„Women in love" van Lawrence door Ken Russell verfilmd Gevecht tegen sexuele taboes Jan Kassies: „Niet op populaire toer FILMS IN AMSTERDAM KOOT PIANO's OPENHARTIG MAAR FUNCTIONEEL GEBRUIK VAN EROTISCHE SCÈNES VPRO MOET BINNEN EEN JAAR 7000 LEDEN WINNEN Krelagehuis, Leidsevaart Panfluitist uit Roemenië in ons land grootse montering inventum laatu kiezen... elektrische boven of onderdeken! T.V. vanavond Kopduel weer op het programma TV vrijdag TV zaterdag 17 ANTIEKMARKT HAARLEM ^SC"^tr^lX"^\Verwachting gewekt |in Amsterdamse Radio zaterdag VRIJDAG 6 NOVEMBER 1970 AMSTERDAM Voor de meestt bioscoopbezoekers die naar „Women in love" gaan kijken, zal de naam D. H. Lawrence, waarvan in de re clame druk gebruik wordt gemaakt, voornamelijk bekend zijn in verband met zijn veelbesproken en tot voor kort verboden roman „Lady Chatter- ley's lover". Het is de doem van Law rence geweest dat zijn dubieuze repu tatie opgehangen is aan een van zijn laatste romans (hij stierf in 1930, twee jaar na het verschijnen van „Lady Chatterley")waardoor zijn overige werk te weinig aandacht kreeg of hoogstens slechts doorgebla derd werd op zoek naar z.g. scrabeuze passages. l'S 5 SC «é-* 111 I I SST5 S SS Huwelijksbelevenis Zaterdag 7 november van 11 tot 22 uur Zondag 8 november van 11 tot 18 uur grootste antiekmarkt van Nederland 76 stands iVoor TV-opnamen Plannen al klaar Niet aanpassen Proef redelijk Nachtvoorstellingen Filmmuseum Brabantse Amateur Manifestatie Dali's „Tonijnenjacht" naar Museum Boymans ÜA David Herbert Lawrence, zoon van een mijnwerker uit Wales, leefde van 1885 tot 1930, reside veel (ook buiten Europa) nadat hij getrouwd was met Frieda von Richthofen, zodat naast zijn bescheiden litterair oeuvre van ongeveer zeven ro mans nog heel wat reisverslagen en brie ven bestaan, die overigens eveneens te weinig aandacht hebben gekregen. De grote verdienste van Lawrence was de openhartigheid, waarmee hij zeker voor zijn tijd (de jaren twintig) over zaken schreef die de erotiek en de liefde betroffen, waarbij zijn openhartigheid niet bedoeld was de goêgemeente te schokken, maar veel meer de functie had een soortgelijke vrijmoedigheid aan te moedigen of los te maken bij het praten over deze dingen. De Victoriaanse erfenis, waarvan niet uitsluitend Engeland het slachtoffer was geworden, had zoveel ta boes op seksueel gebied nagelaten dat de strijd ertegen, door Lawrence ingeluid, haast bij voorbaat als hopeloos moest worden beschouwd. En niet alleen „Lady Chatterley" getuigt van die strijd. Ook een roman als „Women in love" (uit 1921), en eigenlijk veel meer dan het beroemde verboden boek een voorbeeld "O ri tjri ,L |5 VMWWVWWWWWWWUW (Van onze correspondent) HILVERSUM Tot volgend jaar november heeft de VPRO de tjjd om het ledental weer boven de rode streep van 100.000 te brengen en als dat niet gelukt, dan heeft de minister van CRM het recht om de VPRO zendtijd te ontnemen en zou er een eind zijn gekomen aan het bestaan van de Vrijzinnig Protestantse Radio Omroep. Desondanks heerst, ondanks de ernst van de situatie, een aanzienlijk optimisme over de toekomst en daaraan gaf voorzitter Jan Kassies gistermiddag tijdens een persconferentie op ondubbelzinnige wijze blijk. „Wij hebben voor dat optimisme ook wel reden", zei hij, „want we hebben dit jaar niet zo slecht geboerd. In het eerste halfjaar van 1970 kregen we tegen 5.817 bedankjes er 17.188 nieuwe leden bij. Er zit echt levenskracht in de VPRO". Dat bleek ook uit het feit dat er gisteravond 1000 telefonische aanmeldingen van nieuwe leden binnenkwamen na de toespraak van Arie Kleywegt. te noemen van de uitdagende duidelijk- heid, waarmee Lawrence te werk ging. Want behalve voor een meer vrije bele- j ving van de erotiek tussen mannen en vrouwen pleitte de schrijver ook voor een ruimere plaats in ons leven aan de vriendschap tussen personen van eenzelf de sekse, een vriendschap die voor hem ook best erotische aspecten mocht bezit ten. In de film „Women in love" komt deze opvatting het best tot haar recht in het vriendschappelijke lijf-aan-lijf gevecht tussen Rupert Birkin en Gerald Crich, respectievelijk gespeeld door Alan Bates, ook in uiterlijke vermomming gelijkend op Lawrence, en Oliver Reed, de beide mannelijke hoofdrollen. Hun beider vrou wen zijn de zusters Brangwyn, Ursula en Gudrun (gespeeld door Jennie Linden en Glenda Jackson) die onervaren en ge remd maar vol verwachting in 't huwelijk stappen en de grootste moeite hebben ADVERTENTIE AMSTERDAM Op grote premières zal men in Amsterdam nog even moeten wach ten, maar als de tekenen niet bedriegen komt, te beginnen met volgende week, een vloed van nieuwe films (waaronder het Russisch spektakelstuk „Waterloo") de hoofdstedelijke bioscopen overspoelen en het publiek verwarren met een te grote keuze. Deze week dus nog het bekende lijstje van reprises en prolongaties (Lind say Anderson's If" bijv. terug in het Leid- seplein Theater) met uitzondering van Ci- nétol dat „Histoire immortelle" van Orson Welles koppelt aan de vertoning van Luis Bunuels „Simeon del desierto" (Simon, de pilaarheilige), wat als een voorbeeldige vorm van programmering een speciale vermelding verdient. Eindelijk heeft Orson Welles die zich de laatste tijd vooral specialiseerde in het spe len van sinistere mannen-rollen („The Kremlin letter"), weer eens de kans ge kregen een eigen project te realiseren en hij koos daarvoor een verhaal van Isak Di- nesen, waarin een boeiend spel met schijn en realiteit bedreven wordt. Centrale fi guur is Clay (gespeeld door Orson Welles), welgesteld koopman die in Macao op het Portugese schiereiland voor de kust van China woont en zijn slapeloze nachten vult met te luisteren naar wat zijn secretaris hem op bevel voorleest uit de verslagen van Clay's eigen financiële transacties. Als Clay ter afwisseling zelf met een verhaal ko'mt over een zeeman die gehuurd wordt om bij een kinderloos echtpaar voor een nakomeling te zorgen, betwist zijn se cretaris de originaliteit van het verhaal dat als een soort legende, zoals hij beweert circuleert onder de zeelui van Macao. Clay krijgt dan de waanzinnige inval aan de le gende een einde te maken door de inhoud ervan in werkelijkheid plaats te doen vin den. Hij huurt een vrouw die bij hem moet komen inwonen (Jeanne Moreau) en ver schaft zich een zeeman die als virile man moet optreden (Norman Ashley). Uit deze situatie groeit een wrange en tegelijk po ëtische verhouding die anders afloopt dan Clay zich gedacht heeft. Onder de fantastische regie van Welles is „The immortal story", oorspronkelijk be doeld als T.V.-productie, uitgegroeid tot een originele en stijlvol gemaakte film die veel te danken heeft aan het prachtige Alan Bates, uiterlijk gelijkend op D. H. Lawrence, als Rupert Birkin en Jennie Linden als Ursula Brang wyn, zijn vrouw. zich aan te passen bij de twee mannen, van wie Rupert (Lawrence!) de vooruit strevende, Gudrun de meer onzekere en aan stemmingen en pessimistische buien onderhevige echtgenoot is. Hun vrijages en mislukte huwelijken geven schrijver en filmer gelegenheid te over om diverse vormen van lichamelijke en geestelijke liefde te onderzoeken. Het was vroeger vrijwel onmogelijk om Lawrence te verfilmen. Nu de film ook wat vrijmoediger is geworden en voor vrouwelijk en mannelijk naakt niet meer terugdeinst, laat staan voor gepe- perde erotische gesprekken en nauwelijks verhulde symbolentaal (Ruperts mono loog over wilgenkatjes en vijgen) kan er een redelijke filmversie van Lawrence's geschriften gemaakt wonden. Ken Russell heeft dat bewezen met zijn „Women in love", waarin hij nooit te ver gaat in de zojuist verworven vrijheid voor de film inzake erotiek, maar de door de auteur beschreven verwikkelingen en verwarrin gen op dat gebied openhartig in beeld brengt. Het enige bezwaar wat men kan maken tegen deze in vele opzichten originele, soms humoristische, soms zwartgallige film is de enigszins fragmentarische be handeling van de roman, waardoor ver rassende wendingen, maar ook onduide lijkheden optreden die voor de onvoor bereide toeschouwer wel eens moeilijk heden zou kunnen opleveren. Realiseert men zich dat de handeling plaatsvindt kort na de Eerste Wereldoorlog en in een mijnwerkersstadje (Lawrence kan het ook nooit laten sociale tegenstellingen te laten meespelen in zijn romans) dan zal de aandachtige kijker toch al gauw ge fascineerd worden door de ongewone Volgens het telefoontje van het mi nisterie van CRM, dat 's morgens bij de VPRO binnenkwam, is de streek- proef waarover we gisteren schreven aldus verricht: De VPRO bezit 87.574 leden/ abonnees en 38.977 leden/con- tribuanten, te zamen 126.551. Echter, in beide categorieën zitten flink wat dezelfde mensen. In totaal waren dat 15.000 „dubbelen" en die werden van SCHIPHOL. De Roemeense pan fluitist Gheorghe Zamfir is donder dagmiddag voor het maken van tele visieopnamen in Nederland aangeko men. Gheorghe Zamfir behoort tot de ca. 50 mensen die in staat zijn dit meer dan 3000 jaar oude en uiterst moeilijke instrument te bespelen. De panfluit, die naar het schijnt nog op dezelfde wijze door boeren uit bamboe wordt gesneden als in het ou de Griekenland, bestaat uit 20 of 25 holle pijpjes naast elkaar, waaruit men zonder zijn vingergaten de tonen moet halen. Zamfir is zelfs in staat een geheel octaaf te fluiten op één pijpje. Hij vertelde dit donderdagmiddag bij zijn aankomst op Schiphol, waar hij werd verwelkomd door de Neder landse mevrouw Pëdje Hémon, die, in de ban geraakt van dit instrument, het optreden van Zamfir buiten zijn land heeft gestimuleerd. In het kader van het Roemeens-Ne derlands cultureel akkoord vertrekt zij binnenkort naar Boekarest om zich verder te verdiepen in de mogelijkhe den van de panfluit, die in het Roe meens naï wordt genoemd. de 126.551 afgetrokken, wat een resul taat van 112.797 opleverde. Van dit laatste totaal ging de steek proef uit. Bij het nakijken van 1000 kaarten bleek een percentage zwart kijkers van niet minder dan 20 per cent. Wat na aftrekking een ledento taal van slechts 90.125 opleverde. CRM was echter zo vriendelijk om nog een statistische afwijking van 2,5 percent, naar boven afgerond, in de steekproef te betrekken, wat de VPRO dan uiteindelijk op 92.945 leden bracht „We hebben de bui echter al van tevoren, toen bekend werd dat er een steekproef zou worden gehouden, zien aankomen", aldus Jan Kassies, „wij hebben dan ook onze plannen al enige tijd klaar liggen. Ik heb er het volste vertrouwen in, dat we binnen twaalf maanden weer boven de 100.000 zit ten. We moeten echt wel tussen de 20.000 en 25.000 nieuwe leden zien te winnen. De VPRO gaat in elk geval duidelijk'en krachtig adverteren." De VPRO gaat overigens niet af van de ingeslagen koers. Er zullen wat de programmering en het aanzien van „Vrije Geluiden" betreft, geen conces sies worden gedaan om de VPRO „op de populaire en commerciële toer" te brengen. Directeur S. J. Doorman: „We moeten doorgaan in deze rich ting, ook al weten we dat we ons zo nu en dan builen zullen vallen. Maar we moeten blijven proberen naar kwa liteit te streven, we zullen ons niet „aanpassen", ook al zou ons dat red den." Het „sabotage-incident" heeft een duidelijk effect op het VPRO-leden- bestand gehad. Gemeten op 28 oktober bleek de affaire de VPRO 1885 be dankjes te hebben gekost, maar daar waren 1991 anderen voor teruggeko men. Ledenwinst van de sabotagezaak: 106 leden. gang van zaken tussen vier mensen die i verward zijn of verward raken in hun V3.I1 VjOyB. camerawerk van Willy Kurant, en die het beste programma is dat men deze week in Amsterdam onder ogen kan krijgen. Ook al omdat daarbij nog de in 1965 gemaakte wordt, een cynische parabel vol groteske humor over de betrekkelij kheid van heilig' heid. De Free Cinema Club in Kriterion gaat door met het uitbrengen van premières in nachtvoorstellingen. Dit maal is de Brazi liaanse film „Mensen zonder moraal" (Boh- tinka mas ordinaria) van J. P. Carvalho aan de beurt. Verder continueert ook Nög- gerath een langzaam op gang gekomen tra ditie, n.l. het brengen in vóórpremière van een uitzonderlijk filmwerk, dat straks ech ter een normaal roulement in de biosco pen zal krijgen. „Women in love" van Ken Russell (zie elders op deze pagina) krijgt deze speciale behandeling op zaterdagnacht om 24.00. Overigens is er weinig verande- fx "J U ring in deze aparte agenda van nachtvoor- Upcl 3 „lYlVJ <X stellingen gekomen. ADVERTENTIE ZIJLWEG 57 - HAARLEM Telefoon 31 45 01 KLEINE PIANO'S (ook voor huur) - BECHSTEIN - FÖRSTER - PLEYEL IBACH - en andere. kend geworden door korte, voor de tele- I ilcSIÏlllSGUffi kend geworden doork orte, voor de tele- J visie gemaakte kunstenaarsbiografieën (Debussy, Isadora Duncan, Prokofiev), zijn nieuwe film zal het leven van de Russische componist Tschaikovsky tot onderwerp hebben en „The lonely heart heten. Na een speelfilmdebuut als „Wo men voor dit nieuwe project op z'n minst gehouden uit de korte biografiefilms, mag men voor dit nieuwe project op z' nminst de nodige verwachting koesteren. CHARLES BOOST Het programma dat het Filmmuseum op woensdag 11 november a.s. brengt, heet „Protest uit Nd. en Zd.-Amerika" en bevat twee protestfilms uit de VS, beide van Leonard M. Henny, resp. „Black Power" en „But what do we do?" en een Chileense speelfilm die een indirecte aanklacht tegen de sociale toestanden in Chili (en tegelijk in meer Latijns-Amerikaanse landen) dra matiseert. De hoofdfilm van donderdag 12 nov. wordt opnieuw door een paar korte films uit de VS voorafgegaan, beide ditmaal ech ter van een minder sociaal bewogen en een meer experimenteel karakter. Het „pièce de resistance" wordt gevormd door een film van Erich van Stroheim uit 1921, „Foolish wives", mèt „Blind hus bands" uit 1919 die een paar weken gele den in het Filmmuseum te zien is geweest, een typerend beeld gevend van een van de grote individualisten van het witte doek. Weer geeft Von Stroheim een zedenbeeld van zijn tijd dat weinig in de smaak viel bij de fatsoenrakkers (en dat waren er toen velen) uit die jaren. De film werd o.m. een belediging ge noemd van de idealen van de Amerikaanse vrouw en ook: „Een verhaal dat je ziek maakt nog voor je het half gehoord hebt". Maar omdat de intrige ontleend was aan een roman van een zekere barones Von Meyer en in Europa (o.a. Monte Carlo) speelde, kon opgelucht gesproken worden van „continental morals", zoals de gemid delde Amerikaan slechts kent „uit zekere boeken en van een bepaald soort =ohiirl°- rijen". CHARLES BOOST I TILBURG De Stichting Brabantse Amateur Manifestatie zal 21 en 23 mei 1971 mede in het kader van de Actie-Tilburg Totaal, twee uitvoeringen realiseren van Verdi's opera „Aida", die honderd jaar ge leden haar eerste uitvoering beleefde. Bij deze produktie zal een groot aantal ama teurs worden betrokken, o.a. voor de zang en figuratie. De opzet van deze manifestatie is van dien aard dat men hier mag spreken van een evenement dat uniek is voor geheel Noord-Europa, aldus de Stichting. Medewerking zal o.m. worden verleend door gemengde koren, alsmede de Ver eniging Bossche Opera. Het Brabants-Or kest zal de koren begeleiden, terwijl de muzikale leiding in handen van Jan Jan sen is. Er zullen 400 tot 500 mensen aan het evenement meewerken. AMSTERDAM In het prentenkabinet van het Rijksmuseum in Amsterdam zal van 13 november tot en met 17 januari een tentoonstelling worden gehouden van ruim 150 etsen en litho's van de Spaanse kunste naar Goya. De tentoonstelling „De grafiek van Goya" kon worden samengesteld dank zij belangrijke bruiklenen uit o.m. openbare verzamelingen in Parijs, Bordeaux, Lon den en Berlijn en uit particulier bezit. Veel prenten zijn pas na 1828 toen Goya op 82-jarige leeftijd stierf van de door hem nagelaten etsplaten afgedrukt. Het is daardoor zijzonder moeilijk zijn gra fisch werk te zien in drukken, die volko men aan Goya's bedoelingen beantwoor den. Er moet dan worden gezocht naar proefdrukken van Goya zelf, die maar in enkele, soms in unieke exemplaren, be waard bleven. In deze tentoonstelling is voor het eerst getracht juist dit materiaal in zo groot mo gelijk aantal bijeen te brengen. Het is ge lukt een 50 van deze uiterst zeldzame proefdrukken te verkrijgen. Deze zijn aan gevuld met bladen, die het meest in over eenstemming worden geacht met Goya's bedoelingen. MARSEILLE. De Franse stichting ,Paul Ricard" heeft een doek van Salva dor Dali „De jacht op tonijnen" uitge leend aan Museum Boymans van Beunin- gen in Rotterdam voor de Dali-tentoon- stelling die van 20 november tot 10 januari 1971 in het museum wordt gehouden. Het doek is 4 bij 3 meter groot en sinds 1968 in het bezit van de stichting. ADVERTENTIE iflfri Da's fantastisch! Bovendien nog extra veilig, want Inventum dekens hebben een trafo voor veilige zwakstroom. v.a. f. 110.- m u kunt er op rekenen! voetballer Roel Wiersma en tienkamper Eef Kamerbeek. Na het journaal van acht uur gaan we op de amusante toer dank zij Baron van Münchhausen. De vrolijke ploeg met o.m- Piet Hendriks, Will van Seist, Jacco van Renesse, Ger Smit en Réne Frank is weer compleet aanwezig. Op vrijdagavond mogen de Wrekers ook niet ontbreken. Als dat is gebeurd schakelen we over naar de Riskante Kerk. Allerlei zaken, de ontwikkeling van de kerk betreffende, komen aan de orde, zoals het nieuwe toneelstuk van Heinrich Böll. Het Gezwel. HILVERSUM I 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Op het eerste gehoor. (7.25 Horen en zien. 7.30 Nws; 7.32 Hier en Nu.) 8.00 Nws. 8.11 Te Deum Laudamus. 8.30 Nws. 8.32 Voor de vrouw. 9.00 Theol. etherleergang. 9.35 Waterstan- j den. 9.40 Gymn. voor de vrouw. 9.50 j Muziek in vrije tijd. 10.20 Inspraak. 11.00 Nws. 11.03 Het geestelijk vacuüm Lezing. 11.15 Solarium. 11.55 Meded. 12.00 Zonder grenzen. 12.10 Uit balans. 12.14 Marktberichten. Overheidsvoorl. 12.16 Franco huis. 12.26 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 Ac tualiteiten. 12.50 Buitenl. commentaar. 13.00 Vliegende schijven. 14.00 Veel plaatjes. 16.00 Nws. 16.30 Inzet. 17.00 HIRO-Magazine. 17.30 Echolood. 18.30 Nws. 18.41 Actualiteiten. 19.00 Jonge artiesten. 19.30 Volksliedjes. 20.00 Ver- zoekpl. 22.00 Muziek en actualiteiten uit Israël. 22.25 Avondgebed. 22.30 Nws. 22.40 Meded. 22.42 Goal. 23.55 Nws. HILVERSUM II 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 Z.O. (Om 7.33 Van de voorpagina). 7.54 Deze dag. 8.00 Nws. 8.11 Z.O. 8.13 Actualiteiten. 9.50 De Ombudsman en 10.00 Portret van Dorus. 10.30 Werk- geven en -nemen. 10.50 Ned. Chansons 11.00 Nws. 11.15 Afrikaanse kroniek. 11.35 Hallo Volluk. 12.30 Tussen start en finish. 13.00 Nws. 13.11 Varia. 131.3 Actualiteiten. 13.23 Dit is het be gin. 14.30 Jazz Magazine. 15.00 Luister- progr. 16.00 Nws. 16.03 Hobbyscoop. De Staalkaart. 17.55 Meded. 18.00 Nws 18.11 Actualiteiten. 18.20 Uitz. V.V.D. 18.30 Licht progr. 19.05 Nou, en 19.30 Nws. 19.35 Opera-aria's. 20.05 Metropole orkest. 20.55 Lichte gramm. 21.00 Mijlpaal in de Meerpaal. 22.30 Nws. 22.40 Meded. 22.45 Driester. 23.15 Trio. 23.40 Moleculen. 23.55 Nws. HILVERSUM in 9.00 Nws. 9.02 Diinn. (10.00 en 11.00 Nws.) 12.00 Nws. 12.03 Gevolmachtigd. 13.00 Nws. 13.03 Pop(pen)kast. 14.00 Nws. 14.05 Nee, we noemen geen na men. 15.00 Nws. 16.00 Nws. 16.03 Sport- show. 17.00 Nws. BRUSSEL 324 M 12.00 Nws. 12.03 Consumentenru briek. 12.30 Lichte muz. 12.40 Weerbe richt, meded. en SOS-ber. voor schip pers). 12.55 Buitenl. persoverzicht. 13.00 Nws. Schouwburgprogr. en SOS- berichten voor schippers. 13.20 Klaver blad. (14.00 en 15.00 Nws.) 17.00 Nws. 17.15 Jazz in Europa. 17.55 Weegschaal 18.00 Nws. 18.03 Jonge mensen van de ze tijd. 18.30 Franse les. 18.33 Marche ren is ook sport. 18.45 Sportmagazine. 18.52 Taalwenken. 18.55 Los met de leeuwen. 19.00 Nws. 19.40 Muz. 20.45 Sportinformaties. 22.00 Nws. 22.20 Amusementsmuz. 23.00 Nws. 23.10 Lie- derenrecital. 23.40 Nws. Vindt de VPRO het redelijk, dat zijn wel of niet voortbestaan van een steekproef afhangt? „Ja", zegt Jan Kassies. „Er is geen enkele twijfel over de integriteit van de proef en we hebben grote waardering voor de openheid, waarmee CRM hem heeft verricht." Wordt het geen tijd om het inder tijd afgesproken gesprek over een eventueel samengaan van VPRO en Omroep 2000 te hervatten? Het kan zijn, dat de 15.000 aanhangers van Omroep 2000 de redding voor de VPRO betekenen. „Er is nog steeds contact", zegt directeur Doorman. Donderdagavond gaf Arie Kleywegt, heofd televisie, in het VPRO-program- ma opening van zaken over de moei lijkheden van de VPRO, vrijdagavond tussen vijf en zeven uur zal voorzit ter Kassies in het radioprogramma „VPRO vrijdag" vragen van luisteraars beantwoorden, die meer over de CRM- steekproef willen weten. NEDERLAND I. De Woefs blaffen het AVRO-programma in, dat na het journaal een aflevering van een uur van Sportpanorama vermeldt. In deze aflevering o.m- een portret van de En gelse groenteman-zwaargewichtbokser Henry Cooper, die binnenkort de Euro pese titel zal proberen machtig te wor den. Na het journaal een echte speelfilm en wel De jonge juristen, die thuis hoort in AVRO's Weekendfilmserie. In deze speciaal voor de televisie door Pa ramount gemaakte rolprent krijgen we tal van oude bekende te zien, zoals Kennan Wynn, Michael Parks, Judy Pace en Jason Evers. Een minuutje met de meneertjes Paul van Vliet en Ferd. Hugas gaat vooraf aan Willem Duys en zij Voor de Vuist weg. Daarna het laatste nieuws en van Teleac de cursus vergadertech niek: de oudercommisise. NEDERLAND II. Van de NOS na de Woefs en de nieuwslezer de politieke rubriek Ter visie (met o.m. informatie over het kabinetsberaad van deze vrij dagmiddag). De KRO gaat om half acht van start met de eerste uitzending in dit seizoen van Kopduel. Ditmaal gaat het niet om ploegen maar om indivi duele deelnemers. Theo Koomen zal hen aan de tand voelen. De kijkers thuis krijgen de gelegenheid ook mee te spelen. De kandidaten voor de 1000 gulden zijn in deze eerste aflevering Nederland 1 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 AVRO: AVRO's Sportpanorama 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 AVRO: De jonge juristen. 21.35 De Meneertjes. 21.36 Voor de vuist weg. 22.45 NOS: Journaal. 22.50 TELEAC: Vergadertechniek. Nederland II 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 Ter Visie. 19.30 KRO: Kopduel. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STKü: Reclame. 20.20 KRO: Baron von Münchhausen. 21.10 Brandpunt. 21.35 De Wrekers. 22.25 KRO-RKK: Riskante Kerk. 22.55 NOS: Journaal. Nederland I 10.00 TELEAC: Modelbegrip in we tenschap en techniek - les 6. 10.30 Vergadertechniek les 3. 15.30 E.O.: Kinderprogr. 16.00 NOS: Journaal. 16.02 NCRV: Rodeo. 16.50 Kinderprogramma. 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NCRV: Swiebertje. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 NCRV: Zeskamp Sport. 21.35 De kleine Zielen (feuill.). 22.50 Hier en Nu. 23.15 Avondzang. 23.25 NOS: Journaal. Nederland II 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 E.O.: Daad bij het woord. 19.27 Gespiegeld in Kerkeglas. 19.44 Nader bekeken. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 VARA: Dorus. 21.00 Mijlpaal in de Meerpaal. 22.30 Ik zoek X (detective-spelprogr.) 23.20 Monty Pythons vliegende circus 23.50 NOS: Journaal. l^WWWWWWWWWMWWWWWWWMWMWWVWVWWWWWWWVWWMWWWWWVWWWWW%IWyV%AAA/VWSAA^WWUWWWWWMMWMWMW'M%AA/*A#VM*AA*ll

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 17