Onvoldoende mogelijkheden voor pedagogische akademies „Jonge wijn in oude zakken" Water steeds i in de zwembaden wordt onverwacht onderzocht Technisch zwak blijspel bij de Hervormde Toneelgroep Jac. Zuurbier uit Velsen lid Provinciale Staten Rapidity opnieuw naar een nederlaag gespeeld Suède- - Nappa kleding VELDHUIS JAARVERGADERING CHRIS TELIJKE DOCENTEN Telegram naar staatssecretaris Openbare dronkenschap H a venber ichten Strenge controle in de IJmond De doffer op de dakgoot" Dinsdag opening nieuwe etage Pelgrims-Stichting Ir. J. C. Buijze bespreekt wegen Noord-Holland DINSDAG 17 NOVEMBER 1970 (Van een onzer verslaggeefsters) SANTPOORT De jaarvergadering van docenten aan Christelijke Peda gogische Akademies, maandagmiddag in Santpoort gehouden, heeft bijna het karakter van een protestbijeenkomst gekregen. Staande de vergadering werd een telegram naar staatssecretaris Grosheide gezonden en in zijn jaar rede stelde drs. Th. D. Jansen van de christelijke pedagogische academie in Amsterdam scherp een reeks punten aan de orde, die een verdere academi sering van de onderwijzersopleiding in de weg staan. Men moet geen jonge wijn (academisering) doen in oude zakken (het schoolse kader)", was zijn opinie. Passief Eis Feilen Half werk VELSEN De heer P. Joh. Zon- ruiter heeft zich met zijn blijspel „De doffer in de dakgoot" aangediend als een auteur met weinig of geen begrip van originaliteit, logica en toneeltech niek. Want in dit stuk wordt door hem een schier onafgebroken reeks hoogst onwaarschijnlijke en daardoor volkomen ongeloofwaardige situaties ondergebracht, waar het spreekwoor delijke touw soms nauwelijks aan kan worden vastgeknoopt. De inhoud in het kort navertellen is dan ook vrij wel onbegonnen werk, omdat het allemaal is begonnen om het dwaze idee van Annie van Dijk, die de ver onderstelde verloofde van haar doch ter Joska ontvangt in de riante villa van een tijdelijk afwezige rijke zaken man. Deze komedie wordt uiteraard op touw gezet om bij Joska's vriend een niet bestaande welstand te sugge reren. Matig In Veisen en heren B reestraat 12 Beverwijk Tei. 25629 Tijdens de jaarvergadering werd 1 gegaan wat er van het vorige jaar door de drie docentenorganisaties (rooms-ka tholiek. christelijk en algemeen! ontwor pen actieprogramma is gerealiseerd. De strijd om de ongedeelde driejarige oplei ding is gewonnen. Met ingang van 1 au gustus 1972 zal deze een feit worden. In dit verband werd echter gewezen op de al eerder gesignaleerde afnemende toe stroming van leerlingen naar de beroeps opleiding. Op 1 september 1970 waren er 1188 studenten minder dan het jaar te voren. Het aantal ingeschreven eerste jaars daalde met circa twintig percent en er is volgens de heer Jansen geen aan leiding om aan te nemen, dat deze ten dens zich niet voort zal zetten, en hi: achtte alle redenen aanwezig om zeer be zorgd te zijn over de toekomstige voor ziening van onderwijzers en onderwijze ressen voor het basisonderwijs. De regering zou zich volgens de heer Jansen ten opzichte van het basisonder wijs te passief opstellen Hij stelde de vraag vast, dat het op het ogenblik po litiek gunstiger ligt om over het onder wijs voor de werkende jeugd te praten De heer Jansen signaleerde tijdens een personferentie jok een statusprobleem Het klinkt veel beter om leraar te zijn dan onderwijzer. In Engeland kent men dat verschil niet. Daar zijn beiden „teach er". Als essentieel in de opleiding beschouwt de vereniging de praktijk in de klassen „Anders krijgen we droogzwemmers" Vorig jaar werd een uitbreiding van het aantal begeleidingsuren voor de vakdi dactici (de coaching) geëist. Als aanloop werd met een kleine uitbreiding genoe gen genomen, maar dit jaar is uit de be groting niet op te maken of er een ver dere uitbreiding zal volgen. De Vereniging van Docenten aan Chris telijke Pedagogische Academies stelt dit als een absolute eis en in dit verband werd het telegram aan de staatssecreta ris verzonden, waarin hem met klem wordt verzocht onmiddellijk mee te de len of en zo ja in welke mate een uit breiding van de begeleidingsuren voor de cursus 1971-1972 in de huidige begroting is opgenomen. De heer Jansen deelde tijdens de pers conferentie na afloop mee, dat de docen ten niet zullen aarzelen maatregelen te nemen als deze eis niet wordt gehono reerd. Bijzonder teleurgesteld, om niet te zeg gen kwaad, is men over het feit, dat de kapitaalsvergoedingen en de exploitatie vergoedingen voor de pedagogische aca demies beduidend teruglopen. De kapi taalsvergoedingen tot de helft, zo stelde men aan de hand van de begroting vast. Bovendien blijkt er geen geld beschikbaar te zijn voor allerlei vernieuwingen, die de academies wel in het laatste studiejaar introduceren. Het gaat daarbij om nieuwe vakken. „Men wil wel de academisering, maar onthoudt ons de mogelijkheden'', aldus de heer Jansen, die wat de opzet van de opleiding betreft opmerkte, dat er teveel uren en teveel vakken voor de studenten zijn. Daarom zou er te weinig ruimte (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN-NOORD. Een bewoner varf de Gildelaan meldde maandagavond even na acht uur aan de Velsense politie, dat hij een auto had klem gereden, waarvan de bestuurder stomdronken zou zijn. De po litie moest wel tot dezelfde conclusie ko men en men nam de 41-jarige bankem ployé uit Beverwijk mee naar het hoofd bureau, waar een bloedproef werd afge nomen. Het rijbewijs werd ingenomen en de man is ter ontnuchtering ingesloten. Maandag aangekomen in IJmuiden: Stevns- land, Oxelosund: Kalzarland, Pateniezie; Andrey Vikitsky, Leningrad; Dunkyle, Barry; Forcados, Lagoa; Traviata, Hango; Rane, Noordzee, Zaan dam; Wedlooper, Westerwick, Zaandam; Faien ce, Hamburg. Maandag vertrokken van IJmuiden; Avenir, Mastyn, IJmuiden; Rane, Noordzee, Zaandam; Hunnau, Flixborough; Oscar Gorthon, New Orleans; Nieuwland, Rotterdam; Oscar mathies. Flixborongh: Souzen, Uddevalla; Dania, Rotter dam; Holssand, Husum. Dinsdag aangekomen in IJmuiden; Styrso, Rochester: Osteclipper, Karlstad: Diana, Wismar; Jalanta, Toledo; Gundulic, Marongoa; Ask, Ko- verhar, Umuiden; Granitz, Wismar. Dinsdag vertrokken van IJmuiden; Ekenls, riixborough; Ladon, Rotterdam; Gravenland, Hamburg. (Als er geen nadere aanduiding volgt, k het •chip van of naar Amsterdam gegaan.) over blijven voor wezenlijke studie. De docenten zouden bovendien teveel lesuren moeten geven en daardoor aan allerlei andere zeer belangrijke taken niet toeko men. Drs. Jansen signaleerde in zijn jaarre de verder een dringende behoefte aan zo genoemde stafdocenten. De na- en bijscholing van onderwijzers bij het basisonderwijs werd door hem te amateuristisch van opzet genoemd. In dit verband werd de regering een ondui delijk beeld verweten. Dit werk zou ook geen vrije-tijdsbesteding van docenten mogen zijn, maar opgenomen dienen te worden in hun normale taakomschrijving. Als andere punten, die de academise ring in de weg staan werden nog ge noemd de veelal ongeschikte gebouwen, onvoldoende administratief personeel en het ontbreken van ruimte en personeel voor goede bibliotheken. „Het blijft nu half werk, noch school, noch academie", zo luidde de conclusie van drs. Jansen. Tijdens de jaarvergadering kwam nog ter sprake dat er steeds meer gedacht wordt aan het leggen van_ verbindingen van pedagogische academies met andere onderwijsopleidingen. Met name de op leidingsscholen voor kleuterleidsters en de lerarenopleiding zouden hiervoor in aan merking komen. In het komende vereni gingsjaar zal ook bijzondere aandacht worden besteed aan de vraag naar de zin geving van het christelijk onderwijs aan de pedagogische academies. „Wij zullen moeten onderzoeken of onze huidige orga nisatievormen gehandhaafd dienen te worden of dat wellicht andere vormen moeten worden gezocht. Met deze vraag wilde drs. Jansen beslist geen uitspraak doen. Alleen maar de gedachten hierover op gang brengen. Bij alle moeilijkheden voor de pedago gische academies staat ook nog op de ach tergrond, dat alle middelbare scholen met ingang van 1 augustus een havo-afdeling krijgen. Tot nu toe was de havo-top aan de pedagogische academies verbonden. Verwacht wordt, dat veel leerlingen de middelbare school zullen blijven volgen tot en met de havo-top, omdat dit meer keuzemogelijkheden open laat, althans een vrijere keuze. (Van onze correspondent) IJMOND Het water van het Sport- fondsenbad in Beverwijk is bacteriologisch steriel te noemen. Een besmetting door een amoebe met als gevolg het ontstaan van een hersenvliesontsteking, zoals in het begirf van deze week in een Antwerps zwembad heeft plaats gehad, behoort dan ook tot de onmogelijkheden. Deze sterili teit van het water in het Sportfondsenbad wordt bewerkstelligd door een aantal in tensieve controlemaatregelen. Dit is de mening van de bedrijfsleider NA ENKELE tafereeltjes hebben de meeste toeschouwers dan de zaak wel door: natuurlijk keert de eigenaar onver wacht in zijn woning terug, waardoor moeder Annie tot allerlei uitvluchten en improvisaties wordt gedwongen. Maar hiermee is alle ellende dan nog niet ver meld, want de echte bewoner is in ge zelschap van een op zijn vermogen be luste jongedame, terwijl tot overmaat van ramp ook het echtpaar Korbaat nog in het geding wordt gebracht, waarvan vooral het mannelijk deel, een actieve zakkenroller en inbreker, de heersende verwarring aanzienlijk komt verhogen. Onderwijl is dan reeds gebleken dat va der Van Dijk het spelletje met de eige naar, alleen om zijn echtgenote van haar hoogmoedswaanzin te genezen, zodat de zaak weer een andere wanding krijgt. En dit is het dan zo ongeveer. ALLERMINST EEN blijspel van for maat dus, integendeel, want de handeling is sterk geforceerd en zonder een zweem van oorspronkelijkheid in elkaar geknut seld. zodat geen enkele scène van een lo gische inleiding wordt voorzien. Het enige plezier dat er voor de kritische bezoeker aan viel te beleven, was dan ook het be kijken van de primitieve vrijmoedigheid, waarmee de auteur de spelers het toneel geregeld liet ontruimen, om de scène voor het volgend tafereel weer vrij te maken. Zij moesten dan onverwacht even de han den wassen of hadden plotseling een on bedwingbare lust in een tuinwandeling. UIT HET bovenstaande moge blijken dat er voor de Hervormde Toneelgroep, welk ensemble dit stuk zaterdag- en maandagavond in het Hervormd Jeugd- gebouw aan de Rembrandtlaan heeft op gevoerd, weinig artistieke eer viel te be halen. Wel is er door het publiek harte lijk gelachen, vooral om de grappige ty peringen van Engel Gravemaker en Ko Kalkhoven, die het onbehouwen echtpaar Korbaat tot een amusante kopie van Na Druppel en de Mop wisten te herleiden. Daarnaast gaven Willem Mol en Wil Baard elkaar weinig toe in het plastisch uitbeelden van de perikelen van Jaap en Annie van Dijk, met Ans van de Wete ring als hun spontane dochter. Geertje Wolthuizen gaf de baatzuchtige Martha Wilson het vereiste tekort aan scrupules mee, waarbij Chris van der Plas en Loek Wessel als Karei Wentinek en Gerard van Bemmel eveneens de gewenste ka rakterverschillen wisten op te brengen. Zoals reeds vermeld heeft het publiek zich bij deze voorstellingen allerminst ver deeld en wanneer de Hervormde Toneel groep niet meer beoogde, kan men zich aan beide zijden van het voetlicht weer voldaan achten. JAN VAN DAM Automatisch telefoneren. Uit de Verenigde Staten kan nu ook automatisch worden getelefoneerd met Denemarken, Noor wegen, Zweden, Zwitserland en Luxem burg. Het was al mogelijk vanuit Man hattan automatisch te telefoneren met de Britse eilanden, Frankrijk, West- Duitsland en België. van het bad, de heer J. Coster. Het water van het Beverwijkse bad wordt minstens tweemaal per maand op onregelmatige tijdstippen gekeurd door twee onpartijdige instanties. Dit zijn Centrilab in Huis ter Heide en in samenwerking met het PWN door het keuringsinstituut voor waterlei dingartikelen N.V. Eiwa in Bloemendaal. Het twater wordt onderworpen aan de vergistingsproef van Eijkman en onder' zocht op het kiemcijfer van bacteriën en op streptococcen. Van deze periodiek te rugkerende keuringen wordt een uitvoerig rapport toegezonden aan de centrale sport- fondsenbaden en het Sportfondsenbad zelf, Bovendien trekt het Sportfondsenbad zelf tien maal per dag watermonsters met spe ciale toestellen om dit dan te controleren op chloorgehalte, zuurgraad en hardheid Deze nauwlettende controle is des te meer noodzakelijk omdat de temperatuur in het Beverwijkse bad op verzoek van de be zoekers vaak hoger is dan de geadviseerde 24 graden. Meestal bedraagt de tempera tuur 26 of 26V2 graad. Zelfs bij een halve graad verschil in temperatuur klagen veel bezoekers over te koud water. Er wordt beslist niet te veel chloor aan het water toegevoegd volgens de heer Cos- ter. Dit is slechts één milligram per liter water. Dat desondanks sommige mensen last hebben van rode ogen en aangetaste slijmvliezen wordt veroorzaakt door de ammoniakverbindingen, welke met name s morgens in gasvorm boven het water blijven hangen en deze minder prettige bijverschijnselen kunnen veroorzaken. Bo bendien zijn deze mensen doorgaans aller gisch voor chloor. Dit euvel tracht men te voorkomen en tot een minimum te beper ken door een sterke ventilatie. Bij het openluchtbad „De Heerenduinen" en in het Velserbad wordt het water maan delijks op willekeurige ogenblikken en on regelmatige tijdstippen gecontroleerd door de N.V. Kiwa in Bloemendaal, waarbij dezelfde maatstaven worden gehanteerd als bij het Sportfondsenbad in Beverwijk zo bleek uit de woorden van de heer A. H. Wedemeijer, ambtenaar van de Dienst lichamelijke opvoeding en sport in Velsen. Met name het bacteriologisch onderzoek is hier zeer streng. Daarnaast wordt dage lijks het water onderzocht op de che mische bestanddelen en worden waar no dig voorzieningen getroffen. Het gebeurt steeds bijzonder streng daar men bijzonder doordrongen is van het belang, dat op het spel staat. Met name geldt dit 's zomers voor „De Heerenduinen", waar op hoogtij dagen duizenden verkoeling zoeken in dit openluchtbad. (van een onzer verslaggevers) De heer Jac. Zuurbier uit Velsen is be noemd tot lid van de Provinciale Staten van Noord-Holland. Verwacht wordt dat h(j nog voor de begrotingsbehandeling als lid van de Provinciale Staten zal worden toegelaten. De heer Zuurbier is als opvol ger benoemd van de fraktievoorzitter van de PPR (Politieke Part(f Radicalen) in de Staten, de heer J. H. van Eerden uit Uit geest. Het ligt in de bedoeling dat hij zich spe ciaal gaat bezig houden met het provin ciaal beleid op het terrein van het welzijn, de sport, de jeugd en de recreatie. De heer Zuurbier is op 23 september 1942 in IJmuiden geboren en genoot in de gemeente Velsen voortgezet onderwijs. H- behaalde in 1965 het diploma Moderne Be drijfsadministratie en studeerde in Am sterdam sociologie met als specialisatie de menselijke aspecten van het managment development (1969). Thans studeert de heer Zuurbier economie en is werkzaam als belastingadviseur en organisatiedes kundige- Van 1965 tot 1969 maakte het nieuwe statenlid deel uit van de provinciale jeugd raad als algemeen secretaris van de KLM in Noord-Holland. Als 23-jarige belandde hij in 1966 op een verkiesbare plaats van de KVP-kandidatenlijst voor de gemeen teraad van Velsen. In 1968 behoorde hij tot de dertig oprichters van de PPR. Bij de laatste gemeenteraadsverkie zingen in juni van dit jaar werd hij herko zen als jongste raadslid. Nu voor de par tijencombinatie D66-PPR. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De nieuwe bureau- en conferentieruimten van het centraal bu reau van de Peregrinus Stichting IJmond- Noord, Holland Noord in „Nuestra Casa Nostra" wordt dinsdag 24 november 's- middags om drie uur geopend. De ope ning zal worden verricht door de heer mr. J. van Viegen, s ecretaris-generaal van het ministerie van cultuur, recrea tie en maatschappelijk werk. Het gebouw van de Peregrinus Stich ting is uitgebreid door een nieuwe verdie ping er op te bouwen. Op deze hoogste etage bevinden zich de nieuwe ruimten. „Nuestra Casa Nostra" staat in de dr. Schuitstraat. Evenals elders in de IJmond wordt ook het water van het Sportfondsen bad in Beverwijk regelmatig op on willekeurige tijdstippen aan een streng onderzoek onderworpen, opdat men met een gerust hart zijn baantje kan trekken in het zwembad. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. Op donderdag 19 novem ber om acht uur 's avonds zal ir. J. C. Buijze, hoofdingenieur-directeur van de Provinciale Waterstaat Noord-Holland voor de Kamer van Koophandel een in leiding houden over het onderwerp: ,,De provinciale wegenplannen zoals deze aan sluiten op het rijkswegenplan." De voor dracht vindt plaats in het gebouw van de Kamer, Nassauplein 4-6. Tropenvrienden. Na het geslaagde jaarfeest van het afgelopen weekend is de volgende activiteit van de ontspan ningvereniging Tropenvrienden de jaar vergadering op vrijdag 20 november, 's avonds om half negen in De Slof. Er wordt dan onder meer een nieuw bestuur gekozen. Na het zakelijke gedeelte zorgt Danny's Swinging Team voor de ontspan ning. (Van onz etafeltennismedewerker) IJMOND Het is Rapidity niet gelukt de thuiswedstrijd tegen Phoenix 2 uit Delft tot een in alle opzichten bevredigend einde te brengen. De Beverwijkse ploeg blijft na de 2-8 nederlaag ln de onderste regionen hangen. Het is nu voor Rapidity zaak ge worden in de komende wedstrijden nog enkele puntjes te bemachtigen om met redelijk succes straks de wedstrijden in de degradatiepoule te spelen. Het mag mis schien raar klinken, maar toch was de nederlaag tegen de sterke ploeg uit Delft geflatteerd. Niet minder dan zes maal moest er een derde en beslissende game aan te pas komen om de balans in het voordeel van de gasten te doen overslaan, Het begin was hoopvol. G. Eveleens, de nieuwe kracht bij Rapidity, welke speler de plaats van Ruud Hart (naar elders ver huisd) heeft ingenomen, won zomaar een game tegen Van Bemmelen, lid van de nationale jeugdploeg. In de tweede en derde game kwam hij toch echter vastheid te kort. Ton van der Helm klopte hierna De Vreede. Amoldus verloor van Sang Ajang, een speler, die met zijn loopings moeilijk te bespelen was. Het dubbel ging na veel spanning voor Rapidity verloren doch Van der Helm maakte een beste beurt door Van Bemmelen aan zijn zege kar te binden, nog wel in twee games. Ger Eveleens had goede kansen tegen Sang Ajang, doch in de derde game ging het niet meer. Toch zal de nieuwe Rapi- dity-aanwinst in de komende wedstrijden voor menige tegenstander moeilijk te klop pen zijn. Hij heeft een goede speeltechniek, welke hij koppelt aan een tactisch inzicht. Hij mist echter nog de nodige vastheid, omdat hij enkele jaren niet heeft gespeeld, Voorheen speelde hij met de gebroeders Schools in Ned-Lloyd. Ook de resterende partijen gingen voor Rapidity verloren. Weliswaar wonnen zo wel Ton van der Helm tegen Sang Ajang als Rienk Arnoldus tegen Van Bemmelen nog een game. het mocht echter niet meer baten. Het einde kwam met een 2-8 zege voor de gasten. In de eerste klasse van de afdelings competitie tafeltennis zorgde Rapidity 2 voor een daverende verrassing door het leidende Prowano de eerste nederlaag te bezorgen. Heemskerk behaalde de eerste winstpunten door een zege op DTTV. Hier door konden de Heemskerkers de laatste plaats verlaten. In de tweede klasse had Hotac moeite met het bezoekende DSB 3. VTC verspeelde in 2b de leiding door een nederlaag tegen TOG 3. De spanning is hier volledig teruggekeerd. Bij de dames liet Heemskerk een puntje liggen in de ADVERTENTIE voor dames strijd tegen Bloemendaal. Rapidity won opnieuw en VTC klopte het reserveteam. In de eerste klasse haalde Rapidity 2 een kunststukje uit. De groeiende kracht van dit Beverwijkse team bleek uit de fraaie 6-4 zege. B. Winder en K. Witte brood verloren slechts van de sterke rou tinier J. v. d. Dries. Fr. Schram wist te winnen van invaller C. Bitter. Ook het dubbel was voor Rapidity 2. Heemskerk verliet de onderste plaats door een ruime 7-3 zege op DTTV, dat nu met Bloemen daal 2 de r(j sluit. T. Heijne en B. Burger deden niets dan winnen. J. Sadon had een off-day en ging met drie nederlagen naar huis. TYBB 2 is in deze groep eindelijk een halt toegeroepen. HBC won met 8-2 van deze ploeg, die nu de leiding moest overgeven aan Prowano 2. Zonder G. Boers had Hotac nogal moeite met DSB 3. F. de Loor en J. Weenink schreven ieder twee partijen op hun naam en samen wonnen zij het dubbel. Invaller H. Huisman deed met één zege ook een duit in de zegepot. Rapidity 3 doet het goed in de tweede klasse. De ploeg kon X-21 met 6-4 van het lijf houden. VTC 2 won de Velser-strijd tegen Fusia 2 met 7-3. C. Dekker had met drie overwin ningen het leeuwenaandeel in de zege. Voor Fusia 2 scoorden R. Hartman en J. van Loon elk eenmaal. In 2 b maakte VTC een lelijke misstap door met 4-6 van TOG 3 te verliezen. Rens Boontjes maakte er niets van klaar. P. Hoogewerf en W. Hartog wonnen ieder twee partijen. De bezoekers namen door dit dit resultaat de leiding van de Velse- naren over. DOKO blijft in de running. Na de zege op TTCS vorige week en het laat ste succes, de flinke 2-8 zege op Fusia, kan de ploeg uit Velsen-Noord nog een woordje gaan meespreken. T. Heijnen en F. Zoon tjes behaalden de volle winst. P. v. d. Aar moest zijn meerdere erkennen in de Fusia- spelers A. Stals en S. Wilms Floet. Meer- treffers maakte korte metten met VTC 3. J. Kerssens en H. v. Veen liet geen steek vallen. Alleen J. Velseboer verloor zijn partij van F. v. d. Pol. Standen in de tweede klasse: 2a: Hotac 10, TOG 2 6-10, GTTC 5-9, VTC 2 5-8, HBC 3 5-8, Rapidity 3 6-7, X-21 5-4, DSB 3 6-4, Bloemendaal 3 6-3, Van Nispen 5-2, Fusia 2 6-1, GTTC 3 6-0. 2b: TOG 3 6-11, VTC 6-10, Meertreffers 6-9, GTTC 2 6-8, DOKO 6-8, Prowano 3 6-8, DSB 2 6-6, TTCS 6-5, HBC 2 6-3, Fusia 6-2, VTC 3 6-2, TCD 6-0. Bij de dames heeft Rapidity al enige af stand genomen van de concurrentie. In Haarlem werd TOG met 3-7 verslagen. G. Zuiderwij k was niet te kloppen. C. Schuijt verloor haar eerste wedstrijd in dit seizoen en ook M. Tolsma moest eenmaal capituleren. Heemskerk moest aan Bloe mendaal een punt laten. De ploeg miste C. v. d. Helm. T. v. d. Kolk scoorde twee maal. Gr. Winder en invalster mej. Van Opzeeland wonnen elk een set. De onder linge strijd tussen de beide VTC-teams eindigde volgens verwachting in een 2-8 zege voor het eerste team. E. Douma hield een schone lei. J. Bol en A. v. Keulen ver loren van A. Koster.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 4