GOUD VOOR PARKIETEN W. Vunderink uit IJmuiden tweemaal wereldkampioen „ZE MOETEN ONS WEL HEBBEN" „Eemsborg" en „Sanaga" in nood buiten en binnen IJmuiden Vierhonderd deelnemers aan gesprekskringen N.V. DE LEEUW Stormschade viel mee W. Peereboom, bedrijfsleider consumentenmarkt Autorama: Kinderleidster hielp vrienden bij inbraak ZAAL Havenberichten Initiatieven Raad van Kerken Griek miste Noordersluis door hevige rukwinden Heemskerk hielp in Beverwijk „Twaalf maanden zomer" wil drie jaar optie Verstandig nu uw vloerbedekking kopen a IN DE VISHAL WOENSDAG 4 NOVEMBER 1970 IJMUIDER COURANT Schoen (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Sinds enkele dagen mag Velsen een splinternieuwe wereldkampioen tot zijn inwoners rekenen, met een dubbele titel zelfs. Twee hoge onderscheidingen zijn echter niet in de boksring of op het sportveld behaald, maar op een geheel ander gebied, zodat een dergelijk groot succes voornamelijk door in siders op de juiste waarde kan wor den geschat. Toch telt Nederland nog altijd vele duizenden van dergelijke specialisten, zodat deze prestatie in ieder geval voor een brede kring hoogst opvallend zal zijn en hier sterk de aandacht trekken. Rampdag Brandweer-perikelen Voor 69,90 VELSEN. Politie en brandweer heb ben het dinsdagavond in Velsen tijdens de storm wel druk gehad, maar ongeluk ken van betekenis deden zich niet voor. Op de hoek van de Kievitlaan en de Merellaan waaide een boom om. Op het trottoir van de Steenbokstraat, bij de Planetenweg, raakte een steiger op wie len aan het rollen. De politie blokkeerde het gevaarte met enkele stukken trottoir tegel. Bij het in aanbouw zijnde bejaar dentehuis aan de Grote Beerstraat ging het dak van een directiekeet van Inter- vam del ucht in, terwijl bouwmaterialen over de weg rolden. Om verder onheil te voorkomen haalde de brandweer een gedeelte van de bouwkeet uit elkaar. Een deel van de administratie was inmiddels ook weggewaaid. Om half negen raakte een afsluitboom van de spoorwegovergang in de Wüste- laan onklaar. Een bewoner van de Cederstraat vroeg assistentie aan de brandweer voor een omgewaaide antenne en in de C. J. v.d. Sluensstraat moest hulp worden geboden wegens een loshangende dakgoot. Om tien uur 's avonds werden de spoorbomen van de Wijkerstraatweg steeds door de wind naar beneden ge drukt, waardoor het rode licht ging bran den en het belsignaal weerklonk, zonder dat er ooit een trein in aantocht was. De politie regelde gedurende twintig mi nuten het verkeer, waarna de storing kon worden opgeheven. Diefstal. Van een op de Plesmanweg geparkeerd staande auto verdwenen twee wieldoppen. De wagen is eigendom van een Beverwij ker. Een Turkse gastarbeider uit Wijk aan Zee deed bij de politie aangifte van diefstal van zijn portefeuille uit zijn afgesloten wagen. de heer Peereboom. „Je kunt een in braak voorkomen door naar een zo hoog mogelijke graad van veiligheid te stre ven. Onze hal is van buiten onmogelijk 100 percent te beschermen, vandaar dat we binnen allerlei maatregelen gaan ne men om de kans van slagen van een in braak zo klein mogelijk te houden". De daders van de in het weekeinde gepleegde kraak bij Autorama zijn bru taal te werk gegaan. Volgens de politie parkeerde men een auto in de berm van de rijksweg Haarlem-Alkmaar en bereikte men lopend de achterzijde van de consumentenmarkt. Alle gestolen goederen zijn door de dieven naar de auto gedragen. In het nachtelijk duister verloor men menig gestolen goed, want de politie vond 's morgens in de berm heel wat spulletjes, onder andere pak ken koffie en suiker. Op de route van de rijksweg naar de achterzijde van Autorama werd nog een uit de consumentenmarkt gestolen schoen gevonden „Ze zijn als een gek met de goederen aan het slepen geslagen en zijn weg gereden toen de wagen vol was", zo vertelde de politie. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK „Het zal nu wel af gelopen zijn met de inbraken in onze consumentenmarkt. Er wordt namelijk een alarmsysteem aangebracht, dat ons een veiligheidsmarge van bijna honderd percent verschaft". Dit zei gisteren de heer W. B. Peereboom uit Bennebroek, bedrijfsleider van de consumentenmarkt aan de Parallelweg. Zoals bekend werd het afgelopen weekeinde in Autorama voor bijna 4500,- aan goederen ge stolen. Het is in het korte bestaan van Auto rama de consumentenmarkt werd vorig jaar juni geopend niet de eerste maal, dat men bezoek kreeg van onge node gasten. In de nacht van 8 op 9 oktober 1969 forceerden dieven een kanteldeur en reden met een vracht auto naar binnen. Ze hebben daarna een ongelooflijke hoeveelheid artikelen, die de diverse ondernemers voor de ver koop hadden uitgestald, opgeladen. De gestolen goederen onder andere 20 autoradio's, 30 radiotoestellen, dames- en jongenskleding, vijftien handboor machines en tien staande klokken vertegenwoordigden een waarde van ruim 40.000,-. „Ze moeten ons wel hebben" vertelde '||#|#WWIAA#WWWWVWWVI#I#WWWWWWWWWWVVVVWVWVIA#I#IAA*WI#UI#WWWWI#WWWIA#VWWW\/WWV\/W*A#W\#WV%/WVWVWWVWWVV«A/W\Ai Deze nieuwe wereldkampioen is de heer W. Vunderink uit de Oranjestraat in IJmuiden, die met zijn inzending vogels op de grote tentoonstelling in Roermond tweemaal deze titel wist te behalen. De door de uiterst kritische jury bekroonde diertjes zijn een bonte en een grijs-groe ne parkiet, die hierbij een record aantal punten verkregen, namelijk 93 en 91. Be halve" de gerechtvaardigde voldoening le verden deze onderscheidingen hun eige naar twee fraaie vaantjes op, plus de daaraan verbonden medailles. Overigens is het behalen van dergelij ke titels voor de heer Vunderink zo lang zamerhand een gewoonte geworden, want sedert hij twaalf jaar geleden met deze hobby begon, werden zijn vogels reeds viermaal Nederlands en eenmaal inter nationaal kampioen. Wel is het een bijzonder tijdrovende liefhebberij, omdat het onderhoud van zijn gevederde have de heer Vunderink dagelijks drie of vier uur handenvol werk kost. Maar hij heeft dan ook onge veer honderdwintig vogels te verzorgen en van spijs en drank te voorzien, waar bij de grage bekjes elke week ruim tien kilo vogelvoer moet worden voorgehou den. Nog afgezien van het geregeld rei nigen van de volières en het vormen van paartjes, wiens nakomelingen op de pe riodieke tentoonstellingen zo mogelijk voor de prijzen in aanmerking moeten komen. Tot de zwartste dagen in het leven van de heer Vunderink behoort ongetwijfeld de novemberstorm van nu juist een jaar De heer W. Vunderink met zijn beide wereldkampioenen en de daarmee be haalde prijzen. geleden, waarbij het dak van zijn in de tuin gebouwde volière geheel is afge waaid. Dit betekende voor hem een ware ramp, want hij verloor op deze wijze on geveer vijftig vogels, waaronder de mooi ste exemplaren. Tachtig waren er name lijk weggevlogen, waarbij het hem nog gelukte zelf een dozijn te vangen. Als ge volg van een noodkreet in deze krant werden er zestien netjes bij de eigenaar teruggebracht, waarvan er een zelfs in Santpoort-Zuid bleek te zijn neergestre ken. Maar de overigen moesten toch met grote spijt worden afgeschreven. De heer Vunderink heeft zich door deze geweldige tegenslag echter niet la ten ontmoedigen en hij vertrok kort daar op naar Engeland, om zich hier van nieuwe vogels voor het kweken te voor zien, met een dubbel wereldkampioen schap als uiteindelijk resultaat. Voor een van deze bekroonde parkieten is hem door een Fransman al vierhonderd gul den geboden, maar de heer Vunderink piekerde er niet over op deze verleide lijke transactie in te gaan. Er breken thans drukke dagen voor hem aan, want als eigenaar van derge lijk fraaie vogels wordt hij geregeld overstroomd met uitnodigingen om aan diverse exposities te komen deelnemen. Hiervan heeft de heer Vunderink inmid dels invitaties geaccepteerd voor tentoon stellingen in Hoofddorp, Amersfoort, Gendt (bij Nijmegen), Valkenswaard. Uithoorn en Blij dorp. Voor de kenners is het wellicht nog in teressant te vernemen, dat de heer Vun derink zijn bekroonde vogels ook zal expo seren op de binnenkort in IJmuiden- Oost te houden tentoonstelling van de vo- lièrevereniing „Fauna Felisena". Uiter aard buiten mededinging, want anders zou de overige inzenders alle aardigheid worden ontnomen. (Van een onzer verslaggevers) BLOEMENDAAL De Bloemendaalse politie heeft twee mannen en een meisje ingesloten die hebben bekend op 20 en 30 oktober in een kinderhuis in Bloemendaal respectievelijk 1600,— en 2300,gesto len te hebben. De verdachten zjjn een 19- jarige assistent-groepsleidster, haar vriend, een Amsterdamse chauffeur van 21 jaar en diens vriend, een 22-jarige Amsterdamse fotograaf. Op 30 oktober zijn de Amsterdammers met behulp van de groepsleidster, die in het tehuis werkte, het gebouw binnenge komen en hebben ze er de nacht doorge bracht. Met eer sleutel die ze van de groepsleidster kregen konden ze een kast openen waarin geld was opgeborgen. ADVERTENTIE Discobar "DE POORT VAN VELSEN" Plein 1945-4 IJmuiden heeft een gezellige voor recepties, vergaderingen en voor uw Dinsdag aangekomen in IJmuiden: Amstel- stroom, Hull Amberly, Swansea; Anne, Sicilië; Sierra Blanca, Bilbao; Stonepool, Seven Island; Wedlooper, Stettin; Jan, Koping; Gertrud Hauschile, Zaandam, Malmo; Vines, Bremen, Bielsko, Stettin; Ben Rinnus, Huil; Michaelme, IJmuiden, Hamburg; Stefan J, Frederiksverk; Thea K. Frederiksverk; Sanaga, Waterford; Vesta, Gooier; Tor Angelia, Gotenburg. Dinsdag vertrokken van IJmuiden: Edith Holst, Bremerhaven; Voline, Londen; Nerlan- dia, Gotenburg; William Everard, Birkenhead; Scheldenborg, Delfzijl. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan.) (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN Ruim vierhonderd Velsenaren zullen deelnemen aan de serie van drie huiskamer-gespreksavonden, die dit najaar onder de naam „Velsen in gesprek" zal worden gehouden. Deze gespreksavonden vormen de voortzetting van wat in voorgaande jaren begonnen is als „Santpoort in gesprek". Door de inspanningen van vooral de Raad van Kerken in de gemeente Velsen, is dit programma nu uitgebreid met Zeewijk, waar niet minder dan negen gespreks kringen zijn gevormd met in totaal honderddertig deelnemers. In Santpoort vormen 280 deelnemers twintig gesprekskringen. Op de donderdagen 12, 19 en 26 novem ber aanstaande, steeds beginnende om acht uur, wordt, eveneens onder auspiciën van de Raad van Kerken, In "t Braambos" aan de Zeeweg een cursus georganiseerd met als onderwerp: „Hoofdlijnen in het Oude Testament". De cursus wordt geleid door drie mede werkers van het Theologisch Instituut van de Universiteit van Amsterdam. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Zowel binnen de pieren van IJmuiden als daarbuiten zijn tijdens de zware noordwesterstorm schepen in moeilijkheden geraakt. Dinsdagmiddag was de Griekse 900 brt metende „Sanaga" IJmuiden binnengelo pen zonder sleepboothulp. Het schip was op weg naar Amsterdam en wilde de via de Noordersluis het Noordzeekanaal op. Hevige rukwinden brachten de Griek echter zodanig uit koers, dat hij voor het Noordertoeleidingskanaal kwam. Door de ankers te presenteren, probeer de de gezagvoerder zijn schip in bedwang te houden, maar vrezende dat de ankers het niet zouden houden, verzocht hij drin gend om sleepboothulp. Deze werd, op voorwaarde van „Lloyd's open form" ver leend door de Wijsmuller-sleepboten Nes tor en Stentor. De Sanaga werd veilig de sluis binnengeleid en zette de reis naar Amsterdam voort. In de nacht van dinsdag op woensdag kwam, op enkele uren stomen van IJmui den, de Nederlandse kustvaarder „Eems borg", die met een lading hout uit Fin land op weg was naar een Nederlandse haven, in moeilijkheden, doordat de dek last was gaan schuiven. Het schip begon hoe langer hoe meer slagzij te maken, waardoor de kapitein besloot sleepboot- assistentie te verzoeken. Uit IJmuiden zijn daarop de zeeslepers „Titan" en „Hector" naar de opgegeven positie gevaren. Ter plaatse werd, even eens op voorwaarde van „Lloyds open form", de hulp aanvaard. De weersomstandigheden waren echter van dien aard, dat het te riskant leek vast te maken. Beide sleepboten bleven bij de „Eems borg", tot enige tijd later de „Titan" van uit IJmuiden opdracht kreeg naar het varen, waar bij Texel andere schepen in nood verkeerden. De „Hector" is bij de „Eemsborg" ge bleven en zou vanmorgen proberen vast De „Eemsborg", eigendom van E. Wa- genborg's Scheepvaart- en Expeditie bedrijven in Delfzijl. te maken. Inmiddels kwam verbetering in de positie van de „Eemsborg", nadat een deel van de houtlading overboord was gezet. De indeling is als volgt: 12 november: dr. N. A. van Uchelen, tema de geschriften (psalmen) 19 november: drs. F. Hoogewoud, tema de profeten; 26 november; dr. Aleida G. van Daalen, tema de wet. De cursisten zullen gelegenheid krijgen een werkzaam aandeel in de cursus te nemen en in verband daarmee wordt aan bevolen een bijbel mee te nemen. Deel neming aan de cursus staat voor een ieder open. Men kan zich opgeven bij ir. P. Tijssen, Kerkweg 131, tel. 023-376563 in Santpoort-Noord. Tijdens de laatste vergadering van de Raad van Kerken in Velsen kon bekend worden gemaakt, dat men op zondag 25 januari, in de week van de gebeden, kan komen tot een kanselruil tussen de ver schillende kerken in Velsen. Op deze zon dag zal in alle kerken de prediking zijn gericht op hetzelfde centrale tema. In dezelfde vergadering werd besloten in januari weer een hearing te houden. Tijdens deze hearing zal door de Raad van Kerken verantwoording worden afgelegd omtrent de ondernomen activiteiten, ter wijl ook de plannen voor de toekomst aan de orde worden gesteld. BEVERWIJK. De eigenaar van de manege aan de Creutzberglaan kreeg dinsdagavond door de storm moeilijkhe den met het tentzeil, dat over zijn ma nege gespannen was: Er kwam een scheur in, die alleen maar te dichten viel met behulp van een ladderwagen. Hi, liet de politie waarschuwen om de brand weer te alarmeren, doch deze verwees hem naar een particulier bedrijf, dat ook een ladderwagen heeft. Men heeft dit be drijf niet gebeld, omdat men op het stand punt stond, dat de brandweer moest hel pen. Uiteindelijk heeft men de brand weer van Heemskerk gewaarschuwd, die kwam en de manege voor verdere vernieling behoedde door de scheur met behulp van lijm te dichten. Er heerst nogal verontwaardiging over deze gang van zaken, die van verschil lende kanten benaderd kan worden. De politie meent, dat de brandweer niet in geschakeld hoeft te worden zolang er een particulier bedrijf is dat een karwei kan klaren. De brandweer van Heems kerk meent echter, dat er altijd opgetre den moet worden als er hulp wordt ge vraagd. De brandweer van Beverwijk heeft het overigens rustig gehad gisteren men heeft niet behoeven op te treden. ADVERTENTIE LET OP!!! Wat er nu gaat gebeuren. Voor 250 kamers schitte rend nylon hoog laag effct tapijt 5 jaar fabrieks garantie, ziet als wol Van 109, (Het bekende merk mag op straffe van een hoge boete niet in de advertentie genoemd worden i.v.m. vette winkelirs winst). GRATIS: Indien U dit tapijt ergens in Nederland onder de ƒ100,— kunt kopen, krijgt U Uw tapijt voor niets Molenweg 16, Schagen. Tel. 02240-24 28 Filiaal Zuiddijk 115, Zaandam. Tel. 02980-6 06 69 (Van een onzer verslaggevers) ZANDVOORT. De projectontwikke lingsmaatschappij BAM-Vermeuien Ont wikkeling NV van de N.V. Bataafsche Aannemingsmaatschappij en de Bouw maatschappij Vermeulen NV, heeft drie jaar opitie gevraagd op een deel van het binnenterrein van 't circuit voor de bouw van het door de Zandvoortse architect A. H. Balm ontwikkelde plan „Twaalf maanden zomer". Het terrein waar het om gaat is het zuid-westelijke deel van het binnenter rein en bijna 13 hectare groot. In de drie jaar van de optie wil de ontwikkelingsmaatschappij het project voorbereiden en toetsen op economische haalbaarheid. De optie-aanvrage komt, zoals we reeds eerder melden, in de gemeentever gadering van 10 november ter sprake. B. en W. voelen er alles voor en zijn van mening dat de realisering van de plannen bovendien de financiële moge lijkheden kunnen bieden om tot opheffing van het circuit te komen, dan wel tot een aanmerkelijke vermindering van het aantal exploitatiedagen. IJMUIDEN In IJmuiden werden dins- I dag de volgende besommingen gemaakt: VD 6 en 115 2.880, 9 en 19 3.430, 15 en 89 436, 73 en 128 7.440; KW 49 22.200, 123 62.900, 153 39.700; SCH 46 42.800, 250 37.200; TX 5 11.400, 19 14.200; IJM 23 380. Woensdagmorgen werden in IJmuiden door vijf vaartuigen aangevoerd; 2790 kis ten vis, 1000 kilogram tong en tien stijve kabeljauwen. Bij de aanvoer waren; 39 kisten schelvis, 15 kisten wijting, 60 kisten gul en kabeljauw, 2000 kisten koolvis, 450 kisten haring, 125 kisten schol, 10 kisten schar, 3 kisten tarbot en 77 kisten varia. Prijzen, per kilogram, In guldens: tarbot 8.32-7.95, grote tong 7.70-7.10, grootmiddel I tong 7.56-7.34, kleinmiddel tong 8.76-8.39, tong I 9.70-9.60 tong II 9.18-9.01. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 240. Per tien stuks: middel kabeljauw 130. Per kantje: sprot 90 Per 50 kilogram: schelvis I 44-42, kabel jauw I en II 120, kabeljauw III 57-26, grote schol 70-62, schol I 78-75, schol II 81-75, schol III 65-60, schar 70-65, haai 90-52, wijting 55-52, haring 49- 45, tarbot 360-122, I griet 234-56, koolvis I 30-25. koolvis II I 25-23. De aanvoer in Scheveningen bestond woensdagmorgen uit 20 kisten wijting, 40 kisten gul en kabeljauw, 1250 kisten ha ring, 240 kisten makreel, 80 kisten schol, 20 kisten varia en 650 kilogram tong Van 26 tot en met 31 oktober werd in i Urk 257.630 kg Noordzeevis, ter waarde I van 678.791,53 aangevoerd.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5