Dynamische ontwikkeling bij kotterbouw aarzelt: 2 typen IJmuidens Roem en J. Jordaan in Velsens Stadsschouwburg MEDISCHE VERZORGING MET HET WEEKEINDE Eerste aanzet voor dekenale pastorale raad MIDI JONGENSJASSEN NOOY Nederland is toonaangevend in W.-Europa Avond vol gewaardeerd amusement Auto en oplegger Henri Knap besprak humor in de literatuur gekanteld Wereldvisvangst loopt terug voor eerst in 25 jaar Collecte Nationaal Jeugdfonds Zwem- trim-actie van KIS in Sportfondsenbad elders J. J. Visscher naar Gemeenschapsraad Heemskerk C arillonklanken over IJmuiden IN DE VISHAL MODE-BERICHT TWEN-KELDER \bjk Ü0DEPRUIKJES GOED DRUKWERK VAN RIXEL, ZO'N DRUKKER! VRIJDAG 6 NOVEMBER 1970 11 Bemanningen Stabiliteit Specifiek Nederlands T ongschip ^D^Tmle^hefw^len wee van dekot-lgQ0j^0J^sJ^QW [ft J)0 SchOUW tervloot sterk afhankelijk geworden van I hlllV TT AAA MSKs L1U11UUTT maten 158 t.m. 170 tweed ruiten vanaf 105,— im. bontvanaf 115, Lange Nieuwstraat 185 Noord arcade - IJmuiden - Tel. 02550- 13899 VAN ZES TOT ZESTIEN Te sterke motor „BRANDENBURG" Behoorlijk aanbod schorseneren BIJ HOOGOVENS Veertig man van Staaf en Draad vanaf 59> vele modellen, ook in gemeleer- de tinten. Gratis naar wens gekapt. DAMESKAPSALON Wijk aan Zeeërweg 53 IJmuiden-O. - Telefoon 15020 GROOT OFFSET BOEKDRUK KLEIN OFFSET de aandacht erop gespitst dezelfde gun stige resultaten bij een kleiner motorver mogen te behalen. Een factor die de ontwikkeling lange tijd in ongunstige zin heeft beïnvloed is de wettelijke grens van 50 bruto register ton geweest. Boven deze grens golden be- manningseisen, waaraan een groot ge deelte van de opvarenden niet kon vol doen. Desondanks was er een duidelijk stre ven werden uiteraard die regels voor het „Groter" betekende dan vooral „langer." Om toch beneden de 50 brt-grens te blij ven werden uiteraard die regeld voor het meten van de schepen toegepast waar door het eindresultaat zo laag mogelijk kon worden gehouden. Daarnaast kwa men een scherpere vorm en een grotere lengte-breedte verhouding ook aan dit streven tegemoet. De welvaart in deze tak van visserij ging zich ook weerspiegelen in een betere accommodatie. Deze kon niet geheel be- nedendeks gerealiseerd worden en leidde daardoor tot een grotere bovenbouw. Een stabiliteitsberekening is voor deze schepen eerst sedert enige jaren vereist. Daardoor hebben enkele ongunstige fac toren samengewerkt om de stabiliteits eigenschappen geleidelijk te beïnvloeden. Dit alles leidde ertoe dat een aantal schepen in de vaart is gekomen dat voor de normale visserij met de trawl maar net voldoende stabiliteit bezat. Toen men met deze schepen echter on- geveer tien jaar geleden op de boomkor- visserij overging een vismethode die voor het schip een nog groter topgewicht meebrengt en risico bij het vastlopen van het vistuig kwam de stabiliteit onder de minimumnorm te liggen. De laatste ja ren moest daarom van ongeveer zestig schepen de stabiliteit worden verbetend. Dat gebeurt hetzij door ballasten en-of verminderen van het topgewicht, hetzij door verlenging. De stabiliteitsvoorschriften zijn streng, maar met de veiligheid van schip en be manning kan niet gespeeld worden: een reeks ongelukken, waarbij mensen om het leven zijn gekomen, liegt er niet om. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Bij het opmaken van de balans zal blijken dat in 1970 het weder om de kottervloot is geweest die het leeu- wedeel verzorgde van de totaal-visaan voer. Nog maar aarzelend is men bij de kotters overgegaan zo genoemde hekkot- ters waarbij over het achterschip wordt gevist te bouwen. In de loop van dit jaar zijn zowel hekkotters als zij- kotters gebouwd. Er is op dit punt geen algemene opvat ting bereikt. De directeur van het Technisch Visse- rijonderzoek in IJmuiden, de heer J. G. de Wit (met een kwarteeuw ervaring in vissersvaartuigen) is van mening dat aan de hekkotter behalve een aantal voorde len ook nadelen zijn verbonden; die nade len komen bij dit type nadrukkelijkeer naar voren dan bij de hektrawler, die er vlotter ingaat. De zo genoemde kustvisserij met kot ters geeft in de laatste 25 jaar een merkwaardige ontwikkeling te zien. Van af 1947 verdubbelde de vloot. De vangst steeg echter tot het vijfvou dige en de opbrengst tot het twaalfvou dige. Deze gunstige resultaten en de speci fieke ondernemingsvorm de maatschap leidden ertoe dat in de kottersector het grootste aantal schepen werd ge- bouwd. Dit heeft er op zijn beurt weer toe geleid dat in deze sector de grootste ontwikkeling valt waar te nemen. Deze ontwikkeling is dan bovendien nog speci fiek Nederlands. Waar de ontwikkeling, in de trawler- bouw geïnspireerd werd door buitenland se factoren, zijn het bij de kotters vooral Nederlandse invloeden geweest die tot de ze ontwikkeling hebben bijgedragen. Op het gebied van de bouw van kotters is ons land een van de toonaangevende lan den geworden. De Nederlandse kotter vloot wordt als de modernste van West- Europa beschouwd. Ondanks deze gunstige resultaten pak ken zich thans wel wat wolken samen boven de horizon. De Nederlandse kotter heeft zich ont wikkeld tot een schip voor de tongvis serij. Tachtig percent van de op de Noord zee gevangen tong wordt door Nederland- de natuurlijke factoren, die het slagen van broedjaren van de tong beïnvloeden. En juist dit baart enige zorgen voor de toe komst, al kan het beeld bij een goed broed jaar direct weer ten gunste keren ADVERTENTIE De auteur Henri Knap op de joto in het midden met bril en het vlinder jasje waarmee men hem uit kan tekenen in gesprek met enkele be zoekers van de boekenshow. (Van een medewerker) VELSEN. Voor een geestdriftig pu bliek trad donderdagavond in de stads schouwburg de accordeonvereniging „IJ muidens Roem" op met een uitvoering, die door de talrijke belangstellenden, blij kens het gulle applaus, op grote prijs werd gesteld. „IJmuidens Roem" bestaat voorname lijk uit jonge leden en aangezien de jeugd nu eenmaal beslag pleegt te leggen op de toekomst, kan de roem van deze ac cordeonisten nog lang in de IJmond weer klinken. Onder bekwame leiding van diri gent D. Schelvis komen ook de jongsten van het jeugdorkest tot vaak opmerkelij ke prestaties. Het jeugdorkest van de vereniging, dat het programma opende, liet de aanwezi gen genieten van enkele prettig klinken de werken, waarbij een compositie van Siegfried Stolte. Maar bijzonder vlot en aantrekkelijk was de solo van de steeds naar nieuwe dingen zoekende dirigent, samen met een van zijn leerlingen. Sa men brachten zij op hun accordeons een Tsjechoslowaakse compositie ten gehore, die speciaal in opdracht van het Tsjecho slowaakse CRM voor accordeon was ge componeerd. Het was een kort werkje waar een bepaalde frisheid van uitging, die de interesse voor dit instrument bij het grote publiek zou kunnen verleven digen. Na het jeugdorkest trok het A-orkest de registers open in een volumineus klinkend Praludium op. 112 van Mahr, waarin de macht van de accordeon fraai De ontwikkeling van het kottertype wordt beheerst door een aantal factoren. Allereerst valt ook in deze categorie sche pen een sterke toename van het motor vermogen waar te nemen, vooral in de laatste jaren. Nog maar drie jaar gele den kregen de nieuwbouwkotters een mo tor van gemiddeld 540 paardekrachten; een jaar later groeide het gemiddelde tot 650 pk en vorig jaar werden schepen ge bouwd met 960 pk motorvermogen. Uit -een oogpunt van voortstuwing zijn deze kotters sterk „over-powered.' Bekeken uit de hoek van visserijtech niek heeft deze toename wel geleid tot een grotere produktie, maar of deze laatste op de meest doelmatige wijze wordt be reikt kan men zich terecht afvragen. Daar de gunstige resultaten van de laatste jaren echter in gevaar gebracht kunnen worden door een verminderde doelmatigheid (grotere motorvermogens vergen grotere investeringen en derhalve hogere afschrijvingsbedragen) is met na me bij het Technisch Visserij onderzoek (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN-NOORD. De personeelsver eniging van Hoogovens „De Gieteling" heeft donderdagavond in Velsen-Noord een boekenshow gehouden in het culture le centrum „De Schouw", met medewer king van een propagandacommissie van de verenigde boekhandelaren. Er lagen honderden boeken ter inzage en de zaal was opgefleurd met kleurrij- (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Een dertigjarige Marok kaan, pas in het bezit van een rijbewijs, reed donderdagmiddag om kwart over vier met een snelheid van tachtig kilo meter door de beruchte bocht in rijks weg 9 bij de Velsertunnel. Rijdend op de linker baan passeerde hij twee auto's op de rechter baan, waarna hij zelf naar rechts stuurde om op de rechter baan te gaan rijden. Bij deze manoeuvre raakte hij echter in paniek, de auto slipte, kan telde en kwam schuivend op het dak te gen de binnenvangrail tot stilstand. De bestuurder, zijn echtgenote en een dochtertje konden er vrijwel ongedeerd uitstappen. Op de hoek van de Bronsstraat en de Ampèrestraat kantelde een oplegger, be laden met vierentwintig ton rollen pa pier. De oplegger bleek niet goed ver grendeld te zijn en bij het nemen van de bocht schoot de verbinding tussen truck en oplegger los. De rijbaan werd totaal versperd. Na het lossen van de lading kon de oplegger weer recht worden ge zet. ADVERTENTIE Electrotechnisch Bureau Oosterduinweg 20 IJmuiden Telefoon 1 34 05 Licht- en krachtinstallaties Nieuwbouw en onderhoud. Service en storingen binnen 24 uur (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Voor het eerst sedert een kwarteeuw laat de totale visvangst in de wereld een teruggang zien. Vorig jaar is namelijk beneden de 64 miljoen ton, die in 1968 werd aangevoerd, ge vangen. In de periode januari-juli 1970 leverde de Nederlandse zee-, kust- en IJsselmeer- visserij 118.998.000 kilogram vis op, ter waarde van 147.894.000, tegen in het overeenkomstige tijdvak in 1969 een aan voer van 127.769.000 kilogram, die ƒ119.130.000 opbracht. Was vorig jaar de gemiddelde kiloprijs 0,93, dit jaar liep deze op tot 1,24. De Westduitse visserij heeft in het vo rig jaar 633.235 ton vis gevangen, tegen 643.664 ton in 1968; waarde respectieve lijk 336,57 miljoen DM en 341,70 miljoen DM. De cijfers voor de grote haringvis serij zijn: in 1969 21.995 ton, tegen 36.462 ton in 1968, respectievelijk ter waarde van 10,16 miljoen DM en 16L31 miljoen DM. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De nationale jeugd- collecte „Wij staan op het spel" wordt te Beverwijk van 16 tot en met 22 november gehouden. Iedere Beverwijkse jeugdorga nisatie, die aan de collecte meewerkt, krijgt 50 percent van het door de eigen vereniging opgehaalde totaalbedrag. Op dit moment hebben zich vanuit het Be verwijkse verenigingsleven 45 collectan ten gemeld. Medewerkende groeperingen drumband De Zwervers, wandelsportver eniging De Zwervers, de Vrije Evangeli sche Jeugdorganisatie en de padvinders van de André de Thayegroep. De opbrengst van de collecte komt ten goede aan het jeugd- en jongerenwerk in Nederland en zal met name besteed wor den aan het realiseren van concrete pro jecten op het gebied van leef- en speel ruimte voor de jeugd. ke affiches, die eveneens via de boekhan del te verkrijgen zijn. De belangstelling voor deze expositie was helaas maar matig. Degenen die wél kwamen kregen alle gelegenheid om boeken op velerlei gebied, waaronder prachtige en zeer kostbare kunstwerken, eens op hun gemak te bekijken. Tussentijds hield Henri Knap - dag boekenier in Het Parool en schrijver van onder meer de boekjes „Bent u ook zo'n vader?", „Rijdt u ook zo auto?" een inleiding over de humor in de literatuur. Hij noemde die humor ongrijpbaar. Si mon Carmiggelt schetste hij als een me lancholicus, Godfried Bomans als een sa tiricus en Annie M. G. Schmidt als een parodiste. Voor de pauze las de heer Knap enke le typerende voorbeelden uit hun werk voor, soms even de „techniek" van de humor aanduidend. Na de pauze putte hij uit eigen bijdragen aan de humor in de literatuur. ADVERTENTIE kennemerlaan 150, telefoon 10745* ijmuiden (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De K.I.S. zwemt op 12 november vijf jaar in het Beverwijkse Sportfondsenbad tijdens het KIS-zwemuur op donderdagavond van 7 tot 8 uur. Om dit feit te vieren gaat de vereniging een zwem-trim-actie houden. Tijdens de actie behoren de KIS-leden 3 of 5 kilometer te hebben afgelegd. De actie duurt 15 weken. Op het zwemuur moet 300 of 500 meter achter elkaar worden gezwommen. Na 10 keer is dan de afstand afgelegd, waarna het KIS zwem-trim-diploma wordt uitge reikt. Alle KIS-leden krijgen de gelegen heid om deze maand met de actie te be ginnen. Van belangstellenden, die willen deelnemen, wordt ter bestrijding van de kosten 3,inschrijfgeld gevraagd. BEVERWIJK. Er was donderdag een behoorlijk aanbod van schorseneren aan de veiling Kennemerland. De aanvoer be droeg 38.000 kilo. De prijzen lagen iets ho ger dan vorige week. De verkoop verliep vlot. De prijzen voor de A sortering waren van 61 tot 76 cent per kilo, voor de B werd van 42 tot 56 cent per kilo betaald, terwijl de C sortering van 20 tot 39 cent per kilo noteerde. 1 *1 (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. Veertig personeelsleden van de Staaf- en Draadwalserij van Hoog ovens zijn tijdelijk elders in het bedrijf te werk gesteld als gevolg van een ver mindering van het aantal orders, waar door de productie moest worden verlaagd Bij Hoogovens deed men dienaangaande mede, dat deze maatregel niet opzienba rend is, zoiets gebeurt herhaaldelijk zij het dan misschien met wat kleinere aan tallen personeelsleden, bij de andere be drijfsonderdelen. Waar als gevolg van een tijdelijke vermindering van de productie personeel te veel is, worden mensen bij andere afdelingen gedatacheerd, met de klemtoon op dit laatste woord, daar het de bedoeling is, dat zij naderhand weer terugkeren. De betrokkenen zijn alle per soneelsleden. die het laatst bij de Staaf en Draadwa^erij in dienst zijn getreden Het betreft hier 35 Spanjaarden en 5 Ne derlanders. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Tot consulent van de Gemeenschapsraad Heemskerk is be noemd de heer J. J. Visscher, directeur van het Kennemer Vormingscentrum in Velsen-Noord. Deze volgt de heer P. Paay opi, die onlangs naar Diemen is ver trokken. De benoeming gaat per 1 januari in. Dan zal de Gemeenschapsraad beschik ken over twee functionarissen, omdat na het vertrek van de heer Paay de heer J. Timmer benoemd is. De heer Visscher woont in Heemskerk en heeft als adviseur al veel met de Ge meenschapsraad te maken gehad. Hij is bijna tien jaar directeur van het Vor mingscentrum. Zijn nieuwe werkkring trekt hem erg aan, omdat hij vroeger langdurig geconfronteerd is met de pro blematiek van opbouwwerk toen hij in op dracht van ministerie van Justitie een on derzoek voor preventieve kinderscher- ming instelde in het arrondissement Zwol le. De heer Visscher is veertig jaar gele den geboren in Hengelo. ADVERTENTIE AAA/UVWV\AAAAAMWV\AA/VWIA/VVU\A/\AAAA/V\AAAA/UÜ IJMUIDEN Artsen: Van zaterdagmorgen tien uur tot zondag 24 uur A. J. G. Wermenbol, Maasstraat 15, tel. 16388; F. van Vene- tiën, Kennemerlaan 214, tel. 10035; J. H. van Ginkel, Kennemerlaan 141, tel. 14058. Apotheek: Apotheek Pleyler, Planeten- weg 52, tel. 15348. Verloskundige: Voor verloskundige hulp wende men zich tot de eigen verloskun dige. Bij geen gehoor belle men 008 (boodschappendienst) om te vernemen wie de dienst waarneemt. Wijkverpleging Het Wit-Gele Kruis: Voor dienst in het weekeinde bellen 02550-15645. Wijkverpleging Het Groene Kruis: zus ter C. Overzet, Keetberglaan 170, IJmui den, tel. 10191; zuster F. Gils, Schiplaan 276, IJmuiden, tel. 11485. Tandarts voor Velsen, Beverwijk en Heemskerk: zaterdag en zondag van 17 tot 17.30 uur G. Vink, Wüstelaan 39, Santpoort, tel. 023-378451. Dierenarts: De dienst voor zieke huisdie ren wordt waargenomen door de dieren arts J. P. Westerman, Hartenlustlaan 7, Bloemendaal, tel. 023-251555. SANTPOORT Arts: A. J. Th. van Wely, Hoofdstraat 286, Santpoort-Noord, tel. 023-378510. Apotheek: Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 149, Santpoort-Zuid, tel. 023-378249. Voor tandarts, verloskundige, wijkver pleging en dierenarts, zie onder IJmui den. BEVERWIJK Artsen. Voor de groep artsen Fierstra, Lange, Plantinga, Reddingius, De Rui ter, Rolink, Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling wordt de dienst waar genomen van zaterdagmorgen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur door J. G. Lange, Dreef 3, Beverwijk, tel. 24234. Voor de zelfde groep artsen wordt dienst ge daan van zondagmorgen 9 uur tot zon dagavond 24 uur door K. K. Visser, Zee straat 96, Beverwijk, tel. 23450. Voor de groep artsen Ten Harmsen, van de Beek, Guldemond - Swaab, Hommes, Kester, Vos en Zeijlmans wordt waargenomen op zaterdag en zondag door J. A. Hommes, Wingerd 5, Beverwijk, tel. 30047. Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoedge vallen de eigen huisarts waarschuwen Apotheek. Voor zaterdag-, zondag- en nachtdienst in de periode van vrijdag 6 november 18 uur tot vrijdag 13 novem ber 18 uur: apotheek Donker, Breestraat 61, Beverwijk tel. 27955. Dierenarts. Zie IJmuiden Tandarts. Zie IJmuiden. Medische Maatschappelijk Consultatie bureau voor Alcoholisme. Spreekuur iedere vrijdag van de maand van 19 tot 20 uur in het gebouw van de Geestelijke Volksgezondheid, Moensplein 10, Bever wijk. HEEMSKERK Artsen. Van zaterdagmorgen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur: J M. Hazenberg, G. van Assendelftstra-1. 25b, Heemskerk, tel. 32476; van zondagmorgen 9 uur tot zondagavond 24 uur: R. Kloek, Jean Monnetstraat 288, Heemskerk, tel. 34555. Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoedge vallen de eigen huisarts waarschuwen. Apotheek. Zie Beverwijk Dierenarts. Zie IJmuiden. Tandarts. Zie IJmuiden. Wit-Gele en Groene Kruis. Weekend dienst zuster Poeze, Kleine Houtweg 26a, Heemskerk, tel. 32745. doorklonk. Een sprankelend Brasilia (Vogel) volgde, waarbij de accordeon- muziek verantwoord werd ondersteund door ritmiek, zodat in dit nummer de zon van Brazilië muzikaal opging. Nadat dirigent D. Schelvis twee vin gervlugge solo's ten beste had gegeven, leidde hij een waarlijk orkestraal klin kende Ouverture A dur van R. Würth- ner. Het programma van „IJmuidens Roem" werd besloten met een Malando- compositie, onder vaardige en strakke di rectie van gastdirigent Robert van der Zwet. Wie nu denkt dat daarmee de avond ten einde was, kent IJmuidens Roem niet, want deze vereniging weet telkens weer een bont gezelschap beroepsartisten aan te trekken, dat het verdere deel van de avond de zaal laat lachen. Ditmaal waren het conferencier Peter Pikos (die zich tijdens het optreden van het accordeonorkest trouwens ook al niet onbetuigd liet), de Chico's met melodieu ze songs uit het Wilde Westen, Herman Theunissen, die met vaardige handen vir tuoos spel weg gaf op de vleugel en op zijn wonderorgel, en het laatst: Johnny Jordaan. Letterlijk het laatst, want Johnny moest eerder op de avond nog zijn rol spelen in „De Jantjes" bij het gezelschap van Beppy Nooy, dat een voorstelling gaf in Schagen. Dat hield in dat het publiek moest worden beziggehouden tot de zan ger van het hartroerende Amsterdamse lied de Bühne zou komen betreden. De zaal werd wat onrustig en er gingen wat mensen naar huis, maar er bleven er nog genoeg over om Johnny, die ten slotte nog echt gekomen is ook, te horen zingen. Al met al kwamen de verhoudingen ei genlijk wat scheef te liggen. Wat een avond voor het accordeonorkest had moe ten worden, ontaardde, mede door het kortstondig optreden van dit orkest tot een langgerekte amusementsavond door beroepsgezelligheidsartiesten. Het programma voor de beiaardbespe ling door Hein de Ligt van het stadhuis carillon in IJmuiden zaterdagmiddag van vier tot vijf uur, luidt als volgt: Preludium VIII, van M. v. d. Gheyn; Daar was een sneeuwwit vogeltje; Des winters als het regent; Ik zeg adieu; Mars, van Hartop; Menuetto con variatio, van J. Robson; La vendangeuse, van F. Couperin; Tempo dl gavotte e double, van W. de Fesch; Waar de blanke top der duinen, van R. Hol; De kabels los, van R. Hol; Klokke Roeland, van J. Destoop; Dorische Suite, van L. 't Hart; Traumerei, van R. Schumann; Frans liedje, van P. Tsjaikowski; Wiegelied, van F. Schubert; Improvisatie, van H. de Ligt (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Tijdens een bijeen komst in de St. Jozef zaal op maandag avond 9 november wordt de eerste aan zet gegeven tot de oprichting van een dekenale pastorale raad. Voor deze bijeenkomst is van elke parochieraad een lid uitgenodigd. De pa rochies waar nog geen parochieraad is, hebben het verzoek gekregen een leken- afgevaardigde te sturen. De bedoeling van deze avond is dat op voorstel van de dekenale staf uit deze parochieverte genwoordigers vier personen worden ge kozen. Zij zullen samen met de huidige dekenale staf de dekenale raad gaan vor men. De staf geeft als aanbeveling dat het goed zou zijn de vier vertegenwoor digers uit de vier districten te laten komen. (Van onze medewerkers) IJMUIDEN. De besommingen van donderdag waren: KW 29 2.610; 41 51.600; 125 650; 145 5.410; 149 25.770; 187 2.400; 191 2.150; 214 1.890; 98 600; 185 1.310; 202 775; SCH 261 22.940; UK 1 650; 18 2.910; 33 1.250; VL 121 20.470; IJM 9 68.700; TX 2 4.370; 4 6.330; 5 2.170; 8 2.100; 10 3.310; 11 5.090; 14 2.410; 17 5.630; 19 4.200; 22 2.360; 24 1.220; 26 2.860; 35 5.600; 36 3.580; 94 3.320; 99 6.800; UK 47 en UK 147 2.740; VD 15 en VD 89 2.850; 73 en VD 128 3.840. Vrijdagmorgen werden door acht vaar tuigen in IJmuiden aangevoerd: 1500 kisten en 55 kleine kisten vis, 1150 kilogram tong en 40 stijve kabeljauwen. Bij de aanvoer waren: 52 kleine kisten schelvis, 20 kisten gul en kabeljauw, 1600 kisten koolvis, 90 kisten en 2 kleine kisten makreel, 90 kisten schol, 2 kisten tarbot, 75 kisten varia. Prijzen, per kilogram, in guldens, tarbot 9.16-8.59, grote tong 8.50-8.14, grootmiddel tong 8.50-8.14, kleinmiddel tong 9.96-9.39, tong I 11.06-10.30, tong II 10.18-9.79. Per 10 stuks: grote kabeljauw 156, mid del kabeljauw 136. Per 50 kilogram: grote schelvis 156, mid del schelvis 92, schelvis I 87, kabeljauw I 140-110, kabeljauw II 100-80, kabeljauw III 56-40, koolvis I 35-27, koolvis II 29-26, grote schol 78-75, schol I 80-75, schol II 78-72, schol III 98-80, wijting 95-34, tarbot 400- 180, griet 230-140, haai 40-39, makreel 66-22.40. ADVERTENTIE Oosterduinweg 29. IJmuiden Telefoon 02550 1 47 68 I

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 11