Bezetting La Bohème te heterogeen nog Roolvink bezorgd over stijgend ziekteverzuim SER: Verhoog AOW in 1971 3 pet extra Langs sluizen en havens Revolutie in vervoerswereld Sprookjesachtige aankleding Meyer treedt af als jeugdvoorzitter bij ADO '20 Twee maanden voorwaardelijk en boete tegen loodsen geëist Bijstandtrekkers: ƒ150 ineens Saints Lijn Zeventien Haagse leraren ziek Economischer exploitatie belangrijkste reden 9.800 meer voor bomen Breestraat BURGERLIJKE STANDEN 13 VELSEN ë3 weken IJMUIDER COURANT a °f 3 weken Beverwykse Courant b BEVERWIJK HEEMSKERK VRIJDAG 6 NOVEMBER 1970 SCHEVENINGEN De eerste voorstelling van „La Bohème" door de Nederlandse Opera Stichting gisteravond in het Circustheater, heeft duidelijk aan het licht gebracht hoe moeilijk het voor de leiding is, om met totaal verschillende figuren een voorstelling in elkaar te zetten die een geheel vormt. De stemmen kunnen op zichzelf goed zijn, maar de karakters moeten dan ook nog bij el kaar passen. JH2.VenDeriCnten de woonomstandigheden zouden kunnen Voor hof Amsterdam ggggj IJMUIDEN De Sociëté Navale de l'Ouest in Parijs met Le Havre als thuishaven wordt ook wel Saints Lijn genoemd omdat de namen der sche pen beginnen met Saint. Deze Franse scheepvaartmaatschappij is 90 jaar oud en heeft vandaag de dag vijf sche pen: de Saint Jean, de Saint Luc, de Saint Mare, de Saint Michel en de Saint Thomas. Zo nu en dan passeert er een de IJmuidense sluis op weg naar Amsterdam. Minder tonnage De hoofdrollen Mimi en Rodolfo waren zulke uiteenlopende persoonlijkheden, dat men nauwelijks kon aannemen dat zij in staat waren verliefd op elkaar te worden. Ion Buzea zingt de Rodolfo op zijn eigen manier en daar heeft de regisseur Bodo Igesz niet veel tegen kunnen doen. Buzea komt van de Staatsopera in Boekarest, hij ziet er uit als een Roemeense houthak ker, zijn optreden is dienovereenkomstig en zijn stem is juist zoals men die ver wacht van een dergelijke rondborstige na tuur. Hij moet een dichter voorstellen, maar daar gelooft niemand in. Joanna Bruno was Mimi, zoals Mimi moet zijn boos en teer en hulpeloos met een stem die daar precies bij past. Marcello de schilder, gezongen door de Amerikaan William Workman, was aan vankelijk wat aarzelend, maar in het tweede bedrijf als tegenspeler van de er varen Nancy Stokes, die een canailleu- ze Musette op de planken zette, ontplooi de hij zich als een volbloed bohémien. Colline, de filosoof, gezongen door Pieter van den Berg, was goed zonder meer, maar stelde enigszins teleur in zijn grote aria in het vierde bedrijf als hij afscheid neemt van zijn jas het dierbare kle dingstuk, dat hij naar de bank van le- ning gaat brengen. De entree van Marco Bakker als de musicus Schaunard was formidabel. Eindelijk een man die zo makkelijk zingt, dat je met eens meer merkt dat hij zingt. Het was voor Bodo Igesz een afschu welijk moeilijke taak om met deze hete rogene bezetting toch een geloofwaardige Bohème te maken en ik moet zeggen, dat ik de grootste bewondering heb voor zijn talent. Neem een orchidee en een roos, een rode tulp, een dahlia en een paar asters en tracht u daar eens een bouquet van te maken. Dat was zo onge veer de opgave die aan de regisseur ge steld werd, maar hij werd gesteund door een voortreffelijke decorateur en costU' mier Neil Peter Jampolis. Wat deze jonge Amerikaan (28) van Griekse afkomst heeft gepresteerd is on gelooflijk. De dromerige atmosfeer, die hij wist op te roepen door het doorlich ten van het romantische en transparante kaasdoek", was precies wat wij nodig hadden om ons te verplaatsen in de ijle verbeelding van Puccini. De slotscène van het tweede bedrijf kerstavond op een café-terras in Parijs anno 1830, was adem benemend mooi van kleur, van aankle ding, van opstelling, van belichting en van entourage. Het was sprookjesachtig en tegelijkertijd werkelijkheid —in woord subliem. HEEMSKERK. De heer Jan Meijer, die gedurende twaalfeneenhalf jaar voor zitter van de jeugdafdeling van de voet balvereniging ADO '20 is geweest, legt om gezondheidsredenen deze functie neer. De aftredende functionaris gaat niet hele maal voor de vereniging verloren; hij blijft zorgen voor de begeleiding van 25 pupil- lenelftallen. Bij de bestuursverkiezing tijdens de al gemene ledenvergadering op maandag 16 november in het clubhuis op het sport park De Vlotter wordt van bestuurszijde de heer J. Groot als kandidaat voor deze functie voorgesteld. De overige periodiek aftredende bestuursleden Th. de Wit, P. de Boer en C. Baltus stellen zich herkies baar. Dit geldt eveneens voor voorzitter J. B. A. Buur. Ingevolge artikel 12 van het huishoudelijk reglement komt het be stuur in dit geval met het voorstel de heer Th. v. d. Fluit te benoemen tot secretaris en de heer Th. de Wit tot ledensecretaris. Behalve de gebruikelijke jaaroverzichten van secretaris en penningmeester komt vanzelfsprekend ook de begroting voor het seizoen 1970-1971 aan de orde. een Joanna Bruno als Mimi en Ion Buzea als Rodolfo in La Bohème. En dan had Bodo Igesz de steun van een voortreffelijk orkest, dat zijn voor stelling op onnavolgbare wijze onder- steunde. Het Amsterdams Philharmo- nisch Orkest speelde een volmaakte „Bo hème". Het is niet overdreven om te, zeg gen dat zij de voorstelling gedragen heb ben. De jonge Engelse dirigent (31), Ro derick Brydon, heeft gezegd: „Er is geen verband tussen datgene waar ik van houd en datgene wat ik goed doe". Daarmee heeft hij het accent willen leggen op het vakmanschap dat altijd moet prevaleren. Dat hij een zeer goede vakman is, heeft hij dubbel en dwars bewezen; een vak man die van Puccini houdt èn van „La Bohème". Hij houdt niet van Tosca zegt hij maar dat geloof ik niet! J. H. MOOLENIJZER \MSTERDAM Dat minister Roolvink I zen. Komt dit doordat een man op die leef bezorgd is over het toenemen van het ziek- tijd dikwijls naast zijn dagtaak nog stu teverzuim is donderdagochtend gebleken in deert en dus een grotere belasting op li- Amsterdam, waar de bewindsman op een chaam en geest verwerken moet? Of is de terrein aan de Basisweg de eerste paal ontoereikende voeding in de prille jeugd sloeg voor het nieuwe kantoorgebouw van van de 30-jarige van nu, die precies de het Sociaal Fonds Bouwnqverheid. Minis- gehele tweede wereldoorlog heeft meege- ter Roolvink ging in een toespraak uitvoe- maakt, daar debet aan? Heeft wellicht het rig in op dit probleem, waarbij hij een aan- verschijnsel bromfiets er mee te maken? tal factoren noemde, die mogelijk mede Een 30-jarige staat immers nog met aan de een rol sDelen bü het ziekteverzuim. top van zijn carrière, verdient nog te wei nig om een auto te kunnen houden en te- Zo vroeg hij zich af, waarom bijvoor- veej om genoegen te nemen met de fiets, beeld een werknemer van rond 30 jaar on- jy;aar een bromfiets is in onze verkeers- derhevig is aan een hoger ziekteverzuim, jungie een bijzonder kwetsbaar vervoer- zoals een recent onderzoek had uitgewe- middel gebleken terwijl ook de grotere kans op kouvatten wel eens van invloed zou kunnen zijn op het ziekteverzuim. TI De minister vroeg zich ook af welke rol spelen. Inwoning, zowel bij ouders als bij DONDERDAG 20 OKT.: Hektrawler Cornells vreemden> kan grote spaningen oproepen. d d\nsdagW2044OKT.Hektrawler Rijnmond I Maar ook een eigen woning, die niet bij- kw 15 zonder geschikt, is, kan bijdragen tot ver- donderdag* 2Kotc£IT MT^nus vl i. groting van het ziekteverzuim. Ada VL 7 Anita vl 34, EUy vl 73, Elizabeth De minister noemde nog een aantal an- VL 105, Michiel Jan VL 110, Bets en Gerda VL dere mogelijke en duidelijk aanwijsbare 112. Willem vl 121, Petroneiia vl 131, Liesje en i faC£0rerp die bijdragen tot een groter ziek- Btoijdag5323 OKT.: Hektrawler Willy KW teverzuim als de toegenomen verkeerson- 141 MT Voorloper vl ii6. gevallen, de vrije-tijds-ongevallen bij sport zaterdag 24 okt.: mt Carohne w en spel de gebreken die vroeger niet maar 14^ voorwtfrts v? M2.- nu wel als ziekte in de zin van de ziekte- d'onderdag 29 okt.: mt Meyert Benno wet worden erkend en behandeld, de op- IJM 209 en wiron II IJM 211 (beide te scieve- name jn ^et arbeidsproces van niet geheel nivmJDAGe30 okt.: Hektrawler Zeehaan IJM valide werknemers, die dikwijls echter va- 57. Elisabet Christina KW 41. ker uitvallen en overbelasting in perioden zaterdag 31 OKT.: Hektrawler Anme - waarjn moeilijk nieuw personeel kan wor- '"maandag 2 NOV.: Hektrawler Rijnmond lil den aangetrokken. Hij concludeerde: Met KW 44, Rijnmond IV KW 85, mt Dirk Maria al het voorgaande voor ogen doet men de KW so! Albatros KW 87, Soh Deo Gior a werknemer bepaald onrecht wanneer men, gf'ML Taroba Catharina KW 132, Michiel KW zoals helaas toch nog al eens gebeurt, al- 167 mk Jacoba Catharina KW 132, Micmei KW jeen ^èrn aansprakeliik stelt voor de toe- Rose Marie KW 34, Klazina Maryke KW 127,' Comelis van Beelen KW 146, Alida Jacoba KW (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM Tegen twee rijkszee loodsen en een inmiddels gepensioneerde rjjkszeeloods heeft de procureur-generaal bij het Amsterdamse gerechtshof vanmid dag in hoger beroep twee maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk en een boete van 500 geëist terzake van het als amb tenaar aannemen van een gift, wetende dat dit gedaan werd om in strijd met zijn plicht iets te doen. Het waren een 44- jarige Haarlemmer, een 40-jarige inwoner van Overveen en een 57-jarige gepensio neerde loods uit IJmuiden. Zij hadden als eersten van de totaal 82 loodsen uit IJmuiden in Amsterdam m april van dit jaar voor de Haarlemse rechtbank terecht gestaan in de zoge noemde loodsenaffaire. Zij worden er van verdacht in de periode 1961-1966 van de sleepbootrederijen Wijsmuller (IJmuiden) en Goedkoop (Amsterdam) steekpen ningen te hebben aangenomen om kapi teins van zeeschepen te adviseren meer sleepboten te gebruiken dan nodig was. De Haarlemse rechtbank had hen in eerste instantie wegens het aannemen van gelden zonder in strijd met hun plicht iets te doen. veroordeeld tot een week voorwaardelijke gevangenisstraf. De officier van justitie, die net als nu in hoger beroep twee maanden voorwaarde lijk en een boete van 500 had geëist, was van dit vonnis in appèl gegaan ge gaan. De officier had wel bewezen geacht dat de loodsen gelden hadden aangeno men om in strijd met hun plicht iets te doen. (Van onze redactie economie) DEN HAAG. De Sociaal Economische Raad is van plan de regering een extra AOW- en AWW-verhoging van 3 percent in 1971 te adviseren, inplaats van een uit kering ineens ter compensatie van het na deel dat AOW- en AWW-trekkers onder vinden omdat z(j geen 400 hebben ge kregen en tóch worden geconfronteerd met de prijsverhogingen die daarvan het gevolg zijn. De SER overweegt daaren tegen aan bijstandstrekkers wél een uit kering ineens toe te kennen. Als bedrag daarvoor is 150 genoemd. De 3 percent extra AOW- en AWW-uit- kering ziet de SER als een structurele ver betering in het kadei van het streven deze uitkeringen op het niveau van het mini mumloon te brengen. Zoals bekend zijn deze uitkeringen welvaartsvast geworden, hetgen betekent dat ze (los van extra ver- Saint Pierre Het jongste schip is de Saint Michel, bouwjaar 1969, groot 8700 bruto reg.ton, de oudste is de in 1947 gebouwde Saint Jean, die 3247 bruto reg.ton meet. De maatschappij is opgericht in het jaar 1880 met een vrachtdienst van Le Havre via België naar havens in Spanje, Portugal, Noord-Afrika en de westelijke havens in de Middellandse Zee. Het schip op de foto is de Saint Pierre DEN HAAG. Zeventien van de ruim veertig leraren van de r.-k. technische school St. Joseph in Den Haag moeten met darm- en maagstoornissen het bed houden. De juiste oorzaak van de ziekte is nog niet bekend, maar voedselvergif- tiging wordt niet uitgesloten. De keuken van de school is gesloten, omdat de groep voedsel had gegeten dat daar klaargemaakt was. Volgens de Geneeskundige Dienst zou het echter ook mogelijk zijn dat alle leraren besmet zijn door een infectie ziekte. 165, Aleida KW 183, Margaretha Christina KW 190 Pieter Jacob KW 185, Antje KW 200 Wa terkan II KW 202, Ario KW 209, En Avant KW 210, Marlena KW 212, Anna Hendrika KW 215, Maarten Cornelis KW 222, Marco WR 32 Tiny WR 33, Dieuwina WR 45, Elly WB 262 ex KW 187 naar Zuid-Afrika, Urania WB 263 ex KW 136 naar Zuid-Afrika. DINSDAG 3 NOV.: Hektrawler Tetman Hette KW 74, Hendrika Johanna KW 81, MK Aquan- USWOENSDAG 4 NOV.: Hektrawler Rijnmond] II KW 43, Holland KW 123, Vooraan VL 115, MT Protinus IJM 154, Sakina Martme KW 32, Antje KW 49, Ora et Labora KW 51, Jacob KW 55. Francina KW 153, ML Sola Gratta KW 52, MK Poolster IJM 11, De Hoop IV IJM 46 Ada KW 29, Rudi Robert KW 66, Arendje KW 98, Mare Liberum KW 117, Maartje Jacoba KW 137, Anna Lydia KW 145, Helena KW 164, Cornelia KW 174, Solea KW 180, Valk KW 186, Deo Vo- lente KW 191, Vrouw Prijna KW 193, Willem Senior KW 197. Agatha KW 124. Carry Anita K 128, Arie Jacob KW 221 Binnengekomen haringschepen: 28 OKT.: Meyert Menno IJM 209 en Wiron II IJM 211 (spanvisser met 35 ktj, Wiron VIII ij 205 en wiron ui IJM 221 (spanvissenj) met technische veranderingen van de moder- (Van een verslaggever) IJMUIDEN. De maatschappelijke en 2 ktj Michiel KW 167 en Margaretha Chris tina 'KW 190 spanvisserijmet 80 ktj. 29 OKT.: Marian Ellen KW 159 met 172 ktj. 30 OKT.: Michiel KW 167 en Margaretha 31 OKT.: Rijnmond III KW 44 en Rijnmond IV Christina KW 190 (spanvisserij) met 136 ktj KW 185 (spanvisserij) met 377 ktj. 1 NOV.: Rijnmond II KW 43 met S29 ktj. On derneming III SCH '17 met 165 ktj. ne tijd doen ook in de vervoerswereld hun invloed gelden. Er is sprake van een ware revolutie. Mammoet-tankers, containerschepen en een voortschrijdende automatisering lei den deze in. De noodzaak om tot een eco nomischer exploitatie te komen is de be langrijkste reden van deze veranderingen. Aldus de heer P. Sterrenburg, directeur van de Stichting Technisch en Nautisch Instituut, tijdens de jaarlijkse vergade ring van de Raad van Advies van deze Stichting, die diverse cursussen en publi- ring van volgende week donderdag wordt caties op het gebied van het technisch een extra krediet gevraagd van 9800 onderwijs verzorgt, voor de behandeling, die de bomen in de Breestraat hebben ondergaan. FUierbn/inff Zoals bekend hebben de bomen een I DlJSLHUling chirurgische behandeling ondergaan, waardoor ze voor de komende jaren ge- Vooral in de bijscholingsprojecten handhaafd kunnen blijven. De raad had die met name bij de varende officieren beschikbaar gesteld, van de koopvaardij een warm onthaal BEVERWIJK. In de raadsvergade- er 40.000 voor maar nu blijken de kosten 49.800 te be dragen vanwege vele onvoorziene facto ren. de stijging van lonen en prijzen, ex tra kosten voor begeleiding van het ver- keer en voor de kosten van herstraten. vinden zal met de ontwikkeling van de techniek en de maatschappelijke ver anderingen rekening moeten worden ge houden. Naast de reeds bestaande en na uitge breide proefnemingen aangepaste schrif telijke geprogrammeerde cursus Regel techniek bereidt de Stichting TNI daarom een aantal nieuwe leergangen voor, waar van de belangrijkste is die in organisatie en leiding geven aan boord. Het ontwikkelingstempo houdt, waar het gaat om zaken als verantwoordingsplicht, medezeggenschap, openheid en inspraak, niet gelijke tred met andere sectoren van het maatschappelijk leven, maar we mo gen niet verwachten, dat de gezagsver houdingen zoals die tot voor korte tijd aan boord van Nederlandse schepen nog uit de tijd van Michiel Adriaanszoon de Ruy- ter schijnen te stammen, blijvend zullen zijn, aldus de heer Sterrenburg. Er staan ook nog enkele andere cur sussen op het programma, terwijl boven dien een aantal verhandelingen zal wor den uitgegeven voor de zeevaartkunde vakken, de zeemanschapsvakken en de scheepswerktuigkunde. De Stichting TNI hoopt ertoe bij te dra gen dat het beroepsonderwijs de snelle ontwikkelingen van de techniek op de voet kan volgen. Zij richt zich hierbij op het Hoger Zeevaart Onderwijs. De voorzitter, ir. J. N Kooij mee, dat het merendeel van de Nederlandse scheepvaartmaatschappijen als deelne mer tot de Stichting TNI is toegetreden, Bedrijfsleven en onderwijs zijn daarin ook ruimschoots vertegenwoordigd. Onder de zeevarende naties bezet Ne derland de twaalfde plaats. Aan het ein de van het eerste halfjaar 1970 is de Ne derlandse koopvaardijtonnage ten opzich te van de stand per ultimo juni 1969 ver minderd. Ook de tonnages van de USA en van Noorwegen laten een vermindering zien Per 1 juli van dit jaar voer 5.207.000 ton onder Nederlandse vlag, of 48.000 ton minder dan in 1969. Liberia staat aan de top met 33.297.000 bruto register ton. nummer drie. (het derde schip van die naam) die in 1947 nieuw in de vaart is gekomen, na te zijn gebouwd in Tampa door de Tam pa Shipbuilding Corporation. Het is een vrachtschip van het open shelterdecktype groot 2605 bruto reg.ton en 3957 ton draag vermogen bij een lengte over alles van 113,38 m, breedte van 16,49 m, holte 5,03 m. en een diepgang van 5,84 m. De hoofd motor is een 6 cil Nordberg diesel van 7200 pk voor een vaart van 16 knopen. De naam van het eerste schip, waar mee in 1880 werd begonnen, luidde even eens Saint Pierre: een schip van 936 ton, dat in 1897 werd verkocht, in 1911 nog eens van eigenaar veranderde en in mei van dat jaar verging op de kust van Corsica. De Saint Jean en de Saint Paul kwa men in 1881 in de vaart. Eerstgenoemd schip werd in 1897 verkocht en is op 30 december 1899 nabij de Britse kust tij dens stormweer vergaan. De eerste Saint Paul verging op 15 november 1893 nabij Cape Finisterre. In 1908 verscheen de tweede Saint Pier re, groot 2456 ton. Dit schip werd in 1937 naar Engeland verkocht en kreeg de naam Standale. Er ging tien jaar overheen voordat de derde Saint Pierre aan de vloot werd toe gevoegd, die, zoals we zagen, 2605 bruto reg.ton mat. In 1962 kwam dit schip onder de vlag van Tunis als Monastrir, met als eige naar de Compagnie Tunisienne de Navi gation. Meteen daarop kondigde de vierde Saint Pierre zich aan. Dit schip is niet recht streeks voor de Socité Navale De L'Ouest gebouwd, doch werd in 1962 aan gekocht als Canbraislen en was in 1950 nieuw in de vaart gekomen. Alvorens door de Saint Lijn in de dienst gesteld te worden werd het schip eerst verlengd waardoor de bruto inhoud van 2901 steeg tot 3481 reg.ton. Deze vierde Saint Pierre is intussen niet meer voor de Saint Lijn in de vaart, want de maatschappij deed het schip eind 1969 van de hand en sedertdien vaart het als Argoland onder Liberiaanse vlag, met als eigenaar de Argosea Shipping te Mon rovia. De verkoop had tegelijkertijd plaats met die van de Saint Philippe, die ook on der Liberiaanse vlag kwam, als Argo sea, en daar is in mei van dit jaar nog bijgekomen de Saint Bernard, die thans vaart onder de naam Argostar en even eens Monrovia in Liberië als thuishaven heeft. ARIE VAN DER VEER hogingen) jaarlijks aan de gestegen lonen worden aangepast. Door de 400-acties is er ongeveer 100 miljoen extra in het al gemeen ouderdomsfonds gekomen, waaruit AOW en AWW worden betaald. De 3 per cent extra verhoging zou enkele tien tallen miljoenen guldens hoger uitkomen dan deze 100 miljoen. Daarvoor moet dan extra-dekking worden gevonden, even als voor de 35 miljoen die met de een malige uitkering van 150 aan bijstands trekkers zijn gemoeid. BEVALLEN: A. G. Wijbenga-Kloos, z„ Smidt van Gelderstraat 54, Velsen-noord; M. M. Gerrits-de Ruijter, d„ Driehuizer- kerkweg 71, Driehuis; J. A. M. Lamers- Molenaar, d„ Bloemstraat 65 rd, IJmuiden; E. D. W. M. Baron-Verhulst, z„ Schiplaan 354, IJmuiden; G. N. Sip-Streefland, z„ Abelenstraat 12, IJmuiden. ONDERTROUWD: P. Lipsius, Aert Jan- senstraat 27, Weesp, en P. A. van Houtum, Schulpweg 424, Velsen-noord; L. Th. Arisz, Van Speijkstraat 51, IJmuiden, en A. C. M. Huijgen, Grote Hout- of Konings weg 171, Velsen-noord, t.a. IJmuiden, Ca- sembrootstraat 39; G. Bonte, Prinses Irene- straat 12, Venray, en M. F. A. Tielen, Drie- huizerkerkweg 86, Driehuis; A. de Jager, Ambonstraat 2-III, Amsterdam, en T. Lub, M. K. Hofstedestraat 36, IJmuiden, t.a. Am sterdam, Hoogoord 231; W. S. van der Haas, Tuindersstraat 74. IJmuiden, en P. Smalbil, Radarstraat 72, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Radarstraat 72; C. M. Bos, Hofdijklaan 3, Driehuis, en J. C. Zwanenburg, Leeuwe riklaan 35, IJmuiden, t.a. Driehuis, Hof dijklaan 3; W. H. van Vark. J. P. Coen- straat 63, IJmuiden, en I. C. J. Podt, Stra- tingsplantsoen 34 rd. Velsen-noord, t.a. IJmuiden, Jacob van Heemskerkstraat 59; P. M. G. Lammers, Anemonenstraat 12, Santpoort, en J. W. Handgraaf, Hagelinger- weg 12, Santpoort, t.«. Santpoort, Hage- lingerweg 12; J. H. de Reus. Banjaertstraat 7, Velsen-noord, en J. W. Manneken, IJmuiderstraatweg 103, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Plein 1945, nr. 66; G. J. Lode- wijks, Dekenwaarestraat 28, Beverwijk, en H. E. van der Star, Van Saelenplantsoen 32, Velsen-noord. t.a. Velsen-noord. Van Saelenplantsoen 32; A. Willems, Velser- duinweg 153, IJmuiden, en E. M. Visser, Roos en Beeklaan 7, Santpoort; t.a. IJmui den, Velserduinweg 153; J. M. Jurg, Denne- koplaan 19, IJmuiden, en M. G. Mantel, Dennekoplaan 19, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Dennekoplaan 19; P. W. Verhoog, Zeeweg 345, IJmuiden, en C. J. Hazenberg, Lange Nieuwstraat 439, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Dennenstraat 23; W. Klaasen, Beecksangh- laan 26, Velsen-noord, en M. E. Jansen, Beecksanghlaan 26, Velsen-noord; J. Ol denburg, Voermanstraat 24, IJmuiden, en M. J. Santos, Voermanstraat 24, IJmuiden. GETROUWD: P. M. Levering-C. M. Cas- tricum, Assendelft, Dorpstraat 461; W. van Elburg-M. R. Swagers, Oostzaan, Riet schoot 62; W. J. Kruijer-G. G. M. van Beek, IJmuiden, Tussenbeeksweg 17; J. M. van der Poel-A. F. Brakenhoff, Den Helder, Cornelis Ditostraat 14; G. de Boer-A. M. Vlegels, IJmuiden, De Weerdstraat 2; R. Smit-L. D. Maulany, Velsen-noord, Geel- vinckstraat 119; J. F. Uuldriks-J. N. Zijl, Assen, Nobellaan 237. Voor de prijs van één week 1.23) ontvangt u Bon opsturen aan IJmuider Courant/Beverwijkse Courant Antwoordnummer 416, Haarlem. U hoeft geen postzegel te plakken. Dat doen wij voor n. Ondergetekende wenst een proefabonnement van 3 weken voor 1.23 op A/B NAAM ADRES WOONPLAATS: Deze aanbieding geldt niet voor abonnees van onze bladen. OVERLEDEN: J. Stienstra, 73 jr., we duwe van J. D. Folkertsma, Rispinge 69, Drachten; J. A. Ploeger, 79 jr., weduwnaar van M. Wessel, Rijnstraat 4, IJmuiden; P. Visser, 75 jr., echtgenoot van C. Bakker, Hembrugstraat 45, Amsterdam; T. Krap, 77 jr., weduwe van J. Stoppa, Rijnstraat 4, IJmuiden; J. M. Ph. Groen, 74 jr., weduwe van G. H. Surink, Tollenslaan 8, Driehuis. GEBOREN: Kirsten A., d. v. H. Otto en H. Plote; Maurits L. N„ z. v. M. J. van Rijswijk en E. H. van den Ende; Marcel, z. v. W. J. C. Herwegh en M. J. M. van Heijnsbergen; Anja J. M„ d. v. J. Bosen en A. C. M. van de Reep; Nicole M., d. v. A. F. van der Meer en C. M. Blok; Wendy M„ d. v. A. A. Rozemeijer en M. Wolter- man. ONDERTROUWD: C. M. Hoogewerf en C. W. Appel, Q. H. Niesten en L. C. A. Laurent, J. W. C. J. de Mol en D. Rade maker, J. H. Dijkstra en J. G. J. de Roos, B. F. Lor jé en C. G. Dekker, J. M. de Wit en A. C. M. Dam. GETROUWD: T. Tip en J. M. H. Koel man, T. A. M. Hofland en C. C. M. Jansen, L. van de Wal en C. Eikema, G. Edel en E. Koningstein, P. A. Strobbe en C. H. Bakker, H. G. Pieplenbossch en C. G. M. Nijssen, J. H. Peekei en W. M. Vastenburg, T. J. M. Kortekaas en W. M. Gooyer. OVERLEDEN: P. F. Kievers, 73 jaar; P. van Graas, 7 jaar; A. J. Melein, 47 jaar. GEBOREN: Inge M. C„ d. v. A. N. Groot en C. Mul; Darije Q„ d. v. A. P. v. d. Koppel en C. A. J. Emous; Hij co H. B., z. v. H. B. v. d. Waart en C. A. Koelemij; Danielle, d. v. J. A. Slinger en C. A. Bur ger; Hugo F., z. v. H. Jak en M. Zandber gen; Petra Y. M„ d. v. C. N. Gijzen en Y. H. M. Dingarten; Wilhelmus C„ z. v. W. Verschoor en G. Admiraal; Brian S. G., z. v. S. R. B. Jellema en B. Mahlberg; Hanna, d. v. J. de Wijs en G. Steenkamp; Petrus C„ z. v. P. Heijnen en M. J. Groot; Monique M„ d. v. A. van der Kolk en A. J. Neeft; René, z. v. M. J. Roubos en A. Siet- sma. ONDERTROUWD: Theodorus J. M. Pot- ma en Maria A. C. van Zanten; Johannes G. A. Beentjes en Annigje D. de Graaf, Gerardus A. M. Borst en Anna A. M. Polak, Simon Q. J. Zonneveld en Hendrika T. Aupers, Peter J. Bouweriks en Juliaantje B. Freeth. GETROUWD: Bernhard W. Kwant en Catharina W. M. Glorie, Hendrikus H. J. Verkooijen en Geertruida C. M. Glorie, Joannes J. M. Tuin en Grietje W. Martens, Maria J. W. de Boer en Maria D. Lleonart Ramos, Karei Spijker en Anna van Wouwe.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 13