agent schaak mat ellery PANDA EN DE MEESTER-ONGELUK KER ARMAN EN ILVA h POLLE, PELLI EN PINGO Agenda voor Haarlem en de IJmond Xi In november weer militaire oefening Overleden in cel |van politiebureau Informatie over restauraties I Onbestendig o 8mmz inventum elektrische radiatoren geven metéén warmte! J il HEERLIJK GEBAKKEN VIS! Wlm uw matras Haarlems matrassenhuis II IS DINSDAG 3 NOVEMBER 1970 11 J0 Ir/Y/ het B R A M M E T J E F O K l—n895. A - 4 mmM Haarlem en Omstreken te dun of versleten laat het ons even weten Bollenstreek V elsen-IJmuiden Beverwijk Heemskerk jByyWyVWWWIWWWWWtfWWWWWWWWIIWWWVVWWWWAMnnfWWWWVWWWWtMMWWWWWWniVW 10 „Die bewaar ik niet thuisMa- lone zweeg. Fure was gaan lachen. Hij deed de gangkast open en zwaaide even later met de munitieriem. De holster was leeg, de houders voor de kogels waren vol. „Je bent ondeugend! Okay, smeris. Naar binnen bij je vrouw". Malone liep de kamer binnen. De loop van zijn eigen pistool drukte tegen zijn achterhoofd. „Nee, niet zo dicht bij haar. Daar, aan de andere kant, op de bank". Ellens ogen volgden iedere stap die hij deed, zeggende: doe iets, maar ook: doe niets. Ondanks z'n domheid is 't toch een slimme kerel. Hij had ingezien dat we samen sterk hadden gestaan. Apart zijn we hulpeloos. Malone voelde woe de in zich opwellen. Hij ging op de bank zitten. „Ellen, waar is Bibby?" „Boven bij de vrouw". „Is alles goed met haar?" „Weet ik niet. Ik geloof van wel. Ik trof hen hier toen ik thuis kwam. Ik mocht haar niet eens zien". Een vrouw! Ze waren dus met hun drieën. Klaarblijkelijk had Ed Taylor de vrouw niet gezien. Dit maakte het voor John en de mannen van de staatspolitie alleen maar moeilijker. Ze zochten nu immers naar twee mannen. „Je kind maakt 't op 't ogenblik best, Malone", zei Furia. Hij aaide de Colt alsof 't een levend iets was. „Als je wilt dat 't zo met haar blijft, hou je dan koest. Hinch! De tas!" Hinch bukte achter de bank en kwam met een zwarte tas te voor schijn. Hij gaf haar aan de andere man, die gekleed was als een mode plaat. Malone kreeg de indruk dat hij 't erg langzaam deed. „Voor jou". De tas belandde op Ma- lone's schoot. Furia sleurde de door Ellen met zorg gekoesterde antieke stoel met geborduurde bekleding, waarvan de poten vrij los zaten, naar hem toe en viel er in neer. Hij bleef de Colt strelen. Ze moesten hun hoofd omdraaien om hem te zien. „Wat moet ik hier mèe doen, Fure?" vroeg Malone. „Mijnheer Furia voor smerissen". „Mijnheer Furia". „Kijk er maar eens in". Malone trok de ritssluiting open. Bundels bankbiljetten staarden hem aan. De knaap achter hem zei: „Ik geloof toch „Doe dat maar niet, Hinch", zei Fu ria. „Je weet waar dit geld vandaan komt, smeris?" „Dat kan ik wel raden", zei Malone met zachte stem. „Jij weet 't nog niet, Ellen. Tom Howland werd vanavond op de Aztec-fabriek neergeschoten. De salarissen werden gestolen. Daar was al die opwinding over. Dit zijn de Aztec-salarissen. Heb ik 't niet juist, Furia?" i „Mijnheer Furia!" „Mijnheer Furia". „Ja Hij dacht dat Ellen flauw zou vallen. „Mag ik alstublieft bij m'n vrouw gaan zitten? Ze ziet er beroerd uit". „Nee". Ellen keek hem smekend aan. Toen keek ze snel naar boven, waar de klei ne Barbara was. ,,'t Gaat met mij best, Loney". Malone zei: „Wat bedoelde u er mee dat 't voor mij is7" „Je zult je hele leven nooit zo veel poen in handen krijgen. Geniet er nu dus van". „Wat bedoelt u?" „Gewoon, zolang 't nog kan". „Ik begrijp 't niet". „Nee? Je houd me voor de gek". „Ik begrijp er niets van". „Moet ik 't je nu écht allemaal voor kauwen? Wat je moet doen smeris, is dit voor ons bewaren. Alsof je een bank bent' Malone probeerde een dom gezicht te trekken. „Je begrijpt 't kennelijk nog steeds niet", zei Furia. „We hebben wel een stommeling getroffen, Hinch, een stomme stadssmeris". Hinch brulde van 't lachen. „Nou stommeling, luister dan eens goed", zei Furia. „Met die poet bij ons komen we niet door de wegafzettin- gen. Zonder de poet wel. Ze hebben geen reden ons anders te behandelen dan wie dan ook. Vooral als ze zien dat we met ons vieren zijn". „Met z'n vieren?" zei Malone. Z'n mond voelde droog aan. „Ik dacht dat u met uw drieën was". „Vier", zei Furia. „Ik, Hinch, Goldie en jouw kind. Ze zal alleen van Goldie zijn. Zij is de moeder. Begrijp je?" „Nee", riep Ellen. Néé!" „Ja", zei Furia. „Jullie kind is ons ontvangstbewijs voor de poet. Is 't je zo duidelijk?" „U loopt dan wel risico's", zei Malo ne bedachtzaam. „Stelt u zich eens voor, dat één van de agenten haar her kent als u wordt aangehouden, 't Is maar een klein stadje. Iedereen kent hier iedereen. Dan loopt 't mis". „Doe dan maar een schietgebedje dat 't niet zal gebeuren! Kun je bid den?" „Ja", zei Malone. Hij vroeg zich ech ter af of 't wel waar was. Hij was niet meer in de kerk geweest sedert hij was aangenomen. Ellen nam Barbara iede re zondag mee naar de tweede mis. „Zij zal niet opgroeien als een heiden zoals jij, Loney Baloney. Jij bent een v kruis dat Hij te dragen heeft", zegt pater Weil. „Men zegt dat 't helpt", zei Furia. Eén van de ogen achter het beremas- ker knipoogde. „Alles nu begrepen?" „Ja, 't is me nu helemaal duidelijk", zei Malone. „Dat is maar goed ook. Als jij ook maar één smerissen-trucje probeert uit te halen, stommeling, of je vrouw be gint te krijsen, krijgt 't kind een kogel in d'r hoofd. Hou je dus gedekt en laat je oudje haar bek houden en je krijgt je kind onbeschadigd terug. Eenvoudi ger kan 't niet". Ellen keek zenuwachtig om zich heen en Malone zei: „Ellen!" „Ik wil 't niet! Dat kunnen ze toch niet doen!" „Ze kunnen 't doen. Je moet je er bij neerleggen. We hebben geen keus, liefste". „Luister nu maar naar je pappie, schat", zei Furia. „Hij is een slimme stommeling". „Hoe kunnen we weten dat ze zich aan hun woord houden?" schreeuwde Ellen. „Je weet toch wel wat je zélf altijd gezegd hebt over kidnappers, Loney!" „Dit is geen echte kidnapping, 't Lijkt er alleen maar op. Ze willen Bib by alleen maar bij zich houden als ze kerheid dat zij 't geld ook terugkrij gen". „We zullen haar nooit terugzien". „Ze zullen hun woord houden", zei Malone. „Of ze zullen 't geld nooit te rugzien. Daar zal ik wel voor zorgen". Tegen Furia zei hij: „Goed dan, we hebben een afspraak. Maar nu luistert u naar mij en goed ook!" „En?" zei Furia. „Als je mijn dochtertje ook maar een haar krenkt, zal ik je tot 't bittere einde achtervolgen en in mootjes hak ken. Al zou 't de rest van m'n leven kosten. Jij, deze stommeling hier en die vrouw boven". Achter hem klonk een woedend grommen. „Fure, laat me m'n gang gaan! Geef mij even de kans!" „Hou je verdomde bek dicht, Hinch!" riep Furia. Hij sprong op en stond met één stap pal voor Malone. De ogen achter het verfrommelde masker glansden kwaadaardig. „Ik zou je eigenlijk meteen neer moeten slaan smeris! Besef je dat wel?" „U heeft me nodig!" zei Malone. Hij trachtte niet te slikken. (Wordt vervolgd) 19. Het autobusje, dat Panda gezien had, reed rustig over de weg. De motor ronkte, de vogeltjes zongen en een zacht windje ritselde door de bladeren van het bos waarin het voertuig verdween. Maar toen werd de vredige stilte ruw verstoord door het geschreeuw van een rauwe stem. Het motorgebrom viel stil, en daarop ontstond een luid rumoer. Bonkende en dreunende ge luiden klonken tussen de stammen op; takken braken van de bomen, en het was duidelijk dat er een gewel dige vechtpartij tussen het lommer aan de gang was. Maar die duurde niet lang. Al spoedig kon men de eerste passagier van de busdienst in verkreukelde toe stand het woud zien verlaten, terwijl enkele auto onderdelen hen narolden ADVERTENTIE I Schol, schar, makreel, wijting,' t schelvis, kabeljauw, spiering, Itong... gebakken: verrukkelijk! i Koop uw gebakken visje bij I uw vishandelaar, of bak ze zelf. Laat de schoongemaakte en licht gezouten vis op een ver-' giet goed uitlekken. Gebruik een flinke koekepan met een stevige bodem. Wentel desge wenst de vis door de bloem en schud ze goed uit. Ba^ de vis in hete boter, margarine of olie mooi bruin. Vraag recepten bij uw vishandelaar of bij het Produktschap voor-Vis en Visprodukten, Wassenaarseweg 20, Den Haag. ILVA! WAAROM LIEP JE WEG 9 IK PIEPJE '.HOORDE JE ME NIET EN WAT DOE JE HIER IN KISHA'S HUIS!? KIJK, 6R IS EEN 6R0T6 Y MISSCHIEN 2ITER VAAS AANGESPOELD! i WEL EEN BRIEPlN IIOKTWEL "LUCHTPOST" NEE HOOR, IK WOON ERIN - BEDANKT, PAT JULLIE DE KURK ERUIT GETROK KEN HEBBEN! 06b, ER IS WAT UITGEVLOGEN1 5439-A 1895. Dolgelukkig reed het meisje op de autoped, maar haar broertje keek sip, want hij had nu eigenlijk niets. Maar even later won Bram voor hem een prachtige auto, en daarna een trommel, en een pa rapluutje en een windmolentje en een pakket zuurstokken, en hij gaf alles weg. Geen wonder, dat er al gauw een jui chende stoet kinderen achter hem aan liep, waarin alleen de man met de feest neus een beetje uit de toon viel. Het leek wel, alsof Bram vandaag alles kon win nen wat hij wilde winnen. „Die zeeman is onze ondergang", mom pelde de man met de feestneus. „En dat is iets, wat we nu net niet kunnen heb ben. Anders wel, maar nu niet. Er moet iets gebeuren, 't Is jammer, maar ik denk, dat ik hem het vrijkaartje moet geven Op zichzelf is er niets dreigends aan het verstrekken van vrijkaartjes. Maar de toon, waarop de man het zei, scheen voor Bram weinig goeds te voorspellen. >rAls hij nu gauw weggaat hoeft het nietzei de man met de feestneus aarzelend, maar Bram was nog lang niet van plan de kermis te verlaten. DEN HAAG. In november zal weer een militaire oefening worden gehouden zoals dinsdag 27 oktober plaats had en waarvan het doel was te onderzoeken hoe snel de militairen het betrof toen een bataljon pantserinfanterie zouden rea geren op de opkomstmededeling. De oproep zal uitgaan op de eerste I dag van de oefening aan het personeel van een nader aan te wijzen bataljon of de afdeling, aldus een officiële publikatie van het ministerie van Defensie. ZUTPHEN. In een cel van het po litiebureau in Zutphen is in het weekein de een 58-jarige inwoner van die plaatg het slachtoffer geworden van een com- I binatie van teveel alcohol en een hart afwijking. Dit constateerde een dokter, die door de politie was opgeroepen, om dat de toestand van de man, die zaterdag avond bewusteloos op de weg in Zutphen lag en door de politie ter ontnuchtering naar het bureau was genomen, steeds slechter werd. De dokter kon bij zijn I aankomst slechts de dood constateren. AMSTERDAM Het gemeentebestuur van Amsterdam overweegt op enige van I de drukste plaatsen in de binnenstad plat tegronden op te stellen, waarop de vor deringen van de restauratie van Amster damse monumenten maand voor maand I zichtbaar worden gemaakt. In de laatste 25 jaar zijn 1400 historische panden gerestaureerd, waaraan 150 mil- I joen gulden werd besteed. Het KNMI deelt mee: Nog steeds wordt het weer in West-Europa beheerst door een band met sterke westelijke winden op alle niveaus die in stand wordt ge houden tussen een depressie bij Schotland en een hogedrukgebied met centrum boven Spanje. In deze stroming komen verscheidene storingen voor. In de nacht van maandag op dinsdag passeerde een frontale storing die weer werd gevolgd door een trog die vanmorgen boven Ierland lag. Deze laatste doet de wind tot stormkracht toenemen en veroorzaakt ook een verhoogde buienactiviteit. Voorlopig is dus nog geen einde te verwachten van het onbehendige weer dat overigens karakteristiek is vofir deze maand. Vooruitzichten voor donderdag: Tijdelijk re gen, ook opklaringen en daling van tempera tuur tot ongeveer normale waarden. Aantal uren zon: 0 tot 4. Min. temp. omstreeks normaal. Max. temp. omstreeks normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 percent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 percent. WEERRAPPORTEN '4 v s :V-r., SCHOUWBURG Stadsschouwburg, (Wilsonsplein). Vandaag en morgen 20.16 u.: Toneelgroep Centrum met: „Kees de Jongen". MUZIEK Concertgebouw, <L. Begijnestraat). Vandaag 20.15 u.: Concert N.P.O. o.l.v. Henrl Arends. Solist: Sal va tore Accardo, viool. BIOSCOPEN Cinema Palace, (Gr. Houtstr. 111) 14, 19 en 21.30 u.: Elvis Presley, „double trouble", a.l. Frans Hals, (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: „Doorbraak naar de hel", 14 j. Luxor (Gr. Houtstraat 139) 14, 19 en 21.13 u.: „M.a.s.h.", 18 j. Rembrandt, (Gr. Markt). 14, 19 en 21.15 u.: „Erotica", 18 j. Roxy, (KI. Houtstr. 79). 14.30, 19 en 21.15 u.: „De boezemvriendin", 18 j. Studio, (Gr. Markt) 14.15. 19 en 21.15 u.: „Lions love", 18 i. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum, (Groot Heiligland S3). Per manente tentoonstelling van werken uit de 17e eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Zondags van 13 tot 17 uur. Bisschoppelijk Museum. (Jansstraat 79). Per manente tentoonstelling van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeldhouw- werken, handschriften en kunstnijverheid. Da gelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 uur en van 14 tot 17 uur. Zondags van 14 tot 17 uur. Teylermuseum, (Spaarne 16), Permanente ten toonstelling van schilderijen, fossielen, minera len en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen (behalve maandags) van 10 tot 16 uur. De eerste zondag van de maand van 13 tot 16 uur. Cruquiusmuseum. (Cruquiusweg, Haarlemmer meer). Historische stoommachines en grote ma quette van Nederland. Geopend dagelijks be- halve zondag 9-16 uur, zaterdag 9-12 uur. Vis- en Vleeshal, (Gr. Markt). Tentoonstelling van werken van Raoul de Keyser, tot en met 14 november. Voorts In het kader van de kin derboekenweek een expositie van kinderwerk stukken: „Kind en Natuur". Van 31 oktober t.m. 22 november. Geopend dagelijks van 10 tot 17 uur en zondags van 13 tot 17 uur. Galerie Aktle '68, (Staten Bolwerk 3). Exposi tie van gouaches, schilderijen en tekeningen van Ans Wortel. Geopend maandag tot en met vrij dag 11-19 uur, zaterdag 12-18 uur, zondag 14-18 uur. Tot en met 14 november. Museum Kunstcentrum De Ark, (Nieuw Hei ligland 1 rd). Permanente expositie van voor namelijk Haarlemse kunstenaars. Bezichtiging van de gebrandschilderde ramen uit 1602. Dage lijks, behalve dinsdag, van 10 tot 20 uur. Van 20 tot 23 uur: Klassiek grammofoonplatenprogram- ma. Potterle „Het Schoutje", (Schoutjessteeg). Ex positie van potterie en handweef van dinsdag tot en met zaterdag geopend van 10 tot 17 uur. Galerie-t, (Bakenessergracht). Expositie van tekeningen en schilderijen van Velickovie. Da gelijks geopend van 11-17 uur. Zondag van 14-18 uur Tot en met 8 november. Frans Heerkens Thljssen, (Houtplein 13). Etsen van C. Brandenburg, C. L. Dake, J. M. Graadt van Roggen en D. H. M. Harding. Dagelijks, behalve zondag, 10-13 en 14-18 uur. Van 2 t.m. 14 november. ADVERTENTIE prijsopgave aan huis 's morgens 9 uur gehaald 's avonds 6 uur thuis h. de graaff grote houtstraat 103 haarlem telefoon 31 10 23 profiteer van onze inruilactie f 10,— tot 25,— voor uw oude spiraal of ledikant Sociëteit Deining, (Ripperdastraat). Foto-expo sitie van W. de Jonge. Van 2 t.m. 30 november. Gemeentehuis Bloemendaal, (Bloemendaalse- weg 158). Expositie van wandkleden van Ernée 't Hooft en beeldhouwwerken van Gerda Rueter. Dagelijks, behalve zondag, van 14 tot 17 uur. Tot en met 19 november. Galerie Blokker, (Bronsteeweg 4a, Heemstede). Permanente expositie handgeweven wandkleden van Bodil Blokkr-Veggerby, handgeknoopte rya- modellen uit Skandlnavië, keramiek en grafiek. Geopend dinsdag t.m. zaterdag 9-17.45 uur. Galerie Eljlders, (Haltestraat 77, Zandvoort). Hommage aan de schilder Gem de Jong, tevens expositie beeldhouwwerken van Kees Verkade. Geopend van dinsdag tot en met zondag van 13-17 uur. Tot en met 5 november. VOLKSUNIVERSITEIT A. H. Gerhardschool, (Raaks). Vandaag 20 u.: Nieuwe wegen in de medische wetenschap, lezing door dr. L. van Beugen. DIVERSEN Waagtaveerne, (hoek Damstraat-Spaarne). Dagelijks, behalve maandag, open podium; ge opend van 10-18 en 20-24 uur. Vrijdag en zaterdag tot 01 uur. Electric Centre, (Bakenessergracht). Dagelijks, behalve maandag, geopend van 12-18 en 20-24 uur; vrijdag van 20-02 uur; zaterdag 20-03 uur. Bowling, (hoek Orionweg-Delftlaan). Dagelijks 12-02 uur; zondags 10-02 uur bowling. Poppentheater Merlijn, (Hasselaersplein). Woensdag 14.30 u.: „De toverhoed". Stadhuis Haarlem. Woensdag 14 u.: Raadsver gadering. Aula A. H. Gerhardschool, (Raaks). Woensdag 20 u.: „Het Interieur van de St. Bavo", lezing door Jan Hoeben. Petrakerk, (Limburglaan). Heemsteedse Kunst krink. Vandaag 20.15 uur: Griekse eilanden, lezing door Hendrik Scholten. Dolfirama, (Zandvoort naast Bouwes Palace) Dolfijnenshow woensdag 14 en 16 uur, zaterdag en zondag 12, 14 en 16 uur. Mobilarium museum met old-timers miniatuur trein- en racebanen, zaterdag en zondag van 12 tot 18 uur Bowling dagelijks van 14-01 uur. Hotel Bouwes. (Zandvo. tl; /.ate.d, uu zon dag, tevens zondag matinee: Cor Halle kwartet. Caramella, (Zandvoort). Dagelijks dansen: „Etoiles". TENTOONSTELLINGEN Klokgeveltje, (Hoofdstraat 140, Hillegom). Ex positie van olieverfschilderijen van J. W. Victor Hollanders. Geopend van maandag tot en met zaterdag van 14-17 uur, zondag 14-16 uur. Tot en met 13 december. DIVERSEN Treslong (Hillegom). Dagelijks, behalve maan dag, diner-dansant. BIOSCOPEN City Theater. Dinsdag en woensdag 20 uur: ,,Meisiesinternaa(k)t". TONEEL Stadsschouwburg. Woensdag 20 uur: Fons Jansen met „Driemaal andermaal". CONCERTEN Beeckestijn. Dinsdag 20 uur in noordelijk koetshuis, vioolconcert door Christian Bor, be geleid door Geza Frid, voor Velser Kunstkring. Petrakerk, Merwedestraat, IJmuiden. Woens dag 20 uur: jubileumconcert Velsens Bejaarden koor met „The Sheperds". TENTOONSTELLINGEN Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost Tot I 8 november, dagelijks van 14-17 uur, expositie beeldhouwwerken van Wim Bosman, Eric Claus, E. van Lamsweerde en Ger Zijlstra. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum. I Dagelijks (behalve zondags) 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden. Is alle werk dagen van 10 tot 12 uur te bezichtigen. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord, is dinsdag open van 12 tot 13.30 uur en donderdags van 12 tot 13.30 en van 20 tot 22 uur. Maximum- «n minimum temperaturen binnen- en buitenland BIOSCOPEN Kennemer Theater, (Zeestraat). 19 en 21.15 u.: „Sunflower". Luxor Theater, (Breestraat). 19 en 21.15 u. „Allemaal naar bed". TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans, (Breestraat 122). Expositie gouaches en plastieken van Wil van Leeuwen; geopend tot en met 7 november van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer, (huize Scheybeeck, Velserweg). Geopend op dinsdag en donderdag van 14 tot 16.30 en van 19.30 tot 21.30 uur, op vrijdag van 14 tot 16.30 uur. Voorgroepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Bever wijk, tel. 02510-25120. BIOSCOPEN Cinema Marquette, (Ruijsdaelstraat). 19.30 u.: „Ben Hur". ADVERTENTIE Ze zijn vloeistofloos dus geven hun behaaglijke warmte direkt aan de lucht af. Verrijdbaar, met of zonder thermostaat, v.a. f. 169.50 u kunt er c/> rekenen! Amsterdam regen wzw 14 12 23 De Bilt regen zw 15 13 22 Deelen regen zw 14 13 22 Eelde regen zuid 11 11 11 Eindhoven regen wzw 14 13 16 Den Helder regen windst 14 10 7 Rotterdam regen wzw 15 14 26 Twente regen zw 14 13 11 Vlissingen regen west 14 13 14 Zuid- Limburg regen zw 13 13 11 Aberdeen Athene half bew. windst 12 0 Barcelona Belgrado zw. bew. zuid 19 8 0 Berlijn regen wzw 11 7 10 Bordeaux mist zzo 25 6 0 Brussel regen zzw 14 14 11 Frankrfort zw. bew. zw 15 13 3 Genève mist wzw 20 2 0 Grenoble licht bew. oost 22 5 0 Helsinki onbewolkt nnw -3 -8 0 Innsbrück licht bew. west 15 5 0 Kopenhagen regen zo 6 3 4 Lissabon onbewolkt no 27 13 0 Locarno mist windst 15 1 0 Londen zw. bew. wzw 17 11 10 Luxemburg onbewolkt windst 25 3 0 Madrid onbewolkt nw 22 10 0 Malaga onbewolkt windst 23 5 0 München licht bew. wzw 18 14 0.1 Nice geh. bew. nnw 19 12 0 Oslo sneeuw no 2 -7 0.1 Parijs licht bew. zw 19 14 0.1 Rome half bew. ozo 20 8 0 Stockholm onbewolkt windst 3 -8 0.4 Wenen zw. bew. west 19 16 0.2 Zürich licht bew. zzw 18 12 0 WOENSDAG 4 NOVEMBER Zon op 7.39 uur; onder 17.07 uur Maan op 13.33 uur; onder 20.46 uur MAANSTANDEN lste kwartier 6 november 13.47 uur Volle maan 13 november 8.28 uur Laatste kwartier 21 november 0.13 uur Nieuwe maan 28 november 22.14 uur HOOG EN LAAG WATER IN IJMUIDEN DINSDAG 3 NOVEMBER Hoog water 5.47 uur en 18.04 uur Laag water 1.33 uur en 13 46 uur WOENSDAG 4 NOVEMBER Hoog water 6.30 uur en 18.48 uur Laag water 2.12 uur en 14.29 uur Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te Umuiden.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 11