HILDEGARDE KNEF: schrijven was een kwelling Duitse vedette presenteerde haar boek - JANE FONDA IN ARREST Federatie van kunstenaars reorganiseert Duur avondje uit in Londen Omroeporkesten en koor bestaan kwart eeuw Moskous kindertheater met voortreffelijke sprookjes VRIJETIJDSKLEDING Picasso-bekladder in arrest gesteld Johannes Urzidil overleden UNIEK CULTUREEL NATIONAAL BEZIT T.V. vanavond Driemaal voetbal op één avond Radio donderdag TV donderdag fit TV woensdag WOENSDAG 4 NOVEMBER 1970 keus uit meer dan 1000 PANTALONS WÊÊm «y Wegens verzet tegen politie en drugs Voor Wildlife Fund Dit is het recept: Kaasfonduevan Nederiandsekaas. s S s Niet inkrimpen KLEURIG - VROLIJK VIRTUOOS Moeilijk jongetje „Schoolziekte" Nederlandse muziek TV-reportage in VS rond Kabouter-LP (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Het was elf uur toen Hildegard Knef in de donkerblauwe Peu geot 204 van Peter Gottmer van de Haarlemse uitgeverij, die Knefs me moires „Een gegeven paard" op de markt brengt naar het Amstelhotel terugreed. Ze had anderhalf uur aanwe zigheid achter de rug tussen de schilde rijen van Ans Wortel in de Haarlemse galerie Actie '68. Anderhalf uur, die voor een groot deel gewijd werd aan het sig neren van boeken en foto's, een werkje dat mevrouw Knef net zo gewetensvol en stralend deed als het beantwoorden van vragen aan de heren van de radio en de schrijvende pers. Aan de grote vragen kwam echter nie mand toe, de vragen over de schuld en het schuldcomplex van de Duitsers, in het bijzonder van de generatie van Knef (ook die van Claus von Amsberg). En juist vanwege dit complex heeft Hilde- garde Knef (wie haar nog kent als film ster uit de jaren 50 of als de schorre zingzegster van het droeve Duitse lied mag het zeggen) het boek geschreven. „Ik niet mijn leven willen vertellen maar dat van mijn generatie", zegt ze (blond, mager, met een teveel aan wimpers rond de befaamde groene ogen) ter perscon ferentie. En dat is de generatie, die op de lagere school zat toen Hitier aan de macht kwam en tiener was ten tijde van de oorlog. Duitsers, die zich ten onrechte belast voelen met de schuld aan de Nazi ellende omdat niet zij maar hun ouders en grootouders Hitier en zijn partij aan de macht brachten. Iemand uit Knef's en tourage vertelt, dat ze nogal wat moei lijkheden kreeg toen ze trouwde met een Amerikaanse Jood. Diens familie wierp haar voor de voeten: Waarom ben je niet geëmigreerd, als je het niet eens was met Hitier. „Ik kende het woord emigreren niet eens", moet Hilde gezegd hebben, „mijn probleem was te zorgen dat ik om acht uur thuis bij mijn moeder was en of ik naar de bioscoop mocht en wat ik later worden wilde". De avonturen van mevrouw Knef zijn niet gering. Dat blijkt uit het boek. Er vallen vele doden. Bijvoorbeeld in Ber lijn op het einde van de oorlog, als Knef tegen de Russen vecht, zij aan zij met een hoge piet van de UFA, de geheel op de Nazi-propaganda gerichte filmindus trie waar zij aankomend sterretje was. Na de oorlog zijn de gebeurtenissen minder gewelddadig, maar er blijft ge noeg over om naar huis te schrijven. Iemand vraagt of het schrijven haar vreugde heeft verschaft. „Nee", zegt Knef, „eerder een kwelling". Waarom is ze dan gaan schrijven?" Het is een van mijn vluchtwegen. Nee, ontevreden heid met wat ik eerder heb gedaan, is een te kleine ergernis om zo'n boek te schrijven". Ze zegt, dat het boek voor haar een veel directere verantwoordelijk heid is dan haar acteren of zingen. Nee, aantekeningen heeft ze nooit ge maakt. Ze was zelf verbaasd toen bleek dat ze zich zoveel kon herinneren. „Ik heb herinneringsfilms afgerold, waarvan ik niet eens wist dat ze opgenomen wa ren", vertelt ze. Anderhalf jaar heeft Knef over het boek gedaan. Dagelijks acht uur geconcentreerd schrijven. Nee, niemand heeft haar er om gevraagd. Haar man, een Engels acteur, heeft haar aangespoord te schrijven en ze was al met meer dan de helft klaar toen een uitgever het vroeg te lezen. En zo werd „Een gegeven paard" de bestseller van het jaar in Duitsland. Die titel komt van het gezegde „Een gegeven paard mag je niet in de bek kijken". En met dat paard bedoeld Knef het leven zelf, al geeft ze toe, dat ze in haar eigen geval het leven toch wel tot op de amandelen in de bek had gekeken. Nederland heeft de primeur van de eerste vertaling. (Frankrijk, Spanje, En geland, USA Skandinavië volgen). Pe ter Gottmer ontdekte het nog voor het een bestseller in Duitsland werd. Hij las erover in het blad Jasmin. Wetend dat uitgever Molden een voorschot van 25.000 ADVERTENTIE ook voor al uw Dat geklede vest, in diverse tinten, voor de wat oudere man; Die mode-uitschieter voor die YOUNG MAN die alle» eigen tijds wil hebben. De Pullpolo waarin u zich vrij en blij kunt voelen, knoop-sluiting of rits, met en zonder borstzak. De getailleerde body col met borstzak, in de laatste rake modekleuren, lila, paars, bruin. Die dikke warme trui, waarin u zich thuisvoelt om buiten lekker mee te kunnen trotten. Dat tricot-gevalletje waarmee je ineens helemaal omgeturnd bent. En natuurlijk niet te vergeten onze Gen. Cronjéstraat 38-44 - Tel. 25 46 79 Haarlem WÏÊMi mark op de royalties had betaald, durfde Gottmer een van die Nederlandse nood lijdende uitgeverijen), nauwelijks een bod van 7.500 te doen. En toch kwam het voor elkaar. Jan van Elswijk vertaalde het veelal in Berlijns dialect (Knef komt uit Berlijn) geschreven boek in gewoon Nederlands. Toen Gottmer naar de afzetmogelijkhe den polste, bleek nogal wat terughoudend heid. In Amsterdam zei de boekhandel: Knef, wie is dat? Maar het succes op de Buchmesse in Frankfurt was zo groot, dat Gottmer het aandurfde. Een ochtend blad bewerkte het boek als feuilleton en deze week is de eerste druk van 7.000 exemplaren de deur uitgegaan. Toen Knef dan ook op de Boekenmarkt in de RAI afgelopen zondag verscheen, kwam er aan het signeren geen einde. Net zo min als gisteravond, toen zij als een ware uitzendkracht bij Actie '68 zat te schrijven: Sehr herzliche, Hildegarde Knef, Haarlem, 3-11-70. CLEVELAND (OHIO) (AFP-Reuter). De Amerikaanse actrice Jane Fonda is donderdagochtend door de politie van Cle veland gearresteerd. Bij aankomst uit Toronto op het vlieg veld van Cleveland doorzocht een douane ambtenaar haar tas en vond flesjes met pillen zoals dexadrine, compazine en va lium. Hij verzocht de actrice mee te gaan om gefouilleerd te worden. Jane Fonda wend woedend en gaf de ambtenaar een geduchte schop. Een collega van hem, die te hulp schoot, kreeg er ook een. Jane Fonda moest toen naar het politiebureau. De filmster was op weg naar een uni versiteit in Ohio, waar zij studenten zou toespreken. Een eerste gerechtelijk verhoor is vast gesteld voor de 9de november. De ac trice is geruime tijd actief betrokken bij campagnes tegen de oorlog in Vietnam. UTRECHT. De Federatie van Be roepsverenigingen van Kunstenaars heeft een vragenlijst aan haar circa 5000 le den gestuurd. Deze enquete is bedoeld als gedachtenvoorbereiding voor een open baar congres dat moet leiden naar een nieuwe taakomschrijving en organisatie vorm van de federatie. Het congres wordt op 19 december in Amsterdam gehouden. De enquetevragen hebben betrekking op de toekomstige activiteiten en werk terreinen, samenwerkingsverbanden met culturele en maatschappelijke instellingen, de taakverdeling tussen federatie en de aangesloten beroepsverenigingen en wel of niet aansluiting bij een vakbond. GRASSE (AP) De man die gisteren in het museum van Vallauris een muurschil dering van Pablo Picasso ten dele had „overgeschilderd", de 35-jarige Spaanse kunstschilder Salvador Izquierdo-Torres, is gearresteerd. Hij zal worden beschuldigd van het inbreken in het museum en het beschadigen van een kunstwerk. Picasso zelf wil geen aanklacht indienen, dit is thans door de autoriteiten gedaan. Met het herstel van zijn oorspronkelijke werk is hij reeds begonnen. ROME De schrijver en litteratuur historicus Johannes Urzidil is dinsdag op 74-jarige leeftijd in Rome overleden aan hersentrombose. De in Praag geboren Ur zidil, die in 1946 de Amerikaanse nationa liteit aannam, zou in Italië een reeks voor drachten geven. Urzidil, die lang bevriend was met Kaf ka, kreeg vooral bekendheid door zijn litte- ratuurhistorisch werk „Goethe in Bohe- men" en door boeken als „Daar gaat Kaf ka"- en „Kafka's vlucht". Ook schreef hij romans, waarvoor hij verscheidene prijzen ontving, zoals in 1964 de Oostenrijkse staatsprijs. Urzidil, die van joodse afkomst was, vluchtte in 1939 naar Engeland en later naar de Verenigde Staten. Hildegard Knef beantwoordt vragen op de persconferentie in galerie Actie '68. LONDEN (AP). Op 18 november zal in het vermaarde Londense restaurant „Talk of the town" een internationale ca baretvoorstelling worden gegeven, die zal worden bezocht door verschillende leden van het koninklijk huis onder wie het Britse koningspaar. De opbrengst is bestemd voor het World Wildlife Fund. Toegangskaarten tot de voorstelling kosten van 200 tot 4000 per stuk. Tot de artiesten die gaan optreden be horen Bob Hope, Rex Harrison, Petula Clark en Engelbert Humperdinck. De show zal worden opgenomen, door de Britse commerciële omroep Associated Television, en vertoond in Groot-Brittan- nië, de Verenigde Staten, Canade, Puer to Rico, Mexico en Australië. Men verwacht dat de opbrengst van de avond omstreeks 3.000.000 zal gaan be dragen aan entreekaarten en televisie rechten. ADVERTENTIE i indrijven met knoflook, halfdroge witte wijn in Caqnelon 1 Dan 4 dl hal de pan verwarmen tot de wijn gaat bruisen. Vervolgens 500 gr fijngesneden jong belegen Goudse toevoegen, goed roeren en weer aan de kook brengen. Binden met maïzena, op smaak afmaken met zout, peper, nootmuskaat en wat kirsch. vwwwiwwwwwuvwww (Van onze correspondent) HILVERSUM Bij de viering van het 25-jarig bestaan van het machtige muziekapparaat (vijf orkesten en een koor), tezamen ongeveer 400 musici, van de NOS kan men de vraag stellen of het nog verantwoord is, dat er in deze tijd, dat de Nederlandse omroep niet al te ruim in de financiële middelen zit, zoiets geldverslindends in stand moet worden géhouen. NOS-voorzitter E. A. Schütten- hélm kan daar alleen maar volmondig „ja" op antwoorden. „Ik vind het verant woord om vijf orkesten en een koor in stand te houden, omdat ze er zijn", zegt hij. „En ik vind het een gelukkige zaak, dat ze bestaan!" ,JDe orkesten en het koor zijn ontstaan uit de pluriformiteit van de omroepen, die voor de oorlog allemaal eigen orkesten telden". ,Jk ben blij en trots, dat de omroep dit machtige apparaat beheert. Ik geef toe, dat de omroep gekweld wordt door schaarse geld middelen, maar als er een prioriteit is, dan is het het behoud van het omroep koor en de orkesten van de NOS: Een uniek nationaal bezit, zoals de Dom van Utrecht er één is". Daaraan voegt mr. Wagenaar, pro grammacommissaris NOS-radio, toe, dat er zelfs nog nooit overwogen is om het aantal orkesten in te krimpen (bijvoorbeeld van vijf terug te brengen op drie). Er is een bindende afspraak met de vakbonden, dat fusies een de laatste jaren veel voorkomend maatschappelijk verschijnsel taboe zullen zijn bij de orkesten en het koor van de omroep. De NOS heeft echter wel begrepen, dat men voor de vierhonderd zangers en instrumentalisten, die zwaar op de omroeplijst drukken, een taakverbre ding moet zoeken. Dat is dan ook na 1968 in belangrijke mate gebeurd. De orkesten en het koor moeten ook mee werken aan televisieuitzendingen, aan voorstellingen van de Nederlandse Ope ra (dit jaar zes produkties), aan het Holland Festival (in de afgelopen zo mer werkten alle vijf orkesten daar aan mee), aan de VARA-matinees op zaterdagmiddagen in het Concertge bouw, aan grammofoonplaatprodukties (meest opvallende plaat, die Leopold Stokowski onlangs met het Radio Phil- harmonisch Orkest opnam). In de vijfentwintig jaar van het be staan van het Groot Omroepkoor, het Radio Philharmonosch Orkest, het Omroeporkest, het Radio Kamerorkest, het Promenade Orkest en het Metro- pole Orkest werden jaarlijks zo'n ze venhonderd uitvoeringen gegeven, wat een totaal van twintigduizend oplevert! De vijf zo verschillend geaarde orkes ten hebben daardoor een bijzonder grote verscheidenheid in de keuze van het repertoire. De omroeporkesten, die niet zoals de symphonie orkesten in Nederland aan hun eigen publiek en daarom aan een bepaald repertoire vastzaten, konden naar hartelust experimenteren: Ont zaglijk veel moderne muziek, vooral van Nederlandse componisten, kon worden uitgevoerd, wat een bijzonder grote bijdrage betekende aan de Ne derlandse muziekcultuur. Het buitenland, dat meermalen ver bazing en jalousie toonde over het be zit van het muziekapparaat van de NOS, is een gretig afnemer van de muziek die het koor en de orkesten spelen: In 1969 gingen 1402 banden naar het buitenland. Het gebrek aan financiën heeft de NOS verhinderd de oorspronkelijk grootse plannen, die men koesterde (Van een medewerker) UTRECHT Tweemaal 800 kinderen zagen gisteren in de Utrechtse Stads schouwburg het Moskouse Centrale Kindertheater met ,J)e malle molen". Het eerste wat je je in zo'n geval altijd afvraagt, is: Wat doet zo'n Russische groep om het spel voor Nederlandse kinderen verstaanbaar te maken? Dat hadden zij zichzelf kenne lijk ook afgevraagd, want vrijwel alle spelers hadden een aantal belangrijke zinnen in het Nederlands geleerd en doorspekten daarmee hun spel tot groot vermaak van de toeschouwers. „Ik lach me dood". ,Jk ook". Verder werd er gewerkt met veel, niet aan taal gebonden visuele grappen, er werd muziek gemaakt, gedanst en ge zongen. Maar laat ik eerst vertellen waar het allemaal over gaat. Afgelopen zaterdag verscheen in ons land een dertigtal Rus- siche acteurs om hier in het kader van het door het Wikor en Scapino georga niseerd Internationale Theaterfestival een aantal voorstellingen te geven. Die voor stellingen worden als bij de commedia dell'arte gespeeld op een klein overdekt podium dat in zijn geheel op het al bestaande toneel staat. Het spel heeft trouwens nog meer gemeen met de com media dell'arte. Zo kennen alle medewer kers, dansers, muzikanten of acteurs wel een paar speciale trucs, waarmee ze om beurten de aandacht op zich vestigen. Ook hebben ze de neiging stereotiepe ka rakters uit te beelden. Verder geeft het spel de indruk van een improvisatie, maar die berust dan alleen maar op ge raffineerd uitgekiend spel. Bij het begin is er een spullebaas in pandjesjas, die een stel kermis artiesten vraagt hun kunsten in zijn mallemolen te komen vertonen. Ieder laat zien wat hij kan, maar de spullebaas is moeilijk tevreden te stellen en daarom besluiten ze maar een sprookje op te voeren. Dat sprookje is dan: „Een gevaarlijke ge woonte". Een eigenwijs jongetje heeft de hebbe lijkheid, bij alles wat iemand over zich zelf vertelt, te zeggen: „Ik ook". Hoewel zijn moeder en zijn broertje hem er steeds op wijzen dat dat niet goed is, zegt hij steeds: „Ik ook" en doet daarbij alles na wat hij ziet. Ook heel gevaarlijke dingen. Het broertje van onze vriend holt ver volgens de rechtszaal binnen en vertelt over de gevaarlijke gewoonte. De rech ter zegt: „Van zoiets heb ik nog nooit gehoord, ik lach me dood". „Ik ook", verklaart de jeugdige gedaag de en men besluit hem vrij te spreken als hij die gewoonte bewijzen kan. Een kermisreiziger doet hem een kunstje met een soort jojo voor en hij doet het na, waarna de kermisreiziger belooft hem mee op reis te nemen als een aapje, omdat hij iedereen immers na-aapt. Na de pauze volgt dan nog een tweede sprookje van een jongetje, dat niet naar school wil en daarom schoolziekte voor wendt, maar uit angst voor de dokter wegloopt en allerlei avonturen beleeft. Alles wordt zo kleurig en vrolijk, vir tuoos en begrijpelijk gebracht, dat ik deze groep uitroep tot de beste van de drie ons bezoekende kindertheaters in dit festival. Deze groep komt donderdagmiddag in Amsterdam in Carré. voor deze jubileumviering uit te voe ren. Men heeft het daarom gelaten bij een volgende week woensdag 11 no vember te houden receptie in de NOS- televisiestudio in Hilversum en bij ze ven openbare concerten in het land, waarbij men vooral is uitgegaan van een goede geografische spreiding en aan zalen (onder meer in Zeeland, Doetinchem en Hoogeveen) die onbe kend zijn in het vaderlandse concert leven. Het bijzondere van deze concertweek is wel dat uitsluitend werken van Ne derlandse componisten (met Neder landse solisten) ten gehore zullen wor den gebracht. Een riskante onderne ming, daar is de NOS wel van over tuigd, maar men moet rekenen op de volwassenheid van de Nederlandse con certganger, die dit initiatief op prijs zal stellen, maar ook op de te verwaar lozen toegangsprijs van een gulden. De NOS geeft ter gelegenheid van het jubileum tevens een niet-commer- ciële en ook niet in de handel verkrijg bare set van twee grammofoonplaten uit, waarop het koor en de vijf orkes ten werken uitvoeren van Nederlandse componisten. „Studioklanken in zil ver" is de titel van deze cassette. AMSTERDAM. De Amerikaanse televisiemaatschappij NBC heeft een kleurenreportage gemaakt van tien mi nuten rond de solisten van de eerste kabouter LP „Kabouter-chismus", het duo Nico Denehoom (tekstschrijver componist) en Minneke Walstra (zange res). De reportage zal begin december worden uitgezonden in het van coast tot coast programma „First tuesday special". NEDERLAND I- In verband met drie voetbalwedstrijden op één dag is het avondprogramma, zoals het in de om roepbladen staat vermeld, drastisch ge wijzigd. Om zes uur wordt een samenvatting gegeven van de 's middags gespeelde wedstrijd van het Roemeense Steaua tegen het Eindhovense PSV. Tegen acht uur begint de wedstrijd Basel-Ajax om de Europacup, met reeds een vrij comfortabele drie-nul voorsprong.. Studio Sport begint vanavond om 22.15 en geeft dan een samenvatting van de returnwedstrijd tussen FC Twente tegen het Turkse Eskihesir. Het begin van de avond brengt na de eerste voetbalsamenvatting om streeks zeven uur de Woefs, het jour naal en de NOS-rubrieken Den Haag vandaag en Vrij-uit. Kenmerk krijgt nog tijd voor zijn kerkelijke uitzending. Het nieuws van acht uur en de poli tieke uitzending wijken wel uit naar de pauze van Ajax. De hoofdfilm is natuurlijk vervallen. Na Studio Sport wordt de avond dan besloten met de kunstrubriek Eigen tijds met een stukje modem toneel. NEDERLAND II. Op het tweede net na de Woefs en de Lamaars en het nieuws een programma van de AVRO. Om aan te vangen de Geheimen der Zee, een serie van de Duitse maat schappij Bavaria, gemaakt door de vermaarde diepzeeduiker Jacques Cousteau. Aansluitend aan het tweede journaal Bindingen, de Nederlandse bewerking van een Engelse eenacter, die in 1969 werd uitgekozen als het beste televisie spel van het jaar. Heieen van Meurs zorgde voor de vertaling en voert ook de regie. Medespelenden zijn Joop Ad miraal, Frans Vorstman en Heieen Pi- mentel. De Amerikaanse dichter Edgar Lee Masters schreef een gedichtenbundel over tien doden uit een kleine dorps gemeenschap, die tot het leven terug keren om een terugblik te werpen op hetgeen zij ervan maakte. Onder de titel Spoon river probeerde de Zweedse regisseuse Barbro Thuner tien van deze gedichten een televisievorm te geven. Ze worden onder haar regie gespeeld door Bas Batenburg, Elisabeth Hoy- tink, Eric van Ingen, Onno Molenkamp, Hans Croiset, Jeanne Verstraete, Jules Croiset, Huib Rooymans, Cees Linne- bank en Hans Veerman- Vijfentwintig minuten vervolgens voor Jazz-O-rama. Hierin treedt op het kwartet Yusef La- teef, dat heel fijne, inventieve jazzmu ziek speelt. Tot slot van de avond Info, de informatierubriek. HILVERSUM I 7.00 Nws., 7.11 Het levende woord., 7.16 Badinerie., (7.30 Nws., 7.32 Actua liteit., 8.00 Nws)., 8.25 Overweging., 8.30 Nws., 8.32 Voor de vrouw (9.00 Gymn. v. d. huisvr.; 9.35 Waterst.) 10.00 Pedagogische rubriek., 10.20 Muz. uit Barok., 11.00 Nws., 11.03 Voor zieken., 11.55 Mededel., 12.00 Los- Vast., (12.26 Mededel. t.b.v. land- en tuinbouw., 12.30 Nws., 12.41 Hier en Nu)., 14.05 Schoolradio. 14.30 Country en VJpstern- rubriek. 15.00 Geref. dienst. 15.30 Meer over minder. (16.00 Nws)., 17.30 En Bloc. (18.30 Nws)., 19.00 Kinderkoor. 19.15 Kerkorgelconcert. 19.45 Leger des Heils. 20.00 Radio actief (22.20 Avondoverdenking. 22.30 Nws. 22.38 Den Haag vandaag. 22.50 Mededel.) 23.55 Nws. HILVERSUM II 7.00 Nws., 7.11 Ocht.gymn. 7.20 Dag met een plaatje.8.00 Nws. 8.11 Jour naal. 8.20 Dag met een plaatje. (8.30 De groenteman). 8.05 Morgenwijding. 9.00 Radiophilharmonisch orkest. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. (11.00 Nws.) 11.30 Rondom 12. (11.55 Beursber.) 12.30 Sportrevue., 13.00 Nws., 13.11 Jour naal. 13.30 Intern, orgeldagen Rijn streek. 13.56 Karakteristieke combi naties. 14.30 't Is historisch. 15.00 Voor zieken. 16.00 Nws., 16.03 Land der Mu zen. 17.00 Toppop. 17.30 Jeugdprogr., 17.55 Mededel.18.00 Nws., 18.11 Jour naal., 18.20 Uitz. P.S.P. 18.30 De Bel leman. (intern. troubadoursclub.)., 18.55 Jazzspectrum. 19.25 De ge sproken brief. 19.30 Nws., 19.35 Kerk veraf en dichtbij. 19.45 Mens en Bij bel. 19.50 Concilium Congres 1970. 20.05 Instrumentaal trio. discussie., 21.20 Hoorspel. 22.30 Nws. 22.38 Jour- naal.22.55 Dichter bij de muz. 23.20 (S) Muziek zonder podium. 23.55 Nws. HILVERSUM in 9.00 Nws., 9.02 Flits., 9.30 Muziek bij de koffie.(10.00 en 11.00 Nws). 12.00 Nws. 12.03 Pop-Slick. 13.00 Pop-mix ture. (13.00, 14.00, 15.00, 16.00 en 17.00 Nws). BRUSSEL 12.00 Nws., 12.03 Muz.progr. (12.40 Weerber., mededel., SOS-berichten v. d. schippers). 12.55 Buitenl. persoverzicht 13.00 Nws., schouwburgprogr. en SOS- ber. voor schippers. 13.20 Tafelmuz. 14.00 Nws., 14.03 Schoolradio. (15.00 Nws.) 15.25 Muz. 15.30 Koorzang., 16.00 Nws., 16.03 Beursber. 16.09 Volks liedjes. 16.30 Voor oudere luisteraars. 17.00 Nws., 17.15 Jazzmuz. 17.55 Weeg schaal. 18.00 Nws. 18.03 Verzoekpla ten. 18.28 Verkeerswenken.18.40 We nen in koper. 18.45 Sport. 18.52 Taai- wenken. 18.55 Muz.19.00 Nws., 19.40 Muz. v. koperinstrumenten. 19.45 Po litieke uitz. 19.55 Eigen aard. 20.00 Het Nederlands in de wereld. 20.10 Boek bespreking. 20.30 Hoorspel. 21.25 Pro menade conc. 22.00 Nws. De 7 Kun sten. 22.20 Lichte muz. (23.00 Nws). 23.40 Nws. Nederland I 17.00 AVRO: Kinderprogramma. 18.00 Samenvatting Steaua Boekarest- PSV. 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NOS: Den Haag vandaag. 19.09 Vrijuit. 19.30 IKOR-CVK-RKK: Kenmerk. 19.55 FC Basel-Ajax. 20.45 Journaal. 22.15 Studio Sport, samenvatting FC Twente-Eskisehir. 22.50 Eigentijds. 23.20 Journaal. Nederland n 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 AVRO: Geheimen der Zee. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 AVRO: Bindingen (spel). 20.50 Spoon River. 21.10 The Fabulous Yusef. 21.35 INFO. 22.00 NOS: Journaal. Nederland I 10.45 en 14.00 NOS-NOT: School televisie. 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 VPRO: Betty Boop (tekenfilm) 19.10 Zienderogen. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 VPRO: Was er nog wat? 20.30 Be Big. 20.55 Overal zijn Indianen. 22.10 Amusementsprogramma. 22.40 NOS: Journaal. 22.45 TELEAC: Dammen voor beginners. Nederland H 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NOS: Den Haag vandaag. 19.09 Van gewest tot gewest. 19.49 Tips Nat. Bureau voor Toerisme 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 TROS: De dief van Washington 21.10 Wegwezen. 21.40 De dief van Washington. 22.30 IKOR-CVK: Glimlachen om de Banvloek. 23.00 NOS: Journaal. 23.05 TELEAC: Onze landbouw nu en straks. iWWWWWWVWWWMMVWIWIfWWVVWtllfWVVWMAIWWWMIVWWinnMMfWtMVWVWWVVVWWWWWWUWWWWIIVWWWUVWIAMJWWinn Ai

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 15