VERZETSFILM VOOR HET JUBILERENDE KRITERION L'Armée des een eerlijke visie van Melville Protest tegen verkeerde invloed van programma9s I: bij pijnen FILMS IN AMSTERDAM Edelsmid bij Aragne weigert armband af te geven nr. Uitwisseling: van radioprogramma's met Sovjet-Unie Vlaamse moderne meesters duur bij Sotheby's NOS onderzoekt publicatie van TV-programma's in Journaal 2000 Actualiteiten en satires daarop T.V. vanavond Radio zaterdag TV vrijdag TV zaterdag VRIJDAG 13 NOVEMBER 1970 ACTIE KINDER-TV IN i VERENIGDE STATEN AMSTERDAM In juni 1945, nog geen maand na de bevrijding van ons land werd bij de Amsterdamse no taris Pouw een akte ondertekend, waarin de Stichting Onderlinge Stu- dentensteun in leven werd geroepen, die tot doel had studenten aan de Amsterdamse Universiteit in staat te stellen zelf de kosten van hun studie te verdienen. Een obligatielening van f 100.000 was gauw voltekend en een van de eerste activiteiten van de nieuwe stichting was een vervallen gebouw, een voormalig tehuis van de Joodse Handwerkslieden in de Roe- terstraat, aan te kopen. In enkele maanden werd daar met vereende in spanning een bioscoop uit de grond gestampt die op 7 november 1945 met enige feestelijkheid zijn deuren kon openen. De naam van dit nieuwe, nog lichtelijk primitieve filmtheater, de eerste studentenbioscoop van Europa, werd Kriterion en een gestyleerde vrouwefiguur die boven de hoofden van de bezoekers de muze van de film hing te wezen, werd Kriteria ge noemd. Waterloo N achtvoorstellingen Filmmuseum Geen romantiek Verwante situaties Reclame weren Levenswaarden Het werd een dag later; toen pas vond hij het sieraad goed genoeg, goed genoeg voor U Vervaardigd door vaklieden met liefde voor hun vak, die er pas afstand van kunnen doen als het stuk goud een edel- smeedkreatie is geworden. Het blijft tenslotte handwerk Elisabeth Andersen naar Haagse Gomedie Kans op proces wwWtfWWWWU^AAAIWVWWIAA/*/WMVWWWVMWWWWVWWWWWWWV^WWWWWWWWWUVV\A#WW%AAAAAAnAAA#WWWWWW%«nAA< ^^^yy^VS^y^^kJtJMM^iMMWM^iUU^fWWWWWIAAAAIVWtiWWWWWWWWWIAa/WWWWVUWIAIWWWWWWIAIWWWWWWWAAIV»» 'itfWMWWWWWWWWWWfti WWWUWWIAIWWWUWUIAMUWWW Dat alles gebeurde nu 25 jaar geleden en er is dus alle reden voor de initiatief nemers, onder wie de voormalige student Piet Meerburg, thans directeur van een groot concern van „art houses", dit jubi leum met enige nadruk onder de aan dacht te brengen. Dit wordt dan deze week gedaan op de enige juiste manier voor een theater dat destijd met „Brief encounter" kwam en met „Citizen Kane" en met nog een hele reeks moeilijk plaatsbare produkties, namelijk door een uitzonderlijke film op het feestprogram ma te plaatsen. N En het lag bijna voor de hand dat ADVERTENTIE verpakking: 14 en 40 tabletten Kriterion dat uit het studentenverzet was voortgekomen daarbij zijn keuze heeft la ten vallen op een film over het verzet I in de laatste wereldoorlog. Een opvallend werk in dit genre lag als het ware klaar voor deze gelegenheid: Jean-Pierre Mel ville's „L'armée des ombres", hier „De schimmen" geheten. In de gangsterdrama's waarmee Mel- yille naam maakte, „Bob, le Flambeur", „Le doulos", „Le samourai", zijn steeds twee elementen aanwezig geweest die op nieuw gebruikt konden worden in zijn haast documentair verslag over een Fran se verzetsorganisatie die omstreeks 1942 opereerde. Melville's gangsters bezaten een soort erecode voor vriendschap, op offering en saamhorigheid die Melville terugvond in de verzetsmannen uit de roman van Joseph Kessel, waarnaar hij „L'armée des ombres" maakte. Tegelijk ontdekte hij bij de heldenfiburen uit de maquis eenzelfde eenzaamheid en een zelfde gevoel van in een desperate en uit zichtloze situatie gemanoeuvreerd te zijn als waaraan zijn vroegere onderwereld- helden te gronde gingen. Hij volgde daarbij de uitspraak van de schrijver Kessel die in het voorwoord tot zijn roman schreef, dat tijdens de oorlog ongehoorzaamheid en rebellie een nationale plicht werden. „Men stierf en doodde alsof dit een volkomen natuurlij ke zaak was". In deze stemming die dus duidelijk herinneringen aan zijn vroeger werk op roept, richtte Melville in zijn film een sober monument op voor de helden, be- Liquidatie van een verrader in „L'Armée des ombres". kend of naamloos, van de illegaliteit. Hij kon daarbij bovendien zijn eigen ervarin gen uit het verzet, waaraan hij deelnam voor hij via Spanje uitweek naar Enge land, laten meespreken. Men betreurt het bij het zien van „De schimmen" dat er over het verzet al zo veel films zijn gemaakt, meestal slechte en op de sensatie speculerende films die nu misschien de belangstelling voor het genre negatief zullen beïnvloeden. Dat zou jammer zijn voor de grandioze film van Melville, een bijna kille en door zijn vanzelfsprekendheid beklemmende docu mentaire over het verzet. De film laat de activiteiten zien van de groep-Gerbier, waarvan de leider een 40-jarige ingenieur van waterstaat (indrukwkkend gespeeld door Lino Ventura) met grote onverzet telijkheid en bijna koele berekening zijn onmenselijke taak uitvoert. AMSTERDAM. Het is voor Amster dam een week van veel premières en van veel buitenlands bezoek. Liefst drie gasten uit drie verschillende landen zijn dezer dagen in de hoofdstad aanwezig om iets te vertellen over films waar zij op een of andere wijze bij betrokken zijn. De Engelse actrice Jenny Linden is op bliksembezoek geweest om de belang stelling voor „Women in love" te active ren, waarin zij een vrouwelijke hoofdrol speelt. De Russisch-Frans-Amerikaanse regisseur Anatole Litvak was over om zijn laatste film „Dame in auto met bril en geweer" te begeleiden en Frangois Truffaut is in de stad om een voorver toning voor de pers van zijn „L'enfant sauvage" te begeleiden. En tegelijk met dit druk reizigersver- ker is er een overladen filmagenda met als koplopers „Waterloo" in Bellevue Cinerama, „L'armée des ombres" in Kri terion, „The lady in the car" in City en „Laughter in the dark" naar de roman van Nabokov in het Leidseplein Theater. „Waterloo", een nauwkeurige beschrij ving van de befaamde veldslag bij het Belgische plaatsje, waar Napoleon zijn figuurlijk graf vond, is een door Dino de Laurentiis in samenwerking met de Ame rikaanse filmonderneming Columbia ge maakte film, waarvoor niemand minder dan de Russische regisseur Sergei Bon- darchuk werd geëngageerd. De keuze is niet zo verwonderlijk als men bedenkt dat Bondarchuk nog niet zo lang geleden het grote Russische epos „Oorlog en vre de" naar Tolstoi maakte, dat afbrak, waar Waterloo begint, namelijk Napoleons ver trek naar Elba na de mislukte Russische Veldtocht. Vandaar uit ontwikkelt „Waterloo" de geschiedenis verder, van Napoleons terug keer uit Elba, zijn landing in Zuid-Frank rijk en de glorieuze opmars naar Parijs tot en met het moment dat een verslagen keizer in een koets volledig ontredderd het slagveld van Waterloo verlaat. Daar tussenin vindt dan het verslag van de grote slag plaats, waarbij Napoleon voor al tegenspel krijgt van de aristocratische Wellington en op het laatste ogenblik van de wijs wordt gebracht door de onver wachte hulp van Blücher aan de terug trekkende Engelsen. Het geheel is een imponerend schouw spel geworden, enigszins verwarrend doordat iedereen Engels spreekt, waar door de diverse partijen vaak moeilijk uit elkaar te houden zijn; verder met een sterk emotionele Napoleon van Rod Stei ger die aan de grote keizer en veldheer menselijke dimensies tracht te geven, wat hem zo nu en dan ook wel lukt. Als Wellington geeft Christopher Plum mer hem in geheel andere stijl goed te genspel en Orson Wellis is nog een kort ogenblik aanwezig om een waardeloze Lodewijk XVIII in al zijn vadsigheid en onkunde gestalte te geven. Over de indrukwekkende verzetsfilm „L'armée des ombres" is elders op deze pagina sprake en over Litvaks laatste prestatie kan men kort zijn. Een erg in gewikkeld en onwaarschijnlijk verhaal vol geheimzinnigheid en „suspense" wordt onder zijn geroutineerde leiding een boeiende „thriller" met vele zonnige bui tenopnamen, omdat de intrige zich af speelt tijdens een autorit van hoofdrol speelster Samnata Eggar van Parijs naar de Cóte d'Azur. Tony Richardsons verfilming tenslotte van de omstreeks 1930 geschreven roman „Laughter in the dark" van Vladimir Na bokov heeft geleid tot een nogal vrije interpretatie van deze sardonische lief desgeschiedenis, waarin de wrange hu mor van de schrijver door de regisseur die nooit voor sterke effecten terug schrok, soms tot te gemakkelijke komi sche effecten teruggebracht is. Uit de rijke keuze aan nachtelijk ver tier gedurende het weekend in de biosco pen lichten we ditmaal alleen het initia tief van Kriterion dat op vrijdagnacht maar liefst drie grote films gaat verto nen en dit experiment (met andere films uiteraard) in de komende weken wil her halen. Ditmaal zijn „Les dimanches de ville d'Avray" van Serge Bourguignon, „A man of all seasons" van Fred Zinne- mann en „Dutchman" van Anthony Har vey aan de beurt. Een gevarieerd pro gramma dus, waarbij het niet moeilijk zal vallen wakker te blijven. Zaterdag nacht vertoont Kriterion „Le deuxième soufle" die Jean-Pierre Melville maakte tussen „Le samourai" en het thans over dag vertoonde „L'armée des ombres". Woensdag aanstaande kan men in het Filmmuseum weer eens kennisnemen van Eisensteins „Alexander Nevski" uit '38, waarin de Russen onder Nevski de bin nenvallende Teutoonse legers omstreeks 1250 op een bevroren meer versloe gen. Vooraf „Hoge hoed en kwartier muts", een compilatiefilm van Viktor Lisakovitch over Chicherin, de eerste volkscommissaris voor Buitenlandse Za ken die de Sovjet-Unie heeft gehad. Donderdag daaropvolgend, hommage aan Ernst Lubitsch via twee films, „The marriage circle" uit 1924 en „To be or not to be" uit 1942, een programma dat vooral interessant is door Lubitsch' vroegste Amerikaanse film, waarin hij al duidelijke voorspellingen over zijn latere komediestijl doet. CHARLES BOOST Men hoeft bij Melville geen romantise ring en idealisering van het verzet te verwachten. De illegaliteit is voor hem een noodzakelijke, maar vuile bezigheid, waarvan de onmenselijkheid alleen maar geëxcuseerd kan worden door de over weging dat ze afgedwongen werd door groter onrecht en door een grotere be dreiging van de menselijke waardigheid. Als bijprodukt van de oorlog kan het verzet niet met handschoenen worden ge voerd. Er moeten Duitsers verraderlijk van achteren overvallen worden en ge nadeloos vermoord, er moeten ook men sen uit eigen gelederen geliquideerd wor- I den omdat ze verraders blijken of omdat ze onder Duitse druk dreigen te bezwij ken met alle heilloze gevolgen vandien. Melville spaart ons van deze kant 'van het verzet geen detail. En hoewel de film zonder gewichtigdoenerij, zonder gema- nipuleer met revolvers en zonder sensa- I tionele overvallen verloopt, houdt men uit „L'armée des ombres" sterker dan uit welke heroïsche verzetsfilm uit het ver leden de indruk over dat in deze kille sfeer en met deze schuld van te moeten doden het ondergrondse werk gedaan werd. CHARLES BOOST I NEW YORK, (AP) Het ziet er naar uit dat de kritiek op de kinder programma's van de Amerikaanse TV succes zal hebben. De stations krijgen de kans het ini tiatief te nemen om nieuwe en betere programma's te breneen, maar één groep, de actie voor Kinder TV heeft een verzoekschrift aan de Federale TV-commissie gestuurd om een wij ziging af te dwingen. Omdat de meeste kinderen meer I tijd spenderen aan TV dan school, is er een streven de TV in te schakelen bij de opvoeding van kinderen. Dean Burch, de voorzitter van de federale j commissie, stelt dat de TV een ven ster voor de kinderen op de wereld moet zijn. Hoe kan dit worden be- reikt? Op één punt is men het algemeen eens dat er een eind gemaakt jnoet worden aan de achtervolgings- en avonturen-tekenfilms, welke tweeder de van de tijd van de kinderprogram ma's in beslag nemen. De critici van de huidige program- I ma's zeggen dat de kinderen er zijn I 40 miljoen jeugdige kijkers in de VS behoefte hebben aan programma^ met mensen en situaties waaraan zij zich verwant voelen. Joan Ganz Cooney, presidente van de Werkplaats voor kinder-TV, zei dat bij een onderzoek is gebleken dat de I kinderen de voorkeur geven aan shows I en amusement welke zinvol zijn. De grote TV-maatschappijen, die de I vorige winter voor het eerst mensen belast hebben met het toezicht op de i kinderprogramma's hebben intussen enige maatregelen genomen. In haar verzoekschrift heeft de Ac- tie kinder-TV gevraagd dat de maat- schappijen alle reclame in kinderpro- gramma's verbieden en dat zij ver- plicht worden per week 14 uur aan I kinderprogramma's te brengen. „Het gehele systeem om geld te verdienen aan kinderen heeft verhin- I derd dat mensen met goede ideeën I een kans krijgen", zo stelt Evelyn Sarson, de presidente van ACT. Een I zaterdagmorgen brengt de Ameri- kaanse TV meer dan 83 miljoen dollar aan reclame op. Een ander punt van kritiek is dat de TV geen inzicht in de levenswaar den bijbrengt. Tijdens een panel op een bijeenkomst hebben twee leden betoogd dat de commerciële program ma's voor kinderen dikwijls de pro- I dukten verkeerd voorstellen en dat ADVERTENTIE HILVERSUM De NOS-radio zal komende maandagavond het eerste van een serie uitwisselingsprogramma's met de Sovjet-Unie uitzenden. Deze serie is tot stand gekomen in het kader van het onlangs gesloten cultureel verdrag tus sen beide landen. Het programma, dat zich in het bij zonder richt op Amsterdam en Moskou, wordt rechtstreeks en gelijktijdig uitge zonden door Radio Moskou en de NOS, van 20.00 tot 21.30 uur. De presentatie van de uitzending, die onder meer mu ziek, informatie en een quiz bevat, ge schiedt zowel in het Russisch als in het Nederlands. Daarbij wordt gebruik ge maakt van de diensten van tolken, wel ke ter beschikking zijn gesteld door de Nederlandse afdeling van Radio Moskou en de Vereniging Nederland-USSR. De burgemeesters van beide steden zullen spreken. Als het eerste uitwisselingsprogram ma slaagt, zullen meer van dergelijke uitzendingen volgen, onder meer tussen Leningrad en Rotterdam en Wolgagrad en Maastricht. horloges.Spekstraat 3 Haarlem «n*AVV«AA»WWW\/V'\A/WWWW\A/WVU\#VWWVWWWWWVWUWVW\/V_ LONDEN (AP). De veiling van 106 I schilderijen van moderne Vlaamse mees ters heeft vandaag by Sotheby's een be drag van 160.270 pond opgebracht. Het was de eerste grote veiling van moderne Vlaamse meesters buiten België. Sothe- by-directeur Peter Wilson was zeer vol- I daan over het resultaat. De hoogste prijzen werden gemaakt I voor drie werken van René Magritte. „Le Geante" uit 1935, werd voor 24.000 pond (57.600 dollar) door een anonieme parti- Iculiere verzamelaar gekocht. De Britse I verzamelaar W. H. Melly betaalde 8.600 pond voor „L'Arbre Savant" uit 1934, en en „La belle Lurette" werd voor 8.500 pond door een anonieme verzamelaar ge- I kocht. Andere schilderijen die betrekkelijk veel opbrachten waren een stilleven van I Jan Brusselmans, dat voor 4.000 pond van de hand ging en een landschap van Gusta- ve de Smet, voor 4.500 pond. DEN HAAG Elisabeth Andersen zal met ingang van 1 september 1971 verbon- den zijn aan de Haagse Comedie. Ze is nu verbonden aan de Nederlandse Comedie in Amsterdam. dit er toe bijdraagt dat middelbare scholieren traditionele waarden van de hand wijzen. Naarmate het kind opgroeit en ont dekt dat de commerciële program ma's misleidend zijn, wil het niets meer te maken hebben met de geves tigde maatschappij, zo betoogden zij. (Van onze correspondent) HILVERSUM De NOS bekijkt nauwkeurig of het kosteloze adverten tie-maandblad „Journaal 2000", dat deze maand voor het eerst in een oplage van drie miljoen is verschenen, buiten zijn boekje gaat met het publiceren van te levisieprogramma's. Op die gegevens rust namelijk auteursrecht en men kan dan niet zonder toestemming en/of be taling gebruik van maken. Het Centraal Bureau voor Programma-publikaties in Hilversum, dat voor de verspreiding „tegen vergoeding" van de radio- en televisieprogrammagegevens zorg draagt ontkent ooit informaties op dit vlak aan de redactie van „Journaal 2000" te hebben verschaft. Mr. J. van Santbrink, juridisch advi seur van de NOS. zegt dat zorgvuldig moet worden bekeken of „Journaal 2000" inderdaad het volgens het auteursrecht verboden „spoorboekje" van programmagegevens publiceert, of dat van min of meer vrije (dus toege stane) nieuwsgaring gebruik wordt ge maakt. „Het zit er, zo oppervlakkig be keken, een beetje tussenin. Als „Jour naal 2000" inderdaad buiten zijn boekje gaat, dan kan dat betekenen, dat de NOS gaat procederen". Een van de redacteuren van het maandblad, Arnoud Orre de Jong, zegt dat er uitsluitend van vrije nieuwsga ring sprake is. Op de programma-over zichten, die de omroepen aan het begin van het seizoen op persconferenties aan de journalisten verstrekken, is door „Journaal 2000" „verder geredeneerd". Het blad besteedt veel aandacht aan de uitgaansmogelijkheden in de randstad en vindt het niet meer dan logisch om de TV-programma's, die tenslotte in vloed uitoefenen op het uitgaansleven, te vermelden. „Het is de service aan onze lezers en als de omroep bezwaar gaat maken, dan zullen wij onze drie miljoen lezers vragen of het reëel is, dat wij de televisieprogramma's publiceren", aldus de heer Orre de Jong. Nederland 1. Op vrijdagavond krijgt de Evangelische Omroep altijd het uur na de Woefs en het journaal. Vanavond twee programma's, eerst een docu mentaire over Thailand en dan mu ziek. Wat Thailand betreft: Goodbye to the small and magic dragon is een documentaire van de Southern Bap tist Convention over de spanningen die in dit land bestaan tussen de westers gerichte politiek en de oosters gerich te godsdienst. Aan het woord komen een kunstenaar, een boer, de man van Boeddha en de man van Christus. Voor de muziek zorgende Edwin Hawkin Singers, die na hun grandioze successen van het Grand Gala terug kwamen naar ons land omdat de voor een concert gecontracteerde Peggy Lee ziek wend. De Hawkins zingen en vertellen het een en ander over hun levensfilosofie. James Swackhammer heeft de regie. Aansluitend aan het journaal komt d VARA met een aflevering van Ironsi de. Vijfentwintig minuten bemoeit om- busman Marcel van Dam zich met moeilijkheden van de kijkers, alvorens de Hadimassa-ploeg-nieuwe-formatie haar satirische bijdrage mag leveren aan de vrijdagavond. Tot slot van het VARA-programma voor de tweede maal in deze week Koos Postema, nu in Een klein uur U, waarin minder amusement en meer actualiteit, zoals de ondertitel ook al zegt „mensen en hun meningen" en die komen dan uit Studio Idee in Loenen aan de Vecht. Teleac brengt na het laatste nieuws de derde les in de cursus Vergader techniek, waarbij als voorbeeld een aantal bestuursleden van een voetbal club elkaar in de haren vliegen. Zeer leerzaam. Nederland 2. Van de NOS in de tijd tot half acht de vaste zaken als de Woefs, het journaal en de politieke en parlementaire weekrubriek Ter Visie, onder meer met de persconferentie van de minister-president. De NCRV borduurt voor de vrijdag bijna op hetzelfde stramien als de VARA op het eerste net. Een spannen de film en een satirische rubriek daar om op beide netten. In zo vader zo zoon zal het panel, bestaan de uit Jaap Molenaar, Art Staartjes, Marion Broek huizen en een bekende Nederlander welke van vier vaders bij welke van vier zoons hoort. Dan het journaal en de actualiteitenrubriek Hier en Nu. gevolgd door de spannende film name lijk de Regels van het Spel. De sati re komt van de Farce Majeure ploeg. Tot slot de dagsluiting, die dr. Okke HILVERSUM I. 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Op het eerste gehoor. 7.25 Horen en zien. 7.30 Nws. 7.32 Hier en Nu. 8.00 Nws. 8.11 Te Deum laudamus. 8.30 Nws. 8.32 Voor de vrouw. 9.00 Theologische Etherleergang. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Gymn. voor de vrouw. 9.50 Muziek in vrije tijd. 10.20 Orkest muziek. 11.00 Nws. 11.03 Het geestelijk vacuüm. 11.15 Solarium. 11.55 Meded. 12.00 Zonder grenzen. 12.10 Uit Ba lans. 12.14 Marktberichten. Overheids voorlichting. 12.16 Exportiviteiten. 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 Actualiteiten. 12.50 Buitenl. commentaar. 13 00 Vliegende schijven. 14.00 Veel plaatjes. 16.30 Inzet. 17.00 HIRO-Magazine. 17.30 Echolood. 18.19 A.R.P. 18.30 Nws. 18.41 Actualiteiten 19.00 Accordeonorkest. 19.30 Volksmuziek. 20.00 Verzoekpla ten. 22.00 Cursief. 22.25 Avondgebed. 22.30 Nws. 22.40 Goal 23.55 Nws. HULVERSUM II. 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 Z.O., gevar. progr. 7.33 Van de voor pagina. 7.54 Deze dag. 8.00 Nws. 8.11 Z.O. 8.13 Actualiteiten. 10.00 Toeristi sche tips. 10.10 Ombudsman. 10.30 Tango-rumba-orkest. 11.00 Nws. 11.03 Jonge artiesten. 11.15 Oosteuropese koniek. 11.35 Hallo.Volluk. 12.30 Tussen start en finish. 13.00 Nws. 13.11 .Varia. 13.13 Actualiteite.n 13.23 Dit is het begin.14.30 Jazz Magazine. 15.00 Frans-Duis-Engels. 16.00 Nws. 16.03 Hobbyscdop. 16.15 De Staalkaart. 17.55 Meded. 18.00 Nws. 18.11 Actualiteiten. 18.20 Lieve Tante Truus. 19.05 Uit eigen huis. 19.30 Nws. 19.35 De Scala 1918-1926 Operamuziek. 20.05 Confron tatie. 20.35 Lichte muziek. 21.00 Ra- diophilharm. orkest. 22.30 Nws. 22.40 Driester. 23.15 Piggelmee. 235.5 Nws. HILVERSUM III. 9.00 Nws. 9.02 Djinn. (10.00 en 11.00 Nws.). 12.00 Nws. 12.03 Gevolmachtigd. 13.00 Nws. 13.03 Pop(pen)cast. 14.00 Nw.s 14.03 Nee, we noemen geen na men. (15.00 Nws.). 16.00 Nws. 16.03 Sportshow. (17.00 Nws). BRUSSEL 324 m 12.00 Nws. 12.03 Consumentenru briek. 12.30 Licht muziek. (12.40 Weer bericht, meded., SOS-berichten voor schippers). 12.55 Buitenl. persover zicht. 13.00 Nws., schouwburgprogr. 13.20 Gevar. progr. (14.00 en 15.00 Nws). 17.00 Nws. 17.15 Jazzmuziek. 17.55 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.03 Voor de jeugd. 18.30 Franse les. 18.33 Lichte orkestmuziek. 18.45 Sport. 18.52 Taalwenken. 18.55 Lichte muziek. 18.45 Sport. 18.52 Taalwenken. 18.55 Lichte muziek. 19.00 Nws. 19.40 Muziek. 20.45 Sport. 22.00 Nws. en De Zeven Kun sten. 22.20 Lichte muziek. 23.00 Nws. 23.10 Liederenrecital. 23.40 Nws. Nederland 1 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 E.O.: Thailand. 19.32 The Edwin Hawkins Singers. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 VARA: Ironside (film). 21.10 De Ombudsman. 21.35 Hadimassa. 22.15 Een klein uur: U. 22.55 NOS: Journaal. 23.00 TELEAC: Vergadertechniek. Nederland II 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NOS: Ter visie. 19.30 NCRV: Zo Vader, zo zoon. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 Hier en Nu. 21.10 De regels van het spel. 22.15 Farce Majeure. 22.40 Avondsluiting. 22.45 NOS: Journaal. Nederland 1 10.00 TELEAC: Modelbegrip in wetenschap en techniek - les 7. 10.30 Vergadertechniek les 4. 13.00 NOS Rep. van de aankomst van St. Nicolaas te Volendam. 15.30 E.O.: Kinderprogramma. 16.00 NOS: Journaal. 16.02 Kinderprogramma. 16.20 Techniek van morgen. 16.40-17.35 Stuif-Es-In. 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 AVRO: Poets. 19.30 De Gouverneur en J.J. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 AVRO: De Mounties Show. 21.15 De Gert en Hermien-Show. 22.00 De Meneertjes. 22.01 Liefde Oorlog (film). 23.15 NOS: Journaal. Nederland II 18.45 NOS: De Woefs en de Lamaars. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS1: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 KRO: Herb Alpert. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 KRO: Marcus Welby. 21.10 Brandpunt. 21.40 Hildegard Knef geeft een paard weg. 22.15 Tot de dood ons scheidt. 22.50 Epiloog. 22.55 NOS: Journaal. Jager wijdt aan Vergeten Groepen. yyi/yvgWWVUyvWVVVVWWWWVWWWVWWVWWUWWWWWVWWWWVWWWWUWlAAA/VAAAA/WWWWWVVWVtA/t/VWWWWWVWI

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 13