Reünie van oud-verpleegsters in Rode-Kruisziekenhuis I Schoonheids wedstr ij den van sier- en postduiven Kleuterspeelzaal „De Schakel start met 10 mille subsidie DAG VOL HERINNERINGEN Nieuwbouw bezichtigd imm I Bij inbraak in kantoor ƒ4.300 gestolen T uinman Hoogzaad lI-ï pensioen VERENIGINGSNIEUWS UIT Ui UM ■M Marktkoopman sprong op auto IJmond Transport officieel geopend Diefstal uit auto In winkel beroofd van portemonnee Markeringsbommen op het strand Geen kliniek voor zieke kinderen m 5 UIT DE ZAKENWERELD MAANDAG 2 NOVEMBER 1970 Buit elders 3,- XIEUWS- Eisen van werkende jongeren aan raad 99 „EEND" GESTOLEN Velsen-IJ muiden Beverwijk Velsen-Noord Heemskerk Er was een „lopende" maaltijd voor de reünisten bereid, welke allen zich uitstekend hebben laten smaken. Op de voorgrond de oud-verpleegsters aan de maaltijd, op de achtergrond een rij wachtenden. Een oud-ver pleegster, woonachtig in Michigan, was voor familiebezoek uit Amerika overgekomen en maakte 's morgens gebruik van de gelegenheid ook even aan te wippen zij het slechts kort. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het complex van het Rode Kruisziekenhuis geleek zaterdag op een bijenkorf. Niet alleen klonk de arge loos binnentredende direct al het gegons in de oren dat vanuit zalen en gangen tot in de verste uithoeken doordrong, maar het was er tevens een druk gaan en ko men. In dit geval van oud-verpleegsters en oud-medewerkenden, die massaal ge hoor hadden gegeven aan de invitatie om een reünie bij te wonen. Een bijeenkomst teneinde allen in de gelegenheid te stel len elkaar weer eens te ontmoeten, maar ook om kennis te nemen van de vorde ringen der nieuwbouw en de veranderin gen welke zich hebben voltrokken. De reünie-commissie had 650 adressen aangeschreven, doch hooguit gerekend op een opkomst van honderd personen zo onthulde dokter R. Mees, geneesheer-di recteur van het Rode Kruisziekenhuis, tij dens zijn welkomsttoespraak in de restau rantzaal boven in het keukengebouw. Hier was de zaal in alfabetische vakken verdeeld, zodat organisatorisch een ieder een vaste hoek had, waar zij of hij plaats kon vinden. Doch wie nam het wie kwa lijk, dat men dit nogal eens over het hoofd zag in het vuur van de gesprekken. Want gesproken is er veel die dag. De heer Mees vergeleek de aanwezigen met een vlucht spreeuwen, fladderend van boom tot boom, nimmer tot rust komend, hij sprak daarbij de wens uit, dat het de gehele dag zo zou blijven. Deze wens is in vervulling gegaan, want de monden hebben niet stil gestaan, tot in de late avonduren bij deze en gene thuis. Voor een omstander was het vermake lijk al die brokstukken op te vangen zo als „Wie is dat? Nou dat weet je toch nog wel, dat is die-en die! Oh ja, die zong altijd zondags psalmen, daar ergerde ik mij steeds weer wezenloos aan" of „Zeg, eet jij nog altijd krentenbrood met kaas?", of „Die met die vlechten is ook getrouwd intussen". Er werd gelachen, geroepen en gedraafd en iedereen was weer volkomen „in". De verpleegsters wa ren weer onder elkaar en de oude herin neringen waren dan ook niet van de lucht, of het nu zuster Tobi, zuster Van Gelde ren, zuster Otten dan wel zuster Vis-Been betrof om maar enkele van de aanwezi gen te noemen. Anderen weer verdrongen zich om een oude aankondigingskaart voor spreekuren, waarop namen voorkwa men van artsen als D. A. Boon, L. J. Büller, Y. Hanneman, S. Kamminga, M. Nijkerk en C. Winkler Prins welke eveneens tal van herinneringen opriepen. Daar tussendoor vertelde de econo- misch-directeur drs. A. N. Versluijs het een en ander over de nieuwbouwplannen en hetgeen reeds verwezenlijkt was. Daar- c Wm (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Een geldkistje met 4.300 is vrijdag gestolen bij een inbraak in het kantoor van de firma Van Lies hout aan de Wilhelminastraat. Een in braak in een huis aan de Beeckzanglaan leverde drie gulden aan buit op. Bij de firma Van Lieshout is een slot geforceerd, waarna men het privékantoor op de bovenverdieping heeft doorzocht. Er is een bureau opengebroken, waaruit een geldkistje werd gehaald met 4.300. Uit een geldsorteerbakje is 35 aan zil veren rijksdaalders gestolen. In de Beeckzanglaan is het keukenraam geforceerd van een huis, waarvan de woon- en de achterkamer geheel over hoop zijn gehaald. Er wordt geen geld vermist, hoewel men vergeefs heeft ge probeerd om met een breekijzer een klei ne brandkast open te maken. In een kin derslaapkamer is een spaarpot vernield, waaruit drie gulden is verdwenen. HEEMSKERK. Tegen een 24-jarige marktexploitant uit Zaandam, die in zijn boosheid een personenauto zwaar bescha digd heeft, wordt proces-verbaal opge maakt terzake van vernieling. Tijdens de opruimingswerkzaamheden na de markt aan de Maerelaan maakte de Zaandammer zich vrijdagavond om kwart over acht erg bros omdat een automobilist de afsluitingsborden negeer de en daardoor het werk hinderde. De marktkoopman liet zich door zijn woede meeslepen en sprong met zijn volle ge wicht boven op de auto, waardoor deze flink werd beschadigd. Winkeldiefstal. Een 46-jarige Bever- wijkse is aangehouden voor winkeldief stal. In de supermarkt van Simon de Wit aan de Plantage heeft zij gepoogd een rollade en een pakje rundergehakt, teza men voor een waarde van 8,50 mee te nemen zonder te betalen. bij kwam ook naar voren, dat het vroe gere zusterhuis inmiddels reeds met de grond was gelijk gemaakt, hetgeen een koor van teleurgestelde uitroepen teweeg bracht, want daar juist hadden de zus ters nog een graag een kijkje genomen al was het alleen maar om nóg meer belevenissen in de herinneringen terug te roepen. Overigens heeft het hen toch niet aan afleiding ontbroken, want er waren rond leidingen door de verscheidene afdelingen en zelfs een bustocht door deze streek, met daar tussendoor in de restaurantzaal een gezamenlijke „lopende" maaltijd, welke voortreffelijk was georganiseerd en gedurende welke nog veel meer verhalen loskwamen. Aan het einde van deze gezel lige en perfect geregelde dag heeft de di rectrice zuster C. van Gelder nog een kort woord gesproken doch dit beteken de nog niet het einde van de talrijke ge sprekken, welke later op de avond hier en daar in de woningen werden voortge zet. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De duivensportlief. hebbers hebben in het afgelopen week einde het hart kunnen ophalen. Op twee plaatsen waren namelijk activiteiten op dit gebied. In „De Slof" was een club tentoonstelling van de „Sierduiffokkers", terwijl de postduivenhoudersvereniging „Ons Genoegen" in café Sport hokken- shows heeft gehouden. In „De Slof" hebben de keurmeesters geen gemakkelijke maar wel een dank- VAN DE IJMOND BEVERWIJK. Vijftig vervoerders in Noord-Holland van Den Helder tot Hil- legom verenigd in „IJmond Transport" een onderneming op coöperatieve grond slag zijn sinds zaterdag officieel in het bezit van een nieuwe behuizing in het Beverwijkse industriegebied aan de Lijn- denweg 3. Het betreft een fors rechthoe kig modern opgezet gebouw, van waar uit de transporten voor de aaneengeslo- tenen, die overigens hun eigen bedrijven hebben aangehouden, worden geregeld en verdeeld over de 200 wagens met een inhoud in totaal van 2500 ton. Deze nieuwe behuizing is zaterdagmid dag officieel geopend door burgemeester J. G. S. Bruinsma, die in zijn toespraak wees op de belangrijke plaats welke Ne derland op transportgebied inneemt en op het economisch belang om samen het groot- en kleintransport te regelen. Een bewijs daarvan is, dat de omzet sinds men bijeen is, met 20-25 percent is gestegen. Uit zijn woorden klonk respect voor het inzicht en het doorzettingsver mogen van de vervoerders die zich in IJmond Transport verzameld hebben, met als directeur de heer N. van der Laan en onder een vijf leden tellend be stuur onder voorzitterschap van de heer D. Boudesteijn. Als blijk van erkente lijkheid voor het door de burgemeester verrichtte openingsceremonieel het onthullen van de vlag van de onderne ming ontving deze een platenbon. Het pand meet 550 vierkante meter opslag, met daarnaast kantoorruimte en heeft nog 1152 vierkante meter grond in optie. Noviteit is een computer-pompsta tion voor de aangesloten leden, die zich zelf kunnen bedienen. bare taak gehad bij het bepalen van hun keuze uit de veertien ingezonden rassen. Zij kwamen tot de conclusie, dat de kwa liteit van de aanwezige duiven uitste kend was en daardoor in staat het predi kaat „uitmuntend" toe te kennen, het geen in lange tijd niet het geval is ge weest. De eerste ere-prijs en het predikaat „uitmuntend" gingen naar de duif van J. Veenstra, in de rubriek Duitse schoon heidspostduif, het was een Brünner krop- duif. De tweede ere-prijs was voor een Non-duif van L. Klein; de derde ere prijs won U. de Vreeze, de vierde J. H. Kruize en de vijfde was voor Anna Krui- ze met een Pauwstaartduif. Aan de hokkenshow van „Ons Genoe gen" in café Sport werd ook deelgeno men door leden van „De Reisduif", van „Atoom" in Velsen-Noord en door dui- venhouders uit IJmuiden en Uitgeest. De hoogst eindigende inzenders noteerden alle eenzelfde aantal punten. Het waren P. de Bot (Atoom); A. v. Leeuwen (Ons Genoegen); P. de Bot (Atoom); P. van de Outenaar (Reisduif)H. van Balen (Ons Genoegen); G. Grapendaal (Reis duif) en S. Vergonet (Ons Genoegen), alle met 92% pnt. Verder gingen prijzen naar P. van der Wiele (Atoom) en A. Bruining (IJmuiden) beide met 92 pun ten. Zondag 8 november worden de jonge doffers geshowd. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Aan het einde van de door de regen mislukte demonstratie heb ben de werkende jongeren zaterdag een brief gestuurd aan alle raadsleden, waar in ze eisen dat het gemeentebestuur de bedrijven dwingt om werkende jongeren in de gelegenheid te stellen deel te heb ben aan vorming en onderwijs. De brief bestaat uit drie eisen. In de eerste plaats eisen de werkende jonge ren dat het gemeentebestuur het recht erkent op vorming en onderwijs conform artikel 12 van de Arbeidswet. Vervolgens wordt geëist dat het gemeentebestuur alle ten dienste staande middelen aanwendt om het bedrijfsleven te dwingen de wer kende jongeren daartoe in de gelegen heid te stellen. Ten slotte eist de groep, dat de brief in behandeling wordt geno men op de eerstvolgende vergadering van de gemeenteraad. De actie is dezelfde als die onlangs in Zaandam is gehouden, toen het gemeen tebestuur daar inderdaad alle bedrijven heeft aangeschreven om deze te wijzen op het recht van de jongeren op vorming en onderwijs. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Uit een auto van een Duitser, die in Wijk aan Zee verblijft is een camera gestolen, terwijl men kenne lijk vergeefs heeft gepoogd om de auto mee te nemen. De auto stond geparkeerd op het Ju- lianaplein. Het was een Citroën ID, waar van het dashboard was vernield en de be drading stukgetrokken. Toen men de auto niet mee kon nemen, heeft men er maar een tas met camera uitgehaald. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Een dame uit Oost- Knollendam, die zaterdag aan het win kelen was bij C. en A. in de Breestraat, ontdekte dat haar handtas openstond en dat daaruit een portemonnee was verdwe nen, waarin een bedrag van 225 zat. De dader heeft gebruik gemaakt van de grote drukte, die er zaterdagmiddag heerste in het modemagazijn. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. In de kantine van het stad huis is vrijdag afscheid genomen van tuinman W. J. Hoogzaad, die sinds 1959 bij de gemeentelijke plantsoenendienst werkte en die nu met pensioen is gegaan. Natuurlijk werd zijn naam in verband gebracht met de tuinbouw, die zijn leven zo volledig heeft beheerst. De heer Hoog zaad is namelijk geboren in een bloembol- lenkwekersmilieu en hij heeft altijd in de tuinbouw gewerkt. Met veel waardering sprak wethouder M. Roessingh over zijn vakliefde en zijn vakmanschap en ook de heer J. H. v.d. Burg, directeur van de Plantsoenendienst, roemde de kwa liteiten van de heer Hoogzaad, die altijd in Santpoort heeft gewoond en gewerkt Tijdens de receptie ontving de heer Hoog zaad de gebruikelijke enveloppe met in houd en natuurlijk werd zijn echtgenote met enkele fraaie produkten van de bloemweekkunst verrast. Namens de collega's bood de heer G. Wessel aan de heer Hoogzaad een hen gel aan voor de vele vrije uren die er nu zullen volgen. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Op het strand bij paal 57 werd zondag een cilinder gevonden, waarop in het Engels gedrukt stond: „Niet aankomen, marine waarschuwen". Een zelfde voorwerpen was ook bij een van de strandpaviljoens gedeponeerd. De politie stelde vast, dat het markeringsbommen betrof. Zij zijn meegenomen en zullen aan de Mijnopsporingsdienst worden af geleverd. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. „De Alexander- Stichting krjjgt een startsubsidie van 10.000 van het fonds voor de sociale en culturele ontwikkeling van Heemskerk voor de inrichting van de peuterspeel zaal „De Schakel" aan de Maerelaan." Dit heeft burgemeester H. Nielen zater dagmiddag bekend gemaakt tijdens de officiële opening van dit door de Alexan- der-Stichting gerealiseerde instituut. In zijn toespraak zei burgemeester Nie len voorts waardering te hebben voor de doelstellingen van de Alexander-Stichting van welke doelstellingen nog maar een gedeelte gerealiseerd is door deze peuter speelzaal. Tevens toonde de burgemees- (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Zondag is een poging om een „lelijk eendje" te stelen mislukt, maar een andere „eend" is wel meegeno men. De auto die kwijt is, stond aan de El zenlaan geparkeerd voor het huis van de eigenaar. Er zaten een kinderzitje en een wandelwagentje in. Het kenteken is 58-21-DR. De waarde bedraagt 3.000. Een poging tot diefstal van een andere eend in de Zonnebloemlaan mislukte ken nelijk omdat de wagen een stuurslot had. De kap was aan één kant losgetrokken en de auto was doorzocht, maar er wordt niets vermist. ter zich verheugd over de psychologische begeleiding, welke hier op wetenschap pelijk verantwoorde wijze aan de peuter gegeven wordt. Met het doorprikken van vier luchtballonnen verrichtte de eerste burger van Heemskerk hierna de officiële opening nadat hij de show gestolen had door het dirigeren en meezingen van het speelzaalliedje, waaraan vier openings coupletten waren toegevoegd. De voorzitter van de Alexander-Stich ting, de heer J. Naber, dankte voor de aantrekkelijke startsubsidie, welke hij zag als een blijk van vertrouwen. Voorts gaf hij een toelichting op doelstellingen van de stichting, waarbij met name het stre ven gericht is op de stichting van een kinderdagverblijf, waarvoor de tekening reeds gemaakt is en de grond al gere serveerd. Ten aanzien van de vraag of er in de directe omgeving ook behoefte bestaat aan een peuterspeelzaal zei de heer Naber, dat dit beter op interge meentelijke basis kan worden bezien. De aan het St. Jozef ziekenhuis verbon den psycholoog A. van Dijk, die als ad viseur van de begeleidingscommissie op treedt gaf een gedegen en vakkundig overzicht van de achtergronden en opzet van de peuter-speelzaal. Tevens ruimde hij het bij sommigen bestaande misver stand uit de weg dat de peuter-speelzaal een kliniek voor zieke kinderen zou zijn. Tenslotte bood de heer H. Nijman op symbolische wijze namens vijf winkelza ken een bedrag van vijfhonderd gulden aan voor het aanschaffen van peuter speelgoed. Burgemeester H. Nielen opende zaterdagmiddag de peuterspeelzaal De Schakel door het stukprikken van een aantal luchtballonnen. Mevrouw E. M. Kusuma Subrata-Hueber kijkt ge spannen toe, terwijl zij de ring met ballonnen vasthoudt. MAANDAG 2 NOVEMBER Cultureel Centrum, Moerbergplanl- soen, 19.15 tot 20.45 u. bibliotheek en in lichtingscentrum van de Nederlandse Ver eniging voor 'Sexuele Hervorming. De Ring, 19.30 tot 21.30 u. bokstraining in gymzaal Ossendorpschool (ingang Wijk aan Zeeërweg), IJmuiden. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, geopend van 19 tot 21.30 u.: filiaal Wüstelaan, gebouw Spaamberg, Sant poort-Noord, 19 tot 21.30 u.; filiaal Wil- lemsbeekweg 96, IJmuiden, 19 tot 21 u.; uitleenpost IJmuiden-West, parochiezaal onder Petruskerk, Venusstraat 1, 19 tot 21 u. Cultureel Centrum, Moerbergplant- soen, 19.45 u. Bridgeclub De Jump. DINSDAG 3 NOVEMBER De Vogelvrienden, 20 u. in Cultuerel Centrum, praatavond. NIVON, 20 u. in gebouw Velserduin, Vel- serduinplein, IJmuiden, informatie over wintersportprogramma. Federatie Bejaardenzorg, Spreekuren voor sociaal advies: 9-10 u. in het ge bouw Cultureel Centrum, Moerbergplant- soen 22 te IJmuiden in benedenzaal 3, tel. 02550-15010; 11-12 u. in het Buurthuis „De Loods'', Geelvinckstraat 28 te Velsen- Noord, tel. 02510-24025; 15-16 u. in gebouw CUSA, Hoofdstraat 133, Santpoort-Noord, tel. 02560-8014. Verder volgens afspraak bij het secretariaat: Hoofdstraat 133, Santpoort, tel. 02560-8014. Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945, IJmuiden, 19 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Willemsbeekweg 96, IJ muiden, 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 u. Gebouw PTT, Lange Nieuwstraat- Spaarnestraat, IJmuiden, 19 tot 20 uur: spreekuur Medisch-Maatschappelijk Con sultatiebureau voor Alcoholisme. Stichting Huish. en Gezinsvoorlichting, spreekuur leidster van 9.30 tot 12 u. in de Willibrordstraat 102, IJmuiden, telefoon 02550-10715. De Brulboei, Kanaalstraat 288, IJmui den, bejaardensoos, kinderclubs, potten bakken en klaverjassen, jeugdsoos. Manly Sport, les en training boksen, van 19.30 tot 21.30 u. in de gymzaal Moerberg- Comité-school aa nde Kerkstraat in IJ muiden-West. Velserbad, Briniostraat 18, IJmuiden, 6.30-8 u. gemengd zwemmen; 8-12.15 u. schoolzwemmen; 12.15-13.15 u. gemengd zwemmen; 13.20-16.20 u. schoolzwemmen; 16.15-16.45 zwemlessen; 16.40-18 u. ge mengd zwemmen; 18-18.30 u. zwemlessen; 18.30-20 u. zwemver. CSB; 20-21.30 u. ge mengd zwemmen; 21.30-22.30 u. zwemver CSB. Sporthal Zeewijk, IJmuiden, 18-23 u badmintonvereniging IJmond. MAANDAG 2 NOVEMBER Beverwjjkse Sportraad. Huize Schey- beeck, Velserweg. 20-22 u. spreekuur. Leger des Heils. Geijsendorfferlaan 4. 20 u. werkgroepavond AA. De Slof, Raamveld. 20 u. Koreaans ka rate. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hendrik Burgerstraat 70, Arendsweg 61 en Amstel- straat 44: volwassenen 19-21 u.; Stumphi- usstraat 46: jeugd 19-21 u. DINSDAG 3 NOVEMBER Bejaardenpaviljoen, Westerhoutplein. 10 u. damesgymnastiek, 11 u. herengymnas- tiek, 13.30 u. bridgen, 14 u. handenarbeid. De Slof, Raamveld. 13 u. bejaardensoos. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7-16 en 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hendrik Burgerstraat 70: volwassenen 14-17.30 u.; Amstelstraat 44: volwassenen 15-17.30 u.; Stumphiusstraat 46: 15.30-17.30 u. MAANDAG 2 NOVEMBER Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg. Geopend van 14.30-17.30 en 19-21 uur. MAANDAG 2 NOVEMBER De Magneet, Ten Katestraat. 20 u. in strumentaal ensemble. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg: volwassenen 19-21 u. DINSDAG 3 NOVEMBER Zaal Dam, Ruijsdaelstraat. 20 u. dansen Verenigde openbare bibliotheek. Ruijs daelstraat 7: jeugd 15.30-17.30 u.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5