerd; 14- 15.30 u. gemengd zwemmen; 16.15-16.45, 16.45-17.15 u., 17.15-17.45 u„ 18.15-18.45 u. en 18.45-19.15 uur zwemlessen; 19.30-20.40 uur gemengd zwemmen; 20.45-22 uur: Zwemver. VZV. De Brulboei, Kanaalstraat 228, kinder clubs. IJmuider Harmonie, in het gemeente lijk vergaderlokaal aan de Abeelenstraat 14-16 u. opleiding leerlingen en jeugd IJmuider Harmonie. Allison, jongerensociëteit, Kanaalstraat, IJmuiden, 20 u. „The Wantem". Sporthal Zeewijk, IJmuiden. 9-10.30 u. instuif 18 jaar en ouder, 10.30-12 u. instuif 15-18 jaar, 12-16 u. badmintonver. Velsen (jeugd), 16-18.30 uur basketbalcompetitie (jeugd). VRIJDAG 30 OKTOBER De Slof, Raamveld. 20 u. open klaverjas- SOOS. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hendrik Burgerstraat 70, Arendsweg 61 en Am- stelstraat 44: volwassenen 19-21 u.; Par- mentierstraat 2: jeugd 18.30-20.30 u. ZATERDAG 31 OKTOBER De Slof. Raamveld. 12 u. start Kasteel Assumburg-mars van de De Zwervers. De Kelder, Hilbersplein. 20 u. discotheek. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 10-12 en 13.30-15.30 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hendrik Burgerstraat 70, Arendsweg 61 en Amstel- straat 44: volwassenen 10-12.30 u.; Stum- phiusstraat 46: jeugd 10-12.30 u. VRIJDAG 30 OKTOBER Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker straatweg. Geopend 19-21.30 u. ZATERDAG 31 OKTOBER Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker straatweg. Geopend 10-12.30 u. Buurtcentrum De Mei, Geelvinckstraat 28. 14 u. discofilmmiddag (13-15 jaar), 20 u. discofilmavond (vanaf 16 jaar). Wethouder Kolkman bracht hem echter onder het oog, dat de Inwoners van dit deel van de gemeente juist op een meer I t centraal gelegen postkantoor hebben aan- l-I r» \rpri nPfl CllTGD gedrongen. Bovendien wordt door de 1 1 a 1 1W P.T.T. nog naar twee agentschappen ge streefd, die in vele gevallen meer voldoen dan een verouderd kantoor. Volgens de wethouder bestaat er dus geen enkele re den voor een vermindering van de ser vice bevreesd te zijn. Bij de benoeming van de leden voor de adviescommissie - woonruimteverdeling werd het door de heer Zuurbier (D '66-P.P.R.) betreurd, dat hierbij weer geen namen van jongeren konden worden aangetroffen. Wethouder Van Leeuwen voelde dit eveneens als een gemis, maar er waren hiervoor noch bij de P.J.C., noch bij de vakorganisaties ge schikte kandidaten voor handen geweest. Vandaar dat de wethouder zich gaarne voor suggesties aanbevolen houdt, want „er blijft een stoel open voor een aan vaardbare kandidaat". Tenslotte ging de raad nog akkoord met het verlenen van subsidies voor het res taureren van de panden Kerkesingel 5 en Zuiderdorpstraat 15 („Het Roode Hert"), waarbij drs. Kraetzer (K.V.P.) niet kon nalaten zijn waardering onder woor- Vr«oag venr«»iieii v»» den te brengen voor de particulieren, die- Rotterdam; Kalliope, West-lndië; Eva Sif, Ply bereid zijn tot het brengen van financiële I mouth: Antwerpen: Hunnau. Fiixborough. offers voor de reconstructie van Oud-Vel- sen. Donderdag aangekomen in IJmuiden: Amstel- stroom, Huil; Liberiakust, Dakar; Emsland, Lo westoft; Brigitte Grebe, Noordzee, IJmuiden; Lisa T, Gaisborough; Banana, Antwerpen; Zaan- stroom, Felixstowe; Coeta, Par; Martin Schro der Antwerpen; Cinbrla, Dagenham; Prinsen- beek, Grangemouth; Barfonn, Barcelona; Hait- habu, Felixstowe; Metre, Sherneas; Fiducia, Londen; Inspecteur Melema, Londen; Vedette, Londen; IJmuiden; Hunnau. Willemshaven; Ber- gille, Gothenburg; Loudima, Dakar; Tor Scandia Immingham. Donderdag vertrokken van IJmuiden: Hebe, Nobel, Londen; Lireco, Stockholm; Poolster, MalmöSisak, Duinkerken; Pavonis, Falmouth, IJmuiden; Roerdomp, Shoreham, IJmuiden; At- Dover, IJmuiden; Wib, Emden, IJmuiden; Fionia, Mancheester; Charlotte Bastiian, Flix- borough; Mount Eden, Port Salazar; Caravella, Helsingborg, IJmuiden; Horn, Noordzee, IJmui den; Menna, Rotterdam; Marie, Londen; Brinda, Duinkerken; Amstelstroom, Huil; Borelly, Rot terdam; Brigitte Grebe. Southampton, IJmuiden; Frema. Berwick; Novel, Delfzijl: Chantenay, IJmuiden; Matios, Rotterdam; Hebe, Helsinki; Stavoa, Grava; Calchas, Rotterdam; Ilias, Rot terdam: Nieuwland, Rotterdam: Zaanstroom, Flixstowe; El Pison, Emdes; Andros Castle, Mon rovia; Brigitta, Harlingen: Casimir ie Quellec. Rotterdam; Aaltje Rotterdam. Vrijdag aangekomen in IJmuiden: Hendrika, Rotterdam: Zoe-G. Antwerpen; Arta Rouen. Vrijdag vertrokken van IJmuiden: Nautica, VRIJDAG 30 OKTOBER Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 19-21 u. ZATERDAG 31 OKTOBER De Lichtboei. Maasstraat. 14 u. jeugd- I film, 19.30 u. jongerenprogramma (vanaf 13 jaar). De Schakel, Maerelaan. 14 u. opening peuterspeelzaal. Zaal Dam, Ruijsdaelstraat. 20 u. verga dering Jehova's getuigen. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 10-12.30 u.; Ruijs daelstraat 7: jeugd 10-12.30 u. VRIJDAG 30 OKTOBER Verenigde openbare bibliotheek, De Zwaanstraat 4a. Geopend 19-21 u. ZATERDAG 31 OKTOBER Verenigde openbare bibliotheek, De Zwaanstraat 4a. Geopend 10-12.30 u. ADVERTENTIE MAAR IN iioCM GfVAl 'I mm i (Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan). ADVERTENTIE verkoopt van heden t.m 14 november en zo lang de voorraad nog strekt met volledige garantie sportmodel, 3 versn., met voor- en achtervering, chroom tank voor de ongelooflijke prijs van NERGENS IN NEDERLAND VINDT U DAT Alleen bij Breestraat 108 Beverwijk kennemerlaan 150, telefoon 10745*. ijmuidee (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. Een 41-jarige hulpverlader uit Egmond aan Zee, bij Hoogovens werk- zaam in de staaf- en draadwalserii. fun geerde donderdagavond tijdelijk als bij rijder op een vrachtauto. Op het moment dat deze wagen een der gebouwen bin nenreed. kwam er juist een lokomotief I naar buiten, waardoor tussen beide voer tuigen een botsing ontstond. Ten gevolge hiervan moest de bijrijder met een ~ib- kneuzing en een hersenschudding door de ongevallen dienst naar het Rode Kruis- ziekenhuis in Beverwijk worden overge bracht. De uitgifte van f50 min., 8 pet. 5-jarige gulden „notes" ten laste van Hoogoven» NV tegen een'koers van 99'/j pet. is op de eerste dag van inschrijving geheel vol- tekend, zodat de inschrijving op donderdag is gesloten. De plaatsing is geschied bij niet-ingeze- tenen van Nederland en van de Verenigde Staten. Zij werd verzorgd door een syndi caat van banken onder leiding van Alge mene Bank Nederland en Amsterdam-Rot- terdam Bank, waarvan ook deel uitmaak ten bank Mees en Hope en Pierson, Hel dring en Pierson.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5