agent schaak mat ellery PANDA EN DE MEESTER-ONGELUKKER ARM AN EN ILVA POLLE, PELLI EN PINGO n T if li I Regen en wind af hij maakt er een fijn cadeau van WOENSDAG 18 11 IS* 32=lfi2] Haarlem en Omstreken Bollenstreek V eisend J muiden Beverwijk Opvarenden brandende Spaanse trawler gered ^vvwvvwwvwvvwvvvvinnn/vv voeten, Loney! Hij droeg overschoe nen". „Overschoenen?" Malone staarde haar aan. „Vandaag?" Het is de hele dag droog geweest, geen wolkje aan de lucht. Ben je er zeker van, Ellen?" Ze knikte. „Dat is dan erg belangrijk. Over schoenen Wat is er?" „Ik herinner me nog iets". „Wat?" „Zijn handen. Hij droeg handschoe nen. Ik zag z'n hand naar beneden komen nadat hij me had geraakt. Die hand had niet de kleur van vlees. Het was een mannenhandschoen. Zwart leer". „Handschoenen", mompelde Malone. „Dat zou kunnen kloppen. Nu hij zijn gezicht verborg, kan hij ook zo voor zichtig zijn geweest geen vingeraf- drdukken achter te latenals hij, laten we zeggen, een insluiper was". „In New Bradford?" Ellen glim lachte zelfs. „Je speelt weer detec tive, agentje. Waarom zou een inslui per in dit stadje zich zorgen maken om vingerafdrukken?" „Ik moet toegeven dat het waar schijnlijk één van hen is geweest, zo als we trouwens al hadden uitge maakt. Maar waarom handschoenen? Alle drie kwamen hier vanavond met blote handen Malone was verbaasd over de rich ting waarin zijn gedachten gingen. Hij zette de ijszak voorzichtig op de grond, glipte uit z'n schoenen, legde een vinger tegen z'n lippen en stond op, nu niet meer als een dodelijk ver moeid mens. Hij liep naar de deur en luisterde gespannen. Toen hij terug kwam, liet hij zich op één knie zak- kne en zei fluisterend: „Ellen, je hebt alsmaar gezegd dat een man je heeft neergeslagen. Waarom een man?" „Hè?" „Waarom heb je gezegd dat degene die je neersloeg een man was?" Ellen fronste haar wenkbrauwen. „Dat weet ik niet. Z'n jasje, de broek „Dat wijst nog niet op een man. Tegenwoordig niet meer. Vaak zie je nauwelijks verschil meer tussen een man een een vrouw. Een vrouw kan een lange broek aandoen en een mannenjasje en met haar haar wegge stopt onder die kous zou je 't verschil niet kunnen zien, niet als je van vo ren naar haar kijkt terwijl je boven dien valt door die slag op je hoofd. Maar er zijn twee dingen die een vrouw dodelijk zouden verraden, als ze niet op een of ander manier ver momd waren, haar handen en haar voeten! Daarom droeg zij overschoe nen van een man hoewel het kurk droog was en mannenhandschoenen. Ze heeft dat uit voorzorg gedaan voor het geval zij gezien zou worden. Her inner je je nog dat Hinch beneden heeft gezegd dat hij en Goldie van daag naar de stad zijn gegaan? Ellen, het moet Goldie zijn die de twee an deren belazert. Ze moet Hinch alleen in de stad hebben gelaten en hierheen gekomen zijn". „Zij heeft je bewusteloos geslagen. Zij heeft die tas ingepikt en het is zo zeker als wat dat ze die ergens ver borgen heeft voordat ze naar de bun galow terugging, 't Moet kloppen want ze heeft als een gek geprobeerd Furia wijs te maken dat wij de tas gestolen hebben. Ja hoor. Zo is 't' Malone voelde een kleine triomf. Hij hunkerde naar Ellens bewondering. Hij wilde dat ze zou zeggen: Je bent in mijn ogen weer een hele vent, lie veling, je bent men eigen held, je zult 't wel redden, ik voel me weer vei lig". Maar Ellen zei alleen maar: „Nou goed dan, Loney. Ze is 't dus. Maar hoe kan ons dat helpen?" Natuurlijk had ze gelijk. Malone stond weer op en begon te ijsberen. „Dat is de moeilijkheid. Het is onze enige houvast. Er is verder niets. We moeten er dus op een of andere manier gebruik van maken. Maar hoe?" „Ja, dat is de vraag", zei Ellen. Haar stem klonk somber. Haar hoofd zonk weer terug tegen het voeteneinde van het bed. Malone liet zich niet uit het veld slaan. Het was tenminste iets. Er was een lichtpuntje waar eerst alles pik donker was geweest, zoals binnenin de oude put ver achter hun huis, welke zeker vijftig jaar niet gebruikt was en vol groenig drab zat, zoals ook Furia er van binnen moest uitzien. (Wordt vervolgd) 23 „Maar hoe lang zal dat duren?" Malone zweeg. „Kun je geen touw maken van de lakens en uit het raam klimmen ter wijl zij het huis overhoop halen?" Zij dacht weer aan een film. „Je zou commissaris Secco kunnen opbellen bij de Gunningshams of de Rochelles „Hoe lang denk je dat jij en Bibby nog te leven zouden hebben als ze er achter kwamen dat ik verdwenen was? Je moet 't onder ogen zien, El len. Wij zijn op onszelf aangewezen". Ellen zweeg. Ik sta hierin alleen. Beneden brak een glas en ze hoor den Hinch lachen. Hij moet de fles Schotse Whiskey gevonden hebben, die Don James mij gegeven heeft toen ik ten slotte de jongen te pakken kreeg, die een tijd lang vuilnisbakken door zijn ramen had gegooid. Hij pro beerde niet aan een dronken Hinch te denken en hield Ellen nog wat stevi ger vast. Na een tijdje zei Malone: „We heb ben de beste kansen als we dat geld terug kunnen krijgen of er tenminste achter komen wie het heeft meege nomen. Ik zou dan misschien met Fu ria tot overeenstemming kunnen ko men; het geld voor hem en wij vrij". „Jij dacht toch dat Furia het heeft gestolen?" „Ja, dat meende ik eerst ook. Nu ben ik daar niet mee zo zeker van. Een ellendeling als hij zou kunnen doen alsof, geloof ik, maar ik zou 't doorzien, meestal kan ik wel zeggen, wanneer zij liegen. Ik vond hem nogal overtuigend". „Maar als 't Furia niet was, wie kan 't dan zijn geweest? Misschien was het ten slotte tóch Hinch. Hij stond misschien gebukt „Kun je je niets anders herinneren van die man die je neersloeg?" Ze liet haar hoofd steunen tegen de gewatteerde lappendeken. „Ik heb alles verteld wat ik heb gezien". „Soms kun je je bepaalde dingen weer herinneren. We moeten het pro beren, baby. Ellen?" „Ja?" „Ik weet dat je bek-af bent, maar val nu niet in slaap. Denk eens goed na. Zijn pak. Wat voor kleur had het?" „Wat 't een pak? Of was 't soms 'n sportcombinatie? Pasten broek en jas je bij elkaar?" „Ik weet 't niet. Het is me niet op gevallen. „Of was 't misschien een leren jas je?" Zij schudde opnieuw van nee. „Droeg hij misschien een jas?" „Ik heb 't écht niet gezien, Loney". „Een hoed?" „Nee", zei Ellen dit keer. „Geen hoed, dat zou ik me herinnerd heb ben. De kous was over het hele hoofd getrokken". „Je kunt toch iets van een gezicht zien door zo'n dunne kous. Herinner je je iets van z'n gezicht?" „Alleen maar een platgedrukte neus". „Platgedrukt? Zoals dat van Hinch?" „Een kous zou elke neus plat drukken „Ellen, je valt weer in slaap". Hij schudde haar heen en weer, ze open de haar ogen. „Je moet 't me maar niet kwalijk nemen". „Haar? Oren? Das? Handen? Voe ten?" Zij bleef haar hoofd schudden. Maar toen gingen haar ogen wijd open en zette ze zich af tegen hét bed. „Zijn 32. „Ik denk niet, dat U verder nog last zult hebben van die meneer Sluw," zei Panda. „Hij is vast erg ge schrokken; maar voor de zekerheid zal ik U hier blij ven bewaken." Dat was een hele opluchting voor Ho- ratius Heul. Hij kroop weer onder de wol en glim lachte listig. „Het was heel handig van me, om naar deze Panda toé te gaan," prevelde hij binnensmonds. „Hij is flink genoeg, om Sijmen weg te houden. En zolang hij niet weet dat ik een geroofde buit in zijn tuin begraven heb. zal hij mij geen kwaad, doen." Maar er was iemand anders, die vermoedde dat de heer Heul niet zo eerlijk was. Dat was Jollipop, die naar het politiebureau was gegaan voor inlichtingen. ,Dus volgens U lijkt Uw bezoeker sprekend op deze schurk," zei de inspekteur. „Dit is Knars de Kraker een berucht inbreker. Maar hij is het land uit. We hebben z'n sporen gevolgd. Nee meneer U moet U vergissen." JE KENT ARMAN AL. NIETWAAR? MAAR-MAAR-1W NitT Ai/TUD - IK heb Heet, ERGENS ANDERS PNN! JE KRU6T DAARDOOR AI/TIJD PUN IN JE BUIK! K16INE SCHROKOP! DAT KOMT ER NOU VAN! HOE DIK VfP\ nI a Geef wat Uw hart u ingeeft en kies de SINT-pakjes daar waar, in allerlei prijzen, kado- variaties zijn Gen. Cronjéstraat 54 Tel. 26 31 80 Grote Houtstraat 79 Tel. 31 44 43 HAARLEM I Het KNMI deelt mee. In een krachtige west circulatie op de oceaan trekken storingen mee naar het oosten, die zich ontwikkelen tot kleme storm depressies. Een van deze depressies lag I vanmorgen boven de Noordzee. Het by behoren de omvangrijke regengebied trok in de afgelo- pen nacht over ons land. Het onbestendige weer met regen en wind houdt ook het komende et maal aan. Een regenzone van een nieuwe de pressie zal in de avond en nacht over ons land trekken. De wind wakkert opnieuw aan, aan vankelijk uit het zuiden en in de loop van de dag ruimend naar westelijke richtingen, waar door de aanvoer van tamelijk zachte lucht voort- duurt, WEERSVOORUITZICHTEN VOOR VRIJDAG: Enkele perioden met regen en temperaturen I iets boven normaal. Aantal uren zon: 0 tot 3; Minimum temperatuur: 0 tot 4 graden boven normaal; Maximum temperatuur: van ongeveer normaal tot 3 graden boven normaal; j Kans op een droge perioden van minstens 12 uur: 50 percent; Kans op een geheel droog etmaal: 20 percent. WKERRAPPORTEN Maximum- «n minimum- c tl*' temperaturen binnen- en buitenland Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Z.-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Belgrado Berlijn Bordeaux Brusel Frankfort Geneve Grenoble Helsinki Innsbruck Kopenhagen I Lissabon Locarno Londen Luxemburg I Madrid Malaga Mallorca Munchen Nice l Oslo Parijs Rome Stockholm Wenen Zurich regenbui zw. bew. regen zw. bew. zw. bew. geh. bew. zw. bew. regen zw. bew. regenbui régen onbew. onbew. geh. bew. regen zw. bew. zw. bew. regen geh. bew. zw. bew. regen zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. geh. bew. geh. bew. onbew. onbew. zw. bew. geh. bew. geh. bew. zw. bew. zw. bew. geh. bew. geh. bew. zw. bew. zzw zw zzw zzw zw zzw zw zzw zw zw n n n z zzo wzw zw zzw wnw no ozo w zo zw nno wzw zw zzw nw wzw z nnw ozo wzw zo nnw zo o £3 9 9 7 6 7 10 10 6 9 6 7 17 9 9 6 18 7 4 7 8 3 1 6 17 8 9 5 14 21 20 3 16 4 13 16 1 6 5 5 3 5 5 6 5 7 5 4 11 20 3 2 12 7 4 6 3 2 -0 2 15 -1 8 5 10 14 12 3 9 2 10 11 0 -0 5 12 7 7 6 7 5 6 3 0 0 0 0.1 0,5 5 8 8 0.2 2 2 0 16 0 9 10 0 0 0 5 0.1 0.1 0.8 1 3 0 4 1908. Bram greep een toeter en sprak de menigte, die bij het bordje ,,gratis schietenwas samengestroomdluidkeels toe. Beste mensen, van dit ogenblik af mag niemand meer naar de kermis. Het werd te druk, en we kunnen niet iedereen maar toelaten. Alleen degenen, die in de schiettent de roos weten te raken, kunnen een toegangsbewijs voor de kermis krij gen. Een meneer probeerde met een onschul dig gezicht door te lopen, maar Bram riep hem terug. „Nee, nee, u mag er niet langsu moet net als ieder ander op uw beurt wachten. Wie nu gaat schieten en de roos raakt mag doorlopen naar de kermis- Opstellen in rijen van drie, niet dringen, iedereen komt aan de beurt". Snel grepen de voorsten van de menig te een geweer en ze schoten haastig. „In de roos", riep Bram. „U mag door lopen! De volgende, alstublieft". Stomverbaasd zagen de kermisreizigers dat de mensen zich verdrongen om toch maar snel jte mogen schieten en een toe gangsbewijs tot de kermis te verdienen, waar ze eerst helemaal niet naartoe had den gewild DONDERDAG 19 NOVEMBER Zon op 8.06 uur; onder 16.49 uur Maan op 22.27 uur; onder 13.27 uur MAANSTANDEN Laatste kwartier 21 november 0.13 uur Nieuwe maan 28 november 22.14 uur HOOG EN LAAG WATER IN IJMUIDEN WOENSDAG 18 NOVEMBER Hoog water 6.44 uur en 19.03 uur Laag water 2.21 uur en 14.40 uur DONDERDAG 19 NOVEMBER Hoog water 7.29 uur en 19.48 uur Laag water 3.03 uur en 15.25 uur SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein). Vandaag en morgen 20.15 u.: Toneelgroep Centrum met: „Kees de jongen". MUZIEK Concertgebouw, (L. Begijnestraat), donderdag 20.15 u.: Concert door Symlonie-orkest „Haar lem" o.l.v. André Kaart, m.m.v. Bouw Lemkes en Jeanne Vis, viool. Coornhert Lyceum (Heemstede), donderdag 20.15 u.: Heemsteedse Kunstkring: Concert door Rudolph Jansen, piano en Jaap Prinsen, hoorn. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houstraat 111), 14, 19 en 21.30 u.: „Sabata". 14 J. Donderdag 14, 19 en 21.30 u.„In de greep van de angst", 18 j. Frans Hals (Frans Halsplein), 19 en 21.15 u.: „De duivelse acht", 14 j. Donderdag 19 en 21.15 u.: „Helden sterven jong", 14 j. Luxor, (Gr. Houtstraat 139), 14, 19 en 21.15 u.. „M.a.s.h", 18 j. Rembrandt, (Gr. Markt), 14, 19 en 21.15 u.. „De gebochelde van Parijs 14 j. Donderdag 14, 19 en 21.15 u.: „De brug bij Remagen", 14 j. Roxy, (KI. Houtstraat 79), 14.30, 19 en 21.15 u.: „Het andere gezicht van de zonde", 18 j. Don derdag 14.30. 19 en 21.15 u.: „Vrouwenplaneet", 18 j Studio, (Gr. Markt! 14.15, 19 en 21.15 u.: „Mo nique", 18 j. Donderdag 14.15, 19 en 21.15 u.: „Butch Cassidy and the Sundance Kid", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum, (Groot Heiligland 63). Per manente tentoonstelling van werken uit de 17e eeuw waaronder Hals' meesterwerken. In het prentenkabinet is een selectie te zien uit de verzameling van Hans en Alice de Jong; be langrijke Cobra-vertegenwoordigers, schilderijen en tekeningen van Dubuffet, Wagemaker, Georges Mathieu, Lam en Devie en beeldhouw werk van Germaine. Dagelijks van 10 tot 17 uur Zondags van 13 tot 17 uur. Bisschoppelijk Museum, (Jansstraat 79). Per manente tentoonstelling van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeldhouw werken, handschriften en kunstnijverheid. Da gelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 uur en van 14 tot 17 uur. Zondags van 14 tot 17 uur. Teylermuseum, (Spaarne 16). Permanente ten toonstelling van schilderijen, fossielen, minera len en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen (behalve maandags) van 10 tot 16 uur. De eerste zondag van de maand van 13 tot 16 uur Cruquiusmuseum, (Cruquiusweg Haarlemmer meer). Historische stoommachines en grote ma quette van Nederland. Geopend dagelijks, be halve zondag, 9-16 uur. Zaterdag 9-12 uur. Vis- en vleeshal, (Gr. Markt). In het kader van de kinderboekenweek een expositie van kinderwerkstukken: „Kind en Natuur". Van 31 oktober t.m. 22 november. Geopend dagelijks van 10 tot Ï7 uur en zondags van 13 tot 17 uur. Galerie Aktie '68, (Staten Bolwerk 3). Expositie van schilderijen van Juliusz Narzynski. Geopend maandag t.m. vrijdag 11-19 uur. Zaterdag 12-18 uur. Zondag 14-18 uur. Tot en met 25 november. Museum Kunstcentrum De Ark, (Nieuw Hei ligland 1 rd). Permanent expositie van voor namelijk Haarlemse kunstenaars. Bezichtiging van de gebrandschilderde ramen uit 1602. Dage lijks, behalve dinsdag, van 10 tot 20 uur. Van 20 tot 23 uur: Klassiek grammofoonplatenprogram- ma. Potterle „Het Schoutje", (Schoutjessteeg). Ex positie van potterie en handweef van dinsdag tot en met zaterdag geopend van 10 tot 17 uur. Frans Heerkens Thtjssen, (Houtplein 13). Ex positie van Amsterdamse stadsgsezichten v. 1700 tot heden. Geopend dagelijks (behalve zondag) 10-13 en 14-18 uur. Tot en met 5 december. Sociëteit Deining, (Ripperdastraat). Foto-expo- sitle van W. de Jonge. Geopend ma. t.m. za. (be halve woensdag) 10-14 u. Zondag 14-17 uur. Tot en met 30 november. Galerie Zijlstraat, (Zijlstraat 31). Expositie mi niaturen van Go van der Werf; kleinplastieken van Han Radecker en schilderijen van Cees van IJsseldijk. Geopend maandag t.m. zaterdag 12- 17 u. Zondag 14.30-17 u. bovendien vrijdag 20- 21.30 uur. Tot en met 13 december. Gemeentehuis Bloemendaal, (Bloemendaalse- weg 158). Expositie van wandkleden van Emée 't Hooft en beeldhouwwerken van Gerda Rueter. Dagelijks, behalve zondag, van 14 tot 17 uur. Tot en met 19 november. Galerie Blokker, (Bronsteeweg 4a, Heemstede). Permanente expositie handgeweven wandkleden van Bodil Blokker-Veggerby, handgeknoopte rya-modellen uit Skandinavië, keramiek en grafiek. Geopend dinsdag t.m. zaterdag 9-17.45 u. Het Oude Slot, (Ir. Lelylaan, Heemstede). Toonzaal weverij de Ploeg; expositie van pop pen van Corrie Wentink-Bakker en reliëfs en tekeningen van Piet Franzen. Geopend maandag t.m. vrijdag 9-12.30 en 13.30-17.30 uur. Tot «n met 4 december. Galerie Eylders, (Haltestraat 77, Zandvoort). Expositie van beeldhouwwerken van Karei Gomes. Geopend van dinsdag t.m. zondag 13-17 uur. Tot en met 18 december. VOLKSUNIVERSITEIT Aula A. H. Gerhardschool, (Raaks). Donder dag 20 u.: Film: „Bullit". DIVERSEN Waagtaveerne, (hoek Damstraat-Spaarne). Da gelijks, behalve maandag, open podium: ge opend van 10-18 en 20.24 uur. Vrijdag en zater dag tot 01 uur. Electric Centre, (Bakenessergracht). Dagelijks, behalve maandag, geopend van 12-18 en 20-24 uur; vrijdag van 20-02 uur; zaterdag 20-03 uur. Bowling, (hoek Orionweg-Delftlaan). Dagelijks 12-02 uur; zondag 10-02 uur bowling. Stadhuis, (Gr. Markt). Vandaag 20 u.: Raads vergadering (begroting; 20 u.Onderwijs en Sport- en Jeugdzaken). Donderdag 14 en 20 u. Raadsvergadering (begroting: 14 u.: Economi sche aangelegenheden en Openbare werken. 20 u.: Openbare werken). Raadhuis Bloemendaal. Donderdag 19.30 u. Raadsvergadering. Dolfirama, (Zandvoort naast Bouwes Palace). Dolfijnenshow woensdag 14 en 16 uur, zaterdag en zondag 12, 14 en 16 uur. Mobilarium museum met old-timers miniatuur trein- en racebanen, zaterdag en zondag van 12 tot 18 uur. Bowling dagelijks van 14-01 uur. Hotel Bouwes, (Zandvoort). Zaterdag en zon dag, tevens zondag matinee: Cor Halle kwartet. Caramella, (Zandvoort). Degelijks dansen: „Etoiles". TENTOONSTELLINGEN Klokgeveltje, (Hoofdstraat 140, Hillegom). Ex positie van olieverfschilderijen van J. W. Victor Hollanders. Geopend van maandag tot en met zaterdag van 14-17 uur, zondag 14-16 uur. Tot en met 13 december. DIVERSEN Treslong, (Hillegom). Dagelijks, behalve maan dag, diner-dansant. Donderdag: opname Piste. BIOSCOPEN City Theaterj, woensdag 20 u.: „Mosquito Squadron"; donderdag 20 u.: „Fanny Hill". CONCERTEN Stadsschouwburg, donderdag en vrijdag 20 u. jubileumconcert door de IJmuider Harmonie. TENTOONSTELLINGEN Beeckestijn. Dagelijks van 14 tot 17 uur open voor bezichtiging Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum. Dagelijks (behalve zondags) 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16 uur. Stadhuis, (Plein 1945, IJmuiden). Is alle werk dagen van 10 tot 12 uur te bezichtigen. Bedrijfsmuseum Hoogovens, (Bessemerstraat, Velsen-Noord). Is dinsdag open van 12 tot 13.30 uur en donderdags van 12 tot 13.30 en van 20 tot 22 uur. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.15 u.: „Door hartstocht verblind". r Luxor Theater (Breestraat). 19 en 21.15 u.: „Satyricon". TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie graficus Frank Lodeizen; geopend tot en met 28 november op dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Velserweg).Geopend op dinsdag en donderdag van 14 tot 16.30 en van 19.30 tot 21.30 uur, vrij dag van 14 tot 16.30 uur. Voor groepen op aan vraag bij P. Prins. Lijsterbeslaan 23. Beverwijk. Tel. 02510 - 25120. CORK, (Reuter) De Spaanse treiler „Mero" uit Vigo is in een storm ter hoog te van het eiland Valentia bij Zuid-Ier - land in brand geraakt. Het vuur greep zo snel om zich heen, dat de veertien opvarenden in drie rub berboten van boord gingen. Allen wer den drie uur later ongedeerd door de eveneens Spaanse vissersboot „Maribel' opgepikt.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 11