Minister Klompé wil tekorten van Hilversum niet dekken Te veel geld in kleuren-TV en statusobjecten gestoken GIEBELS Wie het niet weet mag 't zeggen! WK J Philips wil groei iets afremmen Kans op bejaarde sluiti ngssteun middenstanders Kruidendokter krijgt boete van 5000 interieurs ém&. WEL OVERHEIDSGELD VOOR BEGIN VAN STEDELIJKE EN REGIONALE OMROEPEN B r and be veili ging in Gieten is onvoldoende EEN IDEE VOOR VADER VRIJDAG 13 NOVEMBER 1970 (Van onze correspondent) DEN HAAG NOS-voorzitter Schüttenhelm heeft dezer dagen na een bestuursvergadering geklaagd dat de gezamenlijke Hilversumse omroep organisaties volgend jaar elf miljoen tekort komen. Hij wil verhoging van het kijk- en luistergeld. Dat zit er echter niet in. Minister dr. M. A. M. Klompé heeft in de toelichting op de begroting 1971 van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk gezegd dat er voor 1974 geen verhoging van de omroepbijdrage zal komen en daar houdt zij zich aan. Het argument is dat f 75 een heel bedrag is juist voor degenen, die, wat de statistieken noemen, „zware kijkers" zijn: ouden van dagen en arbeiders. Even belangrijk is het tweede argument dat Hilversum de tering naar de nering dient te stellen, maar dat niet doet. Hilversum is duur Geld weggooien 19.50 3.50 64.50 Té gekleurd Overheidskritiek /f Afgewezen ADVIESBUREAU KOSTER i: door t mmw&mfim HET DRAAIT OM DE PUNTEN f 7. Jacq. Frank i V Hilversum wil, om het becijferde te kort van elf miljoen in te lopen, de acht miljoen gulden hebben die van het kijk en luistergeld en van de opbrengst van de radio- en tv-reclame wordt ingehou den ten behoeve van een potje voor in structieve omroep (drie miljoen) en voor regionale omroep (vijf miljoen). Ook dat zit er niet in. Tot en met het thans lo pende begrotingsjaar vloeide het reserve ringsbedrag voor instructieve en voor re gionale omroep wél toe aan Hilversum. Dat is voorbij. Het is welhaast zeker dat volgend jaar in elk geval zal worden be gonnen met regionale omroep. Het wordt het afscheidscadeau van mej. Klompé als minister van CRM. Het is een politieke zaak. Het sein op vrij zetten voor regionale omroep is de afsluiting van de omroepwet 1967, die mi nister Klompé door het parlement heeft gehaald. Er zijn in april bovendien Twee de-Kamerverkiezingen. Voor die verkie zingen zal bekend zijn welke steden en regio's ingaande het radio- en tv-seizoen 1971-72 met een eigen omroep kunnen be ginnen, ondanks het tegenspartelen van Hilversum. Op het ogenblik is er achter de ambte lijke en politieke Haagse schermen alleen nog een touwtrekken aan de gang waar de regionale omroep van start zal gaan en of dit alleen stedelijke of regionale radio-omroepen zullen zijn, dan wel dat er tevens een bescheiden begin zal worden gemaakt met stedelijke of regionale tele visie. Met in eerste instantie vier miljoen, waaruit ook de investeringkosten moeten worden bestreden, is weinig te doen. Het is onmiskenbaar dat de herhaalde lijke jammerklachten van Hilversum om meer geld het ministerie van CRM irri teren. Dat is niet nieuw, maar het geldt des te meer sinds in 1968 de wet op do Omroepbijdrage werd vastgesteld en bij die gelegenheid een financieel schema werd vastgesteld waaraan Hilversum zich tot en met 1971 zou dienen te houden. De toen opgemaakte prognose komt, wat be treft de inkomsten, ongeveer uit. Voor 1971 was gerekend op 310 miljoen. De jongste cijfers begroten 331 miljoen. Dat komt omdat er meer kijkers zijn bijgeko men dan was verwacht en omdat de STER een grotere vlucht heeft genomen. De meeropbrengst in de praktijk loopt aardig gelijk op met de stijgende lonen en prij zen. Hilversum wil, ondanks het schema 1968, twee uur meer televisie per week hebben en wil de zendtijd van Radio-Hilversum 3 aanmerkelijk uitbreidene. Op het ogen blik is er 70 uur 2 minuten televisie per week. In 1968 werd gerekend op 68 uur. Hilversum heeft dus al meer dan waarop het kon rekenen. Prognoses zijn prognoses. Ze hebben derhalve geen eeuwigheidswaarde. Hilver sum zou nog meer zenduren kunnen krij gen dan was becijferd, als ze er binnen de geraamde en in de praktijk binnenko mende middelen de financiële ruimte voor zou vinden. Maar Hilversum doet dat niet. Er zou per uur programma meer geld beschikbaar zijn, en er zou ook geld zijn voor meer zenduren, wanneer in de tech niek efficiënter zou worden gewerkt en wanneer er minder grootheidswaan zou lijn. De VARA heeft, ten dele uit eigen mid delen, maar in meerderheid met omroep bijdrage-geld, voor vele miljoenen een concertstudio gebouwd, waaraan in de praktijk aanmerkelijk minder behoefte bestaat dan voor de bouw werd gesugge^ reerd. Hilversum houdt een bestand aan radio-orkesten en -koren op de been dat per jaar 15 miljoen kost. Iedereen die het zelfs maar waagt te twijfelen aan de noodzaak van het omvangrijke apparaat of het bijvoorbeeld nodig is dat NOS- bij de huidige vorm van radiobedrijven en orkesten in de bak zitten bij de opera, wordt aangekeken alsof hij melaats is. Het vijvertje dat NOS-voorzitter Schüttenhelm liet aanleggen voor de villa waarin hij kantoor houdt, is roemrucht en typerend hoe gemakkelijk met name de NOS met geld omspringt. De nieuwe tv- studio's zijn geen bescheiden utiliteitsge bouwen, maar paleizen waarin de archi tect net zoveel dure natuursteen kwijt mocht als hij maar bijeen kon krijgen. Voor het NOS-joumaal was van een oud hotel Studio-Santbergen gemaakt (overdag zijn er opleidingscursussen), maar het journaal moest zo nodig in kleur ondanks het feit dat er op de vele milpoe- nen tv-toestellen naar schatting nog slechts 300.000 kleurentoestellen zijn. Der halve verhuisde het journaal naar een kleurenstudio en Santbergen staat des avonds leeg. Een zwartwit-studio kost per dag 8000 aan afschrijvingen, personeel, enz., een avond is éénderde dag. Per avond wordt derhalve ongeveer 3000 niet ge bruikt. Een uur zwartwit-televisie mag programmakosten, dus exclusief de techniek en het vaste personeel, f 13.500 kosten. Van zevenmaal 3000 is, grof ge rekend, anderhalf uur zwartwit-televisie per week meer te maken. Overdag worden in Studio Santbergen raison van 45.000 per persoon tv-regisseurs opgeleid, die in meerderheid niet aan de slag komen, om dat er bij de omroepen geen plaats voor ze is. Natuurlijk, de bureau-afdelingen van de NOS en ook die van de meeste om roepen, zijn in de villacomplexen onprak tisch en derhalve te duur gehuisvest. Te recht bouwt de AVRO een nieuwe kan toorflat en gaat ook de KRO dat doen. ADVERTENTIE Gereedschapskisten gevuld naar keuze Luxe zakmessen diverse uitvoeringen v.a. Elektrische boormachines geschikt voor alle hulpstuk ken v.a. IJZERHANDEL Ged. Oude Gracht 5 - Telefoon 31 26 50 Haarlem De NOS heeft dringend de in aanbouw zijnde nieuwe decorfabriek en -opslag- plaats nodig, want de oude, een vroegere tapijtfabriek, mag van de gemeente niet langer blijven staan. Maar in het nieuwe tv-studiocomplex waren de miljoenen- zware studio's 1 en 2 nog maar enkele jaren in gebruik, of ze werden weer ge sloten omdat ze ten koste van vele nieuwe miljoenen moesten worden omgebouwd tot kleurenstudio's. Terwijl naast studio 1 en 2, onder hetzelfde dak, vier andere kleu renstudio's liggen, die niet zo uitputtend worden gebruikt als waarop ze zijn ge bouwd. Nog bruikbare tv-reportagetrei- nen worden verkocht, o.a. aan Suriname, alleen omdat ze zijn uitgerust met zwart- wit-camera's en vervangen moeten wor den door kleurentreinen. Toen in 1968 de omroepbijdrage op 75 werd vastgesteld, werd er daarbij van uitgegaan dat in 1970 van de 68 uur tele visie per week 16 uur in kleur gefinan cierd zou moeten worden. Daarentegen zendt de televisie, om een willekeurige periode te nemen, van zaterdag tot en met vrijdag volgende week, 27 uur in kleur uit. Het is een gemiddeld cijfer. De, in verhouding, weinige bezitters van kleu rentoestellen zullen er blij mee zijn, maar de overschrijding van de prognose ver zwakt de eis van Hilversum aan Den Haag om meer geld in hoge mate, want kleur is duur. Het kost 20 percent meer dan zwartwit-televisie. In de memorie van toelichting op de begroting 1971 van CRM staat dat de mi nister „Het in hoge mate betreurt dat de NOS en de omroeporganisaties er weder om niet in zijn geslaagd hun begrotingen te baseren op een weloverwogen plan voor een beleidsvoering op langere termijn". Voor zulke diplomatiek gestelde parlemen taire stukken als memories van toelich ting is dat een krakende kritiek. Er staat ook: „Het zal in eerste instantie aan de verantwoordelijke omroepbesturen worden overgelaten prioriteiten te bepa len. Hiervan zal mede afhankelijk zijn of en in hoeverre in de komende jaren een uitbreiding van de zendtijd mogelijk zal zijn". In niet-diplomatieke taal omgezet staat er: Als Hilversum, betreffende wat dan ook, de tering niet naar de nering zet, hoewel dat makkelijk zou kunnen, dan is dat uit eindelijk niet de zorg van Den Haag, maar moet Hilversum het zelf maar weten, Meer zendtijd, akkoord. Bouwplannen, akkoord. Maar dat moet dan gefinancierd worden in eigen huis en dat is mogelijk. Anders dan Hilversum wil blijft het kijk geld de eerste jaren 75. En anders dan Hilversum wil komt regionale omroep thans op korte termijn van de grond. ADVERTENTIE Fijne verantwoorde woonruimten ontstaan niet zomaar, daar wordt over gepiekerd en gepraat, daar wordt gekeken en gerekend, leder huis, iedere kamer geeft zijn eigen problemen en mogelijkheden, elk gezin stelt zijn eigen eiser,. Wij verwachten dan ook niet dat u precies weet welke meubels, vloerbedekking of gordijnstoffen voor uw gebruik het meest geëigend zijn. Kijk, daar zijn wij nu voor, wij lossen die problemen graag voor u en met u op. Onze ervaring en onze uitgebreide collectie zal voor u een waardevolle steun zijn, Daar hebben wij nu plezier in... LID GOED WONEN Wagenweg 1, 3 en 15, Haarlem, Tel. 31 21 72 Hoek Wagenweg-Houtplein, parkeergelegenheid voor de deur! AMSTERDAM. Philips gloeilampen fabrieken streeft ernaar in 1971 de groei iets af te remmen. Om de nog steeds stij gende voorraden in te dammen, wordt ge mikt op een wat lagere produktie. Ook zal in 1971 ongeveer 2 percent van het per soneelsverloop niet worden opgevangen. Dit is donderdagmiddag meegedeeld op een persconferentie naar aanleiding van de publikatie van de kwartaalcijfers van het Philipsconcern. De voorraden die in het afgelopen kwartaal opnieuw zijn ge stegen, zijn ruim 300 miljoen te hoog. De oorzaak ligt onder meer in nieuwe produkten zoals de vele onderdelen van kleurentelevisie-ontvangers. Omdat een deel van de 400-betaling in 1970 wordt uitgekeerd, zodat het vierde kwartaal zeker niet beter zal zijn dan de overeenkomstige periode van 1969 toen een nettowinst van 191 min werd ge boekt. Nadrukkelijk werd meegedeeld, dat de financiering voor de komende tijd geen zorgen baart, zodat in 1971 noch een aandelenemissie noch een convertible be hoeft te worden verwacht. Over de hoog te van het dividend over 1970 kon nog niets worden gezegd. In heel West-Europa zijn thans 2,7 min kleurentelevisietoestellen in gebruik. 314 percent van de gezinnen heeft zo'n appa raat. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG. Het ziet ernaar uit, dat de meerderheid van de Tweede Kamer volgende week woensdag een motie van de heer De Mooy (A.R.) zal steunen, waarin gevraagd wordt middenstanders boven 65 jaar, wier inkomen uit hun zaak beneden het minimumloon ligt, een slui tingsuitkering van maximaal 5000 gulden te verlenen, als ze zonder deze financiële steun niet in staat zijn hun onverkoop bare zaak te sluiten. Er ontstond gisteren een nogal emo tionele discussie tussen enerzijds de heer De Mooy, die tevens voorzitter is van een der centrale middenstandsorganisaties, en staatssecretaris Van Son, die de motie niet correct, taalkundig onduidelijk, bud gettair niet aanvaardbaar en derhalve on uitvoerbaar noemde. Een poging van de K.V.P.'er Krosse om zijn staatssecretaris met een andere mo tie te hulp te komen, schijnt niet te zul len lukken. De heer Krosse vraagt name lijk om een onderzoek naar de mogelijk heden om deze middenstanders te helpen bij hun sluitingsmoeilijkheden. De heer De Mooy vergeleek deze han delwijze van de heer Krosse met mensen, die aan de waterkant staan en een onder zoek willen instellen naar de mogelijkhe den om een drenkeling te redden zonder zelf in het water te springen. „Voordat dan een beslissing is genomen, is de man al verdronken", aldus de heer De Mooy. De motie-De Mooy wordt gesteund door A.R., C.H.U. en V.V.D. en ook de P.v.d.A. heeft gezegd er sympathiek tegenover te staan. Het is dus best mogelijk dat ze volgende week woensdag een meerder- heid in de Kamer zal halen. Of ze dan door de staatssecretaris zal worden uit gevoerd, blijft een vraag. Hij zei, dat de suggestie van de heer De Mooy, dat de benodigde drie miljoen voor uitvoering van het idee uit het saneringsfonds ge haald kunnen worden, onjuist is. De staatssecretaris had het donderdag middag in de Kamer niet gemakkelijk. Van alle zijden werd hij aangevallen, dat zijn middenstandsbeleid niet goed genoeg is en met name dat het niet voldoende is geïntegreerd in het totale beleid. Staatssecretaris drs. L. J. M. van Son wees de suggestie van de hand om over te gaan tot invoering van een verplaatsings kostenregeling voor bedrijven in West- ADVERTENTIE U kunt nog dit jaar (veel) belasting besparen. Ja, ook u! of u nu zelfstandig bent of in dienstbetrekking en of u nu een ton verdient of méér of véél minder Maar handelt u dan wel snel! Bel daarom direkt (desnoods vanavond nog) Kleverparkweg 64 Haarlem Telefoon (023) 25 34 25 .-XvX x- xx-xxx' In sommige gemeenten in ons land heeft de toewijzing van woningeri plaats volgens een puntensysteem. Het is een onderhoudend, gezellig en re creatief element in de relaties tussen burgers en overheid. Het gaat onge veer zó. Een ineengestrengeld duo van tegenovergesteld geslacht en van een leeftijd waarop dat vlechtwerk zowel als die geslachten boekdelen spreken, komt voor de ambtenaar die over de huizen gaat. „Wij gaan trouwen en willen een woning", zegt het manlijke exemplaar, op een toon alsof het ene noodzakelij kerwijs een gevolg van het andere is, in strijd met de hedendaagse opvat tingen. „Leeftijd?" vraagt de ambtenaar. „Zij is achttien en ik ben twintig". De ambtenaar maakt snel een re kensommetje, trekt een gemene deler en zoekt het eindgetal op in een tabel. „Vijf punten", zegt hij meewarig. „Inkomen?" „Wij verdienen samen negendui zend gulden", zegt de jongen trots. „Per wat? Per uur, per dag, per maand? Of misschien per jaar?" in formeert de ambtenaar geringschat tend. „Inderdaad, per jaar", beaamt het meisje verbaasd. De ambtenaar zoekt weer in zijn tabel en schudt somber het hoofd. „Twee punten, zoals ik al vreesde", zegt hij. „Eigen vermogen?" informeert hij, nadat hij de twee punten heeft geno teerd onder de eerste vijf. „Wat is dat?" vragen de twee ont hutst. „Nul punten dus", concludeert de ambtenaar zuchtend. „Wanneer gaat u trouwen?" „Als we een huis hebben", deelt de jongeman optimistisch mee. De ambtenaar leunt achterover en vouwt de handen over zijn vest, omdat ze voorlopig niet in functie zijn. „Dat kan niet", zegt hij. „U moet wéten dat zoiets niet kan. Dat wil zeg gen, dat kan weli maar dan haalt u nooit uw punten. U moet punten ha len. Alsmaar punten halen, tot u hoog genoeg zit. Trouwen levert vijftig punten op. Hoe moet u anders aan voldoende puntjes komen? Ja, een kind brengt zijn puntjes natuurlijk ;5<v, 4 - („x, -A mee. Vijfenzeventig punten voor elk kind, beginnende met tien punten voor de medische zwangerschapsverklaring, met een stijging van tien punten per maand en vijf extra voor de bevalling. Door een handige en snelle aangifte van een en ander halen sommigen er honderd punten uit. Maar dat is wel het maximum. Maar ja, wat praat ik, u bent nog niet getrouwd. Als u voor de wet trouwt krijgt u vijftig punten. Voor elke medische verklaring die het betrekken van een woongelegenheid urgenteert krijgt u tien punten. Er zijn nog allerlei andere manieren om punten te krijgen, maar daar geef ik geen les in. Weet u wat, als u denkt dat er iets gebeurt waardoor u punten kunt krijgen, komt u maar hier. Voor lopig staat u op zeven punten. Dat wordt tien als u nu onmiddellijk "ver trekt. Anders wordt het acht. Hoe dat komt? Kijk, dat zit zo. Ik moet u nog punten geven voor uw sociaal milieu. Ik schat u op drie punten sociaal mi lieu. Als u lastig bent aan het loket en ons onnodig tijd kost. zakt uw sociaal milieu. Gaat u nu snel heen, dan maak ik er tien totaal van". De twee vergeten zich opnieuw in elkander te vlechten voordat zij- in looppas het heiligdom van de woning- hemel verlaten. Zij vliegen gescheiden door de draaideur en redden hun drie punten op een haartje. Drie weken later zijn ze er weer. „Ik heb opslag gehad", zegt de jon gen. De ambtenaar zoekt het dossier op. „Hoeveel?" vraagt hij. „Tien gulden in de maand". De ambtenaar rekent angstig op een telmachine, trekt de lange strook met cijfertjes eruit en gluurt naar het eindgetal. Hij zoekt in zijn tabel en zegt droevig: „Geen punten. Had u elf gulden dertig gekregen, dan had u vijf punten verdiend. Jammer. Nog iets?" „Ik weet niet of het van belang is", zegt het meisje, „maar mijn moeder zei dat ik het toch maar even moest melden. Je kan nooit weten, zei ze". „En wat is dat dan, kindlief?" „Een tante van me is gestorven en ze heeft mij een antieke kolenkit na gelaten". „Waarde?" „Ik heb hem laten schatten bij een kenner. Tweehonderd gulden zei hij". „Bewijs?" Het meisje frommelt in haar tasje en reikt een papiertje over. De ambte naar leest het over zijn bril heen. „In orde", zegt hij. „Waarde toe komstige inboedel tweehonderd gul den. Bij duizend gulden krijgt u een extra punt. Hebt u nog meer tantes?" „Nog twee, maar ze zijn nog niet zo oud". „Hoe oud?" „De ene is zestig, de andere vieren veertig". „Voor die van zestig krijgt u ander halve punt, als u kunt aantonen dat ze een ongeneeslijke kwaal heeft". „Waarom?" „Omdat overlijdende tantes van aanstaande echtparen volgens onder zoekingen de kans op verhoging van het sociale milieu doen toenemen". „Ik zal mijn best doen", zegt het meisje bloeddorstig. „Nog iets, kinderen?" informeert de ambtenaar met een blik op zijn horlo ge. „Ik moet u namelijk waarschuwen dat u nog anderhalve minuut hebt voordat er twee punten van uw so ciaal milieu afgaan wegens hinderlij ke vertraging van het werk van een ambtenaar in functie". De twee vliegen door de draaideur alsof ze de meute ruiken. Zes weken later. „We zijn getrouwd", zegt de jongen triomfantelijk. De ambtenaar kijkt naar het jacquet en de grijze hoge hoed van de jongen en het witte toilet met het oranjebloesemskapje van het meisje. „Zeggen ze allemaal", smaalt hij. „Trouwboekje?" Het trouwboekje bewijst de bewe ring. Het is gloednieuw, met gulden opdruk en in een smetteloos plastic hoesje geborgen. De ambtenaar bla dert het geroutineerd door. „Juist", zegt hij. „Dat is dertig pun ten. Voor trouwen staat dertig pun ten. Gefeliciteerd". „Maar u zei laatst vijftig", riep het meisje ademloos. „Vijftig voor trouwen op vrijdag on der huwelijksvoorwaarden. U bent ge trouwd op dinsdag, dat is veertig on der huwelijksvoorwaarden en dertig zonder. U bent zónder". De echtgenoten kijken elkaar aan alsof ze samen de soepterrine hebben laten vallen. Niets meer aan te doen. Dertig erbij. „Hoeveel krijgen we voor zwanger schap?" informeert het meisje. „Tien punten met iedere maand tien meer en vijf voor de bevalling", zegt de ambtenaar vlot. „Geeft u ook voorschot?" vraagt de jongeman hoopvol. „U kunt een persoonlijke puntenle- ning sluiten van maximum twintig punten tegen een aftrekpercentage van tien percent", antwoordt de amb tenaar. „Maar dat zou ik u niet aanra den, want als u er niet in slaagt bin nen twee jaar drie kinderen te krijgen en dat is bijzonder moeilijk boert u er op achteruit. Het gaat er om dat u honderd vijfentwintig pun ten haalt. Dat is het minimum voor een tweekamerflat. Voor flats boven vierhoog is het honderdtwintig, maar is er een lift dan wordt het honderd dertig. En dan nog iets. Als u denkt uw punten bijeen te hebben, zorg dan dat u er ruimschoots overheen komt. Want bij een opgave van een ontoe reikend aantal worden er tien punten afgetrokken. En laat de woningvolu mes van de huizen van uw wederzijd se ouders opmeten, want voor iedere kubieke meter bóven het totale aantal kubieke meters dat berekend is vol gens het aantal gezinsleden maal drie worden er twintig punten van uw voorraad afgetrokken, aangezien dan aangetoond is dat u door uw huwelijk woonruimte ongebruikt achterlaat. Mocht u beiden bij uw afzonderlijke ouders gaan inwonen, krijgt u beiden een premie van vijf punten, die bij de toewijzing van een woning als halve punten worden geteld". „Dertig voor zwangerschap zegt het bruidje dromerig. „Morgen komen we nog even terug punten worden geteld". „Dertig voor zwangerschap zegt het bruidje dromerig. „Morgen komen we nog even terug Nederland die verhuizen willen naar het noorden. Aanvaarding van een amende ment van drs. G. M. Nederhorst (P.v.dA.) wees hij van de hand, erop wijzend dat daaraan geen behoefte bestaat. De staatssecretaris wees ook af het voorstel om de eis bij de hantering van de investeringspremieregeling van het minimumaantal te scheppen arbeidsplaat sen van 75 tot 40 te verlagen. De voorge nomen selectie bij de toepassing van deze investeringspremieregeling bij het regio nale beleid is het, aldus de staatssecretaris bepaald niet de bedoeling om minder te doen voor de stimuleringsgebieden en-of om te komen tot een vermindering van de activiteiten in de regio's. Drs. Van Son merkte op moeite te hebben met het voor stel om tot het begrip noorden des lands tevens te rekenen Hardenberg en Noord- West-Overijssel. Er is, naar zijn mening, geen reden tot pessimisme over de ont wikkeling van Zeeland. (Van onze correspondent) DEN BOSCH. Een kruidendokter in Casteren is door de economische politie rechter in Den Bosch veroordeeld tot 5000 gulden boete, waarvan de helft voor waardelijk. De uitspraak was conform de eis. De kruidendokter werd ervan beschul digd kleinhandel in drogisterij-artikelen uit te oefenen zonder vergunning van de Kamer van Koophandel. De officier van Justitie achtte handel in geneesmiddelen bewezen. „Deze verdachte is al verschei dene keren veroordeeld voor het onbe voegd uitoefenen van de geneeskunst. Ik betwijfel of die veroordelingen wel heb ben geholpen." De raadsman deelde mee dat binnen veertien dagen een deskundige bij de kruidendokter in dienst komt om de zaak te legaliseren. GIETEN. De bouwtechnische dienst van Gieten gaat een onderzoek instellen in openbare gelegenheden zoals hotels, cafés, jeugdgebouwen en dergelijke in zake de voorzieningen tegen brand en de vluchtmogelijkheden daaruit bij een eventuel brand. Dit heeft burgemeester mr. Ch. Th. Spijkerboer op een vraag van een raads lid meegedeeld. Er is reeds een klein onderzoek geweest, waarbij gebleken is, dat slechts één hotel aan de eisen vol doet. De vraag werd gesteld naar aanlei ding van de recente brandcatastrofe in een Franse dancing. ADVERTENTIE flonkerende briljanten in Goud, verrassend fraaie zetting: solitair, uit eigen atelier reeds vanaf f 87,50 Hofjuwelier Grote Houtstr. 109 Tcd. 31 10 39

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 17