Raad aanvaardt „met begrip belastingverh ogingen Raad geïrriteerd over uitlating M. Boelen (SCP) Hulde van gehandicapten voor hulp in Sportfondsenbad Zichtbaar antwoord van 14.000,- Sportraad wil eigen orgaan verstevigen VEREMSINGSNIEDWS UIT DE IJMOND WETHOUDER P. SIGON: „FINANCIËLE JAS WEL KRAP, MAAR VAN UITSTEKENDE KWALITEIT" Misnoegen over plotselinge verhoging riooltarieven van Hoogheemraadschap Raad niet akkoord met - dure - nieuwe wagen directeur Openbare Werken Grote waardering voor scheidend raadslid One-man-show MODE-BERICHT VESTEN TWEN-KELDER L^. m VRIJDAG IS NOVEMBER 1970 99 (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Met vijf stemmen tegen heeft de gemeenteraad donder dagavond de veelbesproken belastingverhogingen aanvaard. Dat een grote meerderheid ermee akkoord zou gaan was al bij het begin van het debat duidelijk. Men moest wel. Er werd alleen nog wat geschopt tegen het re geringsbeleid dat tot deze dwang had geleid en tegen de onverwachte ver hoging van de tarieven voor rioolwaterzuivering door het hoogheemraad schap. Het meest essentiële verweer was gericht tegen het feit dat een be langrijk deel van de verhoging met terugwerkende kracht over 1970 wordt geheven. Voor het overige karakteriseerde de discussie zich door „begrip" aan beide zijden. Tegenstemmers waren de hele CPN (de heren C. Berg huis en W. van Tilburg) en van de P.v.d.A. mevrouw M. E. Schmohl-Heijnes en de heren D. Joustra en F. R. W. Kaebisch. met ceintuur kleuren: rood, wit, beige, zwart, paars en bruin 24.95 Lange Nieuwstraat 185 Noord arcade - IJmuiden - Tel. 02550- 13899 VAN ZES TOT ZESTIEN BIJ LUSTRUM ZWEMUUR Offertje Landspolitiek Bedrijven 1 iSS' 2 Bewoners Moensplein protesteren tegen hinderlijk parkeren van vrachtwagens (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Het beleid van de Beverwijkse Sportraad zal er in het komende jaar op gericht moeten zijn om de eigen organisatie te verstevi gen. Er zal zeker een beroep worden gedaan op de overheid om de voor waarden te scheppen tot een der gelijke organisatie. Zo schrijft de Sportraad in het jaarverslag over de periode 1 augustus 1969 tot en met 31 juli jl. V elsen-IJ muiden Beverwijk Velsen-Noord Heemskerk toch toe moeten passen. De begroting was sluitend gemaakt op een manier, waarover hij tijdens de begrotingsbehan deling (in de kerstweek) graag wilde discussiëren. Het belangrijkste element wordt gevormd door de uitkeringen van het rijk, die in totaal enkele miljoenen zullen bedragen. Dan mocht de gemeen te ook wel een stapje doen. De stemming had het bovenvermelde resultaat, waarbij de heer Kaebisch ver klaarde, dat hij de belasting met terug werkende kracht zo deprimerend vond, dat hij tegen het hele pakket van belas tingmaatregelen moest stemmen. ADVERTENTIE De nieuwe wethouder van Economische Aangelegenheden, de heer P. J. Sigon (S.C.P.), verdedigde de voorstellen kort en krachtig onder het motto: „We kun nen niet anders", waarna wethouder A.J. Hermes (S.C.P.) zich gloedvol mengde in het debat met als kernpunt: „als het rijk bereid is miljoenen hij te dragen, dan mogen wij ook wel een stapje doen". Bij deze belastingverhogingen kwam ook ter sprake de onverwachte verhoging die het Hoogheemraadschap van de Uit- waterende Sluizen in Kennemerland en West-Friesland had toegepast bij de hef fing voor de rioolwaterzuiveringsinstalla tie, een heffing die buiten de gemeente om wordt opgelegd sedert de installatie aan het Hoogheemraadschap is overge dragen. De heren D. Koger, woordvoer der van de S.C.P. en K. Vermeulen (P.v.d.A.) lieten hierover hun misnoegen blijken. De eerste spreker zei het onbe grijpelijk te vinden dat dit tijdens de onderhandelingen niet was meegedeeld. Wethouder Sigon zei daarop dat dit bij het college van B. en W. ook verkeerd gevallen was. Over de belastingmaatregelen zei de heer Koger dat deze wel een domper zet ten op de vreugde over de sluitende be groting, maar zij waren onontkoombaar. Overigens merkte hij op dat de maatrege len ook genomen hadden moeten worden indien de begroting niet sluitend was ge weest. Men zat in een dwangpositie om dat de minister anders geen aanvullende bijdrage had willen verlenen. Hij besef te dat het grootste deel van de belasting op de schouders kwam van de eigenaar gebruiker van gebouwde eigendommen, maar het was onmogelijk gebleken om een meer billijke regeling tot stand te brengen. Een groot deel drukt ook op de bedrijven. In het algemeen vond hij het noodzakelijk om aan de bevolking ook een offertje te vragen, „laten wij hopen dat dit niet morrend wordt betaald", al dus de heer Koger. De heer Vermeulen gaf de hele schuld aan de regering, waarbij hij opmerkte dat de gemeente met zijn prijsverhoging gedwongen wordt verder te gaan dan het kabinet zelf wil. Gezien de terugwerkende kracht die spreekt uit de voorstellen voor 1970 had hij de indruk dat het college van B. en W. eigenlijk te veel wilde doen.' Toch had hij begrip voor de moei lijkheden en hij stelde vast dat de ver antwoordelijkheid voor de verhoging niet bij het college lag, maar in Den Haag. Ook de heer A. J. Eiff (V.V.D.) liep over van begrip, maar zat met name aan te kijken tegen de straatbelasting, waar van ook de dupe worden de mensen die met moeite een huisje hadden gekocht. Hij steunde het voorstel wel, maar met bezwaard hart. De heer C. Berghuis (C.P.N.) had uit de voorstellen geconclu deerd dat het college van B. en W. onder het motto „het college wikt, Den Haag beschikt" alles had willen doen om bij Den Haag in het gevlij te komen. Een sluitende begroting was mooi als het niet ten koste van de bevolking ging. Hij wist bij voorbaat dat deze voorstellen door de gewone man niet aanvaard zouden worden en ging daarom onder geen enke le voorwaarde met de maatregelen ak koord. In zijn eerste antwoord zei wethouder Si gon, dat de late ontvangst van de brieven van de minister (waarin de voorwaarden voor een aanvullende bijdrage stonden), evenals de plotselinge verhoging der riool tarieven door het Hoogheemraadschap, ook bij het college verkeerd zijn geval len. Men kwam er echter nu eenmaal niet onderuit. De heer Vermeulen had ge zegd dat de financiële jas van de gemeen te krap zat en dat wilde de wethouder niet ontkennen, maar die jas was in elk geval van uitstekende kwaliteit. „We scheuren er echt niet uit", zei de heer Sigon glimlachend. Voor het overige kon hij niet meer zeggen dan dat het college geen andere mogelijkheden had gezien om de moeilijkheden op te lossen. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het voorstel van B. en W. een krediet beschikbaar te stellen voor de aanschaf van een nieuwe auto ten behoeve van de directeur van de dienst Openbare Werken kon gisteravond bij de raad geen genade vinden. Op voorstel van mevrouw M. E. Schmohl-Heynes (P.v.d.A.) vond er stem ming plaats, waarna bleek dat de me ningen van de raadsleden nogal verdeeld waren: de stemmen staakten. Het voor stel werd teruggenomen. Mevrouw Schmohl vond de uitgave van 12.000 niet verantwoord. „Waarom zo'n dure wagen. En dan die 6000 onkosten per jaar, die we ook nog op tafel moeten brengen. „De heer H. M. Jansen (P.v.d.A.) had zich reeds eerder in dergelijke bewoordingen uitgelaten. Wethouder A. J. Hermes ver klaarde tijdens de stemming, dat tijdens de indiensttreding van de directeur Open bare Werken bepaalde afspraken zijn ge maakt. „Hij zou dezelfde wagen blijven houden. En daar stem ik voor." In de tweede ronde van de discussie wees de heer D. Joustra (P.v.d.A.) op de vele prijsverhogingen, waarbij nog eens deze belastingmaatregelen kwamen. De landelijke regeringspartijen hebben al tijd gestreefd naar bezitsvorming, maar mensen die pas een huis hebben gekocht moeten nu toch weer het gelag betalen. Helemaal erg vond hij de terugwerkende kracht waarmee de belasting werd gehe ven. De heer Sigon had de landspolitiek buiten het debat willen houden, maar de heer F. R. W. Kaebisch (P.v.d.A.) merk te op dat de gemeente door diezelfde landspolitiek toch maar tot deze maat regelen gedwongen was. Belasting met terugwerkende kracht heffen vond hij ge woon onbehoorlijk, waarvoor hij echter de schuld zocht bij de regering. Mevrouw T. G. van Oostveen-van Meegen (P.P.R.) kon alleen maar zeggen dat zij er de noodzaak van inzag. „We zullen ervoor moeten stemmen", verzuchtte zij. Wethouder Sigon vond dat de raadsle den hun tijd beter konden gebruiken dan over de landspolitiek te praten. Hij be toogde dat bij de voorbereiding van de maatregelen gepoogd was zoveel moge lijk van de belastingverhogingen te ver schuiven naar de bedrijven. Dat men daarin was geslaagd bleek onder meer uit een post van 150.000 die bijna geheel voor rekening van ondernemingen komt. Hij gaf toe dat de belastingverhoging over 1-970 erg laat was gekomen, waar dat was de consequentie van een brief van de minister, die over dit jaar nog verhoging eiste. Op uitlatingen van de heer Kae bisch zei wethouder Sigon dat het colle ge echt niet stil zit en in Den Haag pro beert in de wacht te slepen wat mogelijk is. Plotseling mengde wethouder Hermes zich toen in het debat, min of meer om de regering een beetje in bescherming te nemen, zoals hij zelf zei. Hij waarschuw de dat er geen verband moest worden ge leg tussen de sluitende begroting en de belastingverhoging, want die had men (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het liep vannacht te gen half twee, toen burgemeester J. G. S. Bruinsma aan de vermoeide raadsle den een nagekomen voorstel deed: om 14.000 beschikbaar te stellen voor de nieuwe geluidsinstallatie in de raadszaal. Na enig delibereren over de formele gang van zaken kreeg het college het gevraag de bedrag. Het voorstel moet min of meer als een koude douche zijn gekomen, nadat de raadsleden de hele avond hadden gepro fiteerd van de installatie op proef. Zij werden geconfronteerd met twee vernieu wingen: de geluidsinstallatie en op de tri bune stoelen in plaats van de harde ban ken. Het waren zichtbare antwoorden op schriftelijke vragen van de heer J. W. G Reijkers (D'66), die zijn vreugde over de ze „snelle beantwoording" duidelijk liet blijken. Per twee raadsleden was er één microfoon beschikbaar. Het initiatief van de heer Reijkers had er misschien niets mee te maken, maar hij had een micro foon voor zich alleen. Er is nu eenmaal een oneven aantal raadsleden en hij zit op de hoek. Overigens was het wel even wennen voor de raadsleden. Ze vergaten soms hun knopje in te drukken als ze aan het woord waren of haalden de microfoon te weinig naar zich toe. Eén voordeel van de installatie was al gauw duidelijk: er kon veel effectiever geïnterrumpeerd worden. En dit allemaal ter wille van de democratie, die los van de installatie bijzonder slecht aan zijn trekken kwam door de onverteerbaar lange debatten. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De heer M. A. J. Boelen (S.C.P.) maakte gisteravond tij dens de raadsvergadering plotseling een opmerking, die bij de overige raadsle den en het volledige college met verbijs tering en enige argwaan werd ontvangen. Burgemeester J. G. S. Bruinsma sprak over een nare verdachtmaking. „Ik zit er echt verlegen mee". Tijdens een behandeling van een begro tingswijziging vroeg de heer Boelen aan het college de sluitende begroting 1971 zeer subtiel na te kijken op eventuele verborgen en verkapte kredietaanvragen. Wethouder A. J. Hermes. die in eerste instantie niet zo zwaar tilde aan de op merking van de heer Boelen verklaarde, dat geen enkel kredietaanvraag was op genomen met de bedoeling te raad te mis leiden. „Een krediet kan wel eens wor den overschreden bii het „schoonmaken" van een begroting. Met de hand op mijn hart kan ik verklaren dat we niets ver doezelen". De knuppel, die de heer Boe len in het hoenderhok had gegooid werd door de heer F. R. Kaebisch, (P.v.d.A.) als wethouder deel uitmakend van het vo rige college, opgenomen. „Ik zou graag concrete feiten van de heer Boelen wil len vernemen". De heer C. Berghuis (C.P.N.) schaarde zich ook in de rij raadsleden, die de wenkbrauwen optrok ken. „Een verklaring van de heer Boe len zou wel zinvol zijn. We moeten geen spinnen gaan zien waar ze niet zijn". Burgemeester Bruinsma, ietwat geïr riteerd: „Ik zit met die opmerking van de heer Boelen wel wat verlegen". En daar kwam de heer Boelen, naar zijn ge voelen, over de brug: „In het verleden had ik wel eens de indruk, dat in de be grotingswijzigingen soms verkapte kre dietaanvragen werden gedaan". De heer C. Berghuis: „Maar waarom heeft u toen niet gereageerd?". Stilte Burgemeester Bruinsma: „Nu wil ik het wel eens weten". De heer Boelen: „Het is geen aantij ging, maar een ongerustheid, die ik uit spreek. Ik zou graag willen, dat de be groting zeer secuur wordt nageslagen en alarm te slaan als we iets bemerken". Burgemeester Bruinsma: „Sorry, maar zo kan ik niet met u praten. De afspraak is, dat voor kredieten boven de 5.000 de raad apart zijn goedkeuring moet ge ven. Onder dit bedrag kan de commissie worden geïnformeerd over het hoe en waarom. Ik kan in de opmerking niets anders zien, dan een nare verdachtmaking aan het adres van het huidige en het vo rige college. Ik zou, als ik u was, nog maar eens goed nakijken wat u nu be doelt". De heer Kaebisch tenslotte: „Daar sta ik volledig achter". Wethouder P. J. Schipperus (rechts) feliciteert de heer T. J. van der Scheer, die donderdagavond in het Sportfondsenbad van de Kennemer Invaliden Sportvereniging een vouw fiets heeft aangeboden gekregen. (Van onze oorrespondent) BEVERWIJK. Tijdens de eerste lus trumviering van het wekelijkse zwemuur heeft de Kennemer Invaliden Sportvere niging donderdagavond in het Sportfond senbad aan de heer T. J. van der Scheer een vouwfiets aangeboden als erkentelijk heid voor diens vele werk in het belang van KIS. De voorzitter van de afdeling Noord-Holland van de Bond van Neder landse Militaire Oorlogsslachtoffers de heer B. Roos, heeft hem bovendien een oorkonde overhandigd als waardering voor zijn onvermoeid ijveren voor de ge handicapte mens gedurende de afgelopen vijftien jaar. KIS-voorzitter D. v.d. Kroef betuigde ook zijn erkentelijkheid aan de mensen van het Rode Kruis, het personeel van het Sportfondsenbad en het echtpaar Go- mes-Ridderbos voor de wijze waarop de ze zich hebben ingezet voor de gehandi capten door het opzij zetten van hun ei gen belangen en het beschikbaar stellen van hun vrije tijd. Hij overhandigde de toegevoegd officier W. Rademaker een koffiezetapparaat voor het verenigingsge bouw van het Rode Kruis. Op symbolische wijze bood hij de bedrijfsleider van het Sportfondsenbad, de heer J. Coster, een taart aan voor het personeel, dat de ge handicapten bij het zwemmen behulp zaam is en toezicht houdt. Het echtpaar Gomes-Ridderbos, dat als zweminstruc- teurs optreedt, ontving een autozitje. Zonder de anderen te kort te willen doen bracht de voorzitter in zijn toespraak vooral hulde aan de heer Van der Scheer. „Hij was de spil waar alles om draaide, hij zette zich volop in en wist anderen te bezielen hetzelfde te doen. Zo kwamen wij aan onze zwemin- structeurs, zo kregen wij de spontane hulp van het sportfondsenbadpersoneel en de bedrijfsleiding." Tevens bracht hij hartelijk dank aan de Rode Kruishelpers en de automobilisten die helpen bij het vervoersprobleem. Na zijn dankbetuigin gen uitte de heer Van der Kroef een har- tewens van heel veel gehandicapten: voorzieningen voor gehandicapten in openbare gebouwen. „Geef dit mooie sportfondsenbad, waar Beverwijk terecht trots op is, er een lift bij, zodat gehan dicapten gemakkelijker in het bad kunnen komen" was een tweede hartekreet van de voorzitter van KIS. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De bewoners van de woningen aan het Moensplein hebben een brief aan de raad gezonden waarin werd geprotesteerd tegen het hinderlijke par keren van vrachtwagens op het plein. Burgemeester J. G. S. Bruinsma vond de brief dermate belangrijk, dat hij voor stelde deze niet in de verkeerscommissie te behandelen, maar de brief door te spe len naar de commissie voor de beroep en bezwaarschriften. De raad ging hier mede akkoord. De Sportraad acht het teleurstellend, dat aan de sportverenigingen een stevig gefundeerd overkoepelend administra tief apparaat ontbreekt. „Goede wil en werkkracht is bij velen wel aanwezig. Het is verbazingwekkend hoevelen vrij wel hun gehele vrije tijd beschikbaar stellen voor het verenigingswerk. Doch het professionele, overkoepelende orgaan wordt node vervangen door een kleine groep goedwillende sportbestuurders, bij gestaan door een part-time secretares se", aldus de sportraad in het jaarver slag. Momenteel is het bureau van de Sport raad gehuisvest in huize Scheijbeeck aan de Velserweg waar iedere maandag- en donderdagavond van acht tot tien uur spreekuur wordt gehouden. De Sport raad denkt aan een nieuwe huisvesting. In het jaarverslag wordt de suggestie aan de hand gedaan in de sporthal een onderkomen voor de raad te zoeken. Volgens de raad eist het grote aantal sport- en accommodatieproblemen in Be verwijk een bekwame man voor de wet houdersfunctie. „We hebben een goede man op deze post gehad, de heer F. Kae bisch. We hopen dat de politieke zetel wisseling (de heer P. Schipperus be kleedt thans de wethoudersfunctie voor sportzaken) de voortzetting van de goede lijn in de ontwikkeling niet in de weg zal staan". De Sportraad die meer dan 11.000 sportlieden vertegenwoordigt ziet de oplossing van de bekende sportproble' men een van de belangrijkste taken voor het college van B. en W. en de raad. In het overzicht van de sportraad wordt on der meer gemeld, dat in Beverwijk nog 21 velden nodig zijn om elke sportvereni ging aan haar trekken te laten komen, Men wijst ook op de financiële proble men van de turnverenigingen, die hoge zaalhuren te betalen hebben. De sport raad zou gaarne de huidige jeugdsport- subsidie door een nieuwe en dan aan gepast aan het huidige kostenpeil ver vangen zien. Voor de gymnastiekvere nigingen als grootgebruikers van de za len zou mogelijkerwijs een aangepast ta rief voor zaalhuur kunnen worden vast gesteld. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Met een korte toe spraak, waaruit grote waardering bleek, heeft burgemeester Bruinsma donderdag avond aan het begin van de raadsverga dering afscheid genomen van het raadslid M. J. J. Stelder (SCP), die op medisch ad vies ontslag had genomen en nu afwezig was omdat hjj voor een operatie in het ziekenhuis was opgenomen. De raadsvoorzitter herinnerde aan de ve le activiteiten van de heer Stelder in de gemeenschap, activiteiten die hij nu alle maal moet laten schieten. De heer Stelder. die vanaf 1965 lid van de raad was, karak teriseerde hij als een af en toe emotio neel maar altijd bedachtzaam man, die op de bres stond om iedereen recht te doen wedervaren. De burgemeester begreep hoe moeilijk dit besluit de heer Stelder geval len is. Hij kreeg volledige instemming voor zijn voorstel om de heer Stelder een fruitmand te sturen namens de raad. Nestor D. Koger onderstreepte de woor den van de burgemeester en zei dat de heer Stelder zich altijd met zijn hele per soon had ingezet op diverse gebieden, spe ciaal op het terrein van de sport. Hi; meende dat de raad in de heer Stelder een goed lid had verloren en een prettige col lega. M. BOELEN verkapte kredietaanvragen (Van onze correspondent) BEVERWIJK.Een groot aantal bejaarden van „Lommerlust" en 38 be woners van de „Westerburcht" hebben donderdagavond veel plezier beleefd aan de one-man-show van de Beverwjjkse con ferencier Henk Out. Dit optreden, dat een onderdeel vormt van de drive-in-shows van de RUAZ vond plaats in het bejaardenpaviljoen aan da Alkmaarseweg. Henk Out werd muzi kaal begeleid door The Oldtimers, terwijl de produktie in handen was van enkele medewerkers van de ziekenomroep. De bejaarden uitten hun bewondering voor het gebodene door een hartelijk applaus. De bewoners van de „Westerburcht" werden met een touringcar van en naar Lommerlust" gebracht. VRIJDAG 13 NOVEMBER Patronaatsgebouw, Willembeeksweg, IJmuiden-Oost, 20 u. „Mademoiselle", door toneelvereniging Advendo. Fauna Felisena, vogeltentoonstelling van tot 22 u. in zaal Heidestraat 45, IJmui- den-Oost. De Rank, Koningin Wilhelminakade, IJmuiden, bazar ten bate van retauratie Nieuwe Kerk. Jeugdgeb. Marconistraat, bazar ten bate van resauratie Chr. Gereformeerde Kerk. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden 19-21.30 u.; filiaal Spaarn- berg Wüstelaan 79, Santpoort-Noord 19- 21.30 u.; filiaal Willemsbeekweg 96, IJmui- den-Oost, 19-21 uur, filiaal Wijkerstraat- weg 177, 19-21.30 u. ZATERDAG 14 NOVEMBER Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, IJmuiden-Oost, 20 u. „Mademoiselle", door toneelver. Advendo. 't Braambos, Zeeweg, IJmuiden-Oost, 19- 23.30 u. verkoopavond Vrijzinnig Hervorm de Handwerkkring. De Rank, Koningin Wilhelminakade, IJmuiden, bazar ten bate van restauratie Nieuwe Kerk. Fauna Felisena, vogeltentoonstelling, van 9 tot 22 uur, in zaal Heidestraat 45, IJmui den-Oost. Bibliotheken, openbare leeszaal en bi bliotheek, Plein 1945 IJmuiden en de filia len Spaarnberg (Wüstelaan 79) in Sant poort-Noord en Wij kerstraat weg 177 in Velsen-Noord, zijn open van 10-12.30 uur. Velserbad, Briniostraat 18, 6.30-8 u. ge mengd zwemmen; 8.15-8.45 u. zwemles sen; 8.45-10 u. en 10.30-11.45 u. gemengd zwemmen; 13.10-14 u. gereserveerd; 14- 15.30 u. gemengd zwemmen; 16.15-16.45, 16.45-17.15 u., 17.15-17.45 u., 18.15-18.45 u. en 18.45-19.15 uur zwemlessen; 19.30-20.40 uur gemengd zwemmen; 20.45-22 uur: Zwemver. VZV. De Brulboei, Kanaalstraat 228, kinder clubs. IJmuider Harmonie, in het gemeente lijk vergaderlokaal aan de Abeelenstraat, 13.30 u. receptie. Allison, jongerensociëteit, Kanaalstraat, IJmuiden, 20 u. „Big Apple" uit Friesland. Sporthal Zeewijk, IJmuiden, 9-12 u. in stuif, 12-16 u. Badmintonver. Velsen (jeugd), 16-18 u. basketballcompetitie (jeugd), 19.30-23 u. micro korfbalcompetitie. VRIJDAG 13 NOVEMBER De Slof, Raamveld. 20 u. open klaver- jassoos. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70, Arendsweg 61 en Amstelstraat 44: volwassenen 19-21 u.; Parmentierstraat 2: jeugd 18.30-20.30 u. ZATERDAG 14 NOVEMBER De Slof, Raamveld. 20 u. feestavond Tro- penvrienden. De Kelder, Hilbersplein. 20 u. discotheek. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 10-12 en 13.30-15.30 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hendrik Burgerstraat 70, Arendsweg 61 en Amstel straat 44: volwassenen 10-12.30 u.; Stum- phiusstraat 46: jeugd 10-12.30 u.J VRIJDAG 13 NOVEMBER Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg. Geopend 19-21.30 u. ZATERDAG 14 NOVEMBER Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg. Geopend 10-12.30 u. Buurtcentrum De Mei, Geelvinckstraat 28. 14 u. discofilmmiddag (13-15 jaar), 20 u. discofilmavond (vanaf 16 jaar). VRIJDAG 13 NOVEMBER De Vlotter, Oosterweg. 20 u. open klaver- iasdrive ADO '20. Zaal Flora, Deutzstraat. 20 u. postzegel club Heemskerk Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 19-21 u. ZATERDAG 14 NOVEMBER De Zandkraaï, Handelstraat. 14 u. jeugd film. De Lichtboei, Maasstraat 5. 14 u. jeugd film, 19.30 u. jeugdprogramma (vanaf 13 jaar). Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 10-12.30 u.; Ruijsdael- straat 7: jeugd 10-12.30 u.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 9