Contacten verbeteren met Velsen en Beverwijk Gemeenschapsraad met nieuwe stafkrachten op nieuwe koers Ballen in de bomen Problemen rond visserij Dame kantelde met auto Dorpshuis Wijk aan Zee groeit naar zijn definitieve vorm U Derde hearing maandag Monster-fusie van de baan I Duitse „Cornelia" op Noordzee gezonken IN DE VISHAL Havenberichten Na sloop- en garnalenzorgen bedreiging door Spaanse mosselen Hogere normen voor bijstand blijven geschorst STREVEN NAAR BREDER WERKTERREIN Jeugd speelde met lucifers Schiphol krijgt pantserauto's Oud-wethouder voorzitter stichtingsbestuur Geen 1200, dan geen verbalen Faillissementen UIT DE ZAKENWERELD WOENSDAG 18 NOVEMBER 1970 IJMUIDER COURANT BURGERLIJKE STAND VELSEN Mosselen daarna een brandje gestookt bij het ach- overweegt üCtlC terwiel van een daar geplaatste, afgesloten 1 fiets. Met een emmer water werd de brand geblust, doch banden en achter wiel waren toen reeds vernield. rrmrn NIEUWS Rigoureuze verbouwing bij Nederland A ccountantsbedrijven (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Vanmorgen is op de Noordzee, dertien mijl ten westen van het lichtschip Goeree de Duitse „Corne lia" gezonken. Het Urker vissersvaartuig Alida Maria UK 56 heeft de gehele be manning gered en brengt baar naar Hoek van Holland. Omstreeks zes uur vanochtend maakte de Cornelia zware slagzij en haar ge zagvoerder verzocht via S'cheveningen Radio dringend om assistentie door een sleepboot en een reddingboot. Kort daarop zijn sleepboten, redding boten, een vliegtuig en een helikopter naar de opgegeven positie gegaan. Inmiddels deelde kapitein van de Cor nelia «mede, dat de situatie precair was en dat de gehele bemanning het schip zou verlaten in rubber reddingsvlotten. De Alida Maria UK 56, die. vissende, het dichtst bij het schip in nood was, had de noodseinen opgevangen en spoedde zich naar de Duitser. De Urker slaagde er in alleen die zich op de reddingvlotten bevonden aan boord te nemen Even later zonk de Cornelia. Omstreeks negen uur vanmorgen kon het noodverkeer over Scheveningen Ra dio worden opgeheven. BEVALLEN: C. M. van Aken-Basjes, z., Dennekoplaan 129, IJmuiden; C. W. Hage doorn-Hogenhout, z., Waalstraat 85, IJmui den; A. M. G. Kraaijenoord-Broekema, z., Woonwagenkamp, Velsen-zuid; J. L. Groen-Verdikt, z., Schiplaan 8, IJmuiden. OVERLEDEN: J. M. de Haas, 55 jr., echtgenote van J. W. Crefeld, Zeeweg 278 IJmuiden; G. G. Hooijer, 74 jr., weduwe van H. van Roest, van Poptaplantsoen 13, IJmuiden; G. J. F. M. Kruidbos. 69 jr., Ka naalstraat 21 zw. IJmuiden. Nu de blaadjes van de bomen zijn verdwenengaat men er in IJmuiden ballen in hangen. Op het Marktplein werd gisteren op deze wijze de feest verlichting aangebracht voor de ko mende feestdagen. Een beetje fleur en kleur kan IJmuiden wel gebruiken. (Van onze medewerkers) IJMUIDEN. In IJmuiden werden dinsdag de volgende besommingen ge maakt KW 11 15.700,—, 212 7.900, 214 2.660, SCH 46 22.200, 246 41.900, 250 47.600, HD 21 5.020, TX 2 13.900, 5 3.380. 8 3.620, 10 4.160, 18 3.120, 19 17.200, 94 12.700, IJM 23 1.100, UK 18 en UK 148 2.880, VD 6 en VD 115 2.800, 9 en 19 4.120, 15 en 89 3.570, 44 en 75 2.040, 73 en 128 4.480. Woensdagmorgen werden in IJmuiden door 18 vaartuigen aangevoerd: 4055 kisten en 250 kleine kisten vis, 1550 stijve kabel jauwen en 500 kilogram tong. Bij de aan voer waren: 825 kisten en 250 kleine kisten schelvis, 440 kisten wijting, 1630 kisten gul en kabeljauw, 950 kisten koolvis, 100 kisten haai, 20 kisten schol, 20 kisten schar en 80 kisten varia. Prijzen, per kilogram, in guldens: tarbot 8.21-8.20, grote tong 7.45-7.38, grootmiddel tong 8.31-8.03, kleinmiddel tong 9.90-9.88, tong I 10.45-10.22, tong II-9.40-8.52. Per 125 kilogram: grote en middel kabel jauw 180-160, middel koolvis 88-67, grote leng 112. Per tien stuks: grote kabeljauw 122-100, middel kabeljauw 102-60. Per 50 kilogram: grote schelvis 82, groot middel schelvis 84, kleinmiddel schelvis 56 schelvis I 70-22, gul I 65-52, gul II 61-50, gul III 38-33, grote schol 65-60, schol 70-61, schol II 75-68, schol III 74-62, schar 72-54, wijting 52-25, haai 35-30, tarbot 252-188, griet 117, makreel 66, zwarte kool vis I 35-27, zwarte koolvis II 24-21, witte koolvis I 40, lang I 40, schartong 75, bot 30-28, lever 35-27. Woensdagmorgen werden in Schevenin gen aangevoerd: 100 kisten wijting, 1000 kisten gul en 150 kisten diversen. In Urk werd van 9 tot en met 13 novem ber 59.406 kg noordzeevis ter waarde van 141.469,13 aangevoerd. Maandag werden in Urk, door 55 vaar tuigen, aangevoerd (in kilogrammen) en geveild (in guldens): 20.102 tong, 7.62-10.05; 3104 tarbot, 3.64-8.50; 268 griet, 1.98-2.78; 60.000 schol, 0.95-1.40; 10.000 kabeljauw, 0.60-1.60; 2500 wijting, 0.81-1.05; 1000 schar, 0.65-0.80: 700 schelvis, 1.35-1.50. Dinsdag aangekomen in IJmuiden: Zaanstroom Felixtowe; Amstelstroom, Hull; Zanzibar, Dor drecht; Crinan, Workington; Edelgard. Lovhol- men; Ionian Pioneer, Montreal; Bodenstem, Bremen: Sheaf Tyne, Port Elisabeth; Norfolk Shore, Cont. Plat, IJmuiden; Rijnstroom, Shore- ham; Martha Friesecke, Londen, IJmuiden; Carlton, Söderhamn; Achilles, Domsjo; Nord- stem, Tolkes, Carmen, Antwerpen: Bianca, Lu- lea, IJmuiden; Marola, Immingham; Aaltje Londen; Le Trieux, Temeuzen; Nederland Noordzee; Tor Anglia, Gothenburg; Curacao, Hull; Ardeas. Hamburg; Mos Shovgenov, Tuap' se: Achilles, Rotterdam. Dinsdag vertrokken van IJmuiden: Haithabu Flixborough; Argo, Rotterdam; Stonepool, Mon treal; Birkenstein, Hamburg; Wolanda, Londen* Stevensland, Oxelesund; Marcantic, Bergen Faience, Rotterdam, IJmuiden; Memel, Londen Stortebeker, Londen, Beverwijk; Hunzeborg, Sinnishamm, IJmuiden; Noblesse, Kirkildy; Key- nis, Southampton: Heinrich Nagel, Rotterdam; Wim II. Fowev; Ferocia, Plymouth; Handsome Leith; Nerlandia, Kopenhagen; Aurora, Boston Nederland, Hull; Lubox, Gent; Amstelstroom, Hull: Tra via ta, Antwerpen; Vikla, Hamburg; Nova Zembla, Poole, IJmuiden; Anja, Kirkaldy IJmuiden; Scheldeborg, Delfzijl; Wedlooper, Delfzijl; Annika, Hamina, IJmuiden; Styrso, Rotterdam; Oscar Siniguglia, Antwerpen; Si- noutskerk, Hamburg; Altay, Ventspils; Pericles, Barbados; Audacia, Hull; Norfolk Shore, Cont Plat, IJmuiden; Granitz, Wisma, Zaanstroom Felixtowe; Anthony 2, Key West; Osterclipper, Rotterdam; Jean E. Londen; Diana, Wismar Crinan, Port Albert. Woensdag aangekomen in IJmuiden: Nova, Rotterdam; Nijkerk, Antwerpen; Embla. Gaevle Labotas. Rotterdam; Emsstein, Antwerpen Woensdag vertrokken van IJmuiden: Nora Trollhattan, IJmuiden; Rijnstroom Skoreham Martha Friesecke, Londen. IJmuiden; Nuem berg, Bremen; Carlton, Bremen. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het •chip van of naar Amsterdam gegaan.) (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Het ministerie vi Landbouw en Visserij en het visserijbe drijfsleven werken momenteel samen aan een saneringsplan voor de gehele kotter vloot. Vorig jaar is voor 21 schepen (weekloggers) ten bedrage van een half miljoen gulden de sloopregeling toege past. Minister Lardinois heeft dezer dagen, tijdens de behandeling in de Tweede Ka mer van de (inmiddels vastgestelde) vis serijbegroting 1971. een zogenoemde gar nalen-nota aangekondigd, die op korte termijn kan worden verwacht. Deze nota moet de regering een inzicht verschaf fen in de moeilijkheden, die zich met na me in het noorden van Nederland bij de garnalenvisserij voordoen. Over de visserij op het IJsselmeer zei ir. Lardinois, dat het helemaal niet in zijn bedoeling ligt om een splitsing van het visrecht voor beroepsvissers ener zijds en sportvissers anderzijds tot stand te brengen. Dit ter vermijding van een misverstand dat wellicht zou kunnen voortvloeien uit eerder gedane publikaties Een interdepartementale werkgroep heeft het zogenoemde persleidingsproject Yerseke in studie genomen. Een rapport daarover is nog niet gereed, maar de mi nister heeft nu reeds de indruk dat het project economisch niet aantrekkelijk zal zijn. voor de mosselkwekers in de EEG aan de horizon te verrijzen, nu tussen Spanje en de Europese Economische Gemeen schap een overeenkomst is gesloten. De masselproduktie in de baaien van Spanjes noordwestkust neemt snel toe door een nieuwe kweekmethode die met groot succes wordt toegepast. De metho de komt er op neer, dat de mosselen worden gekweekt aan onder vlotten be vestigde touwen. Voor de Nederlandse mosselkwekers die door de voortgaande Deltawerken voortdurend hun areaal zien inkrimpen, kunnen de Spaanse mosselen straks een ernstige concurrentie gaan betekenen. Proeven met het op semi-praktijkschaal verwateren van mosselen op Texel, aan t Horntje, zijn op gang gekomen. De minister is niet bereid naast de Del ta-schadewet een aparte saneringsrege ling voor de mosselbedrijven in het le ven te roepen. Het zou „teveel van het goede" zijn als er een saneringsregeling komt bovenop een uitkering ingevolge de genoemde wet. Maar de minister zei wei de mogelijkheden te willen nagaan van sanering van mosselvisserijbedrijven in de Waddenzee en het beschikbaar stellen van de daardoor vrijkomende percelen aan mosselvissers die in het Delta-ge bied met name Zeeland moeten wij ken. Tot zover de minister. Intussen lijkt een nieuwe bedreiging DEN HAAG. Staatssecretaris rnr. Van der Poel (C.R.M.) handhaaft zijn schorsing van de bijstandsnormen van de gemeente Velsen, Heemskerk en Be verwijk. Hij heeft dit gezegd in antwoord op vragen van de Tweede-Kamerleden Gortzak en dr. Van der Lek (beiden P.S.P.). De staatssecretaris loopt met zijn be sluit vooruit op het bij het parlement in gediende wetsontwerp waarbij de gemeen telijke bijstandsrichtlijnen worden gehar moniseerd. Door de schorsing worden de normen in de drie gemeenten met 11,31 per maand voor een echtpaar en met 9,20 per maand voor een ongehuwde verlaagd. Het vooruitlopen op de behandeling van een wetsontwerp is volgens de staatsse cretaris niet in strijd met de rechtsze kerheid. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Zoals wij onlangs hebben gemeld doet de heer J. J. Vis- scher, directeur van het Kennemer Vor- mingscenrtum in Velsen-Noord per 1 januari zijn intrede bij de Ge meenschapsraad Heemskerk. Door de eerdere benoeming van de heer J. Tim mer als consulent telt de raad dan twee stafkrachten na het vertrek van de heer P. Faay. De wisseling van de staf is voor het stichtingsbestuur reden geweest om iets sneller dan men van plan was een nieuwe koers te gaan volgen. De Gemeenschapsraad maakt evenals de gemeente een groei door, waarin het verleggen van de koers thans voor de deur staat. Waaruit dit precies bestaat zal misschien pas duidelijk geformuleerd worden op d e deelnemersvergadering deze maand. Globaal kan men zeggen dat het werkterrein verbreed wordt, dat de raad haar positie verstevigt en dat er meer gezocht wordt naar samenwerking met soortgelijke instituten, waarbij er met name naar gestreefd wordt de con tacten met de Velser Gemeenschap en de Beverwijkse Sociaal Culturele Raad te verbeteren. In januari, wanneer de heer Visscher in dienst getreden is (de precieze datum is 4 januari), zal er een inventaris op gemaakt worden van de zaken die moe ten worden aangepakt. Daarbij wordt ge dacht aan het gezamenlijk aanpakken en eventueel coördineren van diverse acties rond de milieuhygiëne. Men wil ook stre ven naar een zinvolle verdeling van de mankracht in de streek op het terrein van het opbouwwerk. Er wordt gedacht aan coördinatie van de diverse culturele evenementen in de IJmond en in het al gemeen wil men wat doen aan de beeld vorming van de Gemeenschapsraad in de meenschap. De diverse secties van de raad, die altijd veel zelf initiatieven heb ben genomen, zullen hun activiteiten meer delegeren aan verenigingen indien deze dit werk willen overnemen. Het is de bedoeling dat de secties meer gaan fungeren als contactorgaan. Men blijft begeleiden waar dat nodig is, maar (wat overdreven gezegd) werkt de Gemeen schapsraad om zichzelf overbodig te ma ken. In de praktijk komt dit er op neer, dat er steeds nieuwe terreinen worden gevonden waarop men actief kan zijn, zodat er voor een dergelijk instituut al tijd wel werk blijft. Een belangrijke zaak momenteel is bijvoorbeeld het onderken nen van problemen, die nooit zo duide lijk op de voorgrond treden. De Gemeen schapsraad zou dergelijke problemen be-i gelo(O). en heeft in de Gemeentelijke ter kunnen etaleren, eventueel na een Handelsschool de dagopleiding aan de So- deskundig onderzoek, om het vervolgens ciale Academie gevolgd. Hl] heeft onder voor de betrokken groep te „vertalen" meer een cursus Community Develop- zodat men het probleem leert zien. ment gevolgd, is adviseur geweest van De heer Visscher is tien jaar directeur het Bureau Toegepaste Psychologie te geweest van het Vormingscentrum voor Amsterdam en volgde drie jaar lang met werkende jongeren, een instituut dat met goed gevolg colleges pedagogiek en psy- twee krachten begon en er nu twaalf chologie aan de Vrije Universiteit. In de heeft. Dit had tot gevolg dat hij bijna jaren 1958-'60 heeft hij meegewerkt aan een volledige directeursfunctie had, waar- een onderzoekproject van het ministerie door hij ongetwijfeld het contact met de van Justitie in het arrondissement Zwol- jeugdproblemen zou verliezen. De le over preventieve kinderbescherming nieuwe directeur van de Gemeenschaps raad is echter een man die liever „in het veld" werkt, zoals men dat in het maat schappelijk opbouwwerk noemt. Deze lief de voor de praktijk blijkt bijvoorbeeld uit het feit dat hij ondanks zijn functie toch nog kans zag om eigen groepen te heb ben op het Vormingscentrum. Het is ooK af te leiden uit zijn bestuurslidmaatschap van de Gemeenschapsraad, dat hij als in woner van Heemskerk al twee jaar be kleed. Sedert enkele maanden is hij ad voor Pro Juventute. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN In de Westbuis van de Vel- CJ1B-C1C j sertunnel kantelde dinsdag een personen- viseur van het bestuur. De heer Visscher auto naar de pobtie aanneemt als gevolg is veertig jaar en vindt daarom dat jon- van de onervarenheid van de bestuurster, geren zijn plaats moeten innemen, ter- een 40-jange inwoonster van Alkmaar wijl hij zelf zich niet alleen „in het veld" De auto werd gehee vermeld, als gevolg gaat bewegen, maar ook op gelijkwaar- waarvan de rijstrook een kwartier lang dig niveau met de mensen waarmee en Volledig geblokkeerd werd. De bestuurster waarvoor gewerkt wordt. was hevig geschrokken, doch verder on- Het aantrekkelijke voor de heer Vis- gedeerd. De politie was zo vriendelijk scher in zijn nieuwe functie is dan ook, dame naar haar woonplaats over te bren- dat het opbouwwerk niet meer „sociaal gen. bewogen" moet worden gedaan zoals tien jaar geleden toen er een stukje chantas RSDOlltie OD aan te pas kwam, maar dat het wordt J f r gedaan met volledig gelijkwaardige men- sen. De heer Visscher is geboren in Hen- (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Twee personen zijn dins- (Van een onzer verslaggevers) SCHIPHOL. Uiterlijk in april krijgt de rijkspolitie op Schiphol de beschikking over vier gepantserde bestelwagens. Men is met de fabrikant nog in onderhande ling. De wagens, voorzien van kogelvrije dag de dupe geworden van met lucifers wanden en kogelvrij glas, moeten betere spelende kinderen. Allereerst de eigenaar I bescherming bieden aan politiemannen van een auto, welke geparkeerd was op die de vliegtuigen van de Israëlische de hoek van de Willemsbeekweg en de I maatschappij El Al bewaken Eventueel Tuindersstraat. Om zeven uur dinsdag-1 zouden ook passagiers en bemanning van avond bleek de auto plotseling in brand I de wagens gebruik kunnen maken om be te staan. Omwonenden en de brandweer I veiligd te zijn tegen eventuele aanslagen slaagden erin het vuur te doven, doch I Nog steeds wordt elk vliegtuig van de konden niet voorkomen, dat een deel van El Al door politie in busjes begeleid bij het interieur verwoest werd. Vermoede- I elke start of landing op Schiphol Op het lijk zijn door een portierraampje, dat niet I platform worden de machines van El Al afgesloten kon worden, brandende voor- I voortdurend door gewapende politieman- werpen naar binnen geduwd. I pen bewaakt. In een open portiek van een flat aan PpJIUp* Amsterdam het Stratingplantsoen in Velsen-Noord is OllUe /AmSlCrUHIII VAN DE IJMOND (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. Woninginrichting Ne derland heeft in het pand Marktplein 21 in de aanzienlijke ruimte, die tot nu toe voor complete slaapkamers werd ge bruikt, een zogenoemde home-shop inge richt, waar alles op het gebied van de stoffering op een uitermate moderne wij ze wordt gepresenteerd. Vloerbedekking, gordijnen, dekens, spreien, karpetten, vi trages, in een verbluffende verscheiden heid. Niets ligt op elkaar, op rollen of opgevouwen, maar alles hangt breeduit, zodat men een veel betere indruk krijgt hoe het effect thuis zal zijn. Zelfs de tapijten hangen in enorme draaibare klappers, evenals de dekens. De slaapkamermeubelen zijn nu onder gebracht in een geheel nieuw ingerichte afdeling in de grote zaak, eveneens aan het Marktplein, die helemaal opnieuw is ingedeeld en waar men een zeer groot aantal compleet ingerichte kamers in een grote verscheidenheid van stijlen kan be wonderen, met bijvoorbeeld een aparte afdeling voor tienerkamers en voor mo derne interieurs. Voor degenen die van eiken meubelen houden is de grote „zol der" een verrassing. Die zolder is name lijk helemaal in oud-Hollandse stijl in gericht met uitsluitend eiken meubelen, die nog altijd een specialiteit van „Ne derland" zijn. (Van een onzer verslaggevers) WIJK AAN ZEE Café De Zon is maandag 23 november de plaats waar de derde hearing wordt gehou den voor het Dorpshuis, dat op papier steeds meer zijn definitieve vorm be gint te krijgen. Vóór het einde van het jaar hoopt het stichtingsbestuur alle aanvragen de deur uit te hebben, waarna men een spoedig begin van de bouw in 1971 kan verwachten. De bijeenkomst van maandag, waarop iedereen welkom is om zijn bijdrage aan de discussie te leveren, begint om acht uur. Een aparte uitnodiging is gestuurd naar alle verenigingen en instellingen in Wijk aan Zee en enkele in Beverwijk. Ook de bezoekers van de twee vorige hearings, respectievelijk in Kennemer- duin en hotel Trio, zijn uitgenodigd. Al lerlei zaken rond het Dorpshuls kunnen ter sprake komen, maar het hoofdonder werp is het ontwerp van architect Sj. Brattinga, dat intussen al op diverse on derdelen is gewijzigd na de opmerkin gen van de vorige bijeenkomsten. Intussen is er een voorlopig stichtings bestuur gevormd, dat bestaat uit me vrouw H. Blokker-Schelvis en de heren A Bodewes, A. Both, W. Grijzenhout, C. van Soest en L. Stuifbergen. Oud-wethou der E. Gerritse is bereid gevonden om voorzitter te worden. Het secretariaat Een tekening van de voorzijde van het Dorpshuis in Wijk aan Zee. Het hoge gedeelte met het dak van lang werpige driehoeken is de grote zaal tevens gymnastiekruimte. Ervoor en ernaast aan de linkerzijde liggen (van voor naar achter): de ruimte voor foyer, bejaardensoos, jeugd- sociëteit, exposities, enzovoort, met buffet, erachter een vergaderruimte of wachtkamer ten behoeve van de kruisvereniging, dat zijn afdeling daar weer achter heeft met dokters kamer, ontvangruimte en twee boxen voor het uitkleden van baby's. Voor langs de gymzaal, van links naar rechts gaande, ongeveer waar de linker muur van de gymzaal te zien is, komt de hoofdingang met hal en garderobe. Rechts hiervan zijn de kleed- en wasruimten geprojecteerd en geheel rechts de toestellenberging met ervóór een hobbyruimte. Het linker en rechter gedeelte van het totale gebouw (respectievelijk de foyer en de hobbyruimte) zijn uit springend. wordt voorlopig behartigd door het bu reau van de Beverwijkse Sociaal Cultu rele Raad. Er heeft overleg plaatsgehad met Hoog ovens, het bedrijf dat het startkapitaal heeft geschonken, met het gemeentebe stuur en de Socuvo (Stichting Sociaal (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG. De bonden van politie personeel zijn boos dat de door de rege ring toegezegde gratificatie niel hoger ii I uitgevallen dan 500 Zij hadden voor de extra inspanningen van het „uitvoe rend" politiepersoneel in dit jaar een uit kering van 1200 verlangd. De drie bij de centrale van politie (CPO) aangesloten bonden (de Neder- Nederlandse Politie Bond, de Rk bond „St Michael" en de Bond van Christelij ke Politieambtenaren) zullen op korte termijn met hun leden praten over de i thans ontstane situatie. Op plaatselijk niveau met name in Amsterdam wordt gedacht aan acties, bijvoorbeeld een verbalenstop. In de commissie voor georganiseerd overleg in politie-ambtenarenzaken heeft de regering laten weten dat zij niet ver der wil gaan dan een gratificatie van vijfhonderd gulden. „Kennelijk heeft de regering geen en kele speling om verder te gaan", aldus een woordvoerder van de Nederlandse Politie Bond. „Aan de waarde van het overleg is ernstig afbreuk gedaan". (Van onze Amsterdamse redactie) AMSTERDAM Een reuze-fusie in de Nederlandse accountantswereld gaat niet door. De kantoren Klynveld, Kraayenhof en Co, en Frese, Hogeweg, Meyer en Hoerchner hebben hun fusiebesprekingen stopgszet. In een toelichting zegt Klynveld, Kraay- enhof en Co.: „De fusiebesprekingen zijn indertijd geopend omdat beide kantoren in verdergaande samenwerking op lange ter- I mijn, vooral in het buitenland, voordelen I zochten". „Nadat alle facetten waren onderzocht, is tenslotte gecocnludeerd dat de voor waarden voor een algehele samenwerknig niet in voldoende mate aanwezig waren". HAARLEM De rechtbank in Haarlem heeft op dinsdag 17 november in staat van faillissement verklaard: Albert Zijlstra, wonende in IJmuiden, gemeente Velsen, Herculesstraat 35. Rechter-commissaris mr. G. H. Zweers; curator mr. A. A. M. Lees berg, advocaat en procureur in Beverwijk. Pieter van Meesche, wonende in Spaam- dam, gemeente Haarlem, Pol 6. Rechter commissaris mr G. H. Zweers; curator mr. L. S. Römelingh. advocaat en procureur in Haarlem. Frederik Johan Nieswaag, wo nende in Haarlem, Zuid Brouwerstraat 16. Culturele Voorzieningen). Uit dit overleg I Rechter-commissaris mr. G. H. Zweers; is gebleken, dat het Dorpshuis het beste I curator mr. W C. A. Klaufus. advocaat en een afzonderlijke stichting kan krijgen procureur in Haarlem voor de voorbereiding en het beheer, een I Wegens het verbindend worden van de stichtingsbestuur dat zo dicht mogelijk bij I enige uitdelingslijst op 13 november, is het de inwoners staat. faillissement van L. G A Stenekes wo nende in Zandvoort. Kerkstraat 5. uitge- Vanaf woensdag 18 november zijn teke- I sproken op 7 oktober 1969. geëindigd op 13 ningen van het gebouw te bezichtigen op I november 1970, curator mr. L. S. Röme- het VW-kantoor op het Julianaplein. lingh in Haarlem.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5