Op 15 januari begint programma officieel ROTTERDAMS SPORTPALEIS NADERT ZIJN VOLTOOIING betbal löp 20 Honkbalploeg verloor van Antillen: 7-8 Jeugd uitgenodigd om een eigen verslag te maken Attractie Go Ahead slaat geweldig aan „Fotograferen in het weekend? Kom nou,dat is toch mannenwerk/' Programma Sportpaleis Arie van Vliet terug als chef d'equipe Fischer leidt Palma-toernooi Spaar mee-speel mee Snel naar Shell Sta niet buitenspel Fighting Mack weer in de ring Handbalteam verloor Van Zoghei wil naar FC Utrecht Liverpool kocht speler voor miljoen Medische commissie KNGV afgetreden DONDERDAG 12 NOVEMBER 1970 Zesdaagse Pools won met Double's Dochter IJshockey Stel nu eens mevrouw, u heeft de ideale echtgenoot. Zo eentje tegen wie je niet hoeft te zeggen: „Daar zou je eigenlijk een foto van moeten maken." Zo eentje die al „Klik!" zei, voor u begon te praten. Stel, dat dat zo is. Zelfs dan doet zich iets heel merkwaardigs voor. Want wie staat er op geen enkele foto? Precies, uw man! Fotografisch bekeken gaan uw kinderen als halve wezen de wereld door. Een zielige aangelegenheid. Maar goed, u boft nog. U zult ervan opkijken, maar er zijn mannen die het fototoestel ieder weekend rustig in de kast laten liggen. En er zijn er zelfs die zeggen het 's zaterdags te druk te hebben om een nieuw filmpje te halen. Wat wilde u zeggen, mevrouw* Uw man is tóch niet helemaal volmaakt? Hij vergeet ook de ene keer de camera en de andere maal een filmpje? Ach ja mevrouw, hij is de enige niet. Toch doodzonde. Want als uw kinderen later naar „vroeger" informeren, zit u met lege fotoalbums en uw mond vol tanden. TenzijTenzij aan het fotograferen slaat. Dat filmpje koopt u gewoon tussen de andere boodschappen door. En het fototoestel neemt u gewoon ieder weekend in uw tas mee. Veel te technisch? Dan heeft u het verkeerde toestel voor ogen. Dat van de beroepsfotograaf. Kijkt u maar eens: op üw camera zit waarschijnlijk maar één knopje. Om af te drukken. Dat is alles. Zorg dus steeds voor een geladen fototoestel. En gebruik het. Want ook voor vrouwen is filmen het enige excuus om in. het weekend geen foto's te nemen. Maak in't weekend géén foto's». U mocht er eens plezier in krijgen. Dus mevrouw, laat u snel emanciperen door de vakman, uw fotohandelaar. ADVERTENTIE SHELL ïï/JDIiï (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Elektrische boren en het monotone geluid van wrijving van staal op staal voeren nog steeds de boventoon in het in aanbouw zijnde sportpaleis Ahoy. Er komt tekening in het geheel, ondanks het feit dat een groot leger werk lieden nog driftig de hamer hanteert. Zonder veel tegenslag kan prins Claus op 15 januari 1971 Nederlands eerste snortpaleis openen. Naast directeur H. Hofmeester werkt chef sport or ganisatie Charles Ruys hard aan de sportevenementen die komen. „Ik ben er van overtuigd, dat het sport paleis op 15 januari kan functio neren", stelt hij lachend, terwijl de telefoon naast hem opnieuw rinkelt: de organisator met een voorliefde voor de wielersport is in deze periode uiterst druk bezet. Aan Charles Ruys is te zien dat de or ganisatie. nog vóór de poorten zijn ge- onend. bijzonder goed loopt. In de maan- dpn na de opening zijn reeds meer dan dertig evenementsdagen geboekt. Top pers op deze voorlopige agenda zijn de zesdaagse van Rotterdam, het wereld- kamnioenschap iishockey fC-poulel en Holiday on Ice, dat vanaf 29 april 1971 tot 7 mei de ijsvloer in het sportpaleis zal bezetten. „We krijgen met allerlei evenementen te maken", zegt Ruys tussen enkele te lefoongesprekken door. „Natuurlijk moet de sport prevaleren, want daar is het tenslotte voor gebouwd". Het sportpa leis, waar ruimte is voor zes duizend zitplaatsen, leent zich uitstekend voor grote congressen. „Je kan het niet ver gelijken met andere congresgebouwen", stelt Ruys niet zonder trots. Daags na de opening krijgt de derde na-oorlogse Rotterdamse zesdaagse in de nieuwe sporttempel zijn beslag. „Het moet iets groots worden", vertelt Ruys. „Twaalf koppels worden er gecontrac teerd. Verschillende deelnemers zijn al bekend. Zo komen onder meer Sercu, Post, Pijnen, Verschueren, Renz, Koel, Bravenboer, Porter, Altig en Frits Pfen- ninger aan de start". Over ruimte heeft Charles Ruys niet te klagen. Met de staanplaatsen mee kunnen achtduizend mensen een evene ment bijwonen en als ook het middenter rein wordt benut, komt men aan de ca paciteit van tien tot elf duizend bezoe kers. Ook na het zesdaagse-spektakel neemt de wielersport in het sportpaleis een voorname plaats in. Tien avonden met grote programma's staan reeds op de agenda. Alle binnen- en buitenlandse ve detten komen tot 23 april 1971 op de twee honderd meter lange piste. Tevens is er een Nederlands winterbaankampioen- schap ingesteld en staat de afsluitings wedstrijd in het kader van de Holland cup, een soort open kampioenschap van '>r WILLEMSTAD. Het Nederlandse honkbalnegental, dat zich voorbereidt op de strijd om het wereldkampioenschap voor amateurteams in de Zuidamerikaanse staat Columbia, heeft woensdagavond in het Rifstadion van Willemstad op Curacao met 7-8 verloren van een Antilliaanse se lectie. Het was een spannende strijd met een wisselend scoreverloop. Zo namen de An- tillianen de leiding met 2-0, maar in de zesde inning wist het Nederlandse negen tal een voorsprong te bereiken van 5-2. In de laatste innings liepen de Antillianen door sterke slagprestaties alsnog naar een kleine overwinning. Voor Nederland ver schenen de werpers Leurs, Brouwer en Van Westrenen op de plaat. Aan slag wa ren voor Nederland Richardson en Maat het best op dreef. Ook voor vrijdag en zaterdag staan nog oefenwedstrijden op het programma. Zon dag vertrekken de Antilliaanse en de Ne derlandse ploeg gezamenlijk naar Colum bia, waar het toernooi om het wereldkam pioenschap op 18 november begint. HILVERSUM. Double's Dochter gereden door H. J. Pools heeft tijdens gisteravond gehouden draverijen op de Hilversume baan de Lindin-Prijs over 2020 meter gewonnen. Nederland dat in de vorm van een groot omnium voor profs wordt verreden. Voor de amateurs zijn er op de woensdagmid dag populaires, terwijl de zondagochtend is besteed voor medaillekoersen. Een belangrijk punt is eveneens dg ijshockeyclub Rotterdam. Nadat deze club sinds 1963 moest spelen op „vreemd" ijs, krijgt deze sport een plaats in het nieuwe sportpaleis. De Rot terdammers, die voorgaande jaren op eigen verzoek een klasse lager speelden, hebben nu de plaats in de eerste divisie weer ingenomen. De professionele aan pak, het aantrekken van een Canadese coach, wellicht in de persoon van Peter Scott, zijn een voorbeeld van het vast omlijnde voornemen de Maasstad ook op ijshockeygebied een rol in de top mee te laten spelen. Om tóch geen ondergeschikte rol te spelen, zullen de ijshockeyers ongetwij feld alles doen om het team te verster ken. Het aantrekken van buitenlandse krachten, Canadezen of Tsjechen, moet er voor zorgen dat men die voorname rol in de ijshockeytop krijgt. Charles Ruys: „Het is een geweldige sport, die door de aanleg van de verschillende ba nen in ons land, een grote populariteit krijgt. Met de verschillende wedstrijden tegen buitenlandse teams rekenen we er op dat we ongeveer 25 avonden ijshockey kunnen brengen. Achter het sportpaleis CHARLES RUYS hebben we nog de beschikking over een baan. Die is voorlopig nog onover dekt, maar als er een overkapping is aangebracht, hebben we een apart ijs stadion". Met tal van andere ideeën lijkt Char les Ruys een druk bezocht mens. Ruim tien weken rest hem nog, voordat de deuren opengaan. Vanuit' zijn kantoor, boven de ingang, zal hij de stroom be zoekers op zich af zien komen. Met deze wetenschap realiseert Charles Ruys zich dat het allemaal nog maar voorspel is. Lachend zegt hij: „Pas na de vijftiende januari, dan gaat het pas écht draai en". ROTTERDAM. Fighting Mack, de Antilliaanse profbokser, die van 14 augus tus 1968 tot 18 januari 1969 Europees kampioen in het weltergewicht was. zal 21 december voor het eerst sinds lange tijd weer in een Nederlandse ring bok sen. Mack krijgt de hoofdpartij in een in ternationaal profprogramma dat in de Ri- vièrahal in Rotterdam wordt gehouden. De tegenstander van Mack is nog niet bekend. (Van onze sportredactie) DEVENTER. Het initiatief van Go Ahead om de internationale voet balwedstrijd tussen de UEFA-jeugd- ploegen van Nederland en Luxemburg (woensdag 25 november in Deventer) door leerlingen van de lagere school te laten bijwonen voor een eigen ver slag, slaat enorm aan. Het Go Ahead- bestuur stuurde vorige week een uit nodiging aan de vijftig lagere scholen in de gemeenten Deventer, Zutphen, Apeldoorn, Gorssel, Voorst, Bathmen, Kaalte, Olst, Wijhe en Diepenveen met het verzoek één of meer verslaggever- tejs-in-de-dop te sturen voor een ver slag van de wedstrijd. Binnen een week hebben zich nu al meer dan twintig scholen enthousiast opgegeven. De binnenkomende verha len zullen worden beoordeeld door een jury. De maker van het beste verslag mag de hele schoolklas meenemen naar één van de komende thuiswed strijden van Go Ahead. Het school elftal van de winnende school wordt uitgenodigd een voorwedstrijd tegen een Go Ahead-elftal te spelen voor de aanvang van de competitiewedstrijd Go AheadPSV eind dit jaar. In het verleden maakte het Go Ahead-bestuur het tot een goede ge woonte de internationale jeugdwed strijden tegen gereduceerde toegangs prijzen voor de ieugd van Deventer en omgeving toegankelijk te maken. Men heeft nu besloten aan de komen de interland deze attractie te moeten verbinden. Mocht het initiatief slagen daar ziet het er op dit moment wel naar uit dan is men van plan in de toekomst meer attracties aan voetbal evenementen in Deventer te koppelen. ADVERTENTIE ROTTERDAM. Voorlopig ziet het pro gramma van het sportpaleis er als volgt uit: 15 januari 1971: Opening sportpaleis door prins Claus. 16-22 januari: Zesdaagse van Rotterdam met deelneming van twaalf koppels. 1 februari: Groot boksgala. 5 februari: Grote prijs van Rotterdam voor profsprinters. Winterbaankampioenschap voor profstayers. 12 februari: Winterbaankampioenschap koppelkoers voor amateurs. Omnium voor profs. 19 februari: Regenboog-omnium voor ama teurs en omnium voor profs. 25 februari-7 maart: Wereldkampioenschap ijshockey C-poule. 12 maart: Grote prijs wereldhaven. Kop pelkoers voor profs. Winterbaankam pioenschap voor amateurs achter de derny. 19 maart: Europees kampioenschap voor prof sprinters en winterbaankampioen schap voor amateurstayers. 26 maart: Grote prijs van Rotterdam voor profs achter de derny. 2 april: Winterbaankampioenschap koppel koers voor profs. 9 april: Winterbaankampioenschap voor profs achter de derny. 16 april: Grote prijs van Rotterdam voor profstayers. 23 april: Holland-cup. Groot omnium voor profs. 29 april-7 mei 1971: Holiday on ice. UTRECHT. De Nederlandse heren zaalhandbalploeg heeft woensdagavond in de sporthal Catharijne in Utrecht met 19— 23 (rust 1212) van Tatran Presov uit Tsjechoslowakije verloren. De meest pro duktieve Nederlander was Cees Keizer die zeven keer scoorde. Er waren 400 toe schouwers. (Van onze sportredactie) DEVENTER. Nico van Zoghel. zeven jaar doelman van Go Ahead en dit sei zoen gepasseerd door de Engelsman Co lin Withers, en het Go Ahead-bestuur zjjn in onderhandeling met de FC Utrecht. Van Zoghel kon aan het einde van de vorige competitie geen financieel akkoord bereiken met Go Ahead waarna de ver houding snel slechter werd. Tot nu toe heeft hij twee wedstrijden meegespeeld in het eerste elftal, nadat Withers slecht debuteerde. Van Zoghel, die de laatste weken hele maal niet meer is opgesteld, ook niet in het B-elftal, voelt veel voor vertrek naar Utrecht. Hij is destijds begonnen bij DOS. Go Ahead vraagt echter twee ton voor hem. AMSTERDAM Oud-wereldkampioen sprint Arie van Vliet komt terug in de wielrennerij. De KNWU heeft de 52-jarige Woerdenaar bereid gevonden om volgend jaar bfl de wereldkampioenschappen wiel rennen in Zwitserland (de baan wordt waarschijnlijk door de Zwitsers uitbesteed aan Milaan) als chef d'équipe op te treden. Van Vliet is daarmee de opvolger van Adri Zwartepoorte, die vlak na het wereld- toernooi in Engeland al zijn functies neer legde. Bovendien is de heer Van Vliet door de KNWU benoemd tot contactman met het Nederlands Olympisch Comité met het oog op de Olympische spelen in München. CARDIFF. De Britse eerste divisie club Liverpool gaat zijn aanvalslinie ver sterken. De vereniging heeft bijna één miljoen gulden geboden voor John Toschack, een voorhoedespeler van Car diff City, die uitkomt in het nationale elftal van Wales. Toschack en zijn club hebben het aanbod aanvaard en het con tract zou zelfs al zijn getekend, als niet het vliegtuig, waarmee Toschack naar Li verpool zou reizen wegens een mechani sche storing aan de grond was blijven staan. GRONINGEN. De vier leden van de medische commissie van het Koninklijk Nederlands Gymnastiekverbond (KNGV), de artsen J. Pool, M. Saan, G. D. Maas en R. Binkhorst, hebben hun functie neer gelegd. Zij zijn het niet eens met de con ditietest („Trim door gym") van het KNGV. Volgens de heer M. Saan, huisarts te Groningen, die als woordvoerder van de commissie optrad, voldoet de conditie test, die bestaat uit negen oefeningen, in het geheel niet. „Het is een test op spierkracht en lenig heid, maar de toestand van hart en longen valt er niet uit te lezen. Waren wij als me dische commissie, die toch wel als des kundig op dit terrein mag worden be schouwd, bij het samenstellen van de test betrokken geweest, dan zou deze een totaal andere zijn geworden. In de huidige si tuatie zien wij geen andere mogelijkheid dan aftreden", aldus de heer M. Saan. PALMA DE MALLORCA Bobby Fischer heeft de leiding na de derde ronde in het internationale schaaktournooi dat in Palma de Mallorca wordt gehouden. Hij heeft 2% pt uit drie. De Mongool Ujtumen bezet de tweede plaats met twee punten. Larsen is derde met 1% uit 2. Tweede ronde: LarsenDragojub (Joeg) 1-0, Fischer—Smislov (R) 1-0, Panno (Arg) Uhlmann (OD1) remise, Mecking (Braz) Hort (Tsj) 1-0, Matulovic (Joeg)Utjumen (Mon) afgebroken, Poloegaievski (Rusl.) Gelier (Rus) remise, Naranja (Fil)Jime nez (Cub) 1-0. Derde ronde: UjtumenNaranja 1-0, SmislovFilip 1-0, Ivkov (Joeg)Poloe gaievski V2-V2. RubinettiMatulovic UhlmannReshevsky (VS) Taima- nov (Rusl.)Panno V2-V2, HortHubner (WD1) V2-V2. Vier partijen werden afgebroken: Gelier—Mecking, Minic (Joeg)Portisch (Hong), Jimenez (Cuba)Larsen, Suttle» (Canada)—Gligoric (Joeg).

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 27