VVD zonder akkoord-vooraf niet in Kalloo wijst Progil af Postroof: buit twee miljoen nieuwe regering ESP, nieuwe partij v an radicale confessionelen Zuidmoluks protest HEc m Auto tegen drie doden boom; Internationale samenwerking nodig PROF. STEENKAMP (KVP): NEGEN VERSCHILPUNTEN Meldkamer moet uitbreiden Eén van de 82 persoonlijkheden van British Leyland. De eigenzinnigste auto-industrie van Europa. PRINS BERNHARD OP TOERISTENCONGRES: Liever met PvdA dan met VVD in kabinet Nu 16 slachtoffers na brand in Wagenborgen MAANDAG 2 NOVEMBER 1970 2 V erschilpunten Geweldloze defensie Mentaliteit Politiek onverstandig" „Lood om oud ijzer" Si ■g= SE Hoop geld K V P-jongeren (Van onze correspondent) BRUSSEL. De gemeenteraad van het plaatsje Kalloo in Oost-Vlaanderen waar de Belgische vestiging van het Pro- gil-bedrijf zou komen, heeft in een mo tie z(jn afkeuring bekendgemaakt over die vestiging op het grondgebied van de gemeente. De afwijzing steunt op de „ernstige bedreiging inzake milieuveront reiniging en van I" t gevaar van moge lijke ontploffingen." Men heeft er bij staatssecretaris Vle- rick op aangedrongen dat op het grond gebied van Kalloo en omgeving in het al gemeen geen fabrieken zouden worden op getrokken zonder dat alle door deskundi gen nodig geachte maatregelen worden getroffen om de gezondheid en het leef klimaat veilig te stellen. Men meent te kunnen vaststellen dat de vestiging van t de zwavelkoolstoffabriek Progil een ern stige bedreiging inhoudt. De burgemeester van Kalloo heeft op de persconferentie van onder-minister Vlerick donderdag in Sint Niklaas mede gedeeld dat deze kleine gemeente zelf een bedrag van bijna 7000 besteedt om een onderzoek in te stellen naar de gevaren van een eventuele Progil-vestiging. De bestendige deputatie van de provin cie Oost-Vlaanderen (provinciale griffie) heeft nog medegedeeld dat zij tot nu toe op geen enkele manier kennis heeft van om het even welk dossier over de ves tiging van Progil in Kalloo. WATERINGEN. De acht postzakken, die vrijdagochtend in Wateringen uit een vrachtauto zijn gestolen door drie over vallers, bevatten ongeveer anderhalf mil joen gulden aan geld en ongeveer een half miljoen gulden aan sieraden en an dere geldswaardige zaken. Majoor J. van der Ban uit Gouda van de rijkspolitie in Den Haag, die het on derzoek leidt, heeft dit zondagavond me degedeeld. Hij vertelde, dat het onder zoek uiterst moeizaam verloopt. De be handeling van postzaken loopt namelijk over vele schakels en zowel bij het be trokken particuliere expeditiebedrijf als bij de uitgebreide staf van beambten en helpers van het PTT-expeditiekantoor in het Laakkwartier in Den Haag kunnen zowel tipgevers als daders worden ge zocht. En uiteraard kan een losse opmer king ook ergens in de onderwereld te rechtgekomen zijn. Vijftien rechercheurs van de rijkspolitie en de postale recher che nemen aan de nasporingen deel. In een van de postzakken bevond zich een geldzending van ongeveer een half miljoen gulden van de Amrobank in Rot terdam, bestemd voor de Westland- «e bankkantoren. Het is nu inderdaad wel gebleken, al dus majoor Van der Ban, dat aan een der gelijk postaal geldvervoer grote risico's zijn verbonden. Het was echter zoveel jaren goed gegaan, dat men op den duur nauwelijks meer dacht aan de mogelijk heid van roof, zelfs niet na de grote trein- roof in Engeland. (Van onze parlementsredactie) LUNTEREN De fractieleider van de VVD in de Tweede Kamer, mr. Geertsema, rekent op een gesprek met de drie confessionele partijen over de voortzetting van de regeringssamenwerking zodra deze partijen op 12 december hun gemeenschappelijk urgentieprogramma hebben vastge steld. Leidt dat gesprek, waartoe de VVD de uitnodiging al dit voorjaar verzond, niet tot overeenstemming over de hoofdpunten van een regerings programma, dan is voor hem daarmee automatisch de mogelijkheid af gesneden om na de verkiezingen nog met de drie partijen in zee te gaan. De V.V.D.-fractieleider zei dat zater- confessionele partijen en. de V.V.D. on- dagavond op een congres van de libeale jongerenorganisatie JOVD in Lunteren, waar hij met K.V.P.-senator prof. Steen kamp discussieerde over de programma's van beide partijen. Wordt er met de V.V.D. geen overeenstemming bereikt dan houdt mr. Geertsema slechts de vorming van een confessioneel minderheidskabi net voor mogelijk. De P.v.d.A. zal haar anti-K.V.P.-resolutie zijns inziens hooguit vervangen door stringente voorwaarden waaraan de K.V.P. niet zonder forse knie buigingen zal kunnen voldoen. Mr. Geertsema weigerde er op voor hand vanuit te gaan dat de V.V.D. geen antwoord op haar uitnodiging zal krijgen en er dus geen gesprek komt. Daartoe door enige V.V.D.-jongeren uitgedaagd, zei hij: „Het zou bovendien erg onfat soenlijk zijn nu al te zeggen wat de V.V.D. in dat geval zal doen." Prof. Steenkamp verklaarde dat de drie confessionele partijen rond Kerstmis „alle constructieve partijen" hun visitekaartje zullen presenteren. Conclusies zijn er vol gens hem evenwel niet vóór maart te trekken, omdat de P.v.d.A. pas in februa ri haar programma definitief vaststelt. De K.V.P.-senator weigerde ook persoonlijk te zeggen met wie hij het liefst in zee zou gaan. Prof. Steenkamp, die het nieuwe pro gramma van de K.V.P. heeft ontworpen, kwam met negen punten waarop zijn pro gramma verschilt van dat van de V.V.D Die geschilpunten waren voor mr. Geert sema- echter niet zo wezenlijk dat daar mee een nieuwe samenwerking tussen de SCHIEDAM. De Centrale Meld- en Regelkamer van Rijnmond zal begin maart 1971 een nieuw alarmeringsnummer met meer telefoonlijnen in gebruik nemen, om op drukke dagen de vele klachten over luchtverontreiniging beter te verwerken. Via de klachten telefoon van de centrale meld- en regelkamer van het openbaaf lichaam Rijnmond, komen onder kritieke weersomstandigheden honderden meldin gen van overlast door luchtverontreiniging binnen. Aangezien het klachtennummer slechts over één lijn beschikt, kunnen, zeker bij honderden meldingen per etmaal, een groot aantal van deze meldingen niet wor den opgenomen door de dienstdoende op sporingsambtenaren. (Van onze parlemtsredactie) AMSTERDAM. Een honderdtal con fessionele radicalen heeft zaterdag in Amsterdam opnieuw een politieke partij opgericht. Naast de reeds bestaande Po litieke Partij Radicalen (P.P.R.) is de Evangelische Solidariteits Partij (E.S.P.) gesticht. De P.P.R. is ontstaan in katho lieke kring, de E.S.P. is opgericht door radicalen die voornamelijk afkomstig zjjn uit de A.R.P. Maar: „Wij vragen niet meer of zij protestants of katholiek zijn," zo werd gezegd. Deze groep radicalen heeft gewacht met het oprichten van een nieuwe partij tot duidelijk was geworden of de huidige con fessionele partijen toch zouden gaan be sluiten tot een samenwerking met de P.v.d-A. en tot duidelijk was welke rich ting de P.P.R. zou gaan. Volgens drs. W. B. Herstel uit Amsterdam, die tot voorzitter van de E.S.P. werd gekozen naast drs. J. P. Feddema, die vice-voor- zitter werd, is het „in beide gevallen mis gegaan." In de inleiding van het E.S.P.-program- ma wordt gesteld dat de E.S.P. „als uit gangspunt en inspiratiebron voor het po litiek handelen de verblijdende boodschap van het evangelie" neemt en de huidige orde wil onvormen tot een rechtvaardiger maatschappij, zodat een ieder tot zijn recht kan komen. De Evangelische Soli dariteits Partij zal met name in de bres springen voor de sociaal zwakkeren, on- machtigen en minder bevoorrechten. Aan een verdere democratisering van het be drijfleven wordt tevens gekoppeld een so lidariteit met de minder bevoorrechte landen. Ook over de defensie en de NAVO heeft de E.S.P. zich reeds een mening ge vormd. Binnen de komende vier jaar moet Nederland zien te bereiken dat de NAVO de belofte doet nooit ABC-wapens te zullen gebruiken, de conventionele be wapening zal verminderen en het lidmaat schap van Portugal en Griekenland zal opzeggen. Gebeurt dat niet dan moet ons land zelf het lidmaatschap opzeggen. In het programma wordt de geweldloze defensie gepropageerd. De jaarlijkse be groting van defensie zou met ongeveer 3 percent per jaar moeten a fnemen ten gunste van een streven naar een alter natief verdedigingsstelsel. Hoewel de E.S.P. alles voelt voor een samenwerking met partijen als de P.v.d.A., D'66 en de P.P.R. wijst zij het initiatiefvoorstel van deze drie voor de invoering van een districtenstelsel af. Ook tegen een verhoging van de kies drempel (een initiatiefvoorstel van de K.V.P.-fractie) is de E.S.P. gekant. In de oprichtingsvergadering waren ongeveer honderd personen aanwezig. De E.S.P. is vastbesloten mee te doen aan de komende Kamerverkiezingen. mogelijk zou worden. Zelfs over vraag stukken als abortus, defensie, woning bouw en inkomenspolitiek is volgens hem overeenstemming mogelijk. Mr. Geertsema stemde zelfs in met een stijging van de belastingdruk. Een voor stel van de JOVD om in het V.V.D.-par- tijprogramma op te nemen dat de belas tingdruk jaarlijks met een half percent moet worden opgevoerd, noemde hij „een mijlpaal in de geschiedenis van de V.V.D. die mij zeer wel is." Ook stelde hij zich zeer soepel op tegenover de confessionele wensen voor een fusiecode, een hogere successiebelasting en een doorlichting van de defensietaak. Mr. Geertsema ging ook akkoord met een ontsnappingsclausule in de wet die de burger straks een automa tische correctie van de belastingtarieven op inflatie zal garanderen. Prof. Steenkamp voerde echter aan dat niet alleen een programma, maar ook de mentaliteit, die een partij demonstreert, voor de drie confessionele partijen een rol speelt bij de keuze van een vierde partner. Het gaat er ook om, zei hij, of men aanpassend, corrigerend wil rege ren of een creatief en ingrijpend beleid wil voeren. De K.V.P.-senator zag overi gens niet alleen geschilpunten met de V.V.D., maar ook met de P.v.d.A. Hij zette zich af tegen de P.v.d.A.-wensen voor een ongelimiteerde abortus, een na tionale gezondheidsdienst, de gekozen burgemeester, 2 percent ontwikkelings hulp, de overheidsdeelneming in margi nale industriebedrijven, de financiering van de sociale verzekering uit de belas tingmiddelen, de weigering om de nomi nale belastingprogressie terug te geven en het accent dat deze partij op de directe belastingen legt. Prof. Steenkamp begreep ook niet waarom de P.v.d.A. tegen de wet-Veringa heeft gestemd. De koppeling, die de P.v.d.A. heeft gelegd tussen invoering van een districtenstelsel en de rechtstreekse verkiezing van de kabinetsformateur vond hij jammer en politiek onverstandig. Mr. Geertsema zag in die koppeling zelf een nieuwe anti-confessionele reso lutie, omdat de drie partijen er gezamen lijk mee de verkiezingen willen ingaan, hoewel de confessionele partijen met na me van die gekozen formateur niets wil len weten. Mr. Geertsema zei nog steeds de K.V.P. als grootste partij te beschou wen als de eerst geroepene om een pre mier te leveren. In theorie komt daarna de V.V.D. en pas dan de A.R.P. De voorzitter van de JOVD, drs. D. Dees, zei, dat uit het confessionele kamp met name mr. Biesheuvel, de mogelijk heden van stembusakkoorden kleineert. „Als de confessionele partijen het onaan trekkelijk vinden om met de V.V.D. te regeren, zullen ze dat tijdig vóór de ver kiezingen kenbaar moeten maken. Als dat niet gebeurt, doet de V.V.D. er goed aan als premie op deze lafheid en dit opportunisme ofwel het leveren van een premie op te eisen, ofwel sterke program matische eisen te stellen ten aanzien van de zedelijkheidswetgeving of in het ergste geval samenwerking te weige ren. Door zonder meer weer in het con fessionele bootje te stappen, zou de V.V.D. zich opwerpen als filiaal van een lood- en oud ijzerbedrijf, waarvan mr. Bies heuvel de ongekroonde koning meent te zijn", aldus de heer Dees. ABBENBROEK Drie personen zjjn zaterdagavond in Abbenbroek om het leven gekomen toen de auto waarin zjj zaten uit de bocht vloog en tegen een boom bot ste. Het zjjn de 26-jarige Ph. Voogt, de I9-jarige P. H. van der Plas, beiden uit Zwartewaal, en de 18-jarige C. Vermeulen uit Heenvliet. Alle drie waren op slag dood. Een vierde inzittende werd ernstig gewond, terwijl een vjjfde lichte verwon dingen opliep. DEN HAAG De 72-jarige heer A. J. Krop uit Den Haag en zijn 61-jarige echtgenote zijn zondagavond bij een ver keersongeval om het leven gekomen. Als gevolg van het niet-verlenen van voor rang kwam hun auto in botsing met een andere auto. EINDHOVEN Op een kruising in Eind hoven zijn in de nacht zan zaterdag op zondag een personenauto en bestelwagen in botsing gekomen. De 58-jarige A. Leenders uit Eindhoven, inzittende van de bestelwagen, overleed zondagmorgen aan zijn verwondingen in het ziekenhuis. Zijn 34-jarige zoon, bestuurder van de wagen, werd ernstig gewond, evenals de beide andere inzittenden van de perso nenauto. DEN HAAG In Bemmel is zaterdag avond een man om het leven gekomen die uit een rijdende auto wilde stappen. De bestuurder wilde zijn onder invloed van alcohol verkerende passagier naar binnen trekken en verloor daarbij de macht over het stuur. De auto reed tegen ADVERTENTIE De Jaguar XJ6. Wi8 meent dat geld niet gelukkig maaktzou dezer dagen eens moeten binnenstappen in wat wij noemen „the private world of the Jaguar XJ6". Bij de prijs inbegrepende technische know-how die British Leyland in al z'n auto's stopt - van Jaguar tot Rover, van Triumph tot MG. 1 k<:. wAy-v British Leyland Nederland, Qoudaf®" Austin-Jaguar-Triumph-Leyland-MG-Morris-Rover een lantaarnpaal, waarbij de half uit het voertuig hangende passagier uit Gendt, tussen het portier en de carrosserie be kneld raakte. Hij was op slag dood. BRUINISSE De 36-jarige C. A. Klabbers uit Utrecht, is zaterdagmiddag op de weg naar de Grevelingendam in de omgeving van Bruinisse bij een aanrijding uit zijn auto geslingerd. Hij was op slag dood. De heer Klabbers verliet met zijn auto een file en begon, toen hij een tegen ligger zag naderen» te remmen. De auto slipte, waardoor hij dwars op de voor hem verkeerde rijstrook kwam te staan. Hij werd daarbij in de flank aangereden door een personenauto, bestuurd door een vrouw uit Geersdijk, die bij het on geval licht gewond werd. Een inzittende van de auto van het slachtoffer werd eveneens licht gewond, alsmede twee in zittenden uit de auto van de vrouw. BERGEN De 24-jarige Th. Driessen uit het Limburgse Tienray is zondagnacht omgekomen toen hij even buiten de be bouwde kom van Tienray, naast zijn fiets liep en door een achteropkomende auto werd aangereden. BARNEVELD De 16-jarige M. van den Brink uit Lunteren is in de nacht van zaterdag op zondag op zijn bromfiets in Stroe tegen een boom gereden. Hij was op slag dood. WONSERADEEL In Wonseradeel is de 62-jarige H. C. Schutte uit Amsterdam zaterdag met zijn bromfiets tegen een tegemoetkomende auto gebotst toen hij naar links uitweek. Hij overleed aan zijn verwondingen. HOENSBROEK De 28-jarige L. Rama kers is zondagmiddag in zijn woonplaats Hoensbroek bij een verkeersongeval om het leven gekomen. De man kwam met zijn personenauto in botsing met een tegenligger. WIJK EN AALBURG Zaterdagmiddag is in Wijk en Aalburg de 7-jarige R. Schmidt uit Rijswijk om het leven ge komen. Het kind stapte uit een „rijdende winkel", werd aangereden door een autd en was op slag dood. DEN HAAG Bij Lekkerkerk is zaterdag avond een auto, bestuurd door een 32- jarige man uit Krimpen aan de IJssel geslipt. De automobilist werd uit de auto geslingerd en verdronk in een langs de weg lopende sloot. Een andere bij het ongeluk betrokken auto raakte eveneens in de sloot. De bestuurder en zijn twee kinderen konden gered worden. AMSTERDAM. Voorkomen moet worden dat in de toekomst massatoerisme leidt tot ernstige ingrepen of erger in landelijke, natuurlijke gebieden. Deze waarschuwing uitte vanmorgen prins Bernhard in zijn openingstoespraak van het veertigste congres van de American Society of Travel Agents (ASTA), waar aan in het RAI-Congrescentrum in Am sterdam door 2500 „top-toeristen" wordt deelgenomen. De ASTA is een vakorganisatie die in 1931 in de Verenigde Staten werd opge richt. Oorspronkelijk was zij bedoeld voor beroepsreisagenten in de V.S., maar zij is uitgegroeid tot een organisatie met 10.000 leden, verdeeld over 100 landen. Prins Bernhard schetste de explosieve naoorlogse ontwikkeling van het toeris me, die jaarlijks een vreedzame migratie is van miljoenen mensen. De toegenomen welvaart en het steeds makkelijker wor dende transport zijn hier de oorzaak van. De prins zei dat het economisch belang van het toerisme niet moet worden onder schat. In vele landen zijn de inkomsten uit het toerisme een belangrijk onderdeel van de betalingsbalans. In veel gevallen nemen de inkomsten uit het toerisme meer in omvang toe dan die uit ex port van goederen of anderszins. Hij wees er voorts op dat ook de ontwikuelings- landen een rol in het toerisme zijn gaan spelen. In het verleden is in deze landen dikwijls economische ontwikkeling ge zocht op het terrein van industrialisatie en landbouw en werd onvoldoende aan dacht besteed aan de mogelijkheden, die het toerisme kan spelen in de verlangde economische groei. Prins Bernhard wees onder meer op de sociale en culturele aspecten van het toerisme. Vervolgens nam hij de toekomst ervan onder de loep, daarbij wijzend op mogelijke verkorting van werktijd, langere vakanties en de toene mende capaciteit van vervoermiddelen, speciaal het vliegtuig. Hij wees op het aandeel hierin van de ontwikkelingslan den, die wellicht financiële en technische hulp nodig zullen hebben om tot bepaal de plannen te komen. De prins gewaag de verder van het feit, dat de zeventiger jaren naar verwachting een ontwikke ling van massatoerisme te zien zullen geven, waarbjj een groeiende noodzaak aanwezig zal zijn om op het gebied van het toerisme internationaal samen te werken. De onlangs opgerichte Organisatie voor Wereldtoerisme heeft voor een der gelijke samenwerking en steviger basis gelegd. Ook gewaagde de prins van de noodzaak om in de toekomst om naast geografische verspreiding te komen tot meer reisspreiding in de tijd. Daarbij kan gedacht worden aan de tweede va kantie of bevordering van vakanties bui ten het hoogseizoen, bijvoorbeeld door de ontwikkeling van het congrestoeris- me. Spreiding in tijd zou grotere profij ten kunnen opleveren voor de toeristen industrie, meende hij. Het Nationaal Bureau voor Toerisme, dat erin slaagde het ASTA-congres naar Nederland te halen, heeft handen vol geld in de manifestatie gestoken. De re gering stelde een half miljoen beschik baar, Amsterdam stak er bijna een ton in, waarvan ongeveer de helft voor stads- illuminatie. Het bedrijfsleven tastte diep in de zak. Anderhalf miljoen zal toch zeker uitgegeven zijn als de ASTA- congresgangers na de slotavond van vrij dag weer op huis aangaan. Men heeft ondertussen graag ander half miljoen voor het organiseren van het congres over. Men weet wat het be lang van het congres is. Leg deze con gresgangers goed in de watten en de re sultaten rollen je in de schoot, zo wordt gemeend. Ervaringen in andere landen die het ASTA-congres binnen de gren zen hebben gehad, leren dat het toeris me uit de Verenigde Staten en Canada naar die gebieden met vijftien tot twin tig percent stijgt. Nederland propageert zich bij het con gres als dè toegangspoort tot Europa. Het Nationaal Bureau voor Toerisme wilde niet alles over de Nederlandse boeg gooien. Nederland is immers een klein land waar een Amerikaan gauw in uitgekeken zou zijn. Maar achter Neder land ligt Europa. Vandaar dat hele rijen andere Europese landen in Amsterdam vertegenwoordigd zijn. Het slot wordt trouwens een „Europese avond", waar op veel Europese landen een eigen in breng hebben in een amusmentspro- gramma. De toerist onder de congresgangers in Amsterdam die de verste reis heeft ge maakt is de Amerikaanse astronaut John W. Young, die met het ruimtevaartuig Apollo 10 tot bij de maan kwam. Hij had een stukje maansteen bij zich. Vier- tot vijfhonderd Zuidmolukse jongeren hebben zaterdagmiddag eer demonstratieve tocht door Amster dam gehouden om hun eisen var zelfbeschikking kracht bij te zetter en te protesteren tegen het optreder van de politie in het woonoorc „IJsseloord". De demonstratie hac een betrekkelijk rustig verloop, toi de betogers bij het hoofdbureau in d( Mamixstraat kwamen. Daar wekte een vijftal voor de hoofdingang staan de overvalwagens met politiemanner de woede op van een groep radicaler onder de demonstranten. Terwijl zi: onder geschreeuw „Sieg Heil" naar de politiewagens opdrongen, werd er met stenen en fietsbellen gegooid. Toen de wagens door de Molukkers omspoeld dreigden te worden, kregen de po litiemannen bevel uit te stappen en een beschermend cordon te vormen Slechts dank zij het optreden van de eigen ordedienst van de demonstran ten, bleef een botsing met de politie uit. De meer gematigde Molukkers vormden hand in hand een ketting. Soms met gebruik van de vuisten, weerhielden zij hun agressieve land genoten van een aantal op de tien tallen met helm. schild en wapenstok uitgeruste politiemannen. Na enige tijd wist men de verhitte gemoederen te sussen en kwamen de opstandigen weer in het gareel. In Paradiso werd een slotbijeenkomst gehouden die omstreeks zes uur was afgelopen. (Van onze correspondent) ARNHEM. De K.V.P.-jongerengroe- pering heeft liever dat de K.V.P. na de verkiezingen in april met de P.v.d.A. in de regering gaat zitten dan met de V.V.D. Verder willen de K.V.P.-jongeren dat de nieuwe lijsttrekker van de K.V.P., dr. G. Veringa, minister-president wordt. Dit verklaarde de voorzitter van de K.V.P.- jongeren, mr. C. Winters, in zijn ope ningsrede van de zaterdag in Arnhem gehouden K.V.P.-jongerendag. De P.v.d.A. moet volgens de heer Win ters wel ruim vóór de verkiezingen terug komen op de anti-K.V.P.-motie. Hij wees de eis af dat de K.V.P. eerst haar huidige coalitiegenoot, de V.V.D., zou moeten af zweren. Het voornaamste punt op de agenda was de verkiezing van de kandidaten die de K.V.P.-jongerengroepering mag leve ren voor de K.V.P.-lijst bij de komende Kamerverkiezingen. Vlak voor de sluiting van het congres besloten de K.V.P.-jongeren echter geen kandidaten te kiezen en opnieuw gelegen heid te geven tot solliciteren, nadat de selectiecommissie had laten weten uit een te klein arsenaal sollicitanten een keus te moeten doen. De commissie beval aan de kandidaat stelling te heropenen en de keuzemoge lijkheid te vergroten door ook mensen die wel K.V.P.-lid maar geen lid van de K.V.P.J.J. of degenen die nog niet lang genoeg lid van de K.V.P.J.J. zijn gelegen heid te geven tot solliciteren. Dit voorstel werd aangenomen. Na urenlange discussies werd besloten de oude criteria te laten vallen en verder aan het bestuur over te laten welke maat staven het zou aanleggen. Er zal een nieuw lijstje samengesteld worden dat te zijner tijd aan de algemene vergadering wordt voorgelegd. GRONINGEN. In het Academisch Ziekenhuis in Groningen is zaterdag een 29-jarige vrouw uit Havelte overleden, die bij de brand in het paviljoen Groot Brons wijk in Wagenborgen ernstige brandwon den had opgelopen. De vrouw is het zes tiende slachtoffer. FINSTERWOLDE. Zondagavond kwam bij de rijkspolitie te Finsterwolde een melding binnen, dat in de berm van de nieuwe weg te Beerta een aantal dode honden lag. De politie trof drie dode hon den in de berm aan. Twee andere dieren waren zo ernstig gewond, dat ze ter plaat se moesten worden afgemaakt. Volgens verklaringen van een automo bilist zouden de honden uit een rijdende auto zijn gegooid. De rijkspolitie stelt een uitgebreid onderzoek in.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 2