Pedagogische Academie stabieler temidden van vernieuwt ngen Nieuwe academieraad met 5 studenten en 3 docenten I HAVO WEER GEKOPPELD AAN K.P.A. BEVERWIJK Nieuwe sloopregeling binnenvaart bij Kamer BONTMANTELS BONTMANTELS PRAGENTA PELTERIJEN IN DE IJMOND VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND WOONHUIS VROEGERE DIRECTEUR BIJ GEBOUWEN GETROKKEN Streven naar een leefbare schoolgemeenschap Steigerbouwer kreeg montagestuk op rechtervoet Klassen terug uit Driehuis IJmuiden Beverwijk Marktberichten Heemskerk „Na jaar gunstige invloed op de vrachtenmarkt LANGE MANTELS DONDERDAG 19 NOVEMBER 1970 (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Op de Katholieke Pedagogische Academie heerst een geweldige activiteit, niet alleen bestuurlijk maar ook ruimtelijk en na tuurlijk onderwijskundig. Er wordt druk verbouwd sedert het woonhuis van de voormalige directeur bij de schoolruimte getrokken is en sedert een deel van het gebouwencomplex in huur is afgestaan aan Hoogovens voor huisvesting van buitenlandse werknemers. Bestuurlijk zijn de zaken op de academie stabieler geworden sinds er een taakomschrijving is gevonden voor de academieraad. Woensdagmorgen is een nieuwgekozen academie- raad geïnstalleerd, waarin vijf studenten zitten en drie docenten. BEZIELING SFEER PRAGENTA DEMOCRATISERING VERBOUWING Kort IJmondnieuws mmmrn City OOK DE ZWEEDSE filmmakers, vooral bekend om de erotiek in hun rolprenten, blijken een dik belegde boterham te hebben gezien in de reeds eeuwenlang omstreden en dik wijls verboden roman „Fanny Hill", waarvan nog onlangs in de bioscoop theaters een Engelse bewerking kon worden bekeken. Zoals bekend is het allemaal begonnen om de onschul dige en zelfs nogal onnozele Fanny, die op zoek naar werk in de wufte hoofdstad in handen valt van een sluwe koppelaarster. Deze gehaaide tante brengt de jonge, mooie en groene Fanny prompt in contact met de traditionele rijke wellustigen, zo dat zij zich door een ware rijstebrij van sex moet begeven. Stadsschouwburg Luxor Kennemer theater Cinema Marquette V elsen-U muiden Beverwijk Heemskerk Velsen-Noord Wijk aan Zee STAATSSECRETARIS In de nieuwe academieraad zijn geko zen de studenten Gerard Broekhuijsen uit IJmuiden, Matthijs Kruijer uit Haar lem, Dorus Luijckx uit Castricum, Kees Mors uit Uitgeest en Ted Obdam en de docenten Louis Schalkx, Gerard Wit en Chris Zuiderwij k. Directeur T. J. M. Et- tema maakt geen deel uit van de raad, doch is wel belast met het secretariaat. Hij moet het zakelijk beleid uitvoeren. Het beleid van de academieraad wordt eens per maand getoetst tijdens een ple naire vergadering van de hele schoolge meenschap. Het schoolbestuur blijft op de achtergrond verantwoordelijk voor financiële en juridische zaken e n houdt de zittingen van de academieraad zijn openbaar. De academieraad wordt in zijn geheel gekozen door de volledige schoolgemeen schap (studenten, docenten en overig personeel); er is dus geen paritaire ver tegenwoordiging. De installatie werd een informele aan gelegenheid in aanwezigheid van alle studenten. De heer Ettema prees de ij vel en de bezieling van de oude raad. Het beleid was er op gericht de schoolge meenschap te maken tot een leefbaar geheel, waartoe diverse commissies aan het werk waren gezet. De oude raad heeft onder moeilijke omstandigheden de basis voor nieuwe werkvormen, die al leen in een democratisch klimaat kun nen gedijen, aldus de heer Ettema, die aandrong op het spoedig indienen van kandidaten uit de raad voor het school bestuur, dat daarom heeft gevraagd. De heer Ettema betoogde, dat de KPAB met haar bestuurstructuur verder gaat dan het voorstel van staatssecreta ris Grosheide, die voor een academie raad pas aan een paritaire vertegen woordiging toe is. Een voordeel daar van is. dat er geen partijen ontstaan bij de verkiezingen. Dat de directeur er geen deel van uit maakt vond hij een ander voordeel, omdat die een heel andere taak heeft in de nieuwe constellatie. Voor deze verkiezing waren 27 kandi daten, waarop 104 van de 130 leden van ADVERTENTIE U hoeft echt niet naar Amsterdam, Alkmaar, Haarlem, Rotterdam of Den Haag, want bij Breestraat i yt c Beverwijk vindt U een keurkollektie in alle prijsklassen. Maak het U zelf gemakkelijk. Uw speciaal-bontzaak is practisch naast de deur. Onze 40-jarige ervaring is UW GARANTIE Nerts delenmantel ƒ1175, Nerts Chevrette 775,— Hongaars Lam565,— Nerts hoeden 165,— BONTWERKERIJ (sinds 1929) Breestraat 145 - Beverwijk Tel. 0 2510-28075 de gemeenschap hebben gestemd. Op vallend was volgens Adrie Floris, lid van de oude raad, dat de hele academieraad de volledige steun heeft van 42 percent van de schoolgemeenschap, dat er geen derdejaars studenten zijn gekozen en ook geen meisjes. Hij had bij het begin van de bijeenkomst „allen" welkom ge heten, wat hij kenschetsend vond voor de sfeer die thans op de academie heerst; anderhalf jaar geleden zou hij begonnen zijn met „Geachte directeur, docenten en studenten". De installatie vond plaats toen hij de voorzittershamer, versierd met bloemen, overhandigde aan docent Schalkx, de nieuwe voorzitter van de raad. Matthijs Kruijer las tenslotte de „ge loofsbelijdenis" van de nieuwe acade mieraad voor, In het komende jaar wil men allereerst de democratisering be houden, voortzetten en verbeteren met. medewerking van de hele schoolgemeen schap. Er zal onder meer beter informa tie gegeven moeten worden en men wil een taakomschrijving voor de directeur opstellen. De academieraad wil aan dacht besteden aan de onderwijsvernieu wing onder meer door het trekken van een duidelijke lijn in het leerproces, op timale samenwerking, het strikt hanteren van de stagegroepen en het stimuleren van de reeds bestaande Coördinatie Commissie Onderwijsvernieuwing. Ook aan de leefbaarheid van de schoolge meenschap wil de raad alle aandacht geven, onder meer door een in te stellen technische commissie. Verder wil men een overzichtelijke ordening van alle schriftelijke stukken, onder andere door een informatiegids. Op het programma staan verder een intensievere samen werking met de praktijkscholen en een beter contact met het algemeen bestuur. De vorming van stagegroepen is de voornaamste wijziging in de onderwijs methode. Dit zijn groepen van zes stu denten die samen met de docenten de activiteiten rond het stage lopen rege len, maar die ook als werkeenheden (klassen/zou je kunnen zeggen) een ei gen leven leiden. Zoals hierboven aangestipt wordt er heel wat verbouwd in het academiege bouw, dat op de voorgevel nog wel steeds de naam „Bisschoppelijke Kweekschool" draagt, maar achter die gevel druk be zig is te veranderen in een echte acade mie. Reeds eerder hebben we gemeld dat de kapel de grote collegezaal wordt, waarin dan nog wel eventueel een eucha ristieviering kan plaatsvinden. De ge bouwen aan de Kees Delfsweg worden bestemd voor Hoogoven^, evenals een deel van het internaat. In het overblij vende deel komen een tekenlokaal en twee bibliotheekruimten. Het woonhuis van de voormalige directeur, dr. J. P. Gribbeling, aan de Romerkerkweg wordt zeer intensief ingeschakeld. Een g rote kamer, vroeger de vergaderruimte voor de bestuurders (de dekens), wordt een kleine collegezaal. De directeurskamer is nu op de bovenverdieping, naast de ad ministratieruimte, die vroeger buiten de school gelegen was. In de vroegere ka mer van de directeur zijn nu de concier ge gehuisvest en de huisdrukkerij. Voorts zijn er diverse kleinere en grotere ruim ten gekomen, onder meer om de havo afdeling beter onder te brengen. Tussen de academie en de ruimte voor de bui tenlandse werknemers zal Hoogovens een afdoende afscheiding maken. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Een negentienjarige steigerbouwer uit Beverwijk is met een ernstige verwonding, na een bedrijfson geval op het terrein van Hoogovens, op genomen in het Beverwijkse Rode Kruis Ziekenhuis. Tijdens het monteren van een steiger tje nabij de zuurregeneratie-apparatuur in koudbandwalserij 2 kreeg bij een mon tage-onderdeel op zijn rechtervoet. Het stuk viel van een andere steiger, die op dat moment werd verschoven. De gevol gen waren van dien aard, dat opname in het ziekenhuis noodzakelijk bleek. Woensdag moest ook nog een 30-jarige verlader uit Velsen-Noord naar dit zie kenhuis wonden overgebracht, omdat hij tijdens zijn werkzaamheden in de Wal- serij-West bij Hoogovens, bestaande uit het bevestigen van een plaat aan de trans portkraan, plotseling kwam te vallen. Hi] raakte daarbij met het hoofd de mag neet van deze kraan, waardoor dit werd gekneusd. Ook klaagde hij over andere pijnen. Bondsoefenmeester A. Trainer Piena- man van de Heemskerkse amateurvoetbal vereniging ADO '20 heeft met goed gevolg het laatste gedeelte van het examen Bonds oefenmeester A van de KNVB afgelegd. In de voormalige kapel van de Peda gogische Academie wordt hard ge- werkt om er een aula of grote gehoor zaal van te maken. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het bestuur van de Katholieke Pedagogische Academie heeft definitief besloten om de afdeling havo (vierde en vijfde klas) te handhaven. Per I augustus 1971 wordt deze „havo-kop" weer in zijn geheel ondergebracht in de gebouwen aan de Baanstraat. Een deel was sedert vorig jaar gevestigd in het Gymnasium Pulinum te Driehuis. De afdeling wordt gezien als de meest geschikte vooropleiding voor de pedagogi sche academie, maar de leerlingen van deze havo-kop kunnen ook verzekerd zijn van een goede vooropleiding voor een so ciale academie, een school voor hoger economisch en administratief onderwijs of zelfs voor het bedrijfsleven. Ongeveer driekwart van de academiestudenten werd tot nu toe „geleverd" door de havo. De havo is niet losgekoppeld van de academie, zoals aanvankelijk in het voor nemen lag, onder meer omdat bij de ha vo-examens gebleken is dat er een gun stige invloed uitgaat van de academie op de studieprestaties. De gecommitteerden vonden dat de leerlingen een zelfstandiger indruk gaven dan kandidaten van andere scholen. Een reden voor de handhaving is ook, dat de studiebegeleiding van de leer ling beter tot zijn recht kan komen door gebruik te maken van de kennis en er varing van de pedagogen die aan de aca demie verbonden zijn. Een doeltreffende studiebegeleiding brengt echter ook met zich mee, dat de plaatsingsmogelijkheid in de nieuw te vormen vierde klas havo be perkt is. Een praktische oorzaak voor het terug komen van de havo-klassen uit Driehuis is, dat er minder mogelijkheden voor het gymnasium daar blijken te bestaan voor het oprichten van een havo. Omdat men die mogelijkheden vorig jaar wel zag, heeft men de Beverwijkse havo-kop gast vrijheid verleend. Ondanks de koppeling van de havo aan de academie blijft het een op zichzelf staande afdeling, die organisatorisch niet met de academie is verbonden. De leer lingen kiezen zelf een havo-raad, het be leidsorgaan voor interne schoolzaken voor zover de wet het mogelijk maakt. Op ge zette tijden wordt een algemene leerlin genvergadering gehouden om de beslis singen van de havo-raad te bespreken, nieuwe voorstellen te doen, enzovoort. De heer T. J. M. Ettema is wel al gemeen directeur van de academie en de havo-kop, maar beperkt zich in de prak tijk tot de academie, terwijl de heer G. N. M. Merz, adjunct-directeur, hoofdzake lijk de belangen van de havo behartig:). films VOOR DEZE nieuwe bewerking hebben de Zweden Londen vervangen door Stock holm en heet de koppelaarster in plaats van mrs. Brown nu mevrouw Schön, maar overigens zijn de erotische avontu ren van Fanny onveranderd gebleven, compleet met het happy end, bestaande uit een indrukwekkende erfenis en een be minnelijke echtgenoot. Deze in fraaie kleuren verfilmde zedenroman wordt in City vertoond van vrijdag- tot en met woensdagavond. DE SPECIALE voorstelling van heden avond is gewijs aan „De motorduivels," een wild verhaal over het deel van de mo derne Amerikaanse jeugd, dat zich op mo torfietsen gedraagt als halve wilden en daarbij zwelgt in terreur en vernieling. Tenslotte draait in de matinee van zondag „De zwarte wreker," waarvan het scena rio betrekking heeft op de ontberingen en avonturen van goudzoekers in het Cali- fornië van 1840. IN VERBAND met de jubileumconcer ten van de IJmuider Harmonie moet in de Stadsschouwburg de bioscoopvoorstel ling van vrijdag vervallen, zodat voor de vertoningen van „Charro" alleen de za terdag- en zondagavond nog zijn overge bleven. De grootste attractie van deze nogal bescheiden western bestaat uit de aanwezigheid van Elvis Presley, die in het verleden al eerder het bewijs heeft willen leveren niet alleen e en zanger, maar ook een acteur met kwaliteiten te zijn. DITMAAL GING Elvis' ambitie zelfs zover, dat hij zich de rol heeft toegeëi gend van een eenzame en wraakzuchtige revolverheid, welke typering zijn aan dacht zozeer in beslag heeft genomen, dat hij minder gelegenheid vond zijn (fluwe len) vocale capaciteiten in het geding te brengen. Hetgeen Presley's fans waar schijnlijk toch niet van een bezoek aan „Charro!" zal laten weerhouden. Onder wijl wordt in de matinee van zondag „Wonderland" vertoond, zijnde de dolle belevenissen van Stan Laurel en Oliver Hardy in het rijk der sprookjes. VOORLICHTINGSFILMS zijn de laatst jaren „in," vooral in Duitsland en de Scandinavische landen. Van deze mode is ook „De sex en Eva" het resultaat, welke film begint en eindigt met een geboorte. Aldus komt in de eerste taferelen de klei ne Eva ter wereld, wier lotgevallen van kind tot volwassen vrouw verder het the ma van de film vormen. Elke nieuwe fa se van Eva's ontwikkeling, evenals elke ervaring van haar groei naar de volwas senheid wordt begeleid door een voor ie der begrijpelijk commentaar van een arts, waarbij deze niet aarzelt af en toe een ernstige waarschuwing te laten horen. De ze problematiek van vrouw zijn en sexua- liteit komt in het Luxor theater van zon dagmiddag tot en met woensdagaond aan de orde. HIER ZIJN dan van donderdag- tot en met zaterdagavond reeds de vertoningen van „Meer dood dan levend" aan voor afgegaan, een boiende western met Clint Walker in de hoofdrol. Deze acteur speelt aldus de figuur van de ex-pistoolvechter Cain, die na achttien jaar gevangenisstraf te hebben opgeknapt weer op de vrije wereld wordt losgelaten. Dit is voor hem inmiddels een ongewone omgeving gewor den, waarbij zijn grote aanpassingsmoei lijkheden resulteren in een spannende handeling en een verrassende climax. Voor de eerste matinee van zondag wordt het witte doek dan weer eens vrijgege ven voor „De dertien slavinnen van Fu Manchu," zodat hiermee de liefhebbers van de griezelfilm opnieuw op hun wen ken worden bediend. VOOR INFORMATIES over het nieuwe weekprogramma van dit theater zal men zich naar de vitrines aan de Zeestraat moeten begeven, omdat de directie heeft verzuimd ons de gegevens tijdig toe te zenden. BEVERWIJK. Noteringen groentevei ling van woensdag: andijvie 18-57; prei 16-37; bloemkool 65-172; uien 16-25; breek- peen 10-23; waspeen 13-32; witlof 110-160; groenen kool 20-32; gele kool 12-16; rode kool 7-16; boeren kool 8-20; seldery knol len 6-26; spinazie 25-65; sla 12-17; bospeen 24-76; tomaten 45-75; spruiten 40-152. Noteringen bloemenveiling: anjers 22-38; tros anjers 110-215; anthurium 95-225; chrysanten 90-160; jaar rond 120-160; per stuk 35-75; fresia 115-290; gerbera 42-65; iris 275-460; nerine 56-165; crispa 21; or chidee 65-275; roos 32—85; per tak 32; baby roos 17-36; tulpen 26-47. Planten: achmea 520-730; azalea 270-370; begonia 12-45; groot bloemige 135-275; cyclamen 120-1150; poinsettia 200-290; ficus 200-290; ficus 380; hedera 40-85; hibiscus 30-65; hertshoorn 220-300; kalanchoe 76; nephrolepus 320; pot chrysant 28-63; St. Paulia 45-120; vrie- sia 170-320; gemengde planten 28-75. DEZE WEEK is hier de grootste plaats van het programma ingeruimd voor „Meisjesinternaakt", welke film aldus van heden- tot en met dinsdagavond in dit theater zal gaan draaien. Het is een komedie van Duitse origine, welke zou kunnen worden omschreven als een pi kante versie op „De tante van Charley," omdat het hier de avonturen betreft van een als meisje verklede jongeman, die zijn geliefde aldus in een duur pensionaat voor jonge dochters achtervolgt. Vandaar dat de film door de importeur kan wor den aangekondigd als een „pikante sex- cocktail" en een „heerlijk erotische ko medie." VOOR HET geval het zondagmiddag slecht weer mocht zijn, kan deze geheel in dit theater wonden doorgebracht, want hier draaien dan achtereenvolgens „Se- bastiaan vindt een vader" en „Een schip vol hippe vogels." DONDERDAG 19 NOVEMBER NIVON, in het gebouw Velser- duinplein, 20 uur causerie over biologisch visserij-onderzoek door RIVO-bioloog J. F. de Veen. Stadhuis. Plein 1945, IJmuiden, 19.30 uur openbare gemeenteraadsvergadering. Openbare leeszaal en bibliotheek. Fi liaal Santpoort-Zuid in De Duinpan, Wil lem de Zwijgerlaan, 19-2115 uur. Manly Sport, boksles en -training in d« gymnastiekzaal van de Moerberg-Comité- school aan de Kerkstraat in IJmuiden- West, 19.30-21.30 uur. Sporthal Zeewijk, 19-22.30 u. Badmin ton ver. Velsen. VRIJDAG 20 NOVEMBER Het Witte Huis, Hoofdstraat 160, Sant poort, 20-23 u. vogeltentoonstelling ver. De Vogelvrienden. De Rijmonders, avondrit, start 19.31 u. bij Paviljoen de Zuidpier, IJmuiden. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Willemsbeekweg 96, 14.30 tot 17-30 en 19 tot 21 uur; filiaal Santpoort Noord, Spaarnberg, Wüstelaan 79, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Velsen- Noord, Wijkerstraatweg 177, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 uur. Velserbad, Briniostraat 18, IJmuiden: 6.30 tot 8 uur gemengd zwemmen; 8 tot 12.15 uur schoolzwemmen; 12.55 tot 13.15 uur gemengd zwemmen; 13.20 tot 16.15 u. schoolzwemmen; 16.15 tot 16.45 uur zwem lessen; 16.45 tot 18 uur gemengd zwem men; 18 tot 19.30 uur zwemver- IJ.R.B.I 19.30 tot 21 uur gemengd zwemmen; 21 tot 22.30 uur zwemver. IJ.R.B. De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmui den, bejaardensoos, jongerenclubs, tiener soos, judoles. Sporthal Zeekijk, 19.30 tot 23 u. Volley balcompetitie. DONDERDAG 19 NOVEMBER Beverwijkse Sportraad. Huize Schey- beeck, Velserweg, 20 tot 22 uur: spreekuur. De Slof, Raamveld, 20 uur open klaver- jassoos. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.15 tot 21.30 uur. VRIJDAG 20 NOVEMBER De Slof, Raamveld, 20 uur, open klaver- jassoos en jaarvergadering ontspannings vereniging Tropenvrienden- Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7 tot 16 uur. Verenigde openbare bibliotheek, Hendrik Burgerstraat 70 en Arendsweg 61: volwas senen 14 tot 17.30 uur en 19 tot 21 uur; Amstelstraat 44: volwassenen 15 tot 17.30 en 19 tot 21 uur; Parmentierstraat 2: jeugd 18.30 tot 20.30 uur. DONDERDAG 19 NOVEMBER De Vrijburcht, Vrijburglaan, 20 uur fo tokring Heemskerk. VRIJDAG 20 NOVEMBER De Zandkraai, Handelstraat, 13.30 uur, bejaardensoos. Verenigde openbare bibliotheek, Ruijs- daelstraat 7: jeugd 15.30 tot 17.30 uur. DONDERDAG 19 NOVEMBER Aqua Home. Kamp Rooswijk, Konings weg 19.30 tot 22 uur soos, visverkoop en bibliotheek aquariumsociëteit Tropica. VRIJDAG 20 NOVEMBER Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker straatweg- Geopend 14.30 tot 17.30 en 10 tot 21.30 uur. VRIJDAG 20 NOVEMBER Verenige openbare bibliotheek, D» Zwaanstraat 4a. Geopend 19 tot 21 uur. L*> DEN HAAG. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp met regels voor het slopen van binnenschepen. Deze wet beoogt de modernisatie van de bin nenvloot te stimuleren. Naar het oordeel van de regering is namelijk nu de tijd gekomen om het natuurlijk saneringspro ces te activeren en waar mogelijk te versnellen. Dit alles om de binnenvaart een andere structuur te geve*. In de memorie van toelichting schrijft staatssecretaris Keyzer van Verkeer en Waterstaat, dat in beginsel alle schepen die de markt beïnvloeden waarop de Ne derlandse nationale en internationale bin nenscheepvaart opereert, onder de nieuwe algemene sloopregeling zullen vallen. Hierbij zijn betrokken sleepschepen, duw bakken. motorvrachtschepen, sleepboten en duwboten. Schepen in aanbouw en zee schepen vallen niet onder de nieuwe re geling. Evenmin de schepen die door hun bouw uitsluitend zijn bestemd voor gespe cialiseerd vervoer, of bepaalde werk zaamheden op of in het water, zoals tank schepen en bergingsvaartuigen. Eveneens wordt een uitzondering gemaakt voor schepen met een laadvermogen van niet meer dan twintig ton en voor schepen die zo bouwvallig zijn dat herstel economisch niet meer verantwoord is. Of een binnenvaartschip onder de nieu we algemene sloopregeling valt is niet afhankelijk van de nationaliteit van de eigenaar. Schepen die voor meer dan de helft aan Nederlanders of Nederlandse rechtspersonen toebehoren, voor zover de ze in Nederland gevestigd zijn of via een Nederlandse vergunning hier hun bedrijf uitoefenen. Schepen in buitenlands bezit, die hier varen krachtens een tijdelijke vergunning voor ongeregeld vervoer, val len buiten de regeling. De eigenaar van een binnenschip die zijn schip aanbiedt voor de sloop heeft recht op een uitkering. Dit recht geldt echter uitsluitend voor eigenaren wier schip sinds 1969 voldoet aan de eisen die in het wetsontwerp worden genoemd. Zo dra deze wet in werking treedt hebben scheepseigenaren nog een jaar de tijd om een sloopregeling aan te vragen. De op brengst van de sloop blijft geheel aan de eigenaar van het schip. De sloopuitkering kan voor herinvestering in een ander schip worden gebruikt. Het geld voor deze sloopuitkeringen zal worden geput uit twee bronnen, een bij drage van de eigenaren van binnensche pen en een bijdrage uit de algemene mid delen. Gedurende vier jaar na het in wer king treden van de wet zijn de eigenaren van binnenschepen jaarlijks een bijdrage verschuldigd. Eigenaren met een inko men van minder dan ƒ6500 per jaar kun nen aanspraak maken op vrijstelling van deze bijdrage. Staatssecretaris Keyzer verwacht dat de sloopregeling al na een jaar een gun stige invloed op de vrachtenmarkt zal hebben en daarmee tevens op het inko- menspeil.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 4