De vragenlijst voor 28 februari DIT WORDT GEVRAAGD BIJ DE VOLKSTELLING rook met Ton voor Tom Münstaking in Engeland breidt zich uit Wereldbekend Aroma AMBTENAREN BIJ EEG IN STAKING Winst bij Desseaux bijna gehalveerd SUÈDINE-JASSEN VISTR AM-JACKS ƒ49,50 feil DINSDAG 10 NOVEMBER 1970 11 (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM Op 28 februari volgend jaar wordt, wat officieel heet, de veertiende algemene volkstelling annex woningtelling gehouden. Op die dag wordt aan iedere inwoner een aantal vra gen voorgelegd. Iedereen is, volgens de onlangs in het Staatsblad afgedrukte Volkstellingenwet, verplicht op de vragen het juiste antwoord te geven. Wie dat niet doet kan veroordeeld worden tot een boete van maximaal 500 gulden of een hechtenis van ten hoogste veertien dagen. De laatste weken is hier en daar verzet aan het ontstaan tegen deze volkstelling. Opdat iedereen tijdig weet waarom het bij deze volkstelling gaat, worden hieronder in hier en daar iets verkorte vorm de vragen weergegeven. Algemene vragen lagere schCK>1 nog mlnstens cen iaar Vragen voor alle personen Alleen voor gehuwde vrouwenweduwen en gescheiden vrouwen Alleen voor personen van 12 jaar en ouder Alleen voor personen met beroep Allleen voor werk zoekenden, wachtgelders en tewerkgestelden Alleen voor hoofden van huishoudens en alleenstaanden Vragen die door de teller worden ingevuld Leef met plezier Rook de échte Pall Mali Export Wereldbekend aroma Pall Mali Export Petten deed mee: (Het Centraal Bureau voor de Statis tiek tekent hierbij aan, dat deze „gege vens bestemd zijn voor de controle en bij werking van het gemeentelijk bevolkings register". Verder wordt gezegd dat „de op blad 1 en volgende in te vullen ge gevens uitsluitend bestemd (zijn) voor statistische bewerking bij het Centraal Bureau voor de Statistiek)" la Achternaam (n.b. voor gehuwde en gehuwd geweest zijnde vrouwen te vens eigen achternaam - meisjesnaam vermelden), lb Voorletters. 2 Geslacht (m. of v.). 3 Geboortedatum en jaar. 4 Straat en huisnummer. 5 Gemeente. 1 Geslacht - man of vrouw. 2 Is hij/zij ongehuwd, gehuwd, geschei den van tafel en bed/echt, weduwnaar of weduwe. 3a Geboortemaand. 3b Geboortejaar. 4a Is hij/zij geboren in de huidige woon- gemeente 4b Wanneer is hij/zij (voor het laatst) in deze gemeente komen wonen 5 Indien niet in de huidige woonge- meente geboren, in welke provincie is hij/zij dan geboren Indien geboren in het buitenland vraag 5 aan de ach terkant invullen: in welk land en wel ke is hij/zij geboren Als geboorte land vermelden het land waarin de geboortegemeente thans is gelegen. 6a Oefent hij/zij een beroep uit 6b Zo neen, is hij/zij dan werkzaam in eigen huishouden of in dat van ouders - gepensioneerd, AOW, A WW-trekker, rentenier of derg. - scholier of student - werkloos, werkzoekend - geen be roep of andere reden- Ta Is hij/zij bijv. door ziekte, ongeval, ouderdom, aangeboren gebrek of derg. aangewezen op hulp van anderen - spe ciale hulpmiddelen. 7b Zo ja, betreft deze hulp (dit hulpmid del) eigen verzorging - huishoudelijke taken - taken of verplaatsing buitens huis. 7c Is daarbij sprake van voortdurende bedlegerigheid 8 Is hij/zij hoof v/e huishouden - echt genote v/h hoofd - ongeh. kind v/h hoofd - alleenstaand. Indien hij/zij een andere plaats in het huishouden inneemt, vraag 8 aan de achterzijde invullen: 8a De relatie opgeven tot het hoofd van het huishouden waarvan hij/zij deel uitmaakt. Invullen bijv. vader, schoon zoon, kleindochter, inwonende dienst bode, tante, vriendin, kostganger of derg. 8b Woont, hij/zij samen met ongehuwde eigen en/of stiefkinderen 8c Indien gehuwd, woont hij/zij samen met echtgenote/echtgenoot. 8d Indien ongehuwd, woont hij/zij samen met eigen vader en/of moeder (stief vader en/of moeder)? 8 Welke is zijn/haar kerkelijke gezind te Nederl. Herv. - Rooms-Kath. - Geref. Kerken - Geref. Kerken (Vrij- gem.) - Geen. Indien een andere ge zindte of humanist vraag 9 aan ach terzijde invullen: de kerkelijke ge zindte nauwkeurig en volledig aan geven. Raadpleeg vooral de los bijge voegde toelichting. 10 Welk is zijn/haar nationaliteit? Ne derlandse - Belgische - Duitse - Ita liaanse - zonder (statenloos). Indien een andere nationaliteit vraag 10 aan de achterzijde invullen: de na tionaliteit nauwkeurig en volledig aan geven. Indien meer dan één nationali teit, alle betrokken nationaliteiten op geven. 11 Wat is zijn/haar voornaamste bron van inkomen (levensonderhoud) in 1970 geweest Inkomen uit arbeid (loon, salaris, winst) - uit vermogen - pensioen, AOW, AWW, lijfrente - so ciale uitkering, studiebeurs - onder houd door echtgenoot, ouders, verzor gers- 12 Indien AOW genietend, heeft hij/zi; daarnaast een uitkering Bijstandswet - andere inkomsten - geen andere in komsten. 13 In welke klasse valt zijn/haar totale eigen bruto inkomen. Klasse - geen eigen inkomen - geen pensioen, uitke ring of derg. 1 Hoeveel kinderen heeft zij in totaal levend ter wereld gebracht. (Reeds overleden kinderen meetellen). Indien thans nog gehuwd. 2a Hoeveel van deze kinderen zijn ge boren uit haar huidige huwelijk? 2b Wonen laatstbedoelde kinderen nog zonder uitzondering bij haar 2c Wanneer is haar huidige huwelijk ge sloten Huwelijksmaand, huwelijks jaar. 2d Eerder gehuwd geweest? Zijzelf haar echtgenoot. la Volgt hij/zij nog volledig dagonder wijs? Ook voor (werk)studenten invul len „ja". lb Zo ja, welk onderwijs volgt hij/zij dan? Soort onderwijs afdeling of studie richting klas, studie, leerjaar, lc Indien hij/zij geen dagonderwijs (meer) volgt, heeft hij/zij dan na de lagere school nog onderwijs gevolgd? Indien vraag lc is beantwoord met „ja" in elk geval vraag 2 en 3 volledig be antwoorden. 2a Heeft hij/zij VGLO, LAVO, (M)ULO, MAVO of VHMO gevolgd? 2b Heeft hij/zij tenminste de derde klas van het VHMO met succes doorlopen? 2c Welk der onderstaande diploma's heeft hij/zij? ULO of MULO a of b - HBS 3- jarig of MAVO - Handelsdagschool - MMS of HAVO - HBS 5- of 6-jarig a of b - Gymnasium a of b. 3a Heeft hij/zij andere opleidingen van minstens een jaar gevolgd? 3b Zo ja, dan doorgaan met vraag 4 aan de achterzijde. Welke opleiding(en) heeft hij/zij dan gevolgd? LTS, Ambacht-, bedrijfs- of dagvakschool - leerlingenstelsel (VOC, VAM, VEV, Bemetel of derg.) - avond- nijverheidsonderwijs - (landbouw)huis- houdschool, Industrieschool - Handels avondschool. 5a Heeft hij/zij een opleiding voor een onderwijsakte gevolgd? 5b Zo ja welke? Akte behaald? Kleuter leidster a/b - Onderwijzersakte - Hoofdakte - L.O.-akte(n) - N-akte(n) - M.O.-akte(n). 5c Behaalde M.O. en N-akte(n) omschrij ven. 6a Heeft hij/zij aan een universiteit, ho geschool of een groot-seminarie gestu deerd? 6b Zo ja aan welke? 6c Studierichting en hoofdvak. 6d Met goed gevolg afgelegde examens: kandidaats ex. ja/neen - doet. afsl. ex. ja/neen - promotie ja/neen. la Welk beroep/functie oefent hij/zij uit? lb Omschrijving van de werkzaamheden die in dit beroep/deze functie worden verricht. Oefent hij/zij dit beroep/deze functie uit als loon- of salaristrekker - zelf standige - medewerkend in het gezinsbedrijf 3 Indien hij/zij als zelfstandige in zijn eigen zaak niet uitsluitend leiding geeft of toezicht houdt, maar daarin zelf meedoet aan het eigenlijke werk, welk beroep oefent hij /zij dan uit? Indien hij/zij als zelfstandige of in loondienst een leidinggevende functie heeft: 4a Hoeveel personen heeft hij/zij in loon dienst of aan hoeveel personen geeft hij/zij (mede via anderen) leiding? 4b Wat is de aard van de leidinggevende functie? 5a Waar werkt hij/zij (naam van het be drijf invullen of eventueel de naam van het bedrijfshoofd). 5b Wat voor soort bedrijf, kantoor, zaak, praktijk, school of andere instelling is dit? 5c In welke afdeling (welk onderdeel) werkt hij/zij? 5d Is het een bedrijf of instelling van het rijk, een provincie of gemeente, een kerkelijke organisatie, vereniging, par ticulier persoon of derg.? 6 Wat is het adres waar hij/zij werkt of zich dagelijks voor of na het werk meldt? Indien geen vast werkadres of meldingspunt, adres van de werkgever vermelden. Indien in het buitenland, adres zijn/haar vaste werkadres - tevens het land vermelden. 7 Is het zojuist bij vraag 6 opgegeven vaste meldingspunt - hij/zij heeft geen vast werkadres of meldingspunt, Indien hij/zij een vast werkadres heeft of een vast meldingspunt: 8a Hoeveel tijd heeft hij/zij gewoonlijk nodig voor de heenweg naar het werk? 8b Met welk vervoermiddel legt hij/zij gewoonlijk het grootste deel van de afstand (heenweg! af 8c Gaat hij/zij gewoonlijk 5 dagen per week naar het werkadres of het vaste meldingspunt heen en weer? 9 Waar oefent hij/zij hoofdzakelijk zijn/ haar beroep uit? 10 Indien hij/zij over een personenauto beschikt, daar stalt hij/zij deze dan 's nachts? In de openlucht - overdekt 11 Hoeveel uren werkt hij/zij gemiddeld per week in het hoofdberoep? 12a Oefent hij/zij regelmatig een of meer betalende nevenberoepen of functies uit? 12b Zo ja, hoeveel uren werkt hij/zij daar in gemiddeld per week? 12c Ooefent hij/zij de (voornaamste) ne venfunctie uit in loondienst - als zelf standige - als medewerkende in het ge zinsbedrijf? la zoekt hij/zij werk? lb Zo ja, zoekt hij/zij voor de eerste maal werk? 2 Is hij/zij ingeschreven bij een arbeids bureau? 3 Wat is het beroep waarin hij/zij plaat sing zoekt? Of indien niet werkzoekend in welk beroep heeft hij/zij voor het laatst gewerkt of is hij/zij tewerkge steld? 4 Is hij/zij tewerkgesteld op een sociale werkplaats voor hoofd- of handenar- beids - aanvullende werken - hij/zij is niet tewerkgesteld. 1 Is hij/zij hoofdbewoner zonder inwo ning - met inwoning - zelf inwonend - zoekt zelfstandige woning - zoekt geen zelfstandige woning. 2 Heeft hij/zij telefoon aan huis? 3 Hoeveel vertrekken heeft hij/zij op dit woonadres geheel in gebruik voor be roep of bedrijf? Indien inwonend: 4a Hoeveel vertrekken heeft hij/zij in totaal van de hoofdbewoner gehuurd? (keuken, ook indien gemeenschappelijk gebruikt, meetellen). 4b Heeft hij/zij vrije keuken - gemeen schappelijk gebruik van keuken - geen gebruik van keuken? 4c Hoeveel vertrekken heeft hij zij daar naast nog in gemeenschappelijk ge bruik met de hoofdbewoner of met an dere inwonenden? 1 Is het woonverblijf bewoond door één ADVERTENTIE IKFOh Tom M anders heeft samen met zijn vriend en medewerker Jan Arbouw (r.) de ton gewonnen in de Staats loterij Hoewel de trekking al op 6 oktober plaats vond, ontdekte het tweetal pas gisteren dat het een win nend lot in bezit had. BRUSSEL. Vanat maandagmiddag zijn 9000 ambtenaren van de EEG in Brussel 12 uur In staking geweest. De staking die volledig gesteund werd door de vakorganisaties van de EEG ambtena ren, was bedoeld als waarschuwing Vol gens een officiële verklaring van de bon den paste ze „in het kader van een actie die tot doel heeft voor de EEG functiona rissen het elementaire recht te verwerven dat alle werknemers bezitten, namelijk om met hun werkgever te kunnen onder handelen over beslissingen die henzelf betreffen". De grieven van de ambtenaren zijn niet gericht tegen de Europese commissie die wel tot overleg bereid is, maar tegen de Europese ministerraad „die geen proce^ dure wil aanvaarden waarin een dialoog wordt mogelijk gemaakt." De stakingsactie komt aan de voor avond van het ministerieel overleg over de salarissen en een algemene herziening van het statuut van de Europese ambte naren. Als ze niet tot resultaat zal leider dan willen de vakbonden .langere sta kingsacties organiseren die de werkin; van de instellingen ernstig zouden kunnen storen." Het personeel van Euratom in Petten verklaarde zich maandagmiddag solidau met de stakende EEG-ambtenaren en on derstreepte dit met een „waarschuwings staking" als protest tegen bepaalde stand punten van de raad van ministers, die een ontwaarding van Je functie van de betrokken ambtenaren inhouden, aldus mededelingen van secretaris Bordo van het reactorcentrum te Petten. De resultaten van de tapijtfabriek H Desseaux te Oss zijn over het boekjaai 1969-70 aanmerkelijk achtergebleven bij die van het vorige boekjaar. De omzet steeg weliswaar met 5 percent tot bijna f 101,5 min, maar het exploitatiesaldo daalde met 32 percent tot f 12,3 min. Na afschrijvingen resteert een winst die 46 percent lager is dan over 1968-1969, zo blijkt uit het jaarverslag. Over de vooruitzichten van het bedrijf wordt meegedeeld dat de omzet over het eerste kwartaal van het boekjaar ruim 8 percent hoger geweest is dan in dezelfde periode van 1969-'70. huishouden of één alleenstaande - be woond door meer dan één huishouden of alleenstaande - een woning zonder hoofdbewoner - een tweede woning - een leegstaande woning. Is het woonverblijf een gewone wo ning - een woning met winkel en/of werkplaats - of een b°erderij of tuin derswoning. Indien een andere be woonde ruimte vraag 2 aan de achter zijde invullen: Aard van de andere bewoonde ruimte nauwkeurig omschrijven. Invullen bijv.: onbewoonbaar verklaarde wo ning, hotel, pension, zomerhuis, keet, schuur of derg. 3a Is het woonverblijf bewoond door de eigenaar? 3b Zo neen, is het eigendom van de ge meente - een woningbouwvereniging - rijk, provincie, waterschap - een par ticulier persoon - een particuliere in stelling. 3c Is het woonverblijf een woningwetwo ning - een dienstwoning - een liefda digheidswoning. 4a Hoeveel bedraagt de huur (waarde) van het woonverblijf? Per week - maand - kwart. - jaar. 4c Zijn in dit bedrag begrepen kosten voor verbruik van water - brandstof - andere kosten. Maakt de woning deel uit van een complex van tenminste 4 woningen voor bejaarden - studenten, werkende vrouwen of derg. 6a Is de woning een eengezinshuis, vrij staand - aangebouwd aan 1 zijde, aan gebouwd aan 2 zijden - flat, boven- of benedenwoning - deel van een be drijfsgebouw. 6b Waar is het hoofdvertrek gelegen? In souterrain - begane grond - op ver dieping. 7 Heeft de woning een eigen toegangs deur? 8 Wanneer is de woning gereedgekomen? 9 Heeft de woning een openbare aan sluiting op water - elektriciteit gas. 10a De woning heeft een (woon)keuken van minder dan 4 m2 - geen (woon)keuken aanwezig. 10b En bovendien het volgend aantal ver trekken. 11a Waar is het privaat (de wc) gelegen? Binnen de woning - buiten de woning (op deel, gang, portaal of derg.) - bui ten - geen privaat aanwezig. Ub Indien een privaat aanwezig is: af voer op een openbaar riool aanwezig - waterspoeling aanwezig, ja of neen. 12a Heeft de woning een lavet of was- trog (eventueel met douche) - badkuip - douche (zonder bad) - geen badge legenheid. 12b Indien een bad, douche of lavet aan wezig is, c. is deze ondergebracht in een afzonderlijke daartoe ge- of ver bouwde ruimte? 13b Wat is de voornaamste voor verwar» ming gebruikte brandstof? Kolen - olie - gas - andere brandstof. LONDEN. Als gevolg van een zich uitbreidende wilde staking in de Britse staatsmijnen is hier en daar al begon nen met het rantsoeneren van brandstof. Bepaalde industrieën, particulieren en die van de overheid, vrezen al de piroduk- tie te moeten gaan inkrimpen wegens een tekort aan brandstof. De British Steel Corporation, een staatsbedrijf, heeft meegedeeld een voor raad te hebben voor drie weken. De „gas board" maakt bekend, dat men een voorraad Noordzeegas heeft genoeg voor vijf weken, maar dat de produktie wordt opgevoerd in verband met de sta king. De mijnwerkers, van wie reeds ruim een-dende het werk heeft neergelegd, ei sen hoger lonen. Indertijd hadden zij een verhoging gekregen van 17 percent hoe wel de overheid had aanbevolen dat 12 percent „gerechtvaardigd" was. In Engeland, Schotland en Wales varië ren de lonen van de mijnwerkers nogal wat, maar gemiddeld verdienen zij als basisloon 16 pond (ca. 140) per week. Door overwerk is dit bedrag iir feite be langrijk hoger. De „coalboard" heeft aangeboden een loonsverhoging te geven van drie pond per week, maar de mijnwerkers eisen vijf pond. Het totale aantal mijnwerkers in Groot Brittannië bedraagt 285.000. Hiervan zijn de thans 108.000 aan het staken. In Wales en Schotland wordt vrijwel niet meer ge werkt. ADVERTENTIE HEEFT ZE WEER met BONT-kraag in jaquard - patroon,, in beige en donker bruin DQ AA v.a. maat 140 8 jaar J u*»iwu met BORG - voering twee - rü knoop sluiting kleuren rood - bruin - zwart v.a. maat 128 6 iaar Gen. Cronjéstraat 38-44 Tel. 25 46 79 Haarlem

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 11