VORMCONTRASTEN IN FELISON Werk van goede beeldhouwers in vier verschillende stijlen Eikels en kastanjes m Ontvoerden in Zuid-Amerika terecht Welluidende van Cantate koorzang Domino Nieuw elektronisch 31-toonsinstrument voor Teylermuseum N. P. MARKT - Afd. VERS VLEES BIEDT U EXTRA VLEESVOORDELEN IN DE VISHAL Bedrijfsongeval op Hoo go venter rein Komende zondag herfstwandeling vanuit IJmuiden Veilig schoolgaan met moeders op zebrapaden Auto kantelde enige malen op Rijksweg 9 Tesselschade Arbeid Adelt Storm maakte slachtoffers Havenberichten MAANDAG 2 NOVEMBER 1970 4 IJMUIDEN. Deze recensie is eigenlijk overbodig. Wie de goede ex positie „Vormcontrasten" in Felison bezoekt, kan voor weinig geld als altijd weer een Felison-cahier ko pen, waarin Dan van Golberdinge op zeer heldere wijze uiteenzet wat de bedoeling is: namelij het met elkaar confronteren van vier stijlen in de beeldhouwkunst. Vier namen komt men er tegen. Eugene van Lamsweerde uit Bloe- mendaal, Wim Bosman uit Santpoort, Eric Claus uit Amsterdam en Ger Zijlstra, eveneens uit Amsterdam. Voor wie niet kan gaan kijken naar dit werk van deze goede represen tanten van hun stijl, hieronder dan toch een korte nadere veklaring. Koele metalen Grensgebied Rotterdam-Southend in een half uur 11 „Gevonden" vormen Vier gewonden Soepele vakman IN KERK OVERVEEN BIJZONDERE AANWINST VOOR STICHTING HUYGENS-FOKKER Twee gewonden Mobiel instrument Geslaagd concert VELSEROORDSTRAAT 9 (achter het Stadhuis) - IJMUIDEh DEZE AANBIEDINGEN ZIJN GELDIG T/M DONDERDAG RUNDER HACHEEVLEES VARKENS- HAMSCHIJF SPEKLAPJES SLECHTS 1.98 Mager VARKENSPOULET SLECHTS 1.38 RUND- en VARKENSGEHAKT BIEFSTUK TARTAAR 3 STUKS 1.78 Eugene van Lamsweerde is het meest mathematisch van de vier. Hij is een koe le kunstenaar, verstandelijk overwegend hoe hij volumen op elkaar laat inwerken. Zijn materiaal is „modern", duralumini- um of chroomstaai, althans hier. Het is gebogen plaatmateriaal, deels kantig tegen elkaar geplaatst, waardoor elementair abstracte ruimtelijke vormen ontstaan, soms solo geplaatst, in andere plastieken gecombineerd tot ruimtelijke constructies. Ik ben nogal wat romantisch en om die reden kan ik in de simpelste solo-vormen weinig meer dan al te koele ruimtelijke experimenten zien, die binnen deze „school" al zo bijzonder vaak zijn vertoond en die weinig van de persoon lijkheid van de maker op de beschouwer overdragen. De glanzend-koele estetica van dergelijk werk is zo verwant aan die van een goed ontworpen fluitketel, dat ik wel moet aannemen dat een hele gene ratie industriële ontwerpers die plastie ken eveneens, maar dan anoniem, zou kunnen maken. Niettemin maak ik een zeer besliste uit zondering voor de samengestelde plastie ken van Van Lamsweerde, die getuigen van een zeer goed ontwikkeld gevoel voor het spel van ruimtelijke spanningen en verhoudingen, waardoor een ogenschijn lijk koel beeld toch intrigerend kan wor den. Ook mathematisch, maar geheel anders is Wim Bosman, die de laatste paar jaar met sprongen is vooruit gegaan. Zijn „wiskunde" is naar de vorm verwant aan de bekende „ring van Möbius" en dergelijke doorgaande ronde of spiralise- rende bewegingen. Die bewegingen wor den door Bosman uitstekend gesugge reerd, meestal in gepolijst hout. „Ergens" hebben zijn vormen ook iets van het or ganische kalebassen of grote noten, waar van de wanden zijn doorboord. Het is een interessant gebied tussen het natuurlijke en het artificiële, dat door hem heel goed ROTTERDAM Channel Airways opent morgen tussen Southend en Rotterdam de snelste luchtdienst tussen Nederland en Engeland. De duur van de vlucht er worden er twee per dag gemaakt is slechts een half uur. Met speciale busdien sten wordt de verbinding onderhouden tussen de luchthaven van Southend en Kings Cross in het hartje van Londen. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Eikels en kastanjes zijn in de winer voor vele dieren begeerlijk voedsel. Zij leggen in deze tijd voorra den aan, maar niet alle dieren zijn tot hamsteren in staat. De dieren in de ge meentelijke parken kunnen dat niet en daarom moet de plantsoenendienst dat voor hen doen. Met medewerking van de jeugd. Droge eikels en kastanjes kunnen op woensdag 4 november aanstaande tussen 's middags twee en vier uur worden in geleverd in de manege van het park Vel- serbeek inVelsen-Zuid of in de loods van het park Bosbeek in Santpoort-Noord. De eikels eft kastanjes dienen droog en in af zonderlijke partijen te worden aangebo den. Het plantsoenbedrijf betaalt vijf cent per kilogram en vlotte verzame laars kunnen er dus een aardig zakcent je aan overhouden. (Van onze medewerker) IJMUIDEN. Maandagmorgen werden in IJmuiden door 51 vaartuigen aange voerd: 9460 kisten en 2510 kleine kisten vis, 25.000 kilogram tong en 580 stijve ka beljauwen. Bij de aanvoer waren: 780 kis ten en 755 kleine kisten schelvis, 160 kis ten en 600 kleine kisten wijting, 1350 kis ten gul en kabeljauw, 3400 kisten kool vis, 370 kleine kisten haring, 400 kisten en 685 kleine kisten makreel, 2350 kisten schol, 165 kisten schar, 35 kisten tarbot, 320 kis ten en 100 kleine kisten varia. Prijzen, per kilogram, in guldens: heil bot 7.62—7.23, tarbot 7.93—7.70, grote tong 7.076.80, grootmiddel tong 7.226.97, kleinmiddel tong 87.56, tong I 8.92—8.10, tong II 8.57—7.77. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 220 172, middel kabeljauw 230210, middel koolvls 6961, grote leng 140130. Per tien stuks: grote kabeljauw 160 130, middel kabeljauw 10682. Per hoop: vleet 370. Per kantje: sprot 94. Per 50 kilogram: schelvis I 4430, ka beljauw I 9072, kabeljauw II 8060, ka beljauw III 4525, koolvis I 2922, kool- vis II 2721, grote schol 5750, schol I 62—50, schol II 58—50, schol III 59—50, schar 3227, haai 6542, wijting 5237, tarbot 350135, griet 23643, haring 52— 44, makreel 60—23, krab 32, lom 68, ham 170, schartong 58, tongschar 140132. Scheveningen De aanvoer in Scheveningen bestond maandagmorgen uit: 100 kisten en 150 kleine kisten schelvis, 80 kisten en 60 klei ne kisten wijting, 175 kleine kisten ma kreel, 600 kisten schol, 80 kisten varia en 5500 kilogram tong. Een overzicht van een der twee zalen van Felison. Middenvoor een werk van Van Lamsweerde, linksachter Bosman en rechts Claus. wordt geëxploreerd. Hij doet dat uiterst estetisch. Een beetje verwant is Ger Zijlstra. Zijn bronzen hebben het natuurlijke van een rotsblok, gepaard aan vage herinne ringen aan dieren zoals krabben en slak ken. Geheel en al doorgewerkt leveren de verbindingen van deze vormen toch abstracties op, die vaak boeiend zijn. Soms doen die vormen denken aan ge vonden keien, waarvan de vlakken zijn bijgehakt en daardoor is men geneigd er aan voorbij te zien, dat Zijlstra wel dege- (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Bij een bedrijfsongeval ter hoogte van het sectorge bouw ijzer aan de Ingenhouszweg op het Hoogoventer rein zijn zaterdagmiddag vier mensen van een montageploeg gewond geraakt. De montagewerkers, in dienst van de firma Hollandia uit Krimpen aan de IJs- sel, waren bezig voor het ertsmengveld een stalen transportbandrug te monteren. Dat gebeurde met behulp van drie kra nen, die het geheel op een hoogte van ruim twintig meter brachten. Twee kra nen werden na de afbouw los gemaakt. Ongeveer tien minuten later zakte door tot nu toe onopgehelderde oorzaak de brug aan één kant in elkaar. De monta gewerkers bevonden zich op dat moment aan de hoogste zijde en zij kwamen ten val. Het waren een 47-jarige Amsterdam mer, een 24-jarige man uit Krommenie, een 22-jarige Amsterdammer en een 52- jarige man uit Amstelveen. Alle vier zijn met frakturen in het Rode Kruis Zieken huis opgenomen. De Amstelvener werd later overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis van de Vrije Universiteit in Amsterdam. Eén van de slachtoffers had nier- en rugklachten. QUITO - BOGOTA (Reuter, AFP) Generaal Cesar Rohon Sandoval de bevel hebber van de luchtmacht van Ecuador, die zondagmiddag bij een luchtmachtba sis werd aangetroffen nadat hij vijf da gen eerder was ontvoerd, heeft tegenover een verslaggever van een radiostation in Quito verklaard, dat hij erin was geslaagd te ontsnappen door de aandacht van zjjn bewakers af te leiden. Hij was door zijn ontvoerders opgeslo ten in een zolderkamer van een huis in het stadje Nono Mindo ongeveer vijen- vijftig kilometer ten noordwesten van Quito. De generaal had zich vervolgens in de bossen schuilgehouden en was er uiteindelijk in geslaagd een lift te krij gen van een vrachtwagenchauffeur, die hem in een van de voorsteden van Quito afzette. Vandaar had hij de bus naar de basis genomen. De Colombiaanse parlementariër Bals Alfonso Riano die zaterdag werd ont voerd, is gisteren weer vrijgelaten. Riano die tot de Colombiaanse oppositie behoort, verklaarde dat de onbekende ontvoerders hem hadden vrijgelaten op voorwaarde dat hij in het komende debat in het par lement over de olieconcessies die de rege ring verstrekt aan de grote concerns, geen kritische opmerkingen zou maken. In politieke kringen in Bogota wordt echter vernomen dat Riano de ontvoering op touw heeft gezet om publieke belang stelling te trekken voor het komende de- lijk zijn vormen construeert, al doet hij dat dan vooral gevoelsmatig. Eric Claus is in deze omgeving een be kende, met plastieken in IJmuiden en Haarlem. Hij leunt nog het dichtst tegen de traditie aan, echter soepel gevarieerd Soms doet hij aan Rodin denken, als in zijn „Baadsters", soms aan de vooroor logse Nederlandse school in zijn grote paardengroep massief weergegeven of het om architectuur gaat en in een bij zonder mooi brons van een ridder te paard toont hij zich van een heel andere zijde, door de „huid" van het beeld te vormen van plaatjes brons. Hij kan dus alle kanten op en doet dat voor alles met een zeer verantwoord vakmanschap. Het is een educatieve tentoonstelling, maar dan wel een van een heel goed ge middeld gehalte. HEIN STEEHOUWER. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. De Noordhollandse Wan delsportbond geeft zondag 8 november voor het laatst in dit jaar gelegenheid om een ferme herfstwandeling te maken. De start is voor Hotel Kennemerhof aan de Kennemerlaan in IJmuiden tussen tien en half een. Bij de heer H. C. Smit Lange Nieuwstraat 408, IJmuiden, tele foon 13024, kan men zich opgeven voor een wandeling van tien, vijftien of 25 ki lometer. OVERVEEN. De werkgroep Caritas van de parochieraad Overveen heeft zon dagavond veel eer gehad van het initia tief het koor „Cantate Domino" uit het Belgische Aalst naar Overveen te halen. Het was een bijzondere belevenis om te luisteren naar dit fraaiklinkende jongens koor, dat door pastoor Michael Ghijs uit stekend werd geleid. De jongens produ ceerden een mooie gedragen klank, die goed was aangepast aan de kerkruimte. In .Pucri Concinite" van Handel liep de klank bij de vlugge figuurtjes nog wel eens door elkaar tengevolge van de akoes tiek, maar de dirigent paste zich snel vertolkingen van „Rotando Coeli" van Vasnansky en „Ave regina" van da Pa- lestrina. In Vadnansky kon men fraaie werden de contrapunctische lijnen uiterst beheerst dooreengeweven. De Sint Leopoldmis van Haydn maak te op ons wat minder indruk. Het viel niet mee om goed contact te houden met organist Herman Verschragen, die zich van een tweede dirigent had voorzien. Desalniettemin klopte het niet altijd voor al omdat dirigent Ghijns zich soms van exact tacteren onhield, hetgeen de taak van de organist wel moeilijker maakte. Toch hoorde men een stralende uitvoe ring van een niet al te diepgravend stuk. Voordat het koor „The king shall re joice" van Handel aanpakte, betraden nog enkele tientallen zangers van oudere lichtingen het priesterkoor. Het nu wel zeer volumineuze ensemble maakte van het slotstuk een feestelijke aangelegen heid, daarbij uitmuntend ondersteund door de organist, die het in dit werk veel gemakkelijker had. Verschragen had voordien al ettelijke proeven van bekwaamheid afgelegd. Bachs Fantasie en fuga in g klonk onder zijn handen als een harmonieus bouwwerk. Smaakvolle registratie en een goed maat gevoel leverden een zeer evenwichtige uitvoering op. De organist benutte de fraaie mogelijkheden van het orgel ook volledig in Sweelincks variaties op „Mein junges Leben hat" ein End". Interessant was Prelude en fuga in D van Van den Kerkhoven, een werk, dat duidelijk op de Engelse virginalisten aanhaakt, en een goed wegbereider was voor de Engelse jubelklanken van Handel. Aan het slot barstten de talrijke aanwezigen in ova ties uit, hetgeen de bescheiden dirigent, die tot dan geen tekenen van bijval had gehoord, blijkbaar ten zeerste verraste. Hij schoof meteen bescheiden opzij, maar liet zich tenslotte toch een toegift af smeken: „Tochter Sions". Daarna zag hij kans geruisloos van het podium te verdwijnen, zodat hij het eerbetoon aan koor en organist overliet. Wellicht is de ze bescheidenheid juist de verklaring voor zijn succes, want hij heeft zijn koor tot een wijze van musiceren gebracht, die wars is van effectbejag, en juist daar door opvallend door discipline en even wichtigheid. KEES MAAS. VELSEN-NOORD.Met ingang van vandaag hebben de moeders van leer lingen van de Ir. L. P. Krijgerschool in Velsen-Noord de taak van kinderen ais „Klaar, over" overgenomen. De leerkrachten en de oudercommissie van deze school zijn enige tijd geleden tot de conclusie gekomen, dat het niet langer veantwoord was de kinderen vijf keer per dag deze zware en zeker niet onge vaarlijke taak te laten uitvoeren. Vele vrijwilligsters hebben zich toen gemeld en de Velser verkeerspolitie toonde zich bereid de dames de nodige kennis bij te brengen en onder deskundige leiding ervaring op te laten doen. De verwachting is, dat andere scholen dit voorbeeld gaanvolgen. (Van onze correspondent) HAARLEM. In het Teyler-Museum in Haarlem is zondagmiddag het elektro nisch instrument in gebruik genomen, dat door de firma Neonvox te Wilp is vervaardigd in opdracht van de Stichting Huygens-Fokker, daartoe in staat gesteld mede dankzij de financiële steun van het ministerie van Cultuur, Recreatie en (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Een I8-jarig meisje woon achtig in Zwanenburg en een 17-jarige jongen uit Bennebroek liepen beiden een hersenschudding op, toen de auto waarin zij zich met nog vier anderen be vonden, op Rijksweg 9 vlak voor de Vel- sertunnel een vangrail raakte, enige ma len kantelde en tegen een andere vang rail tot stilstand was gekomen. Beiden zijn in het Antoniusziekenhuis opgeno men. Het ongeval gebeurde zaterdagnacht omstreeks half een. De auto, bestuurd door een 21-jarige Haarlemmer, reed met een snelheid van ongeveer 100 km per uur in de richting Alkmaar, doch vlak voor de Velsertunnel in de bocht van de Rijksweg raakte de bestuurder die naar de politie vaststelde onder in vloed van sterke drank verkeerde de macht over het stuur kwijt. De wagen raakte met de voorzijde de rechter vang rail, kantelde enige malen en kwam te gen de linker vangrail tot stilstand. De chauffeur kwam met de schrik vrij, doch de vijf overige inzittenden zijn door de Ongevallendienst naar het Antoniuszie kenhuis vervoerd om onderzocht te wor den. Drie van hen konden naar huis te rugkeren. De bestuurder is ter ontnuch tering ingesloten. (Van een onzer verslaggeefster) VELSEN/BEVERWIJK. Het bestuur van de afdeling Velsen-Beverwijk van de Algemeen Nederlandse Vrouwen Vereni ging „Tesselschade-Arbeid Adelt" houdt deze week weei verkoopmiddagen van de bekende Tesselschade-produkten. Op dinsdag 3 november kan men deze produkten bekijken en kopen ten huize van mevrouw I. baronesse van Ittersum- Grönningsaeter, Van Tuyllweg 22 in Vel- sen-Zuid; op woensdag 4 november ten huize van mevrouw B. den Ouden-van der Horst, Harddraverslaan 37 in Sant poort en op vrijdag 6 november ten huize van mevrouw A. Jongtien-Thiele, Wa rande 12, Beverwijk, steeds van tien uur 's morgens tot vier uur 's middags. De vereniging stelt zich ten doel Neder landse vrouwen van alle gezindten behulp zaam te zijn bij hun streven in eigen on derhoud te voorzien. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De storm heeft zondag morgen omstreeks half twaalf twee slachtoffers gemaakt. Zo werd een 8-jarige jongen uit Haarlem-Noord, die met zijn broertje op de Zuidpier liep, door storm vlagen van de pier gevaagd. Hij viel op het lager gelegen strand en brak een pols. Vanuit een nabijgelegen strandpaviljoen heeft men de hulp van de politie en de Ongevallendienst ingeroepen. Op de hoek van de Koningin Wilhel- minakade en de Keizer Wilhelmstraat werd omstreeks die tijd een 41-jarige vlet- terman door een windvlaag met brom fiets en al het trottoir opgesmeten. Hij liep een kaakfractuur en een lichte her senschudding op. Spreekuur. Wethouder P. J. Schip- perus zal woensdag 4 november eerder spreekuur houden dan gewoonlijk, name lijk van 13.30 tot 14.00 uur, uitgezonderd huisvestingszaken, waarvoor eerst een afspraak dient te worden gemaakt. maatschappelijk werk, alsmede het prof. Lorentz-fonds. Dit elektronisch instrument, dat op 16 oktober j.l. aan de stichting werd over gedragen, is gebouwd voor het mogelijk maken van de uitvoering van muziek, ge schreven voor de 31 toons-stemming waar voor de Stichting Huygens-Fokkers al ja ren een krachtige propaganda voert. Tot nu toe was de stichting daartoe in hoofdzaak gebonden aan het 31 toons-or- gel dat in het Teyler-museum is gebouwd en waarop per traditie op de eerste zon dag van elke maand concerten worden ge geven. Te weinig kans werd hiermede nog geboden om de verworvenheden door de toepassing van de 31 toons-stemming ook buiten Haarlem te demonstreren. Alleen met uitvoeringen op strijkinstrumenten was dit ten dele nog mogelijk. Thans is hierin verandering gekomen. Het nieuwe elektronische instrument, waarvoor nog geen eigen naam is gevon den, is voor de bespeling niet aan één plaats gebonden. Het kan overal elders worden opgesteld, teneinde 31 toons-mu- ziek te laten horen. Voor zeer talrijke toehoorders, onder wie prof. dr. A. D. Fokker en de heer B. P. Wagemans van het ministerie van CRM, heeft de 31 toons- specialist, de organist A. de Beer, het in strument in de aula van het Teyler-mu seum geïntroduceerd en bespeeld bij de uitvoering van een korte, speciaal voor deze gelegenheid door hem gecomponeer de compositie „Intrada 1 november 1970" De klank van het instrument, dat de stichting beslist niet „orgel" wil noemen, wijkt in wezen niet af van die van de vele elektronische instrumenten van dien aard die in de handel zijn. De stemming is principieel anders en er zijn voorzienin gen, die het mogelijk maken het enkele klavier te verdelen in twee zelfstandige „klankbronnen." Een grote toepassing kreeg het instru ment bij de indrukwekkende uitvoering van de derde acte uit de 31 toons-opera „The Dijbbuk" van de Amerikaanse componist Joel Mandelbaum door het vo- kale kwintet „Gesualdo di Venosa", de violisten Bouw Lemkes en Jeanne Vos en Anton de Beer. Hier kreeg het instru ment met de uitvoering van de bewogen dramatische muziek een belangrijke taak waarmede in elk geval de waarde van het instrument als voortbrenger van func tionele klanken werd bewezen. Welke artistieke betekenis het instru ment heeft voor het vertolken van zelf standige, ongebonden muziek, zal nog moeten blijken wanneer speciaal daar voor gecomponeerde werken hierop wor den uitgevoerd. Als demonstratie-instru ment bij theoretische beschouwingen van de 31 toons-stemming zal het zeker voor treffelijk dienst kunnen doen. P. ZWAANSWIJK. Zaterdag aangekomen in IJmuiden: Albert V, Londen, Buitenhuizen; Amstelstroom, Hull; Stel la Rask, Whitby, IJmuiden; Reestborg, Karlstad; Mercur 2, Holbek; Martha Frieseke, Londen, IJmuiden; Tor Hollandia, Immingham; Nora, Os carham, Zaandam; Hondsbosch, Rochester, Zaandam; Jantje Eppienna, Udavalla, Velsen; Magdalena Oldendorff, Londen; Claus, Londen, IJmuiden; Emma Oldendorff, Narvik; Paul Rickmers, Singapore; Star Pinewood, Hawina, Velsen; Einigkeit Jacobstad, IJmuiden; Peter Alexcev, Tuapse; Silverstar, Baie Comeau; Ska- gern, Skoghall; Elbe Ore, Norfolk, IJmuiden; Musketier, Londen; Tor Anglia, Immingham; Voline Gaernsey IJmuiden. Zaterdag vertrokken van IJmuiden: Star Taro, Rotterdam; Dimitriz Zhkoba. Tuapse; Fiducia 2, Hull; Heike Bos, Stettin W. Zaan; Steady, Poole, IJmuiden; Helios 2, IJmuiden, Odensee; Anna Hartman, IJmuiden, Lidkoping; Rolf Behrman, Londen; Holland Terschelling; Tor Hollandia, Gothenborg; Loudina, Rotterdam; Bretange, Oslo Fry ken, Gothenborg; Avant, Saudo; Electron, Londen; Zoe-G, Le Havre. Zondag aangekomen te IJmuiden: Hermes, Rotterdam: Avenier, Montrose; Veli, Gibraltar, IJmuiden; Scheldeborg, Mantulioto, Zaandam; Cassiopeia, Port Edward, Velsen; Hoegh Merit, Antwerpen; Marianne, Duinkerken, IJmuiden; W. J. Everard, Antwerpen; Port Slade, Londen; Bartenstein, Bremen; Duisburg, Bremen; Erik, Hamburg; Brinda, Londen, IJmuiden; Alfred Everard, Port Custhan; Almarina, R'dam; Bol nes, Le Havre; Emy H., Sicilië, IJmuiden; Li zard T., Leizoes, Zaandam; Kaap Ralga, Kiel, Haarlem; Transit Poole; Edith Holst, Parr; Vel sen; Treuholz, Hiddlesborough; Solon, Suriname; Jonan C., Grangemouth, IJmuiden; Smit Lloyd 9, Cont. Plat, IJmuiden; Dania, Kopenhagen. Zondag vertrokken van IJmuiden: Tor Anglia, Immingham; Gillian Everard, Belfast; Munchen, Hamburg; Christina Vinnen, Barbedos, Amstel stroom, Huil; Rijnstroom, Shoreham; Atlantic Bridge, Monrovia; Zaanstroom, Felixtowe; Uckermark, Le Havre; Veli, Kopenhagen, IJ muiden. Maandag aangekomen in IJmuiden: Hunnau, Flixborough; Frendo, Knarvik, Zaandam; Bona, R'dam; Nerlandia, Aarhus; Handsome. Gr. Yarmouth. Maandag vertrokken van IJmuiden: Gazelle, Boston, Zaandam; Erik, Bremen; Helena Sche pers, Helsinki, IJmuiden; Anna Gerdes, Hamina; John Kruse, Malmö. Als er geen nadere aanduiding volgt is het schip van of naar Amsterdam gegaan. niet te vet. 250 gram <t 4 Q SLECHTS l.io dik bevleesd en mager - 500 gram 1.78 PRACHTIGE magere 500 gram voor NASSI of BAMI. 250 gram ALLÉÉN WOENSDAG met gratis kruiden. 500 gram TO SLECHTS l./O

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 4